Triatleet vocht voor zijn leven na een hersenvliesontsteking Negen plaatsen in de finale voor vier Thoolse gymverenigingen Matig resultaat voor Smash in regiostrijd Shanel van Samothrace is teef van wereldformaat Moeizame winst voor Emergo bij hervatting veldcompetitie K. v.d. Hoek na vallen toch tweede in Oss Koersballen Thol. Boys F3 kampioen zonder verliespunten Jochem Kuzee uit Sint-Annaland ziet seizoen verloren gaan WIK, Olympia, Excelsior, Spido en SHF in Meulvliet in Tholen Smash 2 nog in de race voor kampioenschap Winstpunten voor Eendrachtruiters Donderdag 6 april 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Kievieten met 13-12 aan zegekar gebonden Knuffel Uitslagen Jochem Kuzee denkt niet dat hij dit seizoen nog een rol van betekenis kan spelen in de triatlon. Met een speciaal revalidatieschema hoopt hij volgend jaar terug te keren in zijn sport waarin achtereenvolgens gezwommen, ge fietst en gelopen moet worden. Kuzee zag zijn seizoen in duigen vallen na een acute hersenvliesontsteking. Ruim veertien dagen geleden diende de ziekte zich aan. In het ziekenhuis van Sittard vocht Kuzee voor zijn leven. Hij won. Inmiddels is de 22-jarige triatleet thuis in het ou derlijk huis in Sint-Annaland. Vijf kilo lichter en nog al tijd onder de indruk van het gebeurde. „Sport is nu even niet belangrijk. Ik ben blij dat ik nog leef." Oorzaak Vier van de vijf Thoolse verenigingen die zaterdag in Meulvliet te Tholen uitkwamen in de voorronde voor de clubteamwedstrijden van de KNGU regio Zuid-West Ne derland, hebben in totaal negen finaleplaatsen bereikt. Op de vier onderdelen lange mat, brug, sprong en even- wichtsbalk wist WIK uit Sint-Annaland vier finaleplaat sen te behalen, Olympia uit Tholen drie en Excelsior uit Poortvliet en Spido uit Oud-Vossemeer elk een. Alleen Leontien van Keulen wordt eerste Stavenisse heeft een nationaal kampioen.in huis. Shanel van Samo thrace, de Yorkshire terriër van het echtpaar Koevoets-Neef, behaalde die titel. De bijna 28 maanden oude teef verzamelde het afgelopen jaar op shows voldoende punten in haar leeftijdsklasse. Mevrouw Koevoets heeft Shanel nu ingeschreven voor de wereldshow, in juni in Milaan. „De keurmeester vond haar een teef van wereldformaat", zegt ze trots. Een half jaar geleden werd Shanel gen. En niet zonder resultaat, want 'clubwinster' op de landelijke club match (met 62 deelnemers) van de Yorkshire terriërclub. De hond was met 22 maanden al vier keer dag kampioen op shows en daarmee een potentiële Nederlands kampioen. Om dat te bereiken, moet een hond voor hij 27 maanden oud is, drie keer dagkampioen worden en de vierde dagtitel daarna halen. Shanel, die half maart de leeftijd van 27 maanden bereikte, heeft inmiddels zeven dagtitels op haar naam staan. Mevrouw Koevoets kijkt uit naar de show in Italië, maar realiseert zich dat de concurrentie groot zal zijn. Het echtpaar Koevoets fokt het lang harige hondenras al tientallen jaren. Vele uren steken ze dagelijks in deze hobby. Dat begint al bij het fokken. Nauwkeurig worden stambomen, bloedlijnen en erfelijkheid bestu deerd alvorens een hond te laten dekken. Op die manier proberen de Stavenissenarcn het beste ras te krij- jaar op jaar wint Koevoets de fok- kersprijs van de Yorkshire terriër club. Zijn vrouw verzorgt de hon den. Als ze zeven maanden oud zijn, worden ze elke dag in de papillotten gezet. Doen ze mee aan een show, dan worden de dieren met een spe ciale shampoo gewassen, de haren netjes gemaakt en krijgen ze een ro de strik op het hoofd. Een uur of twee per hond vergt dat. Maar het echtpaar Koevoets streeft naar het hoogste en heeft er daarom alles voor over. Ze vinden het een uitda ging om jaarlijks voor een nieuwe potentiële kampioen te zorgen. De selectie die ze op hun dieren toepas sen is streng. „De rug moet recht zijn. Is dat niet het geval, dan loopt een hond ook niet goed", zegt me vrouw Koevoets. Het loopwerk is, met grootte, bouw, beharing en afte kening van de tan, één van de aspec ten waarop de honden tijdens shows beoordeeld worden. Shanel (links) van mevrouw Koevoets-Neef is Nederlands kampioen geworden bij de Yorkshire terriërs. bune volgen begeleiders en ouders de oefeningen van hun leerlingen of kinderen. Sommige van de jongste meisjes zijn nog wat zenuwachtig, maar worden als ze aan de beurt zijn, moed ingesproken door de leid sters. Ook als de oefening afgerond is, staat de leidster weer klaar om de turnster op te vangen. Enkelen hebben zelfs hun knuffel nog mee genomen naar de wedstrijd. Als een persoonlijke mascotte. Tussen de oefeningen door wordt er voor muziek gezorgd. Het pro gramma wordt zoals gepland afge werkt. Het blijft keurig binnen de tijd. Er zijn maar twee groepen van twee verenigingen die uitgevallen zijn. Concentratie is hier in de zaal van de gezichten af te lezen. Dat geldt voor de turnsters, maar ook voor de zestien juryleden die eerst hun cijfers in moeten vullen voor dat de volgende deelneemster met haar oefening begint. Zo'n dertig vrijwilligers, inclusief de EHBO, zijn in touw om de wedstrijden in goede banen te leiden. Ook gym nastiekvereniging Kwiek uit Stave nisse helpt mee, maar neemt niet deel aan de wedstrijden. De ene turnster volbrengt de oefe ning bijna vlekkeloos, bij de ander hapert het nog op onderdelen. Geen nood, want de punten van de drie beste turnsters van elke groep worden geteld. Categorie D, alle leeftijden: 1 WIK uit Sint-Annaland met 90,70 (finaleplaats). Categorie E, alle leeftijden: 2 SHF-II uit Scherpenisse 85,85 p, 3 WIK 85,50 p en 7 SHF-I 79,70 p. Senioren, vanaf 16 jaar: 1 WIK 96,75 (finaleplaats), 3 Olympia uit Tholen 94,75. Junioren 13, 14, 15 jaar: 3 Olympia 89,40 p. Jeugd 11 en 12 jaar: 5 Spido uit Oud-Vosse- meer 83,35 p. Pupillen 9 en 10 jaar: 1 WIK 94,90 p, (finaleplaats), 3 Spido 82 p, (finaleplaats). Instap 8 jaar: 1 WIK- II 87,25 p, (finaleplaats), 6 WIK-1 71,50 p. Categorie F, alle leeftijden: 1 Olympia 98,55 p, (finaleplaats), 2 SHF 96,85 p, 3 WIK 94,90 p, 4 Ex celsior uit Poortvliet 91,20 p. Senio ren: 1 Excelsior 93,25 p (finale plaats). Jeugd: 2 Olympia-II 99,05 (finaleplaats), 3 Olympia-I 90,55 p, 5 SHF 84,50 p, 6 Spido 72,55 p. Ju nioren: 1 Olympia 87,15 p (finale plaats), 2 Excelsior 81,45 p. Pupil- lent 4 Spido 90,10 p, 5 SHF 80,40 p. fetap: 4 SHF 88,55 p, 5 Excelsi- or-II 87,75 p, 6 Excelsior -I 84,90 p. Het vlaggenschip van Emergo start te in de eerste veldwedstrijd van het jaar 2000 niet bijster goed. Tegen stander Kieviten 2 maakte hier goed gebruik van, waardoor de ploeg uit Fijnaart een 1-5 voorsprong nam. Daarna kwam de thuisploeg beter in haar spel en kwam voor rust terug tot 3-5. In de tweede helft wist het team uit Sint-Maartensdijk langszij te komen en toen ontstond er een spannende wedstrijd. Bij een 11-11 tussenstand wist Emergo voor het eerst een gat van twee doelpunten te slaan en dat bleek gelijk beslissend. Uiteindelijk werd het 13-12 door treffers van Jaco van Dis (6x), Ger- rie Anthonisse (3x), Patricia Pelgrim (2x), Kristian van Heemskerk en Jessica de Rijke. Emergo 2 kwam niet goed uit de startblokken tegen TOGO 4 en zag daardoor de achterstand in de begin fase oplopen tot 5-0, alvorens de ploeg uit Sint-Maartensdijk wat te rug kon doen. Daarna hield het team gelijke tred met de Goesenarefi, maar die liepen toch nog een paar doelpunten uit. In de met 8-3 gestar te tweede helft werd er regelmatig van beide kanten gescoord, zodat de eindstand werd bepaald op 16-8. In deze wedstrijd, waarin Emergo qua veldspel niet onderdeed voor de te genstander, scoorden Jaco Rip (3xj! Herman v.d. Berg (2x), Renate Breure, invaller Ad Farla en Maddy Muis de doelpunten. A-speler Rob Oudesluis speelde als invaller een verdienstelijke wedstrijd. Emergo A speelde met een redelijke inzet tegen ACKC A3, maar door gehaast spel wist de ploeg voor rust niet uit te lopen. Men begon dan ook aan de tweede helft bij een stand van 2-2. Het bleef zelfde verhaal; de ploeg uit Sint-Maartensdijk speelde gehaast, had wat pech met de kansen en daardoor bleven de teams gelijke tred houden. Uiteindelijk werd het 6-6, waarbij Jaco van Heemskerk (3x) en Ruben Steketee (3x) de doelpunten voor Emergo scoorden. Emergo C moest met twee spelers te weinig naar Kieviten C in Fijnaart. Dat was in de score echte rniet terug te vinden. In de eerste helft nam de ploeg uit Sint-Maartensdijk zelfs een 0-1 voorsprong door een doel punt van Walter Geuze. Deze werd tot de rust vastgehouden. In de twee de helft speelde het team heel goed, maar er kwamen geen doelpunten meer. Zodoende behaalde Emergo een verrassende overwinning. Emergo W speelde in Gorinchenj een heel goede wedstrijd tegen GKV/Nettorama W. Ondanks het matige weer en de bijkomende moeilijkheden wist de ploeg uit Sint-Maartensdijk voor rust een 0-2 voorsprong te nemen. Na rust kwam GKV nog terug tot 1-2, maar de gas ten hadden het laatste woord. Uit eindelijk eindigde het treffen in een 1-3 overwinning voor Emergo door doelpunten van Chantal Bentvelserf, Pascal Farla en Hilbert Poot. De strafworpen werden eveneens ge wonnen door Emergo met 13-17. Programma zaterdag 8 april: Emergo 2- Volharding 2 14.15 u., Efnergo A- Kinderdijk A4 12.3)1 u/, Voltreffers D- Emergo D. De Sint-Maartensdijkse crosser Kevin van den Hoek reed zondag naar een tweede plaats in de MON-wedstrijd in Oss. Meer dan 40 crossers stonden er aan de start van de 125 cc senioren op het fraaie circuit met veel hoogtever schillen tot zo'n 30 meter. Bij de start van de eerste manche was Van den Hoek als negende op de eerste heuvel. De baan lag er goed bij met een enkele modderplek. Bij elke doorkomst schoof de Sint-Maartensdijkse crosser een plaatsje op. Maar toen hij naast de kop loper reed, kwam hij ten val. Zijn voor sprong op de rest van het veld was ech ter zo groot dat hij de tweede plaats nog wel kon vasthouden. Bij de start van de tweede manche lag de baan er zwaarder bij door de sporen van de zijspanmoto- ren die er even tevoren hadden gereden. Na de start lag Van den Hoek halverwege in het peloton en moest dus een eind naar voren rijden, wilde hij in aanmerking ko men voor een prijs. Bij de eerste door komst lag hij al op een zesde plaats en hij schoof nog een paar keer een plaatsje op. Toch viel hij nog twee keer en daardoor kwam hij in deze ronde niet verder dan een vijfde plaats. Dat bleek bij de huldi ging toch nog voldoende voor een twee de plek in het dagklassement. Op 16 april rijdt Van den Hoek in Overloon. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie zijn de F3-pupil- len van Tholense Boys ongeslagen gekampioen geworden. In Halsteren werd WC zaterdag overtuigend met 0-7 verslagen. In de eerste helft scoorden respectievelijk Wiebe Smits, Koen Nieuwkoop, Koen Wilsing, Marijn de Hond en Auke Bovenberg. Laatste man Rik van Haaften dichtte achterin alle gaten die vielen door het onstuimige aan- valsspel van zijn ploeggenoten. Ook keeper Samir Ibrahim redde een aantal keren bij hachelijke situaties voor het Thoolse doel. Met een 0-5 voorsprong begon het team aan de tweede helft en ging op de ingesla gen weg verder. Iedereen wilde zijn goaltje meepikken en dat leverde mooie individuele acties op, waar uit doelpunten van Marijn de Hond en Samir Ibrahim (die zijn plaats onder de lat had afgestaan aan Said) voortkwamen. Na het laatste fluit signaal werden de jongens gefelici teerd door ouders, familie en andere supporters. De F3-pupillen wonnen alle acht wedstrijden, waarbij het doelsaldo van 65 voor en 3 tegen er mag zijn. In een versierde Tholen- se-Boysbus ging het op huis aan, waar chauffeur Otto Contant het team trakteerde op een rondrit (met luid getoeter) door de stad. Op sportpark De Bent vond de officiële huldiging plaats met bloemen en fo to's, waarna de kampioenen zich de aangeboden limonade en friet goed lieten smaken. Jochem Kuzee, die enkele jaren geleden de olympische spelen in Atlanta bezocht en zelf hard aan het werken was om als atleet te kunnen aantreden op een volgende editie van dit vierjaarlijkse sportfestijn, ziet zijn carrière flink geschaad door de hersenvliesontsteking die hij kreeg. Het had het seizoen van de grote jaar en ik hoor daar bij. Domme doorbraak van Kuzee moeten wor den. De Sint-Annalander maakte voor het tweede jaar deel uit van de nationale selectie die zich toelegt op de olympische afstanden. Die selec tie geldt als een kweekvijver van jong talent dat op termijn geacht wordt deelname aan de olympische spelen af te dwingen. Na zijn veer tiende plaats op het open nationale kampioenschap van vorig jaar hoopte Kuzee op progressie. De eerste aanzet was er. Het zwemmen, in het verleden het onderdeel waar op hij toe moest geven op de con currentie, was sterk verbeterd. Suc ces bij de wedstrijden in het zogeheten elite-circuit leek in het verschiet. Tot maandagnacht, nu ruim twee weken geleden. „Het overkomt ongeveer 500 mensen per pech.' Hersenvliesontsteking, ook wel nekkramp genoemd, is het gevolg van een bacteriële of virale infectie. Bacterie en virus verspreiden zich via kleine, in de lucht zwevende vochtdruppeltjes uit de neus en de mond. Met name bij een afnemende weerstand is de kans op besmetting groter. Bij Kuzee dienden de symp- toihen zich op maandagavond aan. In het weekeinde er voor had hij nog een wielerkoers in Kruiningen gewonnen. Daarna was Kuzee als extra training naar huis gefietst. Ook de rest van het weekeinde stond in het teken van voorberei ding op het triatlonseizoen. Ter ont spanning ging hij uit in Antwerpen. Op maandag lag hij alweer in Lim burg in het zwembad, 's Avonds laat kreeg hij hoge koorts en moest hij voortdurend braken. Kuzee, die in Limburg een opleiding volgt tot er gotherapeut, waarschuwde zijn hos pita. De gealarmeerde huisarts hield het aanvankelijk op buikgriep. Pas op dinsdagavond, toen zich ook kleine puntvormige bloedinkjes on der de huid openbaarden, werd de definitieve diagnose vastgesteld. In allerijl werd Kuzee naar het zieken huis vervoerd. Een etmaal lang was zijn toestand kritiek. Zelf heeft de triatleet er weinig van mee gekre gen. Veiligheidshalve werd hij on der narcose gehouden. Pas op don derdagmorgen werd hij wakker. „Ik zag allemaal slangetjes, snoeren en monitoren. Vergelijkbaar met de testen die ik enkele malen per jaar doe op de universiteit van Maas tricht om mijn conditie vast te stel len. Het eerste wat ik vroeg waren de waardes van de uitkomsten. Je beseft niet wat er aan de hand is. Pas later realiseer je wat er is ge beurd. Natuurlijk is dat een heel emotioneel moment." Kuzee draait mee in een project van het NOC*NSF waar de effec ten van hoogtestages op atleten worden onderzocht. Kuzee, die vo rig seizoen zelf een tijd in Font Ro- meu in de Pyreneeën bivakkeerde, wordt in het kader van het project regelmatig medisch getest. Louis Delahaye, die ook verbonden is aan de wielerploeg van de Rabo bank, is één van zijn begeleiders. Het zijn echter geen garanties om nekkramp te voorkomen. Kuzee tast in het ongewisse over de oor zaak. „Misschien heb ik de infectie in die disco in Antwerpen opgelo pen. In ruimten waar mensen dicht op elkaar gepakt zijn is het gevaar voor besmetting groter. De medici die me behandelden, hebben in ie der geval geen oorzakelijk verband tussen mijn sportieve inspanningen en de ziekte kunnen vaststellen." Hersenvliesontsteking wordt ook door doktoren soms laat onder kend. Als gevolg van het geval van Kuzee hebben alle huisartsen in Zuid-Limburg een schrijven ont vangen waarin nog eens op de symptomen van de ziekte wordt gewezen. Kuzee, derdejaars stu dent inmiddels, koos destijds voor zijn opleiding in Heerlen vanwege de vele faciliteiten die triatleten in die regio ten dienste staan. Over enkele weken hoopt hij een nu af gebroken stage te hervatten. Spor ten is er voorlopig zeker nog niet bij. Veel rusten is het parool. „Vijf kilo eraf is veel als je toch al strak staat, zoals wielrenners dat zeggen. Dit weekeinde liep ik voor het eerst een rondje in de buurt. Na tweehonderd meter begon ik al te verzuren." Deze meisjes van Spido uit Oud-Vossemeer behoren tot de jongste deelnemers in Meulvliet. Onder toezicht van de leidster zijn ze bezig aan hun oefening op de balk. Aan de tweede voorronde (de eer ste vond op 19 februarie in Bergen op Zoom plaats) deden dertien ver enigingen mee. Er werd op drie ni veaus geturnd. Op 27 mei vindt de regionale finale plaats in sporthal Tuinwijk in Bergen op Zoom. Daar komen de beste ploegen van de vier rayons, (Walcheren, de Beve- Gymnastiek landen, Zeeuws-Vlaanderen en West-Brabant) uit de regio Zuid- West Nederland tegen elkaar uit. De wedstrijden vallen onder de ko ninklijke Nederlandse gymnastiek- unie, die vorig jaar is voortgeko men uit de KNGB en de KNCGB (de 'christelijke bond'). D£bonden kenden verschillen in oefenstof. maar die zijn na een jaar gelijk ge trokken. De wedstrijden kennen verschil lende niveaus. Het eenvoudigste niveau is F, de voorgeschreven oe fenstof. E is een stukje moeilijker en D is de zwaarste oefenstof. Is F verplicht, de verenigingen kunnen zelf bepalen hoe moeilijk ze de oe feningen willen maken, bijvoor beeld op E- of D-niveau. Daarop worden de deelnemers dan ook be oordeeld. Bij elke oefening zit een, jury die de verrichtingen van de) turnster bekijken en punten toeken nen voor bepaalde onderdelen in de oefening. In de ochtenwedstrijd zijn maar liefst veertig groepen actief. De jongsten van acht jaar (instap) wer ken in 50 minuten hun programma op de lange mat, brug, balk en kast af. De meisjes die op een hoger niveau uitkomen, hebben een uur de tijd. Per onderdeel hebben ze tenslotte ook meer oefeningen uit te voeren. De groepen bestaan gemiddeld uit drie tot vijf meisjes. 's Middags komen er 28 groepen aan bod, meisjes en dames, allen op D- en E-niveau. In totaal ruim 270 turnster over de hele dag. De sportzaal is dan ook geheel bezet met toestellen. Op de publieke tri- In de competitie boekte het vlaggen schip van Smash '76 uit Sint-Annaland een ruime overwinning in de laatste uit wedstrijd van het seizoen. Luto 4 uit Tilburg werd met 2-8 aan de zegekar gebonden. Gabriël Gunter speelde mee als invaller. De Sint-Annalandse ploeg begon sterk aan het duel met winstpar tijen van Marco Saarloos en Christian van 't Hof. Gunter verloor zijn eerste wedstrijd, met name door de zeer sterke service van de tegenstander. In het dub belspel waren Van 't Hof en Saarloos heel sterk en ze wonnen overtuigend. Smash vergrootte de marge. Gunter verloor ook zijn tweede partij, maar hij kwam sterk terug in zijn laatste duel dat hij winnend afsloot. Omdat ook Saar loos en Van 't Hof niet meer verloren, werd het 2-8. Smash 2 speelde thuis tegen TCS 4 uit Steenbergen. De Sint-Annalanders won nen zonder verlies: 10-0. Er werd slechts één driesetter gespeeld die Kees van Poortvliet op het nippertje won door in de derde set 23-21 te scoren. Rafaël Fructuoso en Peter Bazen verloren geen enkele set en ook het dubbelspel leverde geen problemen op. Door deze winst blijft Smash in de race voor het kam pioenschap. Het derde seniorenteam van Smash speelde thuis tegen naamgenoot Smash 4 uit Geertuidenberg. Marnix van de Graaf, Chris Hage en Piet van Dijke kwamen al snel op een grote achter stand. De eerste gewonnen partij was die van Hage en Van de Graaf. Bij een stand van 1-5 zorgde Van Dijke voor het twee de punt en Van de Graaf won ook nog één partij waardoor de einduitslag 3-7 werd. De jeugd van Smash 1 trof Scylla uit Leiden als tegenstander in de uitwed strijd. Het werden zware partijen voor de Smashers. Als snel keken ze tegen een 3-1 achterstand aan door verliespar- tijen van Gabriël Gunter en Anné van Dijke (ook het dubbelspel ging naar Scylla). Matthijs Bruijnzeel won zijn eerste wedstrijd wel. Met winst voor Gunter en Van Dijke kon Smash weer langszij komen. Vervolgens werd het 4-4 en 5-4 voor Scylla. In de laatste partij kwam Bruijnzeel net iets te kort waar door Smash met een 6-4 verlies naar huis moest. Het tweede jeugdteam van Smash '76 leed een grote nederlaag tegen Smash uit Geertruidenberg. De ploeg moest het stellen zonder Merijn v.d. Klooster. Rudi Hage en invaller Andreas Prins wisten in het enkelspel niet één wedstrijd te win nen. Harm Westdorp won één partij en verloor samen met Rudi Hage in de dub bel: 1-9. Smash 3 speelde de uitwedstrijd tegen Vice Versa 3 eveneens met een invaller: Remco Vroegop uit het vierde team. Remco had 's morgens al een wedstrijd in Tilburg gespeeld en verving Johan Gunter. Toch scoorde de invaller 100 procent, net als Hubert Bruijnzeel en Matthijs v.d. Graaf die samen ook de winst in het dubbelspel pakten: 0-10. In de uitwedstrijd tegen Luto rolde er voor Smash 4 een 5-5 gelijkspel uit de bus. Arno Bruijnzeel en Remco Vroegop wonnen in het enkelspel elk twee wed strijden, terwijl Tim Westerlaken op één bleef steken. De twee laatstgenoemden verloren in het dubbelspel. Judith Geuze, Esther Bruijnzeel en Ellen Hage bleven ongeslagen in de partij van Smash 5 tegen Back Hands 6. In de be ginnersklasse A staat het team na deze 10-0 winst bovenaan met 56 punten en één wedstrijd minder gespeeld. Smash 6 kreeg een pak slaag van Witac 4. Tom Overbeeke, John Schellingerhout en Kees-Jan Bruijnzeel verloren alle wedstrijden en kwam dus uit op een 10- 0 verlies. Het meisjesteam van Smash deed het in de tweede klasse A goed tegen Back Hands. Anky Vroegop, Jantien Vroegop en Diana Heijboer tekenden voor de 10- 0 overwinning. De Smash-dames heb ben nu 43 punten en dat is 7 punten meer dan Hotak dat de tweede plaats be zet. Er zijn nog drie wedstrijden tegaan, waarvan de laatste thuis tegen naaste concurrent Hotak. Programma 8 april: Smash-Breda, Markiezaat 6-Smash 2, Smash 3-Vice Versa 8, jeugd Play Fair-Smash, Smash 2-Back Hands 2, Smash 3-Smash 4, Pinpongers-Smash 5 en Smash 6-Back Hands 6, meisjes Smash-Tanaka 2. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete te Sint-Annaland. Drie leden van de rijvereniging de Een drachtruiters deden zaterdag mee aan een dressuurwedstrijd te Bruinisse. Ca- rola van der Slikke startte voor de eerste keer op haar paard Goofy in de klasse M2. Ze behaalde respectievelijk 144 en 153 punten voor haar twee proeven. Hel- ma van der Slikke reed op haar paard Lucky in de Ml-dressuur. De jury be oordeelde de eerste proef met 145 pun ten en de tweede met 157 punten. Dat was genoeg voor een winstpunt. In de B- dressuur reed Laura Geluk op Nora naar een winstpunt. Haar proeven werden be loond met 156 en 151 punten. De uitslagen van de wedstrijden van: Tholen stad: 1. mevr. F. Schellinger en D. Schellinger 25 p; 2. mevr. D. Pigmans en M. v.d. Houten 22 p; 3. mevr. R. Burrows en J. Geuze 21 p; 4. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nagte- gaal 16 p; 5. J. Bal met wisselende partner 15 p; 6. mevr. J. Moerkerken en N. Moerkerken, én mevr. C. Praat en L. Soomers 13 p. Meulvliet: 1. J. Vroegop 32 p; 2. R. Vroegop 23 p; 3. T. Goode 20 p; 4. Av Leemreijze 17 p; 5. B. Schot en P. Nijs 16 p; 7. J. Bos 14 p. Sint-Maartensdijk: 1J. v.d. Klooster en W. Bijl 36 p; 2. mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 32 p; 3. mevr. L. v.d. Klooster en mevr. C. Free 29 p; 4. mevr. M. Bijl en mevr. M. Dane 25 p; 5. A. van Splunter en A. Leemreijze 18 p; 6. mevr. C. van Splunter en mevr. G. Ver wijs 12 p. Tafeltennisvereniging Smash'76 uit Sint-Annaland heeft een matig re sultaat geboekt op de West-Brabantse kampioenschappen in Bergen op Zoom. Er deden 14 jeugdspelers en 5 heren van Smash mee, maar al leen Leontien van Keulen werd kampioen in de klasse meisjes D. Wel waren er vijf tweede prijzen voor de Sint-Annalandse club. Bij de meisjes was Smash '76 was men succesvol. Naast de successen van Leon- I tien van Keulen werd Thools kampioen j Tafeltennis j Anky Vroegop tweede in de C-klasse. In 1 de finale verloor ze van Claudia van Meel van Het Markiezaat uit Bergen op Zoom met 11-21, 21-16 en 5-21. In het heren enkelspel D bereikte Thools kampioen Christian van 't Hof de halve finale. Daar stuitte hij op derde-divisie speler John Minkman van TCS uit Steenbergen. Minkman werd uiteinde lijk Westbrabants kampioen. Van 't Hof werd gedeeld derde. In de hoogste klasse bij de jongens juni oren had Smash slechts één afgevaardig de, Gabriël Gunter. Ondanks het feit dat Gunter de avond ervoor vroeg naar bed was gegaan, viel hij buiten de prijzen. De talentvolle speler had veel proble men om de service van de tegenstander te retourneren. De verenigingprijs bij de jeugd ging naar Tanaka uit Etten-Leur. Bij de senio ren ging de prijs naar de organiserende vereniging Het Markiezaat uit Bergen op Zoom. Het eerstvolgende grote toernooi waar Smash aan deel zal nemen zijn de kam pioenschappen van midden-Zeeland te Kapelle dat in mei wordt gehouden. Leontien van Keulen versloeg in de fina le van de klasse meisjes D de lange speelster Lobke Borremans van TCO '78 uit Ossendrecht met 21-13 en 24-22. In de open jeugdklasse 3 greep Leontien van Keulen ook nog een tweede prijs. In de finale verloor zij met 15-21 en 13-21 van Kim Huygens van TCO. In het heren-dubbelspel (D-klasse) be reikte Christian van 't Hof de finale, sa men met Hans Damen van Tanaka uit Etten-Leur. In deze eindstrijd verloren de twee echter kansloos van een duo van Belcrum uit Breda: 10-21 en 17-21. Rafaël Fructuoso werd tweede in de F- klasse van het dubbelspel. Fructuoso probeerde het deze keer met een Chinese medespeler, Jip Lam van Het Markie zaat uit Bergen op Zoom. De finale ein dige in 21-15, 16-21 en 12-21. Bij de jeugd was er een mooie tweede plaats voor Merijn v.d. Klooster in de jeugdklasse 2 (open klasse). Hij verloor in de finale van Jeroen Ploeg van Vice Versa uit Oudenbosch met 16-21 en 17- 21.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15