Provincie Zeeland Subsidies Milieufonds Burgemeester kapittelt provincie over afwijzing subsidie voor kunstkring Vitaal idee voor platteland Amateur- en professionele kunst niet over 1 kam scheren Veel muziek in kunstroute te Tholen ■■■Officiële Mededelingen Donderdag 4 mei 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 18/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 Zeelandbrug Gesloten Van de 51 aanvragen voor een tegemoetkoming uit het Milieufonds voor het jaar 2000 hebben Gedeputeerde Staten er 35 (geheel of gedeeltelijk) toegekend. Daarmee is een bedrag uitgegeven van ruim 3,5 ton Stremmingen scheepvaart Kanaal door Walcheren Milieuprijs Bastiaanse en Van de Merbel over cultuurbeleid 'Bij eerste lustrum vroegtijdig de strijd aangaan „Als ik de kunstkring Tholen lof toezwaai, dan betreur ik het in hoge mate, dat het provinciaal bestuur van Zee land een door de kunstkring gevraagde subsidie heeft af gewezen op nogal aanvechtbare gronden. Er zat zelfs geen waarderingssubsidie aan vast. Er zou van te weinig professionaliteit sprake zijn, maar dat begrijp ik in het geheel niet. Weet het provinciebestuur eigenlijk wel wat hier gebeurt? Het barst van de talenten op het eiland!" Werkconferentie kracht van cultuur Topje van de ijsberg Vervlakking Vrijdag 5 mei Zaterdag 6 mei Zeggingskracht Bodemverontreiniging Langeweg 44 te Anna Jacobapolder Countrymuziek e-mail: infocentrum@zeeland.nl Abdij Voor mensen met ideeën over het platteland, die willen na gaan of subsidie mogelijk is, is het nauwelijks te doen alle be staande subsidieregelingen te kennen.' De provincie heeft dit f opgelost door een van de mede werkers vrij te maken als aan spreekpunt vitaal platteland. Deze medewerker verzorgt informatie over de regelingen die er zijn en kan ervoor zorgen dat een subsi dieverzoek op de juiste plaats terecht komt. Formulier Er is een formulier ontwikkeld dat zowel voor de aanvrager als voor de beoordelaar van de subsidie aanvraag gemakkelijk is in het gebruik. Dit formulier is verkrijg baar door het insturen van een antwoordkaart die aangehecht is aan de folder Vitaal idee voor het platteland. Criteria Een subsidieverzoek komt over het algemeen eerder in aanmer king voor toekenning als het vol doet aan de volgende criteria: vernieuwend, ontstaan door samenwerking (met andere sec toren), verband houdend met andere projecten in de streek en er moet een draagvlak zijn (het project moet breed worden ondersteund) binnen de regio. Regelingen Regelingen waar een beroep op te doen is, zijn onder meer: Europees Stimuleringsprogram ma 5B, Leader en de Europese Kaderverordening plattelandsont wikkeling. De 5B-regeling geldt alleen voor Zeeuwsch-Vlaanderen met uitzondering van de gemeen ten Terneuzen en Sas van Gent. De regeling is trouwens ook aan vervanging toe en dat gaat wel licht nog dit jaar gebeuren. De provincie zelf heeft ook geld uitgetrokken ter ondersteuning van plattelandsvernieuwing, natuur, landschap en water. Naar verwachting treden alle regelingen nog dit jaar in wer king. Maar het indienen van pro jecten is nu al mogelijk. Na indie ning van een subsidieverzoek volgt een ontvangstbevestiging. Het kan zijn dat de aanvrager informatie krijgt over de voor waarden om op eigen risico het project te starten in afwachting van een besluit over de subsidie aanvraag. Verder krijgt de aan vrager bericht over de procedure voor de regeling die van toepas sing is op de aanvraag; en natuurlijk over de regeling zelf. Informatie De brochure Vitaal idee voor het platteland, is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. In verband met werkzaamheden is de Zeelandbrug een aantal nachten gesloten voor alle ver keer. Voor de komende week gaat het om de volgende nach ten: dinsdag 9 op woensdag 10 mei en woensdag 10 op vrijdag 11 mei. Nachtelijke uren De stremmingen zijn steeds van twaalf uur 's nachts tot vijf uur in de ochtend. Het verkeer wordt omgeleid via de weg over de stormvloedkering in de Oosterschelde. Spoedeisend ambulancevervoer kan wel van de brug gebruik blij ven maken. De stremmingen vloeien voort uit de reconstructie van de Zeeland brug. Fietsbus Het fietsverkeer is al sinds 1 april aangewezen op een speciale fietsbus en het reguliere open baar vervoer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug. Van 18 september tot en met 9 oktober is de brug voor alle ver keer gesloten. Donderdag 4 en vrijdag 5 mei zijn de kantoren van de provincie gesloten. Bestuurders en ambte naren hebben die dagen vrij. Maandagochtend 8 mei gaan de deuren van de provinciale kanto ren weer open voor bezoekers en is iedereen weer bereikbaar. Nieuws Het geld uit het Milieufonds is verdeeld over vier categorieën: duurzame landbouw, milieuspa rende initiatieven, activiteiten op het gebied van natuur- en milieu educatie en overige projecten. Een volledig overzicht van toege kende subsidies staat beschre ven in Milieutijdingen 61, april 2000. AbdijNieuws geeft een aantal voorbeelden weer uit de verschillende sectoren. Duurzame landbouw Vogelaar Fruitcultures vof krijgt de helft van het aangevraagde bedrag van 48.1555,- toege kend voor de opvang van hemel water van bedrijventerrein Zuid- weg in Krabbendijke. Huishoudelijk en bedrijfsafvalwa- ter op het bedrijventerrein Zuid- weg geproduceerd, wordt afge voerd via een rioleringssysteem. Het hemelwater dat van de bedrijfsgebouwen en het verhar de bedrijventerrein aan de Zuid- weg afstroomt, wordt opgevan gen en afgeleid naar de water gang. De fruitteler vult met dit water een waterbassin. Hij ge bruikt het voor nachtvorstbestrij- ding, bestrijding van bepaalde plaaginsecten (perebladvlo) en bevloeiing. Door het hemelwater op te van gen, worden drie belangen ge diend: hergebruik van zoet water, kostenbesparing bij de telers (geen aankoop van landbouwwa- ter) en toenemend waterbergend vermogen. Het opvangen van hemelwater van bedrijfsgebou wen en verhard terrein op een bedrijventerrein en het hergebruik ervan in de fruitteelt is uniek in Zeeland. Zoet water wordt effi ciënter gebruikt en de onderne mer past minder gewasbescher mingsmiddelen tegen de pere bladvlo toe. De fruitteler zal wel gevraagd worden om de ervarin gen met het project te delen met in ieder geval collega-onderne mers. Milieusparende initiatieven Fotodesign Huub de Jonge krijgt maximaal 10 duizend gulden voor de bouw van een onder grondse woning annex studio De ondernemer is sinds 1995 bezig met de voorbereiding en dit jaar wil hij met de bouw begin nen. Door diverse technieken te gebruiken, zoals zonnepanelen, gedreven superzuinig voertuig. De totale kosten van dit project lopen tegen de acht ton. Het doel van het project is om met een prototype aan te tonen dat een superzuinig vervoermid del mogelijk is, een redelijk com fort biedt en tegen redelijke kos ten valt te produceren. Alle elek trische of hybride auto's of ver voermiddelen die zijn ontwikkeld, zijn niet verder gekomen dan op zijn best een energiegebruik van warmtepompen, windenergie, zui vering van afvalwater, duurzame bouwmaterialen enzovoort wil hij tot een zogenoemde nulenergie- woning komen. De ervaringen die De Jonge opdoet, wil hij delen met geïnteresseerden (informatie avonden, open huis). Ligfietsbouwer Bram Moens uit Middelburg krijgt een 'aanmoedi gingspremie' van vijfduizend gul den voor de ontwikkeling van een prototype van een elektrisch aan 1:35. Moens verwacht een ver bruik van tenminste 1:60. Hij ont wikkelt het prototype in samen werking met onder andere de Technische Universiteit Delft. Natuur- en milieu-educatie De Zeeuwse Milieufederatie krijgt 9.580,- voor de communicatie over een door de Zeeuwse natuur- en beschermingsorganisa ties opgestelde watervisie. Deze visie willen de organisaties ge bruiken als voeding voor het waterhuishoudingsplan. Namens de Zeeuwse organisaties vraagt de ZMF een subsidie aan voor het drukken van de visie. Over deze visie willen ze vervolgens in overleg gaan met andere organi saties, overheden, bedrijven en burgers. Voor dat doel wordt een communicatieplan opgesteld door medewerkers van de provin cie Zeeland, Natuurmonumenten en staatsbosbeheer. De provincie steunt het streven omdat zij het belangrijk vindt dat op het gebied van waterkwaliteit en -kwantiteit een opbouwend kritisch tegen spel wordt geboden. Overige aanvragen Een bedrag van vijftienduizend gulden is gereserveerd voor de Milieuprijs. De Milieuprijs wordt jaarlijks toe gekend aan belangrijke initiatie ven op het gebied van milieu in Zeeland. De kosten bestaan uit het prijzengeld, het kunstwerk, de oorkondes en de kosten die gepaard gaan met de uitreiking. Milieutijdingen Bovenstaand artikel is ontleend aan de nieuwst uitgave van Milieutijdingen (nr. 61). Het blad beschrijft verder de volgende onderwerpen: Succesvolle proef met blauwe container voor papierafval; Chaos buisleidingen in beeld; Zeeuwse milieuprijs kent drie winnaars; Meer sturing in natuurbeheer; Natuurontwikkeling in Passagegeule. Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie,Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Een gratis abonnement nemen kan ook. Van maandag 8 tot en met woensdag 10 mei moet de scheepvaart op het Kanaal door Walcheren tussen een uur 's mid dags en elf uur 's avonds reke ning houden met hinder bij de sluispassage in Vlissingen. In de grote sluis staat de noordelijke binnenebdeur dan gedeeltelijk bui ten de kast. Dat is nodig ter voorbereiding op de vervanging van de trek-/duw- stang van de deur. In de nacht van woensdag 17 op donderdag 18 mei is de door gaande scheepvaart tussen acht uur 's avonds en zes uur 's och tends gestremd. Dan vindt de fei telijke vervanging van de stang plaats. De draaibrug in Souburg is in de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 mei tussen negen uur 's avonds en zeven uur in de och tend niet beschikbaar voor het scheepvaartverkeer. Die nacht worden de motoren van de brug gewisseld. Het wegverkeer ondervindt geen hinder van het werk aan de sluis en de brug. Vorige maand is de Zeeuwse Milieuprijs uitgereikt. De prijs is gegaan naar de bouwers van wooncomplex de Hoven van Axel. De provincie geeft met die uitslag uiting aan de waardering voor de initiatiefnemers van dit project: de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging, architect Levien de Putter en de gemeente Axel. Voor de woningen is weinig ener gie nodig, in de wintertuin is het al prettig toeven als het buiten nog koud is, hergebruik van hemelwater en er is zelfs gedacht aan een plekje voor de zwaluwen. Dit zijn enkele overwe gingen die hebben geleid tot de toekenning. Cultuurparticipatie betekent een aangename vorm van vrijetijds besteding. Aan amateurkunst kunnen echter niet dezelfde eisen gesteld worden als aan professio nele kunst. Dat zei het Thoolse D66-statenlid drs. R.C. Bastiaan se in de statencommissie welzijn bij de behandeling van de notitie ,De kracht van cultuur: hoofdlij nen provinciaal cultuurbeleid 2001-2004.' Gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok noemde de ge meenten als eerste verantwoorde lijk voor de amateurkunst. Uit de notitie van gedeputeerde sta ten bleek, dat de deelname achter blijft bij het aanbod. Volgens het Thoolse CDA-statenlid J. van de Merbel is participatie een goed mid del om kunst te stimuleren. „Voor re gionale spreiding en toegankelijk heid is echter meer aandacht nodig. Verder zouden andere overheden meer betrokken moeten worden bij verschillende activiteiten." Volgens Van de Merbel zou het uitgestippel de beleid best langer mogen doorlo pen in plaats van tot 2004. Gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok noemde verwezenlijking van cul tuurparticipatie .bijzonder weerbar stig.' „Daarbij is het onvermijdelijk, dat de discussie naar boven komt over de tegenstelling tussen partici patie en kwaliteit. De provincie streeft naar de hoogst mogelijke kwaliteit, maar ook naar zoveel mo gelijk deelname." Bastiaanse merkte op, dat het gaat om de volgorde van deze vraagstel ling. „Als de provincie zoveel moge lijk mensen deelgenoot wil maken van cultuur, dan zal geaccepteerd moeten worden, dat water bij de wijn moet worden gedaan ten aanzien van de artistieke kwaliteit." De Kok noemde het een uitdaging om deze zo dicht mogelijk bij elkaar te bren gen. „De delen van de Zeeland nazo merfestivals waarbij gestreefd wordt naar eigen producties met een zo hoog mogelijke artistieke kwaliteit ,De kracht van cultuur' is de titel van de werkconferentie die het provinci aal bestuur van Zeeland vrijdag 12 mei organiseert in de filmzaal van het provinciehuis in Middelburg. Deelname aan culturele activiteiten staat daarbij centraal. Aan de hand van een aantal algemene beschou wingen zullen vier werkgroepen op zoek gaan naar de uitwerking van een toekomstig provinciaal beleid op dit terrein. Gedeputeerde Gert de Kokwoert het woord en Dick van der met tegelijkertijd de inzet van ama teurs en veel publiek, is een voor beeld van geslaagd beleid", aldus de gedeputeerde. „Maar cultuur van buitengewoon ho ge kwaliteit is het topje van de ijs berg en dat betekent, dat er heel wat minder dan de top is, maar toch goed", zei Bastiaanse. „Er zijn ver schillende toppen in het culturele le ven", antwoordde De Kok. „Als een harmonie of een fanfare door middel van extra inspanning, het aanstellen van een nieuwe dirigent tot een ho ger niveau is gekomen, dan is dat he lemaal passend binnen het beleid. Als gezegd wordt: cultuur heeft een functie in de maatschappij die niet alleen met artistieke kwaliteit te ma ken heeft, maar meer doelen dient dan alleen kwaliteit, dan ben ik het daarmee eens", zei De Kok. Volgens Bastiaanse dient het mini mum gewicht dat aan kwaliteit zit, ook gedefinieerd te worden, hoe moeilijk dat ook is. De gedeputeerde zei verder, dat er veel meer activiteiten gericht zijn op amateurkunst, dan in de begroting of de cultuurnota staat. Scoop doet veel werk op dit terrein. „Het zwaarte punt van de amateurkunst en de sti mulering daarvan, hoort bij de ge meenten te liggen. De provincie moet proberen met haar steunfunctie en andere stimulering daar een kop op te zetten. De basis zal door de ge meenten gelegd moeten worden. Ik heb wel eens het idee - met de Raad voor de .Cultuur - dat de provincie op dat punt een veel grotere broek aan trekt dan eigenlijk zou moeten. De gemeenten blijven op dit punt een beetje in gebreke. Zolang de com- Wouw presenteert de resultaten van het onderzoek .Zeeuwse cultuur in kaart.' Eitje Bos van het ministerie van onderwijs, cultuur en welzijn licht het actieplan cultuurbereik 2001-2004 toe. Na de pauze worden vier toekomstverkenningen over pro vinciale en gemeentelijke samen werking uitgewerkt. Ten eerste over amateurkunsten, vervolgens de cul tuureducatie (kunst- en cultuur menu's), ten derde het cultureel erf goed en tenslotte een eigen(zinnig) Zeeuws cultureel aanbod. Aan de hand van vier keer twee praktijk voorbeelden wordt het veld verkend. missie blijft zeggen, dat de provincie daar meer geld in moet steken, kun nen die gemeenten natuurlijk achter over leunen", aldus De Kok. Bastiaanse dacht aan een vliegwiel functie, waarbij er constructies be dacht worden dat voor de inzet van provinciale middelen het aandeel van de gemeenten als eis wordt ge steld. Van de Merbel stelde voor om deze problematiek in de notitie op te nemen. De gedeputeerde noemde Zeeland een bijzondere provincie wat het cul tuurbeleid betreft. Het is namelijk de enige provincie die een rijksbijdrage voor kunstuitingen ontvangt: 900.000 gulden per jaar. In het nieu we beleid ligt het accent op cultuur participatie, dat wordt vergroot met Grote Kerk: orgelmuziek 13.30 u Mariëlle Wessels, 14 u Rinus Griep, 14.30 u Wim van Kempen, 15 u Mariëlle Wessels, 15.30 u Job Jan- sens, 16 u Kees Heijboer. Stadhuis: klavecimbel 13-15 u Jan de Viet, 15.00-15.30 u Marleen Ver- kahtmen viool en Kees Heijboer clavecimbel, 16-17 u Jan de Viet klavecimbel. R.K. kerk: 15.00-15.30 u Gerefor meerd gemengd koor Canticum o.l.v. Izak Riedijk, 16.00-16.30 u dameskoor Passage o.l.v. Danny Letzer. Markt kiosk: toneelvereniging Re derijkerskamer Eendracht speelt het wagenspel ,In voor- en tegenspoed' om 13.30, 14.30, 15.30 en 16.30 uur, telkens 20 minuten. Op straat: Accordeonduo Los Cal- lejeros: Jan van Elsacker en Jules Thannhauser. Grote Kerk: orgelmuziek II u Ri nus Griep, 11.30 u Maddy Hage, 12 u Mariëlle Wessels, 12.30 u Kees Heijboer, 13 u Job Jansens, 13.30 u een nieuw accent op culturele identi teit en de jeugd. Mevr. M. Ie Roy van de PvdA bekri tiseerde Bastiaanse omdat zijn ziens wijze volgens haar zou kunnen leiden tot vervlakking. Door de kwaliteitslat hoog te leggen, kunnen amateurkun stenaars doorgroeien naar een ander niveau, zei mevr. Le Roy. Bastiaanse liet weten, geen voorstander van ver vlakking te zijn, maar om gelijk daar van het verwijt te krijgen als je genu anceerd over kwaliteit in de cultuur spreekt, ging het Thoolse statenlid veel te ver. „Ik ben voorstander van een grotere effectiviteit." Bastiaanse wilde ook meer geld voor incidentele subsidies in plaats van alles vastleg gen. De Kok zei een discussie te wil len organiseren tussen de Raad voor de Cultuur Zeeland en de statencom missie over kwaliteit, spreiding en cultuurparticipatie. „De Raad voor de Cultuur zou graag zien, dat ge meenten meer in de cultuursector in vesteren. Het gaat echter te ver, zoals de VVD-fractie wil, om met over heidsgeld ieders hobby van welke kwaliteit dan ook te gaan spon soren." Jan de Viet, 14.30 u Eric Quist, 15.30 u Mariëlle Wessels en 16 u Wim van Kempen. Stadhuis: 13.30-14.30 u kamermu- ziekensemble Ars Musica o.l.v. Paul Heijboer, 15.00-15.30 u Marleen Verkammen viool en Kees Heijboer clavecimbel, 15.30-16.30 u Chantez a Dieu o.l.v. Paul Heijboer. R.K. kerk: 13.30-14.00 u Gerefor meerd gemengd koor Canticum o.l.v. Izak Riedijk, 14.30-15.00 u dameskoor Passage o.l.v. Danny Letzer. Op straat: accordeonduo Los Cal- lejeros; Jan van Elsacker en Jules Thannhauser. Markt kiosk: Toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht speelt het wagenspel ,In voor- en tegen spoed' om 14.00, 15.00 en 15.45 uur, telkens 20 minuten, 16.30 uur concert koninklijke harmonie Con cordia. Markt: 19 u Mike de Rijke count- rymuziek met dans van Smalltown contry line dancers uit Sint-Maar tensdijk, 20 u slotconcert m.m.v. de rockband Stikkie Djoo (Jos Rijn- kels, Frans Eekman, Jeannet de Vos-Stoutjesdijk, Arie Fase, Jacques Oosterwaal en Kees Laban), zange res Wilma Janmaat, pianist Edu de Goffau, de trompettisten Arnold van Bavel, Job v.d. Velde, Jos Loos, Wim Geuze en Jacco van Dis, als mede een gelegenheidskoor. Zij zin gen en spelen popmuziek en klas sieke nummers van Beethoven, Gershwin en Verdi. ll Die kritiek liet burgemeester H.A. van der Munnik vrijdagmiddag ho ren bij de overigens feestelijke ope ning van de tentoonstelling van Hedi Bogaers uit Zierikzee en Jaap Ree dijk uit Sommelsdijk in de Gasthuis kapel als begin van de kunstroute Tholen 2000. De nieuwe hoofdlijnen voor het pro vinciaal cultuurbeleid zouden vol gens de Thoolse burgemeester dui delijker tot uitdrukking mogen brengen, dat ook het stimuleren van lokaal en regionaal georganiseerde tentoonstellingen en - zoals in dit ge val - van een kunstroute, aandacht verdient. „Ik adviseer het bestuur van de kunstkring dan ook volgend jaar, bij uw eerste lustrum, hierover vroegtijdig met de provincie in debat te gaan. Opdat ook die strijd tot over winning leidt." Die kritiek drukte de pret niet, want voorzitter mevr. S. Bout-Sakko sprak over 'een glorieuze opening.' In de volle Gasthuiskapel werden de gas ten getracteerd op een voorspel van Bach, het preludium in C groot, uit gevoerd door organist Jan de Viet. Zo was er nog meer muziek bij dit begin van de kunstroute. Willy Fey- tel zong een aria van Handel met or gelbegeleiding van Jan de Viet om de ingetogen kracht van de kunst van Hedi Bogaers te accentueren. Een aria over vaderlandsliefde, godsver trouwen en vrijheidsstrijd. En het intrigerende, kleurrijke werk van Jaap Reedijk verdiende volgens mevr. Bout een spetterende intrada van Arnold van Bavel en Job van de Velde, waarna de gasten zich naar de binnenplaats en de tuin van de Gast- huiskapel begaven. Een entourage die zich bij uitstek leent voor dit soort activiteiten, waarbij er ruimte genoeg is voor onderlinge contacten, met een glas wijn of frisdrank en een hapje. In die sfeer werd er gefiloso feerd over het geringe gebruik van dit rustieke plaatsje in het centrum van Tholen. Een restaurant iri de Gasthuiskapel zou het gebruik van dit monument zeker doen toenemen, maar na de handtekeningenactie van een flink aantal inwoners heeft het gemeentebestuur het plan tot ver koop van die karaktistieke gebouw laten varen. Terug naar de kunst haakte de burge meester tijdens zijn openingstoe spraak in op de tekst op de uitnodi gingskaart - Strijd en overwinning - die behoorde bij het beeld dat op de voorkant was afgedrukt. „De kunst route Tholen 2000 gaat gepaard met de nodige pretentie en ook hoge in zet. De kunstkring is er toch maar in geslaagd om een tweetal professio nele kunstenaars bereid te vinden om een tentoonstelling van hun werken te houden in en rond de Gasthuiska pel. Overigens sta ik daarover weer niet zo te kijken. Als je al drie keer met succes een kunstroute hebt geor ganiseerd, dan durf je de vierde keer die uitdaging ook wel aan. Met vaste onderdelen en nieuwe elementen. Je zou kunnen zeggen dat Hedi Boga ers en Jaap Reedijk het gedrag en de positie van de mens in de wereld, in zijn omgeving, proberen vast te leg gen en betekenis te geven, zowel in het goede als in het kwade. Het is dan verrassend, dat beiden dit op zo verschillende wijze doen. Beide kun stenaars proberen de toeschouwers moeite te laten doen, te laten zien waar het hen om gaat. En niet alleen te laten zien, want je kunt je oor ook te luisteren leggen bij deze exposi tie." De kunstwerken van Hedi Bogaers en Jaap Reedijk zijn volgens de bur gemeester het resultaat van een strijd Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoek laten uit voeren naar de verontreiniging van de bodem op de locatie Langeweg 44 te Anna Jacoba polder. Gedeputeerde Staten hebben vastgesteld dat deze verontrei niging ernstig is (art. 29 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 4 mei tot en met 15 juni 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en in het gemeente huis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen tot en met 15 juni 2000 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer L. van Schöll of mevrouw M. Hordijk (tel. 0118- 631072/631778). met ideëen, vormgeving, materialen, opvattingen en gebeurtenissen in de wereld. „Het is de kunst om de over winning van het idee vorm te kunnen geven in een eenvoudig concept, dat zeggingskracht heeft. Wat de beide kunstenaars laten zien, is zeer zeker de moeite waard. Achter de scher men is de temperatuur hoog opgelo pen en de toeschouwers krijgen oe feningen in verbeelding uit te voeren. Zij zullen moeite moeten doen om over wat zij zien, na te den ken en tot conclusies te komen." Van der Munnik hoopte, dat het suc ces van de vierde kunstroute de Thoolse kunstkring zal stimuleren tot het verder tot ontwikkeling bren gen van dit initiatief. Mevr. Bout bood hem als dank het programma boekje aan met een zoen. „Volgend jaar komt u misschien niet openen, maar wel kijken en dan krijgt u weer een zoen", zo beloofde de voorzitter van de kunstkring. Voor mevr. Van der Munnik, de kunstenaars en de musici had zij nog bloemen of een andere attentie. De tentoonstelling in de Gasthuiska- pel is nog tot en met zaterdag 6 mei te zien, van tien tot vijf uur. Totaal is jïï echter op dertien plaatsen langs de «unstroute wat te zien: in de Kerk straat, Hoogstraat (o.a. stadhuis en oude postkantoor), Markt (o.a. r.k. kerk), Venkelstraat (o.a. molen Vlas- markt), molen de Hoop, alsmede Re- gentessestraat 1 en Oudelandsestraat II. De expositie 'Beeld(en) van de eeu wigheid' in Onze Lieve Vrouwekerk zal de hele maand mei te zien zijn op dinsdag- en zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur: schilderijen van An- nelies Moerings, glas-in-lood objec ten van Annelies van Loenhout en twee kunstwerken van Veronie Rens. Het accent van de kunstroute ligt op vrijdag 5 en zaterdag 6 mei, waarbij er naast de zestien kunstenaars ook verschillende musici, zangkoren en toneelspelers optreden. Op bevrij dingsdag is er vanaf 13.30 tot 17.00 uur orgelmuziek in de Grote Kerk, klavecimbelspel met viool in het stadhuis, Canticum en Passage in de r.k. kerk, rederijkerskamer Een dracht op de Markt en het accor deonduo Los Callejeros op straat. Ook zaterdag 6 mei is dat het geval, waarbij kamerkoor Chantez a Dieu er nog bijkomt in het stadhuis en de koninklijke harmonie Concordia met een concert op de Markt om 16.30 uur. 's Avonds om zeven uur is er coun trymuziek en om acht uur begint het „slotconcert met zowel populaire als klassieke muziek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19