„Ik ben verzot op positieve kritiek, daar wordt je bedrijf beter van" Vossentuin krijgt misschien toch nog geld uit de erfenis „Stoffen wisselen elke 3 maanden en er is laminaat dat al jaren loopt Dorpsbos bij Poortvliet kost gemeente 1,5 ton Double X uit Oud-Vossemeer verruilt winkel voor internet Open dag van muziekschool Eerste 31 mille van ruim 7 ton wordt uitgekeerd A&R opent nieuwe loods en showroom op Welgelegen Donderdag 6 april 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Het is niet zo bijzonder voor Tholen dat een win kel haar deuren sluit, maar wel dat het betreffende be drijf geheel overstapt op verkoop via internet. Mor gen, vrijdag, is het de laat ste dag dat de winkel van Double X aan de Molen straat in Oud-Vossemeer open is. Dan wordt de reë le winkel gesloten en de virtuele winkel gaat dan pas goed van start. Eerste stappen Lage kosten Onmisbaar Scherpenissepolder wordt natuurgebied In het kader van de ruilverkaveling Poortvliet worden er drie zogenaamde landschappelijke voorzieningen aange legd. Het gaat dan om een dorpsbos, het natuurontwikke lingsgebied Scherpenissepolder en de vliedberg bij Westkerke. Vogelobservatiepunt Voorwaarden Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! Afgewezen 55 Stoffen, vloerbedekking en laminaat zijn de hoofdpro ducten van een nieuwe Thools bedrijf, A&R op het indus trieterrein Welgelegen. Ab en Rina Ouwens openden on langs hun loods en showroom aan de Ondernemers weg. Alles mag Het bedrijf van de Oud-Vossemeer- der Wim de Leeuw (dat hij samen met zijn vrouw Rosie runt) is - zo als wel meer ondernemingen - voortgekomen uit een hobby. Oor spronkelijk heette het Double X soundservices. „Op mijn 14e ben ik begonnen als dj, gewoon omdat ik het leuk vond. Ik was al tevreden als mijn drankjes betaald werden en verder was het gewoon lol hebben. Daaruit kwam een drive-in-show voort. Double X soundservices. We deden de muziek, maar ook alles wat erbij hoorde, zoals het verzor gen van de geluidsinstallatie", ver telt eigenaar Wim de Leeuw. „Gaandeweg zien mensen dat je handig bent, omdat je veel zelf knutselt. En dan vraagt iemand: 'Wil je eens naar mijn tv kijken?' En zo gaat dat steeds verder." De Leeuw heeft ook een techni sche achtergrond. Begonnen in de motorvoertuigentechniek, waar hij vooral in het elektrische gedeelte geïnteresseerd was, stapte hij over naar elektrotechniek en later volgde hij ook een opleiding in de compu tertechniek. „Op den duur kent ie dereen je en heb je het gewoon druk met repareren. En dan ga je je afvragen: 'Ik hou hier, behalve eens een etentje, niets aan over. Wat doet dit nou als bedrijf?' En zo zijn we eigenlijk begonnen met Double X, in september 1995. Ik zat toen nog bij de luchtmacht. Via de ploegen dienst heb je dan toch wat meer mogelijkheden dan iemand die vast overdag werkt. We werkten vanuit ons huis in Molenstraat en eigenlijk ging alles uitsluitend op bestelling en we gaven folders uit om de pro ducten bekend te maken. Maar om dat het werk toenam, ging dat ge woon niet meer. We zaten op den duur bij wijze van spreken over de dozen heen naar de tv te kijken." Toen de woning naast De Leeuw vrijkwam, werd er dan ook niet lang nagedacht. Dat huis werd als winkel ingericht en vanaf april 1997 waren wonen en werken ge scheiden. „Mijn dienstcontract bij de luchtmacht liep toen af en dus kon ik me fulltime op het bedrijf storten", vertelt De Leeuw. Zijn <1Q <8 A GÖ <3 H sS B*ck Ft>rv=ir<j Stop Refresh Home Favorites History Search AutoFill Larger Smaller Print Mail Preferences Address: U BENT BEZOEKER 1BO DOUBLE X Wim de Leeuw stapt als een van de eerste Thoolse bedrijven volledig over op een internetwinkel. vrouw Rosie noemt hij daarbij on misbaar. „Zij doet onder meer de boekhouding, iets waar ik niets van snap en ik heb er bewondering voor dat ze het zo voor elkaar krijgt." Double X (zonder soundservices erachter) verkocht inmiddels wit- en bruingoed en computers. Die laatste categorie producten nam een steeds grotere plaats in binnen het bedrijf. En nu, vijfjaar na het begin van Double X, stoot De Leeuw de verkoop en reparaties van wit- en bruingoed af, maar ook het verzor gen van licht en geluid is verleden tijd. „Dat was voor mij de moeilijk ste beslissing. Om te stoppen met alles rondom die drive-in-show. Maar het moest om ruimte te ma ken voor de groei in de computer- markt", zegt de Vossemeerder. Maar het bleef niet bij een omslag naar computerapparatuur alleen. De Leeuw besloot ook eens te gaan kij ken naar de mogelijkheden van in ternet. „Het internet breidde zich sterk uit. Zonder enige kennis van het internet ben ik begonnen bij al lerlei bedrijven te gaan kijken wat de voor- en nadelen zijn. Begin 1998 startte de officiële site van Double X. Zelf programmeren. Het waren de eerste stappen, samen met de provider XL-server waar ik nu nog bij zit. We gingen de mogelijk heden van het verkopen via internet meer en meer gebruiken", aldus De Leeuw. En het bleek succesvol te zijn, zelfs op een eiland als Tholen waar nog steeds de gedachte heerst dat er maar weinigen een interne taansluiting hebben. Dat beeld moet overigens inmiddels bijge steld worden, want sommige schat tingen hebben het over de helft van alle Tholenaren die al dan niet re gelmatig het internet op gaan. De verkopen via internet bleken veel groter te zijn dan via de gewone winkel in de Molenstraat. En dat leidde tot een wat ongewoon be sluit. Double X sluit met ingang van zaterdag de deuren en zet de winkel alleen nog voort via inter net. Overigens kunnen mensen die geen computer (of internet) heb ben, Double X ook nog gewoon be reiken via een 06-nummer. „Je moet het persoonlijke contact ook absoluut niet helemaal uitbannen. Dat is niet goed. Als er vragen zijn, blijven we gewoon bereikbaar. En ook de service blijven we persoon lijk afhandelen." „De lasten die met een gewone winkel hebt en de verplichting om op bepaalde tijden constant aanwe zig te zijn, hebben eigenlijk de doorslag gegeven om ermee te stoppen", zegt De Leeuw die de geruchten ontkent als zou het min der goed gaan met Double X. „We zijn zeer zeker niet failliet. Integen deel. Het gaat juist heel goed met ons. Een internetwinkel heeft voor ons en voor de klanten grote voor delen. We zijn 24 uur bereikbaar, 365 dagen per jaar. En toch hoeft er niemand in de winkel te staan. Je kunt overal ter wereld je e-mail op halen en bestellingen afhandelen. Het klinkt misschien gek, maar on danks dat je continue bereikbaar bent, schept een internetwinkel een stuk rust. Je kunt afmaken waar je mee bezig bent, zonder dat je je werk in de steek hoeft te laten voor de winkelbel. Bovendien is de be taling veel zekerder. We verzenden alles, buiten een bepaalde straal, onder rembours. En binnen die re gio bezorgen we zelf, maar de be taling is altijd contant. En dat bete kent dat je je niet meer bezig hoeft te houden met achterstallige be talingen en vervelende zaken als het sturen van deurwaarders. Want wanbetalers komen steeds meer voor. Complete systemen worden wel altijd gratis thuisbezorgd en geïnstalleerd." Een ander voordeel van zijn inter netwinkel zijn de lage kosten. „En lage kosten, betekent datje goedko per kunt leveren. Je kunt met wei nig voorraad toe. Als iemand bij ons iets voor drie uur besteld, is het een dag later bij ons binnen. Het wordt meteen verzonden en je hebt dus binnen twee dagen je bestelling in huis", aldus De Leeuw. „Natuur lijk heb je wel bepaalde zaken op voorraad, maar er zijn dingen in de computerbranche die niet verstan dig zijn om op voorraad te hebben. Processoren en geheugenchips bij voorbeeld. De ontwikkelingen gaan zo hard dat de prijzen namelijk per week verschillen. Je hebt kans dat je de ene week een topprocessor voor 2000 gulden inkoopt en dat diezelfde processor de volgende week 1800 gulden kost. Zo hard gaat dat." De site van Double X is eenvoudig van structuur, zonder veel toeters en bellen. „We hebben nu (vanaf half januari) een testfase achter de rug en het verraste ons hoeveel mensen de site hebben bezocht, terwijl we er eigenlijk maar heel weinig rucht baarheid aan hebben gegeven. We hebben kennissen gevraagd om er eens goed naar te kijken en com mentaar te leveren. Want ik ben ver zot op positieve kritiek. Daar kan je bedrijf alleen maar beter van wor den", zegt De Leeuw. Via de inter netwinkel kan men allerlei onderde len en toebehoren voor computers bestellen, men kan een complete computer naar eigen wens samen stellen en er worden een aantal kant- en klare systemen aangebo den." Maar ook als iemand een in ternetaansluiting wil, kan dat door Double X worden geregeld. Behalve de lopende reparaties en de garanties op eerder gekochte pro ducten, zijn alle activiteiten op het gebied van wit- en bruingoed en licht en geluid afgelopen. In sep tember verhuizen De Leeuw en zijn vrouw naar Sint-Annaland waar Double X ook zal worden voortge zet in de Anna van Bourgondië- straat. „Dat is niet omdat we Oud- Vossemeer de rug toe willen keren, maar het huis is voor ons privé pret tiger en het is ook een beetje om te voorkomen dat je toch nog veel aan loop aan huis krijgt, omdat mensen je weten te zitten. En wellicht komt dat op den duur ook in Sint-Anna- land wel weer, maar dat zien we dan wel", aldus De Leeuw die enthou siast is over de internetwinkel. „So wieso is het een fantastisch medi um. De meeste klanten weten wel wat ze willen en die vragen geen toelichting meer, maar dat kan na tuurlijk wel. Als iemand om de spe cificaties voor de nieuwste HP prin ter vraagt, en ik heb alleen nog maar de prijslijsten daarvan ontvan gen, dan is het toch heel simpel om even naar de website van HP te gaan, en de productinformatie van die printer op te vragen. Als de klant dat wil, kun je het ook nog uit printen en kan hij het op z'n gemak bekijken. Nee, internet is, zeker in het bedrijfsleven, eigenlijk al on misbaar geworden." Wie de site van Double X wil bekijken, kan surfen naar www.doublex.nl. Aan de Deestraat en Langeweg (bij de sportvelden) zal een dorpsbos worden aangelegd. Het moet een gebied worden waar met name de Poortvlietenaren zelf eens lekker kunnen gaan lopen. Door de aanleg ervan zal - volgens burgemeester en wethouders - een verbetering van de directe woonomgeving worden ge realiseerd en aan de andere kant een' landschappelijk betere overgang worden gevormd tussen de bebou wing en het aangrenzende open pol derlandschap. Het dorpsbos krijgt boomweiden, afgewisseld met en kele bosschages, ter vergroting van de landschappelijke en recreatieve aantrekkelijkheid. Daarnaast zal een er eenvoudige wandelvoorziening worden aangebracht. De aanleg van het dorpsgroen wordt voor 75% ge subsidieerd. De rest (125.000 gul den) komt voor rekening van de ge meente. Daar is in de meerjaren raming van 1994 al rekening mee gehouden. Het beheer en onderhoud komt met ingang van 2001 voor re kening van de gemeente. Verder moet de gemeente een kwart van de uitvoeringskosten betalen, namelijk 31.000 gulden. In de investerings planning van 1997 werd daarvoor al een bedrag van 62.000 gulden opge nomen. In het kader van de provinciale uit werking van het natuurbeleidsplan is de Scherpenissepolder begrensd als natuurontwikkelings- en reser- vaatgebied. De maatregelen in het gebied omvatten naast voorzienin gen ten behoeve van een eigen peil beheer een gedeeltelijke ontgraving tot beneden het grondwaterpeil, het plaatselijk ophogen van het terrein, het creëren van extra reliëf, aanleg of verwijdering van dammen en duikers, het maken van greppels, het onklaar maken van de aanwezi ge drainage en het omzetten van bouwland in grasland. Aan de rand van het natuurgebied in de Scherpe nissepolder zal een eenvoudig ob servatiepunt worden aangelegd om vogels te kunnen bekijken. Dit ge bied zal uiteindelijk eigendom wor den van Staatsbosbeheer die het be heer en onderhoud op zich zal nemen. De kosten voor de inrichting van het terrein worden voor 75% door het Rijk en voor een kwart door de landinrichtingsdienst betaald. In de ruilverkaveling Poortvliet is ook het herstel van de vlied- of kasteelberg bij Westkerke opgenomen. De ta luds worden hersteld om de met hakhout begroeide heuvel te behou den. Daarnaast wordt een aangepast be heer van het omliggende terrein na gestreefd. Her en der zal enige be planting worden aangebracht. Ook het eigendom van dit archeologi sche monument komt via het bureau beheer landbouwgronden toe aan Staatsbosbeheer die de heuvel zal gaan beheren. De kosten voor de werkzaamheden komen volledig ten laste van de landinrichtingsdienst. De landinrichtingscommissie heeft inmiddels met de omwonenden over zowel het dorpsbos als de Scherpe nissepolder gesproken. Hun sugges ties zijn - volgens burgemeester en wethouders - in de inrichtingsplan nen meegenomen. Het werk in de Scherpenissepolder en het dorpsbos bij Poortvliet wordt uitgevoerd op gronden met de be stemming landbouw. Een beplan tingsplan of natuurproject past niet binnen deze bestemming, omdat de gronden namelijk duurzaam ont trokken worden aan het agrarisch gebruik. Daarom moet een vrijstel lingsprocedure (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) gevoerd worden. Burgemeester en wethouders willen hieraan meewer ken en willen het benodigde geld voor de helft beschikbaar stellen uit de reserve dorpsontwikkeling en de andere helft uit de reserve recreatie ve ontwikkelingen. De commissie gemeentelijke ontwikkeling brengt 18 april advies uit. De Zeeuwse Muziekschool houdt za terdag van half twee tot vier uur open dag in gemeenschapscentrum Meul- vliet te Tholen. Docenten en leerlin gen zullen hun instrumenten demon streren en de bezoeker kan ook zelf eens een instrument uitproberen. De muziekschool biedt dit seizoen als nieuwe cursus 'opmaat' voor koor zangers. De open dag is bedoeld voor alle belangstellenden die iets meer willen weten over de mogelijkheden binnen de muziekschool. Het heeft vijf jaar geduurd voor dat het eerste beetje geld werd uitgegeven van de erfenis die mevr. Van 't Hof-Quist (die in 1995 overleed) aan de jeugd van Oud-Vossemeer na liet. Op advies van de vereniging Van 't Hof- Quist wordt er voor 31.460 gul den uitbetaald aan in totaal zes verenigingen. Speeltuin De Vos- sentuin leek aanvankelijk buiten de boot te vallen, maar de aan vraag voor 30.000 gulden voor speeltoestellen en de aflossing van een lening, wordt nogmaals in overweging genomen. Toen mevr. Van 't Hof-Quist haar er fenis naliet aan de jeugd van Oud- Vossemeer, zal ze niet kunnen heb ben denken dat de gemeente Tholen (die als erfgenaam werd aangewe zen) er vijf jaar voor nodig zou heb ben om een bestemming te vinden voor de ruim zes ton. Uit onmacht van de gemeente om samen met de bevolking tot een goede bestemming te komen, werd uiteindelijk de ver eniging Van 't Hof-Quist opgericht. Die vereniging, waarvan alleen rechtspersonen zoals verenigingen en stichtingen lid kunnen worden (iets waarover wijlen mevr. Van 't Hof nooit heeft gesproken), moest de ge meente gaan adviseren over aanvra gen voor geld uit de erfenis. Ook dat kan alleen gebeuren door rechtsper sonen (wederom iets waarover de na latenschap niets meldt). Met de rente over 1999 erbij, beloopt het uitstaan de bedrag inmiddels 711.000 gulden. En nu zijn er voor 1999 bij de vereni ging 14 aanvragen ingediend. Daar van werden er in eerste instantie zes gehonoreerd, maar speeltuin De Vos- sentuin krijgt misschien toch nog een positief advies. De Vossentuin kampt sinds de oprichting met financiële en bestuurlijke problemen. Vorig jaar kon de speeltuin aan de Cornelis Frankenstraat in Oud-Vossemeer zelfs een deel van het jaar niet open zijn omdat het aan vrijwilligers voor toezicht ontbrak. De vereniging Van 't Hof-Quist vond de aanvraag van De Vossentuin niet deugdelijk finan cieel onderbouwd. Bovendien vond men dat onvoldoende is aangetoond dat het voortbestaan van de vereni ging is verzekerd door de aanschaf van nieuwe speeltoestellen en de af lossing van de lening. De commissie algemeen bestuur en welzijn van de gemeente was echter in meerderheid van mening dat het verzoek van de speeltuinvereniging wel moest wor den gehonoreerd. Omdat de gemeen te heeft gezegd dat aan het advies van de vereniging Van 't Hof-Quist zwaar gewicht wordt toegekend, hebben burgemeester en wethouders met het bestuur van de vereniging overlegd. De visie van het bestuur ten aanzien van de speeltuinvereniging is naar ei gen zeggen in positieve zin bijge steld, maar de bestuursleden willen geen standpunt innemen, zonder daarover de leden te hebben geraad pleegd. In een tussentijdse vergade ring zullen 'op korte termijn' de le den van de vereniging geraadpleegd worden, waarna het bestuur een tweede advies zal uitbrengen aan de gemeente over de aanvraag van de speeltuinvereniging. Burgemeester en wethouders zullen de gemeente raad voorstellen de beslissing zolang aan te houden. De vereniging Van 't Hof-Quist han teert bij de beoordeling van de aan vragen om een bijdrage uit de erfe nis, de volgende criteria: de gevraagde bijdrage moet worden aangewend voor het realiseren van voorzieningen op het gebied van sport en recreatie voor de jeugd van Oud-Vossemeer; de aanvraag heeft een duidelijke uitleg en is voorzien van een deugdelijke financiële onder bouwing; de aanvraag doorkruist niet het subsidiebeleid van de gemeente Tholen; de voorziening waarop de aanvraag betrekking heeft, kan niet worden gefinancierd uit de gewone middelen waarover de indiener be schikt. Verder moet de erfenis zoveel mogelijk worden gebruikt voor bij dragen in de kosten van eenmalige projecten. Ook eventuele afkoopsom- ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie -l.M. men voor onderhoud van met voor zieningen die met een bijdrage uit de erfenis zijn gerealiseerd, moeten ten laste komen van de erfenis. Zes aanvragers kregen een positief advies van de vereniging. De Oranje stichting wil toestellen en materialen ten behoeve van kinderspelen op Ko ninginnedag. De vereniging Van 't Hof Quist wil daarvoor 1500 gulden beschikbaar stellen. Ook de tennisvereniging Oud-Vosse- meer wil een hapje van de koek voor de aanschaf van een ballenkanon, kinderrackets en speciale ballen. Maar alleen de aanschaf van een bal lenkanon voldoet volgens de vereni ging Van 't Hof Quist aan alle voor waarden. En hiervoor wil men een bedrag van 2500 beschikbaar stellen. De vereniging geeft het grootste be drag uit aan de Oud-Vossemeerse Judovereniging die een bijdrage wil voor de aanschaf van judomatten. Het advies is daarvoor 12.598 gulden te geven. De stichting Vosmeer 2000 in oprich ting organiseert diverse evenementen in verband met de viering van het nieuwe millennium. Specifiek voor de jeugd zijn dat: een foto- en teken wedstrijd, liedjes en sketches en een presentatie van verenigingen. Voor die onderdelen is het advies om 5000 gulden beschikbaar te stellen. Carnavalsvereniging De Vlooientrap- pers krijgt, als het aan de vereniging Van 't Hof-Quist ligt, een bijdrage van 6600 gulden voor de aanschaf van een geluidsinstallatie. Daarbij speelt mee dat de installatie ook door andere verenigingen en instellingen gebruikt kan worden. Geld voor de aanschaf van film- en video-appara- tuur, kleding en bladmuziek wordt niet gegeven. Gymnastiekvereniging Spido diende een flinke aanvraag in voor onder meer het uitbreiden van de gymzaal en kleding voor jeugdleden. Maar dat verzoek werd afgewezen omdat het niet aan de voorwaarden voldoet. Wel wil de vereniging Van 't Hof-Quist 3262 gulden beschikbaar stellen voor de aanschaf van nieuwe turnmatten en een mattenwagen. Een meerderheid van de aanvragen (8 van de 14 inclusief het verzoek van De Vossentuin) werd echter af gewezen. Zoals bijvoorbeeld een aanvraag van de stichting Jong Vos- maer. Die wilde alle verenigingen een bedrag per jeugdlid toekennen volgens een nader te bepalen ver deelsleutel. Aangezien dat het ge meentelijk subsidiebeleid zou door kruisen en in strijd is met het uitgangspunt dat de erfenis moet worden gebruikt voor concrete pro jecten, werd de aanvraag afgewez^t. Jeugdvereniging Het Kompas ver zocht om een bijdrage voor de aan schaf van knutselmaterialen en boe ken ten behoeve van de jeugdleden. Maar ook hier volgde een afwijzing met de tip hiervoor gemeentelijke subsidie aan te vragen. De openbare bibliotheek wilde geld voor de aanschaf van naslagwerken, documentatiemappen, een computer en nieuwe boekenkasten. Maar de vereniging Van 't Hof-Quist conclu deerde dat de bibliotheek een exploi tatiesubsidie van de gemeente ont vangt. De in de aanvraag genoemde zaken zouden direct betrekking heb ben op de exploitatie en zijn dus uit gaven die uit het gewone budget moeten worden betaald. Geen bijdra ge dus. De Oud-Vossemeerse Muziekvereni ging wil het repetitielokaal Odéon aan de Veerstraat verbouwen en vroeg daarvoor een bijdrage. Maar de vereniging Van 't Hof-Quist advi seert om de aanvraag af te wijzen omdat ze niet voldoet aan de op dracht, verbonden aan de erfenis (be stemd voor de jeugd). Ook een verzoek van de stichting Katholiek Onderwijs Oud-Vosse meer voor een bijdrage voor het aan brengen van rubbertegels onder speeltoestellen van de Sint Anthoni- usschool werd afgewezen omdat er andere middelen zijn waar die uit be taald moeten worden, aldus de ver eniging. Voetvalvereniging Vosmeer wilde wel een bijdrage voor diverse bouw kundige voorzieningen op het sport veld en de bouw van een sporthal. De aanvraag kwam te laat binnen en bovendien zijn de plannen, in de vi sie van de vereniging Van 't Hof- Quist, niet specifiek voor de jeugd en ook niet deugdelijk onderbouwd. Een bijzonder geval vormt IJsvereni ging De Eendracht. Die wil een grote bijdrage voor de aanleg van een mul tifunctionele skeelerbaan. De vereni ging Van 't Hof-Quist meent dat het om een grootschalig project gaat dat nog niet in voldoende mate is uitge werkt en financieel onderbouwd. Hierdoor kan er door het vereni gingsbestuur nog geen positief ad vies uitgebracht worden. Maar de vereniging heeft besloten dit project te 'adopteren' en dit in overleg met de overige verenigingen en instellin gen zo te onderbouwen en uit te wer ken dat hierover dit jaar alsnog posi tief kan worden geadviseerd. Daarmee zal waarschijnlijk een zeer groot deel van de erfenis gemoeid zijn. Inmiddels is de termijn opengesteld om voor 2000 projecten in te dienen voor een bijdrage uit de erfenis. Man kan de verzoeken tot 15 mei schrifte lijk indienen bij het college van bur gemeester en wethouderj. Ab en Rina Ouwens in hun nieuwe zaak waar onder meer allerlei stoffen worden verkocht. kocht. Omdat er veel ruimte over was ('en ik ben niet zo'n tuinier') bouwde het echtpaar Ouwens ook een showroom van 230 vierkante meter aan de loods vast waar ieder een terecht kan om producten te be kijken en kopen. Aanvankelijk werkte Ouwens in de modestoffen. Hoe komt hij dan uit eindelijk ook bij parket en vloerbe dekking terecht? „Als je al in de mode- en gordijnstoffen zit, is de overstap naar vloerbedekking en la minaat niet zo groot. Je komt op beurzen, je doet bij collega's en op tentoonstellingen wat ideeën op en in deze branche zit alles dicht op el kaar. Er is ook nauwelijks brood te verdienen met stoffen en vloerbe dekking alleen. Je moet meer toe naar complete woninginrichting. Een combinatie van gordijnen, 'vloerbedekking, parket en accessoi- Ab Ouwens is niet zomaar begon nen met zijn bedrijf. Hij zit al jaren in de 'stoffen' en was aanvankelijk actief in Rotterdam. „Maar daar werden we uitgekocht voor uitbrei ding van de spoorwegen. En toen gingen we kijken naar een nieuwe plaats om ons te vestigen", aldus Ouwens die aanvankelijk een groot handel in stoffen had. „Mijn zoon woont in Halsteren en zo zijn we ook hier in de omgeving eens rond gaan rijden. En behalve de prijs- technische kant (de grond is hier vrij goedkoop), beviel Tholen ons wel." En zo bouwde Ouwens (ei genhandig) een loods en bungalow aan de Ondernemersweg. Het pro ject begon 2,5 jaar geleden en is nu af. Ouwens was daarmee één van de eersten die grond op Welgelegen res gaat goed", aldus Ouwens. Toch zit er natuurlijk verschil in bijvoor beeld de trendgevoeligheid van de diverse producten. „Kleuren in de modestoffen gaan drie maanden mee. En bepaalde soorten laminaat bestaan al jaren. Toch is die trend van telkens een paar kleuren die in zijn en daarna weer iets heel anders, er een beetje uit aan het raken. Ei genlijk mag op dit moment alles. Je ziet de meest gekke kleuren. Van geel en rose tot kaki." A&R wil geen strikt exclusief be drijf zijn. „Het kwaliteitsverschil merk je toch vooral in de prijs. Een laminaat van twintig gulden per vierkante meter kan kwalitatief niet zo goed zijn als een topmerk van door de honderd gulden. Wij heb ben hier voor iedere beurs wat wils. En dat geldt ook voor de stoffen en de vloerbedekking. Iedereen kan bij ons wel wat vinden." Ouwens denkt niet dat hij een slechte plaats heeft gekozen wat bereikbaarheid voor particulieren betreft. „Npe, eigen lijk zit ik hier zo slecht nog niet. Het is wel een industrieterrein, maar zeker voor de aan- en afvoer is dat veel gemakkelijker. En voor de jtnensen die ons bezoeken, is er in ieder geval genoeg ruimte om de auto weg te zetten." Behalve de verkoop van stoffen, la minaat en vloerbedekking, zorgt A&R (desgewenst) ook voor het leggen en op maat maken ervan. „Zelf kan ik best veel. Ik heb ook zelf mijn pand gebouwd. Dus lami naat leggen is geen probleem. En mijn vrouw kan ervoor zorgen dat gordijnstoffen op de juiste manier genaaid worden." Het werkgebied van A&R ligt nog voornamelijk op Tholen en in de omgeving (Halste ren en Bergen op Zoom). „Maar er zijn ook al mensen geweest uit bij voorbeeld Zuid-Holland. Plaatsen waar je nooit reclame hebt gemaakt, maar op één of andere manier heb ben zij dan toch van je gehoord. We hopen dat het zo zachtjesaan uitge breid kan worden. Aanvankelijk kwamen de mensen maar druppels gewijs binnen, maar we merken de laatste tijd dat er meer schot in komt." A&R is van woensdag tot en met zaterdag geopend van half tien tot half zes en vrijdagavond tot acht uur. „Maar voor mensen die bij voorbeeld echt alleen 's avonds kunnen, is er op afspraak altijd wel V iets te regelen", besluit Ouwens.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9