'Het is niet altijd even mooi, maar de werklust is fantastisch' Smash met debutant bedwingt de koploper 0Ê VERMAL 1 u Klein ongemak bij Stavenisse Vosmeer pakt weer eens keer een punt Achterstand Emergo omgebogen in winst Periodetitel voor Tholense Boys na 2-1 zege op SSV '65 Verjaal De multimedia specialist in de regio Koersballen jifi r Toby Hage niet in finale NK 20 medailles WIK en Spido si Donderdag 2 maart 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 WHS 2 op het nippertje Door met 2-1 te winnen van SSV heeft Tholense Boys zaterdag voor eigen publiek de tweede periode- titel in de wacht gesleept. Doelpunten van Rick van de Velde en Piet den Boef in het eerste kwartier na de rust zetten de bezoekers uit Goes op een onoverbrug bare achterstand. In een spannende slotfase zette SSV nog wel aan, maar de Thoolse zege kwam niet echt meer in gevaar. Dank zij de overwinning doet het in de tweede klasse debu terende team van trainer Leendert Geelhoed zelfs mee voor het kampioen schap. Vijfhonderd toe schouwers woonden het inhaalduel bij. Gevaarlijk Pompen of verzuipen Berenpartij I'Esperance wint ruim Voetballen in België 2-2 tegen subtopper Val Aan De komst van het op de derde plaats bivakkerende Val Aan inspireerde Vosmeer eindelijk weer eens tot een aansprekende prestatie. Na twee achtereenvolgende ne derlagen sloot het team van trainer Leo Havermans dit maal af met een 2-2 gelijkspel. korfbal Joost de Wilde derde in Volendam www Pierre Withagen (Smerdiek) 21 Esmir Kustura (SPS) 15 Patrick Ketting (WHS) 13 Adrie Smits (Stavenisse) 13 Slechts twee standaardteams kwamen dit weekeinde in competitieverband in actie. Voor de kop van het topscorerklassement leverde dat geen veranderingen op. Bij Tholense Boys tekende Piet den Boef zijn tweede competitietreffer aan, terwijl Rick van de Velde voor het eerst doel trof. Vos- semeerder Donald van Dam bracht zijn totaal op zeven, terwijl zijn teamgenoot Rini Plompen voor de vierde keer scoor de. Tweede kl.: Thol.Boys-SSV 2-1. Zesde kl.: Vosmeer-Val Aan 2-2. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Yerseke 2 2- 6. Tweede kl. res.: SPS 2-Wieldrecht 2 1-2, WHS 2-JPS 2 3-2. Vijfde kl. res.: Wolfaartsdijk 4-Smerdiek 3 0-4. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Welberg 2 6-1, Nw.Borgvliet 4-Vosmeer 3 afgelast, Vo smeer 4-Val Aan 2 1-1. Zaalvoetbal: Vosmeer-Halsteren 3 3-8, Verona Boys 2-Vosmeer 2 7-0. Oefenvoetbal: Smerdiek-Kruiningen 2-1. Jeugd: VVC-Vosmeer D 4-0, Vosmeer El-Lepelstr. Boys 5-0, Steenbergen-Vo smeer E2 4-1, WHS F1-Vosmeer F1 4-3, Vosmeer F2-Lepelstr. Boys 2-3; Smerdiek B-WVV 3-1, Internos-Smerdiek C 16-1, Smerdiek D-Colijnspl.Boys 6-1, Smer diek El-Moe 1-2, Moc-Smerdiek E2 2-4, Smerdiek F2-Halsteren 2-8; RBC- Thol.Boys Dl 5-1, Thol.Boys D2-Wel- berg 5-7, Dosko-Thol.Boys El 4-3, Thol.Boys Fl-Smerdiek F1 4-3, Thol.Boys F2-Halsteren 3-5, Lepelstr. Boys-Thol.Boys F3 1-3, Thol.Boys smur- fen-Kloetinge 0-17. Door een doelpunt in de allerlaatste mi nuut behaalde het reserveteam van WHS een 3-2 overwinning op JPS. Rien Fase scoorde voor de St.Annalanders de win nende treffer. De oud-basisspeler van het hoofdteam gaf zijn rentree na een lang durige blessure daarmee extra glans. In Sint-Annaland startte WHS matig. De thuisploeg speelde in een te laag tempo, waardoor de bezoekers nauwelijks in problemen kwamen. JPS probeerde steeds zijn sterke spits in stelling te brengen, maar de sterk spelende Ivan Hage gunde hem nauwelijks ruimte. Bij een 0-0 ruststand werd Peter Saarloos vervangen door Jan Quist. Leider Chris van 't Hof riep zijn spelers op tot meer inzet. De boodschap van de trainer kreeg gehoor, want met veel felheid begon WHS aan de tweede helft. Dit resulteer de al snel in twee doelpunten. Sander Westdorp bracht WHS aan de leiding, waarna enkele minuten later de snelle Egbert Moerland de 2-0 kon aantekenen. Bij deze score viel de van een blessure herstellende Rien Fase in voor Arjan Mosselman. JPS kwam in de slotfase, van de wedstrijd nog sterk terug en wist met twee doelpunten de achterstand on gedaan te maken. Invaller Rien Fase be zorgde met zijn treffer in de slotminuut WHS uiteindelijk toch nog de volle winst. Twee winstpunten. Tijdens een concours in Bruinisse reed Wille- mien Baauw uit Sint-Philipsland haar paard naar twee winstpunten. Ze behaalde voor beide dressuur- proeven in de klasse Ml 159 pun ten. Aanvoerder Johan Schot keek na het beëindigen van de vreugdedan sen terug naar het begin van de competitie. Tholense Boys startte met twee nederlagen tegen Seolto, nu ranglijstaanvoerder, en Kogel vangers. „Toen werd gezegd: wat moet dat ploegje in de tweede klas se doen. Ik denk dat we onderhand wel bewezen hebben dat we niet voor spek en bonen meedoen. En dat terwijl we dit seizoen nog niet eenmaal compleet hebben ge staan." Ook zaterdag miste Tholense Boys weer een schakel. Rechterspits Francel Kousemaker ontbrak van wege vakantie. Daardoor was Wim Schot doorgeschoven naar de voor ste lijn en speelde Rick van de Vel de aan de rechterkant van het mid denveld. Achterin waren er twee meevallers voor de thuisclub. Arie Draaijer, de week ervoor uit het veld gestuurd tegen Middelburg, had zijn schorsing nog niet binnen en kon spelen. In het doel was bo vendien de van een blessure aan het bovenbeen herstelde Alex Hoogen- doorn teruggekeerd. Dankzij inten sieve fysiotherapie was ook de met een kuitblessure worstelende Johan Schot gereed om voorop te gaan in de strijd. Geelhoed stak na afloop, terecht, zijn aanvoerder een veer op de hoed. „Een verlengstuk in het veld waar je als trainer enkel van kunt dromen. We denken hetzelfde over het voetballen. Daarnaast is hij in alles een voorbeeld voor de groep. Hij sleept de hele ploeg, en zeker de jongeren, mee." Nadat de rookwolken van het door de Thoolse aanhang afgestoken vuurwerk waren opgetrokken, trok SSV het initiatief naar zich toe. De Goesenaren, die onlangs voor de beker nog hoofdklasser Kloetinge uitschakelden en tot zaterdag de minste verliespunten in de tweede klasse hadden, lieten zien dat ze technisch meer in hun mars hadden dan de thuisclub. Tholense Boys was door Geelhoed gewaarschuwd voor de sterke opening van SSV en startte voorzichtig. Eenmaal dook een SSV-verdediger gevaarlijk op voor Hoogendoorn, maar de Thool- Wim Schot probeert de bal onder conrole te krijgen. se doelman redde. Verder liet de door Hassan el Jilali geleide defen sie het niet komen. Na een half uur ontworstelde Tholense Boys zich aan de druk. Na een goede actie van Jan Groenewegen kreeg de gedre ven linksachter Erik van Gorsel de eerste grote kans, maar hij schoot hard over. Even later was Piet den Boef het eindstation van een vloei ende Thoolse aanval. De routinier moest echter met de zwakke linker voet afronden, waardoor de SSV- keeper met de vuisten kon redden. Ook Wim Schot maakte zich nog een keer keurig vrij in het straf schopgebied, maar zijn schot ging naast. Geelhoed: „Het was voor ons zaak om het eerste halfuur door te komen. Dat lukte. SSV heeft ge woon te weinig kansen afgedwon gen." Na de hervatting bleef Tholense Boys de aanval zoeken. Een vrije trap van Johan Schot even buiten het zestienmetergebied bood de eer ste mogelijkheid. De Goese keeper tikte de bal echter tot hoekschop. De corner werd voorgebracht door Wim Schot, de SSV-goalie werd zwaar belaagd in de lucht en loste de bal die door Van de Velde van dichtbij werd ingeschoten: 1-0. In de 60e minuut was het opnieuw raak. Groenewegen gaf vanaf de lin kerflank een goede voorzet die door de instormende Den Boef onberis pelijk tegen het net werd geknald: 2-0. Tussen de twee Thoolse treffers door moest Hoogendoorn nog een maal handelend optreden, nadat een Goese aanvaller in de diepte was aangespeeld. SSV zocht in de laat ste twintig minuten nadrukkelijk de aanval en kwam in de 80e minuut dichterbij. Een ingevallen SSV'er draaide knap om zijn as en stuurde zo de hele Thoolse verdediging het bos in: 2-1. Johan Schot: „Op het laatste krijg jé het nog een beetje moeilijk, dat weetje. De tegenstan der zet druk en dan wordt het toch pompen of verzuipen." Geelhoed bracht met René van de Berge voor Van de Velde meer body binnen de lijnen, in de hoop het SSV-offensief te dwarsbomen. Dat lukte toen een speler uit Goes zijn tweede gele kaart incasseerde, zo dat SSV met tien man verder moest. Geelhoed was meer dan te vreden over zijn ploeg. „We kun nen wedstrijden nog niet van begin tot einde bepalen, ook vandaag niet. Het is niet altijd even mooi wat we laten zien, maar de werklust is fantastisch. Ik heb vooral geno ten van de jeugd in het elftal. Ze hebben allemaal een berepartij ge speeld." Door de overwinning is Tholense Boys koploper Seolto nu tot op drie punten genaderd. In de wetenschap dat Seolto en SSV nog tegen elkaar uitkomen, zijn de geelzwarten lang niet kansloos in de race om het kampioenschap. Volgens doelman Hoogendoorn laat Tholense Boys de ontwikkelingen rustig op zich afkomen. „Vorig seizoen moesten we een periodetitel pakken en pro moveren. De druk was toen veel groter. Dit jaar is het allemaal an ders. We moeten niets, maar alles kan." Seolto 18 11 5 2 38 42-23 Tholense Boys 18 11 2 5 35 42-28 SSV '65 17 10 4 3 34 33-21 Yerseke 18 8 7 3 31 39-25 Kapelle 18 9 2 7 29 38-31 Brase Boys 18 8 3 7 27 48-35 Hr. Arendskerke 17 7 4 6 25 31-23 Terneuzense B. 18 7 3 8 24 35-31 Dauwendaele 18 5 4 9 19 26-40 Heinkenszand 18 4 3 11 15 30-48 Kogelvangers 17 4 2 11 14 41-47 Middelburg 17 2 1 14 7 19-72 Met jeugdspeler Anné van Dijke als debu tant speelde tafeltennisvereniging Smash met 5-5 gelijk tegen koploper Roosendaal. In zijn eerste enkelpartij moest Van Dijke pas in de derde set zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander. Zijn tweede partij verloor hij eveneens, maar in de derde en kelpartij veroverde hij een punt voor de St. Annalanders. Christian van 't Hof behaal de twee winstpartijen, terwijl Marco Saar loos bleef steken op één overwinning. Doordat het dubbelspel in het voordeel van Smash werd beslist, werd een neder laag voorkomen. Het derde seniorenteam verloor in Hoogerheide met 8-2 van Hotak '68. Al leen Mamix van de Graaf was succesvol voor zijn team. Anné Sturris en Piet van Dijke verloren al hun partijen. Het landelijk jeugdteam van Smash '76 neemt in de tussenstand van de tafeltennis- competitie een tweede plaats in. Schenker BTL/SKF uit Veenendaal nam zaterdag de koppositie over door met 6-4 van Play Fair te winnen. De Sint-Annalanders staan nu op zes punten achterstand, maar hebben wel een wedstrijd minder gespeeld, zodat de ploeg nog kans maakt op de titel. De concurrentie is echter groot, want Play Fair staat op slechts drie punten achter stand. Scylla staat met zes punten achter stand op de vierde plaats. Deze ploeg heeft nog een wedstrijd meer te spelen, zodat ook zij nog een bedreiging vormt voor het eerste jeugdteam van Smash. Het derde jeugdteam behaalde zaterdag een 6-4 overwinning op Witac. Johan Gunter (Jzn) en Matthijs v.d. Graaf won nen ieder twee wedstrijden in het enkel spel en waren samen ook succesvol in de dubbel. Hubert Bmynzeel bleef steken op één overwinning. Ook het vierde team behaalde een 6-4 overwinning. Tegen tegenstander Unicum bleef Arno Bruijnzeel ongeslagen. Remco Vroegop schreef twee partijen op zijn naam, terwijl Tim Westerlaken één keer zegevierde. Bruijnzeel en Vroegop verlo ren het dubbelspel in twee sets. In de beginnersklasse moesten het vijfde en zesde jeugdteam het tegen elkaar opne men. Smash 5 won met 2-8 de onderlinge confrontatie. Bart Jan Quist en John Schel lingerhout redden de eer voor het zesde team. Kees Jan Bruijnzeel bleef zonder punten. Voor het vijfde team werden de punten behaald door Marinus Prins, Judith Gunter en Ellen Hage. De eerstvolgende competitieronde is op 11 maan. Zaterdag kunnen de leden vanaf drie uur onderlinge partijen spelen in de Wellevaete. Zaalvoetbal In de A-poule van de Meulvlietcompetitie boekte 1' Esperance een mime 4-13 zege tegen Hof van Holland. De Lunch won met 1-5 van Bunny's Boys en Papbar speelde gelijk (2-2) tegen Sporting Ma- roc. In de B-poule was er eveneens een grote uitslag: Van Meer Boys klopte Des- tina met 9-4. Tholen United versloeg Cal- lela's met 2-5 en Smits Boys won met 5-3 van Papbar Boys. De komende twee zon dagen is er geen compelitieprogramma. In de hedrijvencompetitie werden in de A- poule twee duels afgewerkt in de Thoolse sporthal. Budelpack won met 3-2 van Ge neral Electric Plastics, terwijl Wierikx over Delta Nutsbedrijven heen walste: 3- 13. De specialist voor de particuliere en klein zakelijke markt Computers, netwerken, printers, faxen. Zaktelefoons, telefoon centrales. Beeld en geluid. Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 - 66 23 15 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie LM. De uitslagen van: Oud-Vossemeer: 1mevr. C. Lindhout 36 p; 2. mevr. M. v.d. Zande 24 p; 3. W. Lindhout 23 p; 4. mevr. L. van Poort vliet 22 p; 5. mevr. D. van Dijke 19 p; 6. mevr. A. Bosters 14 p; 7. A. van Dijke 12 p; 8. mevr. N. Schoep 8 p; 9. F. Schoep 6 p. Tholen-stad: 1mevr. F. Schellinger en J. Geuze 28 p; 2. mevr. R. Nagtegaal en mevr. C. Wilsing én mevr. D. Pigmans en mevr. R. Burrows 27 p; 4. mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger 10 p; 4. mevr. C. Praat en M. v.d. Houten 8 p. Meulvliet: 1J. Vroegop 25 p; 2. mevr. T. Goode 22 p; 3. mevr. T. Soomers 21 p; 4. mevr. R. Vroegop en mevr. J. Bos 16 p; 6. mevr. L. van Bale 13 p; 7. A. Leemreijze 12 p; 8. W. van Bale en me vr. D. Lindenberg 11 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. T. Goode en W. Bijl 33 p; 2. mevr. L. Verschoor 31 p; 3. mevr. S. Wolse en mevr. M. Da ne 26 p; 4. mevr. M. Bijl en A. van Sp- lunter 22 p; 5. mevr. C. van Splunter en A. Leemreijze 21 p; 6. mevr. W. Lutt en C. van Gorsel 19 p; 7. mevr. L. v.d. Klooster en J. v.d. Klooster 13 p. De D-, E- en F-pupillen van Tho lense Boys spelen zaterdag een toernooi bij Rapide Wezemaal. In clusief begeleiding reist een ge zelschap van zo'n negentig perso nen naar België, waarvoor de eigen bus van de club en een aan tal auto's ingezet worden. Na de wedstrijden wordt de dag afgeslo ten met een warme maaltijd. De avond tevoren wordt voor de C- en D-jeugd een disco georganiseerd. In verband met carnaval is er geen competitieprogramma. De A- en B-junioren gaan zaterdag 11 maart skiën, snowboarden en steile- wandklimmen in Bergen op Zoom. Ook de D- en E-pupillen van SPS zoeken een andere bezigheid dan voetballen. Zij gaan dinsdag naar Sportpunt Zeeland in Goes om er te zwemmen en een steilewandbe- klimming te doen. De Plata laveert langs de vastgelopen Scaldis 2 in het havenkanaal. Het mooie weer bracht zaterdag veel mensen op de been. De een nam de auto voor een ritje, de ander pakte de fiets of deed een rondje op skeelers. Ook zochten velen de waterkant op. Voor het uitzicht en een frisse neus in een aangenaam lenteachtig zonnetje. J Sportvissers en pleziervaarders kozen het ruime sop dat er door het windstille weer maar kalm pjes bij lag. Bij opkomend tij probeerden de boten weer de haven in te komen, maar voor sommige scheepjes was de havengeul in Stavenisse nog te ondiep. Zo bleef de Scaldis 2 met een groepje Belgische jon geren voor de keersluis in de modder steken. De kleine Plata, die ook op weg was naar de thuishaven, kon er niet voorbij en moest zijn grote broer eerst even opzij trekken om ruimte te maken om langszij te kunnen. Klein ongemak in de havengeul. Terwijl de kleine Plata verder kon, wachtte de Scaldis rustig tot de natuur haar werk deed. Een maal opgetild door het wassende water kon de boot zijn tocht ver volgen. Zesde klasse Volgens Havermans was de ploeg geladen en vastbesloten iets recht te zetten. „Dat voel je al voor de wed strijd in de kleedkamer. Ze waren meer gespannen dan anders. Dan hoef je als trainer weinig meer te zeggen." In de gelijkopgaande wedstrijd wa ren voor rust de betere kansen voor de thuisclub. Arjen Verkamman en Donald van Dam haalden aan de rechterkant enkele malen de achter lijn, maar voor de laatste pass ont brak op het beslissende moment het overzicht. De fysiek sterke bezoe kers speelden een simpel spelletje met lange ballen op de drie spitsen, een speelwijze waar Vosmeer tot aan de rust weinig moeite mee had. In de 43e minuut nam Vosmeer de leiding. Na een slim steekballetje van Verkamman kreeg Van Dam vrije doorgang naar de goal: 1-0. Ondanks die opsteker liet het Vos- semeerse centrum zich onmiddel lijk na de thee tweemaal achtereen verrassen. Arno Deurloo en Michel van Leeuwen hadden moeite met de organisatie en de Brabanders profi teerden kort achter elkaar van het gebrek aan rugdekking: 1-1 en 1-2. Het pleitte voor Vosmeer dat de koppies na de achterstand niet om laag gingen. Een kwartier voor tijd kwam de thuisclub langszij dankzij een inlopende Rini Plompen die voorbereidend werk van Van Dam en Jacco Vaders afmaakte: 2-2. In de slotfase gingen beide teams voor de volle winst. Van Dam kwam in kansrijke positie maar was net niet slim genoeg om een strafschop te peuren uit een duel met de Val Aan-keeper. Na een hoekschop was ook Vaders met het hoofd nog dicht bij de winnende treffer. Aan de overkant ontsnapte Vosmeer bij een inzet die juist voorlangs ging. De 2-2 was al met al dan ook een terechte uitslag. Ha vermans: „Hier houden we in ieder geval met z'n allen een positief ge voel aan over." svc 20 15 2 3 47 65-23 DSE 20 14 4 2 46 89-31 Val Aan 21 10 9 2 39 50-28 NVS 21 1 1 5 5 38 35-28 Nw. Borgvliet 20 11 3 6 36 48-27 Rimboe 21 9 6 6 33 37-28 Oudemolen 19 9 3 7 30 45-38 Vivoo 21 9 3 9 30 53-56 Vosmeer 20 7 3 10 24 36-52 Schijf 20 6 3 11 21 33-45 Kruisland 20 3 6 11 15 28-46 Lepelstr. Boys 21 3 5 13 14 27-64 Welberg 21 2 7 12 13 24-59 Moerstraten 21 2 5 14 11 23-68 Tegen Tjoba 7 is Emergo erin geslaagd een voortdurende achterstand om te zetten in een voorsprong. Uiteindelijk wonnen de Thoolse korf ballers de wedstrijd met 12-10. Ook Emergo 2 pakte de volle winst. Van de jeugdteams wonnen de D en de W, terwijl A en C geljkspeelden. Emergo begon niet goed aan de thuiswed strijd tegen Tjoba. Patricia Pelgrim opende nog wel de score, maar daarna liep de ploeg constant achter de feiten aan wat leidde tot een 3-6 achterstand. Na twintig minuten kwam het eigen spel van de Tho- lenaren langzaam op gang. De wedstrijd werd spannender en nog voor de rust had Emergo de achterstand tot 6-7 verkleind. De treffers werden gemaakt door Irene Farla (2x), Marco v.d. Hoek (2x) en Jaco van Dis. Na de rust ging het lange tijd ge lijk op, maar bij een 9-9 stand bouwde de ploeg uit Sint-Maartensdijk een 12-9 voor sprong op om die niet meer uit handen te geven. Uiteindelijk werd het 12-10. Na de mst scoorden Gerrie Anthonisse (3x), Marco v.d. Hoek (2x), Jaco van Dis en Ire ne Farla. Emergo begon de derby tegen Scheldevo- gels 5 uit Bergen op Zoom heel overtui gend. Binnen een paar minuten was al een 3-1 voorsprong genomen dankzij doelpun ten van Herman v.d. Berg, Yvonne v.d. Berg en Arie Jansen. De Thoolse ploeg verdedigde vooral goed, hield het initiatief en liep voor de rust uit naar een 6-2 voor sprong. Nadat het in de tweede helft 8-2 was geworden, leek de wedstrijd een ken tering te krijgen. Scheldevogels scoorde twee keer en het spel van de thuisclub werd onrustiger. Maar de Bergenaren kwamen niet verder terug, terwijl Emergo uitliep naar een mime 11 -5 overwinning. Gescoord werd er door Herman v.d. Berg (4x), Jos Oostdijk (2x) en Jaco Rip (2x). Emergo A speelde tegen Voltreffers een spannende wedstrijd. Voor de rast nam de Thoolse ploeg steeds een voorsprong, maar de tegenstander uit Oosterhout kwam voortdurend terug. Niettemin ging Emergo met een 4-3 stand rasten. Na de hervatting leek het de verkeerde kant op te gaan, want Voltreffers wist met 4-5 voor te komen. Emergo kwam terug tot 6-6 en dat werd de eindstand. De treffers kwamen op naam van Jaco van Heemskerk (2x), Nico le Dam, Marcel de Frel, Ruben Steketee en Justine Weijenbeig. Tegen DSO uit Klundert kende Emergo C geen beste start. Bas Vroegop opende wel iswaar de score voor zijn team, maar nog voor de rast keek men tegen een 1-2 ach terstand aan. In de tweede helft leek het team uit Sint-Maartensdijk een kansloze missie te krijgen nadat DSO een gat van twee doelpunten sloeg. Maar de wils kracht van de thuisploeg zorgde ervoor dat de stand weer in evenwicht werd gebracht (4-4). Walter Geuze (2x) en Bas Vroegop maakten de doelpunten. Het duel tussen Emergo D en Stormvogels was de hele tijd een gelijk opgaande partij Maar bij 3-3 kwam uiteindelijk het be slissende doelpunt voor het team uit de smalstad tot stand (4-3). Dominic v.d. Berg en Harmen van Heemskerk scoorden beide twee keer. Tegen Scheldevogels leek Emergo W niet helemaal bij de les te zijn. Telkens nam de thuisclub een voorsprong, maar steeds weer kwamen de Bergenaren terug. Niet temin leidde Emergo bij de rust met 3-2. De tweede helft was een ander verhaal. Emergo liet door goed samenspel en veel pressie op de korf van de tegenstander zien, de sterkste te zijn in deze derby. Uit eindelijk werd het 6-2 door treffers van Pascal Farla (4x), Hilbert Poot en Anke Vroegop. De ploeg uit Sint-Maartensdijk won ook de strafworpen (11-7). Komend weekeinde is er geen competitie, maar gaan de korfballers schaatsen en zwemmen in Eindhoven. S*_ Gymnastiek Turner Joost de Wilde uit Sint-Maar tensdijk deed zaterdag op uitnodiging in Volendam mee aan een jeugdtoernooi, dat voorafging aan een internationale landenwedstrijd. In zijn categorie (4B) eindigde hij als derde van de zes deelne mers, met zeventiende punt minder dan de nummer twee. Joost behaalde 43,05 punten. Per onderdeel was zijn score als volgt: vloer 8,4 p, voltige 7,4 p, ringen 6,55 p, sprong 6,75 p, brug 7,55 p en rekstok 6,4 p. Op 11 maart is Joost de Wilde de enige Thoolse deelnemer aan de voorwedstrijd voor het NK herentur nen die in Sint-Annaland wordt gehou den. Toby Hage mag niet deelnemen aan de finale van het Nederlands damkam pioenschap. De Thoolse dammer liep zondag in Hengelo de kwalificatie voor de eindronde mis. Bij de halve finale was Hage op een gedeelde tweede plaats geëindigd, zodat een herkamp nodig was voor de beslissing. In de barrage moest Toby Hage de strijd aanbinden met vier dammers. Uit de vier partijen behaalde hij drie punten, waardoor hij niet verder kwam dan een vierde plaats. De uit Tho len afkomstige Daniëlla de Vos heeft zich in het damestoernooi wel voor de eindronde van het Nederlands kam pioenschap geplaatst. Elf Thoolse turners deden zaterdag in Loon op Zand mee aan de eerste kwalifi catiewedstrijd herenturnen van de KN- GU regio Z.W.-Nederland. Met twintig medailles - alleen de eerste plaats werd beloond - kwamen ze terug naar huis. Armand Looyé van WIK behaalde de meeste medailles, zes, maar opmerkelijk was de prestatie van zijn clubgenoot Bart de Wilde die ondanks de zware concurrentie in zijn categorie (17 deel nemers) vier eerste prijzen in de wacht sleepte. Zijn oefening aan de rekstok werd met 9,6 hoog gewaardeerd. De Thoolse medailles werden als volgt verdeeld. Benjamin van 't Hof (WIK, cat. 1D): vloer 9,1 p, voltige 9,05 p, brug 7,4 p en rek 8,9 p. Armand Looyé (WIK, cat. 2D): vloer 9,1 p, voltige 9 p, ringen 7,9 p, sprong 8,45 p, brug 7,7 p en rek 9,1 p. Marijn Dam (Spido, cat. 5E): vol tige 8,2 p. Bart de Wilde (WIK, cat. 6D): voltige 9,1 p, ringen 8,65 p, sprong 9,5 p en rek 9,6 p. Robin van Dijke (WIK, cat. 6D): brug 7,8 p. Menno de Ruiter (WIK, cat. 4E): vloer 7,1 p, voltige 6,65 p, rin gen 6,2 p en sprong 9,1 p. Ook op de brug werd hij eerste met 4,55 p maar dat was te weinig voor een medaille. Vijf Thoolse deelnemers behaalden in hun categorie geen enkele eerste prijs: Lean- der van Schetsen, Wouter Moerland en Maarten v.d. Harst van WIK, Tommy v.d. Plas en Niek de Winter van Spido. Op 8 april volgt in Oosterhout de tweede wedstrijd. Per toestel gaan de zes beste turners door naar de finale op 20 mei. WHS-Halsteren. WHS oefent van avond thuis tegen hoofdklasser Hal steren en zaterdag tegen VCK. KEUKENCEN nbergsewej Telefoon: 0164-682871 f Advertentie j.M. 2 - H -s c i.r fc - l—M— sV C' v 'ft

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13