Meer dan honderd kinderen op vakantiebijbelclub I 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 maart 2000 Ongelukkig met wilgen Tüssendoortje scholen Klaverjassen Rijden onder invloed Zelfgemaakte poppen Jaarconcert Concordia Overleg Raadhuisstraat Carnaval op scholen Algemene Vrouwen Bond Hommel kortste partij Bloembollenactie jeugdclubs Geslaagd Gezinsavond plattelandsvrouwen Verhuizing Olleke Bolleke Eeuw Zeeland Baas van de dag Bromfietser gewond Geslacht in eigen slagerij Ifoor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Ambachtsvrouwe opent promotiewinkel Geen schapen in dorpsbos Onderhoud Buitenkamer Klaverjassen Aanhangwagen gestolen Onderhoud slotbos Brommer tegen auto Visseizoen begint koud en winderig Nieuwe voorzitter Groen van Prinstererschool Cras beste schutter Vandalisme Weinig vis, wél zeehond Land van de Bijbel T W. Bijl op dreef Dierenarts w. brons DAG EN NACHT k Er komen knotwilgen langs de Park singel. De bewoners van de straat zijn daar niet gelukkig mee. Ze vre zen dat hun uitzicht op de Vest wordt belemmerd door de knotwil gen. Liever zien ze andere bomen die hoger worden, waardoor ze on der de takken door kunnen kijken. Raadslid J.P. Bout (CDA) deed maandagavond een vergeefse po ging om de commissie gemeentelij ke ontwikkeling en het college op andere gedachten te brengen. Eerder stemde de meerderheid van de com missie al in met de aanplant van bo men. Bout zei tegen wethouder K.A. Heijboer van openbare werken, na mens alle bewoners van de singel te spreken. „Die willen een andere soort boom. Het is beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald." Heijboer wees hem erop dat de com missie al een positief advies had uit gebracht over het voorstel. Toen zocht Bout steun bij de andere raadsleden. Hij kreeg alleen J. van den Donker (D66) mee. „Ik heb geen probleem met een verande ring," zei deze. En daar bleef het bij. Het college van burgemeester en wethouders gaat het hemelwater van de daken van de basisscholen afkop pelen van de riolering. Dat gebeurt tijdens de reconstructie van de Mo- lenvlietsedijk waar nu volop aan ge werkt wordt. Voor het werk is 60.250 gulden nodig uit het riool fonds, om het karwei door Van Gel der b.v. te laten uitvoeren, maar maandagavond plaatste een aantal raadsleden kanttekeningen bij het gevoerde beleid van b. en w. Zo maakte J.C. Koopman (SGP) be zwaar tegen het feit dat er maar door één bedrijf prijsopgave is gedaan. „Waarom is er van tevoren niet naar het gescheiden systeem van hemel water en rioolwater gekeken? Dan had er bij meerdere bedrijven een offerte gevraagd kunnen worden." Soortgelijke vragen hadden J.P. Bout (CDA) en drs. A.L. Piet (RPF/GPV). Volgens wethouder K.A. Heijboer van openbare werken kon het niet eerder omdat de overeenstemming tussen de gemeente en het water schap Zeeuwse Eilanden pas is be reikt. „Vorig jaar is er een studie over gemaakt. Er is pas overeen stemming over. Nu kunnen we al een behoorlijk deel uitvoeren. U moet dit zien als een tussendoortje. De straat ligt open. We konden niet voorzien dat we zo snel zouden op schieten met het waterschap over de aanleg van een gescheiden sys teem." Klaverjasvereniging Stad Tholen telde donderdagavond 25 deelne mers aan de competitiewedstrijd. Kees Leydekkers won met 5845 punten. Tweede werd Edward Taze- laar met 5169 p; 3. Coby Leydek kers 5068 p; 4. Marja Snepvangers 4827 p. 5. Annemiek Stoorvogel 4814 p. Een 23-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom werd afgelopen week end op de Eendrachtsweg aange houden wegens rijden onder invloed. Hij kreeg een rijverbod van drie uren en een proces-verbaal. Deze maand is er in de openbare bi bliotheek een tentoonstelling te be zichtigen van zelfgemaakte poppen van Ineke Kleinjan uit Tholen. Zij begon ongeveer 20 jaar geleden met boetseren met klei, maar ook andere materialen zijn haar niet vreemd. Momenteel geeft zij ook cursussen. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Muziekvereniging Concordia orga niseert zaterdagavond 18 maart in Meulvliet het jaarconcert. Voor de pauze zal het hamonieorkest klas sieke werken laten horen onder lei ding van Marcel Hartendorp. Na de pauze levert het leerlingenorkest een bijdrage, onder leiding van de nieuwe dirigente Meike Warmoes- kerken. Hierna zal het harmonieor kest zich in bigband-opstelling pre senteren met het daarbij behorende muziekgenre. De drumband/slagwerkgroep moet dit jaar verstek laten gaan. In plaats daarvan bespeelt een solist de xylo foon met begeleiding van het har monieorkest. Inmiddels zijn er leerlingen voor slagwerk, maar de slagwerkgroep kan nog steeds mensen gebruiken. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Het college van burgemeester en wethouders gaat samen met de stichting Beter Wonen rond de tafel zitten om te spreken over de proble men in de Raadhuisstraat en Schoolstraat. In die straten staat een aantal woningen leeg. Laatst heb ben er vernielingen plaatsgevonden en is er brand gesticht. Bewoners l voelen zich onveilig. Ook heerst er een gevoel van onzekerheid over de toekomst van de woningen. J. van den Donker (D66) wilde maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling weten of het college wat aan de situatie wil doen. Wethouder W.C. van Kempen van volkshuisvesting antwoordde dat het college een afspraak heeft gemaakt met de directeur van de woningstichting, om over de situ atie te praten. Prins Weijte heeft vrijdag met zijn gevolg een bezoek gebracht aan de peuterspeelzaal en twee basisscho len. In Die Heenetrechtschool wer den ze verwelkomd door schoollei der H. Westerweel. Op de vrolijke tonen van dweilband De Lamsöören werd een polonaise ingezet. Daarna werd er per groep een modeshow gehouden. De bezoekers kozen de mooist verklede 'luusjes' uit en met veel verve werd de Zevensprong door de kinderen gedanst en gezon gen. Nadat het hoge gezelschap was vertrokken, nam dweilband De Neutekraekers het muzikaal over. Al het gehos en gespring werd afge wisseld met wedstrijdjes zoals wat je blazen, spijker poepen, dropveter eten en bellen blazen. De carnavals- prijzen, mooie 'kittuks', werden ge wonnen door: Amber Hommel (groep 1); Marijn v.d. Maas (groep 2); Pe ter de Hond (groep 3); Rachel Kui pers (groep 4); Maurice Billault (groep 5); Niels Boudeling (groep 6); Dirk-Jan Havermans (groep 7) en Suzan Havermans (groep 8). Op de Sint-Anthoniusschool sprak directeur P. Soffers een welkomst woord. De kinderen dansten en hos ten op de vrolijke noten van dweil band De Neutekraekers. Er werden prijzen uitgereikt aan de kinderen die het leukst dansten of het leukst verkleed waren. De winnaars wa ren: Jesper Hommel (groep 1); Eli- ne Bras (groep 2); Gaston Weyers (groep 3); Emy Hommel (groep 4); Alex Havermans (groep 5); Jeffrey Kruf (groep 6); Ellen de Bruyn (groep 7); Rozemarijn Dam (groep 8). Prins Weijte bracht ook hier een bezoek met zijn gevolg en dweil band De Lamsöören. Ook dit jaar was er weer een verkiezing voor het jeugdnarretje en jeugdprinsesje. De uitslag werd 's avonds bekend ge maakt tijdens de lampionoptocht. De Algemene Vrouwenbond genoot in de Vossenkuil van een Brabantse koffietafel. Er waren gerechten zo als worsteballetjes, kopast en soep met daarbij een glaasje boerenjon gens. Verder was er een uitgebreide keus aan broodsoorten met natuur lijk ook nog een Zeeuwse bolus. Dat maakte dat men een goede bo dem in de maag had, toen prins car naval met zijn gevolg binnenkwam. De twee dames Hommel van het 'Heintjesdurp' hadden traditiege trouw veel werk van de carnavals kleding gemaakt en de vereniging werd zodoende (tijdelijk) uitgebreid met twee heren, te weten Frank en Ronald de Boer, want 'me boere immers hoed' in Oud-Vossemeer. Prins Weijte greep de gelegenheid aan om deze bekende grootheden een potje voetbal te laten spelen met twee stoelen als doelpalen. Ook werd een loterij gehouden waarbij de Vlooientrappers en de Lamsöö ren een royale duit in het zakje de den om de AVB alvast wat financië le ruggensteun te geven voor het aanstaande jubileum. Twee leden die in het ziekenhuis liggen, werden niet vergeten. Zij kregen een boerenplacemat en een kaart. In de biljartcompetitie van De Treffers speelde K. Hommel met 17 beurten de kortste partij. Hierin scoorde hij met 3,71 ook het beste gemiddelde. De hoogste serie, 17 caramboles, kwam voor rekening van D. den Hollander. De uitslagen: N. Rooijakkers-L. van Wezel 8,67- 10; H. Hommel-D. den Hollander 7,36-10; J. Hommel-P. de Leeuw 8,68-10; D. van Driel-K. Hommel 4,87-10; J. Etienne-P. Vis 7,35-10. Sint-Annaland De gezamenlijke hervormde jeugd verenigingen gaan in de komende maanden actie voeren voor de gere formeerde zendingsbond (GZB). De opbrengst van de actie wordt ge reserveerd vöor de uitzending van Ria van 't Hof. Zij heeft op het All Nations college in Engeland vorig jaar haar opleiding afgerond en is enkele maanden geleden door de GZB benoemd als zendingsarbeid ster. De zendingsbond is momenteel aan het onderzoeken naar welk land ze uitgezonden kan worden. Om het zendingsproject financieel te steu nen, zullen er vanuit de Hervormde Gemeente diverse acties worden ge organiseerd. De eerste is een bloem bollenactie. De jeugd gaat volgende week met intekenlijsten op pad om bestellingen op te nemen. De bollen zullen op zaterdag 1 april bij de af nemers worden bezorgd. Op zater dag 27 mei organiseren de jeugd clubs een grote verkoping rondom het kerkgebouw, met diverse activi teiten voorjong en oud. Arjan Mosselman is geslaagd aan de heao te Breda. Hij haalde het diplo ma accountancy opleiding AA. Cabaretière Thea de Bruine uit Ter- neuzen vermaakte de plattelands vrouwen zaterdag prima tijdens de jaarlijkse gezinsavond. Eerst was ze een ouderwets dametje dat enkele gedichten voorlas in het Zeeuws. Na de pauze werden leden op de hak genomen aan de hand van grap pige voorvallen. De bestuursleden werden daarbij niet vergeten. Presidente J. Smits bedankte met een attentie en bloemen voor de vermakelijke bijdrage. De avond werd besloten met muziek van J.H. Sound Entertainment uit Tholen. Maandag 13 maart haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke gaat verhuizen. Vanaf maandag begroe ten leidsters en bestuur de peuters in het nieuwe gebouw naast de Welle- vaete. Op de School met de Bijbel was op de kijkavond van-alles te zien over het thema 'Een eeuw Zeeland'. De leerlingen hadden op verschillende manieren aan de geschiedenis van Zeeland gewerkt. De kleuters had den o.a. bedsteden en waterputten gemaakt. In een andere groep wer den spelen van vroeger (tollen, hoe pelen, hinkelen) en nu (skaten, computeren) in handvaardigheids werkstukken verwerkt. Ook kwa men bijzondere gebeurtenissen uit de vorige eeuw, zoals oorlog, waters noodramp en niet te vergeten hun eigen geboortedag, aan de orde. Verschillende groepen bezochten één van de molens of de Voorstraat, waar oude gevels uitgebreid bewon derd werden. Op een prachtige ma nier waren beroepen en vervoer van vroeger door leerlingen uitgebeeld. De oudere leerlingen wierpen een blik in de toekomst en maakten een woning en een zelfportret. Tot slot kwam de Thoolse klederdracht aan de orde. Mevr. Stoutjesdijk en dhr. Hage hebben die laten zien en er over verteld. Iedereen was erg en thousiast en de leerlingen en het personeel kunnen terugzien op een geslaagd project en een gezellige, drukbezochte kijkavond. Bankdirecteur Ad Slieker is dins dagmorgen in het radioprogramma Arbeidsvitaminen gevierd als 'Baas van de dag'. De Avro bood hem we gens die uitverkiezing een taart aan. Het personeel van de Rabobank had Slieker aangemeld omdat hij altijd voor zijn medewerkers klaar staat, zeer met hen is begaan en zijn deur altijd open heeft staan voor een ge sprekje of een advies. Slieker werd in het zonnetje gezet: zijn kamer en stoel werden met slingers versierd en hij kreeg een certificaat, 's Mid dags bood het personeel hem bo vendien een lunch aan. Een 69-jarige inwoonster heeft ver moedelijk een gebroken pols over gehouden aan een aanrijding, don derdagmiddag op de T-splitsing Oude Zeedijk en Veilingweg. De vrouw reed op haar bromfiets over de Veilingweg en stak de provincia le weg over naar het fietspad. Daar bij verleende ze geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 41-jari ge vrouw uit Westvoorne. Een aan rijding was het gevolg. De bromfiet ser werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zowel de Donderdag, vrijdag en zaterdag H Maandag, dinsdag en woensdag X Haaskarbonade 1 kg ƒ10,50 Ribkarbonade 1 kg 9,50 Shoarmavlees 500 gr 5,- Varkenslever 500 gr 2,25 Boerenhamlappen 1 kg Verse worst 1 kg Kip cordon-bleu per stuk Rundervinken 5 halen 7,95 Bacon 100 gram 1,75 Olé 100 gram 1,95 Kipfilet 100 gram 2,25 Sellerysalade 150 gram 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 1,50 4 BETALEN Advertentie I.M. brommer als de auto raakten be schadigd. Tijdens de feestelijke 5-meiviering zal de promotiewinkel van het co mité Sint-Annaland 525/2000 voor het eerst geopend zijn. Jonkvrouw S.C. de Casembroot-Van der Feltz zal hiervoor naar Sint-Annaland ko men. Mevrouw De Casembroot is de weduwe van voormalig commis saris der koningin in Zeeland, jonk heer mr. A.F.C. De Casembroot, die tevens ambachtsheer van Sint-An naland was. De inwoners van Sint- Annaland krijgen als eerste de kans om een kaartje te bemachtigen voor de diverse activiteiten, zoals onder andere het Setallands Spektakel. Maar ook toegangskaarten voor de feestavond op vrijdag en de Bour gondische maaltijd op zaterdag avond zijn dan te koop. In de pro motiewinkel is ook de Setallands vlag te koop, zolang de voorraad strekt. Degene die een Sint-Anna- landse vlag hebben besteld, kunnen deze vanaf heden afhalen bij drogist Bram Goedegebuure aan de Voor straat. Daarpaast zijn er weer een aantal nieuwe originele promotie materialen te verkrijgen. Ook voor meer inlichtingen over de diverse activiteiten tijdens de viering kan men terecht in de promotiewinkel die gehuisvest zal worden in het pand waar voorheen kapsalon Mi randa te vinden was, naast boetiek Mary-Ann. Op 5 mei en vervolgens iedere zaterdag van 10 tot 13 uur kan men daar terecht. Vorig jaar is het dorpsbos (4,2 hec tare) overgedragen aan de gemeente Tholen. Er is prijs opgevraagd bij enkele cultuurtechnische bedrijven voor het extensief onderhouden van dit gebied. Pogingen om dit bosje aan een schapenhouder in gebruik te geven, zijn niet gelukt omdat er geen belangstelling voor was. De gemeente krijgt dit jaar (om streeks maart) het landschapsele ment Buitenkamer, ten oosten van het dorp, in beheer. Het gebied is aangelegd in het kader van de ruil verkaveling. Voor het gebied is één kandidaat gevonden die schapen op dit gebied wil weiden. Dhr. Dorst van de Stoofdijk heeft hiervoor be langstelling. In een gesprek met Dorst is gebleken dat hij tevens be reid is tegen vergoeding naast het weiden van schapen het noodzake lijk onderhoud van dit gebied (9,7 hectare) uit te voeren. Het college van b. en w. heeft besloten het land schapselement om niet in gebruik te geven aan Dorst en ook het onder houd van dit gebied tegen een be paalde vergoeding. Sint-Maartensdijk Klaverjasvereniging De Pendelaars speelde vrijdag wederom een com petitiewedstrijd. Eerste werd K. van de Hoek met 5448 punten. 2. J. van der Werf 4935 p.; 3. M. den Haan 4439 p; 4. A. Arts 4436 p; 5. P. Ba zen 4362 p; 6. J. van Gorsel 4189 p; 7. P. van Bloppoel 4129 p; 8. A. Koetsier 4086 p. Van een afgesloten bedrijfsterrein is tussen donderdag en zaterdagmor gen een aanhangwagen ontvreemd. Het betreft een blauwe, éénassige aanhanger. Vorige week dinsdag is een fiets ge stolen, waarmee de eigenaar tegelij kertijd een kinderzitje kwijt raakte. Voor het zogenaamde Slotbos (8,5 hectare) dat omstreeks maart in be heer komt bij de gemeente, is nog geen kandidaat gevonden die het beheer in opdracht van de gemeente wil uitvoeren door beweiding met schapen. Daarom zal bij enkele cul tuurtechnische bedrijven prijs wor den opgevraagd voor het extensief onderhoud van dit bosje. De totale kosten (samen met onderhoud van het dorpsbos Sint-Annaland en de Buitenkamer te Stavenisse) beslaan 22.400 gulden per jaar. B. en w. wil len dat betalen uit de reserve recre atieve voorzieningen. Op de splitsing Provincialeweg/Nij- verheidsweg vond vrijdag rond het middaguur een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een perso nenauto. Een 35-jarige man uit Et- ten-Leur kwam vanaf het industrie terrein over de Nijverheidsweg gere den. De automobilist stopte om een ander voertuig op de Provinciale- weg voor te laten gaan. Hij stond echter op het fietspad en daardoor reed een 16-jarige bromfietser uit Oud-Vossemeer tegen hem aan. Er was alleen materiële schade. Met koud weer en veel wind is het nieuwe seizoen van de Oosterschel- devissers geopend. De deelname was door deze omstandigheden niet best. De 38 deelnemers brachten met ongeveer vijf kilo niet al teveel vis op de kant. Eerste werd J. Noom met 1330 p; 2. J. van Hemert 1070 p; 3. P. Polderman 545 p; 4. J. Ver maas 500 p; 5. R. Neele 455 p. Bij de junioren won Sander v.d. Rhee met 485 p. De volgende wedstrijd is op 18 maart. Scherpenisse A.W. Bazen is de nieuwe voorzitter van het bestuur van de Groen van Prinsterschool. Hij is onlangs na mens de kerkenraad van de Gere formeerde Gemeente in het school bestuur gekozen en volgt C. Andriesse op. Deze had ruim 25 jaar namens dezelfde kerkenraad zitting in het bestuur. Bestuurslid M. Dijke bedankte de scheidende preses op de ledenvergadering en bood hem als blijk van waardering een boekenbon aan. Ook directeur J.W. Duvekot sprak hem toe en schonk namens directie en perso neel een dagboek. Andriesse zei te hopen dat het bestuur in eensge zindheid verder zal gaan, de belan gen te zoeken voor de school over eenkomstig het woord van God. Bestuurslid C. Houtman werd her kozen. Na een bezinnend openingswoord door ouderling M.J. Klippel van de Gereformeerde Gemeente en een welkomstwoord door de voorzitter kreeg godsdienstlerares dra. A. Vijfhuizen van De Driestar te Gouda het woord. Zij vertelde over 'bidden voor en met de kinderen'. Gewezen werd op de ernst en de noodzaak van het gebed, maar ook op een leven naar Gods geboden en zijn woord voor de opvoeders. Hervormd predikant J. Lohuis be sloot met een ernstig slotwoord. Victor Cras heeft de wisselbeker gewonnen bij de onderlinge wed strijd van schietvereniging Prinses Juliana. Cras won de barrage, na dat hij met Marco Menheere en Abel Pot-appel in de serie zes ro zen had geschoten. Er werd ge schoten met geweer. Titelverdedi ger Patrick Poot bleef op vier rozen steken. Bij de jeugd mocht Niels Lindhout de beker in ontvangst ne men. Aan de wedstrijd deden 34 schutters mee. Deze week wordt op de banen in Sint-Maartensdijk de finale gehou den van de winterwedstrijd van de Zeeuwse schietbond. Zaterdagmid dag worden de prijzen uitgereikt. Aan de Molenweg is vrijdagnacht rond drie uur een ruit ingegooid van de woning van een 28-jarige inwoner. In dezelfde straat is toen ook een ruit vernield van de auto van een 29-jarige bewoner. Hengelsportvereniging de Zee baars hield zaterdag de eerste be kerwedstrijd van het seizoen aan de dijk bij Gorishoek. Er stond veel wind en vlak onder de kant zwom een zeehond. Of het nu daar aan lag of niet, de vangst was, met 44 deelnemers, slechts 3728 gram vis. Winnaar werd R. Anemaet met 1065 punten; 2. K. de Graaf 520 p; 3. M. Hage 515 p; 4. L. Vroegop (jeugd) 505 p; 5. mevr. Van As-de Jong 465 p; 6. J. v.d. Broek 456 p; 7. A. Faber 150 p; 8. G. Boogerd 50 p; 9. J. Rijstenbil 1 p; 10. mevr. Lammerse 1 p. De volgende wed strijd is op 18 maart bij Gorishoek. De kijkavond op de Groen van Prinstererschool ging over het the ma 'Het land van de Bijbel'. Bij groep 1 werd het leven van de her der met zijn schaapskudde uitge- De oudste kinderen van de vakantie bijbelclub maken in de Oesterschelp bewaardozen, waarvoor ze plaatjes knippen uit tijdschriften. De stichting had op ruim zeventig kinderen gerekend, maar dinsdag ochtend - op de eerste dag van de interkerkelijke vakantiebijbelclub in de Oesterschelp in Tholen - kwamen er nog zo'n 25 kinderen bij. Er moesten stoelen bijgezet worden om alle 108 kinderen een plaatsje te geven. Het thema van de stichting vakantiebijbelclub Tho len is dit jaar: Post voor jou. De brief die kinderen ontvangen is de bijbel, God is de brievenschrijver. Door het zingen van themaliede ren, het vertellen van bijbelverha len en het leren van enkele regels uit psalmen, worden de kinde- ren vertrouwd gemaakt met het chris telijke geloof. Daarnaast wordt er ook flink ge knutseld en getekend. De jongste groep kinderen, van 4 tot en met 6 jaar, maakte een kijkdoos over het scheppingsverhaal, de oudere kin deren beplakten een doos om spul letjes in te kunnen bewaren. Door de grote opkomst moesten er op het laatst nog 25 schoenendozen extra gehaald worden. Dat het zo druk is, komt omdat alle Thoolse basisscho len deze week vrij zijn. Vorig jaar was dat niet het geval; toen had de Eben-Haëzerschool geen vrij. De vakantieclub is een interkerke lijke aangelegenheid van de Gere formeerde Kerk, de Hervormde Gemeente Immanuëi, de Christen gemeente Tholen, de Hervormde Gemeente en de evangelische ge meenschap De Schuilplaats uit Ber gen op Zoom. De kosten voor de drie ochtenden worden gedekt door bijdragen van de Thoolse midden stand en de kerken. Enkele scholen stelden materiaal beschikbaar. Er zijn zo'n 23 vrij willigers, buiten de vaste groep van zeven, bij de activeiten betrokken. Vandaag (donderdag) is een verras- singsochtend. Ook wordt de win naar bekend gemaakt van de kieu- wedstrijd. Predikbeurten Zondag 12 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Boer. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 19 u. dhr. Gielsema. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De graaf, Waarde. 18.30 u. ds. Maasland, Schevenin- gen. GEREF. KERK 10 u. ds. Arensman, 's-Gravezande. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Middelharnis. 18 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Kunz, Sommelsdijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 ,14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Abbink, Vriezen- veen. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 17 u. ds. Joppe, Sirjansland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Breda. beeld. De thema's van de andere groepen waren: het woestijnleven (groep 2); reizen in de tijd van de Bijbel (groep 3). Zij hadden een herberg nagebouwd en ook de vis sersbootjes op het meer van Gali- lea waren te zien; het paleis van Salomo (groep 4). Zij maakten een echte troon met 12 leeuwen er langs; de wijngaard (groep 5). En kele kinderen leken op arbeiders in de wijngaard. De geplukte druiven werden grif verkocht; wonen in het land van de Bijbel (groep 6); het Jodendom (groep 7 en 8). Er was een maquette gemaakt van Jeruza lem uit de tijd van de Bijbel. Voor lichter De Jong van de Isaac da Co- sta stichting had de kinderen verteld over het land van de Bijbel aan de hand van een diaserie, maar ook over de messiasbelijdende Jo den. De kinderen van de hoogste groe pen verkochten voor 2500 gulden aan lekkere en nuttige dingen. Na aftrek van de kosten kon 500 gul den geschonken worden aan de stichting 'Vrienden van het Chei- der', de orthodox-joodse school in Amsterdam-Buitenveldert. Dhr. Oudshoorn vertelde over het werk van deze stichting. Verder werd 750 gulden geschonken aan de Isaac da Costa stichting, voor de bouw van een christelijke kerk voor de messiasbelijdende Joden in Jeruzalem. De rest van de netto-op brengst wordt gereserveerd voor de inrichting van het schoolplein bij de nieuwe school. Poortvliet In de tweede helft van de onderlin ge competitie van biljartvereniging Tolrust was deze keer W. Bijl weer eens ouderwets op dreef. Hij speel de de kortste partij in 18 beurten met een gemiddelde van 3,9. Zijn naamgenoot L. Bijl zette de hoog ste serie op zijn naam, met 13 car amboles. De uitslagen: M. Uijl-A. Burgers 10-8,94; J. Uijl-L. Bijl 5,90-10; R. Vogelaar-G. de Jonge 7,41-10; G. de Jonge-L. Bijl 10- 7,25; J. Uijl-A. Burgers 10-9,78; M. Hage-A. Burgers 6,52-10; G. de Jonge-W. Bijl 5,43-10. ZIE VERDER PAGINA 3 HUISARTSEN Zaterdag 11 en zondag 12 maart Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Van de Weijer, Oud-Vossemeer tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts M. Bomas, St.-Philipsland, tel. 0167-573232. Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. kraamzorg Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): dhr. T. Wennekers, tel. 604969. t ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende- vragen en hulp 24 uur per dag tel.) 0113-249111. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van| materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-lO.f Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk,: tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329,! van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11,1 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af-5 spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NP Tholen 602507 en 653146; Sint-f Philipsland 572342, 572530 o 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 mrt. PVt donderdag 9 vrijdag 10 zaterdag 11 zondag 12 maandag 13 dinsdag 14 woensdag 15 donderdag 16 vrijdag 17 ma 13/3 8.00 u. EK 5.37-18.02 6.17-18.37 6.47-19.17 7.32-20.07 8.17-20.57 9.22-22.07 10.42-23.27 12.17- 0.57-13.32 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2