Vereniging bereikt bijna grens met groot aantal deelnemers Strenge selectie door vader en zoon bepaalt succes duiven Smash '76 mikt op behoud tweede klas Smerdiek maakt de honderd vol Eelco Vroegop wint judotoernooi van Katame Waza in Haestinge Combinatie Bolier van Reisduif uit Scherpenisse generaal kampioen Donderdag 27 januari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Reserve tweede klasse Noad 2 drukt SPS 2 vaster op laatste plaats 'Katame-Waza' wijzen za terdag de bordjes langs de Provincialeweg in de rich ting van Haestinge in Sint- Maartensdijk waar het in ternationale judotoernooi van de gelijknamige Thool- se vereniging plaatsvindt. Zo'n 240 judoka's van twintig clubs uit Nederland, België en Groot-Brittannië doen mee. Voor het eerst zijn er 16 Engelse leden op bezoek. In de categorie be loften behaalt Eelco Vroeg- op van Katame-Waza de eerste prijs. Ze passen een strenge se lectie toe. Duiven die geen topprestatie leveren gaan eruit. Alleen met de besten kweken Kees en zijn zoon Jan Jaap Bolier van post duivenvereniging De Reis duif uit Scherpenisse ver der. Zaterdag werden ze gehuldigd als generaal kampioen van het rayon Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen Duiveland. Derde werd de jonge dui venmelker Kevin van de Berge uit Tholen. In de Wellevaete kwamen 112 duivenmelkers uit noord en Oost-Zeeland bij elkaar voor de huldiging van de kampioenen, een etentje en een gezellig samen zijn. Het was de eerste keer dat de huldiging door de 7- koppige werkgroep van Thoolse en Sint-Philips- landse verenigingen werd gehouden. Controletechniek Schouderpijn Tortelduif Hoogtepunten Voorjaarscompetitie tafeltennis van start Junioren hoogste niveau Jongens 2 en 4 in top Inzet brengt Smerdiek geen punten Uitslagen Emergo pakt punt in zware wedstrijd Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! Tegen SKNWK uit Nieuwerkerk is Smerdiek dames erin geslaagd de honderdste treffer van dit seizoen te scoren. Het zesde en laatste doel punt van de blauw-zwarten (die met 0-6 wonnen) werd vlak voor tijd ge maakt door Aniek ten Voorden, die uit de draai uithaalde. In veertien duels moest Smerdiek slechts vijf tegentreffers incasseren. Op papier leek de ploeg uit Nieu werkerk een makkelijke tegenstan der, maar niets bleek minder waar. SKNWK bood goed tegenstand en knokte voor elke meter. Het duurde een kwartier voor het veel scorende Smerdiek de score kon openen. Ra- mona van Tiggele ging door op rechts, gaf voor op Heidi den En gelsman en die knalde 0-1 binnen. Smerdiek combineerde beter dan de tegenstander, maar toch kreeg deze een goede kans om tegen te scoren. Doelvrouw Connie Gulden keerde het schot echter. Na twintig minuten ging Corina Oudesluijs alleen door en lobde de bal over de keeper. De bezoekers kregen veel kansen, maar de afwerking was niet altijd even zuiver. Uit een actie van Ramona van Tiggele schoot een Nieuwer- kerkse de bal in het eigen doel en zo stond het 0-3 met de rust. Aan de tweede helft werd met de nodige omzettingen begonnen. Smerdiek beschikt over twintig speelsters en gaat er wekelijks met zestien op stap die leider Wim Scherpenisse zoveel als mogelijk laat voetballen. Het spelbeeld was hetzelfde, maar met Anne Hage voorin was het nóg gevaarlijker voor het doel van SKNWK. Na tien minuten scoorde Aniek ten Voorden van afstand met een lob over de keeper 0-4. Anne Hage vond na een fraaie actie de lat op haar weg. Van af de zestien-meterlijn haalde Josca Jansen uit voor nummer vijf en toen was het proberen om de zesde erin te krijgen en zo de honderd vol te maken. Dat lukte uiteindelijk Aniek ten Voorden kort voor het einde van de wedstrijd. Kloetinge 2 15 14 0 1 42 83-16 Smerdiek 14 13 0 1 39 100-5 Meeuwen 2 14 10 1 3 31 40-26 Patrijzen 13 10 0 3 30 55-21 Veere 14 6 1 7 19 32-51 Bevelanders 14 6 1 7 18 43-42 Dauwendaele 14 4 5 5 17 36-47 Oostkapelle 2 14 5 0 9 15 39-44 ZSC '62 14 4 1 9 13 28-59 DFS 15 3 1 11 10 22-52 SKNWK 15 3 1 11 10 25-71 Nieuwland 14 1 1 12 4 27-96 De reserves van Noad hebben weer eens een wedstrijd gewonnen. SPS 2 werd met 3-0 geklopt en dat was be langrijk, want daardoor wordt het gat met de hekkensluiter uit Poortvliet gro ter. Een opsteker nadat het team eerder van de voetbalbond een punt in minde ring kreeg (en 150 gulden boete). De Sint-Philipslanders hadden het geluk dat de wedstrijden van drie elftallen van de club afgelast werden, zodat de negen eigen spelers aangevuld konden worden met drie van het derde en twee van het vierde team. Bij de reserves staat oud-doelman Huib van Westen van Noad 1 de resterende wedstrijden onder de lat, want vaste keeper Wilco van Herk is langdurig geschorst. De eerste kans van de wedstrijd was voor Noad. Kees van Tiggele kopte een voorzet van Leo Polderman tegen de paal. SPS probeerde druk te zetten, maar de Noad-defensie, met name Stanny v.d. Velde, gaf geen krimp. Bij SPS probeerde spits Van Dijke er nog wat van te maken, maar telkens blok keerde Van de Velde de weg naar het doel. Na een kwartier kreeg Van Tigge le opnieuw een kans op de openings treffer, maar oog in oog met de 15-jari- ge B-junior in het SPS-doel faalde hij. Ook Reini Reijngoudt was dicht bij een doelpunt. Hij kopte de voorzet van Ronald den Braber echter over. Maar na 25 minuten voetballen kregen de Sint-Philipslanders loon naar werken. Van Tiggele scoorde, op aangeven van Hans Polderman. Noad bleef de betere ploeg, maar speelde tot ergernis van leider/speler Bram Filius in een veel te laag tempo. Na een half uur verdween een strakke trap van Leo Polderman, net buiten het zestien metergebied, via de vuisten van de keeper in het doel: 2- 0. Hierna liet de thuisclub SPS, dat Elenbaas iets naar voren opschoof, in zijn spel komen. Een vrije trap van de ze speler leek gevaarlijk, maar doel man Van Westen redde. Vlak voor rust kon Reijngoudt scoren. Laatste man Frans Stols, die op de doellijn in bui tenspelpositie stond, gaf echter nog een tikje tegen de bal en zodoende werd de treffer afgekeurd. In de tweede helft bleef bij Noad de lichtgeblesseerde Ronald den Braber aan de kant en na een kwartier spelen kwam Kees Ligtendag in de ploeg voor René v.d. Reest. Toen was er al bijna weer gescoord, maar de bal stuitte via de onderkant van de lat terug in het veld. Van Tiggele kreeg gevaarlijke kansen, maar faalde telkens net. De an dere spits, Ronnie v.d. Ree, scoorde het derde doelpunt voor Noad. De doelman had de bal uit een hard schot van Mar co van Herpen niet klemvast, waarna v.d. Ree simpel kon intikken. SPS bracht twee verse krachten in het veld en verhuisde spits Van Dijke naar de laatste-manpositie. Bij Noad maakte Leo Polderman plaats voor Bram Fili us, die sinds oktober uit de roulatie was met een knieblessure. De laatste kans van de wedstrijd was voor de Sint-Philipslanders: Van Herpen krulde een schot net naast de verkeerde kant van de paal. Zwembad goedkoper uit. De ge meente heeft 55 mille minder uitge geven aan zwembad De Spetter in Tholen. De uitgaven aan personeel van derden viel ruim 50.000 gulden lager uit (vanwege btw-aftrek) en de energie- en waterrekening 15.000 gulden. De inkomsten uit kaartver koop daalden echter met 19.000 gulden. Op bouwkundige uitgaven werd 6500 gulden bespaard. Het toernooi van Katame-Waza heeft wat deelnemers betreft zo on geveer de grens bereikt. Veel meer judoka's kunnen in Haestinge niet op de mat. Uitwijken naar een ande re sportzaal zou kunnen, maar het bestuur denkt daar voorlopig nog niet aan. Om alle deelnemers op de mat wed strijden te laten spelen, zijn er 55 poules waarin maximaal 6 judoka's aantreden. Het publiek zit nu aan de oostzijde van de zaal onder het raam, de wedstrijdtafels met juryle den staan aan de andere zijde van de twee wedstrijdmatten die weer in vieren zijn verdeeld. De mat van Katame-Waza is op wedstrijdformaat gebracht. De club heeft er op eigen kosten stukken aan laten zetten waardoor zij 64 vier kante meter groot is en als officiële wedstrijdmat gebruikt mag worden. De verenigingen die meedoen, zijn aangesloten bij de culturele judo en jiu jitsu federatie (CJJF). Voorzitter NJ. Poot van Katame-Waza: „De bond schrijft voor dat je maximaal 260 tot 270 deelnemers mag heb ben. Er waren 280 inschrijvingen, maar je weet pas op het laatst hoe veel er precies komen. Het is moei lijk om van tevoren een limiet te stellen want je hebt altijd te maken met afvallers door ziekte. Dat was nu ook zo. We komen uit op 240 deelnemers." De verschillende categorieën wor den achter elkaar afgewerkt. De jongens en meisjes zijn ingedeeld in leeftijd en gewicht. Na elke ronde worden de prijzen uitgereikt. De eerste drie gaan met een beker naar huis, de andere krijgen een medaille mee. Er zijn ongeveer tien scheids rechters actief die onder leiding staan van George Michel uit België. Ook leerling-scheidsrechters staan op de mat om de punten toe te wij zen van de judoka's. Volgens Poot is het toernooi geliefd. „Van onze bond behoren we tot de grootste van het land. De deelne mers krijgen allemaal wat mee naar huis, een beker of een herinnering. Als judoclub bestaan we negen jaar. Dit is ons achtste toernooi. Iedereen Voorzitter André Havermans van de Zwaluw uit Oud-Vossemeer heette alle duivenmelkers en hun echtgeno tes welkom. Op een groot scherm werden de namen van de eerste tien uit elke categorie geprojecteerd. Eerst de nummers tien tot en met vier en daarna apart de eerste drie. Er wa ren zestien categorieën. De eerste drie werden naar voren geroepen om de prijzen en het applaus van de zaal in ontvangst te nemen. De combinatie Bolier uit Scherpenis se moest vaak naar voren komen om de prijzen op te halen. „Je hebt altijd baas boven baas," zo noemde Haver mans' vader en zoon Bolier als ze weer eens van hun stoel op moesten rijzen. Ze werden generaal kampioen voor hun hoge klasseringen in de diverse categorieën. Het tweetal veroverde drie eerste plaatsen: het hokkam- pioenschap en twee keer de natoer (beste vijf vluchten), twee tweede plaatsen bij de midfond jong en de duifkampioenen generaal, een derde plaats bij de overnacht fond (vier van vijf vluchten), twee vierde plaatsen bij de natoer (vijf van zes vluchten) en duifkampioen generaal. In een aantal andere categorieën bezetten ze een plaats bij de eerste tien. Opvallend was de derde plaats voor de jonge Kevin van de Berge van de Trouwe Duif uit Tholen. Hij bezette de eerste plaats in het eindklassement bij de overnacht fondvluchten en was tweede bij de dagfond. Kevin wordt gesteund door zijn vader Kees die een fervent duivenliefhebber is, maar niet langer zelf speelt. Bij de Trouwe Carlo van Tiggele behaalde in zijn categorie op het toernooi in Haestinge een derde plaats. kent de accommodatie: ze weten waar Haestinge is. Dan ga je hier ook zo maar niet weg. Groeit het toernooi dan is de sportzaal van Sint-Annaland een optie omdat je daar een tribune hebt, maar daar over is nog niet gesproken in het be stuur. Het liefst blijven we hier." Van de eigen vereniging doen 22 ju doka's mee, van de Oud-Vosse- meerse judovereniging (OVJV) is er maar één deelnemer. Dit jaar ont breken Marcel Poot en Heidi den Hartog van Katame-Waza (Japans voor controletechniek) uit Sint- Maartensdijk. Beiden zijn te druk met studie en werk en konden het afgelopen jaar heel weinig trainen. De club telt 45 leden, waarvan het grootste deel jeugd. Poot: „We heb ben veel jonge jeugdleden die nog niet zo lang oefenen. Wat ze nu ge presteerd hebben, valt niet tegen." Heel Haestinge is voor het toernooi gereserveerd. In de foyer is het een komen en gaan van judoka's die ge speeld hebben en deelnemers die nog op de mat moeten verschijnen. Alle tafeltjes zijn bezet door bezoe kers. Bestuurslid D. Vroegop ver koopt loten voor de prijzen die op een podium zijn uitgestald. Elk jaar gaat hij de winkels langs voor klei ne prijsjes. De enveloppen met lo ten gaan vlot van de hand. In het kleine zaaltje is het wed strijdsecretariaat gevestigd waar de deelnemers worden gewogen, de poules worden ingedeeld en de klassering wordt bijgehouden. Scheidsrechters en andere mede werkers aan het toernooi komen er soep en broodjes eten. En tussen de deuren van de pilarenzaal is een winkeltje ingericht waar de jeugd snoep kan kopen. Het publiek moedigt de judoka's aan: in het Nederlands, Frans en het Engels. En applaudisseert als er een goede worp wordt uitgevoerd. Bestuurslid A. Oostdijk heeft de Engelse gasten aan onderdak gehol pen. Dat was nog geen eenvoudige zaak, zo bleek toen hij de leden be naderde. Voor een aantal Engelsen kon hij op Tholen geen gastgezin vinden. Zij konden uiteindelijk bij gezinnen in West-Brabant onderge bracht worden. Zelf had hij drie En gelsen in huis. De gasten werden 's avonds na het toernooi uitgenodigd voor een maaltijd in Haestinge. Aansluitend was er een disco-avond verzorgd door J&E party-time uit Sint-Maartensdijk als afsluiting van het verblijf in Nederland. Het aantal vrijwilligers van het Ro de Kruis afdeling Tholen/Sint-Phi- lipsland is op het toernooi uitge breid naar zes. Vorig jaar waren er drie leden present, maar dat bleek te weinig omdat er verschillende bles sures waren te behandelen en er een judoka naar het ziekenhuis moest worden gebracht, 's Morgens was het Rode Kruis met vijf vrijwilli gers aanwezig, 's middags met vier, zodat er bij alle vier de wedstrijd vakken een vrijwilliger beschikbaar was om hulp te bieden. Nu bleven de blessures echter be perkt. Enkele judoka's liepen schouderpijn op, er waren er ook met kleine verwondingen aan een teen en één judoka liep een bloed neus op. De Rode-Kruisleden bes treden de zwellingen met ijs en leg den pleisters op schrammen. Twee deelnemers aan het toernooi gingen op eigen initiatief naar de huisarts. Het judotoernooi is het eerste van de tien (sport)evenementen van dit jaar dat door de vrijwilligers van het Rode Kruis wordt bezocht. De uitslagen van de Thoolse deelne mers: Jongens 7 en 8 jaar: 6 Wesley van Kampen. Jongens 9 en 10 jaar:3 Carlo van Tiggele en Jorian van Duuren (OVJV) en 6 David van Esch. Jongens 11 en 12 jaar:3 Dandy Werkman en 6 Wesley Bogers. Jongens 13 en 14 jaar:2 Marcel Uijl, 3 Eduard van Oeveren, 5 San- der Elenbaas en Martijn Vroegop. Jongens 15 en 16 jaar:l Eelco Vroegop, 3 Jan van Oeveren, 4 Ro bin Vroegop en 5 Jan Elenbaas. Jongens 17 tot en met 19 jaar: 3 Renier Baaijens en Maarten van Oeveren. Heren 20 jaar en ouder: 5 Richard de Ruiter. Meisjes 7 en 8 jaar:4 Jiska Visser en 6 Stephanie Barnes. Meisjes 9 en 10 jaar:4 Jolanda van Splunter. Meisjes 17 tot en met 19:4 Maijel- le Oostdijk. Cees en Jan Jaap Bolier (links) uit Scherpenisse zijn generaal kampioen van het rayon Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland, tweede werd de combinatie van der Kamp uit Noordwelle en derde de jonge Kevin van de Berge uit Tholen. Duif werd Kevin het afgelopen jaar generaal kampioen. Bij de combinatie Bolier zitten zo'n 120 duiven in het hok. Met 25 duiven kweken vader en zoon. Jan Jaap: „Dat zijn duiven waar we goede er varingen mee hebben. Daar komen de betere duiven uit. We vliegen er niet mee om de kans te verkleinen dat ze kwijt raken." Jan Jaap is zeer succesvol in de dui vensport. Sinds 1990 is hij lid van de Reisduif en is als jeugdlid in acht jaar tijd zeven keer afdelingskampioen van Zeeland geworden. Nu hij 19 is, moest hij naar de senioren overstap pen, maar zijn prestaties zijn er niet minder om. Vanaf vorig jaar vormt hij een combinatie met zijn vader. Als kleine jongen hield hij een tor telduifje in de garage. „Mijn vader deed in landbouwzaden. Dat duifje kwam steeds zaad pikken. Dat vond ik leuk. Ik kreeg later een En gelse postduif, een grote sierduif en ik ving een postduif uit Limburg op. Toen ik lid werd van de Reis duif kreeg ik van een aantal leden duiven. Via de afdeling werd er op een jeugddag een bon geschonken door Cees Hoek uit Middelburg. Daar kreeg ik een duif van. Daar ben ik erg goed mee geweest. Ook met een duif van Dirk Jan Menhee- re uit Scherpenisse. Van hun dui ven zit nog veel in het soort dat wij nu kweken." Via kruisingen met andere rassen (onder meer het ras Janssen) heeft Jan Jaap in de loop der jaren sterke vliegduiven gekweekt. „We selec teren streng. We kijken hoe ze te rug komen van de vluchten. We gaan alleen door met de duiven die kopprijzen vliegen, de staartprijs- duiven gaan eruit." Dat wil zeggen dat een duif op een wedvlucht bij de eerste drie uit de vereniging moet eindigen of in rayonverband een of twee keer bij de eerste tien. „Dat is de maatstaf om het duiven- bestand op te bouwen." Bolier houdt alle uitslagen op de computer bij zodat hij aan het eind van het wedvluchtseizoen in een oogopslag kan zien door welke duiven welke prestaties zijn gele verd. Vader en zoon zijn programmavlie gers, dat wil zeggen dat ze aan alle wedvluchten (behalve Barcelona) meedoen. „De overnachtvluchten uit Dax, Souston en Saint Vincent zijn de jaarlijkse hoogtepunten." Ook weer via de jeugdafdeling kwam Jan Jaap in het bezit van |pn ras dat volgens de duivenmelker uitermate geschikt is voor de lan gere afstand, een doffer van het ras Eijerkamp-Muller waar hij een duivin bijzette van Kas de Graaf. Ook gekregen via een bon. „We kopen zelf heel weinig duiven. In de duivensport is het een bekend gezegde: de beste duiven koop je niet, die krijg je. Bij ons is dat ze ker het geval geweest." Jan Jaap studeert voor accountant in Breda en combineert zijn studie met werk in Roosendaal. Hij is doordeweeks per dag 3 uur reistijd kwijt. Zijn vader neemt dan de zorg voor de duiven over. Bij het selecteren van de duiven verschillen vader en zoon nauwe lijks van mening. Jan Jaap: „Maar ik wil nog wel eens wat milder zijn dan mijn vader. Als er een duif makkelijk uit je hand eet, maar er toch uit moet omdat hij niet vol- Komend weekeinde begint voor de tafeltennissers de voorjaarscompetitie van de NTTB. Het naar de tweede klas gedegradeerde Smash '76 heeft er geen hoge verwachtingen van. Vaste basisspeler Ad Verhage zal niet meer wekelijks kunnen spelen, zodat het team steeds met een invaller moet aan treden. Het is wachten op de jeugd, die na de zomervakantie overkomt naar de senioren maar nu nog in de landelijke A-klasse junioren speelt. team. Op papier lijken er voor Anné Tafeltennis De Sint-Annalandse tafeltennisclub komtmet drie seniorenteams, één meisjes- en vijf jongensteams uit in de competitie. Heren 1 doet na twee jaar - waarin men zich steeds nipt op het hoogste afdelingsniveau kon handhaven - een stapje terug. Chris tian van 't Hof en Marco Saarloos krijgen deze competitie steeds een in valler naast zich. Johan Snoep uit Dordrecht fungeert al als zodanig, maar ook Ad Verhage uit Anna Jaco- bapolder kan door zijn werk niet lan ger wekelijks trainen en spelen. Beide zullen maar enkele keren meedoen, daarnaast zullen wisselende spelers van het eerste jeugdteam en het twee de herenteam in de hoofdmacht acte ren. „Het wordt een overbruggingspe riode", zegt secretaris Christian van 't Hof. „Na de zomervakantie komt de landelijk spelende jeugd over naar de senioren. Dan kan Smash gaan ver jongen. Er is dan een brede selectie, zodat ook heren 2 sterker wordt." Handhaven is de doelstelling voor het vlaggenschip. Tegenstanders in de nieuwe competitie zijn Breda 1Luto 4 (Tilburg), Roosendaal 1Vice Versa '51 1 (Oudenbosch) en Wanzl/Bel- crum 3 (Breda). Smash begint vrij dagavond met een uitwedstrijd tegen Roosendaal, dat samen met Wanzl/ Belcrum favoriet is voor de titel. Het tweede herenteam probeert het in de nieuwe competitie eveneens een trede lager, in de vijfde klas. Heren 3 mag, dankzij de tweede plaats in de najaarscompetitie, tóch promoveren en komt uit in de zesde klas. Het krijgt zaterdag in de Wellevaete Ho- tak '68 11 op bezoek. Het eerste juniorenteam is opnieuw het hoogstspelende Zeeuwse jongens van Dijke, Matthijs Bruijnzeel en Ga- briël Gunter kansen te zijn op een plaats in de subtop. Scylla uit Leiden is voor de Sint-Annalanders een be kende tegenstander - tevens titelkan didaat - maar de andere zijn nieuw: Avanti (Hazerswoude-dorp), The Vic tory (Weesp), Schenker-BTL/SKF (Veenendaal) en Play Fair (Leimui- den). Maar liefst drie van hen zijn ge promoveerd uit de B-klasse. Smash begint zaterdag in Veenendaal tegen Schenker, een vereniging waarvoor oud-Smash'er Rien Goedegebuure uitkomt. Het meisjesteam, vorig jaar kampioen in de vierde klas bij de jongens, is nu ingedeeld in de meisjescategorie tweede klas. Diana Heijboer, Jantien Vroegop, Anky Vroegop en Leontien van Keulen nemen het op tegen Back hands (St.-Willebrord), Hotak 2 (Hoogerheide), Tanaka 2 (Etten-Leur) en Vice Versa 2. Hotak is de favoriet in deze klasse. Het tweede jongensteam debuteert in de eerste klas junioren, het hoogste niveau in Noord-Brabant. Harm Westdorp, Merijn v.d. Klooster en Rudi Hage zijn slechts een trede ver wijderd van het landelijke niveau, want de kampioen mag landelijk C gaan spelen. Ze nemen.het zaterdag middag om twee uur in de Wellevaete op tegen Markiezaat uit Bergen op Zoom. Ook jongens 4 debuteert in de hoogste afdelingsklasse, maar dan bij de aspiranten. Remco Vroegop, Tim Westerlaken en Amo Bruijnzeel moe ten fikse reizen gaan maken, want de dichtstbijzijnde tegenstander komt uit Tilburg. De overige zitten in Geldrop, Veldhoven en Helmond. Dit team be gint met een uitwedstrijd tegen Uni cum 3. Ook het derde jeugdteam speelt uit, tegen Witac, terwijl Smash 5 en 6 het tegen elkaar opnemen op de eerste competitiedag. Het met veel inzet spelende Smerdiek 2 heeft koploper Krabbendijke 2 niet kun nen verrassen. De 2-1 nederlaag was echter een stuk draaglijker dan de 2-6 waarmee de blauw-zwarten eerder dit seizoen op eigen terrein klop kregen. Binnen tien minuten kreeg Smerdiek twee kansen om op voorsprong te ko men, maar het zat niet mee. Het spel ging op en neer, totdat een speler van krabbendijke uitbrak en 1-0 scoorde. De doende presteert. Daar heb ik wel eens moeite mee, maar dat is zo over." Hokkampioenschappen:Generaal: 1 Comb. Bolier uit Scherpenisse, 2 Comb, van der Kamp uit Noordwel le en 3 Kevin van de Berge uit Tho len. Generaal duifkampioen:Dick Va ders uit Oud-Vossemeer, 2 comb. Bolier en 3 Dick Vaders. Hokkampioen vitesseComb. Bo lier, 2 P. Laban uit Tholen en 3 Comb van der Kamp. Dagfond: 1 P. Wagemaker uit Sint- Philipsland, 2 Kevin van de Berge en 3 C. Laban uit Tholen. Midfond: 1 Kaaijsteker en de Bo uit Zierikzee, 2 C. Moeliker en Zn uit Tholen en 3 L.M. Heijboer uit Zie rikzee. Overnachtfond: 1 J.C. Verwijs uit Sint-Philipsland, 2 J.J.M. Steketee uit Bruinisse en 3 A. Schults en Zn uit Bruinisse. Midfond jong:l Comb, van der Kamp, 2 Comb. Bolier en 3 Dick Vaders. Natoer: 1 Comb. Bolier, 2 Comb, van der Kamp en 3 J. den Hengst uit Zierikzee. Duifkampioenschappen:Generaal: 1 Dick Vaders, 2 Comb. Bolier en 3 Dick Vaders. Vitesse: 1 Joh. Kegge uit Tholen, 2 Dick Vaders en 3 P. Laban. Midfond: 1 Kaaijsteker en den Bo, 2 H.T. van Hemert-Rijnberg uit Sint-Maartensdijk en 3 C. Moeliker en Zn. Dagfond: 1 C. Laban, 2 C.H. Filius uit Zierikzee en 3 C. Moeliker en Zn. Overnachtfond: 1 Kevin van de Berge, 2 A. Schults en Zn uit Brui nisse en 3 Comb. Bolier. Jong vitesse:l en 2 Comb, van de Kamp en 3 C.H. Filius. Jong midfond: 1 C. de Graaf uit Poortvliet, 2 en 3 Comb, van der Kamp. Natoer: 1 Comb. Bolier, 2 en 3 J. den Hengst uit Zierikzee. bezoekers gingen op zoek naar de ge lijkmaker. Bijna liep de thuisclub verder uit, maar de doelman van Smerdiek ver hinderde dat. Na de thee probeerden de bezoekers de druk op te voeren en Krabbendijke had de eerste twintig minuten dan ook niets in te brengen. Een paar keer probeerde Smerdiek van afstand de gelijkmaker te forceren, maar de keeper bleek goed in vorm. Zoals zo vaak, scoorde de andere partij. Uit een voorzet stopte de Smer- diek-doelman de bal eerst nog, maar de ze werd niet goed weggewerkt en kon door de spits alsnog tegen het net wor den geschoten. Smerdiek bleef hard werken. Vijf minuten voor tijd schoot Souliman el Bouazzaoui de bal van gro te afstand in de kruising: 2-1. Emergo speelde tegen Scheldevogels 3 uit Bergen op Zoom met een nieuwe opstel ling en dat bleek in de wedstrijd voor een hoger rendement te zorgen. Scheldevo gels, dat bekend staat om zijn uitstekende verdediging, gaf ook nu relatief weinig kansen weg. Maar de ploeg uit Sint-Maar tensdijk wist van bijna ieder gaatje ge bruik te maken om te scoren. Bij rast la gen de twee teams dan ook heel dicht bij elkaar: 7-6. Na rast bleef het constant ge lijk opgaan, maar bij 9-8, net toen Emergo op een dood moment zat, zorgde invaller Adri de Frel voor de gelijkmaker. Hierna bleef Emergo bij en zo kwam de eind stand op 10-10. De overige doelpunten voor een strijdlustig Emergo werden ge maakt door Gerrie Anthonisse (2x), Jaco van Dis (2x), Kristian van Heemskerk, Marco v.d. Hoek, Patricia Pelgrim en Jes sica de Rijke. Emergo 2 speelde een uitstekende eerste helft tegen de korfbalburen Scheldevogels 5. Met twee A-speelsters in de gelederen kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk door vlot draaiende aanvallen en goed verdedigen op een 1-4 voorsprong bij rast. In de tweede helft was het echter minder wat Emergo liet zien en zo kon Scheldevogels terugkomen tot 4-4. Dat was tevens de eindstand. Renate Breure, Adri de Frel, Jos Oostdijk en Leo Over- beeke zorgden voor de doelpunten aan Thoolse zijde. Emergo W, dat als eerste van de drie Emergoteams die deze dag in actie kwa men, in Bergen op Zoom moest aantreden, speelde een goede, leuke wedstrijd. Het verdedigen kon beter, maar Pascal Farla zorgde met een hattrick voor een 0-3 voor sprong alvorens Scheldevogels W de eer kon redden. Dit resulteerde dus in een 1-3 zege voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk die ook de strafworpen won met 8-10. Programma zaterdag 29 januari: KVK 2- Emergo, All Ready 3- Emergo 2, Mer- wede A2- Emergo A, TOGO D- Emergo D, DSO Wl- Emergo W, ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17