s Vader verbindt dochter in de echt Plaatselijk nieuws AUTOSCHADE Kapotte fiets? GRATIS Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 maart 2000 Inbraken in auto's Subsidie ringleiding Hemelwater scholen Tweedehands kinderkleding Leen Hage eerste Alternatieve behandelwijzen Poppen Ineke Kleinjan HEUGA TEGELTAPIJT Praise-avond Verloting Thol. Boys Dia's bij de soos Indianen met verentooi of bolhoed College wil escalatie voorkomen Van Driel wint beker Subsidie N.H. kerk IIJSL Markt in de Schutse Kledingcontainer en caravan uitgebrand Zelf kleding maken MHb| Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Motorrijder gewond Vlag op toren Zaterdag oliebollen Expositie schilderijen oud-dorpsgenote Kapster in de prijzen Subsidie 'het Hof' Vernielingen kleedkamers Project Juliana van Stolberg Subsidie Maartenskerk Bedankt voor beroep BEZORG(ST)ER gevraagd voor bezorging van de Eendrachtbode op donderdagochtend in Scherpenisse. Bestrating plan Oost Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Woensdag oliebollen VERF NODIG? Houding beïnvloedt stemming l Projectavond Twee leiders DSVF DAG EN NACHT Tholen Op de carpoolplaats aan de Postweg is donderdag de auto opengebroken van een 27-jarige Steenbergenaar. De daders namen een autotelefoon en garagesleutels mee. Een dag later was een aan Crom- vliet geparkeerde auto het doelwit. Hieruit werd een polstasje gestolen waarin onder meer een geldbedrag en een mobiele telefoon zaten. De provincie geeft een subsidie van 2000 gulden voor de aanleg van een ringleidinginstallatie voor slechtho renden in de R.K. Kerk van de pa rochie Onze Lieve Vrouw Hemel vaart. Gedeputeerde staten hebben hiertoe besloten op basis van een verklaring van de Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid, die de voorziening gecontroleerd heeft. Van de reconstructie van de Molen- vlietsedijk/Ten Ankerweg is gebruik gemaakt om een hemelwaterriool aan te leggen om de daken van de basisscholen af te koppelen van de riolering. Iets dergelijks gaat straks ook in de Bosstraat gebeuren. Hier door wordt het milieu minder belast. B. en w. gaven de opdracht voor het hemelwaterriool aan aannemer Van Gelder, die de reconstructie van de Ten Ankerweg uitvoert. Het bijko mende werk vergde nog 60.250 gul den, exclusief btw. Voor de vier ba sisscholen en het Calvijncollege aan de Molenvlietsedijk/Zoekweg gaat het totaal om een enorme oppervlak te, zodat de riolering aanzienlijk minder belast zal worden. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Zaterdag 1 april wordt er van negen tot twaalf uur in de Wingerd een beurs van tweedehands zomerkin- derkleding en babyspeelgocd ge houden. De netto opbrengst is be stemd voor de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind VBOK. Deze organisatie zal zelf ook met een stand aanwezig zijn. Wie kleding of speelgoed heeft, kan dat tot 21 maart inleveren. Hier voor kan men bellen naar 604391, 603924 of 604291. Leen Hage zegevierde donderdag avond in de competitie van klaver- jasvereniging stad Tholen in clublo kaal de Kroon. Van de 24 deelnemers behaalde hij 5345 pun ten voor Kees Schot met 5075 en Marco Kerstens met 5038 p. Marie Verkerke werd vierde met 5004 p en Jo Jansen eindigde op de vijfde plaats met 4875 p. Mevr. M. Zandbergen sprak voor de plattelandsvrouwen over alternatieve en aanvullende behandelwijzen. Hoe ga je om met ziek zijn? De spreek ster gaf het verschil aan tussen ziek zijn vroeger en nu. De grote vraag is daarbij: hoe sta je in het leven en wat doe je om belemmeringen weg te ne men. Mevr. Zandbergen gaf verschil lende mogelijkheden aan, die geheel of gedeeltelijk bij kunnen dragen aan het helingsproces. Op 16 maart heb ben de plattelandsvrouwen een doe- avond gepland o.l.v. Marleen Bunts- ma. In de bibliotheek in de Dalems- estraat zijn deze maand zelfgemaak te poppen te bezichtigen van Ineke Kleinjan. Ze begon ongeveer twintig jaar geleden bij de plaatselijke pot tenbakker Gerrit van Engelenhoven met boetseren. Daarna volgde ze een cursus bij Anne Maas in Steenber gen. Haar hele leven is zij al bezig geweest met klei. In brede zin is ze creatief: metselen, timmeren, naai en, tuinieren, mevr. Kleinjan draait er haar hand niet voor om. Ze geeft ook cursussen. De poppen zijn van maandag tot en met vrijdag (behalve donderdag) te zien van 14 tot 17 uur, op dinsdag- en vrijdagavond van 18 tot 20 uur en op zaterdag van 10 tot 12 uur. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf f 12,- per m2 Advertentie I.M. Zaterdag 11 maart vindt er om half acht in het gebouw van de Christen gemeente aan de Simon Lindhout- straat een praise-avond plaats. Ie dereen is hartelijk welkom. Zondag avond 19 maart staat in het teken van de samenzang. Om zeven uur wordt begonnen uit de bundel van Joh. de Heer. De trekking van de loterij van Tho- lense Boys leverde zaterdag P. van Schilt uit Halsteren de eerste prijs op met een meubelcheque. Mevr. Van den Donker werd een fotocamera rij ker en Van Dooren uit Rucphen won een horloge. J. Quist ging met een koffiezetter naar huis, P. de Graaff met een wijnpakket en mevr. Stobbe laar won een jaarabonnement op de Eendrachtbode. C.P. van Schilt uit Halsteren ging met de zevende prijs, kinderschoentjes, de brug over. G. Minheere won de waardebon van de Cl000, mevr. S. Husselman uit Rot terdam de waardebon van Bon Gior- no. De tiende prijs, een waardebon van 't Patronaat, was voor J. v.d. Vel de. De opbrengst van de verloting is voor de uitbreiding van de clubac commodatie. Dhr. W. Stuy uit Halsteren vertoon de vrijdag tijdens de jaarvergade ring van de soos in Ten Anker dia's over het Zwarte Woud. Een gebied in Duitsland met vergezichten, mooie stadjes en bloementapijten. Presidente mevr. Van der Munnik begroette een volle zaal in het zorg centrum. De overleden leden wer den met een ogenblik stilte her dacht. De secretaresse deed verslag van de activiteiten in december en rond nieuwjaar. De penningmeester liet een batig saldo horen. Na de koffie of thee met koek werd de mooie diaserie vertoond, wat bij droeg aan de gezellige middag van de soos. Een muzikaal avontuur over india nen uit Noord- en Zuid-Amerika. Dat is de voorstelling voor kinderen die Zumbayllu op woensdagmiddag 22 maart verzorgt in De Vossenkuil. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen zo op een plezierige manier kennismaken met verschillende indianenculturen. 'Wini-pa en Wini-moe' heet het mu ziektheater waarmee Zumbayllu nu voor het derde jaar optreedt. De voorstelling begint om half drie en duurt ongeveer een uur. Om te voorkomen dat de situatie in de Raadhuisstraat en Schoolstraat uit de hand loopt, gaat het college zich over de kwestie buigen. Dat zegde burgemeester H.A. van der Munnik dinsdagavond toe tijdens de rondvraag in de commissie alge meen bestuur en welzijn. Raadslid E. Frigge-Hogesteeger (VVD) zei te vrezen dat de situatie zal escaleren. Ze wees erop dat bij een bewoond huis een deur was in getrapt en dat er buiten een stapel kranten lag te branden. „De bewo ners zijn erg ongerust en voelen zich onveilig. Mensen willen zelf wacht gaan lopen. Kan er geen ex tra controle komen?" Volgens de burgemeester houdt de stichting Beter Wonen er zich in tensief bezig. „Maar de bewoners willen dat er sneller wat gebeurt. De woningstichting heeft ook argu menten voor haar beleid. Het is in feite een zaak van Beter Wonen die de huizen exploiteert zou je zeggen, maar er is overlast door jongeren. En dan komt de politie in beeld. De zaak is ook bij de politie bekend. Ik volg het met aandacht en ik zal met wethouder Heijboer eens bekijken of we wellicht contact kunnen leg gen met betrokkenen, want aan es calatie hebben we niets." De bekerfinale van biljartvereniging de Treffers is gewonnen door Dirk van Driel. Tegenstander Piet Vis gaf in de beginfase goed partij, maar in de tweede helft moest hij toch zijn meerdere erkennen in Van Driel, zo dat die de beker in de wacht sleepte. In de halve finale had hij in 23 beur ten K. Hommel verslagen. Vis won van J. Etienne in 27 beurten. In de competitie speelde Van Driel met 19 brt. de kortste partij. D. den Hollander maakte de hoogste serie met 11 caramboles en het hoogste gemiddelde van 2,53. De uitslagen: D. den Hollander-D. van Driel 6,85- 10; D. van Driel-P. Vis 10-9,21; J. Hommel-J. Etienne 10-7,54; B. den Hollander-H. Hommel 10-8,04; J. van Daalen-N. Rooyakkers 5,86-10; P. de Leeuw-C. Burgers 10-7,41 De provincie geeft voor het onder houd van de Nederlandse Her vormde kerk 2760 gulden subsidie over 1999. Dit is 20% van de 13.799 gulden die vorig jaar daad werkelijk aan onderhoud zijn uit gegeven. De provincie is niet ak koord gegaan met een post van 43 gulden voor inspectie van de brandblusser. De voornaamste kosten betroffen 8207 gulden schilderwerk en 5250 gulden glas werk. Dat laatste onderdeel is ver deeld over vijf posten, wat er op duidt dat er nogal eens een ruit sneuvelt in de monumentale N.H. kerk. Sint-Annaland Donderdagmiddag van half twee tot vier uur is er een markt in zorgcen trum de Schutse ten bate van de acti viteitenbegeleiding van de bewoners. De personeelsvereniging organiseert in de grote zaal een rommelmarkt, in het winkeltje worden allerlei artike len verkocht, personeelsleden, vrij willigers en bewoners zorgen voor zelfgemaakte kaarten en handwer ken, er zijn planten, bloemen en fruit, nacht- en onderkleding en er is een koffiehoek. Dat alles gebeurt binnen, zowel in de grote zaal als in de gang. In november was er voor het eerst een dergelijke markt en volgens Petra Bolier is dat toen prima verlopen. Zij had nu graag wat meer plaatselijke winkeliers erbij betrokken, maar dat lukte niet. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De vrijwillige brandweer rukte zon dag twee keer uit. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over een bleek de kledingcon tainer in de Spuistraat in brand te staan. Direct werden er twee stralen hogedruk ingezet, maar om een gro tere massa water te krijgen, werd ook de lagedrukspuit nog aan de waterleiding gekoppeld. Bovendien werd nog een schuimmiddel toege voegd om het vuur in de container te doven, anders zou de kleding nog heel lang blijven nasmeulen. Ver moedelijk is ^e brand veroorzaakt door baldadigheid. Zondagavond om kwart over acht rukte de brandweer opnieuw uit. Bij het mestbassin van Arne Geluk voorbij de Molendijk/Withoekse- weg stond een caravan van een on bekende eigenaar in brand. Met de hogedrukspuit was het vuur snel ge doofd en werd uitbreiding richting het mestbassin voorkomen. Ver moed wordt dat iemand die de cara van niet meer nodig had, op deze manier gemakkelijk van zijn eigen dom af wilde komen. De werkgroep aankleding van het comité Sint-Annaland 525/2000 wordt dagelijks gebeld met vragen over het zelf maken van historische kledij en het bestellen van patronen. Daarom is zaterdag 11 maart een extra info-ochtend ingelast, waar men met alle vragen terecht kan voor het maken van kleding. Ook het bestellen van patronen is weer mogelijk. Deze bijeenkomst is in de Sakofahal van 11.00 tot 12.30 uur. Iedereen hartelijk uitgenodigd. Stavenisse Donderdag, vrijdag en zaterdag H Maandag, dinsdag en woensdag Magere runder- of Rundvlees met randje 1 kg 13,- sucadelappen 1 kg ƒ17,- Procureurlapjes 1 kg 8,50 X Soeppakket 6,75 Kip-Hawaï schnitzel p.st. 1,95 Drumsticks Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN vers of gemar. 1 kg 6,80 Gebraden gehakt 100 gram Schouderham 150 gram Mosterdrollade 100 gram Ei-bieslooksalade 100 gram 1,25 1,95 1,75 1,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Een 38-jarige motorrijder uit Antwer pen is zaterdagmiddag omstreeks drie uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk op de Stavenisseweg. In een bocht raakte hij de controle over zijn motorfiets kwijt, waardoor hij viel en in een naast de weg gelegen sloot te recht kwam. Met onbekende verwon dingen werd de man per ambulance naar ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom gebracht. Het college van burgemeester en wet houders zal er op toezien dat er op de veijaardag van koningin Beatrix ge vlagd wordt van de toren. Dat is dit jaar niet gebeurd. M.J. Klippel (SGP) vroeg zich dinsdag in de commissie algemeen bestuur en welzijn af hoe het college voortaan wil voorkomen dat er niet gevlagd wordt. Volgens burgemeester H.A. van der Munnik bestaat er een instructie voor om op de veijaardag van Hare Majes teit de driekleur uit te hangen van de gemeentelijke torens. (Een ambte naar van de buitendienst zorgt daar voor, maar op de bewuste dag is het niet gebeurd). Klippel vroeg of er op naleving van- de instructie ook zal worden toege zien. De burgemeester zegde dat toe. Volgende week donderdag, 9 maart, wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sportclub Stavenisse organiseert za terdag een oliebollenactie ten bate van de clubkas. Vanaf negen uur be gint de huis-aan-huisverkoop. Sint-Maartensdijk De uit ons dorp afkomstige Els Dekker-van Ast, die nu in Bruinisse woont, exposeert in het gemeente huis. Tot 1 april zijn 38 schilderijen, met verschillende technieken ver vaardigd, te bewonderen tijdens de openingsuren. Wethouder Van Kem pen van cultuur opent de tentoon stelling vanavond officieel. Linda Heijboer van kapsalon Bob Diana is in de prijzen gevallen bij een kapperswedstrijd voor leerlingen van het Zoomvlietcollege. Ze werd derde in de categorie eerstejaars, met als opdracht 'lang haar in carnavalsstijl'. De provincie verleent maximaal 7500 gulden subsidie in het honorarium van beeldend kunstenaar M. Kuipers, die in opdracht van de gemeente een kunstwerk 'het Hof' gaat maken. De raad voor de cultuur Zeeland heeft positief geadviseerd over de bijdrage, omdat Tholen een reeks kwalitatief goede beelden heeft gerealiseerd door deze te koppelen aan specifieke ken merken van de woonkernen. In alle plaatsen is met 'het Hof' een kunst werk in de open lucht gerealiseerd en daarmee is de basis gelegd voor een kunstroute langs al die objecten. De gemeenteraad zal gevraagd worden voor realisatie van 'het Hof' 35.000 gulden beschikbaar te stellen. Van alle deuren van de zes kleedka mers van voetbalvereniging Smer- diek zijn de deurklinken afgebro ken. Ook was de deurklink van de kantine omgebogen. Er wordt niets vermist, maar de schade wordt ge schat op een paar honderd gulden. De vernielingen zijn tussen zondag middag één uur en maandagochtend kwart over acht gebeurd. Vanavond zet de Juliana van Stol- bergschool van zeven tot negen uur de deuren open. Iedere belangstel- leiide is welkom om de werkstuk ken van het project 'Tholen, daar kun je niet omheen' te bewonderen. Twee weken is daaraan gewerkt en dat is in alle lokalen te zien. Verder zijn er nog foto's en een film die een indruk geven van de projectperiode. De provincie geeft voor het onder houd van de monumentale Maar tenskerk 5000 gulden subsidie. Dit is 20% van de vorig jaar uitgegeven 25.000 gulden. Buitenschilderwerk was met 13.865 gulden de zwaarste post vorig jaar. Voegwerk van de westelijke steunbeer in de noordge vel van het kerkgebouw vergde 7931 gulden. Restauratie van het trompetregister 8 van het kerkorgel en de normale stem- en onderhouds werkzaamheden vormden een kos tenpost van 3965 gulden. Er sneu velt ook wel eens een ruit getuige de post van 1777 gulden voor het leve ren en plaatsen van Neu antiek ruit jes in de ramen van het kerkgebouw. En de monumentenwacht Zeeland stuurde ook een rekening van 1352 gulden voor een inspectiebeurt. Ds. P. Melis uit Genemuiden heeft bedankt voor het beroep van de Ge reformeerde Gemeente. Heeft u interesse? Bel dan 657007 Advertentie I.M. Aannemingsbedrijf N. de Rijke uit Sint-Maartensdijk gaat de defihitie- ve bestrating aanleggen in bestem mingsplan Oost. Met 66.800 gul den, exclusief btw, was deze aannemer de laagste inschrijver bij de onderhandse aanbesteding. A. Goedegebuure uit Sint-Annaland volgde met 68 mille. In de commis sie gemeentelijke ontwikkeling drongen enkele raadsleden aan op uitstel omdat zwaar bouwverkeer de pas aangelegde straten weer stuk zou kunnen rijden, maar volgens wethouder Heijboer kon er niet meer van xie plannen afgeweken worden. OOSTERSCHEIDÏRSGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Poortvliet w D.V. maandag 6 maart hoopt de zending weer oud papier op te ha len vanaf half 7. Advertentie I.M. Woensdag a.s. houdt de voetbalver eniging SPS een oliebollenactie. Vanaf half acht 's morgens al kan men terecht in de kantine aan de Deestraat. Zowel bedrijven als par ticulieren zijn dan welkom. Vanaf half negen begint de verkoop huis- aan-huis. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Meer dan vijftig dames - waaronder ook niet-leden van de Ned. bond van plattelandsvrouwen - bezochten de lezing die yogaleraar Jos Horst uit Sint-Annaland hield over kring spiertraining. Het bleef niet bij theorie, op de bijeenkomst werden ook veel praktische oefeningen ge daan. Hoe pak je een stoel op? Hoe sta je op van een stoel? Hoe ga je zitten? Wat zeggen naar buiten staande voeten over je houding? Verder kwam aan de orde hoe je, door op je houding te letten en deze te verbeteren, invloed kunt uitoefe nen op je stemming. Er werden han dige tips gegeven, zoals over het be vorderen van een betere darmfunctie door gerichte ademha lingsoefeningen. En dat oogoefe ningen kunnen helpen bij het op gang brengen van de borstvoeding. Door de oefeningen gezamenlijk te doen, ondervond ieder aan den lijve wat het effect ervan was op het li- Zal ik het doen, pa? lijkt Erna te zeggen tegen haar vader terwijl ze de ring bij Leo aan zijn vinger schuift: getrouwd. Hij kon de vader van de bruid geen welkom heten, omdat hij zelf de ambtenaar van burgerlij ke stand was. Je dochter in de echt verbinden, het komt niet vaak voor. Vrijdagmiddag was het wel het geval toen H.W. van Eenennaam uit Sint-Annaland als ambtenaar van burgerlijke stand in de trouwzaal tegenover zijn dochter Erna (22) en schoon zoon in spe Leo Moerland (26) stond om het stel te trouwen. Een bijzondere dag was het. Ook al omdat de auto - een mini Cooper - waarmee het bruid spaar vanuit Bergen op Zoom op weg was naar Sint-Annaland om daarna meteen door te gaan naar Sint-Maartensdijk, bij Tholen panne kreeg. Vader Van Eenen naam keek tegen een uur wat on- I gedurig op zijn horloge. Hij was telefonisch al op de hoogte ge bracht van het ongemak, maar het bruidspaar arriveerde - in een ander auto weliswaar - toch nog op tijd. Het stel leerde elkaar op de aard appelrooier kennen. Voor de me disch secretaresse aan de Eras mus universiteit iri Rotterdam en de technisch tekenaar bij het con- structiebedrijf Poppe in Kortge- ne bleef het daar niet bij. De rela tie werd bestendigd en mondde uit in een huwelijk. De kerkelijke bevestiging vond plaats in'de Ne derlands Hervormde kerk in Sint-Annaland door ds. P.C. Hoek. Het paar reed erheen in hun 'mini' die inmiddels was ge repareerd. Het stel vestigt zich in Sint-Annaland. Zondag 5 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. De Reuver, Delft. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Zee, Sleeuwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Urgert. 17 u. past. Hondius. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Baars, Wouden berg. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Doorn. 19 u. dhr. Radings. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Pors, Zwijndrecht. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Snijder (aangepaste dienst gehandicapten). GEREF. KERK 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Baars. GEREF. GEM. IN-NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, bev. ambtsdragers. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. 18 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Klootwijk, Al- blasserdam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. De Jong, Rotterdam. 19 u. ds. Haasnoot, Zwijndrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Klok, Urk. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 9/3 19.30 u. ds. Karens, Werken dam. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. ds. Ezinga, Yerseke. 14.30 u. ds. Petter, Dongen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. (H.D.) ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. chaam. Er werd veel geoefend, veel gelachen, veel gevraagd en veel over nagepraat. Het was voor de aanwezigen een bijzonder leerzame middag. De volgende lezing - in een cyclus van vier - gaat over podotherapie. Ze is een week opgeschoven, naar 13 april om twee uur 's middags in 't Ouwe Raed'uus. De koningin Julianaschool houdt morgen (vrijdag) tussen 19.00 en 20.45 uur de jaarlijkse project avond. Ouders, grootouders en an dere belangstellenden kunnen dan de werkjes zien die de kinderen hebben gemaakt rondom het thema 'Landen en volkeren'. Op deze bij eenkomst worden er ook diverse spulletjes verkocht, waarbij de op brengst bestemd is voor de reforma torische hulpstichting Woord en Daad. Naast verkoop van koffie, frisdrank en cake is Gert den Haan aanwezig met een fruitstand. J. v.d. Weteringh sr. en A. Slager voeren met elk 8 punten uit 5 wed strijden het A-klassement aan bij de damcompetitie van DSVF. J. den Braber is derde met 6 uit 5, J. Noort- hoek en G. v.d. Velde hebben er elk 3 uit 5 en J. v.d. Velde sluit de rij met 2 uit 5. De uitslagen: J. den Braber- A. Slager 0-2, J. v.d. Weteringh sr.-J. v.d. Velde 2-0, J. Noorthoek-G. v.d. Velde 1-1, G. v.d. Velde-J. v.d. Velde, 2-0, J. den Braber-J. Noort-hoek 1- 1. In de B-groep staat ook een duo op kop: J. v.d. Reest en J. v.d. Weteringh sr. hebben elk 6 punten uit 5 wed strijden. W. Drenth is derde met 5 uit 4, A. v.d. Weteringh heeft er 4 uit 6 en R. Backer 3 uit 4. De uitslagen: A. v.d. Weteringh-J. v.d. Reest 0-2, J. v.d. Weteringh sr.-W. Drenth 1-1, W. Drenth-A. v.d. Weteringh 2-0, J. v.d. Weteringh sr.-R. Backer 2-0. I HUISARTSEN Zaterdag 4 en zondag 5 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, St.-Philipsland, tel. 0167-572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Geest, Hoogerheide, tel. 0164-612390. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 mrt. donderdag 2 0.42-13.22 vrijdag 3 1.47-14.17 zaterdag 4 2.37-14.57 zondag 5 3.17-15.37 maandag 6 3.52-16.12 dinsdag 7 4.27-16.52 woensdag 8 5.07-17.27 donderdag 9 5.37-18.02 vrijdag 10 6.17-18.37 ma 6 mrt 6.19 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 2 mrt. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 8. 7 mrt. Bingo bejaardensoos, Ten Anker. 7 t/m 9 mrt. Interkerkelijke vakan- tiebijbelclub, Oesterschelp 9.45 u. 11 mrt. Ontmoeting- en praise- avond Christengemeente, Oester schelp, 19.30 u. 14 mrt. Jaarvergadering Anbo, Schuttershof, 14 u. 15 mrt. Lezing schrijfster Corine Naranji, bibliotheek 20 u. 19 mrt. Samenzangavond Christen gemeente, Oesterschelp 19 u. 22 mrt. Symposium over franchis ing in de kinderopvang, Meulvliet 13.30 u. 22 mrt. creatieve avond, De Passa ge. 23 rhrt. bloeddonoravond Rode Kruis, Meulvliet. OUD-VOSSEMEER 3 mrt. Lampionoptocht Vlooientrap pers, hoek Ring/Vierwindenstraat 18.15 u. 4 mrt. Carnavalsoptocht, 12.49 u. 18 mrt. Wielerronde. 18 mrt. Blijspel 'Boerenkool met worst' door Rederijkerskamer Een dracht, Vossenkuil 19.30 u. 22 mrt. Muziektheater 'Wini-pa en Wini-moe', Vossenkuil 14.30 u. 23 en 24 mrt. Muziekfestijn basis scholen 2000, Vossenkuil. 25 mrt. klassiek concert Pierre d'or Trio, Vossenkuil 20.15 u. SINT-ANNALAND 3 mrt. Jaarvergadering FNV Bond genoten, Wellevaete 19.30 u. 4 mrt. Culturele avond Plattelands vrouwen, Wellevaete 19.30 u. STAVENISSE 25 mrt. Koor- en samenzangavond Woord en Daad, N.H. kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 3 t/m 31 mrt. Expositie schilderijen Els Dekker, gemeentehuis. 3 mrt. Flügel-Party, Haestinge, 20.30 u. vanaf 16 jr. 6 mrt. Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 14 mrt. Komedie 'Bocht en Bum pers', De Maagd, 20.15 u. 16 mrt. Cabaretvoorstelling Seth Gaaikema, De Maagd, 20.15 u. 19 mrt. orgelconcert St.Gertrudis- kerk, 16 u. 21 mrt. theatershow Karin Bloe men, De Maagd, 20.15 u. 23 mrt. opera De Barbier van Sevil- la, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The talented Mr. Ripley do en wo 20 u„ vr 20.30 u. Toy sto ry 2 (Ned. gespr.) - vr 18.30 u., za enzo 14 u., wo 14 en 16.15 u. ROXY II: Anna and the king - do vr en wo 20 u., za en zo 14 u. Krui- meltje-wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The bone collector - vr en za 21.30 u„ zo 16.15 u. en wo 20 u. Kruimel tje (Ned. gespr.) - za en wo 14 u. American pie - do en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14 u. Toy story 2 (Ned. gespr.) - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16.15 u., wo 14 u„ Three Kings- do 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14 en 16.15 u„ wo 14 en 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2