Gemeente vraagt de ouderen naar wensen Oud-VVD-wethouder Scherpenisse overleden Voorliefde voor de natuur en verscheidenheid bij laatbloeier 'Grote, sterke vakbond blijft nodig' Kinderopvang in Poortvliet Staevenisses praetje Donderdag 9 maart 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Enquête onder Thoolse 65-plussers Aan welke activiteiten doet u mee en waarom? Welke voorzieningen gebruikt u en bent u daarover al dan niet tevreden? Gezondheid, vrijetijdsbesteding en woonsitu atie, het zijn allemaal zaken die aan de orde komen in een enquête onder ouderen. Bij 2000 van de 3200 Thool se 65-plussers valt deze week een vragenformulier in de bus. Nog eens 200 anderen zal gevraagd worden mee te werken aan een mondelinge enquête. De resultaten wor den door de gemeente gebruikt bij het ontwikkelen van toekomstig beleid. Drager erering van de gemeente Tholen Gematigd, harmonie zoekend, verdraagzaamheid bevor derend. Die typeringen werden Abraham Johannis Scherpenisse meegegeven op bepaalde momenten in zijn politieke loopbaan. De Thoolse oud-wethouder overleed maandag in zijn woonplaats Roosendaal na een slopende ziekte. Bram Scherpenisse, die 77 jaar en 5 maanden oud is geworden, had altijd een bijzonder plekje in zijn hart voor zijn geboorteplaats Sint-Annaland. Daar wordt hij morgen begraven. Gouden muzikant Els Dekker-van Ast terug in smalstad met expositie in gemeentehuis De 59-jarige Els Dekker-van Ast uit Bruinisse was er een beetje beduusd van. Zoveel familie, vrienden en kennis sen waren er donderdagavond bij de officiële opening van haar tentoonstelling Terug naar de roots in het ge meentehuis in haar geboortedorp Sint-Maartensdijk. En zo'n officiële opening had ze nog nooit meegemaakt. Ze ker niet eentje waar ze zelf het woord moest voeren. Ze hield het kort en liet haar werk spreken. Tot en met 31 maart hangen er 39 schilderijen in de gangen van het ge meentehuis. Zelf is ze elke woensdagmiddag van half twee tot drie aanwezig om bezoekers te woord te staan. Sfeer belangrijk Doorzetter Afdelingsvoorzitter hekelt verhoging pensioengerechtigde leeftijd Het lidmaatschap van een vakbond blijft belangrijk. Werk gevers organiseren zich zeer goed en daarom moeten de werknemers een tegenwicht vormen. Regiobestuurder C. £oban van FNV Bondgenoten zei dat vrijdagavond in De Wellevaete te Sint-Annaland. De woonafdeling Tholen huldigde daar dertig trouwe leden. Zij kregen een speld en bloemen. „Met deze bijeenkomst willen we onderstrepen dat u door dik en dun achter de bond stond en staat." Van functie ontheven Rotterdamse haven Scherpenissenaar vrijgesproken van ontucht Jacco Hage vangt botten Bestel-/Bedrijfsauto's Auto vernield Veehouder mag uitbreiden Op dit moment stopt de gemeente geld in een heleboel activiteiten en voorzieningen voor ouderen. In plaats van die versnippering wil het gemeentebestuur (gesteund door de raad) liever gericht een aantal zaken aanpakken. Via de enquête wordt aan de ouderen gevraagd wat de ge meente concreet voor hen kan bete kenen. „We hebben er hoge ver wachtingen van", zei de burgemeester (hij verving wethou der Moerland) op een persconferen tie waar het onderzoek werd toege licht. Voor de uitvoering is het Vlissingse adviesbureau P20 in de arm genomen. En er is een klank bordgroep gevormd van tien mensen die op een of andere manier met de materie bekend zijn: oud-wethouder J. Versluys uit Scherpenisse, oud raadslid M. van Damme uit Sint- Maartensdijk, W.L. Bijl (voorzitter Welzijn voor ouderen) en J.L. Duij- zer uit Tholen, mevr. B. Gaakeer (thuiszorg) en ds. M.J. Kommers uit Stavenisse, M.P. Heijboer (stichting voor regionale zorgverlening), mevr. M. Luijks (Welzijn voor ouderen) en de gemeenteambtenaren J.H. de Kok en W. van der Meer. In samen werking met deze groep is de lijst met vragen opgesteld. Vergezeld van een brief van het gemeentebestuur valt de enquête een dezer dagen bij een groot aantal ouderen in de bus. Leden van scouting Heenetrecht ha len ze zaterdag 25 maart en zaterdag 1 april op. Ook de 200 geselecteer den voor een interview krijgen een brief van het gemeentebestuur met het verzoek om mee te werken. Aan hen worden dezelfde vragen voorge legd, maar de onderzoekers denken dat een gesprek mogelijk extra in formatie oplevert. Projectleider P. Gillissen van P20 rekent op een re spons van 40%. Allerhande organi saties en personen die met ouderen in aanraking komen, zijn aange schreven met het verzoek de 65- plussers te stimuleren aan het onder zoek mee te doen. Het rapport met de conclusies en aanbevelingen zal rond de dag van de ouderen - 1 okto ber - gepresenteerd worden. Drie le den van de klankbordgroep maken rond die presentatie een programma. Omdat de onderzoekers ook be nieuwd zijn of er 65-plussers zijn die als vrijwilliger willen helpen bij het organiseren van activiteiten voor ouderen, is daarover een afzonder lijk vragenformulier aan de enquête toegevoegd. Voor het onderzoek heeft de ge meenteraad 35.000 gulden uitge trokken. A.J. Scherpenisse, met echtgenote, hij zijn afscheid als raadslid. Zijn gezondheidstoestand was er in de zomer van 1979 de oorzaak van dat Scherpenisse zijn functie als ge meenteraadslid moest neerleggen. Zeventien jaar lang was hij volks vertegenwoordiger (waarvan dertien jaar wethouder), eerst in Sint-Anna land en na de herindeling in 1971 van de nieuwe gemeente Tholen. „Ik deed niet anders dan mijn plicht", zei hij bij zijn afscheid. „U bleef altijd voor de burger opkomen. Zocht nimmer het conflict maar veeleer harmonie en had een bijzon dere liefde voor het welzijn van uw geboorteplaats", aldus burgemeester E. Baerends bij die gelegenheid. De ze verraste de Sint-Annalandse post kantoorhouder op de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente in 1980 met een bijzondere onderscheiding: de erering van de gemeente Tholen. Ook bij die gelegenheid stelde de burgemeester dat het VVD-raadslid altijd probeerde het goede te zoeken en de verdraagzaamheid te bevorde ren. In zijn woonplaats Sint-Annaland zette Bram Scherpenisse zich jarenlang in voor de gemeenschap. Hij was er als postbesteller (1944) en postkantoorhouder (1947) een bekende verschijning en actief in tal van besturen. Zo was hij voorzitter van de oudercommissie van de openbare lagere school en van accordeonvereniging Viva la Musica, secretaris en vice-voorzitter van de fanfare Accelerando, van de Dorpsgemeenschap en de kolenvereniging Ons Belang (later erelid). Voor zijn gouden lidmaatschap van de fanfare werd hij in 1988 koninklijk onderscheiden. In 1962 kwam Scherpenisse voor de lijst Gemeentebelang in de gemeenteraad en werd meteen wethouder. Om gezondheidsredenen trad hij in 1965 terug, maar het jaar daarop stond Scherpenisse opnieuw op de lijst. Ook nu werd hij wethouder en zelfs loco burgemeester. „Geen gemakkelijke, maar een zware en toch ook aangename taak", zei hij er zelf over in de laatste raadsvergadering van de zelfstandige gemeente Sint- Annaland. Op de kandidatenlijst van de VVD (de Sint-Annalander was bestuurslid van de kiesvereniging en later lid van verdienste) voor de nieuwe gemeente werd hij lijsttrekker. Een groep Sint- Annalandse kiezers die ongerust was dat 'hun' voorman niet op een verkiesbare plaats zou komen, had voor de zekerheid de lijst Gemeentebelang laten registreren, maar dit bleek overbodig. De drie zetels die de liberalen veroverden, waren meer dan waarop was gerekend. Toen dan ook de provincie ontheffing verleende voor een derde Thoolse wethouder, werd Bram Scherpenisse een kleine drie weken na de installatie van de raad als zodanig gekozen. Die eerste raadsperiode beheerde hij de portefeuille openbare werken. Na zijn herverkiezing in 1974 kreeg hij onderwijs, culturele zaken en middenstandszaken toebedeeld en maakte de uitbreiding en nieuwbouw van diverse schoolgebouwen mee. Functies die hij toen ook bekleedde, waren secretaris-penningmeester van woningstichting Eiland Tholen, bestuurslid van de Centrale Dienst Noord-Zeeland en de vuilnisophaaldienst, van het RPCZ, het ZIKV, de Zeeuwse muziekschool, streekmuseum De Meestoof, het Welzij nsorgaan (voorzitter) en het kanaalschap Eendracht. Scherpenisse bleek een bestuurder in hart en nieren, maar moest na de verkiezingen van 1978 het wethouderschap prijsgeven. Het CDA kwam in het college ten koste van de VVD. „Persoonlijk heeft niemand u dit willen aandoen. U hebt zeer serieus en met liefde gewerkt", aldus loco-burgemeester C.J. Moerland bij het afscheid. „Ik hoop dat ik de leegte kan dragen", zei Scherpenisse, die wél raadslid bleef. Maar een jaar later stond zijn gezondheid hem dit werk niet langer toe, zoals hij ook bij de PTT vervroegd stopte. Met Bram Scherpenisse is het laatste lid heengegaan van het eerste dagelijks bestuur van de heringedeelde gemeente Tholen. Districtschef politie. Het politiedis trict Oosterscheldebekken heeft een nieuwe chef gekregen. Adviseur van de regionale beheersdriekhoek J. Kasse is als zodanig benoemd en be vorderd tot commissaris. Hij volgt J.W. Eckhardt op en is de derde dis trictschef in zes jaar tijd. Els Dekker-van Ast licht in de gangen van het gemeentehuis haar werk toe aan wethouder W.C. van Kempen. „Er zijn zoveel mensen die willen der geval de werken met klapro- komen kijken en vragen of ik er dan ook bij kan zijn, dat ik beslo ten heb om zelf elke woensdag hier te zijn. Ze willen graag dat ik iets over mijn werk vertel." Els Dekker-van Ast laat werk zien dat heel verscheiden is; in onder werp, in techniek en in het ge bruikte materiaal. Ook in formaat. Er is een heel klein schilderijtje bij van 20 bij 20 centimeter onge veer, maar de forse afmetingen overheersen. Opvallend zijn in ie- zen. Maar liefst zes doeken zijn ermee gevuld, in waterverf en olieverf. Haar laatste werk, van dit jaar nog, hangt in de hal. Zonder lijst. Zelf beschouwt ze dat als haar beste schilderij tot nu toe. „Het wordt losser. Het is natuur lijker geschilderd. Dat kun je er aan zien. Die weg wil ik ingaan." Het doek is nog vers. Toen het maandag werd opgehangen, was de verf nog niet helemaal droog. Vormde de klaprozen langs een veldje tarwe de opening van de tentoonstelling, op de etage vormt een aquarel met gezicht op de ha ven van Bruinisse de afsluiting. Daartussenin is werk te zien dat Els de afgelopen zeven jaar maak te. Ze vindt zichzelf een laatbloei er. „Het heeft altijd wel in me ge zeten, maar je weet hoe dat gaat: je trouwt, krijgt kinderen. Je bent met zoveel andere dingen bezig." Een half jaar na het overlijden van haar man, ging ze op een cursus tekenen en schilderen in Zierik- zee. Het gaf afleiding en een ma nier om het verlies van haar dier bare te verwerken, zegt ze. „Als je iemand verliest waar je veel van houdt, dan voel je dat 24 uur lang. Het schilderen was een manier om de gedachten even stil te zetten." Sinds een jaar volgt ze een dag per week lessen aan de Vrije Acade mie van de stichting kunstzinnige vorming Rotterdam. Els Dekker-van Ast laat zich voor al inspireren door natuur en land schappen. Bloemen hebben haar voorkeur. Naast de klaprozen schilderde ze ook zonnebloemen, stokrozen, veldbloemen, gentia nen, waterlelies en winterrozen. Na een bezoek aan Zwitserland maakte ze met acrylverf een serie felgekleurde berglandschappen en speciaal voor de tentoonstelling Thoolse landschappen in water verf: de Broeksedijk en de Oude- dijk, het water Het Bree en een boerderij onder Poortvliet. „Plaat sen waar ik langs reed als ik van Bruinisse familie opzocht in Sint- Maartensdijk en Poortvliet. Die plekjes zaten altijd al in mijn hoofd." Zijn de aquarellen vlak bij huis ontstaan, de grote schilderijen aan het eind van de tentoonstelling ontstonden in Griekenland (Santo- rini, opaalkust en oud mannetjes). „Voor mij is sfeer belangrijk. Daar ben ik gevoelig voor. Als ik een mooi veld bloemen zie, dan stop ik. Ik maak veel foto's die ik gebruik om mijn schilderijen te maken, maar ik moet het wel alle maal zelf gezien hebben." Els Dekker-van Ast is trots dat ze in haar geboorteplaats mag expo seren. De titel 'Terug naar de roots' (wortels) vindt ze in dit op zicht heel toepasselijk. „De titel is hier geboren. Hij komt van de voorlichter Perry Bakx. Ik vond het een leuke titel. Zelf had ik niets anders verzonnen." De dag van de opening ervoer ze ook als een zware dag. „Om hier rond te lopen voel ik me prima, maar ik sta niet graag op de voorgrond." Toch vormde ze het middelpunt. Daar zorgde wethouder W.C. van Kempen wel voor. Hij legde uit dat het al weer enkele jaren gele den is dat er een expositie werd gehouden in het gemeentehuis. „Wellicht te lang geleden. Het was de bedoeling dat jaarlijks te doen, maar dat kwam er niet van. Met deze tentoonstellingen willen we de culturele sfeer op Tholen wat opkrikken. De kunstenaars moeten wel een band hebben met Tholen of geïnspireerd zijn door Tholen. Els is daar goed in ge slaagd." Van Kempen schetste in kort de levensloop van de exposante. Ze komt uit een gezin met vier kinde ren. Haar vader was een landar beider. Op 16-jarige leeftijd ging Els werken in het bejaardentehuis Ten Anker in Tholen. „De creati viteit zat er al vroeg in. Dat kwam niet direct tot uiting in tekenen en schilderen maar wel in het werken met naald en draad. Ze maakte haar eigen trouwjurk en later ook voor anderen." Na haar huwelijk verliet ze in 1959 het eiland om op een flat in Hoogvliet te gaan wonen waar haar man bij de olieraffinaderij van Shell werkte. In 1973 kwam het gezin, inmiddels met twee kin deren, terug naar Zeeland. De fa milie ging in Bruinisse wonen. „Toen je man je is ontvallen ben je om het verdriet te verwerken cursussen gaan volgen. Eerst in Zierikzee, en sinds vorig jaar in Rotterdam omdat je in Zierikzee niet verder kwam. Daarmee toon je dat je een doorzetter bent, je drukt door en dat is een karakter trek van Van Ast." Van Kempen was Els' voorliefde voor de natuur opgevallen in de schilderijen. Ook de grote ver scheidenheid in het werk en de grote formaten. „Maar dat komt omdat ze zelf zo klein is, zegt ze." Eerder exposeerde Els Dekker-van Ast in Bruinisse, Haamstede, Zierikzee, Sommelsdijk en Rotter dam. Meestal met anderen. Op vijf na zijn alle schilderijen te koop. Een van deze werken is een portret van haar dochter, die beeldhouwster is. Een kleine anderhalf jaar geleden ging de woonafdeling Tholen van FNV Bondgenoten van start met 1120 leden. Inmiddels is dat aantal naar dik 1200 gegroeid, meldde se cretaris mevr. C. v.d. Horst in haar jaarverslag. Het voorlopige bestuur - samengesteld uit bestuursleden van de voormalige afdelingen van Indus triebond en Voedingsbond - dat op 7 oktober 1998 is geïnstalleerd, is in middels aan elkaar gewend. „Aan vankelijk bestond er best verschil van inzicht over het beheren van een af deling en dat gaf aanpassingsproble men. Maar met één doel voor ogen - het belang van onze leden - zijn we inmiddels heel erg naar elkaar toege groeid", meldde tweede voorzitter M. Poot in zijn openingswoord. Hij verving preses J. van Akkeren, die wegens drukke werkzaamheden tij delijk een stapje terug doet. Zelf vond Poot de füsie tussen Industrie-, Voedings-, Vervoers- en Diensten bond te gehaast tot stand gekomen. Afdelingsbestuurders wisten niet waar ze aan toe waren en er werd - met 15 bedrijfsgroepen - nogal eens langs elkaar heen gewerkt. Het hoofdbestuur heeft dat onderkend en wil het aantal bedrijfsgroepen naar zeven terugbrengen. Maar hoe dat moet gebeuren, daar is men nog niet uit. „Hopenlijk komt er gauw een op lossing zodat iedereen weet waar hij aan toe is en zich kan richten op het werk dat hem of haar is toebedeeld", zei Poot. „Want het is nog steeds no dig dat de vakbeweging groot en sterk naar buiten komt." De voorzit ter noemde verworvenheden als aow, vut en vakantie, waarvoor moet wor den opgepast dat de werknemer die niet stukje bij beetje kwijtraakt. De vut is bijvoorbeeld nooit goed tot zijn recht gekomen. De bedoeling was oudere werknemers vervroegd te la ten uittreden en zo plaats te laten ma ken voor de jeugd. „Toen het econo misch minder ging kon de werkgever via deze regeling op een goedkope manier zijn personeel inkrimpen. Wie 35 tot 40 jaar was kwam bijna niet meer aan het werk. Maar nu er schaarste is op de arbeidsmarkt, en een groeiende economie, zijn de ou dere werknemers met hun kennis en ervaring wel weer in trek", aldus Poot. Het idee van sommige politieke partijen om de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen naar 68 jaar, noemde hij een kwalijke zaak. „Ze worden daarin gesterkt door het in het leven roepen van een uitzendbu reau voor 65-plussers." In het afdelingsbestuur zijn de aftre dende leden T. Hage (penningmees ter) en W. Koopman bij acclamatie herkozen. Twee leden van het voorlo pige bestuur die na hun benoeming niets meer van zich hebben laten ho ren - J. Snoep en A. Beirnaert - wer den met instemming van de aanwezi ge leden van hun functie ontheven. Poot deelde mee dat het bestuur de vacatures niet opvult en met elf men sen verder gaat. Het dagelijks bestuur bestaat naast Van Akkeren, Poot, Ha- ge en mevr. v.d. Horst uit tweede penningsmeester G. v.d. Linde. Daarna werden de leden gehuldigd die vorig jaar 25,40 of 50 jaar lid wa ren. Eén voor één werden ze naar vo ren geroepen om hun speld en een boeket in ontvangst te nemen uit han den van Qoban. „U hebt al die jaren de noodzaak van het lidmaatschap begrepen. Velen van u betalen jaren lang contributie zonder ooit een be roep te hoeven doen op de bond. Maar u houdt daarmee wel de vakbe weging in stand die voor u in het ver leden zaken heeft verworven als ou derdomsvoorzieningen en het sociale stelsel", zei de regiobestuurder uit Bergen op Zoom. „In al die jaren is één ding niet veranderd en dat is dat de werkgevers hun belang voorop stellen, namelijk rendement en winst. Het personeel is over het algemeen de sluitpost." Ondanks de groeiende economie is het dan ook van belang dat de vakbeweging de vinger aan de pols houdt, zei £oban. „Bedankt voor uw jarenlange trouw. U bent daarmee een voorbeeld voor mensen die geen lid zijn van een vakbond." Twee inwoners van Sint-Maartens dijk zijn al een halve eeuw lid van de bond. A. van Splunter was niet aan wezig in Sint-Annaland, maar G. de Viet was er wel. Hij werd op zijn zes tiende lid van de landarbeidersbond. „Daar ben ik ook nog bestuurslid van geweest", vertelt de 67-jarige. De Viet werkte onder meer op Walche ren en een aantal jaren in de 'witte juun'. Eén keer schakelde hij toen de bond in, maar die kon niets voor hem doen omdat er contractafspraken wa ren gemaakt. Nadat hij er al twee winters had gewerkt, stapte De Viet in 1960 definitief over naar de Rot terdamse havens en werd lid van de Vervoersbond. Nog 28 jubilarissen kregen een speld. 40 jaar lid waren D. Appel, P. v.d. Hoek en P. Lindhout uit Sint-Maar tensdijk; A. den Braber uit Sint-Phi- lipsland; B. den Hollander uit Oud- Vossemeer; J. Stoutjesdijk uit Scherpenisse. En 25 jaar lid C. Bolier en G. Mol uit Poortvliet; W. Charité en L. v.d. Ouden uit Sint-Annaland; D. van Driel, A. Geuze, L. Haver- mans en L. van Wezel uit Oud-Vosse- meer; L. van Driel, A. de Groen, J. van Riet en C. Schot uit Tholen; J. Keur, M. Poot, K. Snip, C. Stouten en P. Stouten uit Sint-Maartensdijk; M. Smits, A. Suurlant en P. de Vos uit Stavenisse; J. v.d. Reest en L. Poot uit Scherpenisse. De 39-jarige R.R. uit Scherpenisse is gisteren vrijgesproken door de rechtbank te Middelburg. Tegen hem was een jaar cel geëist waarvan zes maanden voorwaardelijk. Hij zou tussen januari 1998 en april vo rig jaar ontuchtige handelingen heb ben gepleegd met zijn twee dochter tjes, kleuters nog. Een kringgesprek op school zou dat aan het licht heb ben gebracht, waarop een maat schappelijk werkster de ex-vrouw van R. ertoe bracht een aanklacht in te dienen. De man zelf noemde de aantijgingen 'belachelijk'. Hij ver telde voor de rechtbank over een moeizame omgangsregeling waar de rechter al diverse keren aan te pas kwam. De advocaat van de Scherpe nissenaar vroeg vrijspraak en de rechter heeft dat nu ook zo beslist. Het gemeentebestuur wil mevrouw T. van Steen-Deurloo te Poortvliet vergunning verlenen om kinderop vang te bieden in haar woning aan de Stoofstraat. Peuterspeelboerderij Teuntje noemt ze haar onderne ming, waarin ze kinderen van 2 tot 4 jaar wil opvangen. Er wordt een serre aangebouwd die ruimte moet bieden aan maximaal zeven kinde ren. Op doordeweekse dagen tussen zeven uur 's morgens en een uur 's middags is opvang mogelijk. Me vrouw Van Steen wil de kinderen vooral spelenderwijs in contact brengen met de natuur, door ze te betrekken bij het voederen en ver schonen van de dieren die ze rond haar huis houdt. Het Poortvlietse initiatief staat los van de stichting Kinderopvang Tho len. VF.RVOI G VAN VOORPAGINA Volgens Heijboer kunnen de plan nen nog aangepast worden als de uitwerking aan de bevolking wordt gepresenteerd. „De maatregelen hangen ook af van de indeling van de wegen. Voor 30 kilometergebie- den zijn andere maatregelen nodig dan voor gebieden waar 60 kilome ter per uur mag worden gereden." Van der Linde informeerde ook nog naar de aanleg van een rotonde bij het kruispunt van de Deltaweg/ Oud-Vossemeersedijk/afrit brug bij Tholen. De wethouder antwoordde dat de aanleg door de provincie ter hand wordt genomen en niet dit jaar zal plaatsvinden. „Eerst worden de rotondes bij Sint-Maartensdijk aan gelegd. Dit jaar al." Uit zijn toelichting blijkt dat de busmaatschappij BBA in de nieu we dienstregeling vanaf 1 mei al rekening gehouden heeft met het opheffen van twee haltes in Sint- Maartensdijk en twee in Oud-Vos- semeer. i 't Jaer tweeduzend is behonne. 'n Nieuw millennium? Da's verzon- ne. Bèl, bèl, 't is pas 't oare jaer. Tweeduzendjin, dan is 't echt waer. Vd de jeugd miek dat niks uut. Van 't buskotje sneuvelde menige ruut. d'Afvalbak die vloog in brand in veroorzaekten 'n hrddte zwarte rand. De cel most 't ok ontgelle: in de roak! Je kon hienêêns haen belle. M'n ebbe 'n ondekennel die at 'r mag weze, dat aaje feljaere a kunne leze. Z'oa priezen nie te weinug. Mee 'n rechte rik, in dat lange aer, êêl heinug. Ze bin beroemd in a zun ze 't nie be- seffe, ze zun evelhoed wè keffe. 'n Inbraek op klaerlichten dag, 't is toch wat! 't Kom dichterbie, 't is nie mêêr in de stad. Dan bi je daer even weg, zomar 'n ure, dan komme z' achterene lings de schure. Ze bleve nie allêên benaejen. Dan schrik je ee, van j'n aer tot an je taejen. Ja me leven in 'n roaren tied, je bin zo je spullen kwiet. De postbode bie ons is 'n vrouwe, 'k Weet nie of a je 't a weet, ma ze hae trouwe. 24 maerte is de hróöten dag; 'n kaerte sture mö nie, ma dat mag. De foto's van 't fêêst bin uuthe- zocht, op 't lest was t'r ok nog 'n lampion optocht. Van 't bestaen van 400jaer is noe alles klaer. Betty Priem Bos 31, Stavenisse. ERVOLG VAN PAGINA 2 Zowel het aantal deelnemers als de vangsten vielen niet tegen bij de eerste viswedstrijd van De Knorhaan. Het weer was niet best, maar desondanks gooiden 23 le den (waaronder vier jeugdleden) hun hengels uit bij Stavenisse. Zij haalden elf boven- en twee onder- maatste vissen op de kant met een totale lengte van 4,46 meter. Jacco Hage werd winnaar met drie bot ten die samen 116 cm lang waren. Bij de jeugd was Mark Kaat de beste met één bot. De grootste vis, een bot van 42,4 cm, werd door Cor Bolier uit het water gehaald. De uitslag: 1. J. Hage 100 p; 2. B. Rijnberg 99 p; 3. C. Bolier 98 p; 4. E. Brasz 97 p; 5. P. Sakko 96 p; 6. J. v.d. Bok 95 p; 7. H. de Bruin 94 p; 8. T. de Baat 93 p; 9. W. Quist 92 p; 10. M. Kaat 91 p. De volgende wedstrijd is op 18 maart, opnieuw bij Stavenisse. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf' NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-012080 Advertentie I.M. Problemen in de relatiesfeer lig gen ten grondslag aan de vernie lingen die zijn gepleegd aan de auto van P.V. Hij deed zondag morgen rond half vijf aangifte bij de politie in Bergen op Zoom. Van de auto, die op de Noordplaats in die stad geparkeerd stond, werden de banden lekgestoken, de voor ruit ingeslagen en met een bak steen op de auto geslagen. De provincie heeft geen planolo gische bezwaren tegen het plan van F.A.M. Beijaerts om zijn be drijf aan de Hogeweg uit te brei den. Er worden een machineber ging en een paardenstal gebouwd, een rundveestal verbouwd, een mestplaats overkapt, een woning vervangen en drie sleufsilo's gere aliseerd. Gedeputeerde staten stel len dat het de uitbreiding betreft van een niet-grondgebonden be drijf met hoofdtak intensieve vee houderij. Op grond van het streek plan mag er eenmalig 20% uitbreiding plaatsvinden. Het plan voorziet erin, het vloeroppervlak van 2209 m2 uit te breiden met 180 m2. De agrarische adviescom missie Zeeland is van mening dat de gevraagde uitbreiding noodza kelijk is voor een doelmatige ag rarische bedrijfsvoering en ont wikkeling van het bedrijf. Het bezwaar dat de maatschap Buijck tegen het plan van Beijaerts heeft ingediend, is volgens de provincie terecht ongegrond verklaard. Buij ck is bang dat de bouw van de wo ning een belemmering gaat vor men voor zijn mestopslag. Reorganisatie ROC. Het regionaal opleidingencentrum (ROC) heeft het aantal organisatorische eenheden te ruggebracht van acht naar vier. Tho len (en Zierikzee) vallen onder de vestiging Goes (Ter Welle en Ooster- scheldecollege) met J.J. Ruster als direceur. Middelburg en Vlissingen (2) zijn de andere eenheden. ■mii FNV BOndgenoten zette een flink aantal trouwe Thoolse leden in het zonnetje.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 3