Netwerk vrijwillige thuiszorg is een feit Zeilerspaspoort moet recreant bewust maken van waarden in Oosterschelde Keur aan hoeden in Ten Anker B. en w. door de knieën inzake delegatievoorstel Woord en Daad haalt ƒ1252,- op voor project EO-voorzitter en -directeur in Meulvliet Brandweer is niet zorgvuldig bij oefening Vrij dag/zaterdag afsluiting van de Halsterseweg Organisaties Warme maaltijden uit Ten Anker 3 Gemeenteraad houdt vinger in de pap Het college van burgemeester en wethouders krijgt niet de volledige zeggenschap over aanvragen die betrekking hebben op het bouwen in afwijking van het bestem mingsplan. Bij de zogenaamde artikel 19 procedures houdt de gemeenteraad een vinger in de pap en kan in grijpen indien ze dat wil. Dat is tegen het aanvankelijke voorstel van b. en w. in. Donderdag 6 april 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Meldpunt op Tholen gaat 1 oktober open Het netwerk vrijwilligers in de zorgsector Tholen is offi cieel een stichting geworden. Het bestuur bestaat uit waarnemend-voorzitter mevr. M.B.van der Munnik-van Willigenburg uit Tholen, secretaresse mevr. J.Heijboer- Dingemanse uit Sint-Annaland, penningmeester A.W. Beurkens uit Sint-Philipsland en de leden G.C. Boude- ling uit Sint-Philipsland en de Thoolse Rode Kruisvoor- zitter H.A. Moerenhout. Het is de bedoeling dat op 1 ok tober a.s. het meldpunt voor vragen om vrijwillige thuiszorg opengesteld wordt. Tijdens zangavond in Stavenisse Een door 375 belangstellenden bijgewoonde zangavond in Stavenisse heeft 1252 gulden opgebracht voor het on derwijsproject Gambella van Woord en Daad. Woensdag 19 april is er een stroopwafelactie in Poortvliet en Scher- penisse en vrijdagavond 19 mei een skeelertocht van de Oesterdam naar Strijenham. Belangenorganisatie waterrecreatie neemt kantoor in gebruik in Tholen Botsing tussen twee Anna Jacobianen COILlLlCflM Reumafonds In de jachthavens rond de C tis een zeilerspaspoort vei plaar van dit boekje vol inl in de Gasthuiskapel in Tho ter J.J. Lilipaly van het c Oosterschelde. 's Morgens gaan, samen met vertege Overleg Deltawateren, vani de Oosterschelde. Dat gebt BOD, dat sinds maandag in sterschelde is voortaan gra- rijgbaar. Het eerste exem- rmatie en tips is donderdag n overhandigd aan voorzit- ïrlegorgaan nationaal park aakten de leden van dat or- voordigers van het Breed Yerseke een vaartocht over rde op uitnodiging van het 'holen-stad kantoor houdt. Nieuwsgierig Drie jachthavens Vervelende consequenties Jubelend Cadeaus Waar het meldpunt komt, is nog niet helemaal duidelijk. Huisvesting bij de Oosterschelde thuiszorg in Sint- Maartensdijk stond bij het bestuur op eerste plaats, maar aangezien hier slechts op twee dagen een ruimte vrij is, vervalt deze mogelijkheid. Nu wordt gekeken of er er plaats is bij de stichting Beter Wonen of in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk. Men wil het meldpunt dagelijks één dagdeel openstellen. De bezet ting zal deels door een professionele kracht en gedeeltelijk door vrijwilli gers worden ingevuld. Marianne Ketting, de regiocoördinator van Schouwen-Duiveland en Hans Loot- ens, provinciaal coördinator, begelei den het bestuur bij de opzet van het meldpunt. Voorafgaand aan de openstelling zullen in september de vrijwilligers organisatie zoals Graag Gedaan, de Zonnebloem, de Nederlandse Pa tiëntenvereniging en het Rode Kruis worden uitgenodigd voor een voor lichtingsbijeenkomst. Deze organi saties zullen zich wellicht aansluiten bij het meldpunt. De identiteit en de aard van het te leveren werk, blijft voor iedere organisatie behouden. De coördinator van het meldpunt die de hulpvraag ontvangt, bekijkt wel ke organisatie de gevraagde hulp het beste kan verlenen. Als het meld punt eenmaal opgezet is, zal verder worden gewerkt aan de opzet van het project vrijwillige terminale thuiszorg. Er is wat dat betreft nog heel wat werk aan de winkel. Het bestuur is nog op zoek naar ervaren bestuurders. Belangstellenden kun nen informeren bij mevr. Heijboer tel. 653474. De zangavond in de Nederlandse Hervormde kerk in Stavenisse sloeg zaterdagavond uitstekend aan. „Het was echt een succes", zegt secreta ris J.J. Westdorp. „Ons comité was niet alleen buitengewoon tevreden over de hele mooie opbrengst, we kregen ook vele positieve reacties op het programma. Het mannenkoor uit Sint-Annaland trad voor het eerst in een ander dorp op en dat werd gewaardeerd. Zo'n grote groep met zangers zorgt toch voor volume." Het mannenkoor Door Eendracht Verbonden o.l.v. dirigent Rinus van Gorsel zong grotendeels apart, maar één lied werd samen met het kinder en jeugdkoor Gabriëlla uit Stavenis se o.l.v. Helène Potappel uitge voerd. Verder werkte het plaatselij ke gemengd koor Laudate Dominum o.l.v. Izak Rie- dijk aan het programma mee. Orga nisten waren Marjo Knuist, Piet Priem en Leen Heijboer. Er was na melijk ook samenzang. Ds. M.J. Kommers verzorgde een meditatie en H. de Pater van Woord en Daad sprak een appèlwoord. Hij vertelde met verve over het on derwijsproject Gambella in Ethio pië, dat hij zelf heeft bezocht. Alle comité's van Woord en Daad in Zeeland zamelen geld in voor de bouw van een nieuwe school, waar 240 leerlingen onderwijs kunnen ontvangen. Daarnaast ook les uit de Bijbel, dagelijks warm eten en me dische zorg. De kinderen komen uit de armste gezinnen; veel van hen verkeren in een uitzichtloze situatie omdat ze (beide) ouders hebben verloren. De stichting reformatori sche hulpactie Woord en Daad wil de kinderen een hoopvolle toekomst bieden. Na de bouw van de school wordt er via financiële adoptie doorgegaan met hulpverlening aan de 240 leerlingen. De belangstellenden in Stavenisse waren overtuigd van het nut van het project en zorgden voor totaal 1252 gulden. Ook de opbrengst van de stroopwafelactie in Poortvliet en Scherpenisse is woensdag 19 april voor Gambella bestemd. Woord en Daad organiseert verder vrijdag 19 mei een skeelertocht, die vorig jaar voor het eerst met succes werd ge houden. Van 28 mei tot 3 juni is de huis-aan-huis collecte en in het na jaar is er nog een verkoop van kerst kaarten. Op Tholen is er dit jaar geen eigen verkoping omdat 17 juni de landelijke verkoopdag van Woord en Daad in Houten op het programma staat. Maandagavond werden ons de stui pen op het lijf gejaagd door de brandweer, die zonder een aankon diging vooraf, in de naast ons gele gen - onlangs leeggekomen - wo ning een oefening hield. Toen we terugkwamen van een fietsrondje, zagen we de Tuinstraat vol met mensen staan, terwijl er rook uit het naast onze woning gelegen pand kwam. Je weet niet watje ziet en de schrik slaat je om het hart. We zijn vlug achterlangs gereden en naar binnengegaan. Er was rook op de vliering, want de brandweer had in het huis van de familie Van Dijke rook gepompt en aangezien het om rijtjeshuizen gaat, was de rook ook in onze woning doorgedrongen. Zoiets is toch niet normaal, zeker niet wanneer je hoort dat het om een oefening gaat. We waren er hele maal van overstuur. Dat de brand weer oefent, dat is één, maar dan moeten ze eerst eens goed naden ken. Ze hebben tevoren niets laten weten en wij zaten met de schrik en de rook. De hele nacht hebben we de ramen open gehad. Hier heeft de brandweer niet zorgvuldig gehan deld. Tevoren buren inlichten, dat lijkt ons zeker niet teveel gevraagd. Familie M. Hage, Tüinstraat 20, Sint-Annaland. De Halsterseweg wordt vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 april afge sloten tussen de rotonde Vogelen zang en Randweg Noord. In beide richtingen is er dan geen autover keer mogelijk in verband met asfal- teringswerkzaamheden. De omlei ding voor zowel het snelverkeer als voor het langzaam verkeer voert langs de Tholenseweg en de Nieuw- Beijmoerseweg. In de nacht van maandag op dinsdag zijn er al wegwerkzaamheden uitge- Voorzitter ds. A. van der Veer en één van de directeuren Andries Knevel of Ad de Boer komen woensdagavond naar Meulvliet voor een regionale ontmoetings avond met de leden van de Evange lische Omroep. De positie van de EO binnen het publieke bestel komt aan bod, de identiteit van de omroep en het belang van een sterke, gemo tiveerde vereniging. Verder komt aan de orde, welke betekenis de EO met haar programma's en activitei ten heeft voor de samenleving. De vereniging wil meer zijn dan een omroep. Er is woensdagavond vanaf half acht ook samenzang en gebed. De presentatie is in handen van Teun van Ommen. De toegang is gratis. Twee inwoners van Anna Jacoba- polder botsten zaterdagmiddag rond half vier tegen elkaar op de T-split- sing Rijksweg/Luysterlaan bij Sint- Philipsland. Een 88-jarige automo bilist verliet het dorp via de Luysterlaan en gaf op de splitsing geen voorrang aan een 36-jarige au tomobilist op de Rijksweg. Nie mand raakte gewond, maar de beide auto's werden zwaar beschadigd. De collecte voor het nationaal reumafonds heeft in Poortvliet 1584,40 opgebracht, in Sint-Anna land 2024,10 en in Tholen-stad 3994,50 wat bijna 300 gulden meer is dan vorig jaar. Gevers en collec tanten wordt hartelijk dank gezegd voor hun bijdragen. voerd aan de Randweg Noord. Deze week staan de verkeerslichten op het kruispunt Randweg Noord/Halster- seweg op de automaat, waardoor de ze om de beurt op groen springen, zonder rekening te houden met het verkeersaanbod. Daardoor is zowel in de ochtend- als de avonduren file vorming mogelijk. Het zeilerspaspoort heeft de bedoe ling recreanten bewuster naar de Oosterschelde te laten kijken. Nog dit jaar worden soortgelijke boekjes ontwikkeld voor andere doelgroe pen: wandelaars, fietsers en sport vissers. Het is een gezamenlijk ini- Het Breed Overleg Deltawate ren (BOD) is in 1996 opgericht. De volgende organisaties zijn erbij aangesloten: Belangenver eniging Beroeps Zeilschippers; Belangenvereniging Duikon- dememend Zeeland; Bootvis vereniging Zuid West Neder land; Delta Federatie; Federatie van Hengelsportverenigingen De Randstad; Hiswa Vereni ging; Koninlijk Nederlands Wa tersport Verbond; Nederlandse Federatie van Brandingwater sportverenigingen; Nederlandse Kano Bond; Nederlandse On derwatersport Bond; Neder landse Vereniging van Toerzei- lers; Recron; Stichting Behoud Hoogaars; Vereniging van Be roeps Sportvissers. De ANWB is begunstiger. Het BOD organiseert op 12 mei voor twee statencommissies op een zeilschip een themapro gramma over de herstructure ring van het Veerse Meer. Hoeden en petten en damescorset- ten. Het was donderdag allemaal te zien op de hoedenshow in zorg centrum Ten Anker in Tholen. Hoofddeksels in allerlei vormen en kleuren en uit allerlei tijden en landen passeerden tijdens de show de revue. Personeel, bewoners, vrijwilligers, maar ook kinderen van personeelsleden traden op in de recreatiezaal die tot de laatste stoel bezet was met bewoners en andere belangstellenden. De activiteitenbegeleiding en d' tiatief van BOD en ANWB, en van de twee mensen die het idee hebben ontwikkeld is Rina Bout uit Tholen er één. Zij werkt als coördinator voor het BOD. Het paspoort is géén toegangsbewijs. Het geeft in 34 bladzijden een beknopte beschrij ving van de kenmerken, het leven en de regelgeving in het nationaal park Oosterschelde. 'Dit zeilerspaspoort opent het oog voor zeilen op de Oosterschelde en voor de uitzonder lijke charmes van het Nationaal Park. Het biedt bovendien een hand reiking om verantwoord van dit schitterende gebied te kunnen genie ten', meldt het bookje dat qua groot te (en met afgeronde hoeken) als een paspoort oogt. Het is verluchtigd met tal van illustraties en ook zit er een kaartje in van het Oosterschel- degebied. Belevingspaspoorten noemt het BOD de boekjes. De organisatie be oogt het zoveel mogelijk bundelen van de "natte recreatie' in Zeeland", zei voorzitter W. Dominicus in de Gasthuiskapel. Het BOD behartigt de gezamenlijke belangen van veer tien organisaties op het terrein van de waterrecreatie en is aanspreek punt voor overheden en maatschap pelijke organisaties. Bovendien be zet het de recreatiezetel in het overlegorgaan van het nationaal park. „Voor die volledige zetel is veel lobbywerk verricht", aldus hoofddirecteur mr. G.H.N.L. van evenementencommissie van Ten Anker brachten een show van an derhalf uur. Een drie-koppige ju ry, Colette Schippers, A.C. Wes- sels en Addy Vos (alledrie met hoed op) beoordeelde de deelne mers aan de show, zoals de Russin met de beverbontmuts op, de cow boys met hun cowboyhoeden, de Engelse gentleman met de zwarte bolhoed, de gesluierde Arabier, de vrouw in Thoolse dracht, de thee drinkende Chinezen, de deftige dame uit de smalstad, de Ameri- Woerkom van de ANWB, die het paspoort aan Lilipaly uitreikte. Het bezetten van de zetel is niet vrijblij vend, maar schept ook verplichtin gen. Er is dan ook een visie ontwik keld en daaruit vloeien de belevingspaspoorten als eerste pro duct voort. Van Woerkom noemde de Ooster schelde een 'aantrekkelijk en heel uniek recreatiegebied'. „Het karak ter van het water verandert voortdu rend en stelt je telkens voor verrass ingen. Ik heb dat zelf ervaren in de vele jaren dat ik hier met mijn boot op vakantie was." Je hebt op de Oosterschelde ook niet het gevoel dat het druk is, aldus Van Woerkom die er een cijfer uit 1994 bijhaalde. Toen werden op een gemiddelde zo merse dag 859 personen met 444 boten geteld. De natuur in de Oos terschelde is mooi en tegelijk kwets baar, dus dient zorgvuldig afgewo gen te worden wat er wel en niet kan, zei de ANWB-directeur. De re creatiesector gaat uit van de eigen verantwoordelijkheid van de recre ant, maar dat kan alleen als die ook kennis van zaken heeft. „ANWB en BOD willen daarin investeren. Het paspoort is niet bedoeld om toegang te krijgen, maar om het gebied te le ren kennen en voelen. Het zal gratis verkrijgbaar zijn in de jachthavens." „Het nodigt uit, je wordt er nieuws gierig door. Net als bij een gewoon paspoort", zei Lilipaly nadat hij het zeilerspaspoort in ontvangst had ge nomen. „Het is voor het grootste deel gevuld met informatie. Juist de kenmerken worden er beknopt in weergegeven, zodat je meteen weet dat het over de Oosterschelde gaat en niet over de Grevelingen." Het BOD heeft met dit initiatief een aan tal accenten gelegd, aldus het oud- Tweede-Kamerlid. Hij stelde dat de kaanse highschool-studente, de flanerende meiden langs de boule vard van St. Tropez, kinderen met millenniummutsen, een dominee in stemmig zwart en de fantasie creaties zoals de lentehoed, de snoephoed en de herenhoed. De show werd afgewisseld met op tredens. Het keukenpersoneel kwam in matrozenpakjes op, een bewoonster zong een liedje over een hondje en een hoedje en de vrijwilligers brachten een komi sche act die vroeger veel op brta- afgevaardigde van deze organisatie in het overlegorgaan heel actief de grenzen verkent van wat mogelijk is, en noemde dat heel wezenlijk. Sa menwerking zal bepalend zijn voor het succes van het nationaal park. Daarbij zal de eigenheid van elke sector gerespecteerd moeten wor den. „Ik ben daar niet somber over", aldus Lilipaly die als onafhankelijk voorzitter fungeert. Hij zei dat er nog veel werk verzet moet worden. Zo zal de bevolking geïnformeerd moeten worden hoe ze met het na tionaal park moet omgaan en daarbij zijn de aan te stellen gidsen van be lang. Intern zal de plaats van het te stichten bezoekerscentrum ook nog een stevige discussie opleveren, maar het moeilijkste zal volgens Li lipaly zijn om bij de bestuurders de trots over het nationaal park Ooster schelde te laten groeien. „Dit park is met zijn 350 vierkante kilometer groter dan alle andere nationale par ken in ons land bij elkaar." In het voormalige stadhuis vond aan sluitend de opening plaats van het nieuwe kantoor van het Breed Over leg Deltawateren. Het BOD was tot nu toe ondergebracht in het Toeris tisch Huis in Middelburg. Burge meester H.A. van der Munnik was blij met de komst van de organisatie. Hij wees op de recreatieve mogelijk heden in Tholen, dat drie jachtha vens en elf campings telt en daar naast natuurgebieden, fietspaden en tal van andere zaken te bieden heeft. Hij prees het BOD dat aanvankelijk zijn weg moest vinden in het over legorgaan, maar zich inmiddels breed manifesteert en volop meedoet aan het overleg. Door een gieter te legen in een aquarium stelde Van der Munnik het mechanisme in werking waardoor een bel ging luiden en daarmee was de opening een feit. loften werd gebracht en waarbij de een aan de ander een hoed doorgeeft uit een zak die onuitput telijk lijkt. De originaliteit in de creaties van personeelslid en kapster Joke Imandt werd door de jury extra beloond. Ook haar Chinese pre sentatie viel in de prijzen beloond. Verder viel ook 'het versierde hoedje van vijf gulden' van spea ker Rian Leenders in de prijzen en bij de kinderen won Anthonelli Abis met haar paashoed een prijs. Sinds maandag is de gewijzigde wet op de ruimtelijke ordening van kracht. In de oude wet stond dat b. en w. bevoegd waren te beslissen over het verlenen van vrijstelling voor bouwen in afwijking van het bestem mingsplan, tenzij een vijfde van de raadsleden (in het geval van Tholen minimaal drie)' wilde dat de aanvraag door de gemeenteraad behandeld werd. De nieuwe wet draait het ei genlijk precies om. De bevoegdheid ligt bij de gemeenteraad die volledig of gedeeltelijk kan delegeren aan b. en w. Het voorstel van het college van b. en w. hield in dat er volledig gedelegeerd zou worden. Daarmee zou de raad echter de grip op de zaak kwijtraken en dat wilden de leden van de commissie gemeentelijke ont wikkeling niet (behalve het CDA dat het collegevoorstel steunde). Een van de problemen van de nieuwe wet is dat de provincies bepalen welke soort aanvragen er onder de zoge naamde zelfstandige projectprocedu re vallen. De provincie Zeeland heeft dat volgens het college van b. en w. heel ruim gedaan, zodat ook heel simpele zaken als een erker of uit bouw van de keuken in die procedu re vallen. Dat betekent weer extra werk. Het aanvankelijke voorstel van b. en w. werd dan ook onderbouwd met de opmerking dat vanwege deze situatie er óf totaal gedelegeerd zou worden óf helemaal niet. Tot nu toe werden de gemeenteraadsleden via een briefje op de hoogte gesteld van de aanvragen en zo kon men de be slissing naar zich toe trekken indien gewenst. Maar die constructie kon volgens de ambtenaren onder de nieuwe wet niet meer. De commissieleden lieten zich (na twee schorsingen en veel overleg) niet van de wijs brengen en hielden voet bij stuk. Saillant detail is dat in de gemeente Steenbergen het college van b. en w. juist een voorstel heeft gedaan om de situatie in te voeren zo als die in Tholen altijd is geweest. Dus daar ziet men er kennelijk wel mogelijkheden toe. Het Thoolse col lege zegt dat het naar aanleiding van de wijzigingen in de wet onderzoek gedaan heeft naar de frequentie waar mee de raad de bevoegdheid in de af gelopen jaren naar zich toe had ge trokken. In een periode van 6 jaar bleek dat slechts eenmaal gebeurd te zijn (bij de voorgenomen bouw van een bistro bij Strijenham). Het college trok daaruit de conclusie dat de raad kennelijk geen behoefte had om zelf op dergelijke vrijstellingsverzoeken te beslissen en dus ook niet zat te wach ten op de bevoegdheden zoals die in de nieuwe wet staan aangegeven. Dat bleek dus niet zo te zijn, getuige de vergadering van de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Het college heeft zich intussen bera- VERVOLG. VAN VOORPAGINA Volgens een woordvoerder van de provincie was het voor de Schutse .haast ondoenlijk' om via een grondi ge verbouwing de gewenste situatie te verwezenlijken met een nieuwe ver- pleegafdeling en een verzorgingsaf deling die aan de eisen van 2000 vol doet. „De financiële randvoor waarden zijn bekend en binnen dat kader heeft de Schutse voor nieuw bouw gekozen. Ten aanzien van de keuken houden wij vast aan een sate- lietkeuken, zoals het plan voor de be jaardenoorden ook aangeeft. De re gelgeving van de AWBZ is daarbij bepalend. Het is doelmatiger om het bereiden van warme maaltijden te concentreren, al zal men bijvoorbeeld patates-frites en mosselen ter plaatse in de Schutse moeten kunnen blijven doen.' Het ligt voor de hand, dat Ten Anker in Tholen dan de leverancier van war me maaltijden voor de Schutse kan worden. Maar de capaciteit van de keuken zal dan aanzienlijk vergroot moeten worden wanneer ook nog de complete warme maaltijdvoorziening voor heel Tholen en Sint-Philipsland verzorgd moet worden. Mogelijk zul len daardoor meer mensen koelvries maaltijden moeten gaan eten. De war me maaltijdvoorziening is voor de provincie echter geen reden om hand having van een complete keuken in de Schutse te onderbouwen. De provin ciale en landelijke regelgeving en fi nanciering is daarvoor maatgevend. Overigens zet het rijk nog extra geld den over de ontstane sutiatie. Vast houden aan het eerdere collegevoor stel zou betekenen dat de raad het voorstel tot volledige delegatie zou afwijzen en er dus helemaal geen de legatiebesluit zou worden genomen. Voor het ambtelijk apparaat zou dat ernstige consequenties hebben, aldus b. en w., omdat alle verzoeken om vrijstelling dan telkens via de ge meenteraad zouden moeten lopen. Ook voor de burger zou dit zeer ver velende consequenties hebben, omdat de procedure dan, alweer volgens burgemeester en wethouder, minstens zes maanden langer zou duren. Het college besloot daarom eieren voor zijn geld te kiezen en paste het voorstel aan. Het eerste gedeelte van de procedure blijft zoals het college dat in eerste instantie had voorgesteld. Indien een aanvraag wordt ingediend, wordt dat doorgegeven aan de com missie gemeentelijke ontwikkeling. Na de inspraakprocedure beslist het college van b. en w. of de procedure wordt opgestart. Als dat het geval is, wordt de voorbereidingsprocedure gevolgd. Na afloop daarvan worden eventueel ingediende bezwaren be oordeeld door het college. Daarna wordt de gemeenteraad in kennis ge steld van het verzoek om vrijstelling en wordt in het kort uitgelegd hoe de procedure tot dusver is verlopen. B. en w. doen dan een voorstel voor het verloop van de verdere procedure. Als vervolgens binnen een week tenmin ste drie gemeenteraadsleden te ken nen geven dat de raad moet beslissen over het aanvragen van een verklaring van geen bezwaar, zal dat ook gebeu ren. Zo niet, dan beslist het college van b. en w. Nadat de verklaring van geen be zwaar door gedeputeerde staten is verleend, beslist het college omtrent het definitief verlenen van vrijstel ling. Als de gemeenteraad zelf heeft beslist over de aanvraag van de ver klaring van geen bezwaar, wordt die en de door het college verleende vrij stelling op de lijst van ingekomen stukken van de raadsvergadering ge plaatst. Het college van b. en w. nam dus een nieuw standpunt in en legde dat vori ge week voor aan de commissie ge meentelijke ontwikkeling in een be sloten vergadering aangaande onroe rende zaken. Daar stemden de com missieleden unaniem in met het nieu we voorstel dat officieel nog geen voorstel was, maar pas dinsdagmor gen werd bekrachtigd. Nu jubelen burgemeester en wethouders over het aangepaste (en eerder onmogelijk ge achte) voorstel als 'een goede mix waarbij een evenwicht is gecreëerd tussen democratische betrokkenheid enerzijds en het voorkomen van on nodig lange en belastende procedures anderzijds'. in voor verzorgingstehuizen. Zeeland krijgt tot en met 2006 totaal 32 mil joen gulden, dat in gedeelten beschik baar komt. Voor 1 juni a.s. moeten de Zeeuwse voorstellen bij het ministerie zijn. Het zorgkantoor in Goes is daar mee druk doende. De mogelijkheid is aanwezig, dat er via deze impuls nog vijftien plaatsen extra bij de Schutse komen. Gedeputeerde staten zijn dinsdag ak koord gegaan met de vervangende nieuwbouw van de verzorgingstehui zen Rustoord/Vredestein in Colijns- plaat. Vijf andere tehuizen in Burgh- Haamstede, Yerseke, Oostburg, Sluis en Hulst werden daarmee teleurge steld. De provincie heeft verder inge stemd met het ontwerp voor nieuw bouw van verzorgingshuis In 't Opper te Bruinisse, al moet het bestuur een herziene investerings- en exploitatie begroting indienen. Gedeputeerde staten hebben voor 2000 een bedrag van tien mille uitge trokken voor officiële openingen en jubilea van verzorgingshuizen en woonzorgcentra. Indien de opening wordt verricht door een collegelid is het gebruikelijk respectievelijk 2000 en 1000 gulden te schenken. De kos ten worden gedekt uit de reserve sti mulering zorg. Er zit, na onttrekking van de tien mille, nog 657.187 gulden in de pot. Het woonzorgcentrum aan de Molenstraat in Poortvliet kan er in 2001 van profiteren en in 2003 of 2004 de Schutse. Personeelslid en kapster Joke Imandt stal met haar creaties de show op de catwalk in Ten Anker. Hier laat ze een paashoedje zien in de vorm van een nestje (met eieren) en deelt ze gele tulpen uit aan het publiek. Haar jurk is versierd met echte klimop en forsythia of Chinees klokje. Een maquette van de nieuwbouw met tegenover de huzien aan de F.M. Boogaardweg (links) in de bestaande voortuin twee vleugels met elk acht appartementen voor de verpleeghuisafdeling. In het centrale deel komen de recreatiezaal, keuken, kapper, pedicure, e.d. Langs de Tienhoven komt het nieuwe verzorgingshuis in drie delen (rechtsboven). Rechtsonder is Vroonhof ook op de maquette gezet, ev'-nals linksonder molen de Vier Winden. Ml',III i 11111 inj-iVl ni..Yri,.i Wil. Gadegeslagen door genodigden en fotografen tekenen ANWB-directeur Van Woerkom (links) en voorzitter Lilipaly van het nationaal park Oosterschelde de eerste exemplaren van het zeilerspaspoort.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 3