Ruim 12 mille verkoping Adullam 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 februari 2000 Kerk in Stadszicht Gemeente wacht uitspraak rechter af Zwerfkast gestolen Vakantiebijbelclub Prijs in kleurwedstrijd Autospiegel vernield Klaverjassen Korenavond R.K. kerk Leger bij de Passage Vierde kledingzaak Geen voorrang Ondernemers betreuren samenvallen evenementen Rederijkers repeteren Bestel-/Bedrijfsauto's Etienne beste gemiddelde Jeugdprijzen optocht Geslacht in eigen slagerij Kandidaten genoeg voor auditie Twee winnaars percentagetrofee Oliebollen Nieuwe secretaris Smerdiek Project Stolbergschool Rommelmarkt succes Geen zonwering Klaverjassen Zwaar verkeer Te laat geremd DAG EN NACHT Er zit schot in de plannen voor de nieuwbouw in het bestemmingsplan Stadszicht. Wethouder W.C. van Kempen zei dinsdagavond in de commissie gemeentelijke ontwikke ling dat er met de verschillende par tijen in het plan alleen nog over 'de tailpunten' gesproken moet worden. Hij verwacht dat binnenkort een ex ploitatieovereenkomst getekend kan worden met de projectontwikke laars en het bestuur van de Gerefor meerde Gemeente die nu nog huist in de kerk aan de Hoogaarsstraat. A.L. Piet (RPF/GPV) vroeg naar de stand van zaken. „De nood voor de kerk wordt steeds groter. Het ge bouw is nu veel te klein." Volgens Van Kempen is het nog wachten op de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening (die komt op 3 april) die de weg vrij moet maken voor het definitieve bestemmings plan. „We willen vaart in de proce dure, maar we zijn gebonden aan termijnen." De brieven waarin W.G. Kuipers uit de Bebouwdendam bij gemeente klaagt over hinderlijke activiteiten (het vullen van persluchtflessen) op zondag bij duikschool Orka aan de Eendrachtsweg, bieden geen nieu we aanknopingspunten die tot actie zouden moeten leiden. De burge meester heeft dat gezegd in de ge meenteraad. De RPF/GPV-fractie drong aan op het innemen van een definitief standpunt. En de SGP meende dat het een duidelijke zaak was, zodat opgetreden kan worden. Maar het gemeentebestuur wil af wachten wat de rechtbank zal bepa len ten aanzien van hoe je kunt oor delen of een bedrijf op zondag open is of niet. Kuipers heeft namelijk de rechter ingeschakeld. Uw brede financiële dienstverlener voor sparen, reizen, effecten, verzekeringen, con sumptieve financierin gen, hypotheken, ja voor alle geldhandelingen. De gehele week geopend en op vrijdagavond van 18.30-19.30 uur U kunt ook dag en nacht gebruik maken van onze pinautomaat in de Brugstraat. Rabobank Tholen Brugstraat 27 Tel. 0166-609200 Advertentie I.M. Bij een loods in aanbouw hebben onbekenden in het weekeinde een zogenaamde zwerfkast ontvreemd. Volgens de gedupeerde aannemer - die voor enkele duizenden guldens is benadeeld - kan een particulier niets doen met zo'n kast die op bouwplaatsen wordt gebruikt. Van 7 t/m 9 maart wordt een inter kerkelijke vakantiebijbelclub geor ganiseerd voor de jeugd van de ba sisscholen. Deze dagen wordt er veel gezongen, geluisterd naar bij belverhalen en geknutseld. Inmid dels zijn ook kleurplaten verspreid, die de kinderen kunnen inleveren bij Hage textiel in de Dalemsestraat (daar kunnen ook meerdere exem plaren afgehaald worden). De win naars van de kleurwedstrijd worden tijdens de vakantiebijbelclub be kendgemaakt. De club wordt ge houden in De Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat en begint el ke ochtend om kwart voor tien. De zesjarige Lucas den Hartog uit de Polderstraat is één van de negen winnaars in de teken- en kleurwed strijd van ziekenhuis Lievensberg. Lucas won de eerste prijs in de cate gorie 4 t/m 6 jaar. Kinderen die de polikliniek in Bergen op Zoom of Steenbergen bezochten, konden aan de wedstrijd meedoen. Deze telt vijf ronden en de tweede is nu afgeslo ten. De derde ronde begint in mei/juni, als de renovatie gereed is van de centrale wachtruimte van de polikliniek van het ziekenhuis. Onbekenden hebben voor enkele honderden guldens schade toege bracht aan een auto die op de Boter markt stond. Dit is gebeurd tussen vrijdagavond tien uur en zaterdag morgen negen uur. Eén van de spie gels lag bij de auto op de grond. De 50-jarige eigenaresse van de auto heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling. De competitiewedstrijd van klaver- jasclub Stad Tholen telde donder dag 28 deelnemers. Winnaar werd Anita Aarnoudse met 5429 punten. Op de tweede plaats eindigde H. Oldenburg met 5340 p, 3. K. Schol- tes 5272 p, 4. J. Jansen 5124 p en 5. C. Hage 4970 p. In het kader van het honderdjarig bestaan van het kerkgebouw organi seert de Rooms-Katholieke pa rochie Onze Lieve Vrouw Hemel vaart dinsdag een korenavond. Naast de eigen koren van de pa rochie werken diverse koren uit Oud-Vossemeer, Halsteren en Le pelstraat eraan mee. Naast hun ei gen liederen brengt elk koor een lied dat door de aanwezigen meege zongen kan worden. De avond in de kerk aan de Markt begint om acht uur en is voor iedereen vrij toegan kelijk. De parochie Onze Lieve Vrouw He melvaart is in 1795 gesticht. Het huidige kerkgebouw aan de Markt werd op 19 november 1900 ingeze gend. Het is gebouwd op de plaats van de Waalse kerk (een protestants kerkgenootschap) die de parochie in 1818 aankocht. Voor de dames van de Passage ver telde majoor Bolhoeve van het Le ger des Heils over zijn werk voor deze organisatie. De 57 aanwezigen kregen te horen wat het Leger des Heils inhoudt en hoe Bolhoeve erbij betrokken raakte. Eerst was hij, sa men met zijn vrouw, actief in het jeugdwerk. Daarna werd hij na een opleiding van zeven jaar korpslei der. De majoor werkte als maat schappelijk werker onder gedeti neerden en bij de reclassering in Rotterdam en is nu werkzaam te Lunteren, in de psychiatrisch-foren- sische kliniek Groot Batelaar. Deze kliniek is door het Legere des Heils opgericht en er worden tbs-gevan genen in de leeftijd van 18 tot 35 jaar behandeld. Hoewel dit de 'zwaarste jongens' zijn en het een open kliniek betreft, komen in Lun teren zelden ontsnappingen voor. Bolhoeve vertelde dat het zeer in tensief werk is, maar dat de liefde voor Christus hem helpt om het te doen. „De Heilige Geest helpt je om de mensen te bereiken." Met voorbeelden en anekdotes maakte hij veel duidelijk over zijn werk. De aanwezigen ervoeren zijn verhaal als erg interessant en vonden het, met zoveel getuigenis, een fijne avond. De majoor werd met een gift voor Groot Batelaar bedankt door presidente mevr. Heemskerk-van der Laan. Voor de pauze werd het huishoude lijk gedeelte afgewerkt. De kascom- missie, de dames Izeboud en Wes- tra, hadden de boeken van de penningmeester in orde bevonden. Een bestuurswisseling vond niet plaats. Op 22 maart is de volgende bijeenkomst, dan vertelt mevrouw Kochen over joodse gebruiken. iC Een distributie-planologisch onder zoek (dpo) moet uitwijzen of er in Tholen ruimte is voor een vierde kledingwinkel. Mocht dat het geval zijn, dan is het gemeentebestuur be reid planologische medewerking te verlenen aan het plan van C. van Voorst voor een kledingzaak in de Hoogstraat. Deze ondernemer, die twee jaar geleden medewerking kreeg voor het vestigen van een hoedenspeciaalzaak, zal het dpo voor eigen rekening moeten laten uitvoeren. Er zijn al kledingzaken aan de Botermarkt (Inema), in de Kerkstraat (Schanulleke) en in de Bakstraat (Jeanshop). Bij een aanrijding op de kruising van de Edisonweg en de Grindweg zijn vrijdagmorgen twee auto's licht beschadigd. Een 20-jarige bestuur der uit Bergen op Zoom kwam uit de Edisonweg gereden en liet op de voorrangskruising niet een van links over de Grindweg naderende 19-ja- rige inwoonster voorgaan. Tijdens de algemene ledenvergade ring van de middenstandsvereniging is geconstateerd dat de jaarlijkse braderie - gekoppeld aan de Zeven- dorpentocht en het dweilbandfesti val van de Lamsöören - op 8 juli sa menvalt met de viering van 525 jaar Sint-Annaland. Omdat de datum van de wandeltocht al een jaar tevo ren wordt vastgesteld, is verschui ven onmogelijk. Voorzitter J.J.M. Bosters zei het te betreuren dat schijnbaar op het moment van aan vragen niet wordt gekeken of er in de gemeente al andere grote evene menten op het programma staan. Uit het financieel verslag bleek, dat de neerwaartse spiraal van de laatste jaren voorzichtig wordt omgebo gen. De toekomst ziet er zodoende wat rooskleuriger uit voor de ver eniging die 26 leden telt (waarvan er 14 op de vergadering waren). Be sproken werden voorstellen over di verse acties, de braderie en een be- drijvenpresentatie. Op 12 april is er een volgende vergadering, waar le den welkom zijn die willen mee denken over de braderie. Na het huishoudelijke gedeelte gaf fiscaal bedrijfsadviseur P.J. de Kok een toelichting op het nieuwe belas tingstelsel. Hij maakte de aanwezi gen attent op een aantal belangrijke veranderingen en gaf daarnaast en kele adviezen met betrekking tot af trekposten die nu nog wel mogelijk zijn maar volgend jaar niet meer, zodat men daar zijn voordeel mee kon doen. Toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht heeft de repetities hervat voor het blijspel 'Boerenkool met worst'. In december ging de geplan de uitvoering niet door wegens ziekte van één van de hoofdrolspe lers, maar nu staat de voorstelling voor 18 maart gepland. In 'Boerenkool met worst' gaat het over boerin Jannie Landstra die er financieel slecht voor staat. Ze kan de pacht aan de landheer niet beta len, waarop deze dreigt de boel te verkopen. Hij komt, met zijn vriendin, poolshoogte nemen, maar hem wordt het leven zuur gemaakt door de familie en vrienden van Jannie Landstra. Terwijl de vriendin van de landheer meer oog heeft voor de knecht, lukt het Jannie's dochter om de man zelf te verlei den. Ook de oude sjacheraar Berend en oma doen een duit in het zakje in dit blijspel. 'Boerenkool met worst' wordt op gevoerd in de Vossenkuil en begint om half acht. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de biljartcompetitie van De Treffers speelden J. Etienne en P. de Leeuw met 18 beurten de kortste partij. Etienne had bovendien met 2,94 het beste gemiddelde. De hoogste serie - 19 caramboles - kwam op naam van N. Rooijakkers. De uitslagen: H. Hommel-J. van Daalen 4,38-10; C. Burgers-J. Hommel 10-9,5; J. Etienne-N. Rooijakkers 10-9,04; P. de Leeuw- K. Hommel 10-5,87; D. van Driel- B. den Hollander 10-9,48; L. van Wezel-D. den Hollander 10-8,57; B. den Hollander-L. van Wezel 10- 8,32. Met het plaatsen van de naamborden van Gróót Pesóót aan de invalswe gen is zaterdagmiddag het carnaval al een beetje begonnen. Er was een ballonnenwedstrijd voor de jeugd aan gekoppeld en 's avonds zetten zes bands hun beste beentje voor op het dweilbandfestival. Op vrijdag 3 maart bezoekt prins Wij te met zijn gevolg de peuter speelzaal en de basisscholen, waarbij kandidaten voor jeugdnarretje en - prinsesje worden bekeken, 's Avonds is er dan een lampionoptocht en voor de volwassenen het polderkoaitjes- bal. Zaterdag 4 maart trekt vanaf vijf over één de optocht door het dorp. Carnavalsvereniging De Vlóóien- trappers hoopt op een grote deelna me en stimuleert dat door extra prij zen beschikbaar te stellen voor de jeugd. Ook zal een juryprijs uitge reikt worden aan degene die het bes te inspeelt op het publiek. Jeugddienst. In de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg in Tholen wordt zondagmorgen om 10 uur een jeugddienst gehouden, geleid door dhr. Jansen uit Oud-Gastel. Het jon gerenkoor Rejoice zal optreden. Donderdag, vrijdag en zaterdag H Maandag, dinsdag en woensdag X Verse kippenbouten 1 kg 3,25 Hamlappen 1 kg 10,- Nasivlees 500 gr. 4,50 Schnitzel 100 gr. 1,50 Schouderkarbonade 1 kg Magere speklappen 1 kg Varkenspoten 1 kg Hamburgers 5 halen Achterham 100 gram f 2,35 Rundermelange 100 gram t 1,50 Cornedbeef 100 gram f 1,50 Gekookte worst 200 gram f 1,95 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 6,95 X 6,95 1,50 4 BETALEN Advertentie I.M. De twee audities voor het Setal- lands spektakel hebben voldoende kandidaten opgeleverd voor het his torisch openluchtspel, begin juli aan de haven. Tijdens de eerste proefop- tredens werden 24 mannelijke en 36 vrouwelijke figuranten getest; de tweede keer verschenen 15 manne lijke en 20 vrouwelijke solisten in de Sakofahal. Regisseur Kees van Broekhoven en dirigent Pierre van Broekhoven troffen de eerste keer kwalitatief betere kandidaten dan bij de tweede auditie. Met name de kandidaten voor het koor lieten een sterke indruk achter. Het koor staat onder leiding van Rinus van Gorsel, dirigent van VZOS en het mannen koor. Er zijn drie jongens geselec teerd voor de hoofdrol, maar er is nog een nadere selectie nodig om de beste te kunnen kiezen. Overigens is het aantal opgegeven kinderen veel te hoog. Er zijn er maar twintig nodig. Donderdag 9 maart zal de rolverdeling bekend gemaakt wor den. Van volksdansvereniging Dodi Do- di doen 13 vrouwen mee, aangevuld met eventueel vier mannen uit Nu- mansdorp. Leden van gymnastiek vereniging WIK verlenen ook hun medewerking. Maandag 28 februari wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Arno Bruijnzeel en Remco Vroegop hebben beide de percentagetrofee gewonnen van tafeltennisvereniging Smash '76. Met een 100% score in hun klasse waren beide jeugdspe lers de beste competitiespelers van de club. Voor Vroegop was het de tweede keer dat hij de wisselbeker in ontvangst mocht nemen uit han den van wedstrijdsecretaris Chris Hage. Dit gebeurde vrijdag tijdens de algemene ledenvergadering, die door 27 leden (waaronder erevoor zitter Adri Fase) werd bijgewoond. Hage deed verslag van de jeugd- competities, waar algemeen adjunct Marco Saarloos dit deed van de se nioren en het eerste jongensteam. Verder maakte Saarloos de uitslag bekend van de clubcompetitie bij de jeugd. Deze verliep spannend en drie spelers eindigden met 17 pun ten. Op grond van het onderlinge re sultaat werd Harm Westdorp win naar, vóór Mathijs v.d. Graaf en Remco Vroegop. Zij kregen een be ker. Voorzitter Kees Vroegop over handigde zijn dochter Anky alsnog de wisselbeker van het Thools kam pioenschap. Voor het eerst was er een klasse voor meisjes, maar op de wedstrijddag zelf was de beker nog niet beschikbaar. De spelers van de drie teams die kampioen zijn ge worden in de najaarscompetitie - de meisjes, jongens 2 en jongens 4 - kregen elk een medaille. De diverse verslagen werden door de aanwezigen goedgekeurd en na het bespreken van de begroting 2000 werd besloten om de contribu tie ongewijzigd te laten. De perio diek aftredende bestuursleden Mar co Saarloos en Christian van 't Hof werden bij acclamatie herkozen. In de kascommissie neemt Henny Westerlaken de plaats in van Jos IJ zerman. Bij de bestuursmededelin gen en de rondvraag kwamen diver se zaken aan de orde. Zoals de braderie, het deelnemen van meisjes aan het invitatietoemooi en het ver sturen van verjaardagskaarten aan de leden. Ook de deelname aan de historische optocht voor 525 jaar Sint-Annaland kwam ter sprake. Voor dit onderdeel is een werkgroep gevormd die bestaat uit Jos IJzer man, Peter Bazen, Matthijs Bruijn zeel en Gabriël Gunter. En de jubi leumcommissie voor het zilveren jubileum van Smash in augustus 2001 bestaat uit Ad van 't Hof, Hen ny Westerlaken, Elly van Beek, Piet van Dijke en een afgevaardigde van het bestuur. Na de vergadering werden nog en kele ronden bingo gespeeld en ver der konden foto's worden bekeken uit het verenigingsarchief. De activiteitencommissie van voet balclub WHS organiseert zaterdag de jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf vier uur 's morgens wordt er gebak ken en is de lekkernij te koop in de kleedlokalen op het sportpark. Van af negen uur zullen de B- en C-juni- oren de bollen in het dorp te koop aanbieden. Jan Kees v.d. Hoek is door de leden unaniem gekozen als nieuwe secre- ataris van voetbalvereniging Smer diek. Cor Weeland, die al in het jeugdbestuur zitting had, werd eveneens op voordracht van het be stuur als bestuurslid gekozen. Door deze uitbreiding heeft Smerdiek nu negen bestuursleden. Rien Vroegop kan zich door de overname van het secretariaat nu volledig richten op het voorzitterschap. Een twintigtal leden gaf aan de uit nodiging voor de bijzondere leden vergadering gehoor. De extra bij eenkomst was nodig, doordat op de jaarvergadering in december de fi nanciële stukken nog niet klaar wa ren. De leden kregen nu de jaarreke ning en begroting gepresenteerd. Het seizoen 1998/99 werd afgeslo ten met een nadelig saldo van 14.710 gulden, wat een lichte stij ging is ten opzichte van het seizoen 1997/98. Dankzij de gemeentelijke subsidie kon de penningmeester voor het huidige seizoen een slui tende begroting presenteren, zodat er geen contributieverhoging nodig is. Bij de rondvraag werd door één van de leden gewezen op de soms koude douches na afloop van de wedstrijd. Het bestuur zal kijken of er verbetering nodig is. De voetbal vereniging is bezig met de eerste voorbereidingen voor het 60-jarige bestaan in 2001. Aan het einde van dit seizoen zal het tweede speelveld worden gerenoveerd, tevens is het bestuur van plan om een extra berg- ruime voor spullen te bouwen. Deze en volgende week staat op de Juliana van Stolbergschool het pro ject 'Tholen, daar kun je niet om heen' centraal. In het kader daarvan besteedt groep 1/2 aandacht aan de recreatie en cultuur in onze ge meente en bezoekt onder meer de molen. De groepen 3/4 en 5/6 be zoeken het gemeentehuis. Daar naast maakt groep 3/4 een tocht langs de zeven plaatsen op Tholen, terwijl groep 5/6 een puzzeltocht door Tholen maakt, de molen in Sint-Annaland bekijkt en zich be zighoudt met gebouwen. Groep 7/8 tenslotte bekijkt veiligheidsaspec ten op de weg en het water. Op in ternet is veel informatie over het project te vinden via de homepage van de school. En op 2 maart kan ie dereen de resultaten komen bekij ken op de projectavond, die om ze ven uur begint. De opkomst bij de rommelmarkt van de jongerensoos overtrof zater dag de verwachtingen van de orga nisatie. De jeugd, die zelf de ver koop in handen had, kon na afloop een opbrengst van ruim 400 gulden noteren. Dat is bedoeld om op 27 mei een uitstapje te maken naar het pretpark Drievliet bij Den Haag. Daarvoor worden binnenkort nog meer activiteiten op touw gezet. Op 4 maart is er een discoavond. De huisvestingsverordening onder wijs van de gemeente biedt geen ruimte om de aanschaf van zonwe ring voor het Schelde college te ver goeden. Het schoolbestuur zal dit zelf moeten betalen. Dat standpunt van het gemeentebestuur wordt door bijna de hele gemeenteraad ge deeld. Alleen J. van den Donker (D66) denkt er anders over. „De re gels worden onjuist geïnterpre teerd", zei hij maandag in de raad. Het bestuur van het Schelde college had voor de bezwarencommissie ditzelfde argument aangevoerd. De gemeente Bergen op Zoom willigde in 1997 een soortgelijk verzoek na melijk wél in. M. den Haan heeft de competitie wedstrijd gewonnen van klaverjas- club De Pendelaars. Hij verzamelde vrijdag 5421 punten. Tweede werd Buiten op het plein van de Rehohothschool in Stavenisse vermaken de kinderen zich met skelters. De verkoping die zaterdag in de Rehohothschool in Stavenisse werd gehouden ten bate van de stichting Adullam heeft ruim 12 mille opgebracht. Dat is ongeveer 1500 gulden meer dan vorig jaar, zegt voorzitter C. Nieuwenhuis van de werkgroep Tholen en Sint- Philipsland van Adullam. „Het is zeer goed geweest, netto is het meer dan vorig jaar. Dat is fijn maar het is geen race, we maken er geen wedloop van. We zouden ook met minder dankbaar zijn geweest. Voor ons geen roem." Van tien tot vier was het erg druk in en rond het gebouw aan de Pi- lootweg. In plaats van met paard en wagen konden kinderen dit jaar een rondrit maken in Amerikaanse le gervoertuigen. Er was veel be langstelling voor. De zogeheten artillerietrekker, een GMC uit 1942 (met korte wielbasis) zat bij elke rondrit vol. Ook de Dodge (Carry All) uit 1941 die plaats geeft aan zeven volwassenen, werd door kinderen steeds volle dig bezet. De voertuigen komen uit Poortvliet, de eigenaren zijn lid van de Nederlandse vereniging tot instandhouding van legervoer tuigen (Keep them rolling). Op het schoolplein was een skel tercircuit gemaakt. Kinderen konden op vier demonstratieskel ters (waarvan eentje met zijspan) zes minuten lang rondjes rijden. En binnen in het gebouw kon er in een van de lokalen gesjoeld worden en met pijltjes worden ge gooid. Op een na waren alle lokalen be zet. Er waren onder meer oliebol len en puddingbroodjes te koop, kaas en worst, fruit en groente, diepgevroren friet en ijs, boeken, planten, stoffen, wenskaarten, kinderkleding, ondergoed en zelfs klompen. Gezien de bezetting van het gebouw met zo'n 35 deelne mers/standhouders zit de werk groep volgens Nieuwenhuis aan de grens. „Voor meer is geen plaats. Mensen hebben er een hoop voor over. Het wordt met liefde en uit het hart gedaan. Van de meeste producten die verkocht worden gaat 25 procent naar Adullam, maar bijvoorbeeld de opbrengst van de appels en peren gaat er volledig naar toe." De stichting Adullam gehandicap tenzorg is een initiatief van de Oud Gereformeerde Gemeenten, de Gereformeerde Gemeenten in Nederland (buiten verband) en de orthodoxe vleugel van de Neder landse Hervormde Kerk (Ge- krookte Riet). De stichting biedt geestelijke en lichamelijke zorg aan verstandelijk gehandicapten. Adullam beheert daarvoor diver se verzorgingshuizen, onder meer in Ouddorp. Predikbeurten Zondag 27 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. 10 u. jeugddienst in Ger. kerk. GEREF. KERK 10 u. jeugddienst. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. dhr. Van de Wiel. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Zanden, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. v.d. Ham. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Estrik, Goedereede. 18 u. ds. Hoek. vr 25/2 14.30 u. ds. Hoek, huw.bev. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Gorissen, Katwijk aan Zee. 18 u. kand. Molenaar, Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bijl, Rhoon. 19 u. ds. De Jonge, Puttershoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Timmermans, Voor schoten. 14.30 u. ds. Simons, Goudswaard, do 2/3 19.30 u. ds. Lohuis GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 2/3 19.30 u. stud. Tuinier, H.I. Ambacht. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kapteijn, Nieuw-Lek- kerland. 18 u. kand. Blankers, Montfoort. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Brand, Kapelle-Bieze- linge. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde. di 29/2 19.30 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. drs. Bijl, Katwijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Haamstede. J. van Gorsel met 5109 p; 3. K. v.d. Hoek 4725 p; 4. A. Arts 4718 p; 5. A. Koetsier 4566 p; 6. J. v.d. Werf 4114 p; 7. L. Kampman 4091 p; 8. P. Bazen 3988 p; 9. R. van Putten 3955 p; 10. P. van Bloppoel 3717 p. De nieuwbouwwijk Oost is bijna volgebouwd. B. en w. willen de straten nu opnieuw leggen maar J.P. Bout (CDA) en J.C. Koopman (SGP) drongen er dinsdagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling bij het college op aan dat uit te stellen tot alle kavels zijn be bouwd. Volgens Bout moet straks het zware bouwverkeer over de nieuw aangelegde straten de wijk in omdat er nog gebouwd wordt. Volgens wethouder K.A. Heijboer van openbare werken stond het her- bestraten gepland en kon daar nu niet meer van afgeweken worden. Bout stelde voor de herbestrating dan in twee keer uit te voeren en te wachten met het deel dat nog door bouwverkeer wordt gebruikt, maar ook daar zag de wethouder geen brood in. In de Randweg is donderdagmiddag rond kwart voor zes een 20-jarige automobilist op een voor hem rij dende auto gebotst. De eerste auto, bestuurd door een 34-jarige in woonster, moest remmen voor het verkeer. De jongeman had dat te laat in de gaten en kon een aanrij ding niet meer voorkomen. Daar door liepen beide auto's lichte scha de op, terwijl de vrouw nekklachten had. ZIE VERDER PAGINA 3 HUISARTSEN Zaterdag 26 en zondag 27 febru ari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts C. Bruchmann, Steenber gen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): Dhr. T. Wennekers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-249111. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M'NLUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. KAMER VAN KOOPHANDEL ma. 28/2 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 feb. t/m vrijdag 3 mrt. donderdag 24 6.37-19.07 vrijdag 25 7.12-19.37 zaterdag 26 7.52-20.17 zondag 27 8.32-20.57 maandag 28 9.22-21.52 dinsdag 29 10.42-23.22 woensdag 1 12.07-—.— donderdag 2 0.42-13.22 vrijdag 3 1.47-14.17 zo 27/2 4.57 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2