Streekrenners rekenen niet op prijzen Senioren van Smash komen niet tot winst Joost de Wilde haalt boven verwachting tweede plaats op voorwedstrijd van NK - R/*1H Vosmeer faalt niet tegen hekkensluiter Moerstraten Eerste team Emergo wint voor derde keer op rij Deelnemersveld in ronde van Oud-Vossemeer blijft groeien 75 Bowlingsucces Peet Tholenaar Koersballen Schoolschakers in Meulvliet Zaterdag de 52e editie van de ronde van Oud-Vossemeer Jonge turner uit Sint-Maartensdijk zeker van plaats halve finale fiOOi=T/A Donderdag 16 maart 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 „Het was niet indrukwekkend. De motivatie was zeker niet honderd procent." Dat zei Vosmeer-trainer Leo Ha- vermans na de benauwde 0-1 overwinning bij het onder aan staande Moerstraten. Arjen Verkamman werd match winnaar dankzij een gelukkige treffer. Met enkele knappe reflexen sleepte doelman Mike van der Mark de zege in de wacht. ^1 Half dozijn treffers dames Smerdiek De Thoolse coureurs rekenen zaterdag niet op een voor aanstaande rol in de 52e editie van de ronde van Oud- Vossemeer. Bijna allemaal hebben ze de afgelopen maan den een forse trainingsachterstand opgelopen, hetzij door ziekte of door studie. Ruud Havermans, in 1998 nog win naar in zijn geboortedorp, komt helemaal niet aan het vertrek. „Het is armoe troef. Voorlopig koers ik niet." Vlammen Met twee invallers in de gelederen kwam Smash '76 te gen het sterke Belcrum 3 niet tot winst: 7-3. Ook het tweede team van de Sint-Annalandse tafeltennisclub leed - de eerste - nederlaag. In de landelijke A-klasse blijven de junioren het goed doen. Ze wonnen met 7-3. Jeugd Joost de Wilde uit Sint-Maartensdijk is tevreden met de zaterdag door hem behaalde tweede plaats op de eerste voorwedstrijd voor het NK turnen. „Ik had vooraf gere kend op een derde of vierde plaats. Ik ben dan ook meer dan tevreden. Alle onderdelen gingen wel goed. Alleen de sprong kon beter. Bij de landing stond ik niet hele maal stil." Oudste wielerrronde in de gemeente Tholen De zaterdag te verrijden 52e editie van de ronde van Oud-Vossemeer mag zich verheugen in een nog altijd groeiend deelnemersveld. Verdeeld over de categorieën elite en neo's, sportklasse-A en dames starten er ruim twintig coureurs meer dan vorig jaar. In totaal komen er zo'n 200 renners naar het eerste criterium van het sei zoen in deze streek. Het peloton bij de elite en neo's, de voormalige amateurs, bestaat uit ruim zestig man. Daar onder ook de streekrenners Peter Metske uit Oud-Vosse meer, Marco en Arjan van Haaften uit Stavenisse en de in Tholen woonachtige Patrick de Grave. Ruud Haver mans uit Nieuw-Vossemeer, twee jaar geleden nog win naar, ontbreekt. „We zijn bijzonder tevreden over de in schrijving", aldus voorzitter Toon Havermans van het wielercomité Oud-Vossemeer. Open koers Het eerste team van korfbalvereniging Emergo is op dreef. De Sint-Maartensdijkse ploeg boekte de derde ze ge op rij. Voor Emergo 2 bleek de ongeslagen koploper Blauw Wit 3 echter een maatje te groot. A-jeugd goed ders speelden gezapig naar het ein de. Nog eenmaal moest Van der Mark in actie komen. Tien minuten voor tijd werd een bal van richting veranderd en kon de Vosmeerse doelman met de vingertoppen de gelijkmaker voorkomen. Verder kende de partij weinig hoogtepun ten. Duidelijk was dat beide partij en niets meer te winnen hebben. „Het was net zomeravondvoetbal", aldus Havermans. Na 35 minuten viel de - naar later bleek - beslissende treffer. Verkam man zag zijn voorzet, gestuurd door de wind, tot zijn eigen verrassing bij de tweede paal binnen vallen: 0- 1. Tot dat moment had Vosmeer nog weinig laten zien, een mooi af standschot van middenvelder Jas per de Regt uitgezonderd. Na de openingstreffer gaf de thuisclub even gas en moest Van der Mark bij een gevaarlijke inzet met de voet redding brengen. Ook na de hervatting kende Vos meer weinig problemen. Donald van Dam was in de 60e minuut dicht bij een tweede treffer, maar de binnenkant van de paal was Moerstraten gunstig gezind. Michel van Leeuwen kopte uit een hoek schop rakelings naast. De Braban- DSE SVC Val Aan Nw. Borgvliet NVS Rimboe Vivoo Oudemolen Vosmeer Schijf Kruisland Lepelstr. Boys Welberg Moerstraten 21 15 4 21 15 3 22 11 21 12 22 11 22 9 22 10 20 9 21 9 3 6 7 3 3 8 3 6 4 3 6 3 5 2 7 2 5 2 49 3 48 2 42 6 39 5 39 6 34 9 33 8 30 10 27 11 22 12 15 14 14 13 13 15 11 93-31 66-24 52-28 54-27 36-29 38-29 56-58 47-41 37-52 34-46 28-52 27-68 24-61 23-69 Damesvoetbal Koploper Smerdiek liet tegen ZSC '62 geen steek vallen. Op papier was de ploeg uit Scharendijke geen moeilijke tegenstander en het werd dan ook 6-0 voor de thuisploeg. Het was al snel raak. Anne Hage ging door, zette voor op Simone Scher- penisse en die liep de bal zo bin nen. Daarna was het een rommeltje bij Smerdiek, door onnauwkeurig heid in de passes was er veel bal verlies. De tweede treffer liet zo doende een half uur op zich wachten. Josca Jansen ging door, gaf de bal mee met Ramona van Tiggele en die schoot het leer bin nen. ZSC was niet erg gevaarlijk. De blauw-zwarten probeerden met afstandsschoten te scoren, maar het zat in de afwerking niet mee. Simo ne Scherpenisse en Josca Jansen zetten een fraaie aanval op, die door laatstgenoemde goed werd af- gerohd. Een minuut later stuurde dezelfde speelster Anne Hage diep. Zij kwam vrij voor het doel en leg de de bal in de rechterhoek (4-0). Na de rust waren er veel omzettin gen bij Smerdiek, dat met twintig dames in de competitie draait en daarom veel wisselt. Het spelbeeld bleef hetzelfde, een aanvallend Smerdiek en een ongevaarlijk ZSC. Diane van Bloppoel tekende voor de 5-0. Ze ging alleen door, pas seerde enkele tegenstanders en schoot de bal hard tegen het net. Met een knal in de bovenhoek be paalde Josca Lansen de eindstand op 6-0. Voor Smerdiek komen er nu be langrijke wedstrijden aan, maar eerst speelt het team zaterdag om half een vriendschappelijk in en te gen Nieuwdorp. Smerdiek Kloetinge 2 Meeuwen 2 Patrijzen Dauwendaele Veere Bevelanders DFS ZSC '62 Oostkapelle 2 SKNWK Nieuwland 19 18 0 18 16 0 19 14 1 18 14 0 1 54 18 17 18 18 17 18 19 19 6 5 6 2 11 17 11 16 13 14 14 13 15 10 132-6 98-22 60-33 81-30 44-59 36-62 46-62 32-57 32-72 42-66 36-86 34-118 Peet Tholenaar uit Oud-Vossemeer heeft de bowlingcompetitie gewon nen van Vigeta, de stichting die visu eel gehandicapten ontspanning biedt. Over een serie van vijf wedstrijden was Tholenaar de beste. Dat leverde hem een grote wisselbeker op. Anne- lies Roggeband uit Tholen eindigde in het klassement als tweede. De prij zen zijn zaterdag uitgereikt, na de laatste wedstrijd in Familyland te Hoogerheide. Tholenaar is blij met zijn prijs: „Het is de tweede keer dat ik de wisselbeker win. De eerste keer was in het seizoen 1995/19%", ver telt hij. De Vossemeerder is ook al ja renlang deelnemer aan de tandem- tochten die Vigeta organiseert. De eerste van het nieuwe seizoen staat voor 25 maart op de kalender. Op 17 juni zal de tandemtocht vanuit Oud- Vossemeer worden gereden, wat ook al weer een aantal jaren een traditie is. De uitslagen van de wedstrijden van: Sint-Maartensdijk: 1A. van Splunter en C. van Gorsel 40 p; 2. mevr. C. van Splunter en W. Bijl én mevr. W. Lutt en A. Leemreijze 26 p; 4. mevr. T. Goode en mevr. C. Free 20 p; 5. mevr. M. Bijl en mevr. C. van Mierlo 19 p; 6. mevr. L. v.d. Klooster en J. v.d. Klooster 14 p; 7. mevr. G. Verwijs en mevr. S. Wolse én mevr. M. Dane 10 p. Meulvliet: 1mevr. T. Soomers 25 p; 2. mevr. T. Goode 23 p; 3. J. Vroegop 21 p; 4. P. Nijs 15 p; 5. W. Schot 12 p; 6. mevr. D. Lindenberg, mevr. D. Bos en A. Leemreijze 10 p; 9. mevr. B. Schot 9 P- Tholen-stad: 1. mevr. C. Praat en me vr. R. Nagtegaal 21 p; 2. J. Geuze en M. v.d. Houten 19 p; 3. mevr. D. Pigmans en N. Moerkerken 18 p; 4. J. Bal en L. Soomers 17 p; 5. mevr. R. Burrows en D. Schellinger 14 p; 6. mevr. F. Schel- linger en mevr. C. Wilsing 12 p. Zaterdag wordt in gemeenschaps centrum Meulvliet te Tholen het Zeeuws kampioenschap schoolscha- ken gehouden. Om tien uur begin nen de eerste partijen onder leiding van de Zeeuws-Vlaamse leerkracht en schaker Adrie Pauwe. Er doen 22 teams van scholen uit heel Zeeland mee aan de finales. Ook vier Thool- se ploegen zijn present: Regenboog (Tholen), De Luyster (Sint-Philips- land), Ter Tolne (Tholen) en De Ark (Oud-Vossemeer). Er wordt ge speeld volgens het Zwitsers sys teem. Dat betekent dat de teams al tijd tegen opponenten van gelijk niveau uitkomen. De prijsuitreiking is om vier uur gepland. Pak even uw zakboekje THOLEN 18 mrt. Jaarconcert Concordia, Meulvliet 20 u. 19 mrt. Samenzangavond Christen gemeente, Oesterschelp 19 u. 22 mrt. Symposium over franchi sing in de kinderopvang, Meulvliet 13.30 u. 22 mrt. Creatieve avond, Passage. 23 mrt. Bloeddonoravond Rode Kruis, Meulvliet. 28 mrt. Kaarten en sjoelen Anbo, Schuttershof, 14 u. 1 apr. Tweedehandsbeurs, De Win gerd, 9 u. 2 apr. Bootviswedstrijd, Visver. 'de Pieterman', 8 u. 4 apr. Bingo, Bejaardensoos Ten Anker. OUD-VOSSEMEER 18 mrt. Wielerronde. 18 mrt. Blijspel 'Boerenkool met worst' door Rederijkerskamer Een dracht, Vossenkuil 19.30 u. 22 mrt. Muziektheater 'Wini-pa en Wini-moe', Vossenkuil 14.30 u. 23 en 24 mrt. Muziekfestijn basis scholen 2000, Vossenkuil 19.30 u. 25 mrt. Klassiek concert Pierre d'or Trio, Vossenkuil 20.15 u. SINT-ANNALAND 20 mrt. Tuincursus Plattelandsvrou wen, Gouden Leeuw 20 u. 23 mrt. Alg. ledenvergadering De Meestoof, Wellevaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 31 mrt. Expositie schilderijen Els Dekker, gemeentehuis. 16 mrt. Ledenavond plattelands vrouwen met lezing over het water schap, Haestinge, 19.45 u. 18 mrt Bingo-avond jongerensoos, kleuterschool R. Barnenstraat, 18.30-21 u. 20 mrt. Vergad. comm. gem. ont wikkel^, gemeentehuis 19.30 u. 21 mrt. Excursie plattelandsvrou wen naar waterschap, Oudelandse- weg, 14 u. 27 mrt. Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 4 apr. Handwerkmiddag, Holland Huis, 14 u. POORTVLIET 22 mrt. Stg. Klaverblad Zeeland, plattelandsvrouwen20 u. SINT-PHILIPSLAND 24 mrt. Jaaruitvoering Concordia, de Wimpel. BERGEN OP ZOOM 16 mrt. Cabaretvoorstelling Seth Gaaikema, De Maagd, 20.15 u. 19 mrt. Orgelconcert St. Gertrudis- kerk, organist Janno den Engelsman, 16 u. 23 mrt. Opera De Barbier van Sevil- la, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The green mile- do,ma,di en wo 19.30 u, vr en za 20.30 u, zo 16 en 19.30 u. Toy story 2 (Ned. gespr.) - vr 18.30 u. za 14, 16.15 en 18.30 u, zo 14 en 16.15 u, wo 14 u. ROXY II:The talented Mr. Ripley- do,zo,ma,di,wo 20 u., vr en za 21 u„ South Park- v 18.45 u, za 14, 16.15 en 18.45 u. zo 14 en 20 u„ wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The bone collector - vr, za en zo 21.30 u„ ma 20 u. Kruimeltje (Ned. gespr.) - za 14 u., zo 13.45 u. Ameri can pie - do, di en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Toy story 2 (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u„ Three Kings- za en zo 18.45, wo 20 u. South Park- vr 18.45 u, zo 16.15, wo 14 u. The beach - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u, za en zo 14, 18.45 en 21.30 u, wo 14 en 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Tierra- ma 20.30 u. Los amantes del circulo polar- di 20.30 u. De uit Oud-Vossemeer afkomstige Ruud Havermans (hier na zijn zege in de 50e ronde van Oud-Vossemeer in gesprek met Wim van Est die de eerste editie won) zal dit jaar niet van de partij zijn. Hij lijdt onder een totaal vormverlies. Ook vorig jaar moest Havermans al forfait geven in Oud-Vossemeer vanwege een conditionele achter stand. Pas laat in het seizoen kwam hij toen op gang om alsnog enkele leuke prijzen te pakken. Havermans voelt zich nu echter niet in staat om een koers uit te rij den. „Ik weet ook niet waar het aan ligt. Medisch onderzoek heeft niets bijzonders aan het licht ge bracht. Ik heb deze winter bijna twee maanden niets gedaan, zulke zware benen. Twee seizoenen te rug reed ik nog de stenen uit de straat en nu is het niks. Het verval is niet normaal. De ambitie om te koersen is er nog wel degelijk. Ik weet totaal niet wat ik er mee aan moet." Arjan van Haaften uit Stavenisse komt wel aan het vertrek, maar zonder al teveel verwachtingen. Zijn studie aan de hts in Breda slokt veel tijd op en ook onder vond hij lang de naweeën van een zware val in de sluitingsprijs Put- te-Kapellen, de laatste koers van het vorig seizoen. „Als gevolg daarvan heb ik vier weken niets kunnen doen. En het duurde nóg langer voordat ik weer zonder pijn kon fietsen. In januari ging het best goed, maar kort daarop kreeg ik griep. In drie weken heb ik toen misschien vijf keer getraind. Dat schiet niet op. Dan rij je meer ach teruit dan vooruit. Ik heb deze maand de Vlaamse Pijl in Harelbe- ke gereden, met Patersberg en Ou de Kwaremont en dat soort klim- metjes. Niet uitgereden. Op het moment ben ik absoluut niet goed. Als straks de zomertijd ingaat, krijg ik 's avonds wat meer tijd om de trainen. In de loop van april hoop ik er te staan." Arjans jongere broer Marco debu teert dit seizoen bij de elite en neo- amateurs. Voor hem is het vooral afwachten hoe de overstap vanuit de junioren bevalt. De eerste ken nismaking is hem niet meegeval len. De veertien dagen terug ge houden en sterk bezette omloop Houtse Linies in Midden-Brabant reed de jonge Van Haaften 18) niet uit. „Ik werd er gewoon op snel heid afgereden en dan is het over. Ik moet vooral leren en meer in houd krijgen. Toch voel ik me be ter dan vorig jaar op dit moment." Peter Metske uit Oud-Vossemeer had er zijn zinnen opgezet om dit maal in zijn woonplaats te vlam men. Een zware griep in januari trok een streep door die plannen. Afgelopen zaterdag kwam Metske aan de start in het Vlaamse Boor- nem, een koers over 120 kilometer waar veel renners uit de topcom- petitie op afkwamen en die door de wind loeizwaar was. Na een uur koersen moést Metske afstappen. De Dorpenomloop in Rucphen bracht zondag evenmin succes. „Ik weet niet hoever ik nu sta. Voor mij is het zaak om zoveel mogelijk koersen te pakken en in vorm te komen." Tholenaar Patrick de Grave aarzelt nog of hij zaterdag in Oud-Vosse meer start. Ook bij hem laat het griepvirus sporen na. Bij het ver trek in De Houtse Linies kneep hij al ziek in de remmen en sindsdien blijft het kwakkelen. Ook voor hem was het zaterdag in Boornem na een uur koersen gedaan. „Als mijn conditie niet snel verbetert, dan start ik niet. Ik heb geen macht in de benen. Door te rijden, maak je jezelf dan kapot. Waarschijnlijk is het voor mij veel verstandiger om goed te rusten. Ik baal er enorm van, want het rondje in Vos- semeer ligt me wel." Matthijs Bruijnzeel en Anné van Dijke van het juniorenteam namen het, samen met Christian van 't Hof, op tegen Belcrum. Hoewel de Brabanders beter speelden, nam Smash enkele punten mee naar huis. Van 't Hof won zelfs van de oud-divisiespeler die Belcrum in de gelederen had. Ook Van Dijke speelde sterk en zorgde voor een punt, maar Bruijnzeel kwam net iets tekort. Bij een 6-3 stand kon Van 't Hof net niet voor 6-4 zorgen, doordat het in zijn derde set 21-18 werd. Een 7-3 nederlaag. Tegen Backhands 7 bleef Peter Ba zen van Smash 2 ongeslagen en ook Rafaël Fructuoso zorgde voor een punt. Maar Kees van Poortvliet kwam niet tot winst zodat de Sint- thijs Bruijnzeel verloor nipt in drie Annalanders nipt verloren. Het eerste juniorenteam ging in Weesp op bezoek bij The Victory. De wedstrijd ging in het begin gelijk op. Gabriël Gunter en Anné van Dijke wonnen hun eerste partij, maar Mat- sets (20-22 in de beslissende set). Na de verloren dubbel boekten Gunter en Van Dijke opnieuw winst. Bruijnzeel verloor hierna zijn tweede partij, doch won zijn derde. Ook beide andere Sint-Annalanders wonnen, zodat het een 7-3 zege werd voor de Tholena- ren. Het tweede juniorenteam verloor met 8-2 van Hotak. Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp pakten ieder één punt, maar Rudi Hage verloor al zijn wedstrijden. Bij Smash 4 werd Arno Bruijnzeel de man van de wedstrijd. Tegen Cosmos/TTVV won hij al zijn enkelpartijen en samen met Remco Vroegop het dubbelspel. Vroegop won in het enkelspel twee wedstrij den en Tim Westerlaken één, zodat het een 3-7 winst werd. Bij Smash 6 evenaarde invalster Esther Bruijnzeel de prestatie van Arno Bruijnzeel. John Schellingerhout won samen met haar het dubbelspel en - evenals Kees-Jan Bruijnzeel - één enkelpartij. Dat was voldoende om Markiezaat met 4-6 te kloppen. Programma 18 maart: Vice Versa- Smash, Smash 2-Vice Versa 5; jeugd: Avantie-Smash 1, Hotak 2-Smash meisjes, Smash 2-Tanaka 3, Hotak 2- Smash 3, Irene 5-Smash 4, Markie zaat 7-Smash 5, Smash 6-Pinpongers. Sinds Joost de Wilde bij SDS uit Rotterdam is gaan trainen, heeft hij ook het voor hem lastigste onderdeel - de rekstok - sterk verbeterd. De 13-jarige De Wilde was de enige den in De Wellevaete in Sint-Anna- Thoolse deelnemer bij de wedstrij-1 land. In zijn categorie 4B dcden in totaal zeven turners mee. Het resul taat van afgelopen zaterdag wordt opgeteld bij de uitslag van de twee de voorronde op 25 maart in Kerk- rade. De beste tien turners per dis trict plaatsen zich voor de halve finales op 15 en 16 april in Almere. De Wilde is dus sowieso verzekerd van deelname. De jonge turner uit Smerdiek heeft geen idee van zijn kansen in Almere. „Ik ken niet alle deelnemers daar. En in een maand tijd kan er veel gebeuren. Misschien ben ik dan wel geblesseerd." De weg naar de finale is lang. De beste vier per district plaatsen zich voor de eindronde. Via play-offs krijgen de overige turners een her kansing. De finale wordt gehouden op 14 mei in Varsseveld. Op 4 juni volgen nog aparte toestelfinales in Zuidwolde. Net als haast alle andere comité's had ook Oud-Vossemeer tot enkele jaren geleden te kampen met desin teresse bij de coureurs. Daarom werd besloten om een andere plaats op de wielerkalender te zoeken voor de oudste Thoolse ronde. Za terdag wordt er voor de vierde keer in het vroege voorjaar vertrokken, en niet zoals voorheen in de volle zomer. Havermans: „De nieuwe da tum blijkt een gouden zet te zijn ge weest." Een grote publiekstrekker, zoals vorig seizoen Leontien van Moor- sel bij de dames, staat ditmaal niet op de affiches. Van Moorsel en haar ploeg bevonden zich tot begin deze week in Marokko voor een trai ningskamp en doen Nederland en kel aan als tussenstop voor koersen in Italië. Toch heeft Havermans niet alle hoop op de komst van de veel voudig kampioene opgegeven. „We blijven het tot het laatst proberen." Ook bij de elite en neo's ontbreken de echt grote namen. Ondanks de traditioneel goed gevulde prijzen- pot en premies geven veel vooraan staande coureurs de voorkeur aan wedstrijden in de topcompetitie en wordt dat ook door hun ploeglei ders geëist. Een criterium past voor hen vaak niet in de seizoensplan ning. Ook regionale kleppers als Wilfried Bastiaanse en Henk van Hees staan niet op de voorlopige lijst van deelnemers. Wel staan er zaterdag opvallend veel neo's aan de start, jongeren die dit seizoen bij de grote mannen hun opwachting maken. Bijschrijvingen blijven overigens tot het laatste moment mogelijk in Oud-Vossemeer. Vast staat wel de komst van ex-profs als Theo Akkermans en Francois Fran se, afgelopen zondag nog in de aan val in de zwaar bezette dorpenom* loop in Rucphen. Beide routiniers moeten het opnemen tegen John Leys uit Standdaarbuiten die als 13e eindigde in de dorpenomloop. Ook Rob Koole uit Goes en ervaren coureurs als Rob Sienders en Eric de Crom kunnen het koersverloop bepalen. De elite en neo's rijden, traditiegetrouw om de Wim Tim mermanstrofee, een eerbetoon aan de bekende oud-penningmeester van het plaatselijke wielercomité. Er wordt aan de Dorpsweg gestart om 15.30 uur. De renners hebben dan 80 kilometer voor de wielen. Havermans vindt het ontbreken van grote namen geen probleem. „Ge zien het deelnemersveld verwacht ik een mooie en open koers." De wielermiddag in Oud-Vosse- meer wordt om 11.30 uur geopend door het uit 80 renners bestaande peloton in de sportklasse A, een ca tegorie coureurs die tot vorig sei zoen nog cyclosportieven werden genoemd. Favorieten zijn Rijsber- genaar Johan Pemen, oud-amateur Pierre van Est uit Fijnaart en sprin ter John Akkermans uit Nieuw-Vos- semeer. Ook Matti de Baat maakte tijdens de trainingsritten op het Borchwerf-circuit in Roosendaal een behoorlijke indruk. Zij moeten afrekenen met Jaco Tettelaar uit Vlaardingen, in 1998 nog winnaar in Oud-Vossemeer. Om 13.15 uur is het de beurt aan de dames. Dianne Tichem uit Tholen ontbreekt. Wel starten Angela van Dalen uit Bergen op Zoom, de Hal- sterse Angeliena Hius en de beken de Edith Klep uit Steenbergen. Ook een zestal dames uit Vlaanderen staat aan het vertrek. Zowel bij de dames als de sportklasse-A gaat de koers over 60 kilometer. langste eind trok en met 8-6 won. De doelpunten kwamen op naam van Jaco van Heemskerk (3x), Mar- chel de Frel (2x), Gerdie Dorst, As- wintha Konijnenburg en Justine Weijenberg. Emergo C werkte een spannende partij af tegen Voltreffers C uit Oos terhout. In de eerste helft kwam het team uit Sint-Maartensdijk het best uit de startblokken, wat resulteerde in een 2-0 voorsprong, maar na rust liep Voltreffers die achterstand weer in en zelfs boog die zelfs om naar een 2-3 voorsprong. Uiteindelijk maakte Emergo toch het laatste doelpunt en zo eindigde de wed strijd in een 3-3 gelijkspel. Bas Vroegop (2x) en Anneloes Oude- sluis zorgden voor de productie van Emergo. Emergo D speelde een goede wed strijd tegen het sterke Swift D2 uit Middelburg, maar kwam uiteinde lijk net iets te kort. Ricky Bazen opende de score, maar daarna kwam Swift op een 1-2 voorsprong. Ver volgens zorgde Harmen van Heemskerk nog wel voor de gelijk maker, maar daarmee was de koek op. Uiteindelijk werd het 2-4 voor Swift, maar de ploeg uit Sint-Maar tensdijk kon terugzien op een goede wedstrijd. Emergo W speelde heel goed samen in de partij tegen Juliana W. De aan vallen waren zeer gevaarlijk en bij rust was het dan ook 2-0, ondanks het goede tegenspel van Juliana. Toen in de tweede helft de 3-0 ge maakt werd, was de zege veilig voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk. De eindstand bleef 3-0 door doel punten van Sander Aarden (2x) en Pascal Farla. Daarnaast werden de strafworpen ook gewonnen door Emergo met 13-5. Programma zaterdag 18 maart: Fortis 6- Emergo 1, TOGO 4- Emergo 2, ADO C2- Emergo C£ TOP D- Emergo D, Zevenbergen W- Emergo W. Emergo, dat de laatste weken goed in vorm steekt, moest zaterdag aan treden tegen Korvo uit Oude Tonge; op papier een gemakkelijke tegen stander. In het begin liet de ploeg uit Sint-Maartensdijk zich echter mee slepen in het lage tempo van Korvo. Emergo kwam desondanks na een 2-2 tussenstand al weer snel aan de leiding en stond die niet meer af. In de met 9-3 gestarte tweede helft was er nog even een kleine opleving van de tegenstander, maar daarmee was het kruit verschoten en kon Emergo simpel uitlopen naar een ruime 16-5 overwinning. De doel punten in deze wedstrijd, die van wege het klasseverschil niet kon boeien, maakten Kristian van Heemskerk (5x), Gerrie Anthonisse (3x), Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis (2x), Marian Bazen, Irene Farla en invaller Adri de Frel de doelpunten. In de eerste helft kon Emergo 2 de ongeslagen koploper Blauw Wit 3 uit Goes niet bijbenen. Bij rust was het dan ook al 2-9. In de tweede helft begon het team uit Sint-Maar tensdijk echter een stuk beter te spe len en liet Blauw Wit het een beetje lopen, zodat de eindstand werd be paald op 7-17. Desondanks geen slechte wedstrijd voor Emergo, waarvoor Renate Breure (2x), Mad- dy Muis (2x), Herman v.d. Berg, Adri de Frel en Leo Overbeeke scoorden. Emergo A speelde uitstekend tegen Merwede A2, wat vooral in de be ginfase te zien was. Binnen een paar minuten was het al 2-0 voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk. Toch kwam Merwede nog voor rust terug tot 4-4. In de tweede helft ontstond er een ware thriller, waarbij beide ploegen kans hadden op de over winning. Toch was het Emergo dat in een tumultueuze slotfase aan het Voetbalclinic Van Vossen. De ABN- Amro/Peter van Vossen voetbaldagen worden in april in diverse plaatsen in Zeeland gehouden. Op 20 april ge beurt dat op het terrein van voetbal vereniging Zierikzee en op 27 april bij SSV '65 te Goes. Elke voetbalver eniging mag naar aantal jeugdleden; een aantal deelnemers afvaardigen. Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15