Gordelcontrole op de Thoolse brug Plaatselijk nieuws HUISARTSENDIENST MILLENNIUMNACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 december 1999 Rommelpotten Woord en Daad AUTOSCHADE Afvalemmer weg Dronken achter stuur Kinderkoor gestopt Veertien mille N.H. kerk Herderstocht Kerstfeest op De Ark Losgebroken stier legt verkeer lam Geslaagd Tweede onderwijsassistente Afscheid 13 kinderen Mannenkoor trekt volk Nieuwe schoolschoonmakers Lampions met kerst Schoenendozen naar Afrika Honderd luisteraars Geslacht in eigen slagerij X Varkensfilet 500 gr. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Nog één vacature Sportveld op de schop Nieuwe hulporganist Muzikaal kerstfeest Kerstmarkt twee mille 1100 gulden voor India Nagelkerke hoogste serie voor Tholen, Poortvliet, Scherpenisse (pa tiënten dokter Padt) en Oud-Vossemeer R.P. Kale, Molensingel la, Tholen, tel. 602542. DAG EN NACHT Op oudejaarsdag maken zo'n 160 kinderen met hun rommelpotten, achter De Klienkers, een rondgang. De start is om elf uur op de Markt en bij terugkeer wordt nog een ver loting gehouden. De collecte voor de stichting refor matorische hulpactie Woord en Daad heeft tijdens de kerstzang avond op 18 december in de Neder landse Hervormde kerk 1175 gul den opgebracht. De dameskrans Martha had een suc cesvolle verkoping met een op brengst van 9000 gulden. Daarvan gaat 5000 gulden naar de kerk, 3250 gulden naar het verenigingsgebouw de Wingerd en 750 gulden is be stemd voor een ziekenhuis in Afri ka. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de nacht van donderdag op vrij dag is aan het Hertenkamp een af valcontainer verdwenen. De rolem- mer stond naast een woning. Een nacht eerder was het dievengil de actief op het industrieterrein. Van een afgesloten terrein werd een tan demasser ontvreemd met een waar de van 2500 gulden. Het registratie nummer van de aanhanger was WP-08-HZ. Een 27-jarige Bergse is vrijdagmor gen even na vieren op de Nieuwe Postweg in haar auto staande ge houden. Ze bleek een glaasje teveel op te hebben; een tweede blaastest op het politiebureau wees een alco holpromillage van 1,1 uit. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. Marjan en Rien van Dijke hebben besloten om na zeventien jaar met het kinderkoor te stoppen. Het le dental was onder de tien gekomen. „Het was geen gemakkelijke beslis sing, maar de omstandigheden laten ons geen andere keus, hoe zeer het ons ook ter harte ging", aldus de twee leidinggevenden. De grens werd steeds verlegd: van tien naar negen en vervolgens weer naar acht. Maar wanneer er dan drie kinderen de repetitie misten, bleef er te wei nig over om goed te kunnen repete ren. Laat staan om een uitvoering te geven. De definitieve telling van de oogst- collecte stemde de kerkenraad van de Hervormde Gemeente tot grote dankbaarheid. De 14.651 gulden was een mooi resultaat. Hiervan gaat 11.433 gulden naar de kerk en 3218 gulden naar de diaconie. Met als thema 'De vier lichten' maakten leerlingen, ouders en leer krachten van de Sint-Anthonius- school donderdagavond een her derstocht door het dorp. Onderweg werd gezongen en er werd een ver haal uitgebeeld. Dat ging over twee herders die een lam naar de kudde brachten, maar dat onderweg kwijt raakten. Ze zochten tevergeefs en stuurden vervolgens de jonge herder Simon op pad. Hij kreeg een lan taarn met vier lichten mee, die ooit van een zwerver was geweest. Deze had daarover gezegd: „Wie in nood verkeert, zal door deze lichten wor den bijgelicht." Op de zoektocht kwam Simon achtereenvolgens een struikrover, een gewonde wolf en een bedelaar tegen, die hij een licht gaf. Het lam trof hij aan bij een kribbe met daarin het kind. In de Vossenkuil verwelkomde di recteur P. Soffers vervolgens ieder een voor de kerstviering 'Geschen ken voor 2000'. De leerlingen voerden een korte musical op. Daar in kwamen de jachtige tijd en het millenniumprobleem aan de orde. En een droomboom met daarin ca deaus als geluk, vrede en liefde. Na afloop was er koffie met kerstkrans en ook voor de kinderen iets lek kers. De Ark vierde donderdagavond het- jaarlijkse kerstfeest. In een bomvol le gymzaal, gevuld met vaders, moeders, opa's, oma's en oud-leer lingen, voerden de kinderen een kerstspel van zang, muziek, decla matie en stemmen op rondom het kerstevangelie naar Lukas 2. Ook de gasten hadden hun aandeel in het geheel door de liederen die samen werden gezongen. De avond werd met een korte meditatie geopend door de voorzitter Konijn van de schoolvereniging, terwijl ds. Van der Zwan de bijeenkomst afsloot met dankgebed. Na afloop zorgden leden van de ouderraad, die ook de zaal hadden versierd, voor koffie met gebak, terwijl de leerlingen in het eigen klaslokaal hun jaarlijkse kerstboek kregen en chocolademelk met cake verorberden. Jachtopziener Han van Vossen heeft zijn derde stier neergelegd. Op weg naar het slachthuis brak het dier vo rige week dinsdagmiddag rond vier uur op het kruispunt bij de veiling los. Theo Slager had de stier bij Wim van der Male in Poortvliet op gehaald en toen hij met zijn wagen langzaam het kruispunt naderde, drukte de stier de val open en ging de vrijheid tegemoet. Op het drukke kruispunt werd het verkeer lam ge legd. Aan vier kanten stonden de auto's stil. De pikzwarte stier liep over de Plaatweg; toen besloten werd om de jachtopziener te waar schuwen. Die was op dat moment aan het jagen. Toen hij arriveerde was het dier inmiddels in de tuin van de veiling aangekomen. In ver band met de veiligheid kon Van Vossen daar niet schieten. Toen de stier echter achter de woning van J. Vroegop verder het veilingterrein opging, legde de jachtopziener met één schot het dier neer. In verband met de kwaliteitseisen aan het vlees werd de stier ter plekke door de sla ger gestoken, waarna met een hef truck het dier in de wagen werd ge legd om met vertraging in het slachthuis van slager Slager aan te komen. Vorig jaar legde Van Vossen een losgebroken stier in de Oost straat neer en nog een onwillig dier bij veehouder Rijstenbil in Scherpe- nisse. Moniek Coenraads is aan de sector middelbaar technisch en econo misch onderwijs van het ROC Zee land te Middelburg geslaagd voor het examen algemeen beveiligings medewerker (afdeling administra tie). Het bestuur van de School met de Bijbel heeft een tweede onderwijs assistente aangetrokken: Eline Dorst uit Sint-Maartensdijk. Zij kent de school al omdat ze er ander half jaar geleden een half jaar stage heeft gelopen. Naar haar afstuderen was er niet direct een baan voorhan den, maar via het arbeidsbureau en het project Besthwerk kan ze nu toch aan de slag. Juf Dorst is toege voegd aan het zorgteam, waarvan meester Troost, juf Aarnoudse en de andere onderwijsassistente Joke van 't Hof deel uitmaken. Samen beste den ze 42,3 uren per week aan leer lingenzorg. Volgens de schoolbege leidingsdienst wordt er op de School met de Bijbel 'op hoog ni veau' instructie gegeven, zo meldt directeur M.D. Baaij trots. De leer taakgerichtheid, de organisatie en de instructie kwamen 'zeer goed uit de verf.' De schoolbegeleidings dienst trekt die conclusie na een be zoek aan de school. Er zijn echter ook nog aandachtspunten: vragen dienen te worden doorgespeeld naar andere leerlingen en het werk en de wijze van werken zullen worden na besproken. Hierdoor komt er een juist slot aan de les. Directeur Baaij spreekt over een doorgaande lijn in het zelfstandig werken. „We zijn duidelijk op de goede weg, maar het kan altijd beter", stelt hij vast. Dertien kinderen namen eerste kerstdag 's middags in de Neder landse Hervormde kerk afscheid van zondagsschool de Zaaier. Ds. P.C. Hoek reikte hen een kinderbij bel uit en gaf iedereen ter afscheid een bijbeltekst mee. Hij nodigde ze bovendien uit voor het bezoeken van de catechisatie. De eerste acht lange banken in het middenschip van de kerk zaten zaterdagmiddag vol met kinderen en leidinggeven den van de zondagsschool met daar achter en daarnaast (groot)ouders en andere belangstellenden. Er was samenzang o.l.v. organist Lené de Graaf, declamatie en zang van ver schillende groepen kinderen. Ilze Gunter-Polderman verzorgde de bij belvertelling aan de hand van Jo- hannis 8:12 en Erna Fase vertelde een spannend kerstverhaal. De ver trekkende kinderen zongen Psalm 119:53 en werden op hun beurt Psalm 121:4 toegezongen. Ds. Hoek verzorgde de opening en de sluiting. Voor alle kinderen was er bij het vertrek een leesboekje en een zakje fruit. Het was goed te merken, dat het mannenkoor DEV als vierde koor aan de kerstzangavond was toege voegd, vrijdag in de Nederlandse Hervormde kerk. Voor het eerst kwamen de mannen, voortgekomen uit het gelegenheidskoor ter gele genheid van zestigjarig VZOS, tij dens een kerstuitvoering in actie en DEV trok vele familieleden extra naar de druk bezochte zangavond. Zelfs ds. P.C. Hoek maakte een uit zondering voor het mannenkoor, door de donateursactie voor de jon ge vereniging nog eens extra onder de aandacht te brengen. DEV voer de twee werken uit: Volk'ren hoort en 't Was nacht in Bethl'ems dre ven. Alle koren gezamenlijk open den de bijeenkomst met Kom in mijn hart. Er was samenzang, orgel spel van Leen Heijboer, Lené de Graaf en Cris Krijger en een medi tatie van ds. Hoek. VZOS en DEV stonden onder leiding van dirigent Rinus van Gorsel, het jongerenkoor The young voices werd geleid door Mario Riedijk en het kinderkoor Soli Deo Gloria zong o.l.v. Heieen Troost. Op de School met de Bijbel is er per 1 januari een wisseling van de wacht wat de schoonmaaksters be treft. Mevr. Sturris, die dat werk vanaf 1974 al doet, heeft haar zilve ren jubileum inmiddels achter de rug en is aan haar laatste week be zig. Ook mevr. Vroegop, die haar vanaf 1977 assisteert, vindt het een goed moment om te stoppen. In ja nuari nemen het bestuur en het per soneel nog afscheid van ze. De op volgsters staan al klaar: mevr. Besseling, ouder van een leerling en mevr. Van den Ouden, oud-leerling. Voor het eerst organiseerde de De Casembrootschool bij de kerstvie ring een lampionoptocht. Die sloot aan op de broodmaaltijd die donder dagavond in de school werd genut tigd. Iedere groep deed dat, wegens ruimtegebrek in het gebouw, in het eigen lokaal. Tevoren was voor de kinderen - die zich in feestkleding hadden gestoken - een kerstverhaal voorgelezen of waren dia's getoond. Een aantal kinderen vertoonden hun kunsten op een muziekinstrument, waarvoor ze thuis de nodige kerst liederen hadden gerepeteerd. Onder de klanken van 'White Christmas' arriveerde een tiental muzikanten van Accelerando op het kleuterplein om de lampionoptocht te begelei den. Alle kinderen en hun ouders sloten aan, waarna de lange stoet een korte, sfeervolle tocht maakte door de wijk bij de school. Die ein digde bij de kerstboom op het schoolplein. Er werden nog enkele nummers gespeeld, met als laatste 'We wish you a merry Christmas'. De School met de Bijbel kijkt met genoegen terug op de operatie schoenendoos, waarin de leerlingen speelgoed en schoolspullen konden doen voor kinderen in Albanië, Bulgarije, Liberia en Sierra Leone. Het initiatief was van de unie voor christelijk onderwijs in Amersfoort en de stichting de barmhartige Sa maritaan in Cothen. Voorzitter M.C. den Engelsman bracht zo'n 200 vol le schoenendozen naar het Zeeuwse verzamelpunt in Middelburg. Eén doos was erg zwaar, want die zat vol met enveloppen met geld. Totaal kwamen er een recordaantal van ruim 100.000 schoenendozen bin nen bij het landelijke verzamelpunt in Gouda. Het project is bedoeld om kinderen te leren delen. In maart is er een videofilm van beschikbaar. Het bekende kinderprogramma Klokhuis besteedt er in september aandacht aan op de televisie. Zo'n honderd zangliefhebbers ge noten woensdagavond voor kerst in de Nederlandse Hervormde kerk van het optreden van de twee plaat selijke koren: Laudate Dominum o.l.v. Iz. Riedijk en Gabriëlla o.l.v. Hélène Potappel. Het gemengd koor voerde twee blokjes van vier num- Donderdag en vrijdag Maandag, dinsdag en woensdag X Bieflappen 500 gr. Soeppakket Vrijdag 31 december zijn wij om 16.00 uur gesloten! Wij wensen u een gezellige jaarwisseling 6,50 9,75 6,75 Magere speklappen 1 kg Schouderkarbonade 1 kg Hamburgers 5 halen Schouderham 150 gram 1,95 Jonge gesneden kaas 150 gram 1,95 Boterhamworst 150 gram 1,95 Millenniumsalade 100 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN J Advertentie I.M. mers uit, waarbij de bewerking van Psalm 19 er uitsprong. Het kinder koor zong twee keer drie nummers. Marjo Knuist en Piet Priem ver zorgden de orgelbegeleiding. Vijf bekende kerstliederen werden er in samenzang uitgevoerd. Ouderling A.J. Zwerus nam de opening en sluiting voor zijn rekening en de meditatie over Johannes 1:1-18. Het bestuur was tevreden over de op komst van de inwoners voor de twee eigen koren. Ook de opbrengst van de collecte was bevredigend. In de Schuilplaats werd nog nagepraat met koffie. Voorzitter Priem be dankte de dirigenten met een bloe metje en ouderling Zwerus met een enveloppe. E. Wesdorp, die gekozen was tot ouderling-kerkvoogd in de Her vormde Gemeente, heeft bedankt voor deze benoeming, zodat er nog een vacature blijft bestaan. Daaren tegen heeft J. Potappel zijn benoe ming tot diaken aangenomen. Na vele jaren zijn alle posten daarmee weer bezet, behalve dan die van ou derling-kerkvoogd. Het tweede hoofdveld op het sport park wordt volgend jaar grondig vernieuwd. De gemeente heeft daar toe niet alleen de grasmat geïnspec teerd, maar ook een hoogtemeting uitgevoerd en waterhuishoud- en bodemkundige opnamen verricht. De kosten van het karwei worden op ruim 168.000 gulden geraamd. Daarin is rekening gehouden met het rooien van 70 populieren die rond het veld staan, alsmede de aan leg van een tijdelijke toegangsweg voor machines over de zonneweide van het zwembad. Leen Heijboer is per 1 januari be noemd tot hulporganist van de Ne derlandse Hervormde Maartens kerk. Hij heeft al een jarenlange ervaring als organist, waarbij hij met name ook verschillende zang koren begeleidt. De Maartenskerk telt 348 leden: veel meer vrouwen (227) dan man nen (121). In 2000 staat de kerk voogdij voor flinke uitgaven: res tauratie van de muren. Inmiddels zit hiervoor bijna 25.000 gulden in het fonds groot onderhoud, waarvan 2500 gulden afkomstig is van de verkoping van de zendingskrans. Inclusief naverkopen kwam er 5078 gulden binnen en de oliebollen van de zendingskrans waren van derma te kwaliteit, dat die nog eens 813 gulden opbrachten. Naast de gift voor de kerkrestauratie gaat er van de opbrengst ook nog 1000 gulden naar de zending, 600 gulden naar Woord en Daad, 150 gulden naar de zondagsschool, 500 gulden naar de Juliana van Stolbergschool en 100 gulden naar Christenen voor Israël. De groepen 3 tot en met 8 van de Ju liana van Stolbergschool beleefden vrijdagmiddag een muzikaal kerst feest. Leerlingen uit de hogere groe pen speelden kerstliederen op diver se instrumenten en daarnaast had elke groep een eigen muzikale in breng. De kinderen luisterden naar een verhaal, verteld door juf Josien v.d. Velde en kregen na afloop een zakje fruit en een boek. De avond tevoren vierden de kleu ters in de gemeenschapsruimte - gadegeslagen door vele ouders - hun eigen kerstfeest. Ze zeiden hun tekstjes op en zongen kerstliederen. Juf Marian Melis vertelde een span nend verhaal over de vier kaarsjes voor advent en juf José de Klerk nam het bijbelverhaal over de wij zen uit het oosten voor haar reke ning. Met een zakje fruit en een boek gingen de kleuters naar huis. De volgende morgen herhaalden ze hun programma in Maartenshof en overhandigden alle bewoners een kalendertje. De afgelopen maand hebben de kin deren een groot aantal dozen gevuld voor Roemenië. De actie, gesteund door familie Noom uit Scherpenisse, was bedoeld om een aantal kinderen in dat land een 'kerstpakket' te ge ven. Ruim zestig dozen zijn gevuld met speelgoed, voedsel en verzor gingsartikelen. De kerstmarkt die vorige week op De Rieburch is gehouden, heeft voor de school 2000 gulden opgebracht. In de sfeervol versierde school wa ren er allerlei actie viteiten voor jong en oud, die een goede belangstelling trokken. Vooral het muzikale optre den van de kinderen werd gewaar deerd. De organisatoren, die enkele maanden intensief aan het werk zijn geweest, kijken terug op een ge slaagd feest. Donderdagavond vierden alle groe pen met hun leerkracht op eigen wij ze kerst. In alle lokalen stonden kerstbomen. Veel versieringen wa ren, evenals kerststukjes, door de kinderen zelf gemaakt. Een kerst spel, muziek, zang en een verhaal waren de ingrediënten voor deze viering. De kerstmarkt van de Oosterschel- deschool heeft, na aftrek van de kos ten, ruim 800 gulden opgebracht. Met de opbrengst van de eerdere ac tie 'heitje voor een karweitje' kan er zodoende ruim 1100 gulden naar een project in India. Een vrijwillig ster van hier zal er persoonlijk voor zorgen dat het geld op de juiste ma nier besteed wordt. Met 90 gulden bijvoorbeeld kan een heel weeshuis een fatsoenlijke maaltijd voorgezet worden in plaats van een kommetje droge rijst. En voor vijf tientjes kan iemand geholpen worden met het opzetten van een eigen bedrijfje. Donderdagavond werd begonnen met een lichtjestocht door het dorp. Drie trommelaars en de kerstman brachten de met een kerstmuts ge tooide en van een lichtje voorziene kinderen naar het Holland Huis, waar voorzitter J. van Gorsel van de medezeggenschapsraad de markt opende. Er was vanalles te koop, zo als glühwein, kerststukjes, zelfge maakte kaarten en jam en tweede hands speelgoed. Er was een loterij, een grabbelton en kinderen konden zich laten schminken. Groepjes leer lingen en de Snowboards (twee on derwijzers) traden doorlopend op. Men kijkt terug op een geslaagde kerstmarkt. OLIEBOLLEN!! Ook dit jaar bakt de Oranjever. Pr. Willem Alexander ze weer bruin op OUDEJAARSDAG. Afhalen vanaf 8 uur in het Holland Huis. Bij u thuis bezorgd? Even 662341 of 06-54945666 bellen en ze komen eraan! Het bestuur. Advertentie I.M. In de biljartcompetitie van Tolrust speelde J. Uijl met 21 beurten de kortste partij tegen zijn naamgenoot M. Uijl. C. Nagelkerke maakte met twaalf caramboles de hoogste serie en had tevens het beste gemiddelde (2,36). De uitslagen: W. Bijl-L. Bijl 6,44-10; C. Nagelkerke-A. Burgers 7,18-10; A. Schot-R. Vogelaar 10- 9,66; J. Uijl-C. Bal 10-3,33; A. Burgers-L. Bijl 10-9; A. Schot-M. Hage 10-8,26; C. Nagelkerke-A. Schot 7,75-10; C. Nagelkerke-M. Uijl 10-6,21; J. Uijl-M. Uijl 10-6,9. ZIE VERDER PAGINA 3 U kunt ons op dezelfde manier bereiken als tijdens ande re weekenddiensten. Mocht dit niet via de telefoon kun nen, dan wordt u verzocht naar de praktijk te komen. Alleen in levensbedreigende situaties kan ook via de meid- posten (zie Tholenderwijs in de Thoolse Bode) hulp wor den ingeroepen. Advertentie I.M. Menig automobilist werd op de afrit van de Thoolse brug aan de kant gezet voor een bekeuring of een compliment. In het kader van het gericht ver keerstoezicht, hield de politie maandag gordelcontroles op Tholen. In de ochtenduren wer den vele bestuurders aangehou den op de afrit van de Thoolse brug bij de kruising met de Del taweg en Oud-Vossemeersedijk. Drie agenten van het verkeers- team uit Kruiningen dirigeerden de bestuurders naar de vlucht strook en menigeen ontving een bekeuring. „Ook als we zien dat ze in de bocht nog snel even de gordel omdoen. Maar dat moet je dan wel zeker weten, want als zoiets voorkomt bij de rechtbank, dan moet je wel oprecht je hand op kunnen steken en de eed afleg gen", zegt één van de Kruiningse agenten. Voor het niet dragen van gordels achterin de auto, delen de dienders nog waarschuwingen uit. Hoewel het al lang verplicht is om (indien er gordels zitten) de riemen ook op de achterbank om te doen. Sinds vorig jaar is er een inbouwverplichting bij nieuwe wagens. Van de aangehouden au tomobilisten draagt ongeveer één op de tien de gordel niet. „Ik denk dat de Tholenaren op zich redelijk trouw zijn in het dragen van de gordel. Maar met name de Belgische bestuurders laten het nog al eens afweten." Hoeveel be keuringen er maandag zijn uitge deeld, is nog niet bekend. De ba lans wordt per week opgemaakt. Vorige week werden er op Tholen twintig bestuurders bekeurd voor het niet dragen van de vei- iigheidsgordel. Toen werden er ook 102 bestuurders op de bon geslingerd voor het overtreden van de maximum snelheid op on der meer de Postweg bij Poort vliet. Vrijdag 31 december, zaterdag 1 en zondag 2 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Den Ouden, za 9.30 u. ds. Den Ouden, zo 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Erpaus, Lexmond HERV. GEM. IMMANUEL vr 19 u. ds. Balk. zo 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Monshouwer. za 10 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Hoffman. 17 u. past. Hondius. CHR. GEREF. KERK vr 17 u. ds. Van der Zwan. za 9 u. ds. Van der Zwan. zo 10 u. ds. v.d. Sluys, Nieuwpoort. 18.30 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. De Jongste. za 10 u. ds. De Jongste. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Pieper. R.K.-KERK vr 19 u. eucharistieviering, za 11 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Snijder, za 10 u. ds. Snijder, zo 10 u. ds. v.d. Pol, Dinteloord. 18.30 u. ds. De Haan, Oosterland. GEREF. KERK vr 18 u. dhr. Hondius. zo 10 u. ds. Poppe, 's Hertogenbosch. CHR. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Van der Zwan. za 11 u. ds. Van der Zwan. zo 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. v.d. Sluys. GEREF. GEM. IN NED. vr 18.30 u. leesdienst. za 10 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 17.30 u. eucharistieviering, za 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Hoek. za 10 u. ds. Hoek. zo 10 en 18 u. ds. Quist, Opheusden. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 5/1 19.30 u. ds. Beens. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. za 9.45 u. leesdienst. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Kommers. za 10 u. ds. Kommers. zo 10 u. ds. v.d. Berg, Asperen. 18 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. OUD GEREF GEM. vr 19 u. leesdienst. za 9.30. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE vr 16.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. za 9.30 u. kand. De Groot, zo 9.30 en 14.30 u. ds. Kot. HERV. GEM. REHOBOTH vr 19 u. ds. De Goei. zo 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 14.30 en 18.30 u. lees dienst. do 6/1 19.30 u. dhr. Gerritsen, Hardinxveld. GEREF GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Lohuis. za 9.30 u. ds. Lohuis, bev. ambtsdr. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Simons, Goudswaard. GEREF. GEM. vr 19 u. dhr. Tuinier, H.I.-Ambacht. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. vr 19.30 u. ds. Van der Sleen. za 9.30 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Egas. za 10 u. ds. Egas. zo 10 u. ds. Ouwerkerk, Zetten-An- delst. 18 u. ds. Egas. GEREF KERK vr 19 u. ds. Broere. za 10 u. ds. Broere (dienst in Tholen) zo 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. dienst. GEREF. GEM. vr 15.30 u. stud. Tuinier, H.I. Am bacht. za 10 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Klein, za 9.30 u. ds. Klein, zo 9.30 u. ds. Messemaker, Kamerik. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. vr 15 u. ds. De Jongste, za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. leesdienst. za 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. zo 10 u. ds. v.d. Hauw, Maasland. Het Zeeuws Museum heeft op een veiling in Amsterdam een zeldzame gouden kluwenhouder uit 1753 - in Middelburg gemaakt - aangekocht. De kluwenhouder werd gebruikt bij borduur- en tamboereerwerk. HUISARTSEN Zaterdag 1 en zondag 2 januari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za dr. Janssen, St.-Maartensdijk, tel. 664126. zo dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: za dr. Van Doesburg, tel. 572500. zo dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandartsen Surminski en Teixeira Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113.-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Wennekers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr' 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10.30. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0164- 258920 van 13-14 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 en vrijdag 31 dec. donderdag 30 9.10-21.55 vrijdag 31 10.15-23.00 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Garantie Sloth. De lokale omroep Sloth heeft de gemeente gevraagd ga rant te staan voor een lening van 30.000 gulden. Met dat geld wil Sloth een mengpaneel, twee cd- en twee minidiscspelers, software en randap paratuur in de studio vervangen en een tweede computer aanschaffen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2