'Muziek betekent alles voor mij' NIEUW Gratis B. en w. hebben nu wel ruim 2 ton over voor de ambulance Extra lokaal bij Heenetrechtschool 400 jaar Stavenisse Wilt u vrijblijvend advies? Misbruik van uitkeringen Geef de jeugd een kans Bijzondere organist Job Jansens uit Tholen stopt na 30 jaar Brabanders goedkoopst bij Wimpel Samenwerken veiliger verkeer Donderdag 24 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Na een periode van zo'n 30 jaar stopt Job Jansens uit Tholen zijn actieve loopbaan als organist. Het einde van een speciale carrière in de muziek, waarin het orgel en de zang centraal stonden. De afgelopen jaren was Jan sens organist van de Hervormde Gemeente Immanuël in Tholen en de Gereformeerde Kerk in Poortvliet. 9Nieuwe liederen staan me soms tegen9 Geen slechte muziek Spotter 9De Uiver maakte grote indruk op me9 Vader en zoon Predikant beroepen Wonen en milieu Kijkavond schoolproject Hardrijders beboet Beroep op predikant Zilveren toneelgroep Uijl troeft De Jonge af Oliebollenactie Regenton begraafplaats Belt u voor een afspraak. Wij zijn u graag van dienst, ook 's middags. Rabobank Tholen Ommezwaai van gemeente Tholen Verhitte gemoederen Jansens, 68 jaar, vindt het mooi ge weest: „Ik ben al erg lang organist en toch op een leeftijd gekomen waarop ik wat meer vrije tijd en on gebondenheid wil. De laatste tijd vindt er ook steeds meer een veran dering plaats in de liederen die ge zongen worden. Er verschijnen meer nieuwe stukken en binnenkort komt ook het nieuwe liedboek 2000 uit. Daarnaast wordt steeds vaker gezongen uit bundels die niet door de kerken zijn erkend. Er komt te veel nieuws en dat kan ik niet alle maal bijhouden. Ook staat het me soms tegen." Voor de organist zijn de muziek stukken die nieuw uitgebracht wor den, moeilijker te leren vanwege het feit dat hij geen 'gewone' bladmu ziek kan lezen. „Ik heb nooit orgel les gehad. Vanwege mijn jeugd en de oorlog was daar de mogelijkheid niet voor. Ik ben via mijn broers in aanraking gekomen met klavarskri- bo (een andere manier van muzie knotatie, in kolommen) en heb mij daar verder in verdiept. Er is best veel muziek te krijgen in klavarskri- bo, maar voor het begeleiden van koren is er niets in de handel. Als ik dus de cantorij, die vaak vierstem mig zingt, moet begeleiden dan moet ik de muziek overschrijven naar klavarskribo. Ik moet mij dus altijd goed voorbereiden voor de diensten. Het liedboek voor de ker ken ken ik grotendeels uit mijn hoofd, althans de regelmatig gezon gen liederen". Toch heeft Jansens er nooit over gedacht opnieuw orgelles te nemen, om zo de 'gewone' blad muziek te kunnen spelen. „Als je zo laat helemaal opnieuw orgel moet leren spelen, begin je dus weer bij nul en moet je al de dingen afleren die je jezelf hebt aangeleerd. Dat zou nooit gaan. Tevens zou ik dan te lang op non-actief staan", aldus de organist. „Het begeleiden van de ge meenten en de cantorij gaat goed, voor solo spelen is mijn capaciteit echter niet toereikend. Als ik voor aanvang van de kerkdienst moet spelen, voel ik nog altijd spanning." Ondanks de spanning betekent or gelspelen voor Job Jansens een ui ting van gevoelens en emoties: „Ze ker het improviseren en het bewerken van muziekstukken voor koren is heel ontspannend. Van prestige heb ik geen last, maar ik stel wel hoge ei sen aan het spelen in de diensten, en zeker in de erediensten. Ik speel niet alleen voor mijn plezier, maar zeker ook voor de kerk, de mensen en God. Speciale diensten blijven je al tijd bij en kun je wel zien als hoog tepunten uit mijn carrière. Zo vond ik de dienst in 1996 rond het 10 jaar in gebruik genomen orgel van de Hervormde Gemeente Immanuël in de Gasthuiskapel erg speciaal. Zijn interesse in muziek en voor keur voor het orgel heeft Jansens al van kind af aan: „Ik was altijd al gefascineerd door de harmonie en fanfare. Als kind mocht ik er van mijn ouders niet bij. Toen wij echter later een harmonium in huis kregen, ging ik mij steeds meer interesseren voor orgelmuziek. Het orgelspelen vond ik een mooi alternatief voor de harmonie en fanfare. En het orgel heeft ook bijna alle instrumenten in zich. Als je er alsmaar meer mee be zig bent, gaat het steeds verder groeien." Jansens, geboren in Tho len en opgegroeid in Poortvliet, be zocht vaak orgelconcerten en ging zich ook interesseren voor de orgel bouw en -historie. Via zijn vrouw kwam Job Jansens in aanraking met koren en koorzang. „Ik zie het als een toevoeging op het orgelspel. Mijn muziekkennis verbreedde en mijn interesse groeide. Ik raakte on der de indruk van de mogelijkheden van de menselijke stem. Door zelf ook te gaan zingen, werd ik alsmaar enthousiaster en via stemvormings- cursussen ging het steeds beter. Daarnaast had ik het geluk dat ik mocht samenwerken met iemand als Kees van Dis. Naast een zeer goed musicus is hij ook een goed didacticus en ik heb zowel bij het orgelspelen als bij het zingen veel van hem geleerd", aldus de orga nist. De positieve kennismaking met de koorzang was voor hem de aanleiding om zelf te gaan zingen in diverse koren, waaronder de canto rij van de Hervormde Gemeente Im manuël die hij voorheen altijd bege leidde. Janssens stopt weliswaar als organist, maar hij blijft lid van deze cantorij. „Alles", is het antwoord dat Job Jansens geeft op de vraag wat mu ziek voor hem betekent. „Muziek betekent alles voor mij, heel mijn leven draait erom. Muziek hoort in mijn leven." Voor Jansens is er bij voorbeeld ook geen slechte klassie ke muziek: „Vaak luistert men niet goed genoeg naar werken. Na een aantal keren een muziekstuk te heb ben beluisterd, kan men het beter beoordelen en voelt men de muziek meer. Natuurlijk heeft iedereen een eigen mening, maar zeg nooit 'mu ziek ts niks', maar 'ik vind die mu ziek niks'. Dat zijn twee verschil lende dingén. Muziek is kunst waarbij een uitspraak als 'dat kan ik ook', wat bijvoorbeeld bij schilde rijen van Mondriaan ook te horen is, géén argument is. Je moet nooit ie mand zomaar veroordelen. Mijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar harmonieuze muziek, daarom ver kies ik ook het orgel boven de piano. Ik houd van muziek met sa menhang. Wat betreft orgelmuziek gaat mijn voorkeur uit naar de ro mantiek; werk van onder anderen Felix Mendelssohn. Naast organist van de gemeente in Poortvliet (van 1969 tot 1991, en van 1996 tot 2000) en Tholen (van 1988 tot 2000), speelde Job Jansens ook tijdens de oecumenische ge bedsdiensten en verleende hij me dewerking aan kerkdiensten in de Gereformeerde Kerk in Anna Jaco- bapolder en bij de Protestantenbond in Tholen. In het dagelijks leven heeft Job Jan sens bij verschillende bedrijven ge werkt. „Vanwege mijn opvoeding en de oorlog was het niet mogelijk om na mijn basisschool een vervolgop leiding te volgen en moest ik dus meteen gaan werken. Later heb ik nog wel allerlei cursussen gevolgd. Verschillende soorten werk heb ik gehad. Zo was ik chauffeur, werkte ik bij een eierpoederfabriek, een weg- en waterbouw aannemer en de laatste paar jaren bij Bruynzeel keu kens. Daarnaast bekleedde ik ook nog ruim 20 jaar diverse bestuurs functies van een vakorganisatie." Tussen al deze drukke bezigheden door heeft Jansens toch nog tijd voor een hobby kunnen maken. Hij is een gedreven 'spotter' (kijker) en fotograaf van civiele vliegtuigen. „Eerst fotografeerde ik voorname lijk kerken, maar toen ik toevallig in 1981 langs Schiphol kwam, kwa men mijn oude gevoelens voor vliegtuigen weer boven. In 1934 was de Uivervlucht van Amsterdam naar Melbourne. Ik kreeg toen ik on geveer 3 jaar oud was van mijn broer een uit hout gesneden Uiver, wat een grote indruk op mij maakte. Na mijn bezoek aan Schiphol groei de mijn interesse in de verschillen in kleur en model van de verschillende vliegtuigmaatschappijen. Mijn zoon en ik zijn ook geregeld naar buiten landse vliegvelden gegaan om er te 'spotten'. Vroeger gingen we min stens één keer per week, maar tegen woordig gaan we slechts alleen in de zomermaanden, één keer per maand." Zelf vliegen heeft hij wel gedaan, maar toch blijft hij liever aan de grond. Via zijn computer werkt hij zijn uitgebreide verzame ling bij en heeft hij ook de lay-out verzorgd van twee CD-inleggers voor twee koren. Zijn grootste pas sie blijven echter de muziek, het or gel spelen en het zingen. Zondag nam Job Jansens afscheid als organist van de Hervormde Ge meente Immanuël. In de feestelijk dienst waarin ook verschillende ker kenraadsleden werden bevestigd, werd de afscheid nemende organist nog even in het zonnetje gezet. De cantorij, onder leiding van Kees van Dis, zong twee liederen die ge schreven waren door Van Dis en ds. J. Balk, waarin zij Job Jansens be dankten voor zijn bewezen dien sten. Als afscheidscadeau kreeg Jansens van de predikant het histo rische boek met liederen 'Neder- landtsche Gedenck-clank' van A- driaen Valerius. Dit boek uit 1626 bevat onder andere de bekende lie deren 'Wilt heden nu treden' en 'Komt nu met zang'. Namens de kerkenraad ontving de organist een delfts blauw bord met het zegel van de Hervormde Gemeente Imma nuël. Na het in ontvangst nemen van deze geschenken, richtte de heer Jansens nog een woord tot de gemeente en bedankte hij iedereen en vooral zijn collega Kees van Dis waar hij zo goed mee heeft samen gewerkt: „Hoewel je qua leeftijd mijn zoon zou kunnen zijn, zie ik je in de muziek toch meer als vader", besloot Jansen die afscheid nam als organist, maar een man blijft met ware liefde voor de muziek. Jan de Viet is zijn opvolger. VERVOLG VAN PAGINA 2 De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Melis te Genemuiden. De Zeeuwse milieufederatie heeft voor de plattelandsvrouwen een in formatieve avond verzorgd over wo nen. Er werden dia's getoond over woonstijlen, kleurgebruik, licht in huis, benutten van ruimte, opknap pen, restaureren, decoreren en hoe men zelf te werk kan gaan. Ook werd verteld over milieuvriendelij ke materialen, waarvan monsters bekeken konden worden. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. Op de Groen van Prinstererschool wordt op 1 maart een kijkavond ge houden naar aanleiding van het jaar lijkse project. Thema dit jaar was 'Het land van de Bijbel'. Per groep zijn de afgelopen week werkstukken ge maakt. Groep 1 behandelde 'de her der', groep 2 'het woestijnleven', groep 3 'reizen in de tijd van de Bij bel', groep 4 'het paleis van Salomo', groep 5 'de wijngaard', groep 6 'wo nen in het land van de bijbel' en groep 7/8 'het Jodendom'. De kijkavond is van zeven uur tot half negen. Dan zullen de oudste leerlin gen ook weer allerhande dingen ver kopen: koffie, fris, soep, ijs en snoep, appelflappen, bolussen, vis, slaatjes, voorgebakken friet, dmiven, bloe men, kaarten en speelgoed. De school houdt acties voor de Cheider scholen gemeenschap (voor orthodoxe joden) in Amsterdam en voor de Isaac da Costa stichting die Messiasbelijdende joden helpt een kerk te bouwen in Is raël. Ook spaart men voor de inrich ting van het nieuwe schoolplein. Op de Postweg is zondagmiddag door de politie een snelheidscontrole ge houden. Tussen half een en twintig over vier passeerden 1350 voertuigen de radarwagen. Daarvan reden er 88 harder dan de toegestane 80 km/u. Dat betekent dat 6,5 procent van de bestuurders in overtreding was. Door de Gereformeerde Gemeente is een beroep uitgebracht op ds. M. Ka rens te Werkendam, die ook is beroe pen door de gemeente Rijssen-Zuid. De jaarlijkse gezinsavond van platte landsvrouwen en landbouwvereni- ging Ons Voordeel heeft vrijdag een speciaal tintje. Voor de 25ste keer voeren eigen leden een toneelstuk op en dat zilveren jubileum was aanlei ding om mensen die in het verleden meespeelden voor de rollen te vragen. Opgevoerd wordt de komedie 'Zo'n heerlijk huisje buiten'. De voorstel ling begint om half acht in 't Ouwe Raed'uus en na afloop is er een gezel lig samenzijn met muziek en gelegen heid om te dansen. In de biljartcompetitie van Tolrust dacht G. de Jonge in zijn partij tegen J. Uijl de buit al binnen te hebben, maar Uijl dacht daar anders over en won met één puntje verschil. C. Na- gelkerke speelde met 2,72 weer het sterkste gemiddelde; de hoogste serie, van elf caramboles, was voor W. Bijl. De uitslagen: M. Hage-M. Uijl 4,78- 10; R. Vogelaar-W. Bijl 6,3-10; G. de Jonge-J. Uijl 9,71-10; M. Uijl-W. Bijl 10-8,86; G. de Jonge-C. Nagelkerke 6,29-10; M. Hage-R. Vogelaar 9,57- 10; M. Uijl-G. de Jonge 8,97-10. Sportvereniging Poortvliet Scherpe- nisse houdt woensdag 8 maart een oliebollenactie. Vanaf half acht 's morgens is het voor bedrijven en par ticulieren mogelijk om de lekkernij persoonlijk te kopen op het sportpark. Vanaf half negen komt men ermee langs de deur. De opbrengst is be stemd voor het jeugdhonk dat de voetbalclub wil realiseren. Jg Sint-Philipsland Op de oude begraafplaats aan de Oostdijk komt een waterton te staan. B. en w. hebben dat besloten nadat er verschillende keren op aangedrongen is in de commissie gemeentelijke ont wikkeling. SGP en RPF/GPV vonden het niet noodzakelijk. Een watertappunt ontbreekt op deze begraafplaats. Straks kunnen bezoe kers water halen uit de ton voor het begieten van bloemen op een graf of het schoonmaken van grafstenen. Dinsdagavond gingen alle partijen ak koord met het voorstel. Ook SGP en RPF/GPV. J.C. Koopman (SGP) wil de er geen halszaak van maken, zo zei hij, en vond de waterton een goed al ternatief. A.L. Piet (RPF/GPV) noem de het een fraaie oplossing. Hij had zich laten informeren en had begre pen dat de begraafplaats nog regelma tig bezocht wordt en bezoekers moei te hebben met het sjouwen met gieters vanuit de woonkern. E. Frig- ge-Hogesteeger (VVD) merkte op dat de gemeente 's zomers de ton wel re gelmatig moet bijvullen. Schoolstraat 1 Tel. 0166-609200 Advertentie I.M. Delta Noord ving na de fusie van de ambulancedienst Tholen met Goeree- Overflakkee altijd bot, maar nu zijn b. en w. van Tholen wel bereid om tot een maximum van 217.000 gulden per jaar de ambulancedienst Bevelan- den te steunen. Gedeputeerde De Kok en het bestuur van de Bevelandse dienst hebben het college op andere gedachten gebracht. In de wet ambu lancevervoer staat namelijk dat er een gemeentelijke eindverantwoorde lijk- heid is. Als er onvoldoende andere initiatieven zijn, kan de gemeente worden verplicht in het nodige ambulancevervoer te voorzien. Die wet gold overigens ook al in de periode van Delta Noord, maar toen stonden b. en w. altijd met de knip op de portemonnee aan de zijlijn, hoe hoog de nood ook gestegen was. Par ticulieren moesten in de bres springen om de ambulance vanuit Sint-Maar tensdijk te kunnen laten doorrijden, maar de gemeente gaf niet thuis. En de ziektekostenverzekeraars weiger den ook om over de brug te komen en die houding is er nog steeds. Een ac ceptabele ambulancedienst op Tholen vergt 592.000 gulden per jaar en na de vergoeding van de ziektekosten- verzekaars is er nog een verschil van maar liefst 217.000 gulden. Voor die bijna zes ton staat er op werkdagen een parate ambulance van 8.00 tot 17.00 uur in de gemeente Tholen. Het noemen van de stand plaats Sint-Maartensdijk wordt ver meden in het voorstel van b. en w., dat dinsdagavond om half acht wordt be sproken in een ingelaste vergadering van de commissie algemeen bestuur en welzijn. De paraatheid overdag wordt inge vuld met drie verpleegkundigen en drie chauffeurs van elk 32 uren. Die zes medewerkers komen in dienst van de Bevelanden. De Thoolse ambulan cedienst en Delta Noord werkten met piketdiensten, maar in het voorstel van b. en w. wordt de Arbeidstijden wet als barrière genoemd om zo ver der te gaan. Maar behalve het te fre quent en langdurig uitvoeren van piketdiensten speelt ook het niet be schikbaar zijn van vooral verpleeg kundig personeel, dat genoegen wil nemen met een groot percentage 'on aantrekkelijke piketdiensten'. Uit zendkrachten zijn aanzienlijk duur der, zodat van eigen personeel wordt uitgegaan, anders zou het tekort nog veel groter zijn. De provincie Zeeland zal naar verwachting tot 1 april de te korten van ambulancedienst Bevelan den op het Thoolse vervoer voor zijn rekening nemen, daarna moet de ge meente Tholen met de portemonnee open. B. en w. zien dat als een tussen fase, want het college houdt er reke ning mee dat de hulpverleningsregio gelijk gaat vallen met de politieregio. En dan moet de gemeente Tholen als nog officieel toetreden tot de te vor men ambulancedienst benoorden de Westerschelde en de regionale brand weer Zeeland. Het bijpassen van de tekorten tot maximaal 217.000 gul den per jaar vertoont volgens het col lege al kenmerken van de overeen komst met het streekgewest westelijk Noord-Brabant, waarbij Tholen nu is aangesloten. Ten aanzien van Delta Noord is het al een hele tijd stil, maar maandag morgen is er in het provinciehuis in Den Bosch een hoorzitting in ver band met een bezwaarschrift van Delta Noord tegen de beslissing van g.s. om de ambulancevergunning voor Tholen aan de Bevelanden te geven. Een commissie o.l.v. gedepu teerde Van Nistelrooij zal de monde linge toelichting op de bezwaren be handelen. Afhankelijk van de situatie of er nieuwe feiten naar voren ko men die verder onderzoek vergen, zullen g.s. van Noord-Brabant in de loop van maart, in elk geval voor 1 april, uitspraak doen. Wanneer het bezwaar ongegrond zou worden ver klaard, staat er voor Delta Noord nog een externe procedure open bij de rechtbank. De gemeente Tholen en de provincie Zeeland zijn ook uitge nodigd voor de hoorzitting. Eilanden Nieuws, het nieuwsblad van Goeree-Overflakkee, berichtte dinsdag over 'verhitte gemoederen' bij de ambulancedienst. Een ver pleegkundige zou op non-actief zijn gezet. De krant meldt, dat twee per soneelsleden al langere tijd alcohol drinken in diensttijd, zelfs voor spoedritten. De politie heeft deze in formatie doorgespeeld aan de in specteur voor de volksgezondheid en het bestuur van Delta Noord. Direc tie en bestuur wijzen de beschuldi gingen echter van de hand en spre ken over rancuneus handelen van een vertrekkend personeelslid, dat per 1 maart in verband met een ar beidsconflict Delta Noord moet ver laten. Overigens zou er tussen Delta Noord en de zorgverzekeraars weer overleg plaatsvinden over de toe komst van de ambulancedienst. Er zijn verder berichten, dat de ANWB de ambulancediensten op Goeree- Overflakkee zou willen verzorgen, zoals dat ook in andere gebieden ge beurt. Aannemer Soffers uit Hoogerheide was met 1.114.000 gulden, exclu sief btw, de laagste inschrijver bij de aanbesteding van de verbou wing en uitbreiding van dorpshuis de Wimpel te Sint-Philipsland. Het bestuur van de stichting Dorpsbe langen had zes bedrijven uitgeno digd, waarvan er vijf een prijs in dienden. De plaatselijke aannemer Kleinbouw Techniek kwam op de tweede plaats met 1.143.000 gul den. Uytdewilligen uit Nieuw-Vos- semeer was derde met 1.151.000 gulden, De Kok uit Bergen op Zoom schreef in voor 1.168.000 gulden en Fraanje uit Lewedorp sloot de rij met 1.173.000 gulden. Het installatiewerk werd apart aan besteed. Na een eerste selectie van zes bedrijven, waaronder het Sint- Philipslandse Deltatechniek, ble ven er uiteindelijk twee over. Maasair uit Halsteren was daarvan de laagste met 223.000 gulden, ex clusief btw. Van Vliet uit Bergen op Zoom schreef in voor 230 mille. De Thoolse architect Tom Moer land voert de directie van het werk. Er zullen nog een aantal bezuini gingen doorgevoerd worden omdat de aanbesteding boven de raming van 1,7 miljoen gulden, exclusief btw, is uitgekomen. Na overleg met de omwonenden van o.a. de Vol- kerakstraat zullen er schroefpalen toegepast worden in plaats van de traditionele heipalen. Dat maakt het werk wel duurder. Hetzelfde geldt voor de bijzondere geluidsi solatie van de kleine zaal. Eind maart zal het karwei beginnen. Na de uitbreiding zullen de peuter speelzaal, de bibliotheek en het wijkgebouw ook ondergebracht worden in de Wimpel, waarvan de functie daardoor flink versterkt wordt. Bij de Die Heenetrechtschool in Oud-Vossemeer wordt op dit moment hard gewerkt aan de bouw van een extra lokaal. De uitbreiding komt aan de zuidkant van de school en er wordt een stuk tuin voor opgeofferd. De openbare basisschool kampt al langere tijd met ruimtegebrek. En hoewel het volgens de normen recht had op een extra lokaal, kreeg het dit aanvankelijk niet van de gemeente omdat er geen geld voor was. Omdat er een extra potje werd gevonden, ging de uitbreiding alsnog door. Waarschijnlijk zal het nieuwe lokaal na het carnaval in gebruik genomen kunnen worden. Het zal onder meer als computerlokaal dienst gaan doen. De heer Van de Kieboom, hoofd so ciale dienst van de gemeente Tholen, timmert in het artikel in de Eendracht- bode van 10 februari aardig aan de weg met zijn stelling, dat 25% van 300 75 werklozen niet willen wer ken of niet de moeite doen om door een werkgever te worden aangeno men. Weet u wel, meneer Van de Kie boom, hoeveel mensen u met deze uitspraken kwetst. En weet u ook hoe rooskleurig de financiële positie van uitkeringsgerechtigden is in het alge meen en van sommige groepen in het bijzonder. En hoe vernederend het overkomt, dat wanneer je huursubsi die aanvraagt of bijzondere bijstand of voor hercontrole wordt uitgeno digd, je na het invullen van alle for muleren ook nog eens je giro- of bankafschriften van de laatste dertien weken moet tonen alsof je een misda diger bent. U moet de moeite eens ne men om net als de volgens u profite rende uitkeringstrekkers, 1 jaar van zo'n riant salaris rond te moeten ko men. En dan moet u uw verhaaltje nog eens komen vertellen. Want u weet net zo goed als ik, dat werkge vers het neusje van de zalm willen, juist omdat ze veel keus hebben. En het stikt van de bonusregelingen. Meneer Van de Kieboom: u zit weer in de verkeerde politieke partij. U moet weer overstappen, maar nu naar de S.P. van Marijnissen. Dan kunt u een stuk schrijven over de zich verrij kende toplaag van het bedrijfsleven, gouden handdrukken, miljoenen sala rissen, bonussen, opties, declaraties. En dan kunt u nog meer bezuinigen dan 1,2 miljoen gulden, want dan kunt over 75 mensen misschien wel 350 miljoen gulden per jaar bezuini gen. Want dat is de realiteit en het punt waar alles om draait: de mensen die het goede voorbeeld moeten ge ven, verrijken zich over de rug van de laagstbetaalden, met instemming van vele politieke partijen. De rijken wor den steeds rijker en de armen steeds armer. Maar, meneer Van de Kieboom, uw verhaal heeft nog een andere bedoe ling. U schuwt zelfs het middel (in dit geval uitkeringsgerechtigden) niet om zelf nog een tree hoger op de maat schappelijke ladder te komen. Maar ik denk niet, dat je langs deze weg veel goodwill kweekt, ja nog minder vrienden maakt door op de massa in te spelen. U moest u schamen. Bah. F. Reijngoudt, Stoofstraat 13, Tholen. Wij willen het comité laten weten: het was een jaar om nooit te verge ten. De opening, ontbijt en optocht zeer ludiek Ook de fototentoonstelling was uniek Dan de spelletjes voor de kinderen. Kon het ook niet verhinderen dat de playbackshow met Koos gezien mag worden als grandioos. De muziek op de haven heeft een gezellige bijdrage aan deze dagen. Danseressen, veel zon en publiek maakten pok deze dag zeer uniek Dan naar de haven met een fiets. Wie dacht dat het uit zou lopen op niets, heeft veel gemist. Een professioneel spektakel met de zeskamp, naar de braderie een belangrijke schakel. Haven-kadefeesten met een braderie, Stavenisse weet niet wat het ziet. Ook de medeburgers van Tholen wil len het doen geloven: Stavenisse mag er zijn en dat vinden wij heel fijn. Door een spontane medewerking van kerk en koren hebben we dankbaarheid en lof kun nen horen. Ook is dankbaarheid getoond; met een volle kerk zijn jullie beloond. Rest ons aan horeca en comité te denken. Jullie hebben veel feestvreugde kun nen schenken. Een fotoruildag in dit jaar; met de lampionoptocht is 400 jaar dan klaar. Wij bedanken jullie voor het vele werk Als comité zijn jullie sterk Daarom verzoeken wij: ga door. Krijgt deze oproep ook gehoor? Opa en opoe (Wielaard) Dr. Bernhardistraat 7 Stavenisse. Eindelijk eens iets positiefs over de jeugd van Sint-Annaland: een fles- senactie. Meestal zijn het negatieve dingen die je hoort. Ik hoop dan ook dat het doorgaat, de club, skeeler- baan enz. Er moet toch een plek zijn voor de jeugd, dat is er voor ouderen toch ook om te sjoelen of te biljarten. Het is niet meer net als vroeger. Het liefst brengt de jeugd de tijd samen door. Ze mogen ook een vriend mee naar huis nemen, desnoods twee. Maar ze zijn toch liever met een groep en daar is het huis weer te klein voor. De mensen kunnen tegenwoordig zo weinig verdragen. Overal wordt de jeugd weggestuurd: bij het sportveld, op de haven, in de speeltuin, bij je huis (want dan sturen de buren je weg). Pak je stiekem een aardbei uit de tuin, dan zegt de buurman: ik breek je poten. Of een andere buur vrouw: ik snijd je kop eraf. Dat zijn de mensen van tegenwoordig. Dat is naastenliefde. En het ene kind krijgt soms altijd de schuld. Heeft hij toe vallig die kleur jas aan, o, dan zal het die wel geweest zijn. Ook al was hij er helemaal niet bij. Gun de jeugd toch ook eens wat. Ik wil zelf best met een bus of een lijst langs de deur om nog meer geld op te halen. Misschien zijn er nog be drijven die ook wat willen schenken. Mensen die zelf kinderen hebben en ze wat gunnen in hun jeugd, die voe len dit het beste aan. Mevrouw Bos Sint-Annaland. In het gemeentehuis wordt dinsdag middag de intentieverklaring ver keersveiligheid Tholen ondertekend. Gemeente, provincie, water- schap, ministerie van verkeer en waterstaat en regionaal orgaan verkeersveilig heid Zeeland spreken af om te komen tot een duurzaam veilig wegverkeer op het grondgebied van Tholen. De partijen zullen daarbij samenwerken en werkzaamheden coördineren, waartoe een stuurgroep en een pro jectgroep opgericht worden. Job Jansens achter het kleine orgel in de Gasthuiskapel, gebouwd door de gebroeders Van Vulpen uit Utrecht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 3