Johan Sulkers wordt nieuwe trainer SPS Provincie Zeeland Wonen en stedelijke vernieuwing Smash jeugd draait mee in top A-klasse Cultuureel Erfgoed Zeeland Emergo trekt aan kortste eind bij Vios Jeugd Kwiek springt naar eerste plaats Finale beker Sporting Maroc tegen De Lunch ■■Officiële Mededelingen Donderdag 10 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 6/2000 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Johan Sulkers wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen trainer bij SPS. De Dinteloorder die jaren in het betaald voetbal heeft gespeeld, wordt de opvolger van Mark de Weerd uit Bergen op Zoom die al enige maanden gele den zijn vertrek aankondig de. Na de mislukte poging om Stavenissenaar Pim Po- tappel voor het trainer schap te strikken, kwam het bestuur vorige week wel tot een akkoord met Sulkers die zes jaar trainer bij Klundert is geweest en nu werkzaam is bij voet balvereniging Hoeven. Stremming sluizen Veere In beroep Ervaren voetballer volgt De Weerd op Leefbaarheid, veiligheid, duurzame ontwikkeling, kwaliteit van wonen en milieu, economisch draagvlak, sociale samenhang en bereikbaarheid zijn de sleutelwoorden in het provinciale beleid voor wonen en stedelijke vernieuwing. Oud-profvoetballer Meteen in de prijzen t MEULVLIET" THOLEN Commissies Eerste team verslaat promovendus Luto Jeugd optimaal Milieu Saneringsplan Zilverstraat 3 te Oud Vossemeer WHS 2 klopt SPS 2 ruim 1 Weinig spelers Smerdiek 2 Abdij beschikbaar voor het scheep vaartverkeer. De stremming van de grote sluis is gepland in een weekeinde en wel van vrijdag 10 maart, elf uur 's avonds, tot en met maandag 13 maart, zes uur 's morgens. Als het werk in het weekeinde tegen zit, zal de sluis langer buiten gebruik moeten zijn. Bij de stremming van de grote sluis is de doorgaande scheep vaart via de kleine sluis beperkt tot schepen met een maximale lengte van 60 meter, een breedte van 7,40 meter en een diepgang van 2,80 meter. Behoud en aandacht voor de 'spulletjes uit het verleden', ofwel het Zeeuws cultureel erfgoed, is de provincie wel wat waard. De vier organisaties die waken over dat rijke verleden, Stichting Monumentenwacht Zeeland, het Provinciaal Archeologisch Cen trum Zeeland, het Bureau Provin ciaal Museumconsulent Zeeland en de consulent regionale ge schiedbeoefening, kunnen dan ook jaarlijks rekenen op bijdragen uit de provinciale kas: gezamen lijk op ongeveer 1,5 miljoen gulden. Met ingang van volgend jaar komt daar 3,5 ton bij en een consulent streektalen. Maar voor het zover is, moet er een eind komen aan de aparte organisa ties. Samen optrekken Het provinciaal bestuur vindt de huidige organisaties te kwets baar; gewoon omdat ieder voor zich eigenlijk te klein is. En omdat er onvoldoende afstem ming is tussen de organisaties, is de conclusie eigenlijk dat met hetzelfde geld meer te bereiken is. Afstemmen van beleid, prio riteiten en activiteiten, en het voorkomen van versnipperde inzet van provinciale middelen is te bereiken door de verschillende organisaties samen te voegen tot één instelling. Per 1 januari 2001 moet dat in kannen en kruiken zijn. Het provinciaal bestuur zet vaart achter de nieuwe opzet. Een nieuwe stichting, Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland, is onder tussen opgericht en een direc Sulkers was de derde trainer die door het bestuur van SPS werd uit genodigd voor een gesprek. Eerder liepen de onderhandelingen met Pim Potappel en Giel v.d. Meeberg op niets uit. Vorige week maandag was het de bedoeling om in gesprek te gaan met Johan Sulkers en Kees van Dijk, maar de uit Renesse af komstige Van Dijk trok zich op het laatste moment terug wegens fami lieomstandigheden. „Hij gaf ook aan dat hij zeer waarschijnlijk er de voorkeur aan zou geven om in zijn eigen woonplaats Renesse te gaan trainen", vertelt SPS-bestuurslid teur, voorlopig, aangesteld. De stichting krijgt voorlopig onder dak op het adres Walplein 6 in Middelburg. De medewerkers van de nog bestaande en straks 'oude' stichtingen behouden voor lopig nog hun huidige werkplek ken. Maar het is de bedoeling iedereen op zo kort mogelijke termijn onder één dak te bren gen. Zoals het er nu naar uitziet zijn daar twee mogelijkheden voor: het pand 'De Burg' aan de Groenmarkt en de huidige brand weerkazerne, beiden in Middel burg. Informatie Wie meer wil weten over deze reorganisatie kan de nieuwsbrief Steunpunt Cultureel Erfgoed Zeeland verkrijgen bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Het sluizencomplex in Veere van het Kanaal door Walcheren wordt geschikt gemaakt voor de cen trale bediening vanaf het complex in Vlissingen. Gevolg van de werkzaamheden is dat zowel de kleine als de grote sluis in Veere enige tijd gestremd zal zijn, zij het niet gelijktijdig. De kleine sluis is van maandag 21 februari, zeven uur 's mor gens, tot en met vrijdag 25 fe bruari, 's middags vijf uur, niet De adviescommissie voor de be zwaarschriften komt dinsdag 15 februari in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg, bijeen in een openbare zitting voor de behan deling van vier bezwaarschriften. De indieners daarvan krijgen de gelegenheid hun visie mondeling toe te lichten. Stichting De Faunabescherming is uitgenodigd om 14.30, om uit te leggen waarom ze het niet eens is met de vergunning die de Commissaris van de Koningin heeft gegeven voor het de doden van waterhoentjes. Aan de afge geven vergunning ligt schade aan landbouwgewassen ten grond slag. Om 15.00 uur komt het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen- Duiveland in het geweer tegen het besluit van Gedeputeerde Staten (GS) om een toegezegde subsidie voor een beeldkwaliteits plan in Zierikzee in te trekken. GS willen geen aanvullende scha devergoeding toekennen voor het niet productief kunnen maken van grond. De inwoner van Poortvliet die dit aangaat kan om 15.30 uur zijn visie komen geven. Een inwoner van Middelburg ten slotte, krijgt om 16.00 uur de gelegenheid uit te leggen waar om hij het er niet mee eens is dat hij geen informatie krijgt op grond van artikel 7 van de Wet openbaarheid van bestuur. Henk Vane die, samen met enkele andere bestuurders en een afvaardi ging van de selectie, nu alleen met Johan Sulkers rondom de tafel kwam te zitten. Al snel werd duide lijk dat beide partijen positief ston den tegenover een samenwerking. „Het was een positief gesprek, waarbij ons duidelijk werd dat Sul kers er echt trek in had om bij SPS aan de slag te gaan", aldus Henk Vane. „Wij zijn content dat wij deze trainer kunnen aantrekken. Als voetballer heeft hij enorm veel erva ring opgedaan die hij nu kan gebrui ken bij zijn werk als trainer. Hij kwam op ons over als een rustige en geduldige trainer die goed de huidi ge situatie van SPS aanvoelt. Wij denken dat hij heel goed past bij on ze club", concludeert Vane. Voor Johan Sulkers is SPS niet vol ledig onbekend. „Drie jaar gele den, toen Meino Dam vertrok, heb ik ook met het bestuur van SPS ge sproken. Destijds heb ik besloten om toch bij voetbalvereniging Klundert te blijven", aldus Sulkers die bij Klundert zijn loopbaan als trainer begon. Na vijf seizoenen vertrok Sulkers naar voetbalvereni ging Hoeven, waar hij nu bezig is aan zijn eerste seizoen. „De over- Nieuws Het beleid sluit zoveel mogelijk aan op de vraag uit de markt. Leegstand wordt voorkomen en waar die al optreedt, bestreden. Er is samenhang tussen uitbrei dingsplannen en de bestaande woningvoorraad. De steden bieden de meeste mogelijkheden voor wonen, werken, voorzieningen en infra structuur. Zij zijn de spil in de regio als het gaat om het sociaal- economische en sociaal-culturele leven. Zodoende houdt het platte land zijn open karakter en wordt de automobiliteit zoveel mogelijk beperkt. Het dagelijks bestuur van de pro vincie baseert zich in zijn beleid op de Wet stedelijke vernieuwing, die naar verwachting in de loop van dit jaar in werking treedt. In tegenstelling tot wat de naam van de wet doet vermoeden, be slaat zij de woningbouw in de ste den èn de dorpen. De meeste aandacht zal niet temin gaan naar de vier grootste steden in Zeeland: Goes, Middel burg, Vlissingen en Terneuzen. Daar zijn de meeste huurhuizen en doet zich de grootste leeg stand voor. Een structurele aan pak ligt daarvoor de hand. In andere gemeenten met stedelijke bebouwing liggen de problemen in de regel wat overzichtelijker, waardoor met een eenmalige sanering al veel bereikt kan wor den. Ontwikkelingsprogramma Voor de aanpak van grote proble men wordt gewerkt met ontwik kelingsprogramma's, op basis waarvan een vijfjarig investerings budget beschikbaar wordt ge steld. De vier grote steden krijgen de status van programmagemeente stap naar het zondagvoetbal is mij echter minder goed bevallen, zodat ik nu al na één seizoen bij Hoeven vertrek. Toen ik hoorde dat de trai ner van SPS vertrok, heb ik zelf contact opgenomen met deze club. Met Klundert heb ik regelmatig wedstrijden tegen SPS gespeeld. Ook ken ik enkele spelers van de vereniging." Sulkers is zelf een talentvolle voet baller geweest! Op zijn vijftiende jaar verruilde hij Dinteloord voor de jeugd van Feyenoord. Bij de Rotterdamse club speelde hij voor de regionale A-jeugd en het reser veteam. Na zijn periode bij Feye noord werd hij profvoetballer bij Willem II uit Tilburg. Vervolgens keerde de middenvelder terug naar het amateurvoetbal en speelde hij voor RBC dat toen nog in de hoofd klas voetbalde. In deze periode voetbalde hij ook voor het Neder lands amateurelftal, zoals hij eerder ook het oranje-shirt droeg bij de jeugdteams en het militaire elftal. Door zijn selectie voor het Neder lands amateurteam kwam er weer belangstelling vanuit het betaalde voetbal. Vier jaar was Sulkers een vaste kracht bij Eindhoven, waarna hij in België bij Turnhout ging spe len. Terug in Nederland speelde Sulkers één seizoen bij SC Gastel, waarna hij twee jaar bij zijn eigen club Dinteloord speelde om vervol gens zijn voetballoopbaan af te sluiten bij VES uit Oudenbosch. „Ik ben een echt voetbaldier", con cludeert de nu 43-jarige Sulkers, die het diploma trainer/coach 2 op zak heeft en ambities heeft om nog een cursus te gaan volgen. Hoewel hij bevoegt is om tot aan de tweede klas te trainen heeft hij nu gekozen voor SPS. „Het is een stap naar de kelder van het zaterdagvoetbal", concludeert Johan Sulkers. „Het is ook niet te vergelijken met de vier de klas van het zondag voetbal. Ik vind dat een club als SPS dan ook niet op dit niveau thuishoort. In het zaterdagvoetbal tel je immers als derdeklasser pas echt mee. Een stapje hoger moet mogelijk zijn. De derde klas is van een heel ander ni veau en een stuk aantrekkelijker. Het spelen van streekduels tegen clubs als Noad en WHS geven iets extra's aan het seizoen. Het bestuur heeft mij duidelijk gemaakt dat het wel nog even wachten is op een nieuwe lichting spelers. Toch moet deze periode te overbruggen zijn en ik denk dat SPS met de huidige se lectie best de derde klas kan berei ken. Ook bij Klundert ben ik op een laag niveau begonnen en toch kon dén we langzamerhand naar boven klimmen. Ik hoop met SPS ook zo'n leuke periode mee te maken", aldus Johan Sulkers. Paardensport Als paard en ruiter voor het eerst mee doen aan een dressuurwedstrijd en dan meteen in de prijzen vallen, is dat best een aardige prestatie. Mariska Quist uit Sint-Philipsland kwam vrijdagavond in Bruinisse uit voor de Eendrachtruiters en pakte inderdaad een prijs mee. Ze reed op RTM's Gonnelien van de fami lie Tebbens uit Sint-Annaland. Deze 10-jarige merrie is onervaren op wed- strijdgebied en ook voor Mariska was het voor het eerst dat ze aan een wed strijd meedeed. In de B-dressuur haalde de combinatie echter meteen 157 pun ten. Dat was goed voor de tweede prijs en een winstpunt, llona Quist (de zus van Mariska) reed eveneens voor het eerst. Zij behaalde op Gonnelien 149 punten. Zaterdag reed Laura Geluk van de Een drachtruiters naar een eerste prijs in Bruinisse. Ze kwam in de B-dressuur uit op Nora en behaalde voor haar proe ven 152 en 158 punten. Dat was genoeg voor de eerste plaats en een winstpunt. Carola van der Slikke reed op Goofy in de Ml-klasse. Deze combinatie werd met 149 en 162 punten beoordeeld en dat resultaat leverde een winstpunt op. Het eerste team van Emergo, dat de vorige wedstrijd tegen VIOS 2 nipt met 10-9 had verloren, kwam in de re turn niet echt goed uit de startblokken. In een fysiek zware wedstrijd kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk met 4-1 achter te staan alvorens men iets terug kon doen. Toch was de ruststand 6-3 voor VIOS. Na rust leek het duel als een nachtkaars uit te gaan, toen de ploeg uit Willemstad met 9-3 de voor sprong uitbreidde. Emergo toonde echter nog vechtlust en kwam terug tot 11-8, maar de achterstand was te groot om nog te overbruggen. Uiteindelijk verloor het team uit Sint-Maartensdijk met 13-9. De doelpunten kwamen van Marco v.d. Hoek (3x), Gerrie Antho- nisse (2x), Kristian v. Heemskerk (2x), Patricia Pelgrim en Jessica de Rijke. Emergo C moest met drie invallers uit het D-team spelen en daar maakte de thuisploeg Springfield Cl goed ge bruik van voor de rust. In de met 3-0 gestarte tweede helft deed het team uit Sint-Maartensdijk het veel beter. De ploeg uit Hoeven kwam eerst nog op 4-0, maar Emergo knokte zich nog te rug tot 6-4. Verder kwam het echter niet en zo bleef de ploeg uit Sint- Maartensdijk met lege handen staan. Dominic v.d. Berg (2x) en Harmen v. Heemskerk (2x) waren trefzeker voor Emergo. Programma volgende week: Emergo- Scheldevogels 3 17.50 u., Emergo 2- KVK 3 16.40 u., Emergo A- Keep Fit A3 15.35 u., Emergo C- Kieviten C 14.35 u., Emergo D- Fortis D2 13.50 u., Emergo W- Springfield W 13 u. In de Meulvlietcompetitie werd zondag de laatste ronde van het bekertoernooi afge werkt. In de halve finales ging het tussen Van Meer Boys en Sporting Maroc en l'Esperance en De Lunch. Sporting Maroc won nipt met 4-5 van Van Meer Boys en in de andere partij was het nog meer een nek- aan-nek-race. Het duel tussen De Lunch en l'Esperance eindigde in 3-3. De Lunch won uiteindelijk na shoot-outs. De finales tussen Sporting Maroc en De Lunch wordt op 7 mei gespeeld. De overige uitslagen waren: Papbar-Hof van Holland 7-2, Bun ny's Boys-Tholen United 6-3, Smits Boys- Destina 3-4, Papbar Boys-Calella's 2-8. tri i en van de gemeenten met een dragende kern - Schouwen-Duive- land, Tholen, Hulst en Oostburg - hebben de eerste drie begin fe bruari aan de provincie laten we ten ook een ontwikkelingspro gramma te maken. Afhankelijk van de inhoud van het programma komen ook zij voor een investeringsbudget in aan merking. Gemeenten die al samenwerken om een regiovisie te ontwikkelen kunnen ook programmagemeente worden. Waar de problemen overzichtelij ker zijn en mogelijk in één keer kunnen worden aangepakt, wordt gewerkt met geld per project. Volgens GS zijn Hontenisse, Noord-Beveland, Reimerswaal, Sluis-Aardenburg en Veere zon der meer projectgemeente. Axel, Borsele, Kapelle en Sas van Gent kunnen daaraan worden toege voegd, tenzij zij door samenwer king met buurgemeenten tot een ontwikkelingsprogramma kunnen komen. Als Oostburg niet zo'n programma maakt, wordt het ook automatisch projectgemeen te. Budget In totaal is in Zeeland de komen de vijf jaar 63,8 miljoen gulden te verdelen. Dat is minder dan waar op het provinciaal bestuur had gerekend. Behalve de ruim 40 miljoen gulden voor stedelijke vernieuwing, bestaat het bedrag uit bijna 15 miljoen voor stads en dorpsvernieuwing en kleinere bedragen voor gevelisolatie en bodemsanering. Ruim 3,2 miljoen is exclusief voor Vlissingen en Middelburg vanwege het stads gewest dat de twee gemeenten vormen op basis van de vierde nota ruimtelijke ordening extra van het rijk. Woningmarkt Om te kunnen voldoen aan de wensen die op de woningmarkt leven, moet rekening worden gehouden met trends en ontwik kelingen, zoals het verloop van de bevolking, de toename van het aantal ouderen en het voort gaande vertrek van jongeren en de groeiende economie, waar door mensen meer geld aan wonen kunnen besteden. Tegelijkertijd moeten er betaal bare huizen zijn voor mensen die het niet zo breed hebben. Ook vormen zich steeds nieuwe groe pen woningzoekenden, zoals pen sioenmigranten en doet zich de vraag voor van al of niet perma nente bewoning van recreatie woningen. Aan de hand van al deze gege vens is het woningbouwprogram ma 2000-2010 opgesteld. Per jaar kunnen er gemiddeld 1080 woningen, verspreid over de provincie, bijkomen. Dat zijn trouwens niet allemaal huizen in nieuwe wijken, want open gaten in straatwanden moeten worden opgevuld en in de grote steden zullen verouderde wijken, waar veel leegstand is, moeten worden gesloopt, waarna op die plek nieuw kan worden gebouwd. In het programma is ook veel aandacht voor het opknappen van verouderde woningen en voor het aanpassen van huizen, waardoor ouderen en lichamelijk en verstandelijk gehandicapten zo lang mogelijk zelfstandig kun nen wonen. Informatie Bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg tel. 0118- 631400, is het informatieblad Wonen en stedelijke vernieuwing beschikbaar. Het is de samenvat ting van de provinciale nota Wonen en stedelijke vernieuwing. De nota zelf is ook in het infor matiecentrum te verkrijgen. Donderdag 10 februari, aanvang 09.45 uur, vergadert de Provin ciaal Planologische Commissie over: stand van zaken factory outlet centers en de startnotitie mer Westerschelde Container Terminal. Om 14.00 uur diezelfde dag schuift ook de Provinciale Onderwijsraad (por) aan de ver gadertafel. De commissie buigt zich over: de acties van de Brabants Zeeuwse Werkgevers voor het voortgezet middelbaar beroepsonderwijs (vmbo); rapport "vmbo, basis voor baan en loop baan"; vmbo-operatie, stand van zaken; praktijkonderwijs, aanvra gen vanuit Zeeland en advies provincie; herstructurering por - voortgezet onderwijs en vol wassenen educatie; nieuwsbrief Axis. Vrijdag 11 februari, aanvang 09.45 uur, vergadert de com missie 28 Luchtvaartwet. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: kostenverant- woording begroting 1999; wijzi ging vertegenwoordiging deelne mende organisaties in de com missie; instelling klachtencom missie; brief aan de Rijkslucht vaartdienst over de -3 bkl (ge luidsnormen); jaarverslag van de commissie over 1999; mede delingen van het vliegveldbestuur over op korte of lange termijn te vewachten ontwikkelingen en acti viteiten op en rond het vliegveld. De bijeenkomsten zijn openbaar en vinden plaats in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's van de vergaderingen en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. In de tweede competitieronde speelde Smash de eerste thuiswedstrijd tegen Luto 4. Dit Tilburgse team werd vorig jaar nog kampioen in de derde klasse. Smash start te goed met een eenvoudige overwinning van Christian van 't Hof. De tweede wed strijd speelde invaller Peter Bazen een goede partij, maar kwam net iets te kort (20-22 in de tweede set). Peter Saarloos won vervolgens zijn eerste enkelspel en pakte samen met Van 't Hof ook de winst in de dubbel. Bazeh verloor zijn tweede partij, maar zijn laatste tegenstander ver sloeg hij door goed spelen wel. Ook alle resterende partijen gingen naar Smash dat hierdoor ruimschoots won met 8-2. Smash 2 speelde uit tegen TCS 4 uit Steenbergen. In deze wedstrijd werd slechts één driesetter gespeeld. Adrie Aarnoudse beet het spits af en won nipt in drie sets (22-24 in de beslissende set). Vervolgens ging het heel snel. Smash kwam geen moment in gevaar en won overtuigend met 0-10. Adrie Aarnoudse, David van Driel en Rafael Fructuoso zorgden elk voor drie punten. Ook het dubbelspel werd door Aarnoudse en Fruc tuoso overtuigend gewonnen met 9-21 en 7-12. Het derde seniorenteam van Smash'76 kwam uit tegen Smash 4 uit Geertruiden- berg. Het werd een nipt verlies voor Smash '76. Jos IJzerman won twee partij en en Piet van Dijke en Marnix van de Graaf elk één. Het dubbelspel ging naar de ploeg uit Geertruidenberg die daarmee won met 6-4. Het eerste jongensteam van Smash speel de thuis tegen Scylla uit Leiden. Deze ploeg wordt getraind door de voormalige coach van Bettine Vriesekoop. Het werd een mooie partij met aanvallend spel van beide kanten. In het begin ging het gelijk op. Gabriël Gunter verloor zijn eerste du el, net als Matthijs Bruijnzeel. Ahné van Dijke won echter wel en samen met Gun ter won hij het dubbelspel en trok zodoen de de stand weer gelijk. Daarna had Smash het betere spel en won vier partijen op rij. Alleen Matthijs Bruijnzeel verloor zijn laatste partij nog. Gunter bracht de eindstand op 7-3. Door dit goede resultaat draait Smash mee in de top van de hoog ste jeugdklasse van Nederland. Het eerste meisjesteam van Smash boekte een optimale 10-0 winst op Back Hands. Diana Heijboer, Jantien Vroegop en Le- ontien van Keulen bleven ongeslagen. Het dubbelspel werd door Diana Heijboer en Leontien van Keulen gewonnen. Smash 2 verloor met 8-2 van Smash uit Geertruidenberg. Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp wonnen elk één wed strijd, terwijl Rudi Hage puntloos bleef. Smash 3 pakten de winst op Vice Versa 3 met 8-2. Hubert Bruijnzeel won drie wed strijden in het enkelspel en de dubbel won hij ook, samen met Johan Gunter die net als Mattfiijs v.d. Graaf één keer in het en kel won. Smash 4 versloeg nipt Luto 3 met 6-4. Remco Vroegop, Arno Bruijnzeel en Tim Westerlaken wonnen elk twee wedstrij den. Remco en Tim moesten de winst in het dubbelspel na drie sets uit handen ge ven. In de uitwedstrijd tegen Back Hands deed Smash 5 het prima. Ellen Hage, Judith Gunter en Marinus Prins behaalden de volle winst in Sint-Willebrord: 0-10. Ellen en Marinus speelden in het dubbelspel. Het zesde jeugdteam van Smash speelde een spannende wedstrijd tegen Witac 4. De Tholenaren kwamen met 1 -4 achter te staan, maar kwamen toch nog terug tot 4- 4. Toch ging de winst uiteindelijk naar Witac met 4-6. John Schellingerhout won twee wedstrijden, terwijl Tom Overbeeke en Kees Jan Bruijnzeel elk één keer won nen. Kees Jan en John verloren in het dub belspel. Programma zaterdag 12 februari: Bre- da-Smash, Smash 2-Markiezaat 6 14 u., Vice-Versa 8-Smash 3, jeugd Smash-Play Fair 14 u., Tanaka 2-Smash (meisjes), Back Hands-Smash 2, TCS-Smash 3, Smash 4-Stiphout 3 14 u., Smash 5-Pin- pongers 14 u., Back Hands 6-Smash 6. s*p- Gymnastiek Het gemengde jeugdteam van gymver eniging Kwiek uit Stavenisse heeft za terdag op het recreatieve springtoernooi in 's-Gravenpolder de eerste prijs be haald bij het onderdeel minitrampoline. Het was voor het eerst dat de twee jon gens en zes meisjes meededen aan een wedstrijd. Ze kwamen uit in de categorie gemengde jeugd van 6-8 jaar. De meis jes 9-12 jaar van Kwiek (zes deelneem sters) behaalden op het onderdeel mini- trampoline de derde prijs en ze werden vierde op de minitrampoline en kast. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een saneringsplan ont vangen van mevrouw J.N.W.H. Hermans te Steenbergen met betrekking tot bodemveron treiniging op de locatie Zilver straat 3 te Oud Vossemeer. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het (deel)saneringsplan (arti kel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 9 februari tot en met 8 maart 2000 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maar tensdijk, op werkdagen 's mor gens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik king naar voren brengen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middel burg, tel. 0118-631731. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J.D. Hattink (tel. 0118-631731). maakte enkele minuten later zijn fout weer goed door voor WHS alsnog de vijfde treffer te scoren. Peter Saarloos bepaalde de eindstand op 6-1. Het reserveteam van WHS behaalde in St.- Annaland een mime 6-1 overwinning op SPS 2. Voor de thuisploeg kwam de over winning goed van pas, na de mindere pres taties in de laatste duels. Al snel werd dui delijk dat SPS 2 te weinig kwaliteit had om WHS in dit streekduel te kunnen ver rassen. WHS kreeg in de openingsfase al vele kansen, maar was slordig in de afwer king. Pas na ruim 20 minuten spelen scoorde Egbert Moerland de verdiende openingstreffer. Uit een strafschop bracht Michel Mosselman de thuisploeg op een 2-0 voorsprong. Een tegenvaller voor WHS was het geblesseerd uitvallen van zowel André van Poortvliet als Johan Elenbaas. Met een mooi afstandsschot be paalde Peter Saarloos de ruststand op 3-0. Na rust was SPS een gemakkelijke prooi voor de St.-Annalanders. Er werd echter slordig met de kansen omgesprongen, zo dat SPS een nederlaag met dubbele cijfers bespaard werd. Na tien minuten spelen in de tweede helft verzilverde Sander West dorp een toegekende strafschop. SPS kwam met een van de spaarzame tegen aanvallen terug op 1-4. WHS pakte de draad vervolgens weer op en kreeg voor de derde keer in deze wedstrijd een straf schop toegewezen. Hans Leune liet echter deze kans onbenut. De jonge aanvaller Door ziektes en blessures kon Smerdiek 2 met moeite een team op de been brengen voor het competitieduel tegen Bevelanders 2. Trainer Ard Beurkens van het hoofd team en leider Peter Franke moesten zelf in actie komen om te zorgen dat er toch met elf spelers aan de wedstrijd kon wor den begonnen. Beurkens bracht met snelle acties vanaf het middenveld verschillende keren Souliman el Bouazzaoui in stelling, maar een doelpunt liet nog op zich wach ten. Halverwege de eerste helft werd Beur kens in het strafschopgebied gevloerd, waarna Souliman uit de toegekende penal ty Smerdiek aan de leiding bracht. In de tweede helft werd Bevelanders ster ker. Door te profiteren van een misver stand in de achterhoede kwamen de be zoekers langszij. Nog geen twee minuten later wist Smerdiek een zwakke pass te onderscheppen en speelde Souliman Ivo Kloet aan, die met een fraaie lob de win nende treffer scoorde: 2-1. Vlak voor tijd kreeg Perry Opree nog een gele kaart na een ongelukkige botsing met een tegen stander.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17