Olleke Bolleke in het nieuw Plaatselijk nieuws VISSER Laban AUTOSCHADE 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 maart 2000 Bloed geven Vals geld Leen Hage eerste Tweedehands kleding Bomen Parksingel Rijverbod twee uren Herbestrating Marehoek VERF NODIG? Autoradio gestolen Rooij akkers hoogste Optredens scholenkoor Zestig kilometer Verontreiniging Zilverstraat Bomen begraafplaats Viering 4 en 5 mei Herbestrating Havenweg Uitstapje slagwerkers Dorpsgemeenschap breder Wildplassen kost geld Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Al 23 wagens Herbestrating havenplateau Geslacht in eigen slagerij Heropening Rabobank Letters wagen weg P. Bazen wint Meer verontreiniging VZOS zingt Bestrating plan Oost Loonbedrijf Veerdijkseweg Rotondes Bram Groenewegeweg Concert Concordia Vissen aan het Zijpe Flessenactie 't Keldertje Bodemverontreiniging Langeweg Vis-riool Gladiolenstraat DAG EN NACHT 1 Het Rode Kruis organiseert donder dag 23 maart tussen zes en negen rur een donoravond in Meulvliet. Het wordt dan weer een hele drukte tan de Zoekweg omdat donors van iet gehele eiland komen om een lalve liter bloed af te staan. Een medewerker van een cafetaria intving vrijdag een vals biljet van 25 gulden en deed daarvan aangifte lij de politie. Leen Hage was donderdag met 5694 punten eerste in de competitie van klaverjasvereniging stad Tho- len. Van de 25 deelnemers werd Pe- :er Luten tweede met 5435 p, op de voet gevolgd door Coby Leijdek- kers met 5423 p. Aad Volwerk werd vierde met 5187 p en Marco Ker- dens eindigde op de vijfde plaats met 5087 p. Dinsdag a.s. sluit de inlevering van tweedehands zomer-kinderkleding :n speelgoed met het oog op de beurs, die zaterdag 1 april van ne gen tot twaalf uur in de Wingerd wordt gehouden. De netto op brengst is voor de VBOK, de ver- sniging tot bescherming van het on geboren kind. De Natuurvereniging zal in de gele genheid worden gesteld om bomen te knotten aan de Parksingel. Dat la ten b.en w. weten op vragen van raadslid mevr. E. Frigge-Hogestee- ger. Overigens is het onderhoud pas iver een aantal jaren aan de orde, want de nieuwe bomen moeten nog geplant worden. AL Oud-Vossem. Een 52-jarige automobilist kreeg van de politie een rijverbod van twee uur en een boete omdat hij on der invloed van alcohol achter het stuur zat. De man reed, komend vanuit de richting Poortvliet, op de Hogeweg/Duivekeetseweg zo aar zelend, dat de politie dat opviel. In de Molenstraat werd de automobi list aangehouden. Bij de blaastest bleek het alcoholpromillage 0,8 te zijn. Aannemer N. de Rijke uit Sint- Maartensdijk gaat verschillende straten verbeteren, volgende week te beginnen bij een deel van de Ma- rehoekstraat. Verder behoren delen van de Schoolstraat, Molenstraat, Cornelis Frankenstraat en de Hof straat tot het herbestratingskarwei. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht, Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 UBI Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Op klaarlichte dag is maandag tus sen drie en vier uur 's middags een radio/cd-speler uit een geparkeerde auto gesloten. De 49-jarige eigena resse had het voertuig echter niet af gesloten, zodat de dief niet zoveel moeite hoefde te doen om de appa ratuur mee te nemen. N. Rooijakkers had met veertien caramboles de hoogste serie in de biljartcompetitie van de Treffers. De kortste partij (20 beurten) en het hoogste gemiddelde (2,30) kwamen op naam van J. van Daalen. De uit slagen: N. Rooijakkers-K. Hommel 10-9,04; J. van Daalen-B. den Hol lander 10-8,97; P. de Leeuw-H. Hommel 10-9,29; J. Etienne-D. van Driel 10-6,58; P. Vis-C. Burgers 8,42-10; J. Hommel-L. van Wezel 9,83-10. De zitplaatsen in de Vossenkuil zijn beperkt. Daarom worden er tot en met zaterdag a.s. kaartjes verkocht voor de uitvoering van het scholen koor op donderdagavond 23 en vrij dagavond 24 maart om half acht. Leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de drie basisscholen geven dan sen concert ten bate van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. Mevr. A. van Poortvliet van de Sint-Anthoniusschool verkoopt kaar tjes in de Coentjesweg 3, mevr. A. Capelle van De Ark in de Kalisbuurt 38 en mevr. H. Franken van Die Heenetrechtschool in de Dorpsweg 11. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft besloten om de maximum snelheid op een aantal polderwegen te verlagen van 80 naar 60 km. Het gaat om de Zeedijk, voormalige Zeedijk, Broeksedijk, Vrijbergse- dijk en Hikseweg. In het rijtje ko men de Krommedreef en Nieuwe- weg niet voor. Tot en met 16 april liggen de besluiten ter inzage bij het waterschap. Tot die tijd kan men ook bezwaren indienen. De verlaag de maximum snelheid wordt 17 april ingevoerd. De gemeente Tholen en bakker A.A.J. Zwegers hebben gereageerd op de ontwerp-beschikking voor sa nering van de bodemverontreini ging in de Zilverstraat 3. Het gaat hier om de voormalige vestiging van garage Pipping. Het perceel is nu eigendom van mevr. J.N.W.H. Hermans-Leloux uit Steenbergen. Buurman Zwegers, die door de pro vincie volledig was ingelicht over de voorgenomen plannen, heeft geen problemen met de uitvoering. En ook de opmerkingen van de ge meente zijn volgens de provincie niet zo schokkend, dat de sanering belemmerd wordt. Binnenkort wordt de definitieve beschikking gemaakt. Sint-Annala De gemeente gaat 68 bomen rooien op de algemene begraafplaats aan de F.M. Boogaardweg. De bomen, die rond 1965 aangeplant zijn, gaan sterk achteruit. Het karwei vergt 36.700 gulden. Daarnaast is nog eens 73.000 gulden nodig om de pa den op de begraafplaats te verbete ren. Er zal steenslagasfaltbeton op de bestaande laag worden aange bracht en daarop een slijtlaag van parelgrint. De commissie gemeen telijke ontwikkeling bespreekt het plan maandagavond. De Dorpsgemeenschap wil evenals vijf jaar geleden aandacht schenken aan de dodenherdenking op donder dag 4 en de bevrijdingsdag op vrij dag 5 mei. Het is dan 55 jaar gele den dat de Tweede Wereldoorlog eindigde. De opzet van 4 mei is in grote lijnen hetzelfde als vijf jaar geleden met een herdenkingsbijeen komst in de N.H. kerk m.m.v. VZOS, Accelerando en nu ook het mannenkoor, declamatie en een her denkingswoord van ds. Hoek. Daar na worden bij het streekmuseum de twee minuten stilte in acht geno men, voorafgegaan door koraalmu- ziek van Accelerando. Tenslotte is er een stille tocht naar de begraaf plaats, waar o.a. drie Engelse mili tairen zijn begraven. Vrijdag 5 mei wordt geprobeerd om een geïmproviseerde aubade te hou den aan de Ring omdat de scholen vakantie hebben. Accelerando orga niseert dan de rommelmarkt en WHS 's middags de traditionele zeskamp, 's Avonds staat er een op tocht van versierde fietsen op het programma. Koninginnedag 30 april valt dit keer op zondag en voor activiteiten op zaterdag 29 april was er geen animo, zo bleek tijdens de ledenvergadering van de Dorpsge meenschap in de Wellevaete. Aannemingsbedrijf A. Goedege- buure gaat binnenkort beginnen met de herbestrating van de Havenweg en de rijbaan naast de loswal op het havenplateau. Een en ander moet klaar zijn voor de viering van 525 jaar Sint-Annaland omdat er op het havenplateau een tribune en een grote tent komen te staan. Daarna pakken de stratenmakers een deel van de Hoenderweg aan, vanaf de Wellevaete naar de Stoofweg en nog een klein stuk Schoolstraat ter hoogte van de wegversmalling bij de School met de Bijbel. Vijf jonge slagwerkleerlingen van Accelerando gingen woensdag naar de Stadsschouwburg in Middelburg voor een concert van Cesar Zuider- wijk. De drummer van de bekende popgroep Golden Earring verzorgde samen met slagwerkgroep Percossa Percussion niet alleen een leuke, maar zeker ook een leerzame avond. Verschillende aspecten van het slagwerk kwamen aan bod. Zo waren er melodische instrumenten, Afrikaanse trommen en natuurlijke drumstellen. Na afloop van het con cert konden handtekeningen wor den verzameld, waarna de vijf leer lingen en hun begeleiders enthou siast naar huis reden. In verband met het vertrek volgend jaar van verschillende bestuursleden zijn Tj. Heijboer en J. van Poortvliet toegevoegd aan het bestuur van de Dorpsgemeenschap. Zij maakten deel uit van de inmiddels opgehe ven beheerscommissie van de Wel levaete en boden in een eerder stadi um hun diensten aan voor de Dorpsgemeenschap. Voorzitter J.W. van Popering, penningmeester mevr. M. Boogaard-Bolier en be stuurslid J. Vroegop willen volgend jaar stoppen, wanneer de festivitei ten rond 525 jaar Sint-Annaland achter de rug zijn. De penningmees ter meldde een batig saldo van ƒ279,05 over 1999 bij 462,85 aan inkomsten en ƒ183,80 aan uitgaven. De reserves stegen daardoor naar ƒ3061,86. G.A. Heijboer en J. den Haan voerden de kascontrole uit. Honderd gulden boete kreeg een ze ventienjarige jongen aan zijn broek toen hij zaterdagavond op de Mo lendijk door de politie werd betrapt bij het zogenaamde wildplassen. Toch waren de toiletten van de ver schillende horecagelegenheden nor maal geopend. OOSTERSCHEtDEREGIO Advertentie I.M. Voor de optocht op zaterdagmorgen 8 juli zijn al 23 wagens aangemeld. De twee uren durende optocht ter gelegenheid van het 525-jarig be staan van Sint-Annalnad, begint om elf uur. Dat meldde penningmeester D.L. Hage van het comité 525 tij dens de algemene vergadering van de Dorpsgemeenschap, waar hij een tussenstand gaf van de activiteiten. Na de historische beurs in de Welle vaete is het programma voor 6, 7 en 8 juli veel meer gaan leven, zo meldde Hage. Zo zijn er van elke straat twee bewoners benaderd om de straatversiering te organiseren. Voor het historisch openluchtspel aan de haven is een tribune met 1400 zitplaatsen beschikbaar. Daar naast is er een tent van 20 x 70 me ter voor verschillende programma onderdelen. En op het havenplateau komt er ook nog een reuzenrad van 38 meter hoog. J. van Poortvliet wees op de klacht van de ondernemersvereniging Oud-Vossemeer, dat de festiviteiten in Sint-Annaland gelijk vallen met de braderie en Zevendorpentocht. Volgens Hage had het comité echter al in een heel vroeg stadium - in 1998 - de data van 6, 7 en 8 juli 2000 vastgesteld. Direct na de Eu ropese kampioenschappen voetbal en in de eerste week van de zomer vakantie. Het havenplateau met de op- en af ritten van en naar de Molendijk en Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag X Biefstuk 250 gram 7,- Bieflappen 500 gram 9,75' Lendesteak 500 g ram 9,75 Tartaar 5 halen 4 BETALEN Malse riblappen 1 kg Rundergehakt 1 kg Hacheevlees 400 gram Eigengekookte ham 100 gram Leverkaas 100 gram Jong gesneden kaas 150 gram Eigengemaakte levetwotst 200 gram K..p satésalade 150 gram Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 13,- i 8,95 5,- Slavinken 5 halen 4 BETALEN 2,50 1,35 1,95 1,50 2,25 Advertentie I.M. de Stoofdijk worden herbestraat. Het karwei wordt uitgevoerd door aannemer A. Goedegebuure uit Sint-Annaland. Burgemeester H.A. van der Munnik verricht samen met goochelaar To ny Wilson zaterdagmorgen 1 april om tien uur de officiële heropening van het vernieuwde Rabobankkan- toor op de Markt. Behalve de goo chelaar is er ook een sneltekenaar en een groot springkussen voor de jeugd. In de bank tonen drie Thool- se kunstenaars hun werken, 's Mid dags treedt muziekvereniging Eu terpe op, die vanaf Maartenshof een rondgang maakt en voor de gemo derniseerde bank een mini-concert geeft. Van de tekst op een zeil over een geparkeerd staande aanhangwagen in de Tulpstraat zijn zaterdag tussen kwart voor negen 's morgens en half zeven 's avonds diverse letters en cijfers verwijderd. De 56-jarige ei genaar deed hiervan aangifte bij de politie. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Het zeil zelf raakte niet beschadigd. P. Bazen was vrijdag met 5256 pun ten de winnaar van de competitie wedstrijd van klaverjasvereniging de Pendelaars. L. Kampman was tweede met 5008 p. De anderen kwamen niet verder dan in de vier duizend punten. 3. A. Koetsier 4797 p; 4. J. van Zetten 4794 p; 5. M. den Haan 4580 p; 6. A. Arts 4499 p; 7. J. van der Werf 4482 p; 8. K. van den Hoek 4316 p; 9. P. van Bloppoel 4237 p; 10. J. van Gorsel 4005 p. Zonder gordel. De politie heeft vo rige week op Tholen drie automobi listen bekeurd omdat ze achter het stuur geen gordel droegen. De bodemverontreiniging bij de voormalige gemeentewerkplaats aan de Langeweg blijkt groter dan eerst gedacht was. Er blijken nog olie tanks en leidingen van de voormali ge grasdrogerij in de grond te zitten en dat was bij een eerste onderzoek niet ontdekt. Nu de gebouwen ges loopt zijn, komt er meer boven wa ter. De sanering vergt 200.000 gul den extra, zo laten b. en w. aan de commissie gemeentelijke ontwikke ling weten. Op de vrijkomende grond zijp twee nieuwe basisscho len gepland ter vervanging van de bestaande panden aan de Laban Deurloostraat. Het gemengde zangkoor VZOS uit Sint-Philipsland zingt dinsdagavond om half acht tijdens de jaarvergade ring van Philadelphia in het Holland Huis. De prot.chr. oudervereniging van gehandicapten organiseert dan naast de huishoudelijke zaken tradi tioneel ook een verloting. De herbestrating van plan Oost, de nieuwbouwwijk achter de Lange weg, wordt afgestemd op de ont wikkeling van de woningbouw daar. Dat laten b. en w. weten op vragen van raadslid J.P. Bout. Die had er eerder voor gepleit om de herbestra ting uit te stellen totdat alle huizen daar gebouwd zijn. Het college wil daar bij het tempo rekening mee houden. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Aan de Veerdijkseweg 8 komt loon bedrijf Hage uit Poortvliet. De on derneming mag zich vestigen in de hallen van aardappelhandel Meijer. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben daarvoor een verklaring van geen bezwaar verleend in het kader van een artikel 19 procedure. Er zijn geen planologische bedenkingen. De aanvraag was voor Hage inge diend door de DLV adviesgroep uit Boxtel. Poortvliet Het waterschap belegt dinsdag tus sen half acht en negen uur in 't Ou we Raed'uus een inloopavond over de rotondes aan de Bram Groenewe geweg tussen Poortvliet en de afslag naar Scherpenisse. Maandag a.s. kan men de tekeningen inzien in het Pol derhuis te Sint-Maartensdijk. Elke derde maandag van de maand, dus nu 20 maart, haalt de voetbalvereniging SPS oud pa pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland De muziekvereniging en drumband van Concordia geven vrijdagavond om half acht een concert in de grote zaal van dorpshuis de Wimpel. Ieder een is welkom bij het gevarieerde programma, dat o.l.v. Walter Siol, Jos Otte en Hans Orgers wordt uitge voerd. Het overbekende Do Re Mi vormt zowel de opening als de slui ting van het programma. Naast de fanfare en drumband treden van bei de onderdelen ook de leerlingen op. Wie vis wil zien, moet zaterdag tus sen half twaalf en half drie naar het Zijpe komen. Zeehengelclub de Ma kreel zal daar de eerste wedstrijd na de winterstop houden, waarbij alle aas is toegestaan, behalve zachte krab. De uitloting van de plaatsen is donderdagavond tussen zeven en acht uur in de Druiventros. Jongerensoos 't Keldertje organiseert woensdagmiddag 29 maart een fles senactie. De opbrengst is bestemd voor de viering van Koninginnedag. „We willen dan een spectaculair pro gramma bieden voor de jeugd van 4 tot 18 jaar", zegt Mieke Kot. Daar voor kan men lege statiegeldflessen gereed zetten Nadat de laatste verhuisdoos is uitgepakt, slaan de peuters enthousiast op de trommels in de nieuwe peuterspeelzaal. „We zijn er blij mee", zeggen Ju dith van der Vlies en Marianne Oostdijk in koor. Op de eerste schooldag na de voorjaarsvakan tie hebben de leidsters en vijftien kinderen het nieuwe onderkomen van peuterspeelzaal Olleke Bolle ke in Sint-Annaland in gebruik genomen. 'Gefeliciteerd en veel plezier met jullie nieuwe werk plek' hebben de verhuizers op het bord geschreven. Op de derde van de derde om drie uur kreeg het bestuur de sleutel van de nieu we accommodatie van de gemeen te. Daarna moest er hard gewerkt worden. Alle spullen verhuizen en voor zover nodig herstellen, van een nieuw verfje voorzien en schoonmaken. Voorzitter René Stockx en penningmeester Han- nie Metzelaar knapten het meeste werk op. In het aparte berghok op de speelplaats zijn met plan ken en haken de opbergmogelijk- heden aanzienlijk verruimd. Bouwkundig is de situatie enorm verbeterd voor de Sint-Annaland- se peuterspeelzaal. Het moderne, stenen gebouw is een verschil van dag en nacht met het houten pand achter de brandweerkazerne in de Bierensstraat „Op het schui ne kantje ben ik helemaal ver liefd", zegt leidster Judith van der Vlies. „De peuters waren het direct gewend en het is ook net een gezellige huiskamer. Verder is de ventilatie beter, de verwar ming kindvriendelijker, kortom een grote verbetering. En nadat we er zoveel jaar voor gepleit hebben, was de bouw in een mum van tijd klaar. De problemen met het asbest in de oude peuterspeel zaal hebben de nieuwbouw wel versneld." De kinderen mogen maandag morgen de laatste doos uitpak ken: de trommels komen tevoor schijn en nadat ze even geslagen zijn, worden ze op hun nieuwe plaats opgeborgen. Er is een aparte keuken met een aankleed- tafel en een w.c. voor de leidsters. De peuters beschikken over twee toiletten: één voor de jongens en één voor de meisjes. Vanuit een raam kunnen de leidsters daarop vanuit de speelzaal toezicht hou den. Overigens vinden ze de toi letruimte nogal krap. Ze kunnen niet mee om de kleding van de kinderen los te maken. Dat moet in de hal gebeuren. En de deur van de speelzaal naar de hal kan ook niet wagenwijd open, waar door de toegang tot de peuter- w.c.'s wordt beperkt. Daarom wordt die situatie nog verbeterd. Een groot verschil is de ligging van de peuterspeelzaal. Voorheen achteraf, nu volop in het zicht. „We moeten ons nu wel gedra gen", zegt Judith van der Vlies gekscherend. „Voorheen kon je lekker gek doen, want we zaten lekker rustig en achteraf. Nu zien de kinderen de bussen passeren en dat vinden ze wel interessant." Ondanks alle verbeteringen is de oppervlakte kleiner geworden. De speelzaal een klein beetje, maar de buitenspeelplaats is aanzien lijk kleiner dan in de oude situ atie. „We hadden ook graag een hoger hek gehad, zowel voor der den als voor de peuters", aldus de leidsters. Vlakbij staat de bushal te, die 's avonds als hangplek ge bruikt wordt door jongeren die zich vervelen. In de beplanting rondom de halte is dat ook duide lijk te zien aan de hoeveelheid le ge blikjes. Maar de bushalte ver huist mogelijk eind dit jaar al naar de Dorpsweg, zodat de peu terspeelzaal van die overlast af is. Olleke Bolleke telt vier groepen van elk vijftien peuters die zeven dagdelen naar de speelzaal gaan. Op maandag en donderdag de he le dag en op dinsdag, woensdag en vrijdag alleen 's morgens. Er is een wachtlijst van 23 kinderen, maar tot aan de zomervakantie worden er maar heel weinig peu ters vier jaar, zodat de doorstro mingsmogelijkheden heel beperkt zijn- Wethouder I.C. Moerland mag zaterdag 8 april de officiële ope ning verrichten. Hij onthult dan de naam die nog boven de ingang geschilderd wordt, 's Middags is er dan open huis. De oude peuterspeelzaal zal vol gens hoofd gemeentelijke ontwik keling L.T. Steenpoorte snel ge sloopt worden. „Zowel wegens het asbest als in verband met vandalisme." Over de herbestem ming van dat terrein kan hij nog niets zeggen. „Dat houdt verband met het vertrek van de brand weerkazerne daar. Maar dan zit ten we nog met de schietvereni ging en de muziekvereniging. Het is daar geen gemakkelijke situ atie, zodat we het terrein nog eens goed moeten bekijken", zegt Steenpoorte. Zondag 19 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. 19 u. dhr. Radings, zangavond. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 u. en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NÉD. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Kommers, OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Bode, Nun- speet. do 16 mrt. 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 22/3 19.30 u. ds. Schipper, 's- Gravenpolder. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 d. past. Hondius, BVuinisse. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Voets, Arnemuiden. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. Aan de Langeweg 44, waar zich tot begin jaren negentig een landbouw bedrijf bevond, is sprake van een ern stige bodemverontreiniging. Sanering is echter niet urgent, zo stelt de pro vincie vast in een ontwerp-beschik king. UDM adviesbureau uit Dord recht heeft in september 1998 en december 1999 onderzoeken inge steld. Op het perceel bevinden zich drie ondergrondse brandstoftanks die vermoedelijk eindjaren tachtig buiten gebruik zijn gesteld. Op verzoek van de eigenaar deed Adico milieutech niek daar in 1998 onderzoek naar. Daaruit bleek, dat de bodem matig tot sterk is verontreinigd met vluchtige aromaten en minerale olie. UDM deed vervolgens nader onderzoek om de horizontale en verticale versprei ding vast te stellen. Aangezien uit de twee onderzoeken niet bleek of de verontreiniging doorliep tot op het aangrenzende perceel, liet de provin cie nog een aanvullend nader onder zoek uitvoeren. Het resultaat was ne gatief: de verontreiniging liep niet door. De grond en het grondwater op de plaats van de voormalige onder grondse tanks zijn echter sterk veront reinigd met minerale olie tot mini maal 2,5 meter beneden het maaiveld. Totaal gaat het om 80 m2 met een ge middelde laagdikte van 1 meter. Risi co's voor mensen zijn echter niet te verwachten, zo concludeert de pro vincie. Evenmin zijn er ecologische of verspreidingsrisico's. Vandaar dat er geen saneringstijdstip wordt be paald. Aannemingsbedrijf M.J. Oomen uit Sprundel was dinsdag met 578.000 gulden, exclusief btw, de laagste in schrijver bij de aanbesteding van het zogenaamde vis-riool dat in de Gla diolenstraat en de Schoolstraat wordt aangelegd. Vis staat voor vuil inslui tend systeem. De desbetreffende bui zen liggen dieper dan de gewone rio lering en staan rechtstreeks in verbin ding met het gemaal. Het vuile water wordt als eerste door het vis-riool op gevangen. Bij de aanbesteding was Van Dijck Petit uit Bergen op Zoom tweede met 597 mille, HWZ uit Goes schreef in voor 608.000,-, Jaartsveld uit Steenbergen voor 612.600,-, Ra- senberg uit Krabbendijke 617 mille en gebr. Moerland uit Sint-Annaland sloot de rij met 619.000,-. Het be treft hier de laatste fase van het vis-ri- oolproject. HUISARTSEN Zaterdag 18 en zondag 19 maart Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Roefs, Tholen, tel. 0166- 603988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat ISt.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113-249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 mrt. donderdag 16 12.17- vrijdag 17 0.57-13.32 zaterdag 18 2.07-14.37 zondag 19 3.02-15.22 maandag 20 3.42-16.07 dinsdag 21 4.27-16.47 woensdag 22 4.57-17.22 donderdag 23 5.37-17.57 vrijdag 24 6.12-18.32 ma 20/3 5.45 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). >c 3ÖS tf.l w m ■A -A urn ïw m Jij «MP 19 Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2