Verburgh 'Na de randen wist ik het niet meer' Tankstations zijn op Tholen wel klaar v= Pleidooi van gemeente voor bodemonderzoek Keren op Vossemeersedijk kost student 500 gulden Goede start voor dames dubbelteams Lenie ter Beek na aarzelend begin vol ideeën voor merklap Gemeente moet er nog 10 van de 14 op milieuregels controleren Burgemeester van B. op Zoom stopt er ook mee Ruucstoppelen wint eerste duel van het seizoen Donderdag 6 april 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Vergunning varkensstal AJP vernietigd Ondanks dat de Raad van State nog vorige week de plicht voor een bodemonderzoek afwees ten aanzien van de varkensstal van A.J. Smits in Anna Jacobapolder, heeft de gemeente er maandag bij diezelfde Raad van State opnieuw voor gepleit. Nu vocht mevrouw G. Jon kers dit voorschrift in de aan haar verleende milieuver gunning aan. Zij wil haar varkensstal aan de Zwarteweg te Poortvliet uitbreiden. Roolandsedijk Anna Jacobapolder Motorrijder uit Anna Jacobapolder gewond specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audiospeciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling. Als ze van haar woonplaats Tholen naar haar werk in de Annewas te Sint-Annaland fietst, geniet Lenie ter Beek onderweg van de kleurige bloemenvelden. „Dat is een beetje uniek en daarom wilde ik die in elk geval bordu ren." De Thoolse werkt mee aan het Zeeuwse project om de grootste merklap te maken. Aanvankelijk zag ze het niet zitten, maar inmiddels is ze goed op dreef. Notenbalk „Overdreven", noemt voorzitter R Dekker van de Ver enigde Thoolse Autobedrijven de stelling van milieu-mi- nister Pronk, dat een kwart van de tankstations niet aan de regels voldoet. Voor Tholen gaat dat volgens de gara gehouder niet op. De gemeente Tholen kan de conclusies van de minister ontkennen noch bevestigen. Er zijn nog maar 4 van de 14 tankstations op Tholen en Sint-Philips- land gecontroleerd op de milieuregelgeving waaraan al per 1 juli 1999 voldoen moest worden. Financiële zekerheid Campinghouders geven brochure over Tholen uit Lezing van NBvP over podotherapie r "MEULVLIET" THOLEN Ruime uitslagen in Meulvlietcompetitie Aalst \E is el ma De Raad van State vindt een extra bodemonderzoek voor veehoude rijen niet noodzakelijk als al toe reikende gedragsregels en voor zieningen met het oog op de bodembescherming zijn voorge schreven, zo is uit een aantal recen te uitspraken gebleken. Dan zal een 'nul-situatieonderzoek' nooit voor geschreven kunnen worden omdat altijd eerst andere maatregelen ge vraagd worden, bracht mevrouw G.J. Hertogs-v.d. Gouwe daar dins dag namens de gemeente tegenin. Als die voorschriften niet gesteld kunnen worden ter bescherming van de bodem, dan moet de ver gunning namelijk worden gewei gerd. De stellingname van de Raad van State leidt er volgens de ge meente toe dat een 'nul-situatieon- derzoek' een ontoepasbaar middel wordt, wat nooit de bedoeling kan zijn. Verder vindt de gemeente de koppeling die wordt gelegd onlo gisch, omdat het onderzoek ertoe dient om achteraf te kunnen vast stellen wie voor een eventuele bo demverontreiniging verantwoorde lijk gesteld kan worden. Een bodemonderzoek in het kader van de bouwvergunning zou daartoe niet toereikend zijn. Mevr. Hertogs verzocht het rechtscollege met klem, de argumenten bij hun afwe gingen te betrekken. Mr. J. van Groningen noemde in eerdere gévallen het gevraagde ex tra onderzoek 'onnodig bezwa rend'. In de zaak van mevrouw Jonkers maakte hij ook bezwaar te gen het tijdstip waarop zo'n onder zoek wordt gevraagd, namelijk op een moment dat nog helemaal niet zeker is of de-uitbreiding ook wer kelijk wordt gerealiseerd. De ge meentewoordvoerster wees erop, dat de onherroepelijk geworden milieuvergunning voor de al ge bouwde stal een dergelijk onder zoek óók voorschrijft. De vlakbij aan de Kadijk wonende C.P. de Rijke maakte eveneens be zwaar tegen de uitbreiding van de stal aan de Zwarteweg. Verstening van het landschap, aantasting van de natuurwaarden van de Rooland sedijk, stankoverlast door met na me de brijvoerinstallatie, de ver keersveiligheid en geluidsoverlast werden namens hem aangevoerd door mr. E.U.H. Schepop. Zowel de gemeente als mr. Van Groningen vonden de argumentatie over de Roolandsedijk niet-ontvan- kelijk omdat die pas in dit stadium van de procedure werd gevoerd. Los daarvan toont het volgens Van Groningen aan, dat de bloemdijk 'een verschijnsel is dat op gespan nen voet staat met de rechtszeker heid'. Want eerder was de Raad van State van mening dat er geen bloemdijk nabij deze stal lag, maar een inventarisatie uit 1996 spreekt van het tegendeel. Ten aanzien van de stank wil de gemeente de voortdurende klach ten van De Rijke niet bagatellise ren. Maar hij woont op 300 meter van de stal en een ander die op 160 meter woont, schijnt geen overlast te ondervinden. Mevrouw Hertogs gaf toe dat er landelijk steeds meer signalen komen over het op dit as pect niet voldoen van de groen-la- belstallen, maar aangezien dat nog niet tot nieuwe regelgeving heeft geleid dient de gemeente te toetsen aan de bestaande voorschriften. Toetsing van de verkeersveiligheid heeft niets van doen met de wet milieubeheer en ten aanzien van geluidsoverlast zijn de bezwaren van De Rijke onvoldoende onder bouwd, bracht Van Groningen in. Bovendien zijn diens bezwaren on voldoende om de verleende ver gunning te vernietigen, aldus de raadsman. De aan J.A. Smits te Anna Jacoba polder verleende revisievergunning voor zijn stal aan de Sluisweg is wél vernietigd door de Raad van State. Weliswaar heeft de gemeente ten aanzien van het bepalen van de stankcirkel de juiste methode toe gepast, maar ten aanzien van wo ningen in de buurt is de verkeerde categorie-indeling gehanteerd. Be zwaarmaker J.D. Moedt woont op 220 meter en de grens dient 232 meter te zijn. De invloed van ande re stallen in de buurt is, zo oordeelt het rechtscollege, onvoldoende ge motiveerd en daarom terecht door A. Geense, A. Pot en anderen als bezwaar aangevoerd. Maar ten aan zien van de brijvoerinstallatie krij gen zij geen gelijk. Dat krijgen ze deels weer wél ten aanzien van ge luidsoverlast van de ventilatoren van de stal, maar van verkeersover last is volgens de Raad van State geen sprake. Smits zelf vocht de vergunning ook aan. Hij maakte bezwaar tegen het verlangde extra bodemonderzoek en krijgt daarin gelijk. Het voor schrift dat ramen en deuren geslo ten moeten blijven om stankover last te voorkomen, is volgens de Raad van State onvoldoende onder bouwd door de gemeente. Stank en geluidhinder acht het rechtscol lege van dermate doorslaggevend belang dat de vergunning wordt vernietigd. De gemeente moet 4654 gulden kosten betalen aan de bezwaarmakers en daarnaast aan elk van hen 210 gulden griffie recht. „Ik kan me voorstellen dat verzekeringsmaatschappijen jongeren hogere premies willen laten betalen", zei officier van justitie mr. H.l. den Hartog voor het Thoolse kantongerecht. Keren op de Oud-Vossemeersedijk ter hoogte van de Karnemelkspot, waardoor een motorrijder uit Anna Jaco bapolder gewond raakte, kostte de 20-jarige E.O. uit Oud-Vossemeer 500 gulden boete. „Een hele stomme beslissing", aldus de officier. O. kwam 10 mei van het vorig jaar uit de dreef naar de Karnemelkspot, toen hij wilde omkeren omdat hij boer Geluk moest spreken die net de dreef inreed. „Ik zag van ver een mo tor aankomen en dacht, dat ik nog gemakkelijk kon keren. Er ontstond echter een botsing. De motorrijder heeft te hard gereden, want ik kan me niet voorstellen dat hij 80 reed", vertelde de student. Motorrijder Van der Reest had ver klaard dat hij een auto de dijk op zag rijden, die hij wilde inhalen. Hij dacht er nog langs te kunnen, maar de auto draaide 180 graden. O. was er kenne lijk op gefixeerd om boer Geluk ach terna te rijden. De wagen van O. werd in het middenportier geraakt. Met een gebroken pols en een gebro ken middenhandsbeentje werd de motorrijder naar ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom gebracht. „Een hele duidelijke inschattingsfout van iemand die net een jaar zijn rij bewijs heeft", vond de officier van justitie. „U zei zelf dat het krap was, maar toch hebt u geen voorrang ver leend aan de motorrijder, met alle gevolgen van dien. Breuken kunnen lang duren. U zit nu maar een beetje te lachen - of is dat misschien van de spanning - maar keren op de weg zit tegen het randje van het kantonge recht aan. Anders had u voor drie rechters in Middelbórg gezeten", zo maakte mevr. Den Hartog zich boos. Zij nam het O. ook kwalijk dat hij maar één keer geprobeerd had naar het slachtoffer te bellen. „Een boete van 600 a 700 gulden zou passend zijn, maar gezien uw studiefinancie ring en stagevergoeding van 575 gul den zal ik de eis matigen tot 500 gul den plus twee maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid met een proeftijd van 2 jaar." O. bleef erbij dat de motorrijder te hard gereden had. „De schuld ligt voor meer dan negentig procent bij u", vond de kantonrechter. „Op deze bochtige dijk hebt u de snelheid van de motor verkeerd ingeschat. U voerde ook geen knipperlichten. Er is sprake van een voorrangsfout met letsel en dat moet ik u aanrekenen", aldus mr. Klarenbeek, die de eis vol ledig overnam. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 1 Advertentie I.M. De bloeiende prunus in haar eigen tuin staat model voor de boom die Lenie ter Beek op haar merklap borduurt. Lenie ter Beek borduurt veel. Toen een kennis haar op het merklappen- project attendeerde, dacht ze dan ook meteen: dit kan ik. „Maar ze moesten wel met kant-en-klare voorbeelden komen." Groot was de schrik toen het pakket arriveerde en er helemaal niets bij zat. Uiteinde lijk overreedde Eef de Jonge, één van de begeleidsters van het project, mevrouw Ter Beek om tóch te be ginnen. De randen boven- en onder aan de lap - die voor alle 260 deel nemers gelijk zijn - deed ze keurig. „En toen wist ik het niet meer." De opdracht was om Thoolse elementen én onderwerpen die de borduurster zelf aangaan te kiezen. „Ik dacht, laat ik met iets gemakkelijks begin nen." Dat werd een boerderij. Een bloemenveld moest er ook op, vond mevr. Ter Beek. Ze pakte het telefoonboek en zocht onder Sint- Annaland naar een zaadhandel, want er moest een voorbeeld komen. „Ik vond Van Dijke aan de Molendijkse- weg, ben daarheen gegaan, heb aan gebeld en mijn vraag gesteld." De Thoolse kreeg foto's mee van bloei ende bloemenvelden en maakte er kopietjes van om te gebruiken. Ze had inmiddels een ruitjespatroon op sheet, wat ze over de afbeeldingen kon leggen om te tellen. Maar met het bloemenveld werkte dat niet door de veelkleurigheid. „Daarom heb ik met potlood lijnen getrokken op het doek en ben toen gaan bordu ren." Het lukte en inmiddels is mevr. Ter Beek over haar vrees heen. De ideeën over wat er nog meer op de merklap moet komen, zijn er volop. Het eigen huis bijvoorbeeld. De contouren zijn al getekend. Voor het huis komt een bloeiende prunus, die staat er inmiddels grotendeels op. „We hebben er zelf één in de tuin. Die staat volop in bloei, dus kan ik af en toe kijken hoe het moet wor den." Bij daglicht borduurt het het gemakkelijkst en als het goed weer is, zit Lenie ter Beek graag buiten te werken. De Ichthuskerk - 'het witte kerkje aan de Doelweg' - zal ook op de merklap verschijnen. „Daar ligt mijn leven in", vertelt de Thoolse. Ze is actief in commissies en verenigin gen, bezoekt ouderen als vrijwillig ster en hecht ook erg aan de ontmoe ting met elkaar binnen de kerkelijke gemeente. Omdat zowel Lenie als haar man in diverse koren zingen, zal ook de muziek op de merklap een plaatsje krijgen. „Waarschijnlijk wordt het een notenbalk." Een vrouw op de fiets ('dat ben ik zelf'), een jongetje met een hond die haar jongste zoon of haar eerste kleinkind moet verbeelden, zijn andere per soonlijke dingen die de merklap gaan sieren. „En misschien nog een wiegje of iets liefs in verband met de tweede zwangerschap van mijn dochter." Kippen komen er ook op. „Die had den we vroeger thuis. Ik ben opge groeid aan de bosrand, bij Vrederust. Ze liepen altijd los rond." Een dier dat inmiddels op Tholen veel voor komt, een varken, zal ze ook nog borduren. Half augustus moet de merklap klaar zijn. Lenie ter Beek is, na de aarzelende start, helemaal niet ongerust dat ze dat niet zal halen. Ze heeft duidelijk plezier gekregen in het werken aan de merklap. De initiatiefnemers van de recordpo ging - het bureau provinciaal muse umconsulent en de vereniging van Zeeuwse musea - zijn inmiddels een sponsoractie onder het bedrijfsleven begonnen. Voor de presentatie, eind dit jaar tijdens een grootse publieks manifestatie, en het behouden van de merklap is veel geld nodig. Volgens Dekker blaast minister stofdichte bestratingen controleert. Pronk 'hoog van de toren.' „Zelf ben ik in elk geval helemaal kant en klaar met vloeistofdichte bestrating en een dampretourleiding. Dat moest overigens al voor 1 juli 1999 het geval zijn. Sommigen hebben ontheffing gekregen omdat ze nog met de voorzieningen bezig waren, maar al mijn collega's met een tankstation hebben - voorzover ik weet - de zaak nu op orde." Minister Pronk baseert zijn conclu sies op gegevens van de inspectie milieuhygiëne. Gemorste benzine en diesel komt in de grond terecht en schadelijke dampen worden niet goed afgevoerd. Een kwart van de 4000 tankstations in ons land zou niet aan de milieuregels voldoen. Minister Pronk wil dat de gemeen ten de benzinestations tot de orde roepen. De gemeente Tholen heeft nog maar 4 van de 14 tankstations ge controleerd. Een woordvoerder wijst op de vertraging die ontstaan is bij het bureau Kiwa, dat vloei- De capaciteit is beperkt en er is een stuwmeer van aanvragen ontstaan. Dat geldt ook voor het Nederlands Meetinstituut dat dampretourleidin- gen controleert. Ook de aannemers die de voorzieningen moeten tref fen, hebben het heel druk. Behalve de vloeistofdichte bestrating en dampretourleidingen dient er ook een olie-/benzine-afscheider te zijn om te voorkomen dat er brandstof in de riolering komt. Morsen is on vermijdelijk omdat de een zorgvul diger is met tanken dan de ander, maar als de voorzieningen er zijn, worden die tekortkomingen opge vangen. Er zijn geen kleine bedra gen gemoeid met de mi lieu voorzie ningen. Het gaat om tonnen, wil een tankstation volledig aan de nieuwe milieuregels voldoen. In de loop van dit jaar wil de gemeente Tholen de controles afgerond heb ben. Wanneer er een sticker ont breekt, zal dat niet zo'n vaart lopen, maar de coulance zal aanzienlijk kleiner zijn wanneer er bijvoor beeld nog steeds geen vloeistof dichte bestrating is. Ruim vijf jaar geleden is het werk programma voor verbetering van de milieusituatie bij tankstations al op gezet. Daardoor zijn er op Tholen al heel wat benzinepompen ver dwenen. Zo zijn er geen tanksta tions meer in Stavenisse en in Sint- Maartensdijk. Per 1 juli waren er in Zeeland 158 tankstations. Oorspronkelijk waren dat er 327, maar 99 zijn er via de Subat-regeling gesaneerd, zoals bij voorbeeld in Stavenisse en in Sint- Maartensdijk. Dan blijven er nog 228 over, maar van 70 is het be staan noch de statHS bekend, zo blijkt uit gegevens van het ministe rie van vrom. Van de 158 tanksta tions voldoet er 29% (of 46) aan de eis van een goedgekeurde vloei stofdichte bestrating, slechts 18% (of 28) heeft een goedgekeurd dam- pretoursysteem en 11 of 18 stuks een adequate financiële zekerheid. Dat laatste vindt de inspectie mi lieuhygiëne belangrijk in verband met mogelijke toekomstige bodem verontreiniging. De inspectie heeft een bureaustudie verricht aan de hand van gegevens bij het Kiwa, het Nederlands Meetinstituut en de stichting collectief financieel zeker heidsfonds. In aanvulling daarop is een beperkt praktijkonderzoek uit gevoerd. Het ministerie heeft in 1991 al met de branche en andere overheden gesproken over de potentiële be dreiging van tankstations voor het milieu. In 1994 en 1996 zijn de maatregelen uit het werkprogramma gefaseerd verankerd in de wet mi lieubeheer. De branche verklaarde zich bereid om actief mee te doen en het ministerie stelt vast, dat de uit voering van het programma een enorme inspanning heeft betekend. Een groot deel van de huidige te kortkomingen zijn van administra tieve aard, aldus het ministerie. Toch blijken er landelijk ook.vele honderden' stations niet te beschik ken over de afgesproken milieuhy giënische voorzieningen. Het mi nisterie wil de naleving van de wettelijke eisen voor tankstations op afzienbare termijn aanmerkelijk verbeteren door intensivering van de inzet door in gebreke zijnde sta tions, intensivering van de druk door de brancheverenigingen, in tensivering van de handhaving door gemeenten en landelijke controle van de voortgang. Smerdiek-dames winnen. De dames van Smerdiek hebben het vriendschap pelijke thuisduel tegen Wemeldinge met 5-0 gewonnen. De score had hoger moe ten zijn, aangezien Wemeldinge een klasse lager speelt. Maar de gasten speelden fel en Smerdiek juist erg mat en daardoor werden kansen gemist. Ra- mona van Tiggele scoorde drie keer en de overige treffers waren van Josca Jan sen en Anke de Jong. De samenwerkende Thoolse cam pings hebben een brochure uitgege ven die Tholen als een 'verrassend stukje Zeeland' presenteert aan de toeristen. De folder wordt op de aan het verband deelnemende campings verspreid en bevat een kaart, bijzon derheden oVer de gemeente Tholen en de omliggende Oosterschelde, openingstijden van winkels en hore ca, tips, adressen, recreatiemoge lijkheden en andere toeristische in formatie. De Nederlandse bond van platte landsvrouwen (NBvP) organiseert donderdag 14 april in 't Ouwe Ra- ed'uus te Poortvliet een middag over aanvullende behandelwijzen. Deze keer gaat de lezing over podotherapie. Ruim 10 miljoen Nederlanders kam pen met een voetaandoening. Voor meer dan de helft bestaan de klachten uit schimmelinfecties. Andere proble men zijn platvoeten, likdoorns, ont stoken nagelriemen, kalknagels, zwemmersexzeem en wratten. Podologe Mariana Maas vertelt wat er zoal aan de meest voorkomende voetproblemen te doen is met behulp van aromatherapie waarbij gebruik gemaakt wordt van oliën bij de be handeling van allerlei klachten. Fran- cy Raadsen, verpleegkundige en pedi cure vertelt over de diabetische voet en de verzorging daarvan. Er .wordt een korte videofilm over voetverzor ging vertoond, waarna, nog een de monstratie volgt van een blauwafdruk van de voet en het gebruik van de po- dometer, een spiegel die het een en ander laat zien over de stand van de voet. Er is ook rijime gelegenheid om vragen te stellen. De middag duurt van twee tot vier uur. Iedereen is wel kom. Niet alleen de Thoolse burgemees ter Van der Munnik vertrekt per 1 juli. Ook zijn buurvrouw van Ber gen op Zoom, mevr. A. van den Berg, gaat vervroegd met pensioen. Dat heeft zij donderdag bekend ge maakt aan het begin van de raads vergadering. Mevr. Van den Berg wil meer vrije tijd hebben en dat valt niet te combineren met het bur gemeesterschap, dat meer dan vijf dagen per week vergt. Zij is al veer tig jaar aan het werk, waarvan de helft in het openbaar bestuur. Mevr. Van den Berg is zes jaar burgemees ter van Bergen op Zoom. Tennis Het tennisseizoen is weer van start ge gaan. Het eerste team van de Ruucstop pelen uit Sint-Philipsland moest voor de eerste wedstrijd aantreden tegen Schelde 1 uit Vlissingen. Eerst werden de dubbels afgewerkt en die werden al lebei gewonnen door de Ruucstoppe len. Marco van Herpen en Raymond Booij beheersten hun tegenstanders volledig en het werd dan ook al snel 6- 0,6-0. Beduidend minder goed ging het met Jean-Paul Fleurbaay en Roland Walpot. Ondanks dat ze samen in de Cl-categorie uit mogen komen, moes ten ze tot 1-5 in de eerste set hun meer dere erkennen in de Vlissingers. Een maal op gang gekomen, herstelden ze zich echter goed en het werd dan ook 7- 5 en 6-1Er werd meteen verder gegaan met de enkelspelen. Die verliepen voor de Ruucstoppelen beduidend minder voorspoedig dan men had gehoopt. Booij, de eerste man, speelde een goe de eerste set die hij won met 6-2. De tweede set ging gelijk op tot 2-2, maar toen sloeg het noodlot toe en kreeg hij kramp, waarschijnlijk door een iets te licht opgevatte blessure. Walpot stond toen ook al op de baan en die stelde met rustig en bekeken spel het eerste punt in het enkelspel veilig: 3-1. Toen kwam Fleurbaay op de baan tegen een tegen stander van formaat. Fleurbaay, een door de wol geverfde tennisser, speel de niet lekker en moest de punten zelf maken omdat zijn tegenstander alleen maar rustig en diep terugspeelde. Fleur baay kon dit niet bolwerken en de eindstand was dan ook in zijn nadeel 5- 7 en 2-6. Als laatste moest Van Herpen aantreden met zwaar ingetapete knieën waar hij al een paar jaar last van heeft. Hij gaf echter geen krimp en met solide spel gaf hij zijn tegenstander geen schijn van kans: 6-3 en 6-1. De winst kwam daarmee uit op 4-2 in het voor deel van de Sint-Philipslanders. Omdat het team van de Schelde waarschijnlijk één van de zwakste tegenstanders is, moet men nog maar afwachten of dit een sterke uitslag is. Zaterdag spelen de heren van de Ruucstoppelen uit tegen het eerste team van Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk. Ook voor de dames is de tenniscompetitie weer begonnen. Dit jaar zet tennisvereni ging Sint-Annaland twee damesteams in. Het eerste damesteam moest in de hoofd klasse aantreden tegen Hoek. Hanna Moerland startte met Willy de Rijke en dit duo won in twee sets: 6-4 en 6-3. Echt gemakkelijk ging het niet, vooral de eer ste set kostte veel moeite, maar na een 2- 4 achterstand kwamen de dames goed te rug. Corrie Bazen en Marrie Quist wonnen in 2 sets van 6-4, ook niet zon der moeite. Het was weer erg wennen aan de gravel en er stond veel wind. Willy de Rijke en Corrie Bazen speelden een span nende eerste set (7-5) en behaalden een simpele overwinning in de tweede (6-2). Hanna Moerland (wel goed in vorm) speelde met Marrie Quist een moeizame eerste set, maar bij 5-5 raakte een speel ster van Hoek geblesseerd en werd het 7- 5. De tweede set eindigde in 6-3. Een goede start dus voor dames 1 van Sint- Annaland. Volgende tegenstander is het Halve Maantje uit Goes. Het eerste dames-dubbelteam van de Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland boek te ook winst tegen Yerseke. Lijdie Kot en Leni Verwijs begonnen sterk aan hun eer ste set die ze met 7-5 wonnen. In de twee de set liep het niet zo lekker bij het duo en de tegenstanders pakten de winst met 4-6. De service van Lijdie Kot ging in de derde set pas goed lopen De Sint-Philips- landers wonnen met 6-4. Betsie Huijs- mans en Elly van Dijke speelden kramp- Zaalvoetbal achtig, maar wisten in de eerste set toch een tie-break te forceren. Die ging echter verloren en met een 2-5 achterstand in de tweede set, leek de strijd gestreden. Maar het werd door hard werken toch nog 4-5. De kans op gelijkspel lieten de Flupland- se dames zich ontglippen en het werd uit eindelijk 6-7 en 4-6. In de volgende partij ging het Betsie Huijsmans en Lijdie Kot erg goed af en de wedstrijd werd snel in hun voordeel beslist: 6-2 en 6-3. Ook Le ni Verwijs en Elly van Dijke speelden goed samen en pakten de eerste set. In de tweede volgde een terugslag zodat er een tie-break aan te pas moest komen die met kunst- en vliegwerk met 7-6 naar de Ruucstoppelen ging. Daarmee werd het winnende punt voor de ploeg binnen ge haald. De Ruucstoppelen 2 ging eveneens goed van start in het thuisduel tegen De Spink 3 uit Oostkapelle. Maddy Filius en Riet Sondermeijer haalden in een lange partij (met in de eerste set een tie-break) de winst binnen met 7-6 en 6-4. Rian Baauw en Rietje Verwijs waren snel klaar. De te genstanders hadden bij 6-1 en 6-3 weinig in te brengen. Maddy Filius en Rian Baauw behaalden een nog rianter uitslag: 6-0 en 6-1. En tot slot pakten Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer de laatste partij met 6-2 en 6-1 Ruucstoppelen 3 was te gast in Ovezan- de. Lia Buijs en Lia van Dijke hadden wel wat last van de harde wind, maar ze wonnen de eerste set met 2-6. De tweede set ging tot 4-4 gelijk op. Toen kwamen de Sint-Philipslanders op 4-5 en met 40- 30 voor. Een return van de Ovezandena- ren belandde achter het net in een kuiltje in de gravel en stuitte (geholpen door de wind) linea recta terug over het net. De Ruucstoppelen dacht het punt te krijgenk, maar de regels bepaalden dat de tegen standers het punt kregen omdat de Flup- landers de bal niet zelf geslagen had den.Uiteindelijk wonnen ze toch met 5-7. Joke Bomas en Els v.d. Giesen wonnen de eerste set met 1 -6, maar in de tweede kwamen ze met 0-2 achter te staan. Ze herstelden zich echter goed en wonnen met 4-6. Lia van Dijke en Joke Bomas wonnen vlotjes in twee sets van 3-ó.Ook Els v.d. Giessen en Lia Buijs hadden geen moeite met hun opponenten: 1-6 en 3-6. In de Meulvlietcompetitie waren er met name in de B-poule weer enkele ruime uitslagen. Van Meer Boys klopte Calle- la's met 7-2 en Tholen United moest het met 9-4 afleggen tegen Smits Boys. Des- tina en Papbar Boys hielden elkaar in evenwicht met 3-3. In de A-poule werd Hof van Holland geklopt door Papbar met 6-3. Sporting Maroc won van De Lunch met 4-2 en Bunny's Boys delfde nipt het onderspit tegen l'Esperance: 2-3. General Electric Plastics boekte in de A- poule van de bedrijvencompetitie een 6-9 winst op Delta Nutsbedrijven. In dezelf de groep kwamen Wierickx en Bouman- Potter niet verder dan een 3-3 gelijkspel. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 248 dui ven van 19 deelnemers, los 13 u. bij w.-wind. Afstand ongeveer 70 km. Eerste duif 13.41.46 uur is 1712,025 m/min, laatste duif 13.50.21 uur is 1365,91 m/min. H. Rensink 1, 15, 55, 60; D.A. Vaders 2, 3, 9, 10, 19, 36, 37, 39, 40, 48, 54; A. Capelle 4,21,22; P. Hommel 5, 6, 7,11, 14, 20, 35, 38, 41, 45, 56; M. de Graaff 8, 18, 24, 29, 33; R. Hendrikse 12, 42, 51, 62; A. Havermans 13,25, 27, 28, 31, 47, 49, 52; C. Rijnberg 16; J. Buitenhuis 17, 26, 58; C. Hommel 23; I. Berkeij 30, 32, 34; D.H. Vaders 43, 61; J. v.d. Repe 44; L. Hoek 46, 50; A. van Daajen 53; J. Capelle 57; J. Petie 59. r bruidsmode Xïmwmsm N ieuwe japonnen Knippakketten Enorme collectie bruidsstoffen 2411 AË Bodegraven 0172-613751 Zuiddijk 16 3244 AZ Nieuwe Tonge 0187-652134 Om u zo goed mogelijk te kunnen helpen werken wij alleen op afspraak j Advertentie I.M. Nog slechts vier van de veertien Thoolse tankstations zijn door de gemeente gecontroleerd, maar de pomphouders hebben de afgelopen jaren hun stations aangepast aan de nieuwe milieu-eisen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5