SSh éÊT 1 Antwoord nu! giro 70703 tos PERSIA Schoorsezeedijk versterkt Als er geen waterschap zou zijn... stond Hansje nu nog met zijn vinger in de dijk i Persia's moderne tapijten Persia's traditionele tapijten Persia's glas collectie Baggerdepot omgetoverd tot nat duingebied Ontwerp-Nota Ontheffingen Waterkeringenbeleid ter inzage A Vergaderdata algemeen bestuur Groot onder houd wegen Donderdag 4 mei 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Uitslag prijsvraag en kleurwedstrijd Dorkas iilli Hulp d Vision World 4 4 4 444444444.4 4 4 4 4 4! Moderne tapijten worden speciaal voor ons met de hand geknoopt in o.a. Nepal en Marokko. Regelmatig bezoeken wij de oriënt om de mooiste petzen aan te kopen. Een sfeervolle collectie glaswerk is met zorg voor u samengesteld. 4 4 4 4 4 44444444 De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden 1 Sri»*- i Is een van de drie win- Inzendingen van de prijsvraag In onze vooriicfittngskrant Waterstand, die In maart huls-aan-huls werd ver- \U \ï-'b x - - '\'h i die krant was ook een t te vinden, eveneens onder I motto 'Als er geen waterschap zou De Jury, onder voorzitterschap van dijkgraaf W.A. Gosselaar, Is over spoeld met Inzendingen: 651 voor de prijsvraag en 813 voor de kleurwed strijd. Alle Inzenders hartelijk dank en de prijswinnaars: gefeliciteerd! Prijsvraag le t/m 3e prijs (totaalbedrag dat in 2000 betaald wordt als verontreinigings heffing en ingezetenenomslag aan waterschap Zeeuwse Eilanden): M. Sterk, Middelburg H. vein Dijk-Wondergem, Koudekerke L. de Buijzer, Goes 4e t/m 12e prijs (fotoboek 'Locaties' van Wim Riemens): W. de Regt, Ovezande J. v.d. Kerckhoven, Koudekerke J. Joose, Aagtekerke J. vein Liere, Goes C. Tange, Kruiningen C.I.W. Bil, Zierikzee G.A. Bom-Plaizier, Burg-Haamstede P.C. Moerman, Burgh-Haamstede C.J. Smolders, Koudekerke J. Huissoon, Goes Kleurwedstrijd t/m 5 jaar le prijs (elektrische Duplo-speeltrein): Cees Schilperoord, Kerkwerve, 2 jaar 2e prijs (grote Duplo-bulzenbouwdoos): Annemiek Coppoolse, Kamperland, 4 jaar 3e prijs (doos Duplo-cUeren): Nathalie en Tamara Slnke, Aagtekerke, 4 jaar Lenn Poppe, Rltthem, 3 jaar Zoë Tllroe, Vrouwenpolder, 3 jaar Wynston Wleh, Goes, 3 jaar Tom Wuyts, Krabbendijke, 5 jaar 6-9 jaar le pri|s (Playmobil rots-tempel): Lianne Ovaa, Ritthem, 8 jaar 2e prijs (Playmobil auto met paardent railer en paard): Marius Heyboer, Scherpenisse, 6 jaar 3e t/m 7e prijs (Lego basisbouwdoos): Ronald Wisse, Middelburg, 8 jaar Brenda en Michiel De Visser, Aagtekerke, 6 en 7 jaar Soraya Lobbezoo, Kruiningen, 8 jaar Rosanne Jobse, Vrouwenpolder, 8 jaar Hanna Westmaas, Arnemuiden, 9 jaar U Vanaf 10 jaar le prijs (Superzoom 800 Olympus foto camera): Marloes Bakker, Kamperland, 10 Jaaf 2e prijs (Fotonex 50 Fuji fotocamera): Fadoua Abdenbl, Vlissingen, 11 jaar 3e t/m 7e prijs (onderwaterfotocame- raatje): Robert BH, Zierikzee, 10 jaar Mandy Sleljpen, Oost-Souburg, 12 jaar Anke Baai), Tholen, 15 jaar Heieen Kraaijeveld, Barendrecht, 11 jaar Jeanlne Jobse, Vrouwenpolder, 10 jaar Alle prijswinnaars zijn Inmiddels schrifte lijk geïnformeerd. NOODHULP ETHIOPIË Ethiopië verhongert. De honger en oorlogsdreiging kennen geen grenzen. Door droogte, ondervoeding en ziekten kunnen ze geen kant op. Massale sterfte dreigt, tekort aan alles, 'n Drama dat zich wederom in Afrika afspeelt. Daarom is uw steun voor voedselpak ketten en transport, medi sche zorg en structurele hulp noodzaak om Ethiopië weer hoop op leven te geven. Samen met ICS, Dorkas en World Vision. Maak voor hoop op leven uw steun over op Giro 70703 Hilversum ftV.Dr C o.v.v. Nood- hulp Ethiopië. V00R 0228-S92824 'M 'ERNATIONAAl 035-6284984 GOEDE DOELEN 033-4643444 4 4 4 4 4 4 o :g 4tl I I Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat vanaf 8 mei 2000 tot en met 16 juni 2000 de ontwerp-Nota Ontheffingenbeleid Waterkeringen ter inzage ligt bij de recep tie van het waterschap, Piet Helnstraat 77 te Goes, alsmede bij de gemeenten in het gebied van het waterschap. In de ont werp-Nota wordt aangegeven welk beleid het waterschap wil voeren ten aanzien van het verlenen van ontheffingen van de ver boden die zijn opgenomen in de Keur Waterkeringszorg met betrekking tot bij voorbeeld het bouwen op of bij waterke ringen. Gedurende dezelfde periode en op dezelf de plaatsen liggen tevens ter inzage de op de Keur waterkeringszorg gebaseerde algemene regels inzake: het leggen van kabels en leidingen; bouwen op en nabij regionale water keringen; aanbrengen van opgaande beplanting op regionale waterkeringen; onderhoudsverplichtingen; plaatsen van strandhuisjes; grondroeringen op stranden; rijden met paarden op duinovergangen; plaatsen van vistuigen. Gedurende de termijn van ter inzage lig ging kunnen belanghebbenden hun ziens wijze omtrent de ontwerp-Nota Ontheffingenbeleid Waterkeringen en de algemene regels schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden W.A. Gosselaar, dijkgraaf ^-mr.drs. J.A. de Visser, secretaris Elfnden - In 1997 heeft waterschap Zeeuwse Eilanden de Rammekenskreek uitgebaggerd om daarmee het natuurlijk evenwicht in de kreek te helpen herstellen. De bagger, die overigens niet verontreinigd was, is om te drogen tijdelijk in een depot gestort. Dit depot lag buitendijks tussen de duintjes en de zeedijk. Als voorwaarde voor de aanleg- vergunning van het depot heeft de gemeente Vlissingen destijds gesteld dat het terrein na opruiming van het depot de functie natuur krijgt en als natuurgebied wordt ingericht. Hiermee heeft het water schap ingestemd, in dezelfde periode was de gemeente Vlissingen in het kader van Herstel Natuur Westerscheide bezig met het opstellen van projecten. Het duinterrein maakte deel uit van één van die projecten. Gemeente en waterschap hebben de initia tieven gebundeld en samen het plan Ram- mekenshoek ingediend, waar het duinter rein (6 ha) onderdeel van is. Broedplek Het plan Rammekenshoek is inmiddels goedgekeurd en het herinrichtingsplan voor het buitendijkse natuurgebied is al uitgevoerd: een fris duingebiedje met heel wat ingeplante helm ligt te schitte ren in de voorjaarszon. Omdat in het strandje twee sleuven zijn gemaakt, loopt het natuurterrein geregeld onder water. Daarmee is het bij uitstek een domein voor echte Westerscbeldevogels zoals bontbekpievier en kluut, die telkens moeilijker een broedplek aan de Westerscheide kunnen vinden. Opener karakter De nieuwe duinen zijn zogeheten loop duinen, dat wil zeggen: ze verplaatsen zich. Ze kunnen ongeveer tien meter hoog worden. Door het terrein een gedeelte van het jaar te laten begrazen zal dit niet zoals vroeger dichtgroeien met bomen en struiken, maar een meer natuurlijke aanblik als duin krijgen. De natuurlijke dynamiek keert met dit alles terug en de relatie met de Westerscheide wordt versterkt. Het strandje en de toe gangspaden blijven in stand. Wel zaJ het duingebiedje in verband met broedvogels en begrazing een gedeelte van het jaar niet toegankelijk zijn. in de winterperiode blijft het gebied toegankelijk. Door de begrazing zal het gebied overigens een veel opener karakter krijgen dan tot nu toe het geval was. zodat het goed beke ken kan worden. Staatsbosbeheer is de beheerder van het gebied, dat eigendom blijft van het waterschap. Op 5 juni zal Rammekensduinen officieel voor de broedvogels in gebruik worden genomen door gedeputeerde De Kok. Een expositie over het gloednieuwe duin gebied is vanaf half mei te bekijken in het nabijgelegen Fort Rammekens. t -'«v?k'*',r- ft ~r%-- j 111 Kift® pi f Z-f SS. 1v - i maandag 29 mei 2000 - commissie Waterbeheer, aanvang 17.00 uur - commissie Middelen, aanvang 19.30 uur - commissie Waterkeringen/Wegen, aan vang 19.30 uur - commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, aanvang 19.30 uur woensdag 14 juni 2000 - vergadering van de algemene vergade ring, aanvang 19.30 uur Op de agenda staan ondermeer de jaarre kening 1999 en de kredietaanvraag nieuwbouw waterschapskantoor in Middelburg. Deze maand starten, verspreid over het gebied van Zeeuwse Eilanden, werkzaam heden aan verschillende plattelandswe- gen. Het werk bestaat voornamelijk uit asfalteren en wordt door aannemersbe drijven uitgevoerd. Tijdens de werkzaam heden kan het zijn dat de wegen voor ver keer gesloten worden. Dit varieert van een dagdeel tot enkele weken. Uiteraard doen we ons best de overlast tot een minimum te beperken. Voor inlichtingen kunt u tijdens kantooru ren bellen met de opzichters van de ver schillende districten, tel. (0113)241000; - Thoien en Schouwen-Duiveiand, de heer H.A. Dalebout; - Walcheren en Noord-Beveland, de heer T. van Pul; - Zujd-Beveland, de heer J.M. Quist. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (01 13-241209) of Sandra Minneboo (0113-241422). Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 'elefax (01 13)227528 ate rs tand Verkeersmaatregel noodzakelijk Gedurende de werkzaamheden is de weg onderlangs de Schoorsezeedijk afgeslo ten voor het verkeer. Die maatregel heeft het waterschap genomen om veiligheids redenen, omdat er vrijwel dagelijks trans porten voor de aan- en afvoer van bouw materialen zijn. De omwonenden zijn hiervan op de hoogte gesteld. Werkweg later voor publiek toegankelijk De werkweg over de dijk blijft na de werkzaamheden bestaan. Het waterschap gebruikt hem voor het uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden. Ook recre anten mogen van de werkweg gebruik maken om te wandelen of te fietsen. Meer weten? Het projectbureau Zeeweringen van Rijkswaterstaat en de Zeeuwse water schappen werken nauw samen aan het versterken van de steenbekledingen aan de zeeweringen in Zeeland. Inmiddels is de inventarisatie van de dijken langs de Westerscheide gereed en is de toetsing op veiligheid in volle gang. Hoeveel kilo meter Westerscheldedijken in het totaal versterkt moeten worden, is na afronding van de toetsing pas duidelijk. Voor het toetsen van de dijken langs de Oosterschelde zullen andere voorwaar den gelden, omdat de omstandigheden niet gelijk zijn aan die van de Westerscheide. Momenteel wordt nader onderzocht hoe die voorwaarden moeten luiden. Wilt u meer weten over het werk aan de Schoorsezeedijk of van het project Zeeweringen in Zeeland, dan kunt u con tact opnemen met het projectbureau Zeeweringen, (01 13)241370 of met de afdeling Communicatie van het water schap. (Oi 13)241209. k V bovenste rijen betonzuilen zijn voorzien van een speciale ruwe laag, die ervoor zorgt dat allerlei plantjes zich beter kunnen hechten. Als extra bescherming voor de onderzijde van de dijk wordt vervolgens een deel van de vrijgekomen stenen op de kreukelberm aangebracht. De kosten van het project bedragen ongeveer 18,8 miljoen gulden. Op 1 april, direct na het stormseizoen, zijn op diverse plaatsen in Zeeland de dijkverstevingsprojecten voor het vierde achtereenvolgende jaar weer opgepakt. In het beheersgebied van waterschap Zeeuwse Eilanden is dit keer de 'Schoorsezeedijk aan de beurt, die langs de polder De breede watering bewesten Yerseke bij Hansweert ligt. Over 2,9 kilometer gaat de oude, te lichte steen bekleding eruit op twee stroken basalt na die wel aan de huidige normen vol doen. Daarna wordt de grondlaag geschikt gemaakt voor het aanbrengen van de nieuwe stenen en overdekt met een laag textiel. Die textiellaag moet ervoor zorgen dat de klei onder de ste nen niet kan wegspoelen. Op het doek komt een laag steenslag en daarop de nieuwe zwaardere betonzuilen. De Haven Hansweert De lichte steenbekleding die uit het dijk vak komt. kan het waterschap weer herge bruiken voor het uitvoeren van onder houdswerk aan havendam bij Hansweert. Het combineren van deze twee werken levert voor het waterschap een aanzienlij ke besparing in de kosten op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 11