Tholense Boys met moeite langs hekkensluiter Middelburg: 5-3 Noad pakt dure punten tegen Baronie in Breda „Met fanatisme en arbeid moeten we SSV verslaan" Nieuw onderkomen van De Reisduif Smerdiek walst na de rust over Chrislandia Verburgh u Openingsfase doet Vosmeer de das om Donderdag 24 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Morning Mood tweede Met een spannend score verloop, volop doelkansen en twee rode kaarten was er zaterdag op De Bent bij Tholense Boys tegen Mid delburg in ieder geval van alles te beleven. Het spec taculaire duel eindigde tenslotte met 5-3 in het voordeel van de thuisclub. Tholense Boys dankte de overwinning aan treffers van de routiniers Johan Schot en Jan Groenewe- gen. Met drie rake kopbal len nam Schot het leeuw endeel van de productie tegen de hekkensluiter in de tweede klasse E voor zijn rekening. Routiniers Johan Schot en Jan Groenewegen slepen ploeg erdoorheen Turbulent Sint-Philip slanders boeken 0-5 zege Baronie, toch de winnaar van de tweede periode in de derde klasse B, kwam er zaterdag op eigen terrein niet aan te pas tegen Noad. De tactisch sterk spelende Flup- landers legden de geroutineerde thuisclub met name na rust op de pijnbank. Uiteindelijk werd het 0-5 voor het team van een tevreden trainer Kees Stoutjesdijk. „We hebben de punten keihard nodig. Hoe we ze pakken, is op dit moment niet zo belangrijk. Maar ik moet zeggen dat we echt een goede wedstrijd gespeeld hebben. We hebben Baronie gepakt waar ze kwetsbaar zijn." Op goede weg Tholense Boys strijdt in rechtstreeks duel om periodetitel Genieten Stavenisse boekt overtuigende 0-5 zege Smerdiek maakte zaterdag in de achtervolging op koploper FSV geen fout. Het bezoekende Chrislandia moest met een 6-0 nederlaag huiswaarts. De overwinning van Smerdiek kreeg overigens pas in de tweede helft gestalte. Na een 1-0 ruststand walste het team van trainer Ard Beurkens alsnog over de Brabanders heen. Krabbendijke, getraind door de uit Sint-Annaland afkomstige Peter van Poortvliet, is bezig aan een sterke reeks wedstrijden. Nadat eerder Smerdiek van de Zuid-Bevelandse ploeg verloor, moest zaterdag ook SPS het onderspit delven. Het team van Mark de Weerd trok met 2-1 aan het kortste eind. Daarmee kreeg zijn ploeg tenminste een punt te weinig, vond de Bergse oefenmees- ter. In de middenmoot van de vierde klasse B deed Stave nisse goede zaken bij Halsteren. Het team van trainer Rien Smits won overtuigend met 0-5. SPS krijgt te weinig Stavenisse overdonderend specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Trefzeker Pierre Withagen (Smerdiek) 21 i Esmir Kustura 15 Patrick Ketting (WHS) 13 Adrie Smits (Stavenisse) 13 Werk aan de winkel wat de topscorerru briek betreft. De doelpunten waren niet van de lucht zaterdag. Smerdiek scoorde zes keer, Stavenisse, Noad en Tholense Boys vijf keer. Thools topscorer van het afgelopen weekeinde was Pierre Witha gen van Smerdiek. Hij werkte er voor zijn team maar liefst vier in. Daarmee loopt de koploper in het topscorerklassement behoorlijk uit op Esmir Kustura die er za terdag aan zijn vijftien doelpunten geen toevoegde. Adrie Smits tikte twee keer het leer achter de doelman en krikt daar mee zijn totaal op tot 13. Zodoende staat hij naast Patrick Ketting van WHS (dat zaterdag niet speelde) op de derde plaats. Johan Schot van Tholense Boys scoorde drie keer en komt daarmee op negen treffers in totaal, net zoveel als bijvoor beeld Jacco Vaders van Vosmeer en Alex v.d. Reest van Smerdiek. Jaap van Ou denaarde van Noad, Jacky op den Brouw van Smerdiek en Erik de Rooij van Stave nisse lieten dit weekeinde het net voor het eerst dit seizoen bollen. Voetbal Zaterdag 26 februari uur Thol.Boys-SSV(Koole) 15.00 Smerdiek-Kruiningen(vr.) 14.30 Stavenisse-Dinteloord(vr.) 14.30 Thol.Boys 2-Yerseke 2(Vleugel) 14.30 SPS 2-Wieldrecht 2(Toorenaar) 14.00 WHS 2-JPS 2(vdWaart) 14.30 Thol .Boys 3-Cortgene 2 16.15 Thol.Boys 4-Internos 2(Smits) 12.30 ZPR 2-Noad 3 13.00 SPS 3-Stavenisse 2 14.30 Noad 5-Halsteren 3 15.00 Zondag 27 februari uur Vosmeer-Val Aan(Dursun) 14.30 Vosmeer 2-Welberg 2 12.00 Nw.Borgvliet 4-Vosmeer 3 13.00 Vosmeer 4-Val Aan 2 10.00 VoetbaI Tweede kl.: Thol.Boys-Middelburg 5-3. Derde kl.: Baronie-Noad 0-5, DFC- WHS afgelast. Vierde kl.: Smerdiek-Chrislandia 6-0, Halsteren-Stavenisse 0-5. Zesde kl.: Vosmeer-Schijf 0-2. Dames: Nieuwland-Smerdiek 0-10, No ad-Kloetinge 3 0-1. Eerste kl res.: Terneuz.Boys 2- Thol.Boys 2 afgelast. Tweede kl. res.: WHS 2-FSV 2 7-0, Noad 2-Seolto 3 7-0, SPS 2-Klundert 2 afgelast. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Mevo 2 4-1. Vijfde kl. res.: Wolfaartsdijk 4-Smer- diek 3 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Nw.Borgvliet 3 6-1, Vosmeer 3-NSV 5 6-0, Bergen 6- Vosmeer4 3-7. Jeugd: SPS D-Vosmeer D 3-2, SPS El- Vosmeer El 14-1, Vosmeer E2-Smer- diek meisjes (vr.) 2-0, Vosmeer E2-Divo 5-0, Vosmeer Fl-NVS 5-0, NVS-Vos- meer F2 0-7; Smerdiek B-Lepelstr.Boys 3-2, Smerdiek C-Roosendaal 0-7, Dos- ko-Smerdiek El 5-6, Smerdiek Fl-VVC 1-1, Smerdiek F2-Lepelstr.Boys 0-0; Cluzona-Thol.Boys B 3-2, Cluzona- Thol.Boys C 5-3, Halsteren -Thol.Boys D2 0-7, Bergen-Thol.Boys E2 4-3, WC '68-Thol.Boys F2 1-0, SPS F3- Thol.Boys F3 0-7. Het paard Morning Mood van de familie Tebbens uit Sint-Annaland is zondag avond in Rucphen op een dressuurwed- strijd bij De Vijfsprong naar een tweede prijs gereden door Virginia v.d. Wel. Voor het eerst kwam de combinatie uit in de M-klasse. Ze kreeg 161 en 166 punten en twee winstpunten, genoeg voor de tweede prijs. Binnen een halfuur keek het team van trainer Leendert Geelhoed za terdag tegen een 0-2 achterstand aan. In de twintigste minuut benut ten de bezoekers een strafschop die werd toegekend nadat Piet den Boef iets te onbesuisd een duel was aangegaan. Kort na die openings treffer werd het na een aanval uit het boekje 0-2. Die tussenstand stond in geen enkele verhouding met het spelbeeld. Tholense Boys opende sterk en al in de eerste mi nuut was Rick van der Velde, in de ploeg voor de geschorste Erik van Gorsel, met het hoofd dicht bij een doelpunt. Nog in het eerste kwar tier zag Johan Schot een vrije trap op de lat belanden en werd een in zet van Francel Kousemaker door de Middelburgse keeper uit de krui sing gehaald. Een stiftbal van de doorgebroken Jan Groenewegen ging net over. Na de 0-2 voor Mid delburg zetten de geelzwarten nog eens extra aan en bewees Johan Schot voor de zoveelste keer zijn waarde voor de Thoolse ploeg. In de 35e minuut reageerde Schot at tent na een hoekschop van Kouse maker (1-2) en op slag van rust maakte hij er 2-2 van met een val lende kopbal uit een vrije trap van Groenewegen. Na de hervatting zette Tholense Johan Schot (links) scoort met een kopbal over de keeper de openingstreffer voor Tholense Boys. Boys de tegenstander een tijd lang vast op eigen helft. Pas in de zeven tigste minuut viel de derde treffer. Het was Groenewegen die met een droog schot zijn ploeg aan de lei ding bracht: 3-2. Kort daarop moest Tholense Boys met tien man ver der. Bij een ogenschijnlijk onschul dig duel kreeg Arie Draaijer tot ie ders verbazing plotseling een rode kaart voor de neus gehouden. „Ik was helemaal van de wereld', aldus elftalleider Marco van der Wielen. „Zelfs zijn directe tegenstander kwam zich bij ons in de dug-out ex cuseren voor de beslissing." In een turbulent kwartier zag Groe newegen eerst nog een doelpunt af gekeurd worden en moest ook Middelburg met tien man verder na een tweede gele kaart voor dezelf de speler. Groenewegen leek ver volgens met zijn tweede treffer van de middag voor de beslissing te zorgen; 4-2. Niets was echter min der waar. In de 85e minuut ging doelman Jaap de Vos, vervanger van de gepasseerde Alex Hoogen- doorn, in de fout bij een hoekschop en kwam Middelburg dichterbij: 4- 3. De thuisclub herinnerde zich de ontknoping van de week ervoor te gen Yerseke. In blessuretijd ging het toen mis en kwamen de bezoe kers op gelijke hoogte. Zo ver liet Tholense Boys het ditmaal niet ko men. Op aangeven van Groenewe gen zorgde Schot met zijn derde doeltreffende kopbal van de partij, voor opluchting in de Thoolse ge lederen. Seolto SSV '65 Tholense Boys Yerseke Kapelle Bruse Boys Terneuzense B. Hr. Arendskerke Dauwendaele Heinkenszand Kogelvangers Middelburg 18 11 5 16 10 4 17 10 2 8 7 9 2 8 3 7 3 6 4 5 4 4 3 4 2 2 1 8 24 6 22 9 19 11 15 11 14 14 7 42-23 32-19 40-27 39-24 38-31 48-35 35-31 30-23 26-40 30-48 41-47 19-72 Het heilige vuur lijkt er een beetje uit bij Vosmeer. Na de 1-2 neder laag tegen hekkensluiter Welberg volgde opnieuw verlies op eigen ter rein. Ditmaal was Schijf met 0-2 te sterk. De openingsfase deed Vos meer de das om. Na tien minuten was de eindstand al bereikt. Trainer Leo Havermans is allerminst te spre ken over de resultaten van de laatste weken. „Een aantal mensen is niet in vorm en dat breekt ons op. Daar naast kunnen we voorin geen doel punten maken." Al bij de eerste Brabantse aanval ging het mis. De buitenspelval mis lukte en een speler van Schijf kon ongehinderd op doelman Mike van der Mark afgaan: 0-1. Ook aan de tweede treffer van de bezoekers ver leende Vosmeer zijn medewerking. Bas Quist trapte over de bal heen en vanaf de rand van het zestienmeter gebied profiteerde Schijf: 0-2. De thuisclub werd na die twee blunders veroordeeld tot een inhaalrace. Bal bezit was er voldoende, kansen veel minder. In de 40e minuut mocht John Vroegop bij een vrije trap bin nen het strafschopgebied aanleggen, maar ook deze mogelijkheid was aan Vosmeer niet besteed. Na rust was er hetzelfde spelbeeld. Vosmeer drukte wel, zonder dat het offensief echte doelkansen oplever de. Pas in het laatste kwartier begon Schijf te wankelen. Jacco Vaders was met een kopbal dicht bij de aan sluitingstreffer en Atjen Verkammen schoot een vrije trap op de kruising van lat en paal. Ook Vroegop kwam nog een keer in goede positie, maar hij werkte de bal juist langs de voor Vosmeer verkeerde kant van de paal. Havermans wees na afloop op het groeiproces waar zijn team in zit. „We zijn, met het oog op de volgend jaar, druk bezig met het inpassen van jonge spelers. Die jongens laten wennen, is ons voornaamste doel. Maar natuurlijk wil je op korte ter mijn ook winnen. Dat is plezieriger en beter voor de motivatie en de be leving, voor zowel de jongens als voor mezelf." Frel leidde kort daarop met een fraai hakballetje ook de 0-3 van Zuidweg in. Een kwartier lang pro beerde Baronie met de moed der wanhoop nog de bakens te verzet ten. De Fluplandse verdediging ving de Bredase aanvalsgolven ech ter betrekkelijk moeiteloos op en bij een snelle uitval over de rechter kant maakte Johan Reijngoudt aan alle onzekerheid een einde: 0-4. In de slotfase trok zelfs verdediger Van Oudenaarde mee naar voren om te proberen nog een doelpuntje voor zijn rekening te nemen. Dat lukte de boomlange laatste man ook: 0-5. Noad put volgens Stout jesdijk moed uit het goede resultaat voor de afsluitende reeks wedstrij den. Daarin moeten de Flup-landers voor het tweede achtereenvolgende jaar hun plaatsje in de derde klasse veilig stellen. Stoutjesdijk is gema tigd optimistisch. „We zijn er nog lang niet. Maar dankzij deze over winning zijn we wel op de goede weg." Noad kwam in Breda sterk uit de startblokken. De Fluplanders joegen de tegenstanders op en lieten de thuisclub geen tijd om het balletje rond te laten gaan. Een bewuste keuze, aldus Stoutjesdijk. „Als je ze laat voetballen, ben je gezien en wachten ze rustig hun momenten af. Maar achter de tegenstander aan sjouwen, daar houden ze niet van. En dat lukte ons perfect." Vanaf de aftrap zorgde Noad voor een constante dreiging richting het Bredase doel. Erik Fonteijne brak enkele malen gevaarlijk door en in de tweede lijn was ook Arjan Moer land nadrukkelijk aanwezig. In de 35e minuut nam Noad verdiend de leiding. Een jagende Leo Zuidweg onderschepte de bal en schoot kei hard binnen: 0-1. Tot aan de rust drong Baronie sterk aan en moesten achterin doelman Kees Lozekoot en aanvoerder Jaap van Oudenaarde al le zeilen bijzetten. Na de hervatting ging Noad op zoek naar de tweede en bevrijdende treffer. In de 52e minuut was het zover. Corné de Frel kwam vrij te staan in het centrum en liet zich dat buitenkansje niet ontgaan: 0-2. De De Alblas 16 14 2 0 44 88-23 Sliedrecht 16 9 3 4 30 46-23 Papendrecht 17 8 5 4 29 37-23 WHS 17 8 4 5 28 32-29 Zwaluwe 17 8 2 7 26 39-32 DVO '60 18 8 2 8 26 45-37 Baronie 17 8 1 8 25 43-57 Noad '67 17 6 3 8 21 32-32 DFC 14 4 4 6 16 23-37 WIK '57 16 5 1 10 16 27-57 SKNWK 16 4 3 9 15 25-48 Brouwershaven 15 1 0 14 3 18-57 SVC DSE Val Aan NVS Nw. Borgvliet Rimboe Oudemolen Vivoo Vosmeer Schijf Kruisland Lepelstr. Boys Moerstraten Welberg 20 15 19 13 20 10 21 11 19 11 20 9 18 9 20 8 19 19 20 21 20 20 47 65-23 43 85-30 38 48-26 38 35-28 36 47-23 32 35-26 29 43-36 27 51-55 23 34-50 21 31-42 15 28-46 14 27-64 11 22-66 10 21-57 Tholense Boys en SSV gaan zaterdag uitmaken wie periodekampioen wordt. De ingrediënten voor een boeiend voetbalgevecht zijn volop aan wezig. Tholense Boys heeft aan een gelijkspel genoeg om de tweede pe riodetitel in de wacht te slepen. SSV moet per se winnen om die prijs binnen te halen. Daarnaast zijn beide teams nog in de race voor het kampioenschap in de tweede klasse E. De ploeg uit Goes heeft zelfs de minste verliespunten en zet bij winst een belangrijke stap richting rechtstreekse promotie. Pikant detail: Leendert Geelhoed, dit seizoen aangetreden als trainer bij Tholense Boys, stond de voorbije vier jaar aan het roer bij de tegenstander van zaterdag. Voor Geelhoed is het dan ook in Het is dan ook een prestatie van heel meer dan één opzicht een bijzonder duel. „Als we winnen, zal ik zeker een poosje uit mijn dak gaan. Omge keerd zal SSV ook extra gemoti veerd zijn om tegen mij te spelen. De ploeg is sinds mijn vertrek maar op twee plaatsen gewijzigd. Het is dan ook nog een beetje mijn ploeg. Ik heb met al die jongens nog goede banden." Het scenario voor overmorgen had Geelhoed afgelopen zomer niet kun nen verzinnen. De doelstelling van het in de tweede klasse debuterende Tholense Boys was bescheiden: der tig punten halen en zich zo vroeg mogelijk veilig spelen. Inmiddels is dat doel bijgesteld. Zo lang mogelijk meedoen is nu het devies. Geelhoed staat er van te kijken: „Ik heb dit sei zoen nog niet één keer met mijn ba sis kunnen spelen. Een hopeloze voorbereiding, schorsingen, bles sures, vakanties, het was altijd wat. de groep van twintig man die we ge bruikt hebben." Volgens Geelhoed wordt het zaterdag een botsing van twee verschillende voetbalculturen. „SSV is toch wat za kelijker, meer prestatiegericht. Daar wordt het normaal gevonden als je van de onderste ploegen wint. Bij ons is een doelpunt tegen dat soort clubs nog altijd goed voor een rondje rond het veld. Ik geniet elke week weer van de beleving van Tholen. Ze gaan met z'n allen voor die club, spelers en supporters. In die ambiance voel ik me erg thuis." Niet alleen de cultuur, ook de speel stijl van beide clubs loopt volgens Geelhoed mijlenver uiteen. SSV kent met Clarence Pahlad, middenvelder Paul Bom en spits Mark de Groote een uitgesproken sterke as die om ringd wordt met voetballers die het ook vooral van hun techniek moeten hebben. „Qua voetballend vermogen is SSV veel verder dan ons. Er lopen daar zeker vijf jongens die het niveau van de eerste klasse aankunnen. Dat kunnen wij niet zeggen. Daarom is SSV voor mij ook favoriet. Met fana tisme en arbeid moeten we hen zien te verslaan. Dat zijn onze belangrijk ste wapens." In aanpassen aan de tegenstander ge looft Geelhoed niet. „We gaan zeker niet extra voorzichtig spelen. Ik ge loof in doordacht, maar wel aanval lend voetbal. Daar hebben we ook onze resultaten mee bereikt. We kun nen niet anders. We gaan ons dan ook niet aanpassen aan SSV en nog min der aan onszelf. Bovendien, als we mee willen blijven doen voor de bo venste plaatsen zullen we moeten winnen." De wetenschap dat de periodetitel op het spel staat, hoeft bij de spelers niet te leiden tot pap in de benen of kort sluiting in de bovenkamer, meent Geelhoed. „De jongens hoeven er niet zenuwachtig van te worden. Ik houd ze voor dat ze zaterdag moeten genieten. Dit zijn tenslotte de wed strijden waar je het als voetballer al lemaal voor doet. Een wedstrijd met de periodetitel als inzet is hartstikke mooi en wij gaan het meemaken." C. Uijl (links) en L. Hage zijn bezig om een dakrand aan te brengen van het nieuwe clublokaal aan de Veerdijkseweg in Scherpenisse. Er wordt volop gewerkt aan het nieuwe lokaal van duivenvereni- ging De Reisduif in Scherpenisse. Het nieuwe onderkomen aan de Veerdijkseweg zou voor het vluchtseizoen in april klaar moe ten zijn, maar of dat lukt is nog niet zeker. Er is ondertussen al veel gebeurd aan het houten ge bouw, de voormalige kantine van Goedhart in Sint-Maartensdijk. Zo zijn de buitenwanden en het dak voorzien van een groen dam- wandprofiel. Binnen is de hele vloer onder handen genomen en van platen voorzien. Ook zijn er sanitaire voorzieningen aange bracht. Is er elektriciteit aange legd en er is een bar geplaatst, die weer afkomstig is van cafetaria De Heksenketel in Scherpenisse. Voor de afvoer van de bar is een leiding aangelegd. Een groepje vrijwilligers is al we ken bezig om het clublokaal tot een eigen honk te maken waar de duivensportliefhebbers samen kunnen komen om de duiven in te korven. De afwerking vraagt nog de nodige tijd en energie. Gaten en randen moeten nog worden af gedekt, ook het aftimmeren ver eist nog de nodige uren. De naam van de vereniging prijkt echter al een poosje op de gevel: De Reis duif. Vierde klasse combinatie uit Poortvliet en Scher penisse in een goede afloop blijven geloven. Peter Noordijke en Sjaak Quist kopten in kansrijke positie ra kelings naast. Het dichtst bij de 2-2 was Van der Belt. Zijn schot kwam echter via de keeper op de lat. On danks de nederlaag blijft trainer De Weerd geloven in een prijs voor zijn ploeg. De afstand met het op de vierde plaats bivakkerende ZPR is nog niet onoverbrugbaar, meent hij. Mogelijk geeft die vierde positie op de ranglijst recht op deelname aan de nacompetitie. „Daar mikken we nog steeds op. We hebben de taak om er het maximale uit te halen." Krabbendijke heeft aanmerkelijk betere papieren op een vervolg van het seizoen. Eerder pakte het team van Van Poortvliet tegen Halsteren op dramatische wijze naast de twee de periodetitel. Daarna verbeterde Van Poortvliet met name de organi satie achterin. Die aanpak loont. Het aantal tegendoelpunten blijft beperkt en de ploeg staat inmiddels aan de leiding in de derde periode. Ook lijken de Bevelanders zeker van de derde plek in de eindrang schikking. Van Poortvliet was dan ook uiterst content met het verloop van het duel tegen SPS. „Zeker als je het leeftijdsverschil tussen beide clubs in ogenschouw neemt. Mijn groep is aanmerkelijk jonger. Daar kan ik mee vooruit. Maar misschien had SPS tegen ons wel een gelijk spel verdiend." Smerdiek kwam geladen uit de startblokken tegen Chrislandia. Een dik verloren oefenpotje tegen WHS had zeker aan die positieve instel ling van de thuisclub bijgedragen. Met Jordy Hage in de achterste linie blijkt Smerdiek bovendien opbou wend sterker te zijn geworden en oogt het spel meer verzorgd. Na een sterk eerste kwartier zakte het spel peil echter beduidend en verzand den de combinaties in een vroeg stadium. Toch creëerde Smerdiek al voor rust een handvol goede kan sen. Pas in de 44e minuut kwam echter de openingstreffer op het bord. Na een afgeslagen aanval nam Jacky op den Brouw de bal op de pantoffel: 1-0. Het betekende de eerste seizoenstreffer voor Op den Brouw. Na de hervatting was het hek van de dam. Een vloeiende aanval in de 47e minuut over de linkerkant kon door Chrislandia in het strafschop gebied enkel ten koste van een over treding gestuit worden. De neerge haalde Pierre Withagen benutte zelf de toegekende penalty: 2-0. „Lek ker dat we zo snel die tweede goal maakten', aldus Beurkens. „Zo lang het maar één doelpunt verschil is, blijft de tegenstander er toch in ge loven." In het eenrichtingsverkeer dat op de tweede treffer volgde, was het top scorer Withagen die het derde en vierde doelpunt maakte. De 5-0 kwam op naam van Alex van der Reest. Aan de linkerkant werd de te genstander uitgekapt en diagonaal verdween de bal in de verste krui sing. „Heerlijk om te zien", vond Beurkens. De zesde en laatste Smerdiek-treffer was van een nog mooiere makelij. Withagen speelde met een fraaie beweging drie man uit en deponeerde het leer met de buitenkant van de rechtervoet in de verste hoek. „Om in te lijsten", al dus een opgetogen Beurkens. De teller van Withagen staat inmiddels op eenentwintig. Omdat ook FSV won, blijft de achterstand van Smer diek drie punten. „We creëren een hoop kansen, maar benutten ze niet. Daar worstelen we al langer mee. Maar als je zelf niet scoort en de tegenstander heeft aan een halve kans genoeg, dan weet je waar het probleem ligt", meldde trainer Mark de Weerd van SPS na afloop van het duel tegen Krabben dijke. Na een kwartier kwam SPS op ach terstand. Een bijna vanaf de mid denlijn vertrokken bal viel, gedra gen door de wind, achter een verbaasde doelman Peter van de Male: 1-0. Aan de linkerkant van de verdediging had SPS voor rust voortdurend problemen. Zowel Corné van der Male als Luuk van Vossen hadden moeite om hun di recte tegenstander in bedwang te houden. Toch stootte de Thoolse ploeg enkele malen gevaarlijk door. Dick Uijl haalde de achterlijn, maar de instormende Erwin Feijtel werd op het beslissende moment de voet dwars gezet. In de 35e minuut kwam de gelijkmaker op het bord. Na hands in de verdediging van Krabbendijke, mocht A.P. van der Belt vanaf de strafschopstip aanleg gen: 1-1. Tijdens de rust stelde De Weerd or de op zaken. Johan Scheermeijer werd linksachter en Sjaak Quist moest als linkshalf de angel uit de Krabbendijkse aanvallen halen. Desondanks werd het in de 60e mi nuut 2-1 voor de thuisclub. De linksbuiten zette hard voor en via Dick Uijl verdween de bal in de kruising achter een kansloze Van der Male. SPS zette daarna alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Omdat aan de overzijde Krabben dijke enkele mogelijkheden op de derde treffer ongebruikt liet, kon de Stavenisse is aan een goede reeks wedstrijden bezig en staat zelfs me de aan de leiding in de stand om de derde periodetitel. Zo ver wil trainer Smits niet vooruit kijken. „Wij le ven van wedstrijd naar wedstrijd en hebben nog enkele zware jongens als Krabbendijke en Smerdiek op het programma. Maar als we com pleet zijn, hebben we een aardige ploeg, dat bleek ook weer tegen Halsteren." Stavenisse startte zaterdag overdon derend. Binnen het kwartier stond het al 0-3 en speelde de thuisclub een verloren partij. Bij een van de eerste aanvallen nam de vrijstaande Jeremy Gierman de 0-1 voor zijn rekening. Gierman leidde in de 10e minuut ook de 0-2 van Adrie Smits in. Kort daarop sloeg Smits op nieuw toe nadat de Halsterse verde diging in de fout ging: 0-3. „Een buitengewoon begin', aldus trainer Smits. „Halsteren was volkomen kansloos." De opbouw van de thuisclub werd al in een vroeg stadium door het fel storende Stavenisse onderbroken. Defensief legde de terugzakkende Bennard de Rijke ook de vierde Halsterse spits aan banden. Na de thee bleef Stavenisse hetzelfde spel letje spelen. In de 60e minuut brak het verzet van de Brabanders defini tief. Peter de Rijke stuurde Erik de Rooij de diepte in en met een fraaie lob werd de uitkomende Halsterse keeper verschalkt: 0-4. Bennard de Rijke moest nog geblesseerd naar de kant en werd vervangen door Cy ril Steendijk. Een kwartier voor tijd pikte ook Kees van Putte zijn doel puntje mee: 0-5. In de resterende speeltijd ontbrak bij de bezoekers de scherpte om de score verder op te voeren! FSV 18 15 2 1 47 88-19 Smerdiek 18 14 2 2 44 55-23 Krabbendijke 17 11 4 2 37 50-24 ZPR'84 17 9 4 4 31 42-23 SPS 18 8 2 8 26 40-24 Stavenisse 18 7 2 9 23 36-50 Dosko 18 7 2 9 23 32-53 Halsteren 18 6 3 9 21 32-33 Chrislandia 18 5 5 8 20 33-47 Alliance 18 4 2 12 14 34-58 Vrederust 18 3 3 12 12 27-79 Waarde 18 2 1 15 7 17-53 Treinmodelruilbeurs. In De Vroone te Kapelle wordt zaterdag de Zeeuw se treinmodelruilbeurs gehouden. Van tien uur tot half vier zijn er trei nen en toebehoren te zien en te rui len (kopen), maar ook auto's op schaal Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13