WHS droomt van nacompetitie na eenvoudige 0-1 zege op Noad Smerdiek B eerste in najaarsreeks Tholense Boys geeft winst weg in slotfase Treffers voor de rust voldoende voor winst Smerdiek in wachtkamer na nederlaag op eigen veld 2-1 verlies tegen ZPR is een tegenvaller voor SPS St. -Philipslanders maken zich op voor de degradatiestrijd Donderdag 10 februari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Met een fraaie lob besliste Patrick Ketting zaterdag in Sint-Philipsland de derby tegen Noad. Dankzij de al weer dertiende seizoens treffer van zijn topscorer houdt WHS kans op het bereiken van de nacompe- titie. Noad moet na de 0-1 nederlaag een ander scena rio uit de kast trekken. De kans dat de Fluplanders betrokken raken in de de gradatiestrijd is ineens le vensgroot aanwezig. Duimschroeven Stavenisse neemt sportief revanche op Dosko Stavenisse geladen Ingrepen Trefzekerder worden Slordig Smerdiek wint ruimschoots Noad 4 klopt Tholen In de zevende en laatste minuut van de blessuretijd moest Tholense Boys toezien hoe een aandringend Yer- seke alsnog langszij kwam: 2-2. De spelers van de thuis club zochten met een kater de kleedkamer op. Tot aan de 85e minuut leek niets een zege van het team van Leen- dert Geelhoed in de weg te staan. Op dat moment leidde Tholense Boys met 2-0 en leek de ploeg op weg naar de derde plaats op de ranglijst. De bizarre ontknoping op De Bent houdt in dat de geelzwarten de aansluiting met de koplopers Seolto en SSV definitief kwijt zijn. Angst in de benen Na succesvolle reeks wedstrijden Na een succesvolle reeks mikte SPS op de vierde plaats in de eindrangschikking en daarmee op deelname aan de nacompetitie. Die ambities liepen zaterdag in Bergen op Zoom een forse deuk op. In een rechtstreeks duel met de huidige nummer vier op de ranglijst verloor de combina tie uit Poortvliet/Scherpenisse met 2-1. Vosmeer-trainer Havermans blijft De ruime 0-3 voorsprong die Vosmeer in de eerste helft tegen Lepelstraatse Boys had opgebouwd, ging na de rust bijna verloren. Met 2-3 was de winst uiteindelijk voor de Tholenaren, die daarmee dit seizoen zes punten pakken van de degradant uit Lepelstraat. 0 Pierre Withagen (Smerdiek) 17 0 Esmir Kustura (SPS) 15 0 Patrick Ketting (WHS) 13 Er is weinig gebeurd in het topscorerklas sement. De twee leiders, Pierre Withagen (Smerdiek) en Esmir Kustura (SPS) scoorden dit weekeinde niet. Patrick Ket ting van WHS deed dat wel en neemt hierdoor weer een puntje meer afstand op naaste concurrent Niels Hage van Smer diek die tot nu toe elf treffers liet noteren. Adrie Smits van Stavenisse schoot zater dag zijn tiende seizoensdoelpunt binnen en is daarmee op weg om Hage van de vierde plaats te halen. Er waren deze week ook twee nieuwelingen in het top scorerklassement. Jasper de Regt van Vosmeer en Cyril Steendijk van Stavenis se tekenden hun eerste doelpunt van deze competitie aan. Zaterdag 12 februari uur Waarde-Stavenisse 14.30 SPS 2-Papendrecht 2(Geense) 14.00 JPS 2-Noad 2(vdBeek) 12.30 DSE 2-WHS 4(Pietjouw) 15.00 Thol.Boys 3-SSV 3(Franssen) 14.30 Klundert 4-Thol.Boys 4(Lambregts) 14.30 Noad 3-Klundert 5(Nuijtemans) 13.00 WHS 5-SPS 3 12.30 Advendo 2-Noad 5 14.30 Bevelanders-Smerdiek da. 11.15 Zondag 13 februari uur Vosmeer-Welberg(vOoijen) 14.30 Halsteren 4-Vosmeer 2 11.00 Vosmeer 3-Steenbergen 5 11.30 Internos 10-Vosmeer 4 10.00 Tweede kl.: Thol.Boys-Yerseke 2-2. Derde kl.: Noad-WHS 0-1. Vierde kl: Stavenisse-Dosko 5-1, Smer diek-Krabbendijke 0-3, ZPR-SPS 2-1. Zesde kl.: Lepelstr.Boys-Vosmeer 2-3. Dames: Oostkapelle 2-Smerdiek 1-8. Eerste kl. res.: Veere 2-Thol.Boys 2 2- 0. Tweede kl. res.: FSV 2-Noad 2 2-2, WHS 2-SPS 2 6-1. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Bevelanders 2 2-1. Vierde kl. res.: Noad 4-Thol.Boys 4 4-3. Vijfde kl. res.: SPS 3-Apollo 3 afge last. Smerdiek 3-Nieuwdorp 3 1-2. Zesde kl. res.: Steenbergen 4-Vosmeer 2 4-1, Odio 5-Vosmeer 3 3-9, Vosmeer 4-BSC 8 3-6. Jeugd: Nw.Borgvliet-Smerdiek B 2-3, Cluzona-Smerdiek C 5-1, Vivoo-Smer- diek E2 2-0, Smerdiek Fl-Grenswach- ters 3-1, Smerdiek F2-NVS 5-0; Cluzo- na-Vosmeer D 4-2, NSV-Vosmeer El 1-7, Vosmeer E2-Noordhoek 21-0, Vo smeer Fl-SPS F1 0-1, WHS F4-Vo smeer F2 4-1; Thol.Boys A-Oostkapelle 3-2, Thol.Boys C-Internos 2-5, Thol.Boys Dl-DSE 4-4, NSV - Thol.Boys D2 8-0, Thol.Boys El-Smer diek El 5-1, Welberg-Thol.Boys E2 12- 0, Nw.Borgvliet -Thol.Boys F1 1-10, Steenbergen-Thol.Boys F2 4-1, Thol.Boys F3-Steenbergen 14-0; Rim- boe-SPS B 7-0, SPS Dl-Bergen 0-15, Meto-SPS D2 8-1, SPS F2-Halsteren 1- 4, SPS F3-VVC 4-2. Niemand bij Noad betwistte echter zaterdag het verlies tegen de streekge noot uit Sint-Annaland. „De zege van WHS was dik verdiend", vond Noad- aanvoerder Jaap van Oudenaarde. „Bij ons was er geen enkele beleving. Het was gewoon helemaal niks." De tweehonderd toeschouwers in Sint- Philipsland zagen dat WHS vanaf het begin de regie van de partij naar zich toe trok. Enigszins verrassend omdat WHS-trainer André Maas bij de af trap niet kon beschikken over basis spelers als Arthur de Jonge, Johan van de Repe en Rien den Engelsman. Ook ontbrak de langdurig geblesseerde doelman Jaap Verhoef, voor wiens carrière zelfs wordt gevreesd. Anton Elenbaas verving hem, maar werd door de Noad-voorwaartsen nauwe lijks op de proef gesteld. „Ze hebben nauwelijks anderhalve kans gehad", stelde WHS-middenvelder Hans van den Ouden tevreden vast. Na ruim een halfuur kreeg de thuis club zijn enige echte mogelijkheid. Leo Zuidweg demarreerde van eigen helft en ontweek zodoende de buiten- spelval. Vanuit een moeilijke hoek mocht hij alleen op Elenbaas afgaan, maar op de doellijn keerde Van den Ouden de inzet. Daarvoor had WHS al enkele malen de Fluplandse veste bedreigd. Harm Moerland dook ge vaarlijk aan de rechterkant op, maar vergat op het beslissende moment te rug te leggen op meegekomen colle ga's. In de 25ste minuut ontsnapte Noad aan de tegentreffer. Corné van Tilburg nam aan de zijkant van het veld een lepe vrije schop die Noad- keeper Kees Lozekoot bijna verraste. Via lat en paal sprong de bal terug het veld in. „Wij konden er niets tegen over zetten", erkende Van Oudenaar de. „We speelden veel te afwachtend. Je moet de hele wedstrijd willen wer ken voor de punten." Na de thee schroefde WHS de duim schroeven nog wat vaster aan. Maas had daar tijdens het praatje in de rust op aangedrongen. In het eerste spel- gedeelte schakelde zijn ploeg nog te langzaam over op het opjagen van de tegenstander, analyseerde de WHS- Na afloop van het met 0-3 verloren sleutelduel tegen Krabbendijke kon je bij Smerdiek in de kleedkamer een speld horen vallen. Concurrent FSV maakte geen fout en daardoor staat het team van trainer Ard Beurkens nu op drie punten achterstand in de race om het kampioen schap in de vierde klasse B. Stavenisse was zaterdag duidelijk gebrand op een goed resultaat tegen Dosko. Het eerste duel in Bergen op Zoom tussen beide opponenten kende nogal een vervelend verloop, incidenten die in Stavenisse nog niet vergeten waren. Het team van trainer Rien Smits nam op sportieve wijze revanche met een duidelijke 5-1 zege. gaf: 0-3. Smerdiek heeft ondanks de nederlaag de hoop op recht streekse promotie nog niet opge geven, zegt Beurkens. „FSV heeft op papier zwaardere tegenstanders dan wij. Maar het is duidelijk: vanaf nu is elke wedstrijd voor ons een finale. We mogen geen fouten meer maken." De eerste drie aanvallen van het geladen Stavenisse leverden even zovele kansen op. Tweemaal was Jeremy Gierman met het hoofd dicht bij de openingstreffer. Adrie Smits kon alleen op de keeper af gaan, maar speelde het leer op het beslissende moment te ver voor uit. Na tien minuten kon toch de 1-0 genoteerd worden. Gierman brak door en maakte alleen voor de Bergse goalie geen fout. In de 20e minuut zorgde Gierman voor de inleiding en schoot Adrie Smits op schitterende wijze de 2-0 in de kruising. Na onvrijwillig hands van Erik de Rooij mocht Dosko vanaf de penaltystip aanleggen voor 2-1. Die tegentreffer haalde Stavenisse niet uit het evenwicht en nog voor rust werd het met een toevalstreffer van Cyril Steendijk 3-1. De na de thee voor Erik de Rooij ingevallen Bernard de Rijke maakte er in de 48e minuut met het mooiste doelpunt van de mid dag 4-1 van. Onhoudbaar ver dween de bal in de uiterste boven hoek. Daarmee was de partij beslist en zeker toen Kees van Putte in de 65e minuut de keeper omspeelde en er 5-1 van maakte, was er voor Stavenisse geen vuil tje meer aan de lucht. Adrie Smits werd nog naar de kant gehaald ten faveure van Corné Moerland en Stavenisse speelde de wedstrijd rustig uit. „We zitten even in de wachtka mer", aldus een teleurstelde Ard Beurkens na afloop van het duel Smerdiek-Krabbendijke. „Mis schien was de spanning te groot. We waren hoe dan ook niet in de vorm die we moesten hebben." Toch startte de thuisclub sterk. Al bij de eerste aanval dook Niels Hage gevaarlijk op in het Beve- landse strafschopgebied. Zijn kop bal ging echter rakelings voor langs. Smerdiek domineerde, maar nam achterin geen onnodige risico's. De ietwat behoudende spelwijze vond zijn oorsprong in de partij eerder dit seizoen in Krabbendijke. Ook toen liet de Bevelandse ploeg het maken van het spel over aan Smerdiek om vervolgens met razendsnelle uit vallen toe te slaan. In de 35e mi nuut kwam het voorzichtige Smer diek toch op achterstand. Een aanvaller van de bezoekers rukte op, speelde de bal te ver voor zich uit en zocht vervolgens de straf schop in het duel met doelman Corné van Haaften. Krabbendijke kreeg zijn zin en vanaf de penalty stip werd het vonnis voltrokken: 0-1. Nog voor de rust moest de di recte tegenstander van Pierre Wit hagen de kleedkamer opzoeken met een tweede gele kaart, zodat Smerdiek na de thee orde op za ken leek te kunnen stellen. Die verwachting werd echter niet bewaarheid. Het massaal terug zakkende Krabbendijke gaf wei nig kansen weg en loerde met lan ge ballen op de tegenaanval. Jacky op den Brouw was met het hoofd dicht bij de gelijkmaker. De treffer viel echter in de 65e mi nuut aan de overkant. Na een snel le uitval werd de bal achter een kansloze Van Haaften gewerkt: 0- 2. Met Gert Jan van Ham als vier de spits erbij, probeerde Beurkens het tij nog te keren. Voor Krab bendijke werd het pompen of ver zuipen, maar de verdediging van de bezoekers gaf geen krimp. In de slotfase profiteerde de voorma lige ploeg van Beurkens een derde maal van de ruimte die het aan dringende Smerdiek achterin weg- FSV 17 14 2 1 44 84-19 Smerdiek 17 13 2 2 41 49-23 Krabbendijke 16 10 4 2 34 48-23 ZPR '84 15 9 3 3 30 41-18 SPS 17 8 2 7 26 39-22 Dosko 17 7 1 9 22 30-51 Halsteren 17 6 3 8 21 32-28 Chrislandia 17 5 5 7 20 33-41 Stavenisse 16 5 2 9 17 30-50 Alliance 16 4 1 11 13 32-55 Vrederust 17 3 2 12 11 25-77 Waarde 16 1 1 14 4 15-51 WHS-verdediger Harm Moerland (links achteraan) ziet een Noad-aanval stranden op zijn doelman Anton Elenbaas. oefenmeester. „Maar in de tweede helft zaten we korter op de man met de bal. Daardoor leed Noad veel bal verlies. Ze moesten de hele tijd achter de bal aan sjouwen en dat soort ener gie blijven opbrengen, is niet makke lijk. We speelden ze conditioneel ka pot en omdat we goed in de positie bleven voetballen, kwam Noad tel kens een stapje te laat. Ze oogden misschien wat tammer dan gewoon lijk, maar ik denk ook dat het onze prestatie was." In de 55ste minuut viel de, naar later bleek, beslissende treffer. Van den Ouden gaf een fraaie pass over grote afstand en Patrick Ketting was ineens ontsnapt aan de aandacht van bewaker Bas Quist. De uitgelopen Lozekoot was te laat ter plekke om de stiftbal te onderschep pen. Matchwinnaar Ketting had het doelpunt in een roes beleefd. „Ik weet niet van wie de voorzet kwam en ik wist niet waar de keeper stond toen ik de bal kreeg. Ik heb de keeper zelfs niet eens zien staan. Zo'n doelpunt maak je puur op je intuïtie." Door enkele tactische ingrepen smoorde Maas eventuele Fliplandse snode plannen in de kiem. Vincent de Jonge, Van de Repe en Den En gelsman kwamen binnen de lijnen, waardoor het middenveld nog na drukkelijker in handen van de bezoe kers kwam. Alleen de aan Noad-zij- de ingevallen Jaco de Jonge sneed nog een keer naar binnen, maar diens schot werd door Elenbaas tot comer getikt. Verder was het WHS wat de klok sloeg. Na enkele fraaie hakjes kreeg Vincent de Jonge vrije door gang. Diens schot ging juist voor langs. Ook Ketting en Den Engels man stelden de sterk keepende Lozekoot nog op proef, beiden na loepzuivere voorzetten van de uit blinkende Van den Ouden. „Ik heb een paar weken in een dalletje geze ten. Maar vandaag ging het zoals ik het wilde." In de slotfase ging ook Van Oudenaarde zich voorin bij No ad met de zaken bemoeien. Effect le verde het doorschuiven van de lange verdediger niet op. De thuisclub kreeg nog een vrije trap op de rand van het zestienmetergebied, nadat Arjan Moerland werd neergetrok ken. Leo Zuidweg besloot echter naast. Noad-trainer Kees Stoutjes- dijk was teleurgesteld. „Je blijft ho pen op dat ene balletje dat goed valt. Vandaag zat het er echter niet in. We hadden het ook niet verdiend. Qua veldspel had ik meer van mijn ploeg verwacht. Fysiek waren we vandaag de mindere. Een tegenvaller. Ik had vandaag op de punten gerekend. Diep vanbinnen hoop je zelfs op de volle winst. Er is echter nog geen man overboord." Toch werd er na af loop in het Fluplandse kamp reke ning gehouden met de komst van het degradatiespook. Van Oudenaarde: „We hebben aanmerkelijk meer pun ten dan vorig jaar, maar we staan akelig dicht in de buurt van de streep. We moeten nu punten gaan pakken. Hoe is niet interessant." Bij WHS werd aanmerkelijk zonni ger naar de nabije toekomst gekeken. De ploeg doet mee voor de derde pe- riodetitel en houdt uitzicht op de der de of vierde plaats, posities die mo gelijk ook goed genoeg zijn voor deelname aan de nacompetitie. Maas: „We willen zo lang mogelijk meedoen. Het halen van de nacom petitie ligt binnen onze mogelijkhe den. Op papier hebben we tegenstan ders waar we tegen uit de voeten moeten kunnen. We moeten alleen meer aansluiten bij onze spitsen en voorin trefzekerder worden. Ook vandaag maakten we het onszelf ei genlijk moeilijk. We hadden dit streekduel gewoon eerder moeten beslissen." Opstelling van Noad: Kees Lozekoot; Jaap van Oudenaar de; Cenny van Splunter; Bart Quist; Johan Reijngoudt; Leo Zuidweg; Ivan Geense; Menno Fonteijne; Ar jan Moerland; Roland van der Velde; Corné de Frel (Jaco de Jonge). WHS: Anton Elenbaas; Leon de Wit te; Jeroen Moerland; Vincent de Jon ge; Harm Moerland; Jeroen Fase (Arthur de Jonge); Hans van den Ou den; Arie Fase (Rien den Engels man); Richard de Jonge; Patrick Ket ting; Comé van Tilburg (Johan van de Repe). DeAlblas 16 14 2 0 44 87-23 Sliedrecht 15 9 3 3 30 46-20 WHS 17 8 4 5 28 32-29 Papendrecht 16 7 5 4 26 33-23 Baronie 16 8 1 7 25 43-52 DVO'60 16 7 2 7 23 42-35 Zwaluwe 16 7 2 7 23 37-32 Noad'67 16 5 3 8 18 27-32 DFC 14 4 4 6 16 23-36 WIK'57 15 5 1 9 16 27-53 SKNWK 16 4 3 9 15 25-48 Brouwershaven 15 1 0 14 3 18-57 Het damesteam van Smerdiek be haalde een ruime 1-8 overwinning op Oostkapelle, waar thuis nog met moeite van werd gewonnen. Door een treffer van Josca Jansen kwam Smerdiek al vroeg aan de leiding. Ondanks dat Smerdiek vrij veel bal verlies leed, bleef men de partij do mineren. Josca Jansen bracht haar ploeg op een 0-2 voorsprong, waar na Oostkapelle probeerde om iets terug te doen. De afwerking bij de thuisploeg was echter onvoldoende. Uit een hoekschop van Josca Jansen bracht de sterk spelende Suzanne Kastelijn Smerdiek op een 0-3 voorsprong. Door een eigen doel punt van Oostkapelle werd het 0-4. Smerdiek bleef zelf veel onnodig balverlies lijden, maar dit werd door de zwakkere tegenstander niet afge straft. Met een afstandschot noteer de Josca Jansen nog voor rust de vijfde treffer. Met enkele omzettingen in de ploeg speelde Smerdiek na rust beter. An ne Hage scoorde uit een pass van Aniek ten Voorden 0-6. Enkele mi nuten later was Ten Voorden zelf trefzeker. Pas bij deze 0-7 stand voor Smerdiek kon de thuisploeg de eer redden, waarna Ramona van Tiggele de eindstand bepaalde op 1- Kloetinge 2 Smerdiek Meeuwen 2 Patrijzen Dauwendaele Veere Bevelanders ZSC '62 DFS Oostkapelle 2 SKNWK Nieuwland 17 16 0 16 15 0 15 11 1 15 11 0 16 15 16 16 17 16 17 16 1 48 1 45 3 34 4 33 6 20 8 19 9 18 10 16 11 16 11 15 13 10 13 7 98-16 114-6 43-28 64-27 41-53 32-57 45-57 32-66 30-55 41-55 29-78 30-101 O} Reserve vierde klasse In St.-Philipsland behaalde de vierde keus van Noad een 4-3 overwinning op Tholen- se Boys 4. André van Westen was met een hattrick de uitblinker bij de St.-Philipslan- ders. Voor dit streekduel kon Tholense Boys eerst maar tien spelers op de been brengen, zodat Noad tot halverwege de eerste helft kon profiteren van een extra speler. Toch kwam het eerste gevaar van de bezoekers, maar rechtsback Adrie Fonteijne kon de bal van de doellijn halen. Na deze waar schuwing trok Noad het spel naar zich toe. Met een mooie hakbal werkte André van Westen een voorzet van Jarco Verwijs in het doel. Enkele minuten later was Van Westen opnieuw trefzeker. Dit keer schoot hij op aangeven van Wim Verhage de bal keihard in de touwen. Van Westen kreeg steeds meer zelfvertrouwen en schreef na een knappe actie een hattrick op zijn naam. Nadat hij twee Thoolse verdedigers op het verkeerde been had gezet draaide Van Westen de bal in de uiterste hoek. In middels was bij Tholense Boys de elfde speler gearriveerd, maar Noad bleef de be tere ploeg. Vooral de broers Ike en Jarco Verwijs speelden op de linkerkant een ster ke partij. Bij Tholense Boys nam de irrita tie toe. Spits Nieuwkoop kreeg van de ar biter een waarschuwing na hard ingaan op doelman Ligtendag. In de slotfase van de eerste helft werd spits Richard Feleus net buiten het strafschopgebied gevloerd. De linksbenige Jarco Verwijs krulde de toege kende vrije trap langs de muur in het doel, zodat Noad met een riante 4-0 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft was er een opmerkelijk herstel van Tholense Boys. Noad verloor de grip op de wedstrijd en incasseerde in korte tijd twee doelpunten. Om meer rast in de defensie te krijgen, ging Edwin Hage nu als laatste man spelen, terwijl Kees Ver- strate de Thoolse spits Nieuwkoop aan banden probeerde te leggen. Richard Feleus kreeg op aangeven van Antoine Quist de mogelijkheid een vijfde doelpunt voor Noad te scoren, maar zijn inzet ver dween in het zijnet. Tholense Boys bracht de thuisploeg nog verder in het nauw door terug te komen tot op 4-3, maar de St.-Phi- lipslanders konden erger voorkomen. De jeugdspelers van de BI van sv Smerdiek zijn eerste geworden in de najaarscompetitie van de B01 reeks. De ploeg van trainer Jef frey Stoutjesdijk speelde in een poule met zes verenigingen negen wedstrijden, won 7 keer, verloor een wedstrijd en speelde een keer gelijk. Sewan Matousian maakte de meeste doelpunten. De blauwwitten eindigden met 22 punten en een doelsaldo van 32 tegen 13, op de eerste plaats, maar de competitie werd niet af gerond. De laatste wedstrijd thuis tegen Noad'67 ging niet door en werd ook niet meer ingehaald. Officieel mag de B1 zich dan geen kampioen noemen, ook al eindig de het elftal bovenaan met Odio (ook een westrijd minder ge speeld) op de tweede plaats. Het inhalen van wedstrijden is achterwege gelaten om het risico te vermijden dat er voor de twee de reeks onvoldoende speeltijd overblijft. De winnaar uit deze poule promoveert. In de tweede reeks verloor de BI van WW uit Woensdrecht met 2-3 en won de ploeg met 3-2 van Nieuw Borg- vliet. allesbeslissende treffer. Dat gebeur de niet, waardoor het stugge Yerse- ke in een goede afloop kon blijven geloven. Door het inbrengen van Carlo Heijboer en Rick van der Vel de voor Kousemaker en Oumhamed probeerde Geelhoed de bakens te verzetten. De wissels konden niet voorkomen dat Yerseke meer en meer de aanval zocht. Bij een vrije trap in de 85e minuut ontsnapte een Bevelandse speler aan de aandacht van de verdediging en kon er vrij worden ingekopt: 2-1. De angst sloeg in de benen bij de thuisclub en Yerseke profiteerde in de 97e mi nuut. Door een woud van spelers werd de 2-2 achter een kansloze Alex Hoogendoorn geschoten. Scheidsrechter Van Rijsingen was na afloop de gebeten hond bij de Tholenaren doordat hij bij felle du els Yerseke telkens het voordeel van de twijfel gaf. Ook bestreed de thuisclub de bijgetrokken tijd. On middellijk na de gelijkmaker werd er afgefloten. Tholense Boys begon nochtans vol vertrouwen aan het duel met de vis- sersploeg. Het team wilde graag re vanche voor de in Yerseke geleden nederlaag die destijds ongelukkig tot stand kwam. Het meest opval lende gezicht bij de thuisclub was dat van Jan Groenewegen die terug keerde van een schorsing en samen met Said Oumhamed de aanval vormde. Francel Kousemaker ope reerde ditmaal vanaf het midden veld in plaats van de geblesseerde Wim Schot. Tholense Boys opende sterk en nam na een kwartier de lei ding. Kousemaker zette voor en de in de voorste linie opgedoken ver dediger Roy Streng schoot binnen: 1 -0. De geelzwarten bleven het bes te van het spel houden en verdub belden halverwege de eerste helft de marge. Groenewegen hield op inzet een bal binnen de lijnen en diens harde voorzet hoefde bij de tweede paal door de jonge Jeroen Nieuwkoop enkel nog binnen te worden gelopen: 2-0. Na de hervatting ging Tholense Boys iets teveel op de verdediging leunen. Toch kreeg de ploeg nog verschillende kansen op de derde en Seolto 17 11 4 2 37 42-23 SSV '65 15 10 3 2 33 32-19 Yerseke 16 8 6 2 30 39-24 Tholense Boys 16 9 2 5 29 35-24 Brase Boys 16 8 3 5 27 47-31 Kapelle 17 8 2 7 26 36-31 Terneuzertse B. 17 7 2 8 23 34-30 Hr. Arendskerke 15 5 4 6 19 28-22 Dauwendaele 16 4 3 9 15 23-39 Kogelvangers 16 4 2 10 14 40-44 Heinkenszand 17 4 2 1 1 14 29-47 Middelburg 16 2 1 13 7 16-67 De nederlaag was onverdiend, vond SPS-trainer Mark de Weerd. „We hadden het spel in handen. Maar twee domme fouten hebben ons de das omgedaan. We staan weer met twee voeten op de grond." In de 25e minuut werd de SPS-defensie voor de eerste maal verrast. Een snel genomen vrije trap stuiterde over een vergeefs uit vallende doelman Peter van der Male en verdween onderin het hoekje: 1-0. SPS had daarvoor al vier riante mogelijkheden op de openingstreffer ongebruikt gelaten. Tot tweemaal toe wisten Bergse verdedigers Thoolse inzetten van de doellijn te halen. In de 38e mi nuut werd het bij een snelle ZPR- aanval zelfs 2-0. Poortvlietse ver dedigers waren op dat moment in geen velden of wegen te bekennen, zodat er voor Van der Male ook geen houden aan was. Kort voor rust kwam SPS terug in de wed strijd. Jaco Jansen ging goed door aan de rechterkant en Erwin Feijtel tikte eenvoudig binnen: 2-1. Na de thee speelde SPS voortdu rend op de Bergse helft. Esmir Kustura stelde de ZPR-keeper op de proef en Dick Uijl trof in de 60e minuut de lat. De thuisclub trok zich met negen man terug in het ei gen strafschopgebied waardoor het aantal doelrijpe kansen schaars was. SPS slaagde er dan ook niet meer in om een gaatje in de Bergse defensie te vinden. „We hebben lekker gevoetbald", stelde De Weerd vast. „Alleen het enige waar het bij voetballen om gaat, het ma ken van doelpunten, lukte niet." Brabantse aanvaller op het randje van buitenspel doorgaan en dat re sulteerde in 2-3. Het waren eigenlijk de enige twee gevaarlijk kansen voor het team van trainer Jaap Knop uit Anna Jacobapolder. Want on danks alles bleef Vosmeer de betere ploeg, waarbij Danny Istha op de backpositie het deze middag goed deed. In de slotfase raakten de ge moederen nog wat verhit tussen Jac co Vaders en diens tegenstander na een overtreding op de Vossemeerder. Beide spelers kregen geel en trainer Leo Havermans besloot Vaders te wisselen voor Joost Hommel. In de stand kwam geen verandering meer, zodat de Tholenaren de drie punten mee naar huis konden nemen. Voor af speelden de E-pupillen van beide clubs tegen elkaar. Ook hier won Vosmeer, met 0-3. Na afloop maakte trainer Haver mans in de kleedkamer bekend dat hij ook volgend seizoen de selectie van Vosmeer onder zijn hoede neemt. Dat wordt zijn derde seizoen bij de zondagzesdeklasser. Voor de rust liep het gesmeerd bij de bezoekers. Na tien minuten brak John Vroegop uit en schoot hard op het doel, waar de keeper de bal on der zijn lichaam door liet gaan. Een minuut of tien later was het opnieuw raak. Mark Timmermans speelde Jacco Vaders aan. deze maakte zich goed vrij en schoot de bal tegen het net. De thuisclub had nauwelijks een antwoord op het aanvallende spel van Vosmeer. Dat kreeg via Ar no Deurloo opnieuw een scorings kans, maar zijn schot verdween naast het doel. Arbiter Van Meel hield, ondanks soms forse overtre dingen, de kaarten op zak. Vlak voor de rust schoot Jasper de Regt de bal fraai in de benedenhoek en Vosmeer leek met die 0-3 voorsprong op ro zen te zitten. In de tweede helft lieten de bezoe kers de thuisclub wat meer komen en dat bracht hen op den duur onno dig in de problemen. Maar eerst was Michel van Leeuwen met een kop bal op de kruising nog dicht bij een vierde treffer. Na een minuut of tien viel het doelpunt aan de andere kant. Lepelstraat profiteerde van balver lies op het middenveld. De arbiter wuifde het vlagsignaal van de Vos meer-grensrechter voor buitenspel weg, waardoor een aanvaller op het doel af kon gaan. Keeper Mike van der Mark was kansloos. Vosmeer speelde veel op één lijn en bewoog weinig, zodat het voorin nauwelijks kansen meer creëerde. Halverwege werden Theo van Eekelen en John Vroegop vervangen door Arjen Ver kamman en Rini Plompen. Ënkele minuten later mocht opnieuw een SVC 18 13 2 3 41 57-23 DSE 17 12 3 2 39 81-29 Val Aan 18 9 7 2 34 45-25 Nw. Borgvliet 17 10 3 4 33 41-20 NVS 19 9 5 5 32 27-28 Rimboe 18 8 5 5 29 33-22 Vivoo 18 8 3 7 27 51-46 Oudemolen 16 7 2 7 23 36-35 Vosmeer 17 7 2 8 23 33-46 Schijf 17 5 3 9 18 28-40 Lepelstr. Boys 19 3 5 11 14 27-60 Kruisland 18 2 6 10 12 27-40 Moerstraten 18 2 5 11 11 21-61 Welberg 18 0 7 11 7 18-50 Country FM. Het 24-uurs country radiostation Country FM zendt sinds kort stereo uit op de kabel op 97,6 mHz. Er wordt zowel oude als nieuwe countrymuziek gedraaid. De winnende B-ploeg van Smerdiek. Staand vlnr: Souliman el Bouazzaoui (grensrechter), Antoine Smits (begeleider), Jacco Woortman, Nourdin Achabar, Ludwin Tröster, Mariusz Mojka, Philip Janssen, Ad Pipping, Sewan Matousian, Stefan de Jong en trainer Jeffrey Stoutjesdijk. Zittend vlnr: Rachid el Morabit, Richard Wielaard, Hassan Karaman, Rick Zwagemaker, Daan de Viet, Jamal el Morabit en Hussein Barghout.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13