56-jarige Rinus Minheere beleeft nog elke week plezier aan de voetbalsport Drietal 'toppers' komt mogelijk weer terug naar Tholense Boys Stavenisse maakt geen fout: 1-2 zege bij Waarde Vosmeer verliest van hekkensluiter Welberg Rien Koopman fluit de wedstrijd Ajax-Willem II Gesprekken met Ad Gladdines, Erwin de Nijs en Piet de Graaf Tholense Boys-boegbeeld al veertig jaar binnen de lijnen Donderdag 17 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Thol.Boys A is op dreef Je mag hem met recht een levend monument noemen. Rinus Minheere (56) is be zig aan zijn veertigste sei zoen als voetballer. Daar mee neemt hij binnen zijn vereniging Tholense Boys een unieke plaats in. Min heere, tegenwoordig lin kermiddenvelder in het vierde team, is het enige nog voetballende lid dat al vanaf de oprichting betrok ken is bij de club van geel en zwart. Landouwer Sterren van weleer Dames Smerdiek weer aan kop van klassement Tholense Boys heeft deze week een reeks informatieve gesprekken afgerond met de oud-spelers Ad Gladdines, Erwin de Nijs en Piet de Graaf. Mogelijk dat het drietal volgend seizoen de geelzwarte gelederen komt versterken. Piet van der Vlies, secretaris van Tholense Boys, wil geen mededelingen doen over het verloop van de gesprekken. „We hebben met alledrie die jongens contacten. Maar er is nog niets definitief. In april verwacht ik meer duidelijk heid. Verder wil er niets over kwijt. Alles wat je er in dit stadium over zegt, komt de zaak niet ten goede." Zaterdagmiddagplezier Vooraf was Stavenisse niet gerust op een goede afloop van de partij tegen het onderaan de ranglijst bivakkeren de Waarde. Het team van trainer Rien Smits reisde af naar Zuid-Beveland zonder de geblesseerde keeper Mare Hoogendoorn, de vanwege militaire dienst afwezige Je remy Gierman en de geschorste Peter de Rijke. Vosmeer-trainer Leo Havermans had het na afloop van het met 1-2 verloren duel tegen SC Welberg duidelijk niet naar zijn zin. „Het was dramatisch slecht. De wed strijd was één groot dieptepunt. Er was geen inzet en geen beleving. En zonder dat soort basisprincipes kun je gewoon niet voetballen." Scheidsrechter brengt topper tot goed einde De carrière van scheidsrechter Rien Koopman uit Hal steren bevindt zich nog altijd in een stijgende lijn. De oud-Smerdiekenaar floot afgelopen weekeinde in de Amsterdamse Arena de topper tussen Ajax en Willem II. Koopman drukte zijn stempel op het beladen duel, onder andere door de bezoekende Tilburgers een door de ve detten van Ajax aangevochten strafschop toe te kennen. Ook het randgebeuren met massale spreekkoren richting de onder vuur liggende trainer Jan Wouters maakte de wedstrijd tot iets bijzonders. Algemeen directeur Kales moest het eveneens ontgelden bij de supporters. Spreekkoren Pierre Withagen (Smerdiek) 17 (j) Esmir Kustura (SPS) 15 Patrick Ketting (WHS) 13 j. Vanwege het inhaalweekeinde viel er weinig te beleven in het topscorerklasse ment. De enige standaardelftallen die aan moesten treden, waren Stavenissen en Vosmeer. Donald van Dam van Vosmeer prikte één keer de bal in het doel en bracht daarmee zijn totaal op zes. Dat zelfde geldt voor Kees van Putte die voor Stavenisse het openingsdoelpunt maakte tegen Waarde. Adrie Smits maakte de tweede treffer voor de rood-gelen en komt daarmee op elf doelpunten. Dat be tekent dat hij zich inmiddels naast Niels Hage van Smerdiek op de vierde plaats heeft genesteld, vlak achter Patrick Ket ting van WHS die op 13 goals staat. Voor lopig nog bovenaan staat Pierre Withagen van Smerdiek met 17 treffers, gevolgd door Esmir Kustura van SPS die er dit seizoen ook al vijftien achter de doelman wist te werken. Zaterdag 19 februari uur Thol.Boys-Middelburg(Kant) 15.00 Baronie-Noad(Nederlof) 15.30 i DFC-WHS( Versnel) 14.00 Smerdiek-Chrislandia(Bakker) 14.30 Halsteren-Stavenisse(vdWaart) 14.30 'Terneuz.B.2-Thol.Boys 2(Zuidweg) 14.30 WHS 2-FSV 2(Schipper) 14.30 Noad 2-Seolto 3(Donze) 15.00 1 SPS 2-Klundert 2(Staring) 14.00 Smerdiek 2-Mevo 2(Nuijtemans) 14.30 WHS 4-Olympia 2(Hillebrand) 13.30 Thol.Boys 3-Wemeldinge 2 14.30 FSV 3-Noad 3 14.30 Thol.Boys 4-Klundert 5 12.30 Kogelvangers 3-Noad 4 14.00 Wolfaartsdijk 4-Smerdiek 3 12.45 Nieuwdorp 3-SPS 3 15.00 Stavenisse 2-Thol.Boys 5 14.00 Hoedekenskerke 3-WHS 5 12.45 Noad 5-Chrislandia 3 15.00 Nieuwland-Smerdiek da. 11.15 Noad da.-Kloetinge 3 11.15 Zondag 20 februari uur Vosmeer-Schijf(Bennacer) 14.30 Vosmeer 2-Nw.Borgvliet 3 12.00 Vosmeer 3-NSV 5 11.30 Bergen 6-Vosmeer 4 10.00 Dinsdag 22 februari uur jDivo-WHS (vr) 19.30 Vierde kl.: Waarde-Stavenisse 0-1. Zesde kl.: Vosmeer-Welberg 1-2. Dames: Bevelanders-Smerdiek 0-2. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Bruse Boys 2 2-0. Tweede kl. res.: SPS 2-Papendrecht 2 0-4, JPS 2-Noad 2 2-2. Derde kl. res.: DSE 2-WHS 4 afgelast. Vijfde kl. res.: WHS 5-SPS 3 0-1. Zesde kl. res.: Halsteren 4-Vosmeer 2 6-0, Vosmeer 3-Steenbergen 5 2-1, Inter nos 10-Vosmeer 4 10-2. Zaalvoetbal: Cromwiel 5-Vosmeer 2-7. Jeugd: Vosmeer D-WHS D 4-3, Meto- VosmeerFl 1-2, Vosmeer F2-Smerdiek F2 7-1; Tholense Boys Al-Gastel 2- l,Tholense Boys BI-Stavenisse BI 1- 4, Gastel-Tholense Boys Dl 3-2, Tho lense Boys D2-NVS 2-3, MOC-Tholense Boys El 0- 3, Tholense Boys E2-A1- liance 3-3, VVC-Tholense Boys F1 1- 0, Tholense Boys F2-WHS F2 1-1, Tholense Boys F3-Halsteren F7 2-1; WHS B-Vivoo 2-1, NVS-WHS C 11-1, WHS D2-Steenbergen 1-6, WHS El- Odio 0-7, meisjes WHS E-Vosmeer E 2-3, NVS-WHS F1 1-11, WHS F3- Steenbergen 1-7, Lepelstr.Boys-WHS F4 3-2; SPS B-BSC 0-10, VVC-SPS D 4-0, SPS D2-DVO 0-0, Vivoo-SPS El 0-2, SPS Fl-Divo 5-3, Steenbergen- SPS F3 3-0. Tholense Boys A behaalde de derde over winning op rij. Ditmaal werd het sterke SC Gastel, de nummer 3 op de ranglijst, met 2-1 verslagen. Het uitduel, voor de winter stop, werd nog kansloos met 4-0 verloren. De geel-zwarten zijn aan een indrukwek kende serie bezig en zijn na de winterstop opgeklommen van de onderste regionen naar de 4e plaats op de ranglijst. Ze begon nen sterk aan het thuisduel. Na twee minu ten was het al I -0. Door een steekbal van Simon Jansen werd Merijn Mulders vrij- gezet voor de keeper en hij rondde be heerst af met links. Even later kregen de Tholenaren nóg een kans, maar de Gastel- se keeper hield zijn doel verder leeg. Naar mate de eerste helft vorderde, kwam Gas tel beter in de wedstrijd en voerde de druk op, gesteund door de wind in de rug. Gas tel kreeg nu ook kansen om te scoren. Tholense Boys bleef bij uitvallen echter gevaarlijk. In de 29e minuut werd het 1-1. Een voorzet van Gastel werd slecht weg gewerkt door de Thoolse defensie. De bal viel precies in de voeten van een Gastelse speler die gelijk binnenschoot. Ook de tweede helft was het een open duel met kansen voor beide ploegen. Gastel kreeg een paar leuke kansen, maar keeper Mari- us Bal was vandaag niet meer te passeren. Ook de Tholenaren kregen een paar goede mogelijkheden, maar óf een verdediger óf de keeper voorkwamen een doelpunt. In de 80e minuut was het wel raak, Stephan van As ging goed door aan de rechterkant, kwam vrij voor de keeper en schoot be heerst de 2-1 binnen. Gastel probeerde in de laatste minuten alles nog om te scoren. Vijf minuten voor tijd kreeg een van de Brabanders een rode kaart wegens natrap pen en een medespeler kreeg ook rood we gens grof commentaar op de scheidsrech ter. Met 11 tegen 9 spelers kwamen de boys niet erg meer in de problemen en ze kregen nog wat mogelijkheden om de sco re uit te breiden. Gescoord werd er echter niet meer zodat Tholense Boys opnieuw 3 punten kon bijschrijven. Aanstaande zater dag speelt de A-jeugd opnieuw thuis, dit maal tegen DSE uit Etten-Leur. De A-jeugd van Tholense Boys won eer der al een thuiswedstrijd en wel tegen het hoog geklasseerde Oostkapelle met 3-2. In de week voor het duel werd de bles- relijst weer erg groot, zodat Tholense oys nog elf spelers over hield van de hormaal 16 man sterke groep. Daarom tverd er een beroep gedaan op de B-spe lers Anthonie Soliman en Erwin de Visser. £r kwam nu een wel heel jong elftal in het veld met 5 A-spelers en 5 spelers met de feeftijd dat ze nog in de B mogen spelen. Zelfs stond er nog een voetballer van Veertien jaar in het veld die in de C uit mag komen. Desondanks startten de geel- ïwarten sterk. De nummer 4 van de rang lijst werd in de eerste helft compleet weg gespeeld. Na al wat mogelijkheden te hebben gehad, was het in de 10e minuut raak door een mooie treffer. Jan de Graaff speelde de bal over twee tegenstanders heen en schoot vervolgens met een volley finnen: 1-0. De geel-zwarten gingen goed door en 8 minuten later werd het 2-0. John Kleppe schoot de bal goed binnen. Even Komende zomer viert de grootste voetbalvereniging van het eiland haar 40-jarig jubileum. Ook voor Minheere zelf is het een mijlpaal. De bewondering voor zijn staat van dienst is groot. Niet alleen de lengte van zijn carrière boezemt ontzag in. Ook de manier waarop hij dat deed, maakt hem tot een boegbeeld van zijn club. Want in al die jaren liep de rustige en bescheiden Minheere wel geteld één wedstrijd schorsing op. „Ik heb nooit problemen gehad. Maar als ik het ergens niet mee eens was, zei ik het wel. Ik heb het alleen altijd netjes gezegd, denk ik." Inder daad, Rinus Minheere is altijd een gentleman-voetballer geweest. Vroe ger een begenadigd linksbuiten, later links in de verdediging. Bijna twee decennia lang in het eerste team. Een harde en gemene overtreding was hem vreemd. Met scheidsrechters kon hij goed door één deur. En ook in de kleedkamer werd zijn mening op prijs gesteld. Met zijn rust bond Minheere de explosieve karakters om hem heen. Zo werd hij eigenlijk tegen wil en dank een leider in elk elftal waar hij deel van uitmaakte. „Ik heb me nooit een leider gevoeld. Ik treed niet graag op de voorgrond. Maar als er weer eens een binnen brandje uitbrak, deed ik altijd wel mijn best om het te smoren. Ook richting de scheidsrechter probeerde ik altijd alles in goede banen te lei den." Minheere leerde het spelletje op de hoek van de Louisestraat en de Pol derstraat in Tholen, de buurt waar hij opgroeide. Ook op het buitendijkse schor aan de Zwarteweg en op het speelterrein aan de Bosstraat werd door hem tegen, het balletje ge schopt. In clubverband debuteerde hij als jeugdspeler in de kleuren van Vrederust, toentertijd een vereniging waar verschillende Tholenaren on derdak vonden, omdat in de eigen woonplaats de club ter ziele was. Na de legendarische oprichtingsverga dering op 24 juni 1960 in zaal Van Boven aan de Kaai, meldde Minhee re zich bij het heropgerichte Tholen se Boys aan. Hij kwam meteen in het eerste elftal. „Er was weinig kwali teit", verklaart Minheere zijn snelle selectie met de bescheidenheid die hem eigen is. „Maar je speelde met jongens die je al lang kende. Het liep lekker. In het tweede seizoen kwa- men er meer spelers terug van Vre derust. We werden sterker en haal den ons eerste kampioenschap." In het enkele jaren geleden versche nen '75 jaar voetbal in Tholen' zien we de gevolgen van die titel. Min heere en zijn medespelers op een open landouwer door Tholen. Een gezellig samenzijn van spelers en be stuur bij 't Dobbertje aan de Kerk straat. Roemruchte namen: Kees de Jonge, Jo Quist, Rinus en Abel Po- tappel, Cor Bakker, Ab Vijfwinkel, Dirk de Korte. Bestuursleden als Jan de Laater en de nog altijd bij de club betrokken Jap van der Velde. Min heere heeft goede herinneringen aan de vijfmans voorhoede uit die tijd. Met name met Jo Quist kon hij het goed vinden. „Een echte teamvoet baller. Het klikte tussen ons." Hij staat uitgebreid stil bij de intussen overleden erevoorzitter Jan de Laat er. „De man die Tholen groot ge maakt heeft. Hij was één en al Tho lense Boys. Alles wat hij deed, stond in het teken van de club. Je was bang dat je hem op een rondje op zondag middag tegenkwam. Voor je het wist wasje een uur verder. Als je dan later Jap van der Velde tegenkwam, was je middag helemaal om." Anders dan veel van zijn clubgeno ten keek Minheere elk seizoen uit naar de confrontaties met de zuster verenigingen van het eiland. Met na me de partijen tegen WHS heben in druk op hem gemaakt. Vaak was de noeste WHS-verdediger Merien den Engelsman zijn directe tegenstander. „Een beul van een vent. We vochten altijd flinke duels uit. Maar na afloop dronken we wel samen een pilsje." Minheere zag generaties gaan en ko men in het eerste. De meeste suppor ters brengen hem in verband met de leeftijdsgroep van cracks als Frank Kousemaker, Toon Baay, Wim Hou- mes, Gilles Nieuwkoop en de ge broeders Cor, Marius en Nico van Houdt. „Die konden het aardig uit leggen, ook onder elkaar" zegt Min heere met veel gevoel voor understa tement over dat trio met Smerdiekse wortels. Onder trainer Chris Ma- chielsen werden aan het begin van de jaren zeventig de kampioenschappen aaneengeregen en klom de vereni ging naar de derde klasse van de KNVB. Voor Minheere vormen die jaren het sportieve hoogtepunt van zijn loopbaan. „Machielsen kon het zaakje aardig motiveren. Hij kweek te een groepsgevoel. Hij stond tussen ons in en op de juiste momenten bo ven ons. De wintertraining vond plaats op De Heide in Bergen op Zoom. Machielsen had daar een ca ravan staan. Na afloop gingen we daar altijd heen voor koffie en soms ook iets sterkers. Prachtige jaren." De kern van dat elftal werd aan het eind van de jaren zeventig het derde team. Ook Minheere deed een stap je terug. Op routine, meer dan op snelheid, klom het derde elftal naar de eerste klasse voor reserveteams. In het derde liep Minheere tegen zijn enige schorsing op. Bij Seolto in Zevenbergen ging het mis. Grensrechter en leider Wim Hou- mes kreeg een klap van een Bra bantse speler. Dit was zelfs de altijd doodkalme Minheere teveel. In het opstootje dat volgde liet hij voor één keer zijn handen wapperen. „Ik gaf de leider zo'n duw dat hij tegen de reclameborden vloog. De wed strijd werd gestaakt. Het is het eni ge akkefietje dat ik heb gehad." Later zakten de sterren van weleer door naar het vijfde elftal. Minhee re was in dat team vele jaren speler en elftalleider tegelijk. Op zijn vijf tigste verjaardag kwam het hele elf tal onverwacht over de vloer. Te genwoordig maakt hij deel uit van het vierde. Op het middenveld nota bene, een positie waar veel gelopen moet worden. „Eigenlijk ben ik nu op een leeftijd dat zoiets niet meer zou moeten. Maar uitgerekend nu moet ik sjouwen." Toch is Minheere nog altijd gek van het spelletje. De geur van de kleed kamer zou hij niet graag missen. Met het derde kleinkind op komst, wordt er thuis echter druk achter gezet om eindelijk eens te stoppen. Opa weet het nog niet zo zeker. „Ik beleef er nog altijd veel plezier aan. Ik voel me nog fit en heb het geluk gehad dat ik eigenlijk nooit echt ge blesseerd ben geweest. Zo lang de anderen me nog niet om mijn leef tijd uit het elftal willen zetten, ga ik het liefst door." Het damesteam van Smerdiek won het inhaalduel tegen Bevelanders met 0-9. Door deze overwinning heeft Smerdiek de koppositie overgenomen van Kloetin- ge- Smerdiek startte fel, maar kwam pas na twintig minuten spelen aan de leiding. Van grote afstand werkte uitblinkster Petra Klippel de bal in het doel. Een en kele keer kon Bevelanders voor gevaar zorgen, maar keepster Connie Gulden liet zich niet verrassen. Uit een mooie Smerdiekse aanval scoorde Ramona van Tiggele op aangeven van Anne Hage 0- 2. Enkele minuten later kon Van Tiggele uit een dieptebal van Petra Klippel ook de 0-3 scoren. Smerdiek domineerde de wedstrijd volledig en noteerde nog voor rust een vierde treffer. Een knappe actie van de sterk oprukkende Anne Hage werd door Diana Hendriks bekroond met een doelpunt. Gelijk na rust scoorde Hendriks op aan geven van Ramona van Tiggele 0-5. Met een afstandsschot pikte ook Josca Jan sen in deze wedstrijd een treffer mee. Na een fraaie actie van Petra Klippel was het Ramona van Tiggele die vervolgens de stand op 0-7 bracht. Bevelanders pro beerde de eer te redden, maar kreeg geen uitgespeelde kansen. De gevaarlijke spits van de thuisploeg werd door Cori- ne Oudesluijs goed in bedwang gehou den. De laatste twee doelpunten in deze wedstrijd kwamen op naam van Ramona van Tiggele, die beide keren een voorzet van Anke de Jong afrondde. Met vijf doelpunten had Van Tiggele het grootste aandeel in de ruime zege. Smerdiek Kloetinge 2 Patrijzen Meeuwen 2 Dauwendaele Veere Bevelanders ZSC '62 DFS Oostkapelle 2 SKNWK Nieuwland 17 16 0 17 16 0 16 12 0 16 11 1 17 6 5 15 17 16 17 17 17 16 1 48 1 48 4 36 4 34 6 23 8 19 10 18 10 16 11 16 12 15 13 10 13 7 116-6 98-16 67-28 44-31 44-54 32-57 45-59 32-66 30-55 42-58 29-78 30-101 later werd er door Simon Jansen ges coord, nadat de keeper de bal had losgela ten. Maar de scheidsrechter keurde deze treffer af. Tholense Boys liet zich niet van de wijs brengen en in de 27e minuut was het weer raak. Een voorzet van Simon Jansen werd door Merijn Mulders met een mooie duik binnengekopt: 3-0. Even later werd er uit een corner van Jan de Graaff, door Hichan Benhammou met een kopbal bij de 2e paal gescoord, maar wederom werd de goal om onduidelijke redenen af gekeurd door de scheidsrechter. De twee de helft was beduidend minder dan de zeer goede eerste helft. Oostkapelle ging meer risico's nemen en gebruikte veel fy siek geweld tegen het jonge elftal van Tholense Boys. Na 9 minuten werd het dooreen kopbal van dichtbij: 3-1. Oostka pelle was wel meer in balbezit, maar naar mate de wedstrijd vorderde, werd de ploeg steeds minder gevaarlijk. Simon Jansen had bij een uitval van Thoolse zij de nog de pech om de bal op de paal te schieten. Twee minuten voor tijd werd het toch nog 3-2. Een mislukte voorzet zeilde zo over de Thoolse keeper heen en viel bij de 2e paal binnen. Ad Gladdines (hier op het WK voetbal in Frankrijk) is het verst in zijn afweging om naar Tholense Boys te komen. Gladdines, De Nijs en De Graaf be gonnen dit seizoen samen bij hoofd klasser Halsteren. Op dit moment is alleen Gladdines nog op sportpark De Beek actief. De Nijs verkaste in de cember na een aanvaring met trainer Adrie van de Heuvel naar Nieuw- moer, een in de eerste provinciale klasse spelende club uit België. De Graaf had eveneens problemen met de sfeer bij Halsteren en staat al enke le maanden op non-actief. Van het drietal lijkt Gladdines (31) het verst in zijn beslissing. „Ik heb altijd gezegd dat ik mijn carrière bij Tholense Boys wil besluiten." Linkerspits Gladdines neemt binnen kort de bakkerszaak van zijn ouders over in Tholen. In Halsteren heeft hij al een goedlopende winkel. Daardoor is optimaal trainen voor de Tholenaar niet mogelijk. Eigenlijk wilde hij het daarom afgelopen zomer al wat rusti ger aan doen. Van de Heuvel haalde hem toen over om er nog een jaartje aan vast te plakken. „Het streelde mijn ego dat ze me nog wilden hou den. Maar de belasting is groot. Ik heb bij Tholense Boys ook aangege ven dat ik één keer in de week wil trainen en zo mogelijk twee keer. Bij Halsteren wordt echter verwacht dat je drie keer traint. Welke beslissing ik neem, houd ik nog voor mezelf. Al leen Piet de Rijke, mijn trainer bij Halsteren, kent mijn plannen. Voorlo pig wil ik het karwei bij Halsteren zo goed mogelijk afmaken. De club draait niet goed. Het is echt twee voor twaalf voor Halsteren en ik voel me verplicht om er nog zoveel mogelijk in te schoppen. Ik heb gewoon ver schrikkelijk veel aan die club te dan ken." Andere clubs dan Halsteren en Tho lense Boys zijn voor Gladdines niet in beeld. Ook Dinteloord niet, de club waar hij goed bevriend is met steunpi laar Wim Nieuwland en waar hij trai ner Johan Korten naar eigen zeggen als een tweede vader beschouwt. Een mogelijke overstap naar Tholense Boys wordt door Gladdines niet ge zien als het moment om op de lauwe ren te gaan rusten. „Dat kun je rich ting de club niet maken. Die mensen verwachten ook iets van je. Ik denk ook dat ik van waarde kan zijn voor Tholense Boys, mits ik fit blijf na tuurlijk. Aan de andere kant: ik ben niet meer de Gladdines van vijf jaar geleden. Zo reëel moetje wel zijn." De jonge Piet de Graaf (21) beslist binnen twee weken over zijn toe komst. Hij heeft een aanbod op zak van de ambitieuze zaterdag-tweede klasser NTVV uit Nieuwe Tonge. De Graaf speelde jarenlang voor de jeugd van NAC om twee seizoenen geleden terug te keren bij zijn oude club Tho lense Boys. Daar werd hij meteen topscorer, om vervolgens te verhuizen naar RBC. Na een mislukt jaar in Roosendaal meldde hij zich afgelo pen zomer bij Halsteren aan. De Graaf, sinds enige maanden achter de bar in een Thools café, moest onlangs van zijn baas kiezen voor werken op zaterdag of zondag. Het werd werken op zondag en voetballen op zaterdag. „Ik miste dat typische zaterdagmid dagplezier bij Halsteren. Daar had je allemaal kleine groepjes en was bijna iedereen kort na de wedstrijd weg. Vaak bleef ik samen met Ad en Erwin over. Dat heeft zeker de doorslag ge geven om voor spelen op zaterdag te kiezen." Aan een overgang halverwege het sei zoen begint De Graaf niet, ook al om dat hij vreest dat de voetbalbond daar niet aan wil meewerken. Met fitness houd hij zich in conditie. Op dit mo ment gaat zijn voorkeur uit naar NTVV. „Een ander district. Nieuwe gezichten. Het lijkt me een uitdaging om daar iets te laten zien. En het is een mooi aanbod. Ik ben nog jong. Ik kan later nog naar Tholense Boys. Voor Erwin en Ad ligt dat anders." Piet de Graaf lonkt naar NTVV. Erwin de Nijs en zijn zoontje. Beslissing Erwin de Nijs (30) heeft echter na een moeizaam begin zijn draai ge vonden aan de andere kant van de grens, bij Nieuwmoer. De Nijs, bezig aan een tijdrovende cursus sportmas sage, kreeg een conflict met de in middels ook vertrokken Van de Heu vel over zijn geringe trainings opkomst en koos eieren voor zijn geld. In Nieuwmoer werd hij aanvan kelijk niet met open armen ontvan gen. „In het begin was het niks. De trainer voelde zich min of meer over vallen door mijn komst. Het heeft een week of vier, vijf, geduurd voordat hij het met me zag zitten. Op dit mo ment heb ik het goed naar mijn zin. Het is erg fysiek voetbal, min of meer te vergelijken met de hoofdklasse in het zaterdagvoetbal. Behoudender ook dan in Nederland. Maar het is een leuke club en we spelen in leuke stadionnetjes." Desalniettemin had De Nijs gister avond een oriënterend gesprek met het bestuur van Tholense Boys en trainer Leendert Geelhoed. De Nijs heeft nog geen idee waar zijn toe komst ligt. „Ik verwacht mijn beslis sing ergens in maart of april te ne men. Het is natuurlijk wel zo dat ik niet te lang meer moet wachten als ik ooit bij Tholense Boys wil terugko men en met jongens wil spelen waar ik vroeger mee heb gevoetbald." de treffer. Tegen het einde kwam Met een uitstekende Gerry Dorst als vervanger in de goal trok Stave nisse vanaf de aftrap ten aanval. In de 20e minuut was Kees van Putte dicht bij de openingstreffer, maar zijn schot belandde op de paal. En kele minuten later was het alumini um Van Putte wel goedgezind en verdween het leer, via de binnen kant van de paal, in het doel: 0-1. Met de wind in de rug bleef Stave nisse de betere ploeg. In de 40e mi nuut werd het verdiend 0-2. Verde digende middenvelder Martin Neele haalde de achterlijn en diens op maat gegeven voorzet werd bij de tweede paal door topscorer Adrie Smits binnen gekopt. „Een aanval uit het boekje", vond trainer Smits. Na de hervatting kwam Martin Moerland binnen de lijnen voor Cy ril Steendijk. Moerland, Smits en Van Putte misten vervolgens goede kansen op de alles beslissende der- Waarde nog gevaarlijk opzetten. Een schot in de 85e minuut tegen de paal was de eerste waarschuwing. Het wanhoopsoffensief leverde in de laatste minuut een tegentreffer op. Na een scrimmage voor het doel van Stavenisse viel de bal plots voor de voeten van de spits van Waarde en moest Dorst zich gewonnen ge ven: 1-2. Met twee achtereenvol gende overwinningen doet Stave nisse mee in de derde periode. Zover wil Smits niet gaan. „We be kijken iedere wedstrijd op zich. Maar de sfeer is op dit moment uit stekend." FSV 17 14 2 1 44 84-19 Smerdiek 17 13 2 2 41 49-23 Krabbendijke 16 10 4 2 34 48-23 ZPR '84 16 9 4 3 31 42-19 SPS 17 8 2 7 26 39-22 Dosko 17 7 1 9 22 30-51 Halsteren 17 6 3 8 21 32-28 Chrislandia 17 5 5 7 20 33-41 Stavenisse 17 6 2 9 20 31-50 Alliance 17 4 2 11 14 33-56 Vrederust 17 3 2 12 11 25-77 Waarde 17 1 1 15 4 15-52 binaties op de mat te leggen. Ha vermans: „Het leek erop dat ze Welberg hadden onderschat. En als dat gebeurt, kun je tijdens de wed strijd niet meer omschakelen." De partij die zich kenmerkte door veel spelonderbrekingen, leek op een gelijkspel uit te draaien. Het venijn zat echter in de staart. In de 88e mi nuut werd het na een hoekschop plots 1-2 en stond Vosmeer met le ge handen. Welberg staat in de zesde klasse B stijf onderaan en leek op voorhand een varkentje dat Vosmeer wel even zou wassen. Het liep anders. Al na een kwartier keek de thuisclub te gen een 0-1 achterstand aan. Een wilde trap van afstand verdween voorbij een verraste doelman Mike van der Mark in de kruising. Na die treffer probeerde Vosmeer wel druk uit te oefenen, maar echt doelrijpe kansen leverde het spel niet op. Het team van Havermans was aangewe zen op stilstaande situaties om ge vaar te stichten. Het was dan ook geen toeval dat de gelijkmaker in de 40e minuut voortkwam uit een vrije trap. Bas Quist stond aan de basis en Donald van Dam tikte bin nen: 1-1. Ook in de tweede helft wist Vosmeer weinig of geen com- SVC 19 14 2 3 44 59-23 DSE 18 12 4 2 40 82-30 Val Aan 19 9 8 2 35 46-26 NVS 20 10 5 5 35 34-28 Nw. Borgvliet 18 10 3 5 33 41-22 Rimboe 19 9 5 5 32 35-23 Vivoo 19 8 3 8 27 51-53 Oudemolen 17 8 2 7 26 39-35 Vosmeer 18 7 2 9 23 34-48 Schijf 18 5 3 10 18 29-42 Kruisland 19 3 6 10 15 28-40 Lepelstr. Boys 20 3 5 12 14 27-63 Moerstraten 19 2 5 12 11 21-62 Welberg 19 1 7 11 10 20-51 „De gebeurtenissen rond de ver trokken directeur spelersbeleid Danny Blind en trainer Wouters gaven de wedstrijd natuurlijk een apart tintje", kijkt Koopman terug. „Er was aangekondigd dat de sup porters uit protest het verkeer rond het stadion zouden stilleggen. Ook waren er geruchten dat het publiek het veld zou willen opkomen. Het veiligheidsceremonieel loog er dan ook niet om. Je spreekt de sce nario's door met de veiligheids mensen van Ajax en de KNVB. Voor de rest laat ik dat soort zaken maar over me heen komen. Ik ben daar vrij nuchter in." De 42-jarige Koopman is onder tussen ook aardig door de wol ge verfd. Voor de derde maal in zijn loopbaan betrad hij het gras van de Arena. Eerder dit seizoen floot hij bovendien in Alkmaar al AZ- Ajax. Ook leidde de directeur van Hemi winkelinterieurbouw dit jaar al wedstrijden van Heerenveen en FC Twente, ook niet de minsten op de ranglijst van de eredivisie. Gisteravond was hij bovendien al weer leidsman bij de kwartfinale voor de vaderlandse beker tussen RKC en Vitesse. Koopman laat zich niet meer zo gauw impone ren, ook niet door de indrukwek kende ambiance van een volle Arena. „Maar een bepaalde vorm van spanning is er altijd, bij elke wedstrijd." In de eerste helft wees Koopman dan ook gedecideerd naar de stip na een handsbal van Ajax-speler Knopper. In het licht van de kwetsbare positie van trainer Wouters een gedurfde beslissing. „Je weet wat je dan over je af roept", aldus Koopman. „Maar ik was honderd procent zeker van mijn zaak. Knopper maakte duide lijk een beweging met de arm richting bal." Diezelfde Knopper maakte de 2-1 voor Ajax uit een door Willem II bestreden vrije trap. Na afloop van het uiteinde lijk met 3-1 door Ajax gewonnen duel heeft geen wanklank Koop man bereikt. „In de bestuurskamer was iedereen heel correct.Ook de mensen van Willem II, een hele nette club. Ik heb dan ook een lek ker gevoel aan de wedstrijd over gehouden." Dagblad De Telegraaf schreef maandag dat Koopman had moeten ingrijpen en de wedstrijd stilleggen, vanwege de hatelijke spreekkoren op de tribune. Koopman heeft ze ook gehoord. Toch heeft hij geen moment overwogen om te staken. „Er zijn dingen die niet door de beugel kunnen. Wanneer minder heidsgroepen massaal en langdurig verbaal worden aangevallen. Of wanneer personen verschrikkelijke ziektes worden toegewenst. Dat was zondag niet het geval. Maar er zijn richting Wouters en Kales dingen geroepen waar je wel enigszins triest van wordt." Behalve op het veld staat Koopman ook achter de bestuurstafel in scheidsrechtersland zijn mannetje. Hij maakte deel uit van een com missie die het arbeidsrecht van scheidsrechters bestudeerde en hij heeft intussen zitting in de zogehe ten kwaliteitsgroep. Deze commis sie formuleert de eisen die aan scheidsrechters in het betaalde voet bal moeten worden gesteld. Het in stellen van de kwaliteitsgroep is het directe gevolg van een gerechtelijke uitspraak over het leeftijdscriterium voor scheidsrechters, een procedure die werd aangespannen door Jaap Uilenberg die in eerste instantie vanwege zijn leeftijd op non-actief was gesteld door de bond. Die be slissing had een discriminerend ka rakter vond de rechter, en die floot de bond terug. Samen met Uilen berg, oud-topscheidsrechter John Blankenstein en een afgevaardigde van de voetbalbond bekijkt Koop man hoe het nu verder moet. Voor internationale wedstrijden is Koopman zelf met zijn 42 jaar te oud. Internationaal wordt namelijk nog wel een leeftijdscriterium (40 jaar) gehanteerd. De oud-Tholenaar komt nog regelmatig op het eiland. Als het even kan, gaat hij bij zijn oude club Smerdiek kijken. „En als mensen aan me vragen waar ik van daan kom, zeg ik nog altijd Smer diek." I, .WMM, De geur van de kleedkamer kan Rinus Minheere na veertig jaar nog steeds niet missen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15