Complete nieuwbouw de Schutse in twee fasen met 76 appartementen Sint-Philipslanders willen groen offeren voor parkeerruimte Leerlingen zijn hondenpoep zat Bromfietsers mishandelen automobilist aö61 9-6 aëri^ Panlatten eraf bij 12 huizen in Molenhoek Bestaand verzorgingshuis in Sint-Annaland wordt gesloopt Tempo zit erin bij selectie van kandidaten voor burgemeester Dieven auto uit smalstad gepakt Weer ruim 450 bestuurders in verkeer beboet 1 i - I Donderdag 6 april 2000 56e jaargang no. 21 HEIJNEN p, GELUID EN TOED VOOR E'ETOMFORT ///fa HEIJNEN Verkoping VBOK 1150 gulden, maar diefstal van buggy De Schutse wordt helemaal nieuw. Het Sint-Annalandse zorgcentrum heeft toestemming gekregen van het pro vinciaal bestuur om een volledig nieuw gebouw voor 76 bewoners te bouwen. Het bestaande pand wordt ge sloopt. Daarom zal de nieuwbouw in twee fasen gebeu ren. De eerste fase met 30 plaatsen in 2001, de tweede een jaar later met 46 bedden. Vooruitlopend daarop is een opnamestop ingevoerd. Voor 1 april Noodkeuken Gemeentebestuur vervolgt kernbezoeken Woningbouw, parkeerproblemen, dorpshuizen, hangplek ken voor de jeugd en wateroverlast in plan Noord. Dat zijn enkele van de aandachtspunten voor het gemeentebe stuur, dat woensdagmiddag een kernbezoek brengt aan Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder. Tussen kwart voor een en half vijf wordt op diverse punten in de dor pen een kijkje genomen en met mensen gesproken. Kaaidam Hangplek Deze week Wateroverlast De leerlingen van de open bare basisschool De Schalm in Stavenisse zijn de hondenpoep voor hun school zat. Donderdag plaatsten Mariska Nagel- kerke, Nikki Menheere en Debbie Smits uit groep 7 vier bordjes op het gras langs het schoolgebouw aan de Schoolstraat: 'We spelen hier voor de lol en stappen niet graag in een hondendrol.' t B: W- EX- Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: http://www.tip.nl/users/eendrachtbode Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag.. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 28,50 per halfjaar, 52,25 per jaar, per post 72,05 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,50 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. WWW t-TECHNOLOGIE Herclseslraat 121, H eerie. Tel. or ós S040SO Twee tot nog toe onbekend geble ven bromfietsers hebben maandag middag een 45-jarige automobilist op de Postweg in Tholen mishan deld. Hij werd geschopt en gesla gen, waardoor de Tholenaar zich met verwondingen aan het gezicht onder doktersbehandeling moest stellen. De man reed omstreeks kwart over één over de Postweg, toen hij twee bromfietsers wilde in halen. Die bleven echter naast el kaar rijden, waardoor ze de hele rechter rijbaan in beslag namen. De automobilist claxoneerde daarop, waarop de bromfietsers begonnen te schelden. Hij passeerde en stopte een eindje verder om de twee jon gens aan te spreken op hun rijge drag. Nadat de man was uitgestapt, werd hij mishandeld. Bovendien werd de spiegel van zijn auto ver nield. Toen een nog onbekend ge bleven man passeerde en zich met de situatie bemoeide, hielden de bromfietsers op met slaan. De jon gens hadden een helm op, waardoor ze onherkenbaar waren. Ze reden op een zwarte en een oranje bromfiets. De verkoping van tweedehands kle ding, speelgoed en kinderwagens van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind (VBOK) heeft zaterdag in de Wingerd in Tholen ongeveer 1150 gulden opge bracht. De opbrengst was hoger dan vorige keren, maar deze maal werd er ook wat gestolen tijdens de beurs. Zo mist VBOK een buggy, een op vouwbare kinderwagen die voor 8,50 gulden te koop aangeboden stond tussen de andere kinderwa gens. VBOK houdt jaarlijks twee kle- dingbeurzen, eentje met winterkle- ding in september en eentje met zo merkleding in april. De tweede hands kleding wordt aan rekken ge hangen, het speelgoed staat op en onder de tafels uitgestald. Ook zijn er kinderwagens te koop. Vier vrij willigers van VBOK zorgen voor het inzamelen van de spullen. Bij de verkoop worden ze voor het inpak ken van de artikelen geholpen door vier meisjes. De klanten kwamen niet alleen uit Tholen-stad, maar ook uit de andere woonkernen van de gemeente. Vol gens I. de Vos van VBOK stonden er voor negen uur al mensen buiten in de rij. „Ze kwamen als een wer velwind naar binnen. Wie iets goeds wil, wil er ook snel bij zijn. De ver koop is heel goed geweest, beter dan andere keren. Het is heel druk geweest." Het bijzondere van deze beurs is dat degenen die kleding inbrengen, meedelen in de opbrengst. Zij ont vangen de helft van de verkoopprijs. „Op die manier is het ook aantrek kelijk voor de mensen om kleding en speelgoed te brengen. Wij sorte ren het dan verder. Het andere deel van de opbrengst is voor VBOK. Dit jaar tussen de 1100 en 1200 gul den. Precies weten we het nog niet", zo zei De Vos gisterenmiddag." Door een fout in de aangeleverde dakpanelen voor twaalf twee-onder een kapwoningen in de wijk Molen hoek te Tholen moesten vorige week alle panlatten worden verwijderd. De latten worden in de fabriek ma chinaal op de platen aangebracht, maar daar is een fout bij gemaakt, zo legt werkvoorbereider/calculator R. Verbeek van bouwbedrijf Nieuwen- huis Selekthuis dat op 1 april aanne mingsbedrijf Van Bergen Henegou wen uit Tholen - die met de bouw van het project was begonnen - overnam. „We hebben alle panlatten eraf gehaald. Bij een paar woningen moesten ook de pannen er eerst weer af. Dat heeft twee tot drie da gen gekost." Ook zaterdag werd er door perso neel van het bouwbedrijf gewerkt om het euvel te herstellen. Vanaf die datum gingen de achttien perso neelsleden over van Van Bergen He negouwen naar Nieuwenhuis. Vol gens Verbeek is het leed alweer geleden en heeft de extra ingreep geen invloed op de oplevering van de woningen in de nieuwbouwwijk. Omwonenden keken vorige week verbaasd op toen de grijze pannen weer van de daken werden gehaald. Het zat hem niet in de dakpannen, maar in de panlatten. Rijks music award. Morgen, vrij dag, wordt in regionalé scholenge meenschap 't Rijks te Bergen op Zoom het openbare muziekexamen afgelegd. De 'Rijks music award' begint om half acht in de aula. Het meer dan dertig jaar oude bejaardentehuis de Schutse in Sint-Annaland gaat in twee fasen helemaal tegen de vlakte om plaats te maken voor een splinternieuw verzorgings- en verpleeghuis met 76 bedden. Waarnemend-directeur mevr. W.M. van Ommen-de Wit reageert ver heugd op de toestemming. „De ka mers worden vele malen groter, want met 39 m2 tegenover de huidige 20 m2 krijgen we riante appartementen. Positief is ook, dat onze capaciteit met 76 bewoners op peil blijft. We hoeven geen bedden meer in te leve ren, zoals eerst de bedoeling was. Daar zijn we heel blij mee." De 76 bedden zijn gesplitst in 20 ver pleeghuis- en 56 verzorgingsplaatsen. Alle 76 appartementen zijn even groot. Over de keuken bestaat nog geen overstemming met de provincie, maar volgens mevr. Van Ommen zijn de donkere wolken verdwenen. Voor alsnog wordt er uitgegaan van een zo genaamde satelietkeuken, waarbij al leen voor broodmaaltijden nog zelf gezorgd wordt. Elders worden dan de warme maaltijden bereid, maar over dat streven van de provincie bestaat volgens de waarnemend-directeur nog geen zekerheid. Nieuw voor de Schutse wordt in elk geval de verpleegafdeling, want nu heeft men alleen een verzorgingshuis, al neemt de zorgbehoefte van een deel van de bewoners al verpleeghuisnor men aan. Aan de voorkant - aan de zijde van de F.M. Boogaardweg - ko men in de bestaande tuin en op de plaats van de recreatiezaal twee een heden van elk acht appartementen voor psychogeriatrische bejaarden. Elders in de nieuwbouw zijn vier een heden voor somatische patiënten ge pland. Dit is gebaseerd op de praktijk, waarbij het aantal demente ouderen veel groter is dan het aantal bewoners met lichamelijke klachten. Voor 1 april is het bouwplan nog in gediend bij de gemeente Tholen om dat de procedure dan nog via de oude artikel 19 kan lopen. De nieuwbouw gebeurt door de LHBB, de bouw- stichting voor ouderen uit De Bilt, die ook het woonzorgcentrum Vroonhof heeft gerealiseerd. De Schutse huurt het pand dan weer. Architect is ir. T. Tuinhof van bureau Rothuizen van Doom 't Hooft. De bedoeling is om de aanbesteding nog dit jaar te laten plaatsvinden. „Het wordt tijdelijk behelpen voor zowel het personeel als de bewoners, maar we krijgen er straks een heel nieuw gebouw voor terug en dat is een mooi vooruitzicht", zegt mevr. Van Ommen. De bewoners hebben positief gereageerd op de plannen. „Ze zullen ons toch niet op het gras zetten, zeiden ze en dat gebeurt na tuurlijk ook niet. We moeten wel tuin inleveren voor de nieuwbouw, die waarschijnlijk gedeeltelijk in drie la gen blijft." Mevr. Van Ommen heeft gezocht naar mogelijkheden om bewoners tijdelijk elders onder te brengen, maar dat is niet gelukt. Daarom is de opnamestop ingevoerd. Via natuurlijk verloop den ken we in 2002 nog dertig bewoners te hebben, die dan in de nieuwbouw kunnen, voordat de tweede fase be gint." Overigens moeten er wel tijdelijke voorzieningen komen voor de recre atiezaal en de keuken. Ten aanzien van het laatste wordt gedacht aan een noodkeuken. „Bij een grondige ver bouwing in plaats van nieuwbouw zou je met hetzelfde probleem zitten. Dat kost ook heel veel geld en dan is het nog behelpen. Bij zo'n omvang rijk project op dezelfde plaats is het bijna onmogelijk om zonder proble men te bouwen, maar we hebben een mooi vooruitzicht." De recreatiezaal en de algemene ruimten worden als eerste gesloopt om om de nieuwe verpleegafdeling tan de voorkant te kunnen bouwen. Het verzorgingsdeel van de Schutse wordt zolang mogelijk gehandhaafd. In het nieuwe centrale deel van het zorgcentmm komen de recreatiezaal, de keuken, het winkeltje, ruimten voor de kapper, pedicure, enz. Tussen Vroonhof en de Tienhoven komt de grootste vleugel van de nieuwbouw, die op de begane grond een recht streekse verbinding krijgt met het woonzorgcentrum Vroonhof. Nu is die verbinding op de eerste verdie ping. De huren in de nieuwbouw zullen volgens mevr. Van Ommen 'niet gi gantisch verhoogd worden' ook al zal de ruimte en het comfort toenemen. „Die huurverhoging valt reuze mee, al zijn er nog geen definitieve cijfers bekend." In de nieuwbouw komt maar één tweepersoonskamer en die zijn er nu zes in de Schutse. Volgens mevr. Van Ommen is dat afgestemd op de prak tijk, waarbij echtparen toch langer he lemaal zelfstandig of in aanleunwo ningen blijven wonen. ZIE VERDER PAGINA 3 Verschillende inwoners hebben za- de mogelijkheden zijn voor een pro ken aangedragen. Zo brengen de da mes K. Dorst en M.A. Zuidweg par keerproblemen in het Karreveld onder de aandacht. Voor de 17 wo ningen die daar staan, zijn slechts elf parkeerplaatsen beschikbaar doordat een aantal in het verleden pal voor privè-uiiritten is aange legd. Er wordt in deze straat dan ook vaak dubbel geparkeerd, wat de doorstroming van het verkeer be lemmert. Het scheppen van extra plaatsen door het opofferen van een groenstrook kan volgens beide da mes soelaas bieden. Ook in Anna Jacobapolder zou een groenstrook in parkeerruimte omge zet moeten worden, meent F. Lo- huis uit de Steintjeskreek. De par- keerstrook tegenover basisschool Het Kompas biedt nu te weinig plaats voor personeel en ouders die hun kinderen komen brengen of ha len. Vaak wordt dubbel geparkeerd en dat levert gevaarlijke situaties op. Van de langsparkeervakken zou den, door de groenstrook te benut ten, kopsparkeervakken gemaakt kunnen worden en dat levert extra plaatsen op. Lohuis zit verder met het probleem dat hij grond gekocht heeft om er een garage op te bou wen, terwijl de overburen datzelfde zomaar hebben gedaan. Hij wil dan ook zijn geld terug van de gemeen te. Bewoners van de Wilhelminastraat grijpen het kernbezoek aan om te klagen over de woonomgeving. Op de hoek van hun straat en de Zuid- dijk lijkt het in hun ogen meer op een schroothandel dan een garage (die is gevestigd in de oude ge meentewerkplaats). Oude leger voertuigen staan steevast op een openbaar parkeerterrein gestald. Ook een paardentrailer die het hele jaar door in de straat geparkeerd wordt, roept irritaties op. De Julia- nastraat, waar bouwmaterialen wor den opgeslagen langs de openbare weg, hebben b. en w. zelf op hun lijstje gezet. Plekken bekijken voor woningbouw wil het gemeentebestuur in ieder geval. Zoals het nieuwe uitbrei dingsplan achter plan De Luyster, waarover met projectontwikkelaar Stienstra een intentieovereenkomst wordt gesloten. Stienstra gaat, sa men met stedebouwkundig advies bureau RBOI tevens bekijken wat ject in het kader van dorpsvernieu wing aan de Zuiddijk, bij de loods en van loonbedrijf Fase en de winkel van J. Verwijs. Aan de Del- densestraat zal de gemeente het ge bouwtje van het kruiswerk overne men zodra deze organisatie naar De Wimpel is verhuisd. Op de hoek van deze straat met de Wilhelminastraat zal dan 950 vierkante meter grond gemeente-eigendom zijn, waar bij voorbeeld huurwoningen voor ou deren gebouwd zouden kunnen worden. Beter Wonen heeft daar voor al belangstelling getoond. Ook van de voormalige Cebeco- loods bij de Stationsstraat zou door particulier initiatief iets anders ge maakt kunnen worden. J.H. de Kok draagt twee ideeën aan: een woon complex voor ouderen of een res taurant. De aangrenzende 'Kaai dam' (braakliggend buitendijks terrein - voormalige vuilstort - dat ingeklemd ligt tussen de haven en de Stationsstraat) is volgens hem geschikt te maken voor dagtoeris- me, met een zonneweide, bankjes en een opgespoten strandje, 's Win ters zou er een ijsbaan van gemaakt kunnen worden. Het huidige strand je aan de Zuiddijk gaat het gemeen tebestuur ook bekijken. Nog voor de zomer moet hierop een nieuwe zandlaag aangebracht worden. Het bestuur van de stichting Dorps belangen wordt gevraagd een visie te geven over de exploitatie van De Wimpel. Het dorpshuis staat aan de vooravond van een ingrijpende ver bouwing en uitbreiding. Biblio theek en peuterspeelzaal worden er in ondergebracht en het gebouw dat daardoor aan de Wilhelminastraat vrijkomt, afgebroken. Dit terrein kan vervolgens gebruikt worden voor een toekomstige uitbreiding van de Kon. Julianaschool. De pro visorische verlichting van de Her vormde kerk en verharding van het parkeerterrein bij de tennisbanen komen eveneens aan de orde tijdens het bezoek. Moet er een hangplek voor jonge ren komen aan de 'Kaaidam', is een ander aandachtspunt. Nu komt de Sint-Philipslandse jeugd samen bij het bushokje aan de Oostdijk. Con stant worden daarvan de ruiten ver nield. 's Avonds verkassen de jon gelui naar het praathuisje, waar schade vooralsnog uitblijft. Ook de Hoofdingeland Aarnoudse noemt opstelling waterschap ten aanzien van het lozingenbesluit passief Belangenbehartiger water recreatie-organisaties opent kantoor in stadhuis Tholen Honderden belangstellenden voor aardbeien, komkommers, cactussen en koeien Vossemeerse ondernemer verruilt winkel voor verkoop via internet Achttiende Thoolse fietsdag zonder startpunt in Sint-Philipsland Auto- en fietsenshow in Scherpenisse trekt vooral vrijdag publiek Gemeente probeert Raad van State te overtuigen van noodzaak bodemonderzoek bij varkensstallen Negen plaatsen in finale clubteamwedstrijden voor vier Thoolse gymclubs Shanel van Samothrace is teef van wereldformaat Seizoen verloren voor Jochem Kuzee na hersenvliesontsteking STEEK DE HANDEN UIT DE MOUWEN: ARBEID ZAL U NOOIT BEROUWEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's omgeving van het kunstwerk bij Ons Dorpshuis in Anna Jacobapol der is een verzamelplaats voor jon geren. B. en w. bekijken niet alleen het dorpshuis, maar ook basis school Het Kompas. Dit met het oog op de discussie die eraan komt of in kleine dorpen volstaan kan worden met de gemeenschapsruim te van een school, danwel aanbouw van een zaaltje nodig is voor ge bruik door plaatselijke verenigin gen. Tenslotte heeft J. Kempeneers op nieuw aandacht gevraagd voor de wateroverlast in plan Noord. Het gaat om negen straten met 165 wo ningen, De Rozeboom, De Wimpel en de algemene begraafplaats, die in feite vroeger te laag zijn aange legd. Sinds het sluiten van de su- atiesluizen 15 jaar geleden zijn de problemen toegenomen: bij over vloedige regenval komt het water uit de straatkolken omhoog en kun nen soms toiletten niet doorge spoeld worden. Kempeneers kaartte de zaak eerder al aan bij het water schap, maar vindt daar naar zijn oordeel onvoldoende gehoor. Hij overweegt de inspecteur voor de volksgezondheid in te schakelen. De Thoolse vertrouwenscommissie is volop bezig met het beoordelen van de kandidaten voor de opvolging van burgemeester H.A. van der Munnik. Commissaris van der koningin drs. W.T. van Gelder heeft zijn voorselectie gemaakt en nu is Tholen zelf aan zet. Alles loopt tot nu toe naar wens. Het tempo zit er lekker in en in absolute stilte krijgt de commissie een maand om haar werk te doen. De vertrou wenscommissie bestaat uit wethouder I.C. Moerland (voorzitter) namens de PvdA, wethouder K.A. Heijboer (vi- ce-voorzitter) namens de SGP, frac tievoorzitter mevr. E. Frigge-Hoge- steeger namens de VVD, wethouder W.C. van Kempen namens het CDA en de fractievoorzitters P. van Belzen (RPF/GPV) en J. van den Donker (D66). Gemeentesecretaris S. Nieuw koop staat de commissie bij. Er wordt bij meerderheid van stemmen beslo ten. Ieder lid brengt evenveel stem men uit als de fractie zetels heeft in de gemeenteraad. Plaatsvervangers zijn niet mogelijk, dus als er iemand ziek of om andere redenen afwezig is, heeft de desbetreffende raadsfractie geen inbreng in de vertrouwenscom missie. De leden zijn gehouden tot geheimhouding, zowel tijdens het be staan als na de ontbinding van de commissie. Ook aan de eigen fractie- In Rotterdam zijn zaterdag drie mannen uit die plaats aangehou den in een gestolen auto. Het voer tuig (een rode Opel Kadett hatch back) was ontvreemd in de nacht van 23 op 24 maart aan de West- vest in Sint-Maartensdijk. De poli tie vond toen even verderop een andere gestolen Opel op een par keervak. Alle verdachten (in de leeftijd 16 t/m 20 jaar) zijn in ver zekering gesteld. leden mag niets worden meegedeeld. Zo wordt wethouder R. Ravensteijn helemaal buiten de burgemeesterspro cedure gehouden omdat de VVD- fractie de voorkeur gaf aan de fractie voorzitter. De commissie brengt over de kandidaten schriftelijk en gemoti veerd haar opvattingen ter kennis van commissaris Van Gelder. Als dat be gin mei het geval is, kan de benoe ming begin juni een feit zijn. Dat hangt ook af van het programma van de nieuwe minister van binnenlandse zaken De Vries, die minister Peper in middels is opgevolgd. Burgemeester Van der Munnik neemt vrijdag 30 ju ni afscheid en het zou mooi aanslui ten als de installatie van zijn opvolger in de eerste week van juli kan plaats vinden. Dat is dan overigens al de eer ste week van de zomervakantie. De teller bij het openbaar ministerie loopt hard wat betreft de inkomsten uit boetes voor verkeersovertredin gen. Ook op Tholen waren er weer de nodige boetes te verdelen. De combinatiecamera op de Nieuwe Postweg bij de splitsing met de Rei- merswaalseweg leverde deze week 353 boetes op voor te hard of door rood licht rijden. De flitspalen op de Oud-Vossemeersedijk en Bram Groenewegeweg zorgden nog eens voor 91 bekeuringen voor te hard rijden. Daarnaast kregen er 18 men sen een bon voor onder andere het niet dragen van de gordel Een van de ouders voorzag alle hoopjes van een vlaggetje. Het strookje gras bij de ingang van de school ligt bezaaid met honden poep. Mariska (11): „Er ligt zoveel hon denstront waar kleine kinderen doorheen rennen en spelen als ze naar school gaan. Ze lopen erdoor en dan komt het aan hun schoenen en zo op de stoep terecht." Nikki (10): „Pasgeleden hadden vier kinderen in de stront getrapt. Achter elkaar. Hun schoenen zaten er helemaal onder." Ze vonden dat ze er iets aan moesten doen. En bedachten dat ze met een tekst op een bordje de hondenuitla- ters erop konden wijzen dat ze beter op moeten passen. Thuis kro-pen ze achter de computer om een tekst te maken en uit te printen. Deden het papier in een plastic hoesje en plak ten het op een stuk hout met een paaltje. Donderdagochtend sloegen ze de bordjes op vier plekken bij de school in het gras; twee bij de in gang, eentje bij de kleuterafdeling en eentje bij de gymzaal. Debbie (10): „Toen we ermee bezig waren, kwam er net een moeder van een van de kinderen voor de crèche. Die komen hier elke dinsdag en donder dag. Goed zo, leuk verzonnen, zei Mariska Nagelkerke, Debbie Smits en Nikki Menheere v.l.n.r.plaatsten bordjes in het gras voor De Schalm tegen de hondenpoep. ze. Toen zijn er ook door een ouder vlaggetjes in de drollen gezet." Het ergert de leerlingen dat er voor al bij de ingang van de school zo veel hondenpoep ligt. Nikki: „De kleintjes rennen soms ineens het gras op. Die letten er niet op." Maar ook als de kinderen 's avonds naar de gymles gaan van de gymnastiek vereniging Kwiek, lopen ze gevaar in de poep te trappen als ze naar het gebouw op het schoolterrein lopen. Zeker als het donker is, zegt Maris ka: „Ik had een keer net nieuwe schoenen en toen heb ik ook in de stront getrapt. Niemand is er blij mee. Nikki: „We waren al langer van plan om iets te doen, samen met de juf frouw, maar er kwam niks van. Toen zijn we zelf maar begonnen, want de laatste tijd is het erger geworden." Of hun actie zal helpen, weten ze niet. Ze twijfelen er zelfs aan. Niki: „Mensen laten zich geen lesje leren door een paar scholieren." Debbie: „Mensen die honden hebben, trek ken zich er niks van aan. We hebben zelf ook een hond, maar we laten hem altijd buiten het dorp uit." Ma riska: „Maar we wilden toch iets doen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 1