THOLEN THOLEN Buys Partners DO DE TSl Schipper Accountants wensen u een voorspoedig nieuwjaar ESKES Van Pijkeren v Van Leeuwen DEföpRTE CONCORDIA basta klimaatservice zuid bv VASTGOED BV HAN OVERBEEKE DE BLOEMENHAL T11! Bouw DE BUREN POEDERCOATING wenst u een voorspoedig nieuwjaar Schildersbedrijf L. v.d. Hoofd Wenst alle clientèlefamilie vrienden en bekenden een gezond en voorspoedig nieuwjaar AUTOBEDRIJF Wij wensen alle donateurs, begunstigers en vrienden een voorspoedig nieuwjaar toe Allen een gelukkig 2000 toegewenst wenst allen een goed 2000 Donderdag 30 december 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Administratiekantoor J.M. ZOETEWEIJ-VAN GORSEL Alle medewerkers van gerechtsdeurwaarderspraktijk b.v. wensen u een voorspoedig en gezond nieuwjaar Tholen Ondernemersweg 5 Tel. 0166-605614 Zierikzee Nieuwe Haven 147 Tel. 0111-420488 Een voorspoedig nieuwjaar toegewenst door UTD-wederverkoper en C.S.M. bietenagent wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. Dierenspeciaalzaak VAN TIENEN MOLNAR GOLFPAK B.V. Markt 8-10 Tholen Tel. 0166-602425 Fax 0166-603452 Familie Jansen Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-602780 FAMILIE V.D. JAGT bezorger van de Eendrachtbode in het centrum Thoolse Damclub "DE EENDRACHT" wenst leden, donateurs en verdere damvrienden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR TOE CMLs wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Ohmstraat 2 Tholen Bestuur en leden van de kon. muziekvereniging THOLEN Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder o cu) o 1121 o Govaarts wensen u een gezond voorspoedig 2000 en Volleybalvereniging Intraco AVC '87 Energieweg 10 Tholen Watervliethof 17 Tholen Ri STURRIS Hoogstraat 2, Tholen, 0166-602237 Weststraat 11, Sint-Annaland, tel. 0166-652382 wenst familie, klanten, vrienden en bekenden een goed, voorspoedig en gezond 2000 Ten Ankerweg 78 Tholen Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 Bakstraat 11Tholen wenst een ieder een gezond en gelukkig 2000 wenst iedereen een voorspoedig 2000 Slabbecoornweg 43 Tel. 0166-603071 4691 RZ Tholen Fax 0166-602017 CAFÉ Paula, Said, Roman en medewerkers wensen familie, vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar A De reconstructies aan wegen brachten in Tholen dit jaar de nodige consternatie teweeg onder de bevolking. De Molenvlietsestraat bleek door een rekenfoutje zes ton duurder uit te vallen dan was gepland. Het verdwijnen van parkeerplaatsen in de aanvankelijke opzet stuitte op zoveel weerstand van de bewoners, dat dit werd teruggedraaid. Na de tweede fase van de reconstruc tie Ten Ankerweg, stond nu de derde fase op de rol, gecombineerd met de Molenvlietsedijk. Ve le protesten en bezwaren van bewoners van de Ten Ankerweg tegen het plan (er komt een fiets pad vlak langs de huizen, de stoep wordt versmald, er komt een rotonde in plaats van de stop lichten met voetgangersoversteekplaats en het voetpad langs de Vest wordt lager gelegd) haal den niets uit. Tijdens het kern bezoek liet het gemeentebestuur ouders en kinderen die de bezwa ren nog eens uiteen willen zetten, in de regen staan. De reconstructie werd ook door de raad aanvaard. Dat betekent dat er op de Molenvlietsedijk een soort parallelweg wordt aangelegd bij de scholen, waar ouders hun kinderen met de auto af kunnen zetten. Dat zou de verkeerschaos die er nu (met name in de winter) heerst, moeten voorkomen. Maar de werkzaamheden zelf, le veren een flinke overlast op voor het verkeer. Met name de Oudelandsestraat en -poort (de snel ste toegangsroute van de Ten Ankerweg naar Buitenzorg, sinds een deel van de Ten Ankerweg op de schop is) hebben last van de extra verkeersstroom. Boze bewoners zetten vuilniscontai ners op het randje van de stoep om te voorkomen dat auto's over het trottoir rijden. Kassier J.A. Boogaart kreeg van de Centrale Volks bank een oorkonde omdat het kwart miljoen gul den aan spaargeld was bereikt. In zeven jaar tijd was het tegoed gestegen van 80.000 gulden tot die 250 mille. De landelijk bekende schaakgrootmeester Jan Hein Donner moest het in een simultaanwedstrijd te Vlissingen afleggen tegen de jeugdige Ad Vis. Ook huisarts A.W.A. de Looze en T. van Maanen van de plaatselijke schaakvereniging waren onder de 240 tegenstanders van Donner, maar zij verloren. Molen De Jager aan de Hikseweg werd grondig ge restaureerd. Aan het sterk verwaarloosde bouw werk, eigendom van De Hollandsche Molen, had den de molenmakers de handen vol. Vele houten onderdelen moesten vervangen worden, de kap vernieuwd, metsel- en voegwerk gerepareerd en de buitenkant opnieuw geschilderd. Kosten 56.000 gulden. Waar tegenwoordig een speciale vergunning nodig is en zeegroenten nog slechts op enkele aangewe zen plaatsen gesneden mogen worden, was dat een kwart eeuw geleden anders. Eind maart was er, zeer vroeg als gevolg van de zachte winter, op het schor aan de Hollarepolder binnen een kwartier een maal lamsoren te vergaren. Hinder was er van zeewier, maar een flink hoog tij en wat wind zou den dat kunnen oplossen. Snijders konden genie ten van het gefluit van allerlei soorten vogels. Te genwoordig is het buitendijkse Oosterscheldege- bied allereerst hün territorium. Judoka Rinus Govers had een topjaar. Eerst werd hij Zuid-Nederlands kampioen in zijn sport en ver volgens veroverde hij in Nijmegen de nationale ti tel in het half middengewicht. Dorpsgenote Lia Duine veroverde op het wereldkampioenschap zwemmen voor gehandicapten, in Engeland, drie gouden medailles. Inwoner David Hendrikse van SINT-ANNALAND ging met pensioen als bode-incasseerder van het ziekenfonds MZB. In de ruim 28 jaar dat hij dit werk deed, was hij niet meer dan veertien dagen ziek. Hendrikse was vooral bekend bij de kinderen, die van hem een blauw stempeltje D.H. op de hand kregen. Behalve in zijn woonplaats, inde hij de pre mies in Oud-Vossemeer, Stavenisse, Scherpenisse en Poortvliet. Hij deed dat altijd op de fiets. Hen drikse werd opgevolgd door G. Boudeling uit Sint- Philipsland. Het Wezen-Armbestuur kreeg in de persoon van M.Ph. van der Weele een nieuwe voorzitter, als op volger van L.l. Goedegebuure. De instelling liet twintig huurwoningen bouwen aan de Burg. Baas straat. De eerste zes daarvan werden toegewezen aan W. Scherpenisse, P. Moerland, H. Vroegop, M. van Beek, G. de Jonge en J. Volkrijk. Voetbalvereniging WHS nam de nieuwe kleedka mers en kantine officieel in gebruik. De accommo datie kwam met veel inzet van de eigen leden tot stand. Als grote wens hield de club een tweede wedstrijdveld, want met 90 jeugdleden kon men op één veld nauwelijks meer uit de voeten. Sportief was dit een succesvol jaar, want het eerste elftal werd onder leiding van trainer De Frel kampioen in de derde klasse KNVB en zodoende de eerste Thoolse tweedeklasser. Bij een prijsvraag van het Rotterdamse kledingbe drijf Coster won G. Quaak van de Javadijk een vliegreis naar de voetbalwedstrijd Nederland-Uru- guay, die tijdens het wereldkampioenschap in West- Duitsland werd gespeeld. Oranje won met 2-0, Het dorp kreeg onverwacht prinselijk bezoek. Prin ses Margriet en haar gezin deden namelijk met de Piet Hein de jachthaven aan en besloten in de Voorstraat te gaan winkelen. De jonge prinsen kre gen trek in een ijsje, zodat mevrouw Goedege buure van cafetaria Anja de hoge gasten in de zaak kreeg. En ze had het aanvankelijk niet eens in de gaten. Het voormalige badhuis - dat voor het laatst als bi bliotheek in gebruik was - werd door de gemeente voor 3283 gulden terugverkocht aan het Groene Kruis. Dat ging er de grotere verplegingsartikelen opslaan. De gemeenteraad trok 169.400 gulden uit voor de aanleg van een sportveld in STAVENIS SE. De SGP stemde om principiële redenen tegen en herinnerde aan de handtekeningenactie die in het dorp was gevoerd om de aanleg van het veld aan de Pilootweg te voorkomen. De plaats lag vol gens hen te dicht bij het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente. Tot aan de Kroon toe werd geprocedeerd, maar de gemeente werd in het gelijk gesteld. Met De Schalm kreeg het dorp een unieke, nieuwe, lagere school: de eerste in het land met een demon tabele constructie zodat alle tussenwanden verwij derd konden worden om er één ruimte van te ma ken. Het ontwerp was van directeur P.A. Boot van gemeentewerken. Mevrouw Van der Slikke-de Schipper bedacht de naam. De oudste inwoner, Martinus Moerland, vierde zijn honderdste verjaardag. Hij woonde met een onge trouwde zoon zelfstandig aan de Oudelandsedijk en had zich in zijn leven opgewerkt van boerenknecht tot klein landbouwer. Moerland was ook bode van de ambachtsheerlijkheid. Het echtpaar Priem-Moerland begon in de Voor straat een winkel in aardappelen, groenten, fruit en levensmiddelen. Burgemeester Van Boeijen prees initiatief en durf van de ondernemers in een tijd dat de middenstand het moeilijk had. Het pand was voorheen hotel-café-restaurant. Tijdens een kernbezoek van het gemeentebestuur klonk bij de inwoners bezorgdheid door over de leefbaarheid. Er werd aangedrongen op meer nieuwbouw, om te voorkomen dat alsmaar meer jongeren uit het dorp zouden vertrekken. Dat zou in het belang zijn van onder meer het verenigingsle ven. Overigens zou Beter Wonen in het volgende jaar tien woningen gaan bouwen. In ieder geval kreeg men dit jaar een telefooncel op het Van der Lek de Clercqplein. Maar liefst 21% van de inwo ners vond dat de kleine kernen sinds de herindeling te weinig aandacht kregen. Dat bleek uit het rapport dat mr. J.B.J.M. ten Berge in opdracht van het ge meentebestuur maakte en dat bekend werd als 'het oranje boekje'. De officiële titel luidde: 'Het platte land: proeftuin voor gedecentraliseerd bestuur'. In het Keeten aan de Scheldsedijk verdronk een 32-ja- rige man uit Baarle-Nassau, vader van twee kinde ren. Hij wilde van een zandplaat naar een andere zandplaat waden en werd daarbij verrast door een diepe geul. De man kon niet zwemmen, verdween onder water en hulp kwam te laat. Twee mannen uit Roosendaal en Breda werden door de politie opgepakt nadat ze van een akker aan de Keetenweg enkele zakken aardappelen hadden gestolen. Akkerbouwer H. Smits betrapte hen 's nachts op heterdaad en gaf het kenteken door van de auto waarin de mannen ervandoor gingen. wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar De jeugdsoos Thjos is al sinds de oprichting wat aan het kwakkelen. Wisselende samenstel ling en aantal leden van het bestuur en een dito bezoek, maken dat het nog niet echt goed loopt. Uiteindelijk blijft er dan ook geen bestuur meer over en als de nood aan de man komt, dan is de oplossing nabij. Na de zomervakantie begint de Thjos - die dit jaar het eerste lus trum vierde - met een compleet nieuw bestuur. De ruimte in gemeenschapscentrum Meulvliet is inmiddels wel aardig aangekleed. Met nieuwe initiatieven zoals een kindermiddag (voor jongere jeugd) en thema-avonden, wil het bestuur meer publiek trekken. Ook wil men in het jeugdhonk een jip (jongereninformatiepunt) tot stand brengen. Om de kosten wat te drukken, ging men op zoek naar sponsors die in geld of natura een bijdrage willen leveren. Al met al ziet men de toekomst weer wat zonniger in. wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 Las- Metaal, Constructie- en Plaatbewerking wenst allen een gelukkig nieuwjaar Volts t raat 10 4691 RE Tholen Tel.: 0166 - 605930 Fax: 0166-605554 Autotel.: 06 - 51402982 A D V 0 C ATEN Vossemeersepoort 6 Postbus 24 Tevens vestigingen 4690 AA Tholen Tel, 0166 - 605000 te Goes en Zierikzee Fox 0166 - 604455 Slabbecoornweg 36 4691 RZ Tholen Telefoon 0166-603981 Telefax 0166-607180 E-mail:kortea@zeelandnet.n! BOUWBEDRIJF Allen een voorspoedig 2000 toegewenst O Slabbecoornweg 36 Telefoon 0166-605775 4691 RZ Tholen Telefax 0166 - 607180 wenst haar trainers, leden, senioren en donateurs een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Tholen waarborginstallateur alle klanten, bekenden en toekomstige klanten een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar toegewenst koeling, airco, be- en ontvochtiging industriële ontstoffing en filtrage elektra, meet- en regelinstallaties pers, blaas en vacuümlucht U kunt bij ons terecht voor: Luchtverwarming 1 Hemelwaterafvoer en riolering 1 Koud- en warmwaterinstallatie 1 Gasleiding Voltstraat 2a - 4691 RE Tholén, Postbus 14 - 4690 AA Tholen Tel. 0166-604062-603712, fax 0166-602007 Van ontwerp tot en met oplevering, wij zijn u graag van dienst •Ventilatie Brandbestrijdingsinstallatie

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17