'Toen ik voor de eerste keer het stadion bezocht, was ik verkocht' Van Wijk Burgemeester liep al 500 km over Tholen Renate Geuze weer in nationale selectie v= "MEULVLIET" THOLEN Van Meer Boys klopt Callela's Verburgh u. Emergo wint spannend duel tegen Scheldevogels VRIEND IL B U R G Harry van Dorst krijgt rondleiding van Louis van Gaal in Nou Camp Smash verslaat koploper Breda Ze boere hoed in Groot Pesööt Koersballen Donderdag 17 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Als FC Barcelona scoort, verschijnt er bij Harry van Dorst in Sint-Maartensdijk een bericht op zijn mobiele telefoon. Zelf kan hij de wedstrijd van zijn favoriete club niet recht streeks volgen, maar zijn Spaanse vrienden in het Nou Campstadion houden hem op de hoogte. De 27-jarige Van Dorst beleefde vorige week vrijdag een hoogtepunt toen hij door trainer/coach Louis van Gaal persoonlijk werd rondgeleid in het immense stadion. Hij mocht er als toe schouwer ook een volledige training meemaken. De Spaanse journalisten dachten even dat Van Dorst de nieuwste aankoop was van de miljoenenclub. Sv Smerdiek Op de middenstip Johan Cruijff legende Het vlaggenschip van Emergo speelde voor de tweede keer binnen een maand tegen de buren Scheldevogels 3 uit Bergen op Zoom. Het werd een spannend duel dat met twee doelpunten verschil naar Emergo ging. Hoog tempo £JL ïukens nr 's lis Elke wedstrijd topper Het eerste seniorenteam van Smash '76 behaalde zater dag een 6-4 overwinning op koploper Breda. Omdat het eerste jeugdteam een steekje liet vallen tegen Play Fair (het werd 5-5) blijft de ploeg weliswaar ongeslagen bo venaan staan, maar moet het die plaats delen met Schen ker/B TL/S KF uit Veenendaal. Als burgemeester H.A. van der Munnik dit jaar afscheid neemt, heeft hij veel van het eiland gezien. Hij liep al tien keer de Zevendorpentocht en dat is 500 kilometer. Zo doende heeft hij al een flinke 'loapbaen' achter de rug, zo meldt Ut Vlööienkrantje 2000 van de waoidae- henverêênehing De Vloöientrappers uit Oud-Vossemeer. Schoonspringster uit Oud-Vossemeer Schoonspringster Renate Geuze uit Oud-Vossemeer heeft dit weekeinde bij nationale selectiewedstrijden in Amersfoort voldaan aan de limiet om uitgezonden te worden naar buitenlandse wedstrijden. De 24-jarige Geuze kwam bij het torenspringen uit op 348 punten, precies een punt boven de zogeheten toplimiet. Daarmee stelde de Vossemeerse haar plaats in de nationale selectie veilig en is zij verzekerd van deelname aan internationa le Grand Prix wedstrijden. Dweilband vrouwen specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audiospeciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Harry kan er nog niet over uit. „Het was geweldig, echt waar. Ik had Van Gaal altijd als een nors iemand ge zien, maar het is een ontieglijk aar dige kerel. Bij de rondleiding was ook een groepje Nederlandse kinde ren. Geweldig hoe hij daarmee om ging." Van Dorst kreeg het bezoek aan het stadion en de ontmoeting met Van Gaal als een cadeautje van zijn vriendin Claudia Otte. Op oude jaarsavond werd hij ermee verrast. „Hoe ze het voor elkaar heeft gekre gen, weet ik niet. Dat wil ze niet zeggen, maar haar Spaanse vriendin Maijo zit vast ook in het complot. Ik vind het prachtig dat ze dat gelukt is, want zoiets versier je bijna nooit." Het uitstapje naar Spanje is begon nen als 'gekkigheidje', zegt Van Dorst die bij de algemene dienst werkt van de gemeente Tholen en regelmatig op de milieustraat is te vinden. „Claudia zei op een keer te gen me: Wanneer ga je nou eens veel geld verdienen? Ik zei toen: dan ga ik eerst bij Smerdiek voet ballen en dan komen ze me wel ha len om bij Barcelona te gaan spelen. Ze bleef maar steeds vragen of ik al een contract was aangeboden en dan zei ik dat zij maar moest bellen voor een afspraak." De afspraak kwam er. Harry ging naar Barcelo na. Niet als speler maar als bezoe ker en inmiddels fan van de Cata laanse club (die 106.000 leden telt) en als lid van de Nederlandse fan club. Het verhaal heeft een voorgeschie denis. Niet iedereen kan zomaar een afspraak maken voor een exclusieve excursie door de trainer van de po pulairste voetbalvereniging in Span je en Europese topclub. Harry en Claudia hebben Spaanse vrienden die lid zijn van de FC Barcelona (FCB). Het stel komt regelmatig in Spanje om er vakantie te houden en hun vrienden te bezoeken. Claudia werkte op een camping ten zuiden van de Catalaanse hoofdstad en leerde een Spaanse vriendin, Maijo, en haar vriend Xavi kennen. Alle maal 'socio's', leden van FCB. „Toen ik voor de eerste keer met hen een wedstrijd bezocht, was ik verkocht. De ploeg speelde tegen Alavez en won met 7-1Je zit in een stadion met 75.000 mensen. Woh, dat is echt niet normaal. Dat maakt zo'n indruk, dat is nauwelijks te be schrijven. Voetbal leeft daar veel meer dan hier. Als je in Nederland een wedstrijd bezoekt, moet je op passen voor agressieve supporters. Daar gaan opa en oma met hun kleinkinderen ook naar het stadion. Er is maar een handjevol politie en de supporters zitten door elkaar." Harry was geen voetbalgek. Zijn hart lag bij het water. Hij viste lie ver rustig met zijn werphengel aan de dijk, dan dat hij zijn hoofd op hol liet brengen door voetbal. Dat ligt nu anders. Om gezondheidsredenen moest hij aan sport gaan doen. Hij werd lid, van sv Smerdiek en voetbalt nu voor het tweede jaar in het derde elftal van de blauwzwarten. De clubkleuren van zijn favoriete Spaanse club wijken daar met blauw-rood wel iets van af, maar het shirt heeft ook verticale banen. De blauwrode kleuren komen over al terug in de woning aan de Bloe- menlaan en zelfs naast de toerentel- ler van zijn auto is het embleem van 'Barca' te vinden. Harry moest zich op vrijdag om tien uur melden bij de poort van het sta dion dat in 1957 is gebouwd. Sa men met zijn partner vloog hij van Amsterdam naar Barcelona. „Op het vliegveld hadden we problemen met de koffers. Die stonden op een verkeerde band. Daar kon ik niet op wachten. Claudia is achter gebleven en ik ben met een taxi vooruit ge- Harry van Dorst naast trainer/coach Louis van Gaal in het stadion Camp Nou waar 109.815 toeschouwers in kunnen. gaan. Bij de poort heb ik uitgelegd dat ik een uitnodiging had van Van Gaal om de training bij te wonen en het stadion te zien." Van Dorst werd naar het trainings veld geleid waar hij moest wachten. Ondertussen legde hij de omgeving vast met zijn fototoestel. „We had den ook een'pakketje gemaakt van dingen die Van Gaal lekker vindt en daar niet zomaar te krijgen zijn of niet zo lekker zijn: kokosmakronen, koffie en rookworst. We mochten de hele training bijwonen." Harry zag er de bekende Nederland se spelers, Frank en Ronald de Boer, Philip Cocu, Winston Bogar- de, Patrick Kluivert, Boudewijn Zenden, Michael Reiziger, Ruud Hesp maar ook Jari Litmanen en de Braziliaanse sterspeler Rivaldo Fer- reirra en de Portugees Figo, Harry's favoriete voetballer bij Barcelona. „De laatste twintig minuten van de training wordt de pers toegelaten. Wij hadden onze koffers in het kan toor van Van Gaal gezet. Toen ik daar weg liep, sprongen al die foto grafen met hun camera's naar voren omdat ze dachten dat ik een nieuwe speler was. Helaas heb ik de vol gende dag niks gezien in de Spaan se kranten," lacht Harry. Na de training liepen Harry en Clau dia mee naar de kapel van het sta dion. Samen met een groepje Neder landse kinderen, leukemiepatiëntjes. „In de kapel wordt voor de wedstrijd eerst gebeden. Dat hoort er daar ge woon bij. Ik heb ook op de midden stip gestaan. Dan zie je pas hoe groot het stadion is. (Er is plaats voor 109.815 toeschouwers -red.) Van Gaal sprak ons gewoon aan bij de voornaam. Aan het eind veront schuldigde hij zich nog dat hij zijn aandacht had moeten verdelen tus sen de kinderen en ons. Maar dat vonden we helemaal niet erg. Als je zag hoe hij met die kinderen om ging, dan neem ik daar mijn petje voor af." Volgens Harry is het kantoor van de trainer in het stadion niet groot en sober ingericht. „Er staat een bu reautje en een archiefkastje en er hangen wat schilderijtjes aan de muur. Trainers zitten veel meer op het veld. Dat zijn geen binnenmen- sen, maar buitenmensen. Het bezoek was geweldig. Het gebeurt bijna nooit dat je zo'n rondleiding krijgt van El Senor, zoals Louis van Gaal genoemd wordt." Van Dorst bezocht zondagavond ook de wedstrijd van Barcelona tegen Alavez. Won Barcelona vorig sei zoen met grote cijfers, nu ging de ploeg voor 40.000 supporters in ei gen stadion met 0-1 onderuit. „Er werd veel gezwaaid met witte zak doekjes door de supporters. Zo is het volk. Gebeurt er een keer iets slechts, dan laat men dat zien. Dat is typisch Spaans. De volgende keer als het goed gaat, wordt de ploeg op handen gedragen." Toen Harry en Claudia met hun Spaanse vrienden naar huis reden, kwamen ze in het drukke verkeer naast Frank de Boer te rijden. „Ik zie nogal graag mooie auto's. Ik hoorde achter ons een BMW Z3. Dat is een hele mooie. Ik keek en zag dat Frank de Boer erin zat. Moet je nagaan. Dan zie je ineens 40.000 toeschouwers uit het stadion ver trekken en dan rijdt De Boer achter je. Hij kwam nog even naast ons rij den. We hebben nog geprobeerd om hem in het Nederlands toe te spre ken, maar daar was het te druk voor in het verkeer." Harry is lid van de Nederlandse fan club van FC Barcelona. Het is vol gens hem met 450 leden de grootste door de club officieel erkende fan club van Barcelona, buiten Spanje. In Spanje alleen al zijn er 640 fan clubs, dus in totaal zijn het er 1087. Het wandtegeltje van de Nederland se club hangt in het stadion tussen de honderden andere tegeltjes van de fanclubs. Vier keer per jaar ver schijnt er een clubblad en de leden krijgen een voordeelpasje waarmee ze korting kunnen krijgen op een vliegticket en op het entreebewijs. Harry's bewondering voor de club gaat ver. „Mijn Spaanse vrienden zeggen dat ik het zwaarder te pak ken heb dan zij. Mijn huis hangt vol met spullen en ik heb het embleem ook op mijn linkerschouder laten ta toeëren. Nu wil ik de handtekening van Johan Cruijff er nog onder. Cruijff is in Barcelona een legende. Via internet probeer ik hem zover te krijgen dat hij het komt doen. Ik heb zijn fanpagina al gevonden. Je kunt maar ergens gek van zijn." knokken, was de stand bij rust 4-4. In de tweede helft kwam Emergo op een 5-4 voorsprong, maar daar na ging de ploeg minder spelen, terwijl Keep Fit een soort alles-of- niets-spelletje speelde. Hierdoor werd het in de laatste minuten toch nog 5-7, waarbij het Smurdiekse team kansen liet liggen. Aswintha Konijnenburg (2x), Nicole Dam, Marcel de Frel en Jaco van Heems kerk maakten de doelpunten. Emergo C speelde tegen Kieviten C uit Fijnaart een goede wedstrijd, waarin vooral goed verdedigd werd. Bij rust was er dan ook een 3-2 voorsprong. In de tweede helft leek de ploeg uit Sint-Maartens dijk de wedstrijd voortijdig te be slissen, maar Kieviten kwam nog terug tot 4-3. Toch trok Emergo aan het langste eind in een span nende slotfase, door doelpunten van Dominic v.d. Berg, Paul Boogerd, Bas Vroegop en Charlot te Weijenberg. Emergo D had in de partij tegen Fortis D2 niets in te brengen tegen met name de lengte in het Sou- burgse team, zodat deze wedstrijd kansloos verloren ging. Uiteinde lijk won Fortis met 1-7. Emergo W speelde goede tegen Springfield W. Bij rust was het al 4-0, waarna in de tweede helft de score verder werd uitgebouwd naar 7-1. Emergo werkte heel goed samen en de spelers probeerden echt iedereen in hun team te laten scoren, maar op het eind waren het Pascal Farla (maar liefst zes treffers) en Chantal Bentvelsen die de voltallige productie voor hun rekening namen. Programma 19 februari: Volhar ding 2- Emergo 2, Keep Fit A2- Emergo A, BKC D- Emergo D. In het begin ging het gelijk op, maar het was Scheldevogels dat telkens een voorsprong nam. Emergo bleef echter goed bij en nam op een gegeven moment het initiatief over. Bij een 7-7 stand was het uiteindelijk invaller Jaco van Heemskerk die met twee af standsschoten de beslissing bracht. De eindstand werd bepaald op 9-8, waarbij Kristian van Heemskerk (3x), Gerrie Anthonisse, Marco v.d. Hoek, Patricia Pelgrim en Jes sica de Rijke de overige doelpun ten voor hun rekening namen. Marcel de Frel maakte een prima invalsbeurt. Emergo 2 was geen partij voor het geroutineerde KVK 3 uit Kapelle. Bij rust was het al 4-10, waarna de ploeg uit Sint-Maartensdijk de schade beperkt kon houden tot tien doelpunten verschil bij het eind signaal: 7-17. Herman v.d. Berg (3x), Jasper v.d. Linden (3x) en Ja co Rip maakten de doelpunten. Emergo A speelde een heel goede wedstrijd tegen koploper Keep Fit A2 uit Roosendaal. Vooral in de eerste minuten werd er in een erg hoog tempo gespeeld, waardoor er voor beide ploegen veel kansen ontstonden. De ploeg uit Sint- Maartensdijk kwam in het begin wel achter, maar door goed terug te ACCOUNTANTSKANTOOR - BELASTINGADVISEURS Begeleiding en advisering van ondernemingen en particulieren. 1 Opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen. 1 Verzorging van aangifte inkomstenbelasting. Noordsingel 12, 4611 SE Bergen op Zoom telefoon 0164 - 24 13 52, fax 0164 - 25 75 16 AA-ACCOUNTANT Advertentie I.M. KEUKENCENTRUM Advertentie I.M. 'afeltennis De St.-Annalanders begonnen de wedstrijd met een verliespartij van Marco Saarloos, waarna Christian van 't Hof de stand weer in even wicht bracht. Op de andere tenni- stafel kwam invaller Johan Snoep in actie. De oud-St.-Annalander behaalde een overtuigende over winning. Ook in zijn tweede en derde enkelpartij pakte Snoep de winst. Samen met Van 't Hof was de invaller ook succesvol in het dubbelspel. Saarloos en Van 't Hof waren minder goed op dreef. Saar loos verloor ook zijn tweede en kelspel, maar pakte in de derde partij wel de winst. Christian van 't Hof verloor zowel zijn tweede als derde enkelpartij. Het tweede seniorenteam van Smash blijft door een 6-4 overwin ning op Markiezaat koploper in hun klasse. De St.-Annalanders begonnen nog zonder puntverlies aan de partij tegen de ploeg uit Bergen op Zoom. De bezoekers maakten het Smash behoorlijk las tig, maar kwamen net tekort voor de overwinning. Rafaël Fructuoso bezorgde Smash de overwinning, door ongeslagen te blijven. Winst partijen van Kees van Poortvliet en David van Driel brachten Smash op een royale 5-0 voorsprong, maar daarna kwamen de Braban ders sterk terug. Fructuoso bezorg de de thuisploeg het beslissende zesde punt. Het derde seniorenteam behaalde een gelijkspel tegen Vice Versa. Smash kwam op een 3-5 voor sprong, maar kon het beslissende zesde punt niet op het scorebord krijgen. Marnix van de.Graaf won twee partijen en zegevierde samen met Chris Hage ook in het dubbel spel. Piet van Dijke en Chris Hage wonnen ieder één enkelpartij. Het eerste jeugdteam van Smash speelde thuis tegen Play Fair uit Leimuiden. Gabriel Gunter, Mat- thijs bruijnzeel en Anne van Dijke gaven een ruime voorsprong uit handen, wat resulteerde in een ge lijkspel. De St.-Annalanders be gonnen sterk en kwamen op een 3- 0 voorsprong. Het dubbelspel ging vervolgens naar de bezoekers, waarna Smash de stand op 4-1 bracht. Vervolgens werden er drie partijen op rij in het voordeel van Play Pair beslist. Gabriël Gunter kon erger maar nipt voorkomen door met 22-20 de derde set in zijn voordeel te beslissen. Anné van Dijke verloor zijn laatste partij, zodat de St.Annalanders genoegen moesten nemen met een gelijkspel. Door dit gelijke spel moeten de Sint-Annalandse jongens momen teel de koppositie delen met Schenker-BTL/SKF uit Veenen daal. Beide teams ontmoeten el kaar zaterdag in sportzaal De Wel- levaete te St-Annaland om twee uur. Uit won Smash nipt met 6-4. Aan de stand is te zien dat de ver schillen in deze klasse zeer gering zijn. Tussen de nummers één en vijf zitten slechts vier punten. Elke wedstrijd is eigenlijk een 'topper'. Voor Smash'76 is het de laatste competitie bij de landelijk spelen de jeugd, want twee van de drie spelers gaan naar de senioren. Smash is er daarom op uit om de titel te behalen. In Etten-Leur behaalde het eerste meisjesteam van Smash een 10-0 overwinning op Tanaka. Jantien Vroegop, Leontien van Keulen en Diana Heijboer verdedigden in de ze partij de kleuren van Smash. Het succesvolle team moet het in de volgende partij opnemen tegen kampioenskandidaat Vice Versa. In St.-Willebrord speelde het tweede jeugdteam met 5-5 gelijk tegen Back Hands. Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp won nen ieder twee enkelpartijen en waren samen ook succesvol in het dubbelspel. Rudi Hage kwam op nieuw niet tot scoren. Het derde team leed een 6-4 neder laag tegen TCS uit Steenbergen. Johan Gunter (Jzn) bezorgde Smash in het enkelspel twee pun ten en won samen met Matthijs v.d. Graaf ook het dubbelspel. Hu- bert Bruynzeel wist één partij te winnen. Bij het vierde team was Remco Vroegop de uitblinker. Hij won al zijn partijen en had daarmee een groot aandeel in de 6-4 overwin ning op tegenstander Stiphout. Zijn teamgenoot Arno Bruijnzeel won twee partijen, terwijl Tim Westerlaken Smash één punt be zorgde. Het vijfde team behaalde een rui me 9-1 overwinning op de Ping- pongers. Het zesde jeugdteam behaalde in St.Willebrord de eerste overwin ning. Met 8-2 werd Back Hands verslagen. Bart-Jan Quist won al zijn partijen. Johan Schellinger hout en Tom Overbeeke behaalden ieder twee overwinningen. In het dubbelspel beslisten Bart Jan Quist en Tom Overbeeke de partij in het voordeel van de St.-Anna landers. Programma 19 februari: Smash- Schenker/BTL/SKF 14 u„ Smash 3-Tanaka, Smash jeugd 1-Schen ker-BTL/SKF, Smash meisjes-Vi- ce Versa, Smash 3-Markiezaat en Smash 5-Witac. De burgemeester had volgens het ar tikeltje al in februari kunnen stoppen, maar wil nog graag een keer naast prins Wijte op het balkon van de Vos- senkuil staan om 't leutdefilee van Gróót Pesóót af te nemen. Op 8 juli zal Van der Munnik dan 'uuteindeluk z'n leste êêrerondje over 't eiland kuiere om vervollehes vöhoed de bêênen te neme.' Het krantje van 24 pagina's staat vol met berichten, stukken van prins Wij- te, boer De Rieke, nar Baptist en pliesie Witte, een terugblik op 1999 in 'veuhelvlucht', ingezonden brie ven, een voorlichtingsrubriek (Gróót Pesóóterwies), carnavalsliedjes en een heuse agenda. Behalve de advertenties is alles in het dialect geschreven. En onder het mot to 'Me Boere Hoed', want de vereni ging kan terugkijken op een korte maar rijke geschiedenis. Boer De Rieke kan het weten, want hij was in Amsterdam geweest waar hij coffes- hops, gaybars, het wassenbeelden museum en de Arena had gezien. Het stadion kon hem niet bekoren: 'n bit je koeieboer van Gróót Pesóót ei un betere waaie.' En gaybars zijn in het dorp niet nodig: 'bie ons kommen ménsen van oalle plumage heweun in dezelfde kefees.' De zaken waaruit blijkt dat Oud- Vossemeer uitblinkt, zet boer De Rieke voor de lezer op een rijtje: 't kerstboameparkje bie d'entree van 't durp, Gróót Pesóót is de êênigste plekke t'r waereld waer a j' Onder de Meule kan weune in welk plekje Het resultaat was een meevaller voor Geuze die tegenwoordig werkt als fitness- en aerobics-instructrice in Goes. „Vanwege mijn werk en het volgen van een cursus heb ik de af gelopen maanden te weinig tijd ge had om echt goed te trainen. Eigen lijk heb ik voor deze wedstrijden maar twee middagen getraind. Op ervaring kun je dus een eind ko men." Door het gebrek aan trainingsuren moest Geuze bij vier van haar negen sprongen in Amersfoort afzien van de 10 meter-toren. Twee sprongen deed zij vanaf zeven meter en twee andere van de toren van vijf meter. Hierdoor loopt zij wel de deelname aan de Europese kampioenschappen mis. „Maar deelname aan een wed strijd in het Grand Prix-circuit is een mooi alternatief." Het is nog onbekend aan welke wedstrijden Geuze mag deelnemen. Er staan dit seizoen onder andere wedstrijden in Rostock, Moskou, Sheffield, Wenen en Madrid op het programma. Haar Aalo-cursus voor gevorderde aerobics-instructie is on dertussen afgelopen. Daardoor is Geuze nu weer in staat om op zater dag deel te nemen aan de centrale trainingen van de nationale selectie in Amersfoort. De Vossemeerse gaat Ook nadat Renate Thools sportvrouw van het jaar werd in 1998, bleef ze goed presteren zowel in binnen- als buitenland. zich nu volledig richten op het Ne derlandse kampioenschap toren- springen op 6 en 7 mei, ook in Amersfoort. Afgelopen weekeinde nam Geuze met de uit het Brabantse Someren afkomstige Amanda van Gennip ook deel aan de selectiewedstrijden in het synchroonspringen. Het duo bleef steken op 205 punten, terwijl de limiet op 220 punten was gesteld. Geuze wil niet spreken van een te leurstelling. „Amanda is een tijdje ziek geweest en nog op zoek naar haar vorm. We hebben ternauwer nood drie keer samen getraind. Ei genlijk ging het helemaal niet slecht. Alleen bij de twee en een halve sprong voorover gehoekt ging het mis. Dat kostte ons de limiet. Het synchroonspringen beschouw ik echter eerst en vooral als een plezie rige afleiding. De nadruk ligt bij mij toch op het individuele nummer." t'r wereld kan zèhhe a te fummielie Roosevelt daer eiheluk vandaen komt?' Ook het veelvuldig fotograferen van de automobilisten die te hard rijden, wordt - zoals zoveel zaken in deze krant - op de hak genomen. 'De plies ie op 't eiland, deu vee wegge- bruukers oak wè Foto Tholen he- noemd, wil as extra service oalle opnaemen van de zohenaemde flits- paelen vortaen bie Pierre de Ronde vö 't raem ange.' En in de informatierubriek lezen we dat er een bouwaanvraag is gedaan voor een 'droagmeule', voor het plaatsen van 'slagboamen' en voor het bouwen van een 'durpsfêêst.' Ver gunningen die inmiddels verleend zijn, betreffen het 'slope van ut bus kotje, in saemenwaanukkieng mee buro Halt' en voor het 'bouwe van un rieschole bie de skielerbaene.' En in 'Ut Jaer 1999' bleek dat het een bijzonder jaar is geweest voor de de suikerbietenoogst in Oud-Vossemeer: 'In oktober wiere de paejen van 't land geraeje. Deur te droagte anieuw, zat'r ieseluk vee poeiers- uuker in. De waerschuwingsborretjes 'Pas op Slik' stienge deze kêêr allêên an 't polderkoaitje. Ier in daer stienge de boeren zelfs mï te stofzuuher de polderwehen an te poese.' De lezers kunnen thuis de woaidae- heliedjes oefenen. Er staan er drie in: 'Me boere hoed' (op de wijs van Evi- va Esparia), 'Afsluuting Vlóóiecir- cus' (wijze: De Bostella) en 'Stasse Mispit' (wijze: Waterlooplein). De agenda vermeldt voor aanstaande za terdag de ballonnenwedstrijd om een uur bij de Vossenkuil en het dweil bandfestival om acht uur bij 'Daan Banaan'. Voor de optocht op 4 maart heeft de vereniging een primeur: een vierde dweilband. 'In nog wè jin die allêên ma uut vrouwen bestaet Ut ziet'r nae uut da me noe eindeluk in êêl de optocht muziek kriehe.' In de Meulvlietcompetitie heeft Van Meer Boys zondag het doelsaldo aar dig opgekrikt door met 11-2 te win nen van Callela's. De overige uitsla gen waren niet erg verrassend. In de A-poule waren de uitslagen: Bunny's Boys-l'Esperance 3-6, Papbar-Hof van Holland 5-5, Sporting Maroc-De Lunch 2-6. In poule B werd als volgt gespeeld: Smits Boys-Tholen United 2-2, Van Meer Boys-Callela's 11-2, Destina-Papbar Boys 5-3. In de bedrij vencompetitie waren er wel weer mime overwinningen (en nederlagen). In poule B boekte Rom- bouts een 2-8 overwinning op Bravi Boys en Delta Nutsbedrijven verloor met 3-10 van Budelpack. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: I mevr. Y. Verkamman en mevr. R. Burrows 21 p; 2 N. Moerker ken en wisselende partner 20 p; 3 mevr. J. Moerkerken en J. Bal 18 p; 4 J. Geuze en M. v.d. Houten 17 p; 5 mevr. R. Nag- tegaal en D. Schellinger 12 p; 6 mevr. C. Wilsing en mevr. C. Praat 11 p; 7 mevr. F. Schellinger en mevr. D. Pigmans 7 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. W. Lutt en mevr. R. van Driel 37 p; 2 C. van Gorsel en mevr. L. v.d. Klooster 36 p; 3 mevr. T. Goode en wisselende partner 35 p; 4 mevr. M. Dane en A. van Splunter 22 p; 4 mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Free 22 p; 6 mevr. S. Wolse en A. Leemreijze 18 p; 6 mevr. G. Verwijs en mevr. C. van Splunter 18 p. Pak even uw THOLEN 18 feb. Bingo bejaardensoos, Ten Anker. 19 feb. Optreden Willem Verman-de- re, Meulvliet, 20.15 u. 22 feb. Millenniumspel bij Anbo, Schuttershof, 14 u. 25 feb. Jaarvergadering Bejaarden soos Ten Anker. 29 feb. Bingo Anbo, Schuttershof 14 u. SINT-ANNALAND 17 feb. Districtsbijeenkomst water schap, Wellevaete 19.30 u. 18 feb. Algemene ledenvergadering Smash, kantine Rabobank, 19.30 u. 24 feb. Jaarvergadering zaadteeltstu- dieclub, Wellevaete 19.30 u. 4 mrt. Culturele avond Plattelands vrouwen, De Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 19 feb. Toneelavond PJZ, Haestinge. 21 feb. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 14 u. 22 feb. Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 24 feb. Informatieavond over borst voeding, Voorstraat 32, 20 u. BERGEN OP ZOOM 17 feb. Cabaretvoorstelling Jos Brink en Lucie de Lange, De Maagd, 20.15 u. 18 feb. Muziektheatershow 'De Be rini's', De Maagd, 20.15 u. 19 feb. Theaterconcert Willeke Al- berti, De Maagd, 20.15 u. 20 feb. Orgelconcert, Sint Gertrudis- kerk, 16 u. 22 feb. Komedie 'Er valt een traan op de tompoes', De Maagd, 20.15 u. 24 feb. Opera Tosca, De Maagd, 20.15 u.. 10 mrt. Cabaretvoorstelling Bert Vis- scher, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The sixth sense - do en zo t/mwo20u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 16, 18.45 en 21.30 u. Toy story 2 (Ned. gespr.) - vr 18.45 u. za 14, 16 en 18.45 u„ zo 14 en 16 u„ wo 14 u. ROXY II: Anna and the king - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 21 u„ zo 16.15 en 20 u. Kruimeltje -za, zo en wo 14 u. CINEM 'ACTUEEL 1-2-3: The bone collector - do, ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Kruimeltje (Ned. gespr.) - za en wo 14 u„ zo 13.45 u. The sixth sense - do en ma t/m wo 20 u„ vren za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Toy story 2 (Ned. gespr.) - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14, 16.15 en 18.45 u„ wo 14 u. Voorpremière: American pie - vr 21.30 u„ za en zo 14 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema paradiso: The blair witch project - ma 20.30 u. Tu ridi - di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland ra dio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland te levisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17