Voor doe-avonden is de meeste animo 'Het is gezellig en ik heb aan veel cursussen meegedaan' 'Toneelspelen is een bijzonder goede oefening voor je hersens' TISJCEUKENS BESTAAN NIET, LAAT U NIET MISLEIDEN tieleman Kwart miljoen voor uitbreiding gemeentehuis Vragen over inrichting van de trouwzaal keukencentrum Donderdag 2 maart 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Plattelandsvrouwen smalstad 40 jaar Lekkere hapjes maken, maar ook een avond over bio technologie en een lezing over het waterschap. Een blik in het jaarprogramma van de jubilerende afdeling Sint- Maartensdijk van de bond van plattelandsvrouwen leert dat doe-avonden worden afgewisseld met informatieve avonden. En wie daarnaast nog een cursus wil over as sertiviteit, kan dat ook via de bond die dit jaar 40 jaar be staat. Dinsdagavond werd het jubileum met 47 leden ge vierd in Haestinge. Er waren vier kandidaat-leden. Met hen meegerekend telt de afdeling 58 leden. Naar politiek 83-jarige P. Suurland-Geluk 68 jaar lid bond van plattelandsvrouwen Ze is het oudste lid van de afdeling en bezoekt nog trouw de bijeenkomsten van de afdeling Sint-Maartensdijk van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen. De 83-ja- rige Pie Suurland-Geluk werd in 1932 lid van de eilande- lijk Boerinnenbond die in 1960 gesplitst werd in plaatse lijke afdelingen. „Ik was bijna zestien jaar. Ik draai nu bijna 68 jaar mee. Het is gezellig en ik heb aan veel cur sussen meegedaan." Demonstraties Kleine karweitjes Bodemonderzoek op tien plaatsen Met een heropvoering van de komedie 'Zo'n heerlijk huisje buiten' door de cast van toen vierde de toneel groep van Plattelandsvrouwen en Ons Voordeel in Poort vliet vrijdag het zilveren jubileum. Saar Scherpenisse speelt als enige al die jaren al mee. „En ik ben het nog lang niet beu", zegt ze. Datzelfde geldt voor het publiek, want de 130 stoelen waren niet toereikend om iedereen een plaatsje te geven in 't Ouwe Raed'uus. Weinig mannen Duel Gezinsavond in Poortvliet al 25 jaar opgeluisterd door toneelgroep Nieuwe adviseur uit Zierikzee nodig De in 1995 gemaakte plannen voor uitbreiding van het ge meentehuis blijken achterhaald. Nieuwe ontwikkelingen hebben het schetsplan van archirect Würdeman uit Utrecht ingehaald. B. en w. willen nieuwe adviseurs in de arm ne men voor 75.000 gulden en vervolgens Würdeman voor 175 mille de tekeningen laten actualiseren. Een kwart mil joen gulden dus voor uitbreiding van het gemeentehuis. Gedegen programma Volledige nieuwbouw Reünie jeugdclub in Scherpenisse Vergeleken met tien jaar geleden zijn dat 8 leden minder. „Dat is niet veel minder. Ze zeggen wel eens dat het een keer afloopt, maar daar ben ik helemaal niet bang voor," zegt presidente Bets Sturris- van Ast. „Er zijn steeds meer wer kende vrouwen. Jonge vrouwen hebben het vaak druk, maar vrou wen boven de veertig die uit de kinderen zijn of niet meer werken, blijven zich aanmelden. Nu zelfs vier tegelijk." Van de 54 leden komt ongeveer de helft naar de maandelijkse bijeen komsten. Het oudste lid is 83, het jongste lid 34 jaar. „De jongere le den zie je alleen bij de kerstavon den en bij speciale vieringen zoals zo'n jubileumavond. Die hebben vaak nog kleine kinderen thuis en werken, maar gemiddeld hebben we met 25 vrouwen elke maand een lekker krootje. De doe-avon den lopen het best. Dan zijn er meestal rond de 35 vrouwen. Maar we proberen er elk jaar iets infor matiefs of cultureels in te brengen. Of een actueel onderwerp zoals over biotechnologie door Marian van der Weele en vier middagen over een andere kijk op kunst door Majke Emmelot uit Scherpenisse." De animo voor cursussen is wat te ruggelopen. Ooit was de bond daarvoor het middel bij uitstek. De 'vorming en ontwikkeling van de vrouw' kon met allerlei cursussen dicht bij huis gebeuren tegen rede lijke kosten. Veel vrouwen maak ten daar gebruik van. Vaak prakti sche zaken zoals wecken of hygiëne bij het slachten, tot voor lichting over nieuwe elektrische huishoudelijke apparatuur. Maar wie nu een assertiviteitstraining wil volgen kan dat ook, al moet men er dan voor naar Goes. „Maar bij onze leden is daar geen belang stelling voor. Je merkt ook dat vrouwen van tegenwoordig beter opgeleid zijn en minder via de plat telandsvrouwen cursussen volgen. Ze zijn mobieler dan vroeger en re gelen het vaak zelf." Voor bestuursleden zijn er kader cursussen. Via de afdelingen vindt regelmatig doorstroming plaats naar provinciale commissies (com missie kadervorming, agrarische commissie, internationale commis sie, handwerkcommissie, tuincom- missie en perscommissie), of naar het provinciaal bestuur en het hoofdbestuur. Zo is oud-presidente A. Moormans van de afdeling via het provinciale bestuur in het lan delijk bestuur gekozen. Sturris: „Je ziet vanuit het hoofd bestuur ook nog al eens vrouwen overstappen naar de politiek en in de Tweede Kamer gekozen wor den." De afdeling zelf kent een actieve leeskring, een reiscommissie en een fietsclub. Tot 1960 bestond de eilandelijke boerinnenbond. Die bestond uit sluitend uit boerinnen. Op 1 janu ari werd deze bond gesplitst in plaatselijke afdelingen. Het aantal boerinnen nam geleidelijk af. De afdeling Stavenisse kwam bij Sint- Maartensdijk. Nu is nog een derde van de leden van de afdeling in de smalstad van boerenafkomst. „Vroe ger was het de bond van boerinnen en middenstanders. Daarnaast had je hier de vrouwenbond van het NVV. Nu vind je in onze afdeling vrouwen uit alle lagen van de be volking. En dat is goed." Tijdens de jubileumviering zong Gerrian Wielaard het bondslied en bekeken de leden foto's en knipsels uit de oude doos. Ook was er een puzzelopdracht waarbij een naam bij een voordeur (op een foto) ge zocht moest worden. De avond werd gevuld met gourmetten, afge wisseld met voordracht en dans. Vanaf half tien waren de mannen welkom. Subsidie mossels en kokkels. De provincie geeft aan de vereniging Zevibel 26.880 gulden subsidie voor de certificering van de mossel en kokkelvisserij. Stoelen matten was de mooiste cursus voor P. Suurland-Geluk. In de huiskamer gebruikt ze de stoel die ze zelf gemat heeft dagelijks. Dinsdag werd in Haestinge het bondslied aangeheven vanwege het 40-jarig bestaan. De afdeling telt 54 leden. Dat zijn er 12 minder dan tien jaar geleden. Maar de afdeling is ac tief, met een tuin- en een reis- en een agrarische commissie, een leeskring en een fietsclub. Mevrouw Suurland is zo lang lid om dat ze zich als jong meisje aan kon melden. „Tegenwoordig heb je de PJZ, de plattelandsjongeren Zuid, waar de jeugd lid van wordt. Die had je toen niet. Ik ben samen met Adrie Gaakeer lid geworden van de eilan delijke kring. Er waren toen al uit stapjes met de bus. We waren nog heel jong en mochten onderweg ge woon slapen in de bus." Het was toen gebruikelijk dat de bus van de firma Krijger de dames thuis ophaalde en weer voor de deur van de boerderij afzette. „Dat ging tot achter in de Van Haaftenpolder tus sen Oud-Vossemeer en Sint-Anna- land en de Mosselhoek bij Tholen. Je had al een hele reis te pakken voordat je van het eiland was." Toen de kring werd opgesplitst in plaatselijke afdelingen, werd ze lid van de afdeling Stavenisse waar ze tot 1977 woonde op de boerderij aan Het Diepe Gat bij de Oudelandsedijk. „We hadden in Stavenisse maar 24 leden, maar er kwamen er altijd wel 20 naar de vergaderingen. Dat was altijd erg gezellig. We kwamen bij el kaar in het oude gemeentehuis in de Voorstraat. Andries Hendrikse bracht koffie in een kannetje." Toen de afdeling Stavenisse werd op geheven werd ze lid van de afdeling Sint-Annaland. „Toen we in 1977 naar Sint-Maartensdijk zijn verhuisd, ben ik hier eerst gastlid geworden. Tot het voorjaar van 1980 ben ik lid gebleven in Sint-Annaland. Dan ging je twee keer per maand naar een ver gadering. Als je zo'n oude jakker bent als ik, dan doe je dat. Ik ben er graag bij. Toen mijn man in 1980 was gestorven, had ik geen vervoer meer naar Sint-Annaland en ben ik hier volledig lid geworden." Mevrouw Suurland is praktisch inge steld. Ze deed aan veel cursussen mee. Met als hoogtepunt het stoelen matten. In de huiskamer is nog menig exemplaar te vinden dat door haar kundig van een gevlochten mat is voorzien. „De cursus werd gegeven door een man uit Drimmelen. Zes keer twee uur lang en dan moest je het thuis verder afmaken tot de stoel helemaal klaar was. Ik had een stoel waar nog gaatjes in geboord moesten worden. Ik wilde graag dat hij dat voor me deed. Voor een zak 'kokkie- nen' die ik zou bakken. Maar dat wou hij niet. Het boren van gaatjes hoort bij de cursus, zei hij. Toen heb ik het zelf maar gedaan. En dat lukte ook." Het stoelen matten bleef ze jaren doen. Ze werd gevraagd om demon straties te geven. Zo stond ze op het plein voor het streekmuseum De Meestoof en in zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland, op de Thoolse Dagen in Scherpenisse, 3 keer op de manifestatie Mens en Dier in Dordrecht, op de Zeeuwse ploeg- kampioenschappen in Borsele en in Meulviet in Tholen tijdens de viering van 100 jaar Rabobank enkele jaren geleden. Ze deed ook aan kralensnoeren rij gen, lampenkappen maken, bloem schikken en 'Markerwit op snee', maar het stoelen matten spande de kroon. „Het is mijn mooiste cursus. Ik heb wel 200 stoelen gemat. En het ook nog aan iemand geleerd die er wat extra's mee wilde verdienen. Dat is gelukt en dat doetje dan toch goed. En ik had er ook nog gezelligheid van." Ook het maken van kralensnoeren en kralenbeursjes deed ze graag. Ze heeft er in alle soorten, maten en kleuren. Sommige snoeren draagt ze, andere bewaart ze in een doos. Van de vele lampenkappen die ze maakte, staan er nog een aantal in huis. Ze gaf er ook veel weg. Als cadeautje. „Als je naar een receptie moest bijvoor beeld, had je altijd een leuk cadeau. Ik heb er wel vijftig gemaakt. Ze zijn overal naar toe gegaan, naar de Noordoostpolder, Otterloo en Bloe- mendaal, maar of ze ook overal ge bruikt worden, weet ik niet." Ook kralensnoeren rijgen en beursjes maken deed ze graag. „Maar omdat er te weinig animo voor was, konden we het niet in Haestinge doen. Toen hebben we het met zijn vieren bij mij thuis gedaan, elke week 2 uren." Erg handig was de cursus over kleine karweitjes in en rond het huis. Zo leerde ze een fietsband plakken en een elektriciteitssnoer inkorten. „Dat is heel nuttig geweest. Als er een snoer kapot is, kort ik het zelf in." In het programmaboekje van dit jaar heeft mevrouw Suurland haar oog la ten vallen op 12 april. Dan leren de leden 'feestelijke hapjes' klaar te ma ken. „Dan ben ik wel van de partij, hoor." Niet alles wat aangeboden worden interesseert haar, maar ze heeft geen uitgesproken mening over het een of het andere onderwerp dat behandeld wordt. „Ach, er zijn lelij ke en mooie avonden, maar ik ga al tijd." Omdat ze slecht ter been is, wordt ze elke keer met nog twee leden thuis opgehaald. Door de presidente van de afdeling E. Sturris-van Ast. Me vrouw Suurland heeft geen belang stelling gehad om in het bestuur te gaan. „Nee, nooit interesse in gehad. Ik ben wel een trouw lid. En een goe de presidente is wel erg belangrijk voor de afdeling. Als leden moet je veel van de presidente houden. Ze moet een beetje band met de leden hebben, anders lopen de leden weg." Veel praktische cursussen zijn er vol gens haar niet meer. Dat vindt ze wel jammer. Ze breit nu veel sokken. En als ze niet meer naar de vergaderin gen zou kunnen, dan zou ze (nog meer) televisie kijken. „Dat geeft toch wat leven in huis. Maar ik blijf gaan omdat ik het nog steeds gezellig vind. Laten we maar hopen dat ik de 70 jaar mee kan maken. En dat de bond groeit." De RPF/GPV-fractie in de gemeen teraad van Tholen wil opheldering van b. en w. over de gang van zaken rond de inrichting van de trouwzaal. „Een dag nadat het raadsbesluit was genomen, meldde dhr. W. Pleune uit Sint-Annaland ons, dat hij in juli had gereageerd op persberichten over plannen voor herinrichting van de trouwzaal. Deze ondernemer ziet daar brood in en schrijft het college een brief met het verzoek, dat hij in aanmerking wil komen om mee te mogen dingen. Op 13 juli 1999 krijgt hij een ontvangstbevestiging van zijn brief. Op 20 januari 2000 is er telefonisch contact van Pleune met de gemeente. Hij krijgt te horen, dat hij te zijner tijd een uitnodiging zal ontvangen om in te schrijven. Tot zijn verbazing leest hij nu in de krant, dat alles in kannen en kruiken is, zonder dat hij ooit een uitnodi ging heeft gekregen in te kunnen schrijven." P. van Belzen en drs. A.L. Piet wil len van het college weten, of dat op de hoogte is van deze gang van za ken. „Mag onze fractie, ondanks het feit dat het raadsbesluit al is gepas seerd, alsnog uitleg omtrent deze handelwijze van het college? Indien het voorgaande correct blijkt te zijn, op welke wijze denkt het college dit naar deze ondernemer toe recht te kunnen zetten", aldus de schriftelij ke vragen van de RPF/GPV-fractie aan b. en w. van Tholen. Een historisch onderzoek naar voor malige bedrijfsterreinen heeft ertoe geleid dat de provincie op tien plaat sen in de gemeente Tholen oriënte rende bodemonderzoeken laat uitvoe ren. Die moeten uitwijzen of er verontreiniging is ontstaan als gevolg van vroegere bedrijfsactiviteiten. Ook puinhoudende ophogingen en achter gebleven ondergrondse tanks kunnen in beeld worden gebracht. Het onder zoek bestaat uit grondboringen. Op de geselecteerde Thoolse percelen heeft in alle gevallen een benzine pomp gestaan. Verder vonden er lood gieters- of smederij werkzaamheden plaats, werden er rijwielen, motor voertuigen, auto's of landbouwma chines gerepareerd of brandstoffen verhandeld. Het betreft in Oud-Vosse- meer vier adressen (Coentjesweg 34, F.D. Rooseveltstraat 22, Molenstraat 79 en Molenweg ongenummerd), in Poortvliet ook vier (Langestraat 28- 30, Markt 15-17, Paasdijkstraat 27 en Smidsstraat 6), één in Scherpenisse (Langeweg 31) en in Sint-Philipsland (Gladiolenstraat 6). De Poortvlietse Plattelandsvrouwen telt - 'die kunnen we er nog wel een en ZLM-afdeling (inmiddels de land- bouwvereniging Ons Voordeel) hou den al jarenlang een gezamenlijke ge zinsavond voor hun leden. Daarop werden korte sketches gespeeld. Maar op een gegeven moment rees het idee om een volledig stuk te gaan spelen. „Ik was pas lid van de platte landsvrouwen en mevrouw Speijer belde me met de vraag of ik mee wil de spelen. Ik heb ja gezegd en daar tot op heden geen spijt van gehad", ver telt Saar Scherpenisse. Ook Corrie van Kempen, die van de 25 jaar er 20 meespeelt, vindt het erg leuk om te doen. „Bovendien is het een goede oefening voor je hersens, wantje bent dagelijks met het tekstboekje bezig." Corrie werd destijds gevraagd omdat een van de vaste speelsters ziek was. Beiden noemen het een hobby die veel tijd vergt, maar ze hebben het er graag voor over. Jarenlang werd er wekelijks aan huis gerepeteerd bij leden die veel ruimte hadden, maar de laatste drie jaar kan men terecht in de kantine van carros- seriebedrijf Elenbaas. De uitvoering vond vele jaren plaats in café Tolrust, waar dan een podium werd gebouwd van kisten en kratten met planken er op. „Het was daar knus en gezellig, maar de verhuizing naar 't Ouwe Raed'uus in 1992 betekende een flin ke verbetering. We hebben daar de laatste jaren ook bal na", zegt Corrie van Kempen. Ze vertelt dat de decor stukken die gebruikt worden, in 1988 zijn gemaakt. Deze worden nu ook in het dorpshuis opgeslagen, zodat er weinig meer gesjouwd hoeft te wor den. De groep zoekt jaarlijks zelf het stuk uit dat gespeeld wordt. „Het moet iets zijn waarbij door het pu bliek gelachen kan worden", aldus Saar Scherpenisse. Doordat de huidi ge toneelgroep slechts twee mannen paar gebruiken' - wordt men in de keuze van de stukken beperkt. Werd er in het verleden ook wel voor zusterverenigingen opgetreden, nu blijft het bij de eigen leden. „De be langstelling is altijd heel goed", zegt Corrie van Kempen. Als je een aantal maanden intensief met de voorberei dingen bezig bent, ontstaat op een ge geven moment het gevoel van 'was het maar voorbij', vertelt Saar Scher penisse. „En als het stuk eenmaal ge speeld is, dan is de tekst ook snel weer uitje gedachten." De 25ste toneelavond betekende voor beide dames een weerzien met oude bekenden, want de groep die in 1987 'Zo'n heerlijk huisje buiten' opvoer de, stond nu weer op de planken. Uit gezonderd Adrie van Dijke, die werd vervangen door Martie Lindhout van de tegenwoordige spelersgroep. Ook de regisseur van destijds, Ton de Bruin, was opgetrommeld. Het idee hiervoor kwam van Saar Scherpenis se, die zelf leuke herinneringen had aan dit stuk. „De eerste repetitie was net een reünie", vertelt Anja Hage die tegenwoordig de regie voert. „Ieder een was even enthousiast om weer eens een keer te spelen." Voor bij voorbeeld Mees Burgers en Ko Goen- se was het zo'n tien jaar geleden dat ze op het toneel stonden. Maar ze ver tolkten hun rollen met verve. In het blijspel wordt het tandartsecht paar George en Ina Tazelaar (Mees Burgers en Corrie van Kempen) ten tonele gevoerd, dat een huisje op het platteland heeft gekocht. Buren zijn het boerengezin Obbink: boer Klaas (Ko Goense), zijn vrouw Zwaantje (Saar Scherpenisse) en de tweeling Janhendrik en Hendrikjan (twee rol len van Leen Hoek). Bij de Tazelaars werkt de vrijpostige dienstbode Dien- tje (Wini Timmermans, die met een De eerste repetitie was voor de Poortvlietse oud-toneelspelers net een reünie. prachtig accent sprak). Bovendien krijgen ze schilderes Mary Ferguson (Luci van Bale) met haar dochter To- masina (Martie Lindhout) op bezoek. De dochter laat haar oog vallen op de slome Janhendrik, terwijl Dientje de veel vlottere Hendrikjan wel ziet zit ten. Natuurlijk doet zich een per soonsverwisseling voor met de nodi ge komische bijkomstigheden. Mary Ferguson schildert altijd mannen 'zo als ze geschapen zijn' en ze krijgt Klaas Obbink zover dat hij - voor 300 gulden - voor haar poseert. Haar man Aaldert (Kees de Rijke) is dit al lang beu, maar zijn vrouw blijft schilderen. Wanneer Klaas zich gereed maakt om te poseren, komt onverwacht zijn vróuw Zwaantje binnen. Zij trekt de verkeerde conclusie en wil niets meer van haar man weten. Bovendien wordt Klaas door Aaldert Ferguson uitgedaagd voor een duel met pisto len. Op het laatste nippertje wordt dit voorkomen, maar om beide dames een lesje te leren wordt in scène gezet dat beide heren elkaar getroffen heb ben. Alles komt zodoende weer goed en Zwaan nodigt de Fergusons zelfs op de koffie. „Graag Saar", viel Luci van Bale tot grote hilariteit van ieder een uit haar rol. Ook dat hoort bij amateurtoneel. Het stuk was ingeleid door de huidige toneelgroep met een door Anja Hage geschreven voorstukje 'De repetitie avond'. Deze groep bestaat naast de al eerder genoemden uit Netty Mijn- lief, Marianne Zandbergen, Daan Goense, Mark Nelisse, Lenie Visser en Anja Hage. Na afloop bedankte het publiek de spelers met een gul applaus. De be sturen boden bloemen en een attentie (een glazen stolp met inscriptie, ge vuld met paaseitjes) aan, aan de spe lers, regisseur De Bruin, souffleuse Lenie Visser, grimeuse Corinne Mat- thijssen en mevrouw Steenbrink van 't Ouwe Raed'uus. En Anja Hage zegde de oudgedienden een video band toe van de voorstelling. De commissie middelen van de Thoolse gemeenteraad houdt er maandagavond 13 maart een inge laste vergadering voor. Dinsdag avond vond er al een besloten bij eenkomst plaats over deze kwestie. De gemeente heeft voor de uitbrei ding het pand van schilder Hage in de Ds. de Bresstraat nodig, maar die wil niet wijken wanneer hij geen vervangend bedrijfspand mag bou wen op een gunstige plaats. B. en w. hebben intussen de voorbereidingen getroffen voor een onteigeningspro cedure omdat het gesprek over ver plaatsing naar de Radda Barnen- straat nog geen vruchten heeft opgeleverd. De tijd gaat maar door en de kan toor- en automatiseringsontwikke lingen gaan heel snel. Het project overheidsdienstverlening 2000 heeft invloed op het schetsplan, samen werking met andere instanties zoals het centrum voor werk en inkomen (CWI), dat samen met het arbeids bureau wordt opgezet en het indica tie-orgaan RIO dat in Maartenshof is ondergebracht. Verder zijn de kantoorconcepten gewijzigd en de elektronische overheid ontwikkelt zich snel. Om tot een weloverwogen en breed gedragen plan te komen dat toe komstgericht is, willen b. en w. een gedegen programma van eisen. Hiervoor is ingenieursassociatie Van den Bos De Jongh uit Zie rikzee benaderd, die een dergelijk plan heeft gemaakt voor het ge meentehuis in Vlissingen. Gezien de specialistische kennis die hier voor vereist is, hebben b. en w. bij slechts één bedrijf prijs gevraagd. De totale kosten voor het bouwkun dig programma van eisen worden door het bureau geraamd op 75 mil le. Maar een aantal werkzaamheden kan de gemeente in eigen beheer doen, zodat Van den Bos De Jongh een lagere rekening zal in dienen. Zodra dat onderdeel klaar is, zal aan architect Würdeman worden gevraagd om het bouwplan verder uit te werken. Een ontwerp- bouwplan zal 175.000 gulden ver gen, dus totaal een kwart miljoen gulden. De kosten worden gedekt uit de reserve uitbreiding gemeen tehuis. De VVD is dat een doorn in het oog omdat die fractie zich altijd heeft verzet tegen een groter gemeente huis. Alleen heeft wethouder R. Ra- vensteijn die bezwaren na het toe treden tot het college laten varen. En de liberalen riskeren kritische opmerkingen van SGP, PvdA en CDA wanneer ze afwijken van het college-akkoord. D66 heeft daar als tegenstander weinig last van, maar de overgrote meerderheid is tot nu toe voor een forse verbouwing, die miljoenen guldens kost. De ontboezeming van burgemeester Van der Munnik, enkele jaren gele den tijdens een nieuwjaarsbijeen komst met het personeel, dat er veel beter ergens anders een nieuw ge meentehuis gebouwd kan worden, lijkt met deze ontwikkeling weer aan waarde gewonnen te hebben. Bij Tieleman maken ze al zo'n 35 jaar keukens zonder gouden bergen te beloven of lokprijzen te hanteren, maar wel met topkwaliteit én topadvies. U wilt tenslotte dag-in-dag-uit, héél lang, plezier hebben van uw nieuwe keuken. Vraag wel even onze gratis brochure 'Nieuwe keuken Hezen' aan, vol tips die u duizenden guldens en akelige miskopen kunnen besparen of kom even langs in Spijkenisse of Melissant, de brochure ligt daar voor u klaar. MELISSANT Binnenweg 7a Tel.: 0187-602 555 - Fax.: 0187-603 681 E-mail: kc.melissanl@tieleman.nl http://www.keukencentrum-tieleman.nl Melissant (Z-H) ligt op Goeree Overflakkee. SPIJKENISSE Theemsweg 13 Tel.: 0181-622 122 - Fax.: 0181-623 992 E-mail: kc.spijkenisse@tieleman.nl http://www.keukencentrum-tieleman.nl Ëfm s|vur mij gratis en zonder enige verplichting uw kleuren brochure "Nieuwe keuken kiezen" vol tips voor het kopen van een keuken zonder risico. adres: postcode:, plaats:. telefoon: Sturen naar Keukencentrum Tieleman, antwoorder. 3713240 VH Melissant OPENINGSTIJDEN SHOWROOM Dinsdag t/m vrijdag: 9.30 - 1 7.00 uur. Zaterdag: 9.30 - 16.00 uur. Koopavond: Melissant vrijdagavond, Spijkenisse donderdagavond 1 8.30 - 21.00 uur. Maandag gesloten. Advertentie I.M. Leden van de voormalige jeugdver eniging Scarpenesse, die van 1975 tot ongeveer 1988 actief was in Scherpe nisse, hebben het initiatief genomen voor een reünie op zaterdag 27 mei a.s. De jeugdclub begon in het Hol land Huis, verhuisde naar de oude school in de Schoolstraat en kreeg tenslotte een eigen onderkomen op het Pluimpotterrein: de Komme. Daar werd de finale gevierd, maar jongeren van toen willen 27 mei oude herinne ringen ophalen. Er zijn verschillende oud-leden benaderd, maar wie nog niet van de reünie op de hoogte is en toch graag wil komen, kan contact opnemen met Laura de Viet (664281) of Leo Geuze (653084).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 3