Hoger rioolrecht is niet vanzelfsprekend 'Waterberging in Sint-Philipsland lost weinig op en is veel te duur' Imago van Zeeland bij het bedrijfsleven moet beter worden BBA wil geld voor veiligheid chauffeurs Samen spelen is heel motiverend 1 imabo i i Q D 11 d B B El B 1 B B IE B D B B Wc-hokjes zijn blijvertjes Imabo adviseert Vriens-De Schelde al: Opstelwedstrijd scholieren rond Rooseveltmedailles A.P. Kornaat: Stankoverlast door riool in Anna Jacobapolder Opspuiten van strandjes Buspassagiers stabiel aantal Aanvulling geld voor Ten Anker en blazen Ansichtkaarten in het Zeeuws Statenfracties krijgen 144 mille voor takenpakket Dirigent Peter de Rooij van Euterpe Sint-Maartensdijk: RMI verhuist met steun provincie Donderdag 2 maart 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Drie tientjes per jaar vanaf2001 PvdA, VVD en RPF/GPV willen nu nog niet instemmen met een verhoging van het rioolrecht in de jaren na 2001. Die boodschap kreeg wethouder K.A. Heijboer in de ge meenteraad te horen. De drie fracties herinnerden hem eraan, dat voorbehoud in december te hebben gemaakt in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Provincie trekt 600.000 gulden uit Zeeland is moeilijk bereikbaar en ver van de randstad gelegen, voornamelijk agrarisch en geschikt voor strand- vakanties, cultuurarm, te kleinschalig en biedt veel rust en ruimte. Dat beeld heeft de gemiddelde Nederlander van onze provincie en daar moet wat aan gedaan worden, vindt het provinciebestuur. Een half miljoen wordt er uit getrokken om het imago van Zeeland te verbeteren en zo meer economische activiteit naar het zuidwesten te trek ken. VanJoeten Geklungeld Grote actie Surpriseconcert Scherpenisse Hannover WêÊÊêê^.. b'i In het najaar van 1998 werd in Sint-Philipsland het overtollige regenwater over de Zuiddijk gepompt. Het aanleggen van een berging voor vuil rioolwater in de Schoolstraat en Gladiolenstraat in Sint-Philipsland zal de kans op overlast door stank verminderen. In deze berging wordt bij overtollige regenval rioolwater ingelaten in een riool dat rechtstreeks is aangesloten op de zuivering. Hierdoor wordt voorkomen dat vuil water op het oppervlaktewater te recht komt. Het karwei kost 880.000 gulden. Inspreker J. Kempeneers stelde in de commissie gemeentelijke ontwikkeling dat de berging weinig oplost. Hij vond het bedrag erg hoog. En A.P. Kornaat (PvdA) wil dat er wat gedaan wordt aan de stankoverlast in Anna Jacobapolder. Met een kostenstijging op grond van het gemeentelijk rioleringsplan is in de gemeentebegroting voor 2000 geen rekening gehouden. Er is bijna 2,2 miljoen gulden extra nodig om een aantal geplande werken te kunnen uitvoeren. Maar de kosten stijging maakt volgens het gemeen tebestuur ook een verhoging van het rioolrecht noodzakelijk. Drie tien tjes komt erbij in 2001, zodat deze heffing dan op 273 gulden uitkomt. In het voorstel aan de gemeenteraad stond verder, dat dit zou oplopen tot 399 gulden in 2004. Drie fracties, waarvan er twee in het college ver tegenwoordigd zijn, maakten be zwaar tegen dat laatste. Er zit een btw-compensatiefonds aan te ko men - waarschijnlijk in 2002 - en als dat er is zal het rioleringsplan opnieuw doorgerekend worden. „Wij willen de hoogte van het riool recht na 2001 laten afhangen van het instellen van het compensatie fonds", zei A.P. Kornaat (PvdA). Ook mevrouw E. Frigge-Hogestee- ger (VVD) en A.L. Piet (RPF/GPV) maakten de wethouder duidelijk zich niet te willen vastleggen voor latere jaren. „Ik heb er moeite mee De gemeente zal het wc-hokje dat bij het strandje in Sint-Annaland staat voor de braderie weghalen om te voorkomen dat het vernield wordt. Vorig jaar werd het hokje tij dens de braderie in brand gestoken. De gemeente wordt daardoor op ex tra kosten gejaagd, zo zei wethou der R. Ravensteijn van financiën in de commissie gemeentelijke ont wikkeling op een vraag van J.P. Bout (CDA). Die wilde weten of de gemeente de schade moet betalen of dat de scha de wordt gedekt door de verzeke ring. Dat laatst was niet het geval. Ravensteijn zei dat de mobiele toi letunit voortaan weggehaald zal worden voordat de braderie begint. De commissie besprak de resultaten van de proef met de mobiele toilet- De gemeente heeft ontheffing ge vraagd van de natuurbeschermings wet om vier bestaande strandjes in het Oosterscheldegebied te kunnen opspuiten. De strandjes liggen bij Stavenisse, Sint-Annaland, Goris- hoek en Sint-Philipsland. Het mi nisterie van landbouw, natuurbe heer en visserij moet de ontheffing verlenen. De provincie heeft ver schillende instanties van de aan vraag op de hoogte gesteld en hen gevraagd eventueel vóór 17 maart te reageren. Het betreft rijkswaters taat, de directie visserijen van het ministerie en de Zeeuwse milieufe deratie. In verband met de mishandeling van een chauffeur in Den Bosch treft de BBA, die ook op Tholen en Sint- Philipsland de lijndiensten verzorgt, extra veiligheidsmaatregelen. Het incident vond plaats, ondanks de uitgebreide inzet van het Brabantse openbaar vervoerbedrijf op dit ter rein. Onlangs werd de BBA hier voor onderscheiden met de nationa le veiligheidsprijs. Het recente incident noopte de directie de in spanningen op te voeren om de vei ligheid van medewerkers en klanten te waarborgen. Er is 1,3 miljoen gulden uitgetrokken voor extra maatregelen. Daarmee verdubbelt de BBA bijna de financiële inspan ningen voor veiligheid. Ondanks het veiligheidsbeleid is het aantal incidenten op het gebied van molest en vandalisme jaarlijks fors toege nomen. De BBA rekent op een fi nanciële tegemoetkoming van over heden als bijdrage in de kosten van het sterk geïntensiveerde veilig heidsbeleid. Voor Tholen zou dat zowel de gemeente als de provincie Zeeland kunnen betekenen. De BBA geeft het personeel curcus- De overname van Gieterij Middel burg door RM1 Holland uit Bergen op Zoom en de aangekondigde con centratie in Middelburg is goedge keurd. De twee gieterijen onder één zullen in de Zeeuwse hoofdstad 5000 ton per jaar produceren met ze ker 70 medewerkers. Alle 40 perso neelsleden uit Bergen op Zoom, on der wie ook een aantal Tholenaren, is gevraagd om mee te gaan naar Middelburg. Daarnaast komen er nog 30 medewerkers van de voorma lige Gieterij bij. Een gedetailleerd verhuisplan van diverse bedrijfsmid delen, waaronder moderne electro- ovens, wordt uitgewerkt. Er worden hoogwaardige producten gemaakt voor o.a. de internationale markten van turbines, afsluiters, vlinderklep- pen, koelplaten voor hoogovens. De ze schaalvergroting verbetert vol gens directeur A. Vriesendorp de concurrentiepositie van de gieterij. In Middelburg wordt geïnvesteerd in o.a. een modern smeltbedrijf, verbe tering van de logistiek en capaciteits vergroting. De productie van giet- wanneer wordt afgeweken van wat er in de commissie is besproken", merkte Piet op. Een jaarlijkse ver hoging met drie tientjes in de perio de 2002 t/m 2004 is voor hen niet bespreekbaar. Instemmen met de begrotingswij zing was nodig om de voortgang van de geplande werken niet in ge vaar te brengen, maakte de wethou der duidelijk. En voorwaarde om een overeenkomst met het water schap te kunnen ondertekenen over het optimaliseren van het afvalwa tersysteem van de zuiveringsinstal latie bij Tholen en verbeteren van overstorten. Volgens Heijboer had het voorstel uitsluitend betrekking op de jaren 2000 en 2001. Door daarin het jaartal 2004 met het bij behorende bedrag te schrappen, konden de drie genoemde fracties akkoord gaan. „Maar dat komt dan wel terug in de kadernota", kondig de Heijboer aan. In plaats van een lastenverhoging zou, maakten VVD en RPF/GPV duidelijk, eventueel de opbrengst van de verkoop aande len Bouwfonds Nederlandse Ge meenten gebruikt kunnen worden om de hogere kosten te betalen. ten bij de dijkovergangen in Sint- Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en de Oesterdam. De SGP is tegen het plaatsen van de toiletten. De andere partijen stem den in met het voorstel van het col lege om voortaan jaarlijks tijdens de zomervakantie wc-hokjes te plaat sen. Bij de Oesterdam komt ook nog een toilet voor duikers op de plaats waar de duikers het water in gaan. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) wil de ook een toilet bij de Philipsdam, maar zij vergiste zich in de grens tussen de gemeente Tholen en Schouwen-Duivenland. Recreanten zitten aan de andere kant van de ge meentegrens. „Dat is een zaak voor de gemeente Schouwen," zei Ra vensteijn. Dagelijks maken op Tholen en Sint- Philipsland zo'n 1900 mensen ge bruik van de bus. Het aantal buspas sagiers steeg de afgelopen tien jaar nauwelijks, blijkt uit gegevens die de BBA heeft verstrekt aan de pro vincie Zeeland. Periodiek worden de aantallen passagiers geteld op de drukste telpunten op gemiddelde werkdagen. Tussen 1990 en 1999 bewoog dat cijfer zich tussen de 1850 en 1950, met uitschieters naar boven de 2000 (in 1991 en 1994) en naar 1800 (in 1990). Het beeld is stabiel, concludeert de provincie die sinds 1998 verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer. sen voor preventieve en repressieve oplossingen en er worden anti-van- dalisme projecten op scholen ver zorgt. Er zullen proeven genomen worden met camera's in bussen. Het accent van de maatregelen - ook de inzet van toezichthouders en kaart- controleurs - ligt in de steden Bre da, Tilburg en Den Bosch. Bij de eindverdeling van de gelden voor Zeeuwse verzorgingshuizen gaat Nieuw Sandenburgh uit Veere met de hoofdprijs strijken: een eenmalige bij drage van een half miljoen gulden voor gedeeltelijke nieuwbouw van het verzorgingshuis. De provincie denkt zelf overigens nog 615.677,- over te hebben, maar veiligheidshalve wil het college voor zorgverzekerin gen te Amstelveen uitgaan van vijf ton. Ten Anker en de Schutse vallen buiten de prijzen, maar bij een eerde re verdeling van de subsidiepot 1999 gaf de provincie een aanvullend be drag aan Ten Anker van 72.469,-. werk is inmiddels in gang gezet en een begin is gemaakt met het over brengen van de gietactiviteiten uit de markiezenstad. De overige afdelin gen van RMI Holland blijven in Ber gen op Zoom. De provincie Zeeland verleent steun aan de verhuizing en in de staten commissie economie noemde het nieuwe SGP-statenlid dr. C.P. Pol derman de leningsvoorwaarden riant. Gedeputeerde D. Bruinooge sprak over een uitzonderlijk geval. Hij wees erop, dat de provincie in navolging van de gemeente Middel burg de gieterij wil helpen bij een herstart. Er wordt een maximale bij drage van 550.000 gulden in de ver huizing van apparatuur van Bergen op Zoom naar Middelburg verleend. Mede wegens de Europese regelge ving is ervoor gekozen om de bijdra ge deels in de vorm van een lening te verstrekken. Als de gieterij winst gaat maken, is het volgens gedepu teerde Bruinooge redelijk dat de bij drage van de provincie word^terug- betaald. Kempeneers zag het geld liever ge bruikt om voor het plan Noord een gescheiden afvoersysteem van riool- en regenwater aan te leggen zoals hij ook had voorgesteld op de districts bijeenkomst van het waterschap Zeeuwse Eilanden in Sint-Annaland. Eerder vroeg Kornaat al om aandacht voor de klachten van bewoners aan de Langeweg in Anna Jacobapolder over stankoverlast uit het riool. Volgens Komaat is die stank 'enorm'. De klachten zijn gekomen nadat er een aantal jaren geleden een nieuwe riole ring is aangelegd, zo zei hij. Het gaat daarbij om enige tientallen woningen. Ambtenaar W.A. Blaas zei er ook van gehoord te hebben en zegde toe er aandacht aan te zullen besteden. Door de nieuwe riolering is er volgens hem meer druk op de woningen komen te staan. „De remedie is het plaatsen van een stankafsluiter in de woningen." Kempeneers vindt dat de extra ber ging weinig soelaas biedt. De ge meente mag in het vervolg maar drie „Wat betekenen die twee puntjes dirigent Peter de Rooij aan een jeu: aankijkt. Op een zeer begrijpelijke zikanten uit dat de eerste vijf mate den. Ruim vijftien kinderen in de aan het repeteren met het leerlinge pe uit Sint-Maartensdijk. I T „Ze hebben er ontzettend veel plezier in", vertelt dirigent Peter de Rooij na de repetitie. In het gebouw aan de Radda Barnenstraat repeteren elke woensdagavond de samenspelgroe- pen van de Smurdiekse muziekver eniging. Vol trots vertelt De Rooij dat de vereniging 28 leerlingen heeft, voor een kleine muziekvereniging is dat veel. „In juni vorig jaar hebben we een grote actie gehouden omgiet ledental van de fanfare op te krikken. keer per jaar ongezuiverd rioolwater op het oppervlaktewater lozen (dat was zes keer). Dat is volgens hem een groot pro bleem omdat het dorp steeds groter wordt en de pomp om het water naar de zuivering te pompen onvoldoende capaciteit heeft. Door de veelvuldige hevige regenval in Sint-Philipsland is drie keer ongezuiverd overstorten vol gens Kempeneers te weinig. „Gebruik het geld om een begin te maken met de gescheiden afvoer van riool- en regenwater in het plan Noord waar de bewoners regelmatig worden geconfronteerd met water in kruipruimten, en andere ongemak ken. Deze berging lost weinig op en is volgens mij een indirecte milieu heffing voor de Thoolse burger." Komaat (destijds gemeenteraadslid in Sint-Philipsland) zei dat het probleem al lang bekend is. „Er is bouwtech- i het eind van maat vijf?", vraagt ige bugelspeelster die hem vragend anier legt de dirigent de jonge mu- tog een keer gespeeld moeten wor- ïftijd van acht tot twaalf jaar zijn rkest van muziekvereniging Euter- We hebben de twee basisscholen be zocht en daar een behoorlijk aantal nieuwe leden weten te werven die nog steeds met veel plezier een instru ment bespelen." Volgens De Rooij is het een soort wisselwerking. „Als er één gaat, komen er vanzelf anderen mee naar de repetities die, als ze het leuk vinden, ook graag in de vereni ging willen". Van de nieuwe leden gaat een aantal naar de Zeeuwse muziekschool. De anderen worden door De Rooij of diens dochter Monique zelf opgeleid. Als de nieuwe muzikanten een week of zes spelen, mogen ze naar de sa- menspelgroep. Deze eerste groep be staat uit kinderen die pas zijn begon nen met het bespelf/i van een instrument. „Op deze repetities to nisch geklungeld. Er liggen drains in de stoepen, maar die helpen niet." De meeste raadsleden vroegen van wethouder K.A. Heijboer van open bare werken een reactie op het voor stel van Kempeneers en konden zich vinden in de aanleg van het nieuwe type riool. Wel merkte J.C. Koopman (SGP) op dat zijn fractie de raming 'fors' vond. Hij vroeg om meerdere aannemers een offerte te laten uit brengen voor het werk. Ook wilde hij weten of er drainage op aangesloten wordt. Volgens Heijboer is dat laatste niet mogelijk. „We mogen geen drainage aansluiten op het riool. Drains kun nen nergens op aangesloten worden. Ze zouden verzanden." Volgens Komaat zal het riool voor verbetering zorgen. Maar door lekka ges in het huidige stelsel hebben be woners last van rioollucht in huis. Hij stelde voor de bewoners van advies te dienen om dit tegen te gaan. Het plan Noord blijft volgens Komaat een pro bleem omdat het oppervlaktewater vanuit Anna Jacobapolder in die rich ting zal stromen bij hevige regenval. A.L. Piet (RPF/GPV) stelde voor het aanleggen van gescheiden afvoer te versnellen 'tegen acceptabele kosten'. De wethouder vond dat er taken van de gemeente en het waterschap door elkaar werden gehaald. „Ik kan geen men ook veel zaken aan de orde die tijdens de lessen niet worden bespro ken", legt De Rooij uit. Het gaat dan om zaken als het met elkaar leren spe len en hoe dat samenspel moet klin ken. De Rooij: „Ook belangrijk is het om verenigingsgevoel te kweken. Je weet dan met wie je samen in een ver eniging zit." De Rooij denkt ook dat het samenspelen heel erg motiverend werkt. „Je kunt alleen thuis studeren, maar samen spelen is toch veel leu ker". Als de leden een tijdje in de eerste sa- menspelgroep hebben gespeeld, mo gen ze doorstromen naar de tweede samenspelgroep die overigens pas ge bombardeerd is tot leerlingenorkest. „Wanneer de leerlingen over mogen stappen, bekijken we per persoon. Als iemand goed kan spelen, mag hij eer der over dan wanneer iemand iets minder speelt", legt De Rooij uit. Het repertoire in het leerlingenorkest is heel breed. „We spelen muziek uit een samenspelboekje, maar soms ook stukjes die ik zelf heb geschreven", waterschapszaken beantwoorden. We zijn wel in overleg met elkaar. Wij zijn verplicht te zorgen voor de goede afvoer van riool- en hemelwater. Daar spreken we nu over." Het pro bleem dat Kempeneers schetste, is bij het college bekend, zei Heijboer. Hij lichtte toe dat er in Scherpenisse een soortgelijk probleem is. „Daar wordt samen met een adviesbureau op dit moment naar gekeken. Maar het plan Noord is een geheel andere zaak dan het vuilinsluitend riool." Bij de herinrichting van de Bosstraat in Tholen zal volgens Heijboer een begin worden gemaakt met het ge scheiden afvoeren van de twee wa terstromen. „Financieel is het niet allemaal te behappen. Van oude woon- kernen kunnen we voor on geveer 10 procent afkoppelen, in nieuwbouwwijken wordt dat 60 pro cent." Bijna alle raadsleden drongen er bij de wethouder op aan samen met het waterschap naar de problemen in plan Noord te kijken. Heijboer zei dat de gemeente en het water schap al 'volop' samenwerken sinds de wateroverlast in Sint-Phi lipsland en Sint-Annaland in sep tember 1998. vertelt de Rooij, die overigens voor het groot orkest ook regelmatig zelf stukken schrijft. Het leerlingenorkest treedt ook regelmatig op, wat volgens De Rooij heel motiverend werkt. Daarnaast wordt ook samen met de grote fanfare gespeeld. De Rooij: „In november vorig jaar hebben we een surpriseconcert gegeven. Er is toen ook samen met de jeugd gespeeld". Tijdens dat concert kreeg ook een aantal leerlingen te horen dat ze mee mochten gaan spelen met de 'groten'. „Voor de kinderen was dat een echte surprise", zegt De Rooij lachend. Wanneer een leerling uiteindelijk de overstap maakt naar het groot orkest, wordt ook weer individueel bekeken. „Als het echt nog te moeilijk is voor iemand, is het gewoon beter om er nog even niet aan te beginnen", aldus De Rooij, die samen met zijn dochter Monique bekijkt of een leerling 'rijp' is voor de grote fanfare. Van toeten en blazen is een serie artikelen over diverse groepen die actief zijn binnen de Thoolse mu ziekverenigingen. De inspanningen die het provinciaal bestuur zich zal getroosten, richten zich dan ook vooralsnog op het be drijfsleven in de rest van Nederland. Het beeld van Zeeland als vesti- gingsgebied voor bedrijven dient in overeenstemming gebracht te wor den met de werkelijkheid, vindt Middelburg. De economische moge lijkheden van Zeeland zijn elders on voldoende bekend. Evenmin als het feit dat hier een groeiend industrieel complex is ontstaan dat in toene mende mate een beroep doet op ken- nisspecifieke dienstverlening van derden. Promotie en acquisitie wordt in het sociaal-economisch beleidsplan van de provincie veel belang toegekend. Daarom is een stichting Economi sche promotie en acquisitie Zeeland opgericht, die binnen de landsgren zen actief zal zijn (deelname bedrij- venbeurzen, ontwikkelen van folder materiaal). Gezien het beperkte budget van twee ton zal deze stich ting niet extra kunnen bijdragen aan de noodzakelijke verbetering van het vestigingsimago van Zeeland. Daar om wil de provincie experts inscha kelen om een plan te ontwikkelen waarin het woon-, werk- en leefkli- Leerlingen van Zeeuwse middelba re scholen (mavo, havo, vwo) krij gen de kans om bij de uitreiking te zijn van de Four Freedoms awards én de laureaten persoonlijk te ont moeten. Ze kunnen meedoen aan een opstelwedstrijd en in maximaal drie A4-tjes een verhaal schrijven over één van de vijf mensen die de onderscheiding op 27 mei in Mid delburg zullen ontvangen. De uit verkorenen dit jaar zijn president Ahtisaari van Finland (Four Free doms medaille), de Poolse minister van buitenlandse zaken Geremek (medaille voor vrijheid van me ningsuiting), de Britse Dame Cicely Saunders (vrijheid van godsdienst), plantgeneticus Swaminathan uit In dia (vrijwaring van gebrek) en voor malig hoofdaanklager bij de VN-tri- bunalen voor ex-Joegoslavië en Rwanda Louise Arbour (vrijwaring Stichting Zuudwest 7 breidt de acti viteiten uit. Naast de uitgave van het Zeeuwstalige tijdschrift Noe (600 abonnees) zijn ansichtkaarten gemaakt met daarop een komische tekst in dialect. Drie zijn er inmid dels verkrijgbaar, een verjaardags-, beterschaps- en verhuiskaart. De opzet is te komen tot een serie van twaalf, waaronder kaarten voor de toeristische markt. De ansichtkaar ten zijn in tal van Zeeuwse boek handels verkrijgbaar. Maar de stich ting heeft nog meer pijlen op de boog om het gebruik van dialect te bevorderen. De uitgave van een jeugdboek, dichtbundel en verha lenbundel in het Zeeuws staan voor later dit jaar op het programma. Verbree waarnemer. Voor de twee de keer in zijn carrière treedt burge meester A. Verbree van Rei-msers- waal op als waarnemer in een andere gemeente. Deed hij dat en kele jaren geleden in Sint-Philips land, vanaf 28 februari vervangt hij zijn collega G.C. de Groot van Ka- pelle voor een periode van drie maanden. De Groot kampt met ge zondheidsproblemen. maat aan de orde komt. Vervolgens moet er een uitgebreide en gerichte mediacampagne komen en nog an dere activiteiten. Middelburg wil de sociale partners bij het ontwikkelen van dit alles betrekken, maar ook vertegenwoordigers van gemeenten, het onderwijs, de woningbouwsector e.d. Dit jaar wordt een half miljoen beschikbaar gesteld, maar ook vol gendejaren zal geld nodig zijn. Ook in het buitenland moet aan het imago van Zeeland gewerkt worden, vinden gedeputeerde staten. Daarom zal men meedoen aan de wereldten toonstelling Expo 2000 in het Duitse Hannover. Tien regio's zijn uitgeno digd om op een tijdelijk eiland in de Maschsee een architectuurtentoon stelling in te richten. Voor Zeeland is de stichting 'Het Zeeuwse gezicht' benaderd. De provincie is bereid 100.000 gulden bij te dragen en voor nog eens 75 mille garant te staan. Expo 2000 wordt gehouden van 1 ju ni tot half augustus. Er doen 190 lan den en organisaties aan mee en er worden 40 miljoen bezoekers ver wacht. van vrees). Met de uitreiking van de onderscheidingen grijpt de Roos evelt Foundation terug op de vier fundamentele vrijheden die de Amerikaanse president F.D. Roos evelt in 1941 in een rede voor het Congres formuleerde als waarschu wing tegen het opkomende fascis me. Het kunstwerk op het gazon bij de N.H. kerk in Oud-Vossemeer heeft dit thema eveneens. De uitreiking sluit de 'Maand van de Vrijheid' af. Vanaf 20 april zijn in heel de provincie evenementen te bezoeken waar het vieren van de vrijheid en het streven naar een rechtvaardige samenleving voorop staan. Zoals het festival Cultureel Gekleurd en het Bevrijdingsfestival (op 5 mei) in Vlissingen. Voor de 'Maand van de Vrijheid' is een spe ciale internetpagina in het leven ge roepen: ww.maandvandevrijheid.nl De negen fracties in de provinciale staten van Zeeland krijgen geza- menlijkl44.341 gulden voor de be hartiging van hun taken in 2000. Deze vergoeding is naast die van het individuele statenlid, die een schadeloosstelling ontvangt omdat hij veelal onder werktijd moet ver gaderen. Voor de fractievergoeding wordt uitgegaan van een basisbe drag van 6344 gulden en een bedrag van 1586 gulden voor de eerste drie leden en 2114 gulden voor het vier de en eventuele volgende statenlid. Het CDA en de VVD ontvangen met elk 10 statenleden het meest met 25.907 gulden, de eenmans fracties van D66'er drs. R.C. Basti- aanse uit Tholen en de partij West- strate uit Krabbendijke krijgen het laagste bedrag: 7930 gulden. Pen ningmeester G.D. Roeland van de SGP-fractie kan 19.562 gulden te gemoet zien. e Waterlandroute. Voor de Water land fietsroute die op Tholen is ont wikkeld, geeft de provincie een sub sidie van 9477 gulden. Advertentie I.M.' Nieuwe leden van Euterpe mogen na een week of zes naar de samenspelgroep. En als één v isaties kan Imabo het weten. Een showroom-bezoek :':L 3 ns-De Schelde is succes. Bergen op zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 i Fax: (0164) 245370 A 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 11