'De verf moet pas tien minuten voor de voorstelling droog zijn' NIEUW Gratis Wijzigingen investeringsaftrek zijn een ramp voor de schippers Gelukkig ^sintratuin Plaatselijk nieuw Het millennium Brand door bouwlamp Donderdag 30 december 1999 EENDRACHÏBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Als op 3 januari de decorbouwers van toneelvereniging Sint Joseph aan de slag gaan voor 'Een heel vreemde klasgenoot', is Leen Moerland daar een kwart eeuw bij. De Oud-Vossemeerse schilder vindt het prachtig om te doen. Het is teamwerk, benadrukt hij. „Je moet een groep vakmensen bij elkaar hebben." Samenspel Zilveren decorbouwer Leen Moerland bij toneelvereniging Sint Joseph Avond- en nachtwerk Acht minuten Nieuwe kerkbestuurders Allebei bedankt Drie bassen ziek Geslaagd Zestig schippersvrouwenop Thoolse scheepvaartdag in Meulvliet „Negen van de tien schippers investeren, zodat een wijzi ging van de investeringsaftrek zeer ingrijpend is. Er is sprake van een halvering, zodat de plannen van staatsse cretaris Vermeend fiscaal een ramp zijn voor de schip pers. Ik hoop dan ook vurig, dat het niet doorgaat. Wat dat betreft, heb ik mijn hoop gevestigd op MKB Neder land, die de Tweede Kamer onder druk zet, want niet al leen de schippers worden getroffen. Ook alle winkeliers." Noodsignalen Prima jaren Brede inschatting Nieuwbouw Van Dijke Het millennium (2) De groep mensen achter de scher men is zachtjesaan groter dan de groep die op het toneel staat, merkt secretaris Piet de Leeuw op. Het programma van de klucht die op 15 januari in de Vossenkuil in premiè re gaat, illustreert dat: 9 spelers en 14 andere medewerkers staan erop vermeld. Voor het decor zijn zes mensen verantwoordelijk. Zij reali seren dit onderdeel van de produc tie in drie dagen tijd. De decor bouw werd bij de Vossemeerse toneelvereniging pas een wezenlijk onderdeel toen de voorstellingen in de Vossenkuil gingen plaatsvinden. Voorheen in café Hof van Holland werden op het verhoogde toneel wat eenvoudige schotten geplaatst. Maar in het dorpshuis ontbrak een verhoging en werd gewoon op de zaalvloer gespeeld, in de hoek bij de open stoelenberging. Dat maak te meer aandacht voor het decor noodzakelijk. Volgens Leen Moer land was de nieuw aangetreden re gisseur Jan Kruijk de grote stimu lator. „Dat was een professionele acteur die op Notendaal bij Nieuw- Vossemeer was komen wonen. Hij hechtte erg aan detail." Moerland vertelt dat hij door Frans Hommel bij de toneelvereniging is gehaald. „Die had door zijn baan weinig tijd om aan het decor te werken en vroeg me of ik wilde helpen. Ook Toon de Koning schil derde toen altijd aan het decor." Hoewel het tekstboekje van een to neelstuk in principe aangeeft wat er aan decor en decorstukken nodig is, is een flinke dosis creativiteit bij de bouwers zeer welkom. „Des tijds werkte Geert Timmermans er nog aan mee. Wat zijn ogen zagen, dat maakten zijn handen in een half uur tijd. Hij fabriceerde bijvoor beeld de meubels, dat waren toen veelal nog kubussen." In later jaren was de Multihal in Poortvliet een bedrijf waar de vereniging voor meubelstukken terecht kon. „De hal stond vol, we reden er met een kar heen en zochten uit wat we no dig hadden. Maar tegenwoordig is dat lastiger, want heel veel tweede hands meubelen gaan naar Polen of Roemenië", vertelt Moerland. Spe lers en medewerkers brengen nu regelmatig spullen van thuis mee om te gebruiken, of ze lenen die bij kennissen of familieleden. De Vossemeerder legt uit hoe het decor tot stand komt. Een paar we ken voor de première komen de bouwers bij elkaar met de regis seur. Deze heeft meestal een schetsje gemaakt van hoe hij het hebben wil. En dan wordt bekeken hoe dat gerealiseerd kan worden, wat er allemaal nodig is. Voor 'Het vrolijke tankstation', dat in 1994 werd gespeeld, stond bijvoorbeeld het tankstation aan de Patrijzenweg model. Moerland maakte vanuit het kantoortje foto's van de panden ertegenover. Dat was voor het pu bliek heel herkenbaar door het ka rakteristieke transformatorgebouw Decorstukken en attributen van Sint Joseph liggen opgeslagen in de werkplaats van Leen Moerland. Het decor voor 'Mister Howard' werd in wit en rood uitgevoerd. van Delta Nutsbedrijven. „Dat schilderde ik na en plaatste er een paar benzinepompen voor." Recla me maken kon niet, dus moest een fictief benzinemerk bedacht wor den om erop te schilderen. „Alfred Vis kwam toen met de naam Ka- via." In vakbladen en tijdschriften zoekt de schilder naar een geschik te achtergrond. Als de bouwdag aanbreekt, worden uit Moerlands werkplaats alle schotten en andere materialen gehaald die daar zijn opgeslagen. „We nemen alles mee, stallen dat in de zaal uit en pakken wat we nodig hebben." Het opbou wen is een samenspel van de hele groep en dat functioneert op dit moment prima, zegt Moerland. Hoewel de 'finishing touch' voor zijn rekening komt, is hij er vanaf het begin bij om een en ander te kunnen sturen. De bouwers zijn een gemêleerd gezelschap; er zit ten twintigers en dertigers in, maar ook vijftigers en zestigers. „Ieder een draagt zijn steentje bij. Piet Hommel zorgt bijvoorbeeld altijd voor erwtensoep. Het is gezellig." Leo Havermans, Peter Uijtdewilli- gen, Frank Timmermans en Dries van Dienst zijn de overige decor bouwers. Als iets niet naar hun zin is, breken ze het net zo gemakke lijk weer af en doen het opnieuw. De vaste schotten worden jaarlijks verzaagd tot ze niet langer bruik baar zijn en dan worden weer nieu we gemaakt. Als het timmeren, boren, schroe ven en behangen gedaan is, resteert het schilderwerk en dat is Moer lands pakkie-an. „Dat doe ik het liefst alleen. Het gaat ook niet met meer mensen, want die zou je dan constant aanwijzingen moeten gé ven." De Vossemeerder - die acryl verf gebruikt omdat dit snel droog is - kijkt voor deze klus niet op de klok. „Vaak is het avond- of nacht werk. Of ik doe het 's morgens vroeg. Het ligt er ook aan wanneer de zaal bezet is." Hij is eigen baas en heeft het geluk dat het aanbod van werk juist in deze tijd van het jaar minder is. Als het decor een maal staat, betekent dat allerminst dat het af is. „Tot een kwartier voor de generale repetitie blijven veran deringen en aanpassingen plaats vinden. Zelf word je in de loop van de jaren kritischer, maar dat geldt ook voor de spelers. Voor de span ning moet de verf eigenlijk tien mi nuten voor de voorstelling pas droog zijn." Moerland zegt veel geleerd te hebben van Jan Kruijk. „Die zei tot in de finesses hoe hij het wilde hebben. Het was nooit goed, maar dat uitte hij op een bij zondere manier. 'Het moet groei en', waren de woorden die ik nooit zal vergeten." De belichting speelt ook een rol bij het goed laten uit komen van het decor. „Het licht kan bijvoorbeeld te scherp zijn. Dan temper je dat door een gele lamp te gebruiken." In de Vossen kuil hangt een heel scala aan lam pen en belichtingsman Piet de Leeuw volgde voor dit onderdeel een speciale cursus. De beginselen werden hem bijgebracht door Wim de Vries uit Scherpenisse, werk zaam bij het Appeltheater in Den Haag. „Zelfs de kleren van de spe lers worden desnoods aangepast. Want in een voornamelijk blauw decor kan iemand natuurlijk geen felgroen colbert aantrekken", zegt Moerland. Het eerste stuk dat Sint Joseph in de Vossenkuil opvoerde, was 'Pen sion drie', ofwel 'De blauwe vaas'. „Het decor was met een grote ron de boog", herinnert Moerland zich nog. „Voor de lambrizering hadden we weinig materiaal en toen heeft Frans Hommel nog voor echt leer- behang gezorgd." Zo zijn er tal van details die de Vossemeerse schilder weet. Hij heeft ook foto's van de meeste decors in zijn bezit. „Het mooiste decor vind ik zelf dat van 'Gieren op een veilig nest', met een meer als achtergrond. Daar ben ik 's zondagsmorgens om zeven uur aan begonnen en 's avonds was het klaar." Ook een volledig in de kleuren rood en wit uitgevoerd de cor - met een van pvc-buizen zelf gemaakte schemerlamp - noemt hij subliem. Bijzonder is verder, dat wegens een drukbezochte begrafe- nisdienst in het dorpshuis het decor ooit op een vrijdag vóór de premiè re afgebroken moest worden en de volgende dag weer snel opge bouwd. „En we hebben drie jaar geleden een stuk gehad, met in het eerste bedrijf een woonkamer die één grote rotzooi moest zijn en vanaf het tweede bedrijf een heel nette kamer. Op het nette decor was toen met punaises allemaal oud bouwbehang geprikt. We heb ben gerepeteerd om dat tussen bei de bedrijven zo snel mogelijk te veranderen. Iedereen wist precies wat zijn taak was en met de klok erbij bleek dat het in acht minuten kon. Prachtig is zoiets." Als je fan tastische decorbouwers hebt, inspi reert dat de spelers volgens Moer land, die ook al een jaar of zes meewerkt aan het decor van rede rijkerskamer Eendracht. „Ik vind het gewoon prachtig werk om te doen." De opvoeringen van 'Een heel vreemde klasgenoot' staan voor 15 en 22 januari op het programma. De kaartverkoop via de bekende adressen is inmiddels begonnen. Sint Joseph kiest opnieuw voor een klucht. „Een keer hebben we een serieus stuk gespeeld, maar dat oogstte weinig waardering van het publiek. De mensen komen om te lachen", zegt Piet de Leeuw. Ook hij jubileert bij de toneelvereni ging, is er evenals Nel Zeeman veertig jaar bij betrokken. In de persoon van Piet Hommel heeft Sint Joseph zelfs een gouden jubi laris. VERVOLG VAN PAGINA 2 A.M. Verwijs uit Sint-Philipsland is maandag als ouderling van de Her vormde Gemeente gekozen. Hij vervult daarmee de al twee jaar be staande vacature die ontstond na het vertrek van M.C. van Oudenaarde. De leden konden kiezen uit Verwijs en J.W.Hage. In verband met het passeren van de zeventigjarige leef tijd was diaken M.C. van de Graaf niet meer herkiesbaar. Hiervoor werd P. Bevelander gekozen. De an dere kandidaat was J.J. Hage. Ou derling A.N. van den Hoek en dia ken J.A. Rottier zijn voor vier jaar herbenoemd, nu de leden van de Hervormde Gemeente ^een tegen kandidaten hebben ingediend. De periodiek aftredende notabelen C.P. van den Berge, J.C.J. Bevelan der en M.C. van de Graaf zijn alle drie herkozen. M. Bijl is voor vijf jaar herkozen als president-kerk voogd. Maandag 3 januari hoopt de zen ding weer oud papier op te halen tanaf half 7. Advertentie I.M. De leden van de Hervormde Ge meente kunnen tot en met vandaag opnieuw kandidaten indienen voor een kerkvoogd en een ouderling. Zowel F.P. Feleüs als W.L. de Haan hebben namelijk bedankt voor hun benoeming. De oogstcollectie in de N.H. kerk heeft inclusief nagiften 7450 gul den opgebracht. De jaarlijkse kerstzangavond van VZOS werd begonnen met het be kende lied 'Komt allen tezamen'. In zijn welkomstwoord blikte voor zitter H. Geluk kort terug op het ju bileumjaar van het koor, waarna ds. Van Eckeveld gebed, schriftle zing en een korte meditatie naar aanleiding van Lukas 1 verzorgde. De hervormde predikant was speci aal voor deze avond uit Kockengen naar zijn voormalige gemeente ge komen. VZOS en Van Knop tot Bloem zongen afwisselend (re spectievelijk onder leiding van Jan Wesdorp en Wilma van Duuren) en voerden samen een kleine kerst cantate van Koos Bons uit. Een op treden van het dubbel mannen- kwartet kon wegens ziekte van drie bassen niet doorgaan. De avond werd besloten met de kerstcantate 'Bethlehem' van H.W. de Wolff, waarin ds. Van Eckeveld de decla matie verzorgde. Het orgel werd bespeeld door Mariëlle Klavers- Wessels. Een week eerder zong VZOS in woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maartensdijk. En daags na het kerstconcert vertolkte het koor in Den Haag een speciaal gecompo neerd lied bij het afscheid van oud voorzitter en koorlid Leo Neele als sergeant eerste klas bij de konink lijke landmacht. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. Karei van der Est is geslaagd voor het examen brood- en banketbak ker aan de sector middelbaar tech nisch en economisch onderwijs van het ROC Zeeland te Middel burg. Een binnenvaartschip aan de Thoolse wal is een niet alledaags verschijnsel, want de meeste schepen liggen in de vluchthaven. Dat zei directeur W.P. Onderdelin- den van de stichting ABRI uit Rot terdam dinsdagmiddag in Meulvliet tijdens een scheepvaartdag van de Rabobank Tholen. De zestig schip persvrouwen) en twintig bankmen sen werden door Onderdelinden - die 630 scheepvaartondernemingen als klant heeft - bijgepraat over het belastingstelsel voor de 21ste eeuw. En hoewel hij vertelde dat de belas tingbetaler er gemiddeld tussen de twee en vier procent op vooruit zal gaan, zijn de verwachte tegenvallers voor de schippers forser. De Tweede Kamer moet de voorstellen van Ver meend allemaal nog goedkeuren, maar zoals het er nu naar uitziet, grijpt de wijziging bij de investe ringsaftrek diep in de portemonnee van de schippers. Het punt is, dat de investeringsaftrek nu per onderne mer (veelal man en vrouw omdat een vennootschap onder firma veel voorkomt) geldt en vanaf 2001 per onderneming. Het verschil in die laatste lettergreep heeft grote gevol gen. Bij een investering van vier ton zal er sprake zijn van een halvering. De 64.000 gulden aftrek nu, wordt na uitvoering van de plannen van Vermeend 32-000 gulden, zo reken de Onderdelinden de schippers in Meulvliet voor. En daar blijft het niet bij. Ook de stakingsvrijstelling gaat op de schop. Wie van plan is om in de toe komst zijn bedrijf te verkopen, kan beter volgend jaar stoppen, want dat scheelt 90.000 gulden in vergelij king met 2001, aldus de directeur van ABRI. Zowel man als vrouw profiteren nu elk van 45.000 gulden stakingsvrijstelling en wat daar naast over is, wordt belast met 45%, maar dat wordt 52%. Ook de lijfren te- en pensioenmogelijkheden noemde de belastingadviseur als een minpunt in de plannen van de staatssecretaris. „De branche zal noodsignalen moeten afgeven." Als mogelijk pluspunt noemde On derdelinden de verandering van ver vangingsreserve in herinvesterings reserve. „Dan hoef je niet af te rekenen, want dan mag je ook in een andere branche investeren. Dat is echter weer zo ruim en openhar tig, dat ik me afvraag of dat bij de behandeling van alle amendemen ten van de Tweede Kamer in stand zal blijven." Hij trok verder de conclusie, dat de voorstellen van Vermeend tot ge volg zullen hebben, dat het aantal b.v.'s fors zal teruglopen. „Een ven nootschap onder firma wordt aan trekkelijker, want dan mag je het in komen delen door twee. En voor de v.o.f. geldt veruit het meest aantrek kelijke tarief." Onderdelinden behandelde verder het boxensysteem en ging ook nog even in op het gehannes met de zie kenfondsverzekering. De schippers hebben financieel ech ter prima jaren achter de rug. „De gemiddelde winsten waren in 1997 en in 1998 goed tot zeer goed", meldde de ABRI-directeur. Het bij na voorbije jaar 1999 schatte hij be hoorlijk minder in omdat onder meer de nieuwbouw (tot 2003 staan er 200 schepen op stapel) een nega tieve factor vormt. „Er ontstaat een geweldige druk op de vijver, zodat er een aantal veiligheidskleppen in gebouwd moeten worden, want bin nenschippers zijn altijd bezig met investeren." Transportadviseur A.J.M. Rijnen van Rabobank Nederland zag niet temin nog grote kansen voor de ko mende tien jaar in de droge lading, kleine containerschepen en in sa menwerkingsvormen van weg- en watervervoerders, gecombineerd met opslagmogelijkheden. Als be dreigingen noemde hij het gebrek aan personeel en de rol van make laars. „Als er met de nieuwe, grote re schepen meer (semi)continu ge varen moet worden, heb je medewerkers nodig en daar is moei lijk aan te komen." Aan de andere kant stimuleren makelaars de bouw van nieuwe schepen, waarvoor soms maar weinig eigen vermogen nodig lijkt. „Ze sturen of misleiden, maar je moet niet alles doen wat ze zeggen, want dat kan je ondergang betekenen", zei Rijnen, die overi gens opmerkte, dat de vermogensei- sen voor droge lading worden opge krikt tot 20%. Schippers wierpen echter tegen, dat de banken er zelf aan meewerken door de nieuwbouw te financieren. „En er is altijd wel een bank die financiert, zoals er ook andere schippers een vracht pakken, wanneer je het zelf niet doet", merkte een van de ondernemers in Meulvliet op. „En bloc en geza menlijk een front vormen, dat is noodzakelijk bij een prijzenslag, maar dat is vaak het probleem", meende Rijnen. De transportadviseur meende, dat de samenwerking binnen de scheep vaartsector nog veel te versnipperd is. „Tot drie a vier jaar geleden tim merde de branche weinig aan de weg, terwijl Nederland toch de mo dernste vloot van de Europese bin nenvaart heeft. Er zit echt dynamiek in. Je ziet ook een ontwikkeling van schepen met alleen droge lading naar multifunctionele schepen. Maar de ondernemers hebben nog een bredere economische inschat ting nodig. Ze moeten de markt kennen en visie hebben. Schippers zijn net als boeren: ze werken hard van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Er zijn ook veel familiebedrij ven. Het vak gaat van vader op zoon over, maar gezien de enorme bedra gen is dat niet meer te doen. Het moet nu samen en wie rendabel wil werken, moet continu varen. Je kunt geen leegstandsuren hebben. Daar om is samenwerking van het groot ste belang, evenals de rol van regio nale overslagcentrales." Rijnen maakte duidelijk, dat schip pers die jaren teveel geleund hebben op de beurtvaart, ontzettende moei te hebben om aan een markt te ko men. „Ze zijn te passief geweest en die romantiek gaat eraf. Schippers die de vrije markt gewend waren, moesten altijd al actief zijn en die hebben een voorsprong." Toen de bankadviseur opmerkte, dat schippers op de heenweg al bezig moeten zijn met het regelen van een retourvracht, kwamen er protesten in Meulvliet. „U loopt achter, want we zijn eerst bezig met een retour vracht uit bijvoorbeeld Berlijn te re gelen, voordat ik de heenvracht aan neem", zei een schipper. De mensen uit de praktijk hadden hun bedenkingen bij .economen en an dere broodprofeten.' „Achteraf kun nen ze gemakkelijk vertellen hoe het zit, maar daar hebben we niets aan. Wij als schippers kunnen geen koffiedik kijken en daarom zeg ik: met de beentjes op de grond en ge zond investeren." Rijnen wilde toch een stapje verder gaan, hoewel dat onzekerheid met zich mee kan brengen, zoals het re delijk perspectief dat hij nu voor dubbelwandige tankvaart ziet. Ra bobank Nederland zit sinds kort heel dik in de binnenvaart omdat de 507 miljoen gulden aan leningen in de binnenvaart van dochtermaat schappij Nedship zijn overgeno men. De zeevaartactiviteiten van Nedship zijn 1 december verkocht aan de Deutsche Verkehrs Bank. VERVOLG VAN VOORPAGINA Van Dijke Zeeland bv bestaat in 2000 precies 40 jaar. Begonnen als een bedrijf in de bloembollenteelt, maakte Van Dijke zelf machines omdat die er op dat moment ge woonweg niet waren. Andere telers vroegen ook om dergelijke machi nes en zo veranderde Van Dijke in een mechanisatiebedrijf. Inmiddels is er vrijwel niets meer in de bollen teelt dat niet mechanisch gebeurt. Zoals het er nu naar uit ziet, wordt in de zomer de nieuwbouw van het be drijf aan de Kwekerijweg voltooid. Het betekent meer dan een verdub beling in oppervlakte. Directeur Van Dijke hoopt met de opening van zijn nieuwe bedrijf ook de definitieve versie van de mobiele spoeler te kunnen onthullen. „We denken dat er zeker een markt voor is en die markt wordt alleen maar groter met het toenemen van milieuregels en boetes op tarra", aldus Van Dijke. „Je ziet steeds meer clustering in de bollenteelt. Voor dergelijke clusters of voor loonbedrijven is het interes sant een dergelijk apparaataan te schaffen. Het blijft natuurlijk altijd een gok, maar als we er geen Ver trouwen in hadden, zouden we deze investering niet gedaan hebben." Het millennium komt eraan. 't Is iets waar w' allemaal voor staan en waar eenieder naar wil streven: dat het geen trammelant zal geven. Ikzelf ben zeker niet zo bang. Dus jaag elkaar toch niet op stang. Probeer te leven zoals het moet, het gaat eenieder dan ook goed. Of het nu 1900 of 2000 is, volgens mij gaat er helemaal niets mis. Want welke wisseling van welk jaar, ze lijken allemaal op elkaar. Dus wees nu maar gerust hoor men sen. Voor allemaal de beste wensen. F. Zoetewey, Tholen. De eenentwintigste eeuw nadert met rasse schreden. Steeds heb ik tegen mezelf gezegd: Ik doe niet mee aan die millenniumgekte! Maar om mij heen is zoveel opwinding, dat het haast onmogelijk is om er niet mee bezig te zijn. Ik schrijf er nu zelfs over! Maandenlang al worden we gecon fronteerd met millenniumangst en - koorts, vooral in computerland vier de dat hoogtij. Maar nu lijkt alles 'millennium-proof en zijn vele angstvuren inmiddels gedoofd. Angst heb ik niet gevoeld, koorts van opwinding evenmin. Maar wel nieuwsgierigheid. Nieuwsgierig heid naar hoe ik (wij) mij in die nieuwe tijd ga gedragen. Weer net zo?? Voor mij is oudjaar 1999 pas echt anders, als ik en het mensdom in die nacht het kwaad, de haat en het ge weld de rug toekeren. Dan gebeurt er echt iets nieuws, dan krijgt de sa menleving een andere uitstraling. Want hoe hard we ook knallen, hoe hard we ook probéren om onze angst te overschreeuwen, niets ver andert als ik (wij) niet verander. Mevr. P.J. Gaakeer Verdiweg 399 Amersfoort. Dinsdagochtend rond kwart voor elf ontstond in Sint-Maartensdijk tijdens een verbouwing een brandje in de woning Haven 27 nadat een bouw lamp was gesprongen. De gewaar schuwde brandweer hoefde niet te blussen omdat G. van Ham, een van de twee mannen die in het huis bezig waren, het vuur met een emmer water had gedoofd. Ze ontdekten zelf de brand bij terugkeer van een koffiepau ze in café de Buurvrouw (de uitbater daarvan gaat in het pand wonen). Ze zagen rook uit de schoorsteen komen terwijl er geen kachel in het pand brandt. Bij het uit elkaar spatten van de bouwlamp op de verdieping vatte het zaagsel dat eromheen lag, vlam. De brandweer verrichtte nacontrole. Brandweerman B. Schot, die als bak ker werkt aan de Haven, nam pools hoogte voordat hij zich naar de kazer ne spoedde en kon de bevelvoerder melden dat het vuur al gedoofd was. KAV1A Voor 'Het vrolijke tankstation' stond een plaatselijk bedrijf model. Toepasselijker kan haast niet: een klavertje vier in de aan bieding in de laatste week van dit millennium. Voor veel geluk in de nieuwe eeuw. Inclusief zinken vaas. Prettige eeuwwisseling. Van 6.95 voor 3f5 HALSTEREN Halsterseweg 65a, Tel. 0164-683036 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS •Si Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3