Motorcrosser Kevin van den Hoek na nationale titel te oud voor junioren Thoolse vissers succesvol in Brazilië, Denemarken, Portugal en eigen land Denk en Zet verliest van degradatiekandidaat Prinses Beatrix schiet jaar uit op banen aan de Pilootweg Damclub De Eendracht staat noodgedwongen op lager pitje Feyenoord treft Zeeuws elftal Tafeltennissers naar toernooien Koersballen Donderdag 6 januari 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Op nationaal niveau boek ten ook het voorgaande jaar weer diverse Tholena- ren aansprekende succes sen. Kevin van den Hoek werd Nederlands kam pioen motorcross bij de ju nioren, Martijn Minheere en Wesley Koop (voor de derde keer op rij) wonnen het kustvissen bij de jeugd en Miranda Koop bij de dames. Renate Geuze was de beste bij het synchroon- springen. Wim van Dom melen had landelijk de snelste duif op de vlucht vanuit Soustons en turner Joost de Wilde pakte een bronzen plak. Jeugdvisser Theo Rijnberg veroverde zelfs de wereldtitel. Ronald McDonald Schakers in middenmoot eerste klas Wereldkampioen Theo Rijnberg moet voortaan vissen bij de senioren Succes Van Dommelen Schaakvereniging Denk en Zet heeft zeer onverwachts verloren in de Zeeuwse schaakcompetitie. Door het falen van een aantal spelers werd met 4,5-3,5 het onderspit ge dolven tegen degradatiekandidaat Souburg 4. De club uit Scherpenisse staat na vier van de negen speelronden in de middenmoot van de eerste klas. Heel wat damtalenten heeft De Eendracht uit Tholen in de loop der jaren afgeleverd, maar die tijd lijkt voorbij. Een teruglopend ledental en vooral gebrek aan kader breekt de vereniging op. De clubavond op vrijdag wordt noodgedwongen maar eens in de drie of vier weken meer gehouden. Helma v.d. Slikke eerste in dressuur Gepromoveerd Tholense Boys werkt aan doelstelling eersteklasserschap Opnieuw zorgden Thoolse vissers het afgelopen jaar voor een opmerkelijke prestatie. Een team met daarin Remi Lindhout uit Sint-Maartensdijk en Frank en Mi randa Koop uit Oud-Vossemeer won in Denemarken het door de bond Efsa georganiseerde Europees kampioen schap. In de streek was de promotie van Tholense Boys in de derde klasse een aansprekend succes. Brazilië Batho mist titel Darters verrassen Schoolsport Verjaal De multimedia specialist de regio JSportjaaroverzicht V 1999 In zijn tweede jaar bij de junioren wist Kevin van den Hoek uit Sint- Maartensdijk de nationale titel te pakken. De 17-jarige motorcrosser won acht van de tien wedstrijden in het kampioenschap 125 cc. Daar door was hij na de voorlaatste wed strijd eigenlijk al zeker van de titel. De progressie van de Thoolse crosser - die op zijn negende zijn eerste motor kreeg - was opmerke lijk en had veel te maken met zijn overgang naar de ploeg MX Flak- kee, waardoor de begeleiding flink is verbeterd. Van den Hoek maakt nu de overstap naar de senioren. In de sportvisserij doen Tholenaren al een reeks van jaren van zich spre ken op nationale en internationale wedstrijden. In zijn laatste jaar bij de junioren won Theo Rijnberg uit Sint-Maartensdijk in Zuid-Frankrijk het wereldkampioenschap. Welis waar ving hij slechts 49 gram vis, maar Rijnberg (die in de nationale titelstrijd derde werd) sloeg wél ie dere wedstrijddag iets aan de haak en dat gaf de doorslag. Het Neder lands kampioenschap werd een Oud-Vossemeerse aangelegenheid. Bij de oudste jeugd ging de titel naar Martijn Minheere en bij de jongere categorie won Wesley Koop de eindigde in de landelijke finale als 22ste. Nederlands juniorenkampioen Kevin van den Hoek start volgend seizoen bij de senioren. voor het derde jaar op rij, waarmee hij bewees dat de aanmoedigings prijs van de gemeente terecht was. Wesley's moeder. Miranda was de sterkste bij de dames, zodat drie na tionale titels in één straat - de Kalis- buurt - terecht kwamen. De Vosse- meerse plaatste zich inmiddels, evenals Clarinda Rijnberg, Ilonka van Vossen en Remi Lindhout, voor het wereldkampioenschap dit najaar in Italië. De jeugdige turner Joost de Wilde uit Sint-Maartensdijk debuteerde op het landelijke B-niveau. In zijn eer ste voorwedstrijd voor het kam pioenschap behaalde hij de tweede plaats. Joost wist door te dringen tot de finale van het Nederlands kam pioenschap, maar eindigde daarin als laatste. Inmiddels traint hij bij de Rotterdamse vereniging SDS op een hoger niveau. Met zijn club team pakte hij in december het brons in de nationale titelstrijd. De 81-jarige W. van Dommelen uit Sint-Philipsland is al bijna zeventig jaar duivenliefhebber. Deze zomer boekte hij het grootste succes in zijn carrière: de snelste duif op een na tionale vlucht. Van Dommelen, die eigenlijk aan het afbouwen is, won de vlucht uit het Franse Soustons (968 km). De 73 jaar jongere Kevin van den Berge uit Tholen had ook een prima duivenjaar en pakte in zijn debuutjaar meerdere eerste prij zen én het generaal kampioenschap bij de Trouwe Duif. Ook werd hij provinciaal overnacht duifkam pioen. Door zijn prestaties mag de achtjarige volgend jaar naar het we reldkampioenschap in Portugal. Vier van Kevins duiven verblijven momenteel in Japan en doen op 19 april mee aan een 750 kilometer lange vlucht in verband met de her denking van 400 jaar vriendschaps banden tussen Nederland en Japan. Schoonspringster Renate Geuze uit Oud-Vossemeer won samen met Amanda van Gennep de Nederland se titel synchroonspringen. Niet al leen voldeed ze aan de limiet om deel te blijven uitmaken van de na tionale selectie, maar ook mocht ze naar Europacupwedstrijden. Daarin bleef met een elfde plaats de finale vooralsnog buiten bereik. Oud-Tholenaar Toby Hage pakte de Zeeuwse titel sneldammen voor de derde keer. Ronnie Gunter uit Sint- Annaland werd derde. Bij de jeugd klopte Matthijs Binkhorst in de bar rage zijn clubgenoot Rien Schakel van de Eendracht. Zij waren in deze categorie de enige deelnemers. Jan tien van Gorsel werd bij de aspiran ten tweede. De 15-jarige Thoolse - die de provinciale titel bij het 'ge wone' dammen veroverde - deed mee aan het nationaal kampioen schap voor meisjes en eindigde daar als zevende. Hans Leune en Matthé van Zielst waren provinciaal de sterksten bij respectievelijk de juni oren en de pupillen. Laatstgenoem- Schietvereniging Prinses Beatrix uit Stavenisse sloot het gouden jubi leumjaar woensdag af met de tradi tionele oudejaarswedstrijd. Uit prak tische overwegingen werd in slechts één discipline geschoten: geweer lig gend. Ook werd alleen individueel geschoten en de resultaten waren, al dus de organisatie, zeer goed. De deelnemers verschoten vier kaarten (en twee proefkaarten) van elk vijf schoten. De beste drie werden bij el kaar opgeteld en de vierde gold als stcunkaart. De hoogste te behalen score was 150-50. In de jeugdklasse werden drie kaarten (en twee proef kaarten) van elk vijf schoten ver schoten. Hier was de derde kaart een steunkaart en kon maximaal 100-50 gescoord worden. In de A-klasse won P. de Rijke, in de B-klasse C. v.d. Graaf en in de samengevoegde C- en D-klasse J. v.d. Graaf. Bij de jeugd was Berend Klippel het sterkst. De uitslagen waren als volgt. Klasse A: 1. P. de Rijke 145-48; 2. R. Dorst 145-46; 3. M. de Vos 145- 46; 4. A. Knuist 142-46; 5. L. Hage 135-42. Klasse B: 1. C. v.d. Graaf 145-44; 2. J.J. de Vos 144-44; 3. F. Hout 143- 46; 4. R. Neele 142-45; 5. M. Knulst-Menheere 142-44; 6. W. Klippel 139-39. Klasse C/D: 1. J. v.d. Graaf 141-42; 2. M. de Rooy 138-42; 3. H. de Vos 134-41; 4. H. de Rooy 130-41; 5. M. Potappel 120-35. Jeugd klasse 1 en 2: 1. Berend Klip pel 88-41; 2. Johan Neele 85-42; 3. Corné de Rooy 80-28; 4. Mark Moerland 54-20. Wim van Dijke uit Poortvliet werd Zeeuws veteranenkampio'en op de vijftien kilometer. Hij pakte die prijs een week nadat hij was uitge roepen tot Thools sportman van 1998. Jochem.Kuzee uit Sint-Anna- land kwam op het open Nederlands kampioenschap triatlon als zeven tiende - veertiende Nederlander - over de streep. Wielrenner Arjan van Haaften uit Stavenisse werd tweede in de ronde van Sint-Maartensdijk. In Princen- hage ging hij als eerste over de fi nish. In maart in Oud-Vossemeer was de Stavenissenaar nog halver wege de koers afgestapt. Hier was wereldkampioen tijdrijden Leontien van Moorsel de grote trekpleister. De Brabantse won de eerste natio nale dameswedstrijd van het sei zoen met gemak. Christian van 't Hof was voor de tiende keer de beste tafeltennisser van Tholen. In de halve finale ver sloeg hij titelverdediger Marco Saarloos. Een bijzondere sportieve prestatie het afgelopen jaar leverde een groep wielrenners op initiatief van Corné Stoutjesdijk uit Scherpenisse. Zij fietsten op hemelvaartsdag een ge sponsorde tocht van Scherpenisse naar Groningen (350 kilometer). Dat leverde 42.500 gulden op voor het Ronald McDonaldhuis bij het academisch ziekenhuis in die stad, waar in 1998 het zoontje van de fa milie Stoutjesdijk overleed. Viskampioen Theo Rijnberg. iets terug door zijn tegenstander te verslaan. Door sterk spel kreeg hij voordeel en trok de partij naar zich toe. Op het vierde bord had Jan de Graaf een moeilijke avond. Hij werd door zijn tegenstander flink onder druk gezet en gehouden. Hierdoor ver loor hij noodgedwongen een stuk en daardoor de partij. Op het eerste bord had zijn broer Dig de Graaf iets terug kunnen doen, maar deze moest zich na een paar minder goe de zetten tevreden stellen met remi se. In de opening had hij nog voor deel gekregen met pionwinst. Het was in feite een kwestie van zijn stukken hergroeperen en het karwei afmaken, maar door een aantal min dere zetten kwam de partij toch weer in evenwicht en besloot De Graaf het remise-aanbod van zijn tegenstander te accepteren. Tot slot won Sebastiaan Koedoot op het tweede bord zijn partij op knappe wijze, maar dat had alleen nog in vloed op het bordsaldo. De eind stand van 4,5-3,5 was voor Denk en Zet teleurstellend. Schaken Al na een half uur spelen blunderde Theo Blonet een dame weg, terwijl hij zelf duidelijk het initiatief had. Na een pionoffer kwam hij aanval lend beter te staan, maar liet zijn da me staan, zodat het eerst punt naar Souburg ging. Corné van der Slikke deed op het achtste bord iets terug door te winnen. Zijn koningsaanval bleek sneller en sterker te zijn dan die van zijn opponent, zodat hij aan het langste eind trok. William de Rooij gaf echter op het vijfde bord een stuk weg in een ge lijke stelling en moest capituleren. Ook Johan Aarnoudse verloor ge heel onnodig op het zevende bord. Bij het ingaan naar het eindspel had hij duidelijk voordeel vanwege een betere pionnenstructuur, maar hij liet zijn tegenstander toch een paar pionnen veroveren. Dat kostte Aarnoudse het volle punt. Op het zesde bord deed Eniz Kustura weer „We hebben nog zeven tot acht ac tieve senioren en net zoveel jeugdle den", meldt Hans van Akkeren. De secretaris/penningmeester vormt sa men met wedstrijdleider Henk Gun ter het bestuur. Voorzitter André Kousemaker is onlangs gestopt. „Met pijn in het hart. Maar op een gegeven moment moet je alles doen en dat gaat niet. Ik hikte er al wat langer tegenaan. Maar ik kijk terug op een mooie periode." Kousemaker trainde al jaren de jeugd. „Nu probe ren we via damliteratuur en de club avonden het niveau op peil te hou den", legt Van Akkeren uit. „En we zorgen dat ze aan toernooien zoals het Zeeuws kampioenschap mee kunnen blijven doen." Het is nog maar een jaar of zes geleden dat De Eendracht veertig jeugdleden had. Maar de damsport vergrijst landelijk. „De jeugd die er nu is, blijft dammen en dat is in ieder geval positief." Ge brek aan kader is er al jaren en dat probleem wordt alleen maar groter. Van Akkeren wil de vereniging in ie der geval draaiend houden, om te voorkomen dat de damsport hele maal van Tholen verdwijnt. In de Zeeuwse clubcompetitie speelt De Eendracht samen met DSVF uit Sint-Philipsland met één achttal. „Vier van elke vereniging. Er zijn elf wedstrijden, dus kunnen de leden bij toerbeurt spelen." Overigens zijn nog wel Thoolse dammers elders ac tief. Zo spelen de broers Ronnie en Henk Gunter landelijk met het eerste tiental van PWG 's-Gravenpolder. In de aanloop naar de tweede com petitiehelft speelt landskampioen Feyenoord woensdagavond in Brou wershaven tegen een Zeeuwse selec tie. Het is de bedoeling dat de Rot terdammers met de complete topelf - waaronder Zierikzeeënaar Peter van Vossen - aantreden onder leiding van trainer Leo Beenhakker. Het Zeeuw se elftal, met Bert Pentury als coach, bestaat uit topspelers van onder meer Kloetinge, Hoek, Temeuzen en Goes. De Zeeuwen die geselecteerd zijn (Tholenaren ontbreken): Wilco de Valk, Serge Berrevoets, Onno Doeland, John Bentschap Knook, Atjan Human, Erwin Dek, Jason Blommaert, Jos Kayser, Johnny Crucq, Jimmy Kikkert, Danny Magi- to, Dennis Rietjens, Jeffrey v.d. Vel de, Ronald Kole en Michel de Vries. Als gastspelers fungeren Remi Lie- vense en Pieter Kristalijn van Brou wershaven, de derdeklasser waarvan Pim Potappel uit Stavenisse tot eind van het seizoen trainer is. De wedstrijd op sportpark Onder de Molen te Brouwershaven begint om half zeven. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij J&C Sport in Sint- Maartensdijk. De voorjaarscompetitie van de NT- TB begint pas in het weekeinde van 28 en 29 januari. Tot zolang moeten de tafeltennissers van Smash '76 het doen met toernooien die her en der georganiseerd worden. Komend weekeinde is dat het geval in Rucp- hen. Van de Sint-Annalandse club komen daar David van Driel, Peter Bazen, Rafaël Fructuoso en jeugd speler Gabriël Gunter in actie. Laatstgenoemde verdedigt ook de Thoolse kleuren op de Brabantse kampioenschappen, die 22 januari in Breda plaatsvinden. Vanavond hervat Smash de training. Helma van der Slikke heeft met Lucky een eerste prijs behaald in de L-dressuur op het concours Indoor Zeeland te Goes. De 169 punten le verden haar bovendien twee winst punten op, waardoor ze promoveert naar de M-klasse. Vijf leden van de Eendrachtruiters kwamen op het ruiterfestijn in Goes in actie. In de L-dressuur behaalde Petra Groene- wegen op Mendell 153 punten. In de Ml-klasse werd Carola van der Slikke op Goofy beloond met 152 punten, terwijl de 158 punten voor Suzanne Reinerman op Magic Day voldoende waren voor de vijfde prijs en een winstpunt. Ook Lisette van de Boogaard behaalde op Hil ton een winstpunt in de M2-klasse. Zij werd met 159 punten beloond. Deze combinatie deed ook mee aan het springen. In het progressief springconcours bereikte ze de bar rage en eindigde daarin als derde. Ook Joey Moerland kwam bij het springen in actie, in de tweede van drie groepen (met 51 combinaties) in de L-klasse. Er stond een zwaar parcours met alle hindemissen op maximale hoogte en breedte. De hoefsmid uit Stavenisse was, met Il lusion, één van de acht foutloze combinaties. Ook in de barrage bleef hij zonder fouten en dat lever de hem de tweede prijs op. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1. mevr. R. Nagtegaal en D. Schellinger én J. Geuze en M. v.d. Houten 20 p; 3. mevr. C. Wil- sing en N. Moerkerken én mevr. R. Burrows met wisselende partner 17 p; 5. mevr. J. Moerkerken en L. Soomers 15 p; 6. mevr. Y. Verkam man en mevr. F. Schellinger 10 p; 7. mevr. C. Praat en J. Bal 5 p. JSnortiaarovprzirht V. kans dat °ltcvanScrs woorden wer- oporijaaroverztcni kelijkheid worden is er, nu de geel- 1999 j| zwarten in de tweede klasse uitzicht hebben op een periodetitel en daar mee op het spelen van een nacom- petitie voor promotie. De nieuwe trainer Leendert Geelhoed heeft de draad goed opgepakt na het vertrek van succescoach Paul van Buuren. De promotie van Tholense Boys was praktisch het enige hoogtepunt in het Thoolse voetbal. SPS degra deerde na een lange reeks beslis singswedstrijden voor de tweede keer op rij. Het verloor na het sei zoen doelman René Uijl, die de overstap maakte naar hoofdklasser Halsteren. Noad '67 en WHS (dat tot april op de eerste competitiezege moest wachten) ontsprongen de de- gradatiedans in de derde klasse maar net. Smerdiek werd algemeen periodekampioen in de vierde klas se, maar liet het in de nacompetitie afweten. Speler Niels Hage werd Thools topscorer met het record van 26 doelpunten. De dames van Smer diek debuteerden in de vierde klasse met een verdienstelijke tweede plaats. In de laagste reserveklasse Een aantal jaren geleden formuleer de bestuurslid Leen Ottevanger van Tholense Boys de doelstelling dat het eerste elftal van de club in het jaar 2000 in de eerste klasse zou moeten spelen. Degradaties in 1993 en 1996 pasten daar natuurlijk niet in, maar de KNVB reorganiseerde de competitie waardoor alle klassen een niveau opschoven. Tholense Boys liet het enkele seizoenen na elkaar in de slotfase afweten. Ook afgelopen jaar kon het de titel niet pakken. Maar de nacompetitie le verde alsnog promotie op en dat werd uitbundig gevierd door spelers en supporters, zowel op het veld in 's-Gravenpolder waar Apollo met 1- 6 werd geklopt, als in de kantine en bij het voormalige stadhuis. De werd Noad 4 kampioen; daarente gen degradeerden de tweede en de derde keus van WHS, Stavenisse 2 en SPS 3. In het nieuwe seizoen zijn inmiddels elftallen van SPS en WHS uit de competitie genomen wegens spelersgebrek. Individueel voetbaltalent is er op Tholen toch wel aanwezig. Zo speelt de 15-jari- ge John Schot uit Tholen bij PSV Eindhoven in de B-jeugd. En zijn 12-jarige plaatsgenote Suzanne Poot - die bij SPS voetbalt - is gese lecteerd voor het regionale meisjes team van de KNVB in Zuid I. De sportvissers timmerden in team verband weer danig aan de weg. Re mi Lindhout en Frank Koop werden met hun team van de Edelkarper na tionaal kampioen bij de korpsen en mogen zodoende dit jaar naar het we reldkampioenschap in Gibraltar. Het tweetal viste ook op het Europees kampioenschap van de European fe deration of sea-anglers op het Deense Langeland. Koop eindigde als derde en Lindhout werd vierde. Samen met Koops vrouw Miranda en twee Bra banders pakten ze als landenteam bo vendien de eerste prijs. Een tweede Nederlands team, met Ernst Ripson uit Tholen en Theo Rijnberg en Frank v.d. Zande uit Oud-Vossemeer in de gelederen, eindigde als vierde. In de open klasse werd Philip Franke uit Sint-Maartensdijk met zijn team tweede. Ook het wereldkampioen schap voor korpsen in Brazilië kende Thoolse deelname. Ripson en Vosse- meerder Arjan Rijnberg werden met het team van de Edelkarper zevende. Op het wereldkampioenschap in de Portugese Algarve vielen de Neder landers buiten de prijzen. Sjaak Lind hout uit Sint-Maartensdijk werd met de herenploeg zevende. De dames eindigden als vijfde. Het team met daarin Fien Lindhout uit Sint-Maar tensdijk, Truus Rijnberg en Sandra van Paassen uit Oud-Vossemeer, werd gecoacht door Clarinda Rijn berg. In de tenniscompetitie werden de he ren van de Ruucstoppelen uit Sint- Philipsland onverwacht kampioen in de tweede klas. Ze eindigden gelijk met Goes, maar hadden meer gewon nen sets. Het herenteam van Sint-An- naland degradeerde, terwijl de dames door een gelijkspel in de laatste wed strijd ternauwernood hoofdklasser bleven. De Thoolse jeugdcompetitie werd door Sint-Annaland gewonnen. Het eerste team van badmintonclub Batho liep het kampioenschap in de tweede klasse mis. Promoveren zon der titel - de beste nummers twee mochten met de kampioenen mee - wilden de Thoolse badmintonners niet. Tafeltennisclub Smash '76 kijkt terug op een bewogen jaar. Het eerste team handhaafde zich in het voorjaar maar net in de eerste klasse, doch degra deerde in de najaarscompetitie. Smash 2 had in mei een beslissings wedstrijd nodig om vierdeklasser te blijven, maar degradeerde in novem ber eveneens. De jeugd deed het be ter, want zowel het tweede als het vierde jongensteam en het meisjes team werden kampioen. En het eerste juniorenteam debuteerde verdienste lijk op het hoogste niveau, de lande lijke A-klasse. Het kampioenschap van midden-Zeeland pakte de Thool se tafeltennisclub in ieder geval. Op de regiokampioenschappen jon- gensturnen individueel sleepte WIK drie eerste, een tweede en een derde prijs weg, terwijl Spido een tweede en een derde prijs behaalde. Het re giokampioenschap voor dames lever de de Sint-Annalandse club - die als enige Thoolse vereniging meedeed - een eerste en twee derde prijzen op. De toestelfinale van dit kampioen schap resulteerde in een eerste, een tweede en drie derde prijzen voor WIK. In de clubteamcompetitie voor dames bereikte SHF uit Scherpenisse een eerste, een tweede en een derde plaats in de verschillende catego rieën. WIK pakte een eerste en een derde prijs en Olympia Tholen een derde prijs. Benjamin van 't Hof en Armand Looyé van WIK maakten deel uit van een regioploeg die zeven de werd op het landelijk kampioen schap van de KNGU. Op een regio naal springtoernooi tenslotte behaal de Olympia een eerste, een derde en twee tweede prijzen. Voor het eerst promoveerde een springploeg van de club naar het A-niveau, op de mini- trampoline. Ook WIK kwam met vier prijzen van dit toernooi terug. In de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaakcompetitie eindigde Denk en Zet op de tweede plaats. De club uit Scherpenisse verloor slechts één wedstrijd, van kampioen De Zwarte Dame. Voor het eerst in zijn bestaan bereikte Denk en Zet de be kerfinale. Dartclub Flyzone uit Tholen be kroonde het debuut in de eerste divi sie met het kampioenschap. Dat be tekende voor Lidia de Wit, Arnold van Riet, Peter Boogaart, Jeroen Ge- ene, Wim Stoelwinder en Lennard Berrevoets de tweede titel in twee jaar tijd. Danny Steijn en Patrick van Westen oogstten verbazing op het open dartskampioenschap voor tweetallen in Dinteloord. De jeugdi ge Sint-Philipslanders drongen door tot de finale. In het zaalvoetbal pakte De Poort zo wel de beker als de titel in de B-pou le van de Meuvlietcompetitie. In de A-poule won Destina. Door een nieuwe competitieopzet was er voor de feestdagen opnieuw een kam pioen, namelijk Papbar. De bedrij- vencompetitie werd door Delta Nutsbedrijven winnend afgesloten. Voor korfbalvereniging Emergo is 1999 een jaar met een zwart randje. De club vierde het 25-jarig bestaan en zag de welpen kampioen worden. Maar alles werd overschaduwd door het overlijden, in februari, van voor zitster en mede-oprichtster Dicky van der Linden. Indachtig haar wens gingen alle geplande jubileumactivi teiten gewoon door. Ook de organisatie van de Zevendor- pentocht, de wandeltocht over Tho len, kreeg een domper te verwerken. Er overleed namelijk een deelnemer aan een hartstilstand. Dat overscha duwde volledig het succes met een recordaantal van 1547 deelnemers. Schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse nam een eigen onder komen in gebruik op het industrieter rein aan de Pluimpot. De club be schikt nu over acht 12-meterbanen. Op de 100-meter buitenbaan van de vereniging werd de bondswedstrijd afgewerkt en Prinses Juliana sleepte daarbij de bondsbeker in de D-klasse in de wacht. De enige andere Thool se club met een eigen accommoda tie, Prinses Beatrix uit Stavenisse, vierde het gouden jubileum met een jubileumwedstrijd. Zowel bij geweer als karabijn en pistool bleef de eerste prijs in de eigen club. Het Thoolse schooldamtoernooi werd gewonnen door Ter Tolne. Dit team werd op het Zeeuws kampioen schap tweede en de School met de Bijbel uit Sint-Annaland derde. Zij strandden vervolgens in de landelij ke halve finale. De Ark uit Oud-Vos semeer had de beste Thoolse school- schakers, maar provinciaal eindig den ze als negentiende. De Zeeuwse titelstrijd is dit jaar waarschijnlijk in Tholen. Ook bij het Thoolse school- voetbal was Ter Tolne de sterkste. Bij de zeventallen en de meisjes ze gevierde De Eevliet uit Poortvliet. Provinciaal waren er ook hier geen prijzen. Het toernooi werd diverse keren uitgesteld wegens het slechte weer en daardoor komt het, dat het dit jaar twee keer is gehouden, in april en september. In het najaar pro longeerde het zevental van De Ee vliet de titel, daarnaast won bij de elftallen De Casembrootschool uit Sint-Annaland en bij de meisjes De Regenboog uit Tholen. De specialist voor de particuliere en klein zakelijke markt Computers, netwerken, printers, faxen. Zaktelefoons, telefoon centrales. Beeld en geluid. ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M. Frank en Miranda Koop em Remi Lindhout (v.l.n.r.) boekten in 1999 diverse vissuccessen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19