j Geslacht in eigen slagerij Geen twijfel over herkomst eieren Plaatselijk nieuws Wilt u vrijblijvend advies? É4 Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 februari 2000 Onveilig gevoel Bosstraat Bezwaren ongegrond tegen plan Verbrandestraat Landbouwloods Kat aangeschoten VERF NODIG? Villa's Buitenzorg Uw brede financiële dienstverlener voor sparen, reizen, effecten, verzekeringen, con sumptieve financierin gen, hypotheken, ja voor alle geldhandelingen. Rabobank Tholen Aad Volwerk wint Mac bijna 25 jaar Biljarten Belt u voor een afspraak. Wij zijn u graag van dienst, ook 's morgens. Rabobank Tholen Twee diakenen Jeugdclub opgericht Stof afdoen in 21ste eeuw Honderd jaar Zeeland Zanggroep breidt uit Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Verkoping Adullam Woningbouw Hogeweg Van Bloppoel wint Rieburchers op ski's Plattelandsvrouwen 40 jaar Kunst op Rieburch Dr. J.H.E. Janssen is AFWEZIG van 28 februari t/m 12 maart De apotheek is dan ook gesloten. Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bij vullen. Waarneming alleen in dringende gevallen door dr. D.J.J. Panis tel. 0166-662400 Woningbouw Langeweg BEZORG(ST)ER gevraagd voor de Eendracht- bode op donderdag ochtend. Zaterdag boekenverkoop AUTOSCHADE DAG EN NACHT Bewoners van de Bosstraat hebben momenteel een sociaal onveilig ge voel, dat wordt opgeroepen bij de aanblik van het enigszins verpau perde parkeerterrein. Dat schrijven b. en w. in hun voorstel aan de com missie gemeentelijke ontwikkeling, die dinsdagavond advies uitbrengt over de herinrichting van het par keerterrein. Bewoners kunnen in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk nog gebruik maken van het spreekrecht. Bij het werk is ook de Paulinastraat betrokken, omdat die straat vanaf de Bosstraat niet meer ingereden mag worden. Vrachtver keer komend vanaf de Kaaij, moet voor de Paulinastraat kunnen draai en en dezelfde weg weer terugrij den. Onderdeel van de reconstruc tie is ook het afkoppelen van verhard oppervlak van het hoofdri ool en het afvoeren van regenwater via een infiltratieriool naar de Ves te. De kosten bedragen totaal 296.000 gulden, inclusief btw, waarvan twee ton voor het ver keerscirculatieplan en 96 mille voor de post riolen. Gedeputeerde staten hebben dins dag een verklaring van geen be zwaar verleend voor de bouw van drie huizen aan de Verbrandestraat door de firma Bogert. De provincie heeft geen planologische bezwa ren, gehoord de inspecteur ruimte lijke ordening en de rijksdienst voor de monumentenzorg. De be zwaren van J.I. de Rijke werden ongegrond verklaard. Deze had be denkingen tegen de verhoging van de maximaal toelaatbare bouw hoogte van 3 meter op de tot erf bestemde grond tot 4 meter. De Rijke vreesde in zijn woongenot te worden geschaad wegens vermin derde toetreding van licht en lucht, maar zowel b. en w. als gedepu teerde staten vinden die bezwaren ongegrond. H. van de Zande wil aan de Boom- dijk een landbouwloods bouwen, maar dat is in strijd met bestem mingsplan buitengebied. De maxi maal toegestane lengte van 120 meter wordt met 13 meter overschreden. B. en w. stellen de gemeenteraad voor om via een artikel 19 procedure Van de Zande toch tegemoet te komen. Het bouwplan voldoet namelijk aan de nieuwe planologische inzichten, waarbij de maximale oppervlakte van het bouwblok van 1 ha. niet wordt overschreden. In de Slabbecoornpolder is zon dag een kat met een kogeltje in zijn lijf aangetroffen. De eigena res deed hiervan aangifte bij de politie. Van de dader ontbreekt ie der spoor. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De eerste grondverkopen in het be stemmingsplan Buitenzorg zijn een feit. In de fel begeerde villawijk, waar maar lieft 95 gegadigden voor 10 kavels waren, zijn twee percelen door de gemeente verkocht. Het be treft de door notaris Knook als vijf de getrokken kavel aan dhr. N. Wild uit Klundert en de als achtste ge trokken kavel aan dhr. B. Koster en mevr. A. van der Wielen, die nu in de Pergola wonen. Verder hebben b. en w. om niet een perceeltje grond aan de Ten Anker- weg overgedragen aan dhr. A.J. van de Berge. De gehele week geopend en op vrijdagavond van 18.30-19.30 uur U kunt ook dag en nacht gebruik maken van onze pinautomaat in de Brugstraat. Brugstraat 27 Tel. 0166-609200 Advertentie I.M. Aad Volwerk heeft donderdag met 5325 punten de eerste plaats veroverd bij klaverjasvereniging stad Tholen. Van de 28 deelnemers eindigde Peter Luten met 5293 p op de tweede plaats en Coby Leydekkers was derde met 5260 p. Annemiek Stoorvogel was vierde met 5204 p en Henny Rijsten- bil werd vijfde met 5171 p. De motor- en automobielclub Tho len (Mac) bereidt zich voor op het 25-jarig bestaan. Om in dit bijzon dere jaar nader met puzzel- en oriëntatieritten kennis te maken, stelt de Mac de komende rit op 18 maart open voor iedere belangstel lende. Zowel beginners als gevor derden kunnen meedoen, elk in een aparte klasse. Vooraf kan men zich opgeven via telefoon 652912 of 06- 25365295. Oud- Vossemeer In de competitie van biljartvereni ging De Treffers speelde L. van We zel deze week met 21 beurten de kortste partij. D. den Hollander scoorde de hoogste serie van zestien caramboles en met een gemiddelde van 3,04 kwam Den Hollander eveneens als beste uit de bus. De uitslagen van de partijen zijn: J. Hommel-D. van Driel 10-6,09; H. Hommel-C. Burgers 6,66-10; B. den Hollander-P. Vis 5,12-10; J. van Daalen-L. van Wezel 7,39-10; S. Etiënne-K. Hommel 10-8,41; D. den Hollander-P. de Leeuw 10-5,26 Raadhuisstraat 11 Tel. 0166-609200 Advertentie I.M. J.L. van Dijke en J.G. Kats hebben hun benoeming tot diaken van de Hervormde Gemeente aangenomen. A.A. van Luijk heeft daarentegen bedankt voor zijn verkiezing, waar door er nog een diaken-vacature blijft bestaan. Naast de al bestaande knutselclub voor kinderen tot negen jaar, is er in het gebouw van de ijsclub nu ook een club in oprichting voor jeugd van ne gen tot veertien jaar. De vier initia tiefnemers zijn Renco Tempelaars, Bastiaan Houweling, Ricardo Bos en Ronald Winterswijk. Zij behoorden bij de groep jongeren die onlangs een flessenactie bedachten om geld bij el kaar te krijgen om de ijsbaan (buiten het schaatsseizoen) te veranderen in een sport- en spelterrein. Onder bege leiding van Ivette Matthijssen van jeugd- en jongerenwerk, willen de vier jeugdigen een spelletjesclub op zetten. Elke vrijdag van zeven uur tot half tien kunnen jongeren van negen tot veertien jaar binnenlopen (tegen een entree van 1 gulden inclusief een consumptie) en hun favoriete spel spelen. „We hadden nog wat geld over van een subsidie uit 1998. De gemeente is ook blij dat hier in Sint- Annaland iets voor de jeugd gebeurt en daarom mochten we dat geld (zo'n 800 gulden) hieraan besteden. De jongeren gaan spelletjes kopen. „Een Nintendocomputer, een dart bord en monopolie en zo", zegt Ren co Tempelaars. Bij de vier initiatief nemers is de computer en het dartspel duidelijk favoriet. Ze willen in totaal zo'n 16 spellen aanschaffen. Waarom juist een spelletjesclub? „Voor de ou dere jeugd is een disco wel leuker, maar voor de jongere trekken spellen meer. En een disco mag hier niet", legt Bastiaan Houweling uit. De club is nog niet begonnen, want er moeten eerst nog minimaal vier volwassen vrijwilligers gevonden worden die (bij toerbeurt) de clubavonden bege leiden. Om jongeren en vrijwilligers op te roepen naar de club te komen, gaan de vier jongens posters ophan gen op school en in de winkels. Ze gokken op zo'n twintig bezoekers per week. Jeugd- en jongerenwerk zal de club aansturen, hoewel volgens mevr. Matthijssen de ideeën allemaal van de jongeren komen. Degenen die vrijwilliger willen zijn, kunnen zich dan ook bij het jeugd- en jongeren werk in Sint-Maartensdijk melden. Er is geen lidmaatschap van de club, dus iedereen kan komen. Kiezen in een nieuwe eeuw was dinsdagavond het onderwerp van de Plattelandsvrouwen in de Wellevae- te. Dhr. en mevr. Burger gaven, na het welkom van vice-voorzitter Ri- na Erwich, informatie over gezond heid, voeding en huishouding. Ze begonnen met melkproducten die botontkalking tegengaan en nieuwe boter en vetarme kaas tegen het cholesterolgehalte. Dit gebeurde in de vorm van dia's, een mondelinge toelichting en zelf proeven. Na de pauze ging het een andere richting op; de huishouding en dan met na me de nieuwe manier van stof afne men. Niet het stof verplaatsen, maar stof opnemen door middel van een nieuw doekje. Een allesreiniger die desinfecteert, dus veiliger is tegen bacteriën. En als laatste nieuwe snufje was er de gasverwarmde dro ger: snel, zuinig en milieubewust. Wel duurder in aanschaf, maar de verbruikskosten liggen 59% lager dan de traditionele droger, vertelde Burger. Hij was van alle markten thuis, want hij demonstreerde ook nog een cosmeticalijn tegen het ou der worden van de huid. Alles bij el kaar een stroom met informatie, maar iedereen kreeg een tas met en kele artikelen, folders en waarde bonnen mee naar huis. Drie dames hadden iets extra's gekregen als winnaars van een raadwedstrijd bij de diaserie. De leerlingen van de School met de Bijbel zijn druk in de weer met de voorbereidingen voor de kijkavond op 1 maart a.s. Het thema is 100 jaar Zeeland, waarbij o.a. de storm ramp van 1 februari 1953, de ge schiedenis van de auto, e.d. naar vo ren komt. De kleuters richten zich op de gebruiken in en om het huis. Zij verzamelen oude gebruiksvoor werpen zoals het wasbord en de wringer. Ook kleding van vroeger komt aan bod. Als levendig voor beeld voor de kinderen van groep 2 diende hiervoor dinsdag hun eigen juf Goudswaard. Ter gelegenheid van haar verjaardag had zij zich ex tra feestelijk aangekleed en zij be groette de kinderen dinsdagmorgen bij de deur in de zondagse Walcher- se klederdracht. De kleuters keken eerst een beetje vreemd op, maar ze vonden de juf erg mooi met haar lichtblauwe beuk, zwarte rol, haar glinsterende zwarte gitten en vooral met haar witte muts met veel gou den spelden en bungelende stikken. De uit Noord-Beveland afkomstige juf had de klederdracht geleend van haar Walcherse tante. Voor school tijd maakte juf Goudswaard eerst een ritje naar Tholen, waar een uit Walcheren afkomstige vriendin haar hielp met aankleden. De kleuters vonden de juf niet alleen mooi, ze moesten ook wel erg hard lachen, toen één van de vele spelden die de te ruime rok op zijn plaats hield, in de buik van de juf prikte. De vorig jaar opgerichte christelij ke zanggroep zoekt jongeren vanaf zestien jaar die zaterdagmiddag van half vijf tot half zes willen zingen. Er zijn inmiddels elf leden en in het hervormd verenigingsgebouw de Schuilplaats is nog ruimte genoeg voor meerdere zangers. Er wordt vierstemmig gezongen o.l.v. Hela- ne Potappel. Kom zaterdag gerust een keer luisteren. „We zingen christelijke liederen en willen daar van ook iets uitdragen", zegt Yvon ne Marinissen die via telefoon 693066 of 668362 nadere informa tie geeft. De zanggroep doet in april nog mee aan de gospelimpuls in Haestinge te Sint-Maartensdijk, samen met verschillende andere jongerenkoren. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag en dinsdag Malse biefstuk 250 gr 7,- Bieflappen 50Ö gr 9,75 Tartaar 5 halen 4 BETALEN Malse riblappen 1 kg Rundergehakt 1 kg Hacheevlees 400 gr Slavinken 5 halen Heel de week: Runderrookvlees 100 gram f 3.20 Eigen gekookte ham 100 gram f 2,50 Boterhamworst 100 gram f 1,25 Grillworst 200 gram f 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 f 13,- 8,95$ 5,- 4 BETALEN Woensdag gesloten i.v.m. biddag! Advertentie LM. In de Rehobotschool aan de Piloot- weg wordt zaterdag van tien uur tot half één en van half twee tot vier uur een verkoping gehouden ten ba te van Adullam. Er zijn allerlei za ken te koop zoals planten, oliebol len, Veldheimartikelen, boeken, lingerie en ander textiel en speel goed. Voor de jeugd zijn er diverse spelletjes. Sint-Maartensdijk De woningstichting Beter Wonen wil aan de Hogeweg vijf huizen bouwen en aan de Oosterschelde- straat drie huurwoningen. Het bouwplan is in strijd met het be stemmingsplan Achter 't Bos, om dat gedeeltelijk buiten de bouw blokken met de bestemming woon- doeleinden wordt gebouwd en ge deeltelijk op grond met de bestem ming tuin. B. en w. stellen de ge meenteraad echter voor om via een artikel 19 procedure toch toestem ming te geven, omdat de nieuw bouw voldoet aan de huidige plano logische inzichten. Bovendien is er sprake van een duidelijke kwali teitsverbetering. P. van Bloppoel heeft met 5128 punten vrijdag de competitiewed strijd van klaverjasvereniging de Pendelaars gewonnen. J. van Gor- sel werd tweede met 4578 p. voor M. den Haan met 4571 p. De verde re uitslag: 4. P. Bazen 4417 p 5. R. van Putten 4364 p 6. J. van der Werf 4258 p 7. A. Arts 4252 p 8. A. Koetsier 4184 p 9. L. Kampman 4098 p. Groep acht van de Rieburch mocht na een drukke Cito-toetsweek op schoolreis en dat is in februari iets bijzonders. De leerlingen konden op reis dankzij het feit, dat vorig jaar november een prijs gewonnen werd bij het project Go infra van het mi nisterie van verkeer en waterstaat. Per bus ging het eerst naar Rucphen voor een ski-avontuur en voor bijna alle kinderen was dit een totaal nieuwe ervaring. Er werd flink ge oefend, vaak gevallen, maar vooral veel gelachen. Na het eten kon men in de bus even bijkomen op weg naar Den Haag, waar het Omniver- sum werd bezocht. Een prachtige natuurfilm over olifanten omringde de groep aan alle kanten. Dit enor me beeldscherm was een bijzondere ervaring. Langs het ministerie van verkeer en waterstaat, dat deze schoolreis voor de Rieburch finan cieel mogelijk maakte, reed de bus richting de smalstad. Onderweg werd nog een hamburgerrestaurant bezocht. Kimberley Verwijmeren maakte nog een gedicht over deze leuke schoolreis: 'Joepie, 3000 gul den voor ons alleen! Maar waar ga je met al dat geld heen? We wilden wel skian, dat lukte misschien. Daarna wilden we wel een filmpje zien. Onze buikjes waren van bin nen nog hol en daarom aten we bij Mc Donalds onze buikjes vol. Go infra dank je wel, voor ons ging dit schoolreisje veel te snel'. De afdeling Sint-Maartensdijk van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen bestaat dit jaar veer tigjaar. Dat heugelijke feit wordt op 29 februari gevierd met een feest avond in Haestinge. Op deze avond wisselen zang, muziek, sketches en dans elkaar af. De leden krijgen ver der een opdracht te vervullen en er wordt samen gegourmet. Het jaar lijkse reisje van de vereniging gaat deze keer naar Leerdam waar onder meer de kristalblazerij Royal Leer dam wordt bezocht. De jaarlijkse doe-middag op de open bare lagere school De Rieburch stond in het teken van de kunst. Dinsdag werd heel de middag ge werkt aan allerlei vormen van creati viteit. Zo werden er maskers, zeef drukken, sieraden, linoleumdrukken, bloem- stukken, kleifiguren en aqua rellen gemaakt, werd er gesoldeerd en getimmerd, geknipt, geplakt en ge danst. Voor de hogere groepen waren er stu dio's ingericht om foto's te maken. Die werden aan het eind van de mid dag bij een een-uur-servicebedrijf nog ontwikkeld en afgedrukt zodat ze 's avonds op de tentoonstelling te zien waren. Onder de noemer architectuur werd van karton, tennisballen en alumini umfolie een stad van de toekomst ge maakt. En enkele kinderen mochten zich met spuitbussen uitleven op een groot houten schot: grafitti. Ze spo ten er dierenfiguren op in felle kleu ren. Ook was er een schilderij waar de toeschouwer niet alleen naar kan kij ken maar ook aan kan voelen. Het paneel was opgebouwd uit allerlei vakjes waar macaroni, pinda's, kur ken en pitten in waren verwerkt. De jongere groepen maakten figuren van spons. Nieuw waren de sieraden van speksteen, een zachte steensoort die zich gemakkelijk laat bewerken. De kleuters traden op met een volks dansje, de oudere kinderen toonden het onder volwassenen zeer populai re line-dans. Aan de doe-middag hielpen zo'n 65 ouders mee. Ook werden de kinde ren bijgestaan door volwassenen die al vaker met het creatieve bijltje heb ben gehakt. Kunst is al het hele jaar de rode draad op de school. Het eindproject zal er ook over gaan. Er worden kunstenaars uitgenodigd en alle producten die de leerlingen ma ken worden tentoonsgesteld. Ook zullen er werken van leerlingen wor den verkocht op een kunstveiling. Advertentie I.M. R.J. Weggemans uit Sint-Maartens dijk wil op het perceel Langeweg 38 een woning met garage bouwen. Dit is echter in strijd met het geldende be stemmingsplan Kom aangezien ge deeltelijk wordt gebouwd op grond met de bestemming recreatie en ge deeltelijk op grond met de bestem ming tuin. De bestaande woning zal worden gesloopt en daarom conclu deren b. en w„ dat er sprake is van een duidelijke kwaliteitsverbetering. Het plan voldoet ook aan de huidige planologische inzichten, zodat het college de gemeenteraad voorstelt om via een artikel 19 procedure goedkeu ring te geven voor de vervangende nieuwbouw. Met gesloten beurzen heeft de gemeente met het waterschap Zeeuwse Eilanden een grondruil ge daan voor een perceeltje grond aan de Platteweg. De commissie gemeente lijke ontwikkeling bespreekt dinsdag avond de aanleg van definitieve be strating in bestemmingsplan Oost. Helaas is Tilly de Moor wegens ander werk ge noodzaakt om te stoppen. Wie neemt haar taak over? Hebt u belangstelling, bel dan 657007. Advertentie I.M. Zaterdag vindt er in verenigingsge bouw de Hoeksteen verkoop van tweedehands boeken plaats ten bate van het onderhoud van de monumen tale N.H. kerk, die uit de 13de eeuw stamt. Van half tien 's morgens tot half één 's middags kan men er te recht. Men heeft keuze uit honderden exemplaren van zeer uiteenlopende onderwerpen. Voor 1 of 2 gulden kan men al een boek rijker zijn. Bij orga nisator H. Franssen kan men voor za terdag nog boeken brengen in de Bak kerstraat 13. De kerkrestauratie vergt veel geld. Recent is het binnenwerk grondig aangepakt en nu is het orgel aan een opknapbeurt toe. ZIE VERDER PAGINA 3 Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De provincie heeft het plaatsen van reclameborden langs provinciale wegen aan banden gelegd. Er moet ontheffing voor worden gevraagd als men een bord wil plaatsen. Meestal betreft het reclame-uitingen die verwijzen naar een bepaald bedrijf in de buurt. Maar soms kom je een bord tegen waarvan je je afvraagt wat de eigenaar daar nou mee wil. 'Zo'n bord als op deze foto bijvoorbeeld. Het staat langs de Provincialeweg bij Sint-Maartensdijk, tussen de Oudelandseweg en de Eerstedijk. Het enige woord dat erop te lezen valt is: vogeleieren. Nu is het in theorie natuurlijk mogelijk dat iemand eieren van reptielen aan de man probeert te brengen, maar waarschijnlijk is dat niet. Mogelijk meldde het bord ooit meer tekst waardoor de boodschap duidelijk werd. Nu staat het wat verloren, haast als een superkort stukje poëzie in het landschap. Vogeleieren, denk daar maar eens over na. Predikbeurten Zondag 20 en biddag woensdag 23 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Wüllschleger, Mid delburg. 18.30 u. ds. Den Ouden, wo 9.30 u. ds. Budding, Waarder. 19 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Balk. wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Kerssiers. 17 u. ds. V.d. Hout. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Ezinga. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. wo 10 u. ds. Oosterbroek, Zierik- zee. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Grabijn, gezinsdienst. 19 u. dhr. Radings. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.45 u. da. Punt, Zierikzee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18.30 u. ds. Snijder, wo 10 u. ds. Snijder. 19 u. ds. De Graaf, Waarde. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Bouwkamp, Arnemuiden. wo 19 u. kand. Schipper, Kerkwerve. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. V.d.Zwan. 14.30 en 18.30 u. ds. Hakvoort. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. leesdienst. 19.30 u. ds. Schultink. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Hoek. wo 10 u. ds. Hoek. 19 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, wo. 9.30, 14 en 18 u. ds. De Pater. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Kommers. 18 u. kand. Van Veldhuizen, Delft, wo 10 u. ds. Kommers. 19 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u. ds. Molendijk, Oosterland 14.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. kand. Abbink, Vriezenveen. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Reinders, Yerseke. 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. 19.30 u. ds. Wijnmalen, Vianen. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 19 u. (H.D.) ds. Roos. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. (bev. ambtsdragers), 14 en 18.30 u. (H.D.) ds. Kareis, Mid- delharnis. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. (H.D.) en 18 u. ds. Egas. wo 10 u. ds. Egas. 19 u. ds. Hoek, St.-Annaland. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Van den Hout, Werkendam. wo 10 u. Pastor Hondius, Bruinisse. 19 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 18.30 u. ds. Honkoop, Bennekom. 14.30 u. stud. De Wit, Bennekom. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Molenaar, Papendrecht. wo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Van Estrik, Goedereede. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Neele, Aagtekerke. 18.30 u. ds. Den Boer, Dirksland. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. V.d. Meer, Werkendam. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. De Goei, Sint-Maar tensdijk. wo 10 u. ds. Wilschut, Barendrecht. Inbraak schaftkeet. In Tholen is van dinsdag op woensdag ingebro ken in een schaftkeet. De werklie den vertrokken om half vijf en toen ze woensdagmorgen om ze ven uur terugkwamen, merkten ze de inbraak. Er is een krat bier, twee flessen cola en een brand blusser van enkele honderden gul dens mee. HUISARTSEN Zaterdag 19, zondag 20 en biddag woensdag 23 februari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. wo dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za en zo dr. Panis, St.-Maartensdijk, tel. 662400. wo dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: za en zo dr. Van Doesburg, St.-Phi lipsland, tel. 572500. wo dr. De Groot, Nieuw Vossemeer. tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts Roefs, Tholen, tel. 603988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ik> Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-249111. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 feb. donderdag 17 1.07-13.42 vrijdag 18 2.17-14.42 zaterdag 19 3.12-15.37 zondag 20 3.57-16.22 maandag 21 4.42-17.07 dinsdag 22 5.22-17.47 woensdag 23 6.02-18.27 donderdag 24 6.37-19.07 vrijdag 25 7.12-19.37 za 19/2 17.28 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2