Batho 1 maakt competitie niet af, tweede team middenmoter Hoog niveau bij NK apporteren in de polders van Sint-Annaland Dolle tien minuten redden Tholen niet WHS wint maar net van Brouwershaven Zege Thol. Boys en Smerdiek Vosmeer speelt eerste keer gelijk Judotoernooi in Haestinge Retrievers en Duitse staanders zetten hun beste pootje voor Smerdiek droogt Nieuwland af Donderdag 20 januari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Trefzeker Topscorer WHS 2 verspeelt voorsprong Spannend Kent u de Engelse vossen jacht? Notabelen te paard, gekleed in fel rood. Ze nuwachtig piepende en jankende foxhounds en signalerende hoornblazers. Hoe anders gaat het bij een Hollandse drijfjacht. Ge dempt groen, honden wor den in toom gehouden en jagers houden het ook rus tig. Rust is ook belangrijk bij het Nederlands kam pioenschap apporteren dat vrijdag in Sint-Annaland werd gehouden. Uitmuntend Zieke haas Nederlaag bij Kapelle slecht voor periodetitel Tholense Boys moest in de eerste competitiewedstrijd na de winterstop een 3-2 nederlaag slikken bij Kapelle en dat is niet gunstig voor de periodetitel. Een 3-0 achter stand werd tijdens de laatste, dolle tien minuten terugge bracht tot 3-2, maar daar bleef het dan ook bij. Dat de bal in de verwarde slotfase over de doellijn zou zijn gegaan, hadden alleen de Tholenaren gezien, maar niet de scheidsrechter, noch Kapelle. Zes gele kaarten Gestaakte wedstrijd uitgespeeld De ene helft die WHS zaterdagmiddag nog moest spelen tegen Brouwershaven, werd met een 2-1 overwinning af gewerkt. Daarmee waren de punten binnen en werd de fraaie derde positie op de ranglijst versterkt, maar erg overtuigend speelden .de Sint-Annalanders niet. Patrick Ketting had zijn positie op de topscorerlijst wel met drie treffers kunnen verbeteren, maar hij maakte er niet één. i ini Tijdens het beperkte inhaalpro gramma voor de voetbalcompetitie werd er weinig gescoord en de lei ders in het Eendrachtbode topsco rerklassement hadden de winterstop nog verlengd of scoorden niet. Piet de Boef van Tholense Boys maakte zijn eerste competitietreffer van dit seizoen tegen Kapel le. Ook Roy Streng scoorde een treffer voor de Tholenaren en dat was zijn tweede in deze competitie. Bij WHS pakte Richard de Jonge zijn doelpuntje weer mee en dat was zijn zevende in de voetbalcompetitie 1999/2000. Arno Deurloo van Vosmeer scoorde uit een strafschop zijn eerste com petitietreffer. Tweede kl.: Kapelle-Thol.Boys 3-2. Derde kl.: WHS-Brouwershaven (res tant) 2-1. Zesde kl.: Nw.-Borgvliet-Vosmeer 1-1. Dames: Smerdiek-Nieuwland 13-0. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Yerseke 2 afgelast. Tweede kl. res.: JPS 2-SPS 2 9-1, Din- teloord 2-WHS 2 3-3. Vierde kl. res.: FSV 4-Noad 4 0-5, Me- vo 3-Thol.Boys 3 2-2, Chrislandia 2- Thol.Boys 4 1-4. Vijfde kl. res.: Thol.Boys 5-Wolfaarts- dijk 4 5-5, Stavenisse 2-Smerdiek 3 6-2. Oefenvoetbal: SKNWK-Smerdiek 7-2 Jeugd: Smerdiek C-Kloetinge 2-2, Smerdiek D/E-Bergen 4-3; Dosko- Thol.Boys A 3-0, Gastel-Thol.Boys C 2- 2, Thol.Boys D-Noad D 7-1, Rillandia- Thol.Boys El 0-12, Thol.Boys E2-Ril- landia 5-0. Zaterdag 22 januari uur Thol.Boys-SSV(Kerstens) 15.00 Alblas-WHS(Bravenboer) 14.30 Papendrecht-Noad(Bakker) 14.30 Vrederust-SPS(Toorenaar) 15.00 Stavenisse-FSV(Koeijvoets) 14.30 Smerdiek-Dosko(Wijnen) 14.30 Kapelle 2-Thol.Boys 2(Wattel) 14.30 WHS 2-JPS 2(Zecevic) 14.30 Noad 2-SPS 2(Malipaard) 15.00 Krabbendijke 2-Smerdiek 2(Rijn)14.30 DSE 2-WHS 4(Staring) 15.00 Thol.Boys 3-Cortgene 2 14.30 Thol.Boys 4-Chrislandia 2 12.30 ZPR 2-Noad 3(Koknel) 13.00 Noad 4-Internos 2 13.00 SPS 3-Stavenisse 2 14.30 Smerdiek 3-SVD 2 14.30 Noad 5-Halsteren 3 15.00 SKNWK-Smerdiek da. 11.15 Noad da.-Wemeldinge 11.15 Zondag 23 januari uur Kruisland-Vosmeer(Minnebreuker) 14.30 Vosmeer 2-Welberg 2 12.00 Kruisland 3-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Val Aan 2 10.00 De F-pupillen van vier Thoolse voetbalclubs speelden zaterdag in Haestinge te Sint-Maartensdijk een onderling zaal voetbaltoernooi. In poule 1 ging Tholense Boys met de winst aan de haal, in poule 2 was dat het organiserende Smerdiek. De eindstand: Poule 1: 1. Thol.Boys 1; 2. Thol.Boys 2; 3. Smerdiek 1; 4. Sta venisse 1. Poule 2: 1Smerdiek 2; 2. Vosmeer; 3. Stavenisse 2; 4. Thol.Boys 3. net langs de paal en zo stond het 1-1. Na een half uur spelen kwam Vos meer goed weg. Een Bergse aanval ler kwam vrij voor een leeg doel te staan, maar hij lobde de bal naast. Voor de laatste tien minuten kwam bij Vosmeer Jacco Vaders nog in het veld voor Corné Geers. De hardwer kende Tholenaren hielden het hoofd koel en stelden daardoor het punt veilig. Het was het eerste gelijkspel in deze competitie. Het gelijkspel (1-1) tussen Nieuw- Borgvliet en Vosmeer was zondag een terechte uitslag. In een wed strijd waarin de Tholenaren net een beetje feller waren dan de thuis ploeg, bleef het aantal scoringskan sen beperkt. Nog altijd moet trainer Leo Havermans het doen zonder de geblesseerde Wil Kostermans en John Vroegop, terwijl ook doelman Daan Lobbezoo en de door griep gevelde Joost Hommel ontbraken. Zodoende stond er in Bergen op Zoom een heel jeugdig elftal op het veld. Het spel golfde in de eerste helft op en neer, maar uitgespeelde kansen vielen niet te noteren. Een hard schot van Vosmeer werd kort voor de rust tot hoekschop ver werkt. Het eerste kwartier van de tweede helft waren de bezoekers niet bijster goed bij de les, de verdediging liep verschillende keren achter de feiten aan. Na een paar minuten voorkwam doelman John Aarnoudse een treffer, maar in de vijftiende minuut kopte een aanvaller het leer langs hem in het net. Mark Timmermans was uit de kleedkamer gekomen in de plaats van Arjen Verkamman. De Tholena ren rechtten de rug en stoorden goed bij de aanvallen van de tegenstander. Ze konden druk uitoefenen en kre gen zelfs vier hoekschoppen op een rij te nemen. Bij de laatste werd Mi chel van Leeuwen in het strafschop gebied door een verdediger omver geduwd, waarop de scheidsrechter resoluut naar de penaltystip wees. Arno Deurloo schoot de bal maar SVC DSE Nw. Borgvliet Val Aan Vivoo Rimboe Oudemolen NVS Vosmeer Schijf Lepelstr. Boys Kruisland Moerstraten Welberg 15 121 14 9 3 15 9 15 7 15 8 15 0 37 30 29 27 26 25 23 23 8 19 9 14 9 13 8 12 10 9 8 7 51-16 63-26 38-18 36-21 46-34 28-20 34-32 24-28 29-43 26-39 21-52 27-35 18-54 17-40 Op een slecht bespeelbaar veld heeft WHS 2 de punten gedeeld met Dintel- oord 2: 3-3. De vorig jaar gedegradeer de Sint-Annalanders hadden moeten winnen om uitzicht te houden op de titel in de tweede klasse reserve. WHS - met Johan v.d. Repe weer in de geleden na een maanden slepende blessure - had een droomstart. Na vier minuten scoor de Sander Westdorp uit een combinatie met Michel Mosselman. Op zijn beurt liet Westdorp laatste man Jan-Willem Mosselman in de tiende minuut 0-2 aan tekenen. Halverwege de eerste helft werd een ongelukkige handsbal van de Sint-Annalanders bestraft met een pe nalty: 1-2. De wedstrijd kreeg een open karakter. Het spel golfde op en neer en er kwamen doelkansen voor beide elf tallen. Na de rust kwamen bij WHS Henk Keur en Harm Moerland in het veld voor Jan v.d. Repe en Johan Elenbaas. Uitblinker bij de groen-witten was Francis Bliek. Door te profiteren van een fout in de verdediging kwam Dinteloord langszij (2-2). Tien minuten later ging de bal op nieuw op de stip - ook nu in de ogen van WHS ten onrechte - en zo namen de Brabanders de leiding. WHS ging mas saal naar voren, maar had een vrije trap nodig om de achterstand ongedaan te maken. Rien Fase trof vanaf 25 meter doel: 3-3. In de laatste vijf minuten kre gen beide elftallen nog kansen op de winst, maar er werd niet meer gescoord. Zo'n 280 judoka's komen zaterdag in Sint-Maartensdijk op de mat bij het jaarlijkse toernooi van Katame- Waza. De tiende editie is daarmee bijzonder druk bezet. De deelne mers komen uit het hele land, uit Frankrijk en uit Engeland. Voor de buitenlandse gasten én voor de sporters uit Overijssel is door de Thoolse vereniging onderdak gere geld. Vanaf tien uur 's morgens zijn er wedstrijden in sportzaal Haestin ge. De jongste sporters beginnen en gaandeweg komen de ouderen aan de beurt. Rond vijf uur zal het toer nooi afgelopen zijn. Ferry Lammers (links) en Martijn de Jonge konden het in het dubbelspel niet bolwerken tegen BBV. Batho 2 zal dit seizoen in de mid denmoot eindigen. Eén wedstrijd voor het einde van de competitie kan deze conclusie al wel getrok ken worden. De Thoolse badmin tonners zijn nog het enige compe titieteam na het terugtrekken van Batho 1. Ze wonnen zaterdag met 5-3 van BBV 3 uit Bergen op Zoom. Badminton In het eerste team is Richard Schippers geblesseerd geraakt, ter wijl haar zwangerschap Anja Lindhout belette om nog langer te spelen. Die aderlating was te groot voor de club, zodat het bestuur moest beslissen om het team uit de competitie te nemen. „Het eerste team is vooruitgeschoten en speelt daardoor op een hoog niveau", legt secretaris Monica van Oost uit. Batho kwam uit in de tweede klasse en het tweede team speelt liefst vier klassen lager. Binnen de vereniging kan het niveauverschil dan ook niet worden opgevangen. De stap waartoe de club gedwon gen werd is temeer zuur, omdat Batho 1 vorig jaar op een haar na de titel miste en er daarom voor koos om de promotie - waarop men recht had - te laten voor wat die was. De tegenslag met het vlaggenschip van de vereniging ten spijt, gaat het verder goed met de badminton club. Batho telt ongeveer 100 le den en kent naast de competitie teams twee recreantenteams. De jeugdafdeling is met rond de 37 le den een bloeiende tak van de club. Naast een C-team debuteerde dit seizoen een E-team (het verloor zaterdag met 3-5 van Robad). De jeugdige tafeltennissers komen niet alleen uit Tholen-stad, maar bijvoorbeeld ook uit Oud-Vosse- meer en Sint-Philipsland. Ferry Lammers, al vele jaren een vaste waarde binnen de Thoolse bad mintonclub, traint zowel de jeugd als de competitieteams van de se nioren. Anja Lindhout is trainer van de recreanten. De trainings avond van de club is op donderdag in sporthal Meulvliet. Het treffen met BBV 3 liep zater dagmorgen gunstig af voor de Thoolse badmintonners. Toch was het een spannende strijd waarin het mooi tegen elkaar op ging. Martijn de Jonge won de eerste enkelpartij, maar vervolgens moest Lando Bakx zijn meerdere erkennen in de tegenstander. Bij de dames waren beide enkelpartijen voor Batho, zo wel Pascalla v.d. Sande als Saskia v.d. Sande kwam tot winst. De Jon ge en Ferry Lammers wisten het dubbelspel nipt in hun voordeel te beslissen, wat Pascalle v.d. Sande en Monica van Oost wél lukte. Zij het dat ze in de laatste set een rui me voorsprong wel erg snel zagen slinken. Het werd gelijk, maar uit eindelijk trokken de Thoolse da mes de winst naar zich toe. In de mixpartijen boekten Lammers en Van Oost succes, maar Bakx en Saskia v.d. Sande moesten de eer aan hun tegenstanders laten. Een 5- 3 winst niettemin voor Batho 2, dat één wedstrijd voor het einde van de competitie in de middenmoot staat. Het moge duidelijk zijn dat Batho nog seniorleden kan gebruiken. De komende maanden gaat de aan dacht weer naar de jeugd uit, want in februari en maart wordt een mi ni-recreantencompetitie afgewerkt voor spelertjes van 8 tot 12 jaar. Batho zal daarvoor waarschijnlijk twee teams kunnen inschrijven. Op 13 mei staat het clubkampioen schap gepland. Het is een prima dag om te jagen. Geen zware wind, geen regen en ook niet te koud. De achttien deel nemers (via voorselectie bepaald en inclusief twee reserves) verzamelen zich om half negen in gemeen schapscentrum de Wellevaete in Sint-Annaland dat vandaag als uit valsbasis zal dienen. De apporteer- wedstrijd wordt gehouden op de velden van jachtcombinatie Sint- Annaland en vormt het slot van een aantal landelijke kampioenswed strijden, georganiseerd door de ja gersvereniging KNJV en de raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland. De beste zestien hon den van Nederland (plus twee re serves) worden toegelaten. Maar niet zomaar. Dat gaat via een speci aal systeem. „Ten eerste wordt de winnaar van vorig jaar uitgenodigd als titelverdediger. Daarna wordt de hond uitgenodigd die de jachtproef (Nimrod-proef - red.) van de KNJV heeft gewonnen. Daarna wordt er van elk ras minimaal één hond uit genodigd en vervolgens ongeacht het ras de best gekwalificeerden", legt W.D. van Doorn uit. De Poort- vlietenaar is voorzitter van de Zeeuwse jachthondencommissie van de KNJV, lid van de raad van jachthondencommissarissen en na mens deze raad afgevaardigd in de commissie jachthonden van de KNJV. Hij heeft ook de wedstrijd leiding op deze dag. Het gros van de deelnemende hon den bestaat uit retrievers (labrador of golden). „Dat zijn ook de echte apporteerspecialisten. Die honden kunnen alleen maar apporteren, zeg ik altijd maar. Er doen ook een paar Duitse staanders mee en een Vizsla. Duitse staanders zijn allround hon den. Ze kunnen apporteren, maar ook voorstaan. In zo'n wedstrijd waar het puur om apporteren gaat, zijn die honden wel een beetje in het nadeel", zegt Van Doorn. Hij is zeer tevreden over het niveau van de wedstrijd. „Het peil lag heel hoog. Vier honden hebben de kwa lificatie uitmuntend gekregen en daarvan kregen er nog eens drie een kampioenschapsprijs. Het gebeurt wel dat er helemaal geen kam pioenschapsprijs toegekend wordt. Dus dan is dit een heel goed resul taat." Het principe van de apporteerwed- strijd is betrekkelijk eenvoudig. Per Onder het toeziend oog van keurmeester Booter (zittend) wachten de retrievers Kanaird en Elroy (vooraan) tot ze in actie mogen komen. drift (bejaagd stuk land) worden de honden opgesplitst in paren die ver spreid worden rond het jachtveld. Bij elk paar honden staat een keur meester die bepaalt door welke hond er geapporteerd mag worden. Een apport mag niet te gemakkelijk zijn en dus zal een hond altijd wild moeten halen dat ver weg ligt. Aan de Winkelzeescheweg staan in de middag twee deelnemers te wach ten met hun honden tot er een fa zant hun kant op valt. Het zijn R.C.L. v.d. Hul uit Rotterdam met de golden retriever Kennaird v.d. Woudstreek en M. Klippel uit Ka pelle met Elroy of Spider Lake, eveneens een golden retriever. El roy is één van de twee Zeeuwse honden in het parcours. Zowel hij als Kennaird zullen uiteindelijk in de prijzen vallen. Het tweetal wordt gejureerd door E.P. Booter. Ook de in Oud-Vossemeer woonachtige M.M. Punt is keurmeester deze dag. Booter zit op een merkwaardig stoeltje. Het is eigenlijk een soort wandelstok die in het midden 'knakt' en waar een zittinkje op ge monteerd zit. De heren en hun hon den hebben pech deze drift. Al het wild valt net aan de andere kant. Maar later krijgen ze ruimschoots hun kans. Overigens zijn de criteria voor deze wedstrijd streng. Meer dan één keer piepen, een keer blaffen of janken kost een hond de deelname. Ook 'hard in de bek zijn' (in het wild bijten) of bij herhaling ongehoor zaam zijn, is fataal. Net als nog een heel aantal andere overtredingen. Als ernstige fouten worden aange merkt: slecht opletten, onrust to nen, één keer houdbaar inspringen (als de hond er werkelijk vandoor gaat, betekent dat ook diskwalifica tie) of slordig apporteren. De hon den moeten los voor hun baas zitten tijdens de driften. Op een gegeven moment komt er toch een haas aangerend, achterna gezeten door een hond. De twee dieren steken in vliegende vaart een sloot en de Winkelzeescheweg over en verdwijnen weer in het achter liggende weiland. Even later keert de hond terug, met de haas in haar bek. Omdat ze met haas en al niet de sloot een het prikkeldraad kan nemen, laat ze het dier uiteindelijk maar achter en rent terug naar haar baas. Het blijkt te gaan om Floor v.d. Crane Hoeve van K. Blom uit Heerle. Deze Duitse staande lang haar won vorig jaar het kampioen schap. „Het was een zieke haas, want een gezonde krijgt een hond nooit te pakken. De hond was op apport gestuurd naar een fazant die ze niet had zien vallen. Een hond ruikt dood of ziek wild en pakt dat bij een apport. Ze kon niet weten dat de haas niet dat was waar ze voor op apport werd gestuurd. Daarom is het een legaal apport en volgt er geen diskwalificatie. De haas bleek inderdaad ziek te zijn met een etterende wond in zijn buik", legt Van Doorn uit. Het gezelschap jagers en drijvers stapt uit het perceel en gaat in de busjes op weg naar een andere drift. De groep is niet groot, want iedere deelnemer mag maar één supporter meenemen. Toeschouwers zijn niet gewenst. „Dat heeft een aantal re denen. Ten eerste willen we de rust in het veld houden en de wegen vrij, want ook de landbouwers en ander verkeer moeten gewoon van de wegen gebruik kunnen maken. Daarnaast wordt het met veel pu bliek voor de honden moeilijker zich goed te concentreren. Ook het jagen wordt bemoeilijkt met veel publiek", legt Van Doorn uit. Het resultaat van de dag bevredigt de wedstrijdleider zeer. De golden; retriever Cockpit Wager van F.G. Oostveen uit Woerden wint uitein delijk de trofee met als kwalifica ties uitmuntend en kampioen. De zelfde kwalificaties vallen ook de nummers twee en drie ten deel, res pectievelijk de labrador retrievers Staftly Ambassador of Bellever van J.C. Braak uit Spijkenisse en Dra- keshead Abba van C.D. Finlan uit Numansdorp. De golden retrievers Kennaird v.d. Woudstreek, Elroy of Spider Lake en Floor v.d. Crane Hoeve behalen alledrie de kwalifi catie zeer goed. Het predikaat goed is er tenslotte voor de Duitse staan de langhaar Rebelle van J.M.M. Pe ters uit Prinsenbeek en de golden retrievers Golden Woodway Vicky van A. Schoenmaker-de Zoete uit Noordwijk en Duncan v.d. Hoelyer Hoecke van L.G. Geelhoed uit Kortgene. Hoewel deze slotwed strijd van het nationaal kampioen schap tot nu toe half januari werd gehouden, zal dat de volgende keer in het najaar zijn. „Dan zitten we nog in het jachtseizoen en dat bete kent dat er meer dekking is (moei lijker voor de honden) en meer wildsoorten", zegt Van Doorn die niet uitsluit dat de volgende keer het kampioenschap weer op Tholen wordt gehouden. Tweede klasse „Deze inhaalwedstrijd is een beetje dramatisch verlopen, maar de uit slag was terecht", stelt eerste-elf- talleider Marco v.d. Wielen. „We kwamen in alle duels een stapje te kort." In de eerste twintig minuten kreeg de thuisclub al twee prima kansen. Kapelle kwam sterk uit de start blokken. Een schitterende redding van Alex Hoogendoorn voorkwam een treffer. En Tholense Boys mocht ook niet klagen, toen een in zet van de thuisclub onderkant lat terugkwam in het veld. Toen Tho lense Boyse weer bij de les was, viel er een doelpunt. „Een ongeluk kige botsing van Erik van Gorsel leverde ons een strafschop op", al dus de leider. Van Gorsel kreeg geel en de Tholenaren waren aangesla gen door dat onverwachte doelpunt na een half uur. Maar Johan Schot stimuleerde zijn ploeg weer en gaf zelf het goede voorbeeld met een afstandsschot, een lage schuiver die de doelman van Kapelle uit de hoek pakte. Jan van Dijke deed ook een doelpoging, maar zijn schot ging over. In de tweede helft moesten de Tho lenaren wel komen. „Wij wilden immers dolgraag winnen in ver band met de periodetitel", aldus Marco v.d. Wielen. Toen het toch niet liep, werden twee verse krach ten ingezet: Rick v.d. Velde in plaats van Arie Draaijer en Michael Marinissen voor Said Oumhamed. Vlak voor die laatste wissel maakte Kapelle uit een snelle counter 2-0. Keeper Hoogendoorn beoordeelde de situatie verkeerd door uit zijn doel te komen, terwijl Hassan Elji- lali nog kon ingrijpen. „Toen hebben we alles op alles ge zet en zijn we 1 op I gaan voetbal len. Maar behalve meer druk op Kapelle, leverde dat voor onze ver dediging ook meer gevaar op. Tien minuten voor het einde werd het 3- 0 uit weer zo'n snelle counter. Maar toen kwamen onze dolle tien minuten met eerst een diagonaal schot van Piet de Boef (3-1) en ver volgens een kopbal van Roy Streng (3-2). Kapelle kroop weg in het ei gen strafschopgebied en maakte daarmee een taktische fout. Een minuut voor het eindsignaal ging de bal volgens onze spelers - zelf kon ik dat niet zien in de dug-out - tijdens een scrimmage over de lijn. Roy Streng raakte de bal het laatst aan, maar de scheidsrechter stond erbij en die zag er geen doelpunt in. Kapelle was ook de terechte win naar over de hele wedstrijd gezien. Bij Tholense Boys functioneerde het niet goed", vond leider Marco v.d. Wielen. De ploeg miste de geblesseerde Mi chael de Jong en de geschorste Jan Groenewegen en Wim Schot. De laatste is er zaterdag a.s. in de thuiswedstrijd tegen koploper SSV weer bij. Behalve Erik van Gorsel kregen ook Arie Draaijer en Johan Schot een gele kaart, evenals drie spelers van Kapelle. SSV '65 14 9 3 2 30 30-19 Seolto 14 8 4 2 28 34-20 Yerseke 14 7 5 2 26 33-19 Tholense Boys 14 8 1 5 25 29-21 Bruse Boys 14 7 3 4 24 43-26 Terneuzense B. 14 6 2 6 20 28-24 Hr. Arendskerke 14 5 4 5 19 28-20 Kapelle 14 5 2 7 17 26-29 Dauwendaele 14 4 3 7 15 20-33 Kogelvangers 14 4 2 8 14 36-36 Heinkenszand 14 4 2 8 14 24^37 Middelburg 14 1 1 12 4 14-61 De wedstrijd was in december tij dens de rust gestaakt omdat de scheidsrechter de kans op blessures op het gladde veld door het aan houdend slechte weer te groot vond. Zaterdag waren de veldom- standigheden prima. Alleen was de verdediging van WHS wat ontre geld. Leon de Witte lag ziek op bed, Arthur de Jonge stond gebles seerd langs de lijn en Corné van Tilbeurgh was verhinderd. Arjan Mosselman en Ivan Hage moesten die gaten dichten, maar dat gaf toch onzekerheid achterin met alle risico's van dien. Maar WHS schiep voorin goede kansen om dat gemis in de verdedi ging ruimschoots te compenseren. Mosselman probeerde het zelf met een afstandsschot, maar de keeper van Brouwershaven greep goed in. Hetzelfde gebeurde bij een inzet van Ketting. Na een goede actie kreeg de spits van WHS een reuze kans, maar de afronding ontbrak en in tweede instantie schoot Richard de Jonge hoog over. Maar achterin liep het niet lekker en Mosselman trok aan de nood rem. En later moest ook de uitlo pende keeper Verhoef voor redding zorgen, want de mannen van trainer Pim Potappel uit Stavenisse wilden ook wel een doelpuntje meepakken. Zo goed als de kansen van Ketting kregen de bezoekers ze echter niet. Maar ook alleen voor de keeper verzuimde de spits te scoren. De bal ging naast. Arie Fase kreeg nog een goede schietkans, maar hij gaf de bal door aan Ketting, die buiten spel stond. Er waren mooie acties bij, maar die bleven alle zonder rendement. Een strakke voorzet van Hans v.d. Ouden op links brak in de 35ste minuut de zaak open. Richard de Jonge verzilverde die voorzet na een hakje met 2-0. Direct na de af trap profiteerde Brouwershaven echter met een mooie aanval van de wankele WHS-verdediging, en met een fraai diagonaal schot werd de achterstand verkleind tot 2-1Daar bleef het ook bij. De Alblas 14 122 0 38 74-21 Sliedrechl 14 9 3 2 30 44-17 WHS 14 7 3 4 24 31-3 Baronie 14 7 1 6 22 38-47 Papendrecht 13 5 4 4 19 27-20 DVO '60 14 6 1 7 19 37-2 Noad '67 14 5 3 6 18 26-9 Zwaluwe 14 5 2 7 17 29-30 WIK '57 13 5 1 7 16 25-41 DFC 13 4 3 6 15 21-4 SKNWK 14 4 3 7 15 24-2 Brouwershaven 13 0 0 13 0 14-54 Het damesteam van Smerdiek wal ste zaterdag over hekkensluiter Nieuwland heen. Na een 6-0 rust stand werd het uiteindelijk 13-0 voor de blauwzwarten. Angela v.d. Klooster scoorde in de eerste helft een hattrick, terwijl Ramona van Tiggele in dit duel zelfs vier keer doel trof. De thuisclub kon weinig leren van deze tegenstander. Smer diek hoop aan het einde van het sei zoen te promoveren, want in de vierde klasse zitten maar drie échte tegenstanders. Vanaf de eerste minuut van dit in- haalduel was duidelijk dat de Tho lenaren veel te sterk waren. Na tien minuten ging Anne Hage alleen door en opende de score. Even later brak ze weer uit, gaf voor aan Ra mona van Tiggele en die rondde goed af. Daarna trof Angela v.d. Klooster drie keer doel binnen een kwartier - een hattrick dus - en stond het al 5-0. Nieuwland ver scheen niet voor het doel van de thuisclub. Anne Hage was één van de grote uitblinkers deze middag. Ze speelde haar tegenstander weer maar eens uit en stelde daarna Van Tiggele in staat om 6-0 aan te teke nen. Ornaat iedereen fit uit de winterstop was gekomen, werd er in de rust veel gewisseld. Smerdiek ging ver der waar het na drie kwartier ge stopt was. Aniek ten Voorden knal de van afstand 7-0 binnen en Van Tiggele zorgde even later op dezelf de manier voor 8-0. Uit een hoek schop maakte Josca Jansen er 9-0 van. Smerdiek speelde steeds ge makkelijker tegen het moegestreden Nieuwland. Met haar vierde treffer bracht Van Tiggele de dubbele cij fers op het scorebord. Een kwartier voor tijd trof Simone Scherpenisse doel met een afstandsschot. Jansen deed hetzelfde op aangeven van Diana Hendrikse. Enkele minuten voor tijd ging Jansen alleen door, tikte de bal langs de keeper en be paalde met haar derde treffer de eindstand op 13-0. Kloetinge 2 14 3 0 1 39 79-16 Smerdiek 13 120 1 36 94-5 Patrijzen 13 100 3 30 55-21 Meeuwen 2 13 9 1 3 28 35-24 Veere 14 6 1 7 19 32-51 Bevelanders 13 6 1 6 18 41-37 Dauwendaele 14 4 5 5 17 36-47 Oostkapelle 2 14 5 0 9 15 39-44 ZSC '62 14 4 1 9 13 28-59 DFS 14 3 1 10 10 22-48 SKNWK 14 3 1 10 10 25-65 Niapwland 14 1 1 12 4 2£9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15