Provincie Zeeland Commissies aas Kleurrijke akkerranden 'Ik zing voor mijn tijdgenoten, en ik beeldhouw voor mijn nageslacht' 'Papiercontainers niet naar haven verplaatsen' Raad voor cultuur noemt Kunstroute amateuristisch Vlaamse bard Willem Vermandere boeit volle zaal in Meulvliet lOfficiële Mededelingen Donderdag 24 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 8/2000 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 ft Culturele subsidies 2000 Boeren in zaaien bestaande een vergoeding krijgen door randen van akkers ii met bloemen- of graszaad en de natuur een kans te geven. De voor 300 hectare. GS willen dat graag uitbreiden. In beroep Zijn portret op het aanplakbiljet roept meteen herken ning op, want hij was immers al drie keer eerder op Tho- len te gast. Maar bij de vernieuwde kennismaking, zeker van dichtbij, blijkt dat ook de tijd niet aan de Vlaamse kunstenaar Willem Vermandere is voorbijgegaan zonder zijn sporen na te laten. Maar de fysieke veroudering ver vaagt als muzikant Vermandere het podium op stapt. Vermandere-gevoel God Plaatselijk en twijfelachtig van kwaliteit De provincie heeft een flinke deuk geslagen in het zelf vertrouwen van de Kunstkring Tholen-stad. De organisa tie, sinds september een stichting, vroeg subsidie aan bij de provincie voor de jaarlijkse Kunstroute die ze in Tho len-stad organiseert. Beeldende kunstenaars, musici en dansers laten dan hun werk zien op straat en in histori sche gebouwen. Maar met weinig lovende woorden werd het verzoek afgewezen. Wel doorgaan Ruimtelijke Ordening Ontwerp beheers gebiedsplan voor 100 hectare extra akkerranden in Zeeland Ontwerp-bodem- saneringsprogramma 2000 Bodemverontreiniging F.D. Rooseveltstraat 6 te Oud-Vossemeer Kritiek op plan Bosstraat Tholen Visitekaartje Aanhangwagens Klankbordgroep ouderenonderzoek Abdij Nieuws 14 «5 d 1 Maandag 28 februari, aanvang 13.45 uur, vergadert de staten commissie Algemeen Bestuur. De bijeenkomst is openbaar, kent spreekrecht voor het publiek en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Na de ingekomen stukken komen de volgende gespreksonderwer pen aan bod: jaarverslag com missaris van de koningin; inte graal veiligheidsplan; 3e en 4e wijziging begroting provincie 200; schema begroting 2001 en rekening 1999; provinciale milieu verordening Zeeland, tranche 5; jaarstukken 1998 van de Stich ting Economische Ontwikkeling Zeeland; bijdrage voor Bureau voor Toerisme Zeeland; collectief vraagafhankelijk vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen; bijdrage aan ROC Westerschelde als gevolg van het wegvallen van subsidies Europees sociaal fonds; verlenen startsubsidie aan het Onderwijs Technocentrum Zeeland; extra bijdrage om het project (reclame)borden sneller te kunnen uitvoeren; coördinator biologische landbouw; openbaar vervoer tijdens werkzaamheden aan de Zeelandbrug; subsidie voor een project van drie jaar met betrekking tot jeugdhulpver lening, arbeid en scholing. De agenda van de commissiever gadering en de stukken die daar bij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft bijna 390.000 gulden subsidie toegekend aan culturele activiteiten in de cul turele sector. Onderstaand volgt een greep uit de verleende subsidies. In AbdijNieuws van volgende week verschijnt een volledig overzicht. In de cultuureducatie werd totaal 87.500 gulden besteed. Daarvan is onder meer 20.000 gulden bestemd voor Nehalennia stedelij ke scholengemeenschap in Middelburg voor een workshop- week, waarin leerlingen kennis maken met diverse disciplines in de kunst. In de categorie literaire activiteit en was 2.500 gulden te beste den; de aanvragen in de sector beliepen een totaalbedrag van bijna 23.000 gulden. GS zullen zich in een apart voor stel beraden op het verzoek van de vereniging voor protestants- christelijk onderwijs Veere/Noord- Beveland voor een project lees bevordering op het platteland, waarvoor 20.800 gulden provinci aal geld is gevraagd. Ook in de sector cultureel erf goed overtrof het bedrag van alle aanvragen het te besteden bedrag van 7.200 gulden. Overigens besloten gs in totaal 11.000 gulden subsidie te ver lenen. Voor Kunstbende 2000 is 20.000 gulden uitgetrokken. Wie oog heeft voor het landschap moet het zijn opgevallen. Zo'n 300 kilometer kleurrijke akkerran den die de landbouwproducten omzomen. Stroken van gemid deld tien meter langs de randen van de akkers waar de natuur haar gang kan gaan. Die opmars van stroken grond met verwil derde bloemen waar karakteris tieke vogels als patrijzen, gele kwikstaarten, veldleeuweriken, grauwe gorzen, kwartels en kleine gronddieren als veldmuizen en hagedissen volledig aan hun trekken komen, wil de provincie bevorderen. Vandaar dat het de bedoeling is nog eens honderd hectare akkerranden op deze manier te laten beheren. En die honderd hectare komt overeen met ongeveer honderd kilometer. Succes Vorig jaar is begonnen met het zogeheten akkerrandenbeheer. Er was geld om driehonderd hectare beheersgebied in te richt en. De belangstelling van de boeren maakten dat het geen probleem was die driehonderd hectares te vullen. Afhankelijk van de manier van beheren door de boeren, krijgt de betrokken boer jaarlijks een vergoeding die kan oplopen tot veertig cent per vierkante meter. Wat de boer daarvoor moet doen is de rand van de akker over een breedte van, naar keuze, zes tot twaalf meter braak laten liggen en laten verwilderen of die rand inzaaien met gras of bloemzaad dat geschikt is om te verwilderen. Dat inzaaien moet dan wel voor een periode van tenminste vijf jaar. Het onderhoud van deze randen moet vanzelfsprekend op een natuurvriendelijke manier gebeuren. Behalve dat de regeling het land schap een ander aanzien geeft en het goed is voor dieren en planten, is akkerrandenbeheer ook een probaat hulpmiddel voor het tegengaan van vervuiling door mest en bestrijdingsmidde len. De boeren blijken met de onkostenvergoeding ook goed uit de voeten te kunnen. Vooral op Schouwen, Noord-Beveland en de Zak van Zuid Beveland is de belangstelling groot. Nieuwe regeling Om de vaart er in te houden wil de provincie het beheersgebied uitbreiden met 100 hectare extra akkerranden. Het plan voor dit beheersgebied kan naar verwachting 1 mei in werking tre den. Het plan geeft aan welke akkers in aanmerking komen en welk beheerspakket een boer kan kiezen. Akkerranden die aan na tuurgebieden grenzen en akker randen die in een akkervogelge- bied liggen, kunnen afzonderlijk worden aangemeld. Daarbuiten is akkerrandenbeheer alleen groepsgewijs mogelijk. Het nieuwe beheersgebiedsplan valt ook onder een nieuwe subsi dieregeling. De maximale ver goeding bedraagt 56 cent per vierkante meter. Ter inzage Het ontwerp van het beheersge biedsplan ligt vanaf 28 februari ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, in alle gemeente huizen in de provincie en in de hoofdkantoren van de twee waterschappen in Zeeland. Wie commentaar heeft op het plan kan zijn of haar zienswijze tot 31 maart toesturen aan Gedeputeerde Staten, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Wie meer wil weten kan bellen met de Dienst Landelijk Gebied (0113 23 73 55) of met een medewerker van de provincie (0118 63 17 30). Maar wellicht is het handig eerst maar eens zelf het plan te bekijken. Wie het toegestuurd wil hebben kan bellen met het informatiecentrum van de provincie, 0118 63 14 00. De Adviescommissie bezwaar schriften komt woensdag 29 februari bijeen voor de openbare behandeling van drie bezwaar schriften. De schrijvers hiervan zijn uitgenodigd hun brieven te komen toelichten. De Stichting Beheer, Natuur en Landelijk Gebied uit Wijk bij Duurstede is het er niet mee eens dat GS geen subsidie willen geven voor het voorlichtingspro ject De Akkerkrant. De stichting is uitgenodigd om om 14.30 uur zijn visie verder uit te leggen Om 15.00 uur komt het regiokan toor van Transport en Logistiek Nederland in het geweer tegen een besluit van GS over de vast stelling van verkeersmaatregelen voor de provinciale weg Veere- Vrouwenpolder. De woordvoerster van de in- en omwonenden van de Willem Alexanderpolder krijgt om 15.30 uur de gelegenheid uit te leggen waarom zij het niet eens zijn met een besluit van GS over bodemverontreiniging in de Willem-Alexanderpolder bij Kapelle. De openbare zittingen zijn in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De ruim 250 bezoekers in Meul vliet ervoeren zaterdagavond dat je Vermandere begroet als een heel goede vriend met wie je (al zie je hem zelden) meteen contact krijgt op allerlei gebieden. Een belangrij ke factor die in zijn repertoire doordringt, is het verdriet om zijn overleden kleinzoon Runeke. „Geef het verdriet een naam, want er is geen grens tussen leven en dood", is de mening van de Vlaamse filosoof. Dat is ook goed merkbaar in het lied dat hij over Runeke schreef. Vermandere, samen met zijn com- panen Freddy Desmedt en Pol De- poorter, brengt in Meulvliet een af wisselend programma met oude en zelfs gloednieuwe nummers. Muzi kaal zijn deze Vlamingen heel ont roerend, bezinnend, maar meteen ook weer uit het dal klimmend. De filosofie van deze bard komt in zijn muziek duidelijk tot uitdrukking. Er worden tijdens zijn concerten heel veel instrumenten gebruikt. Met zijn bekende nummers als - hoe kan het anders - 'Blanche en zijn paard', 'Laat mij maar lopen langs de straten' en het met veel conference omkleedde 'La belle Roselle' brengt de Vlaming het ou derwetse Vermandere-gevoel. Maar het is opvallend dat zijn nieuwe teksten niet ontkomen aan de ten dens van veel liedjesschrijvers in deze tijd: afkeer van het extremis me en van de haat tegen buitenlan ders. Het Vlaams Blok wordt door Vermandere niet met name ge noemd, maar er wordt wel naar verwezen met de opmerking 'ons beton-blok'. Zijn tekst wordt nog aangescherpt met de zin: 'Ik had dat eigenlijk niet moeten schrijven, of liever gezegd: het moest niet no dig zijn dat ik dat had geschreven!' Want na een opsomming van alle buitenlandse materialen die Ver mandere bij zijn optreden gebruikt, concludeert hij relativerend dat 'wanneer iedereen naar zijn eigen land teruggestuurd zou worden en zij dan ook alles mee terug zouden nemen, wij maar een pover spekta kel over zouden houden.' In de conference De Spiegel, waar in elke taalliefhebber zich tegoed kan doen aan prachtige alliteraties, rekent Vermandere af met zijn ei gen ego. In een ander lied brengt hij een ode aan de 100 jaar geleden geboren dichter Guido Gezelle. Het programma van Vermandere is zeer gevarieerd en bezoekers die in Meulvliet voor het eerst met hem kennismaakten, kochten graag een cd van hem. De echte liefhebbers natuurlijk ook. En hoe kan die col lectie nu completer gemaakt wor den, dan wanneer Vermandere zelf het cd-boekje signeert. Hoe God communiceert met de paus, wordt door Vermandere- met veel humor gebracht. En dat God een belangrijke factor is, wordt door deze kunstenaar regelmatig benadrukt. „Maar", zo zegt hij. Dergelijke subsidie-aanvragen worden beoordeeld door de raad voor de cultuur in Zeeland. Die adviseert gedeputeerde staten over het wel of niet verlenen van een bijdrage. De raad heeft verschil lende subcommissies en drie daar van brachten een advies uit. Alle waren negatief. De subcommissie voor amateur kunst hield zich nog het meest op de vlakte. Ze noemde de Kunst route een sympathiek initiatief met een bijzonder karakter. Maar men vond het ook een bundeling van al bestaande activiteiten. Evenmin is er volgens de commissie interactie tussen de verschillende disciplines en er wordt ook geen bijzonder ar tistiek aanbod gecreëerd door ge bruik te maken van de aanwezig heid van beroepskunstenaars. Er is volgens de commissie dan ook sprake van een plaatselijk belang waarvoor geen provinciale subsi die kan worden gegeven. De subcommissie podiumkunsten noemde de kunstroute ongetwij feld een 'stimulerende gebeurtenis voor Tholen'. Maar de uitstraling is volgens de commissieleden be perkt. Bovendien zien ze geen her kenbare professionele aspecten in het aanbod. Waardering is er wel, maar geld komt er dus niet wat de ze commissie betreft. De subcomissie beeldende kunst doet er nog een schepje bovenop en is van mening dat de Kunstrou te een 'amateuristische en ondui delijke aanpak' heeft. De uitgangs punten waarop het programma is gebaseerd, zijn volgens de com missieleden onbekend. Zij zetten 'grote vraagtekens bij de artistieke kwaliteit van het onderdeel beel dende kunst in het totale program ma'. En ten derde male volgt er dus een negatief advies. Zoveel 'neetjes' kunnen gedeputeerde sta ten niet negeren en dus besloten ze de subsidieaanvraag niet te hono reren. Overigens wordt er bij een dergelijke afwijzing standaard nog even opgemerkt dat dit niet bete kent dat gedeputeerde staten geen waardering voor het project heb ben. De Kunstroute in Tholen-stad gaat overigens wel door op 5 en 6 mei van dit jaar. Zo'n vijftien beelden de kunstenaars en meer dan 100 muzikanten (waaronder enkele ko ren) en andere podiumkunstenaars zullen optreden en exposeren. Ook zal er een professionele kunstenaar worden uitgenodigd om een expo sitie in te richten. Het bestuur van de stichting be staat tegenwoordig uit: voorzitter Sarien Bout-Sakko, vice-voorzitter Oscar Huiskamp, secretaris Cora Bouman, penningmeester Veronie Rens-Havermans en Joop Mos mans. „Het is zo jammer dat de kerken zo vaak dicht zijn. Gelukkig is God naar buiten gekomen. Hij is een meester in de camouflage en is dus overal aanwezig." De zaal wordt gevraagd mee te zingen met het re frein van een kerstlied. „Waarom te laat voor zo'n lied?", vraagt Ver mandere zich af. „De winkeliers mogen in oktober hun etalages ook vol hangen met kerstspullen, dus mag ik nu in februari nog kerstlie deren zingen." Het hele leven is volgens Vermandere vol liedjes, dus ook een kinderliedje ontbreekt niet op deze avond. Het publiek in Meulvliet krijgt er niet genoeg van. Maar na het overhandigen van de bloemen namens Uit op Tholen, dat deze avond organiseerde, vinden de Vlamingen het genoeg. Het publiek moet het na één open doekje yerder stellen met de geluidsdragers van Vermandere en zijn companen. Rest de fans alleen nog te wachten op een volgend optreden van de Belg. Wie dat wil, kan overigens deze zo mer in een kerk te Nieuwpoort de expositie van Vermanderes beelden in steen, hout en smeedwerk gaan bekijken. Want ook op dat vlak ont plooit de Vlaming zijn talenten. Verder zijn er schilderijen van zijn hand te zien. Deze kunstuitingen zijn onlosmakelijk verbonden aan het bestaan van Vermandere. „Ik zing voor mijn tijdgenoten. Ik beeldhouw voor mijn nageslacht", aldus de bard die al 32 jaar een be grip is, maar er sinds zaterdag weer een aantal bewonderaars bij heeft. het ontwerp beheersgebiedsplan naar voren brengen. De Provincie Zeeland bereidt een beheersgebiedsplan voor waarin de mogelijkheden voor akkerran denbeheer in Zeeland met 100 ha worden verruimd. Het ontwerp-beheersgebiedsplan ligt met ingang van 28 februari 2000 gedurende 4 weken ter inzage op het Voorlichtings centrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (na telefonische afspraak met de heer P. van der Reest tel. 0118- 631730), bij alle gemeenten in Zeeland en alle waterschaps kantoren in Zeeland, op de voor die gemeenten en water schappen gebruikelijke wijze en tijden van ter inzage legging. Een ieder kan tot en met 26 maart 2000, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, zijn/ haar zienswijze ten aanzien van WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 2000, onderdeel van het Jaarprogramma Ruimte, Milieu en Water 2000 van de provincie Zeeland, ligt vanaf 24 februari tot en met 24 maart voor een ieder ter inzage. In het programma wordt aange geven op welke locaties in 2000 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Het programma bevat ook het provinciale beleid in het kader van de Wet bodem bescherming. Voorts bevat het ontwerp-programma een stand van zaken van de onderzoeken en saneringen op de overige (mogelijk) verontreinigde loca ties. Het ontwerp-programma ligt ter inzage in de Zeeuwse gemeen tehuizen, de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, de openbare bibliotheken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tho len, Vlissingen en Zierikzee. Het ontwerp-programma met de op het moment beschikbare rap porten ligt ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, en de gemeentehuizen, voor wat betreft de onderzoeken op de locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeen te. Een ieder kan van 24 februari tot en met 24 maart 2000 gemoti veerde schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-programma indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het bodemsaneringsprogram ma, als onderdeel van het Jaar programma Ruimte, Milieu en Water 2000, vaststellen. Het ontwerp-programma kan wor den aangevraagd bij het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg (tel.0118-631400). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een nader onder zoek (fase 2) laten uitvoeren naar de verontreiniging van de bodem op de locatie F.D. Roosevelt straat 6 te Oud-Vossemeer. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen (art. 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 24 februari 2000 tot en met 23 maart 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst. 13). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de ontwerp-beschikking naar voren brengen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Post bus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631072/631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer L. van Schöll of mevrouw M. Hordijk (tel.0118- 631072/631778). De haven van Tholen is geen ge schikte plaats voor de papiercontai ners van het parkeerterrein bij de Bosstraat. En door van de Pauli- nastraat een eenrichtingsverkeers- weg te maken, worden de proble men op de Kaaij en Wal alleen maar groter. Dat was in grote lijnen de kritiek die de commissie ge meentelijke ontwikkeling dinsdag avond uitte op het plan om het par keerterrein en de omgeving van de Bosstraat opnieuw in te richten en op te knappen. In het plan van de gemeente kan het verkeer van de Bosstraat straks niet meer de Paulinastraat in. Vrachtwa gens en personenauto's moeten dan voor de Paulinastraat keren om de zelfde weg terug te rijden. Het terrein is enigszins verpauperd. Bewoners vinden de containers en de aanhang- wagentjes die er staan, storend. Bij het werk wordt ook het riool aange pakt. Hemelwater vordt gescheiden van het rioolwater. Totale kosten 296.(XX) gulden. Het verplaatsen van de drie papier containers (twee van de muziekver eniging Concordia en een van de Ge reformeerde Gemeente) naar het havenplateau was de VVD, CDA, RPF/GPV en D66 een doom in het oog. Volgens E. Frigge-Hogesteeger (VVD) is de aanblik van haven van groot belang: „De haven is voor veel mensen die Tholen bezoeken de eer ste indruk die ze opdoen. De haven moet je juist verfraaien met bloem bakken." Ze stelde voor de containers op het parkeerterrein aan de Zoekweg bij zwembad De Spetter te zetten. J. van den Donker (D66) was het daar mee eens. „De papiercontainers naast de havenontvangstinstallatie is de slechtste plek die je kan bedenken. De haven is het visitekaartje van de ge meente. Maak het fraaier." A.L. Piet (RPF/GPV) noemde het plaatsen van de containers zelfs onac ceptabel. Ook J.P. Bout (CDA) was het niet eens met de keuze van het college om de containers te verhuizen naar de kade van de handelshaven. „Het parkeerterrein bij het zwembad is voor iedereen met de fiets en de au to gemakkelijk te bereiken." Volgens wethouder K.A. Heijboer was het verplaatsen van de containers een moeilijke klus geweest. En juist in overleg met de inzamelaars is het oog op de haven gevallen, zo zei hij. „Voor de verenigingen is het terrein bij Meulvliet een groot bezwaar om dat ze dicht bij de oude kern willen blijven. Zij hebben er erg op aange drongen daar niet naar toe te gaan. Het is een tijdelijke oplossing. Na een jaar kunnen we het weer bekijken." Van de Donker reageerde daar met een op door op te merken dat het vooral in de zomer op zaterdag op de haven erg druk wordt met passanten en Tholenaren die papier wegbren gen. Heijboer riposteerde: „U pleit er altijd voor om zoveel mogelijk te lui steren naar de betrokkenen." M.A.J. van der Linde (PvdA) voor spelde dat de problemen met het ver keer op de Kaaij en Wal zullen toene men. „Het is nu al moeilijk. Het is jammer dat het college niet aan de be woners heeft uitgelegd hoe het ver keer afgewikkeld moet worden. Een gemiste kans." Ook Van den Donker vreest dat er op andere plaatsen problemen ontstaan. Hij wees erop dat door de verschillen de maatregelen het aantal parkeer plaatsen in de binnenstad vermindert. Ook Piet maakte zich zorgen om de afwikkeling van het verkeer en het af nemen van het aantal parkeerplaatsen. Hij zou graag zien dat de gemeente (net als in de grote steden) aanhang wagens verwijdert die een parkeer plaats bezet houden. Heijboer zei dat hij aandacht zou be steden aan het afwikkelen van het verkeer. In het verkeersplan voor Tholen is volgens hem ook het aantal parkeerplaatsen aangegeven. „We voldoen nu nog aan het aantal uit het plan, maar daar zal weer naar geke ken moeten worden." Door het herinrichten van het par keerterrein, moet de kermis uitwijken naar een andere plaats. Van der Linde vroeg ernaar, Frigge deed de sugges tie om de kermis naar de haven te la ten verhuizen, maar Heijboer kon nog niet zeggen waar de kermisattracties in de toekomst gehouden worden. En Van der Linde stelde voor van de Paulinastraat geen eenrichtingsver- keersweg te maken zolang er nog geen oplossing is voor het afwikkelen van het verkeer. Een 9 leden tellende klankbord groep moet het onderzoek van de stichting adviesgroep P20 naar het ouderenbeleid in de gemeente Tho len begeleiden. Naast de ambtenaren J.H. de Kok (chef algemene zaken en welzijn) en W. van der Meer (ou derenzorg) hebben b. en w. daarin zeven mensen benoemd: de heren W.L. Bijl (oud-raadslid en voorzitter van de stichting Welzijn voor Oude ren) en J.L. Duijzer (oud-medewer ker notariskantoor) uit Tholen, M. van Damme (oud-raadslid) uit St.- Maartensdijk, mevr. B. Gaakeer (medewerkster Oosterschelde thuis zorg) en ds. M.J. Kommers (Her vormd predikant en geestelijk ver zorger de Schutse en Elenahof) uit Stavenisse, J. Versluys (oud-wethou der) uit Scherpenisse en de onbe kende mevr. M. Luijks uit Wouw. B. en w. willen het bestaande oude renbeleid tegen het licht houden en anderzijds onderzoeken of er nieuwe initiatieven nodig zijn voor de oude ren van de toekomst. Het college heeft de voorkeur uitgesproken voor speerpunten: gerichte initiatieven die goed aangepakt worden. De klank bordgroep geeft P20 aan het begin en einde van het onderzoek adviezen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19