Gezellige kerstmarkt Clarity in stal NIEUW Gratis Plaatselijk nieuws DEURLOO 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 december 1999 Bushalte geschrapt Ten Ankerweg vertraagd Klaverjassen Alcohol op straat Bomen Ten Ankerweg Weg vervalt Sanering Slachtveld Over de kop AUTOSCHADE Auto gestolen K. Hommel leidt Treffers Tevens verkrijgbaar vele soorten verse vis, zoals: TONG, TARBOT, TONIJN, FOREL, ZALM, PALING, SCHOLFILET, alsmede gerookte en gebakken vis. Mossel- en zeevishandel Contr' Esearpe 11 Tholen, Tel. 0166-602799. Wij wensen u prettige feestdagen H IJsclub heeft groot draagvlak Weg overgedragen Spektakelkoor zoekt zangers Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Boomwortels weg Maar zes vissen Bouw van loods Bazen wint biljartronde Haagbeuk Reigerlaan Televisie en radio gewonnen Klaverjassen Geen monument meer Kerstman trekt prijzen Predikant bedankt Van Dijke schiet best Woningbouw Kuikenstal akkoord BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE DAG EN NACHT Het bezwaar van de familie Neele uit Sint-Philipsland tegen het schrappen van de bushalte aan de Mossellaan voor lijn 102 van de BBA, wordt niet gehonoreerd. Ge deputeerde staten komen tot de con clusie dat hun eerdere beslissing op goede gronden tot stand is geko men, na afweging van de verschil lende belangen. De reconstructie van de Ten Anker- weg duurt langer dan was gepland. Het slechte weer gooit roet in het eten. Voor 23 december is het werk nog niet klaar. Dat zei chef civiele techniek W.A. Blaas maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling op een vraag van J. van den Donker (D66). Deze wilde we ten of de weg voor de feestdagen gereed is zodat de problemen in de Oudelandsestraat en Oudelandse- poort voorbij zijn. Nu rijden veel Tholenaren uit Buitenzorg via deze straat naar het centrum en terug. Volgens van den Donker is deze si tuatie onhoudbaar en heeft het col lege te 'lichtvaardig' over de gevol gen van de reconstructie gedacht. De D66'er wilde weten of de Ten Ankerweg niet voor de helft berijd baar kan worden gemaakt, maar dat is volgens Blaas onmogelijk. „De weg moest een paar keer dwars doorgegraven worden. Een deel van de verharding kan de verkeerslast niet aan. De zaak wordt daar hele maal verbouwd." Van den Donker stelde voor naar een andere ontsluiting te zoeken, maar wethouder K.A. Heijboer zei geen oplossing te hebben. „Het is de moeilijkste situatie die we kun nen hebben." Anita Aarnoudse heeft donderdag de wedstrijd gewonnen van klaver- jasclub Stad Tholen. Daarin streden 26 deelnemers om de ereplaatsen. De topvijf was als volgt: 1. Anita Aarnoudse 5821 p; 2. Marion Opree 5264 p; 3. Edward Tazelaar 5228 p; 4. Marie Verkerke 5011 p; 5. Coby Leijdekkers 4857 p. Zaterdagavond organiseert de ver eniging het jaarlijkse kersttoernooi in café De Kroon. Aanvang half acht. Op de Grote Markt in Goes is het afgelopen weekeinde een 33-jarige Tholenaar bekeurd. Deze vertoonde zich met alcoholhoudende drank op de openbare weg. Het kostte hem acht tientjes. Een schoonheidsfoutje. Zo typeerde wethouder K.A. Heijboer het kap pen van 82 bomen aan de Ten An kerweg zonder vergunning. E. Frig- ge-Hogesteeger (VVD) vond het maar een vreemde situatie dat de gemeente er door een advocaat voor wordt aangeklaagd. Ze wilde weten of de gemeente een kapvergunning nodig heeft. Ook A.L. Piet (RPF/GPV) verbaas de zich over de gang van zaken. „Vreemd dat de gemeente zelf een kapvergunning verleent. Wat is de toetsing?" Heijboer gaf toe dat de gemeente nalatig was geweest. „Er had op tijd een kapvergunning moeten liggen, maar er moesten bomen gerooid worden. Ervaring bij vorig werk heeft ons geleerd bomen weg te ha len als er kavels verlegd moeten worden. Ook voor de veiligheid is dat beter. Bij storm is het ook erg gevaarlijk. Tussen het kappen en het verstrekken van de vergunning za ten enkele dagen. Het is een schoonheidsfoutje. Er ligt al een nieuw beplantingsplan en daar heeft de raad mee ingestemd." Een anderhalf jaar geleden aan Ri- traco verkocht stuk van de Slabbe- coornweg wordt onttrokken aan het openbaar verkeer. De 1035 vierkan te meter ontsluitingsweg op het in dustrieterrein wordt uitsluitend ge bruikt door Ritraco/Nestaan, dat de grond aan weerszijden ervan in ei gendom heeft. Handhaven van de weg is een belemmering voor de ontwikkeling van het bedrijf. Door de weg aan het openbaar verkeer te onttrekken, wordt die belemmering weggenomen. In gevallen van bodemverontreini ging zal degene die profijt heeft van een eventuele sanering gevraagd kunnen worden om de kosten voor zijn rekening te nemen. Naast de veroorzaker zijn eigenaar en gebrui ker in de gewijzigde wetgeving na drukkelijk in beeld gekomen. Dat schrijft de provincie aan Achmea Rechtsbijstand, die de eigenaar ver tegenwoordigt van een loods op het Slachtveld. Bodemonderzoek op die plek heeft een verontreiniging aangetoond, die ontstaan zou zijn rond 1983/1984. In 1985 kocht de betrokkene de loods. Hij heeft de gemeente aan sprakelijk gesteld voor het niet bij de provincie melden van de vervui ling. En legt de verantwoordelijk heid voor het probleem bij de over heid. Weliswaar nam die tot enkele jaren geleden de uitvoering van on derzoek en sanering voor haar reke ning, maar tegenwoordig is men meer een vangnet. In eerste instan tie zal geprobeerd worden de ver oorzaker voor de kosten te laten op draaien. De provincie kent de onderzoeksresultaten omtrent de vervuiling niet en zou die graag hebben om te kunnen beoordelen of er een vervolg moet komen en wie er voor de kosten moet opdraaien. Oud- Vossemeer Rond middernacht dinsdagavond is een auto in de sloot beland langs de Oud-Vossemeersedijk. In een flau we bocht ter hoogte van de Betho ging de 45-jarige bestuurder uit Zierikzee over de kop en kwam in de sloot naast de dijk terecht. De man bleef ongedeerd. Een 30-jarige bromfietser hield maandagmorgen rugklachten over aan een aanrijding - eveneens op de Oud-Vossemeersedijk - met een au tomobilist uit Bergen op Zoom. De bromfietser verleende ter hoogte van de Leguitseweg bij het overste ken geen voorrang. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Een bewoner van de Marehoek- straat ontdekte vrijdagmorgen dat zijn auto was gestolen. De Citroën met kenteken RG-14-NJ stond op een parkeerplaats vlakbij de wo ning. Uit cijfers blijkt dat vorig jaar in ons land iets meer dan 30.000 au to's zijn gestolen, voor het meren deel personenauto's. Daarvan is 59% teruggevonden. Vier van de tien worden verkocht naar het bui tenland. Op de helft van de biljartcompetitie van De Treffers gaat K. Hommel aan de leiding. Hij behaalde 117,14 moyennepunten uit twaalf partijen. D. van Driel is tweede met 113,9 p; 3. D. den Hollander 110,28 p; 4. C. Burgers 110,17 p; 5. J. van Daalen 109,78 p. B. den Hollander noteer de tot nu toe de kortste partij met 16 beurten, terwijl C. Burgers en J. Etienne met 17 caramboles de hoogste serie maakten. Uitslagen van de laatste speelronde: J. van Daalen-D. den Hollander 8,69-10; K. Hommel-C. Burgers 10-7,75; D. van Driel-N. Rooijak- kers 10-6,6; B. den Hollander-I. Hommel 10-7,04; J. Etienne-J. Hommel 10-8,68; L. van Wezel-K. Hommel 7,5-10; J. Etienne-H. Hommel 10-4,73; R Vis-P. de Leeuw 8,94-10. J. en K. Hommel maakten met 12 caramboles de Voor de komende feestdagen verzorgen wij, evenals voorgaande jaren, uw koude schotels en borrelgarnituur met vis, vlees en kaas Folders liggen klaar in de winkel of worden op verzoek toegezonden. VERSE FRIET!! Diverse soorten salades en paté's. Heerlijk op stokbrood! Verder de door ons zelf geïmporteerde fijne soepen uit Frankrijk *bestel tijdig *bestel tijdig Advertentie I.M. hoogste serie, de kortste partij (20 beurten) en het beste gemiddelde (2,65) kwamen op naam van J. Etienne. Sint-Annaland Het aantal gezinsleden van de ijs- club is het afgelopen jaar met 24 toegenomen tot 123. Een gezins- kaart kost 24 gulden, tegenover een individueel lidmaatschap ƒ7,50. Met vier schaatsliefhebbers in een gezin is het collectieve lidmaat schap dus al voordeliger. Toch kwa men er nog 15 individuele leden bij, waarmee dat aantal op 925 kwam. Het aantal donateurs groeide met 4 tot 68, die vijf gulden contributie betalen. „De vereniging heeft dus een zeer breed draagvlak onder de plaatselijke bevolking", conclu deerde voorzitter J.P. Moerland vrij dagavond tijdens de 73ste algemene vergadering in het Baeken, die door 23 leden werd bijgewoond. Het en treegeld voor niet-leden is een rijks daalder per dagdeel, evenveel als het inschrijfgeld voor nieuwe leden. Twee leden overleden er het afgelo pen jaar: oud-bestuurslid en erelid J.Th. Kurvink en P.J. Rijnberg. Hiervoor werd een ogenblik stilte gehouden. Penningmeester Iz. Vroegop meld de een gunstig financieel jaar met 20.102 gulden aan inkomsten en 13.026 gulden aan uitgaven. Daar door steeg de reserve tot 15.844 gulden. De financiële commissie bestond uit Coby den Engelsman en Lenie Elenbaas. Secretaris D.L. Ha- ge en voorzitter Moerland waren periodiek aftredend en werden bei den herkozen. Dat gold ook voor de commissarissen Hans Burgers en René Moerland. Daarentegen stopte Theo Dunki Jacobs er na 25 jaar op eigen verzoek mee. Hij wilde zijn taak voortaan aan jongeren overla ten. De voorzitter bedankte hem voor zijn actieve bijdrage aan het onderhoud van de baan en bij wed strijden, sinds 14 december 1974. De vertrekkende commissaris werd een attentie thuisbezorgd. Bode C.J. Koopman werd herbenoemd. Wanneer er voldoende vrijwilligers zijn, zal de ijsclub tijdens de viering van 525 jaar Sint-Annaland op 8 ju li 2000 met een eigen wagen mee doen aan de optocht. Het waterschap neemt van de ge meente het beheer en onderhoud over van het stuk Ceciliaweg bin nen de bebouwde kom op het be drijventerrein. In de toekomst zal Zeeuwse Eilanden het weggedeelte in eigendom verkrijgen. De com missie onroerende zaken van de gemeente heeft er 4,5 jaar geleden al positief over geadviseerd. Naast figuranten en acteurs voor het Setallands Spektakel zijn ook zangers en zangeressen nodig voor een speciaal Spektakelkoor. Dit koor vormt, samen met de konink lijke fanfare Accelerando, de muzi kale basis van het evenement. Het Setallands Spektakel is een open lucht-theateruitvoering op 5 en 6 juli, die in het teken zal staan van 525 jaar Sint-Annaland. Het Spektakelkoor gaat uit een ge mengde bezetting bestaan en staat open voor zowel mensen met als Donderdag, vrijdag en zaterdag Magere runderlappen of sucade 1 kg 17,- Soeppakket 6,75 Kipfilet 500 gram 6,50 Kippenbouten 1 kg 3,25 KERSTAANBIEDINGEN Varkensrollade vanaf 15,- per kg Runderrollade vanaf 17,- per kg Malse biefstuk 250 gram 7,25 Kerstbeenham 100 gram 2,50 Coburger rauwe ham 100 gram 2,50 Kerstsalade 100 gram ƒ2,25 Kersttijd: Wij wairjöt voor u* uwtjourutet-, fondue*-, steentjrül- kapjes- etc saladeschoteü. Tevens het bete wij voor u* vers rund-, varkens- etc kalfsvlees, kalkoetc etc kip-. Wij ivetuetc u*cjestellieje-feestdag etc! Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. zonder ervaring. Het belangrijkste is een grote mate van enthousias me, inzet en de nodige vrije tijd. De technische leiding is in handen van koordirigent Rinus van Gorsel uit Sint-Maartensdijk. Wanneer het aantal aanmeldingen niet toerei kend zal zijn, wordt er doelgericht verder gezocht of eventueel ontbre kende stemmen bijgevraagd. Het repertoire is afwisselend. Het bestaat uit een aantal klassieke mu ziekwerken, maar ook wordt er een speciaal Setallandse Hymne ge componeerd door Pierre van Broekhoven. Die hymne zal in di verse muziekstijlen uitgevoerd gaan worden, variërend van klas siek tot modern. De repetitieavond wordt in onder ling overleg met de aangemelde koorleden bepaald. In ieder geval zal er niet op de avonden gerepe teerd gaan worden waarop de be staande koren in het dorp hun repe titie houden. Afhankelijk van de samenstelling van het Spektakel koor wordt er een repetitieschema vastgesteld. Onder de deskundige leiding van regisseur Cees van Broekhoven, orkestdirigent Pierre van Broekhoven en koordirigent Rinus van Gorsel zal er gewerkt worden aan een evenement waar nog lang over nagepraat zal wor den. Aanmelden kan bij Bram Goe- degebuure, Voorstraat 46 (tel. 652402), Imanda van Vossen, 's Gravenkreek 34 (tel. 652122) of Jack Westdorp, Voorstraat 42 (tel. 653522). De gemeente zal zo snel mogelijk de boomwortels weghalen aan de Prinses Beatrixstraat. De wortels zorgen voor overlast doordat ze de stoeptegels omhoog duwen. Over het opruimen van de wortels was een patstelling ontstaan tussen de gemeente en de omwonenden. De omwonenden vonden dat de ge meente de overlast ongedaan moest maken, de gemeente vond dat het niet haar taak was omdat de boom niet op gemeentegrond zou staan. Maar gebleken is dat de grond wel degelijk van de gemeente is, zo zei wethouder K.A. Heijboer maan dagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op een vraag van A.P. Kornaat (PvdA) over de kwestie die al jaren sleept. „We zullen de wortels zo snel mo gelijk opruimen," zei de wethou der. Sint-Maarten, De 44 deelnemers aan de boutwed strijd van de Oosterscheldevissers hebben maar zes vissen aan de haak geslagen. Uren stonden ze daarvoor in regen en storm te vis sen. Winnaar werd R. Neele met 970 p; 2. Ph. Bout 275 p; 3. J. Dierkx 100 p; 4. J. Verwijs 50 p. De leden kunnen op oudejaarsdag tussen twee en vier uur 's middags de nieuwe visvergunningen afhalen in het clubhuis. Het gemeentebestuur wil meewer ken aan het plan van A.M. Kloet om aan de Tweede Dijk een machi neberging/opslagloods te bouwen. De gemeenteraad wordt gevraagd vrijstelling te verlenen van het be stemmingsplan, wat nodig is omdat er op zeven meter uit de perceels- grens gebouwd gaat worden terwijl tien meter is voorgeschreven. M. Bazen heeft de eerste ronde ge wonnen van de biljartcompetitie van Bunny's Corner. Op de laatste wedstrijddag maakte B. Goedege- buure met 9 caramboles de hoogste serie, terwijl P. Bijl met 2,04 het beste gemiddelde scoorde. Uitsla gen: P. Bijl-P. van Beusichem 10- 7,65; K. Konijnenburg-N. Konij nenburg 10-7,65; M. Bazen-J. Bolier 10-8,24; B. Goedegebuure- R. Beauprez 10-4,8. Uitslag eerste ronde: 1. M. Bazen 82,5 p; 2. J. Bolier 80,59 p; 3. H. v.d. Berg 79,71 p; 4. K. Konijnen burg 79,71 p; 5. B. Goedegebuure 78,44 p; 6. P. Bijl 77,36 p; 7. J. Oostdijk 70,33 p; 8. N. Konijnen burg 68,82 p; 9. P. van Beusichem 65,88 p. Langs de vrijstaande woningen die aan de Reiger- en de Kluutlaan ko men, zal de gemeente een haagbeuk aanplanten. Dat staat in de verkoop voorwaarden van de betreffende bouwgrond. Voor de bouw van 13 vrijstaande en acht halfvrijstaande woningen is aan F. Lindhout te Sta- venisse 9474 vierkante meter grond verkocht voor 1.657.950 gulden (exclusief omzetbelasting). Van de kavels voor vrijstaande huizen is een strook van een meter nodig voor de haagbeuk, die 1,20 meter hoog mag zijn. Toekomstige bewoners zouden een inspanningsverplichting moeten aangaan om de beplanting te onderhouden. Zij mogen vanaf hun erf geen directe ontsluiting ma ken naar de straat. Bij de eindtrekking van het prijzen festival van de Spar supermarkt heeft N. Hogendoorn uit de Bos dreef dinsdagmiddag de hoofdprijs gewonnen van de vier weken duren de actie. Hij kreeg een televisie. Bij de laatste gewone trekking werd A. Vermeulen van de Molendijk de winnaar van een radio/cd-speler. R. van Putten heeft met ruime voor sprong de competitiewedstrijd ge wonnen van klaverjasvereniging De Pendelaars. Van Putten behaalde 5327 punten. Tweede werd P. Bazen met 4951 p; 3. J. v.d. Werf 4773 p; 4. M. den Haan 4638 p; 5. J. van Gorsel 4624 p; 6. A. Arts 4297 p; 7. A. Koetsier 4273 p; 8. P. van Blop- poel 4180 p; 9. L. Kampman 4140 p; 10. J. van Splunter 3995 p. Het pand Markt 56, eigendom van begrafenisonderneming Van Haaf- ten, is afgevoerd van het register van beschermde monumenten. De prijswinnaars van de winkelactie van middenstandsvereniging Samen Sterk komen uit vier verschillende plaatsen. Dat bleek tijdens de trek king, zaterdag in het Holland Huis, waar zo'n veertig belangstellenden aanwezig waren. De kerstman ver blijdde M. Suurland met een combi magnetronoven, mevr. Brons uit Poortvliet met een verzorgde cate ring, A. Nuijten uit Sint-Maartens dijk met een half varken, J.C. van As met een kinderfiets en J. Verhoef uit Sint-Annaland met een reische- que ter waarde van 300 gulden. Nog vele andere prijzen werden verloot. De elf deelnemende ondernemers zijn tevreden over het verloop van de actie. De lampionoptocht vooraf gaand aan de trekking ging vanwe ge het slechte weer niet door. Dominee A.J. Gunst uit Benthuizen heeft bedankt voor het beroep dat door de Gereformeerde Gemeente op hem was uitgebracht. A. van Dijke heeft zaterdag de win- terverschieting gewonnen van schut tersvereniging Cloveniersgilde. Hij schoot het dichtst bij zijn gemiddelde Veertien kinderen van een verjaardagspartijtje mochten op de kerstmarkt een potje met daarin een waxinelichtje beplakken. Kerstmarkten heb je in alle soor ten en maten. Sommige zijn niet meer dan een veredelde vlooien markt en andere worden gehou den in met de grootste zorg tot kerstkitsch omgebouwde waren huizen. Wat dat betreft was de kerstmarkt die het jongerenkoor Clarity in Stavenisse hield, in elk geval een uitzondering. Hoewel Clarity een Sint-Maartensdijks jongerenkoor is, werd de schuur van de familie De Wilde aan de Stavenisseweg uitgekozen als plek voor de kerstmarkt. Ook hier ont braken natuurlijk een kerstboom en de nodige slingers niet, maar verder had het toch meer van het kerstfeest dan menig ander evene ment dat in deze dagen wordt ge organiseerd. De schuur was schoongemaakt en voorzien van een aantal tafels waarop spullen werden verkocht of waaraan kin deren konden knutselen. Van die laatste gelegenheid maakten ook nog 14 kinderen gebruik die een verjaardagspartijtje hadden. Wat strobalen vormden een zithoekje en vanachter een stalmuurtje werden versnaperingen verstrekt zoals erwtensoep, wafels en koffie. Achterin de schuur lagen in een afgeschermd hoekje wat schapen en stond er een pony. Er was veel belangstelling voor deze kerst markt en het was dan ook af en toe best dringen in de schuur waarin ondanks de schoonmaak toch altijd zo'n kenmerkend luchtje blijft hangen van muffe, juten aardappelzakken. Maar de aanwezigen boekten dat onder het hoofdstukje 'charme' en wa ren blij even uit de regen te zijn die buiten gestadig neerstroomde. Voor de verstokte rokers en dege nen die het toilet wilden bezoeken (een Dixie op het erf) was de bui tenlucht overigens de enige plek, want in de schuur mocht aan die behoeften niet voldaan worden. Een gezellige bijeenkomst die ook nog eens opgeluisterd werd met enkele kerstliederen, ten gehore gebracht door Clarity. Dirigent M. Riedijk zong nog een lied solo en ook samen met alle aanwezi gen werden nog kerstliederen ge zongen. „Voor ons gaat het er echt om een leuke, gezellige kerstmarkt te organiseren. Als we uit de kosten komen, is het al goed. En als we nog wat verdie nen, dan is dat mooi meegeno men", zegt een zichtbaar tevre den dirigent M. Riedijk. Dat viel echter reuze mee. „Het was bo ven verwachting. We houden er zeker zo'n 2000 gulden aan over", zegt mevr. G. van der Maas uit Poortvliet. „En dan zat er ook nog een heel bedrag in de collectebus bij de uitgang. Dat geld is bestemd voor de Clini- clowns." Zondag 19 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Wüllschleger, Middel burg. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Jellema, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Kok. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. 19 u. dhr. v.d. Wiel, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. wo 22/12 20 u. Boeteviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Rijswijk. 18.30 u. ds. De Goei, St. Maartens dijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Ezinga, Yerseke. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Graaf. 18.30 u. ds. Velema. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. ma 20/12 20 u. volkskerstzang. di 21/12 18.30 u. boeteviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. v.d. Net. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 18 u. ds. Paul, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Korteweg. 14.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Veer, Gouda. 19 u. ds. Haasnoot, Zwijndrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.), 14 en 18.30 u. ds. Ka reis, Middelharnis. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. 14.30 u. ds. De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Oorschot, Zwijndrecht. 17 u. ds. Schaap, Strijen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Haamstede (H.A.). en dat was bepalend voor de uitslag. De boogschutters schoten op aange paste doelen. Op 29 december staat weer een prijs verschieting op het programma. De uitslag: 1. A. van Dijke -0,02; 2. T. de Wilde -0,13; 3. D. van Gijlswijk +0,24; 4. K. Poot +0,26; 5. J. Bijnagte -0,41; 6. P. v.d. Gouwe -0,44; 7. K. Polsema +0,47; 8. P. Suurland -0,63; 9. C. v.d. Gou we -0,74; 10. G.J. v.d. Werf en K. v.d. Werf-0,81; 12. H. Kloet -0,96; 13. K. Jansens -1,05; 14. J. de Wilde +1,32. Aannemersbedrijf Nortier gaat vier halfvrijstaande woningen bouwen aan de Molenstraat. De gemeente raad beslist maandag over de ver koop van 1627 vierkante meter bouwgrond voor dit plan. Elke derde maandag van de maand, dus nu 20 december, haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Gedeputeerde staten hebben geen planologische bezwaren tegen het plan van L. Hofland om een vlees- kuikenstal te bouwen aan de Bone- putteweg. De provincie heeft dan ook een verklaring op grond van ar tikel 50 van de woningwet afgege ven. ZIE VERDER PAGINA 3 Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. HUISARTSEN Zaterdag 18 en zondag 19 decem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts v.d. Spuy, Bergen op Zoom, tel. 0164-210081 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Wennekers, tel. 604969. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 dec. donderdag 16 8.40-21.25 vrijdag 17 9.40-22.30 zaterdag 18 10.55-23.45 zondag 19 12.05- maandag 20 0.50-13.10 dinsdag 21 1.50-14.10 woensdag 22 2.50-15.10 donderdag 23 3.45-16.05 vrijdag 24 4.40-17.00 wo 22/12 18.33 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN t/m 31 dec. Expositie gedichten, aquarellen en pentekeningen Joke v.d. Zande, openb. bibliotheek. 17 dec. Kerstfeest soos. 18 dec. Kerstuitvoering Zeeuwse muziekschool, Gasthuiskapel 15 u. 21 Kerstmiddag Anbo, Het Visnet. 22 dec. Oecumenisch avondgebed, kerkzaal Ned. Prot. bond, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 20 dec. Volkskerstzang, Willibror- duskerk 20 u. 22 dec. Kerstviering ouderen, Vos- senkuil 14.30 u. 28 dec. Bingo ouderen, kantine v.v. Vosmeer 14 u. 30 dec. Snerttocht wandelsportclub Vosmeer, Hof van Holland 19 u. SINT-ANNALAND 18 dec. Thoolse kampioenschappen tafeltennis, Wellevaete 9 u. 18 dec. Kerstconcert Accelerando, Sakofahal. 20 dec. Kerstviering plattelands vrouwen, Wellevaete 17 u. STAVENISSE 17 dec. Kerstmarkt Schalm, 17 u. 22 dec. Kerstzangavond, N.H. kerk 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 17 dec. Kerstzangavond Maartens kerk, 19.30 u. 17 dec. Kerstmarkt De Rieburch, 18.30-21 u. 17 dec. Megafeest met drive-in- show, Haestinge 20.30 u. 18 dec. Volkskerstzang, Haestinge 19.30 u. POORTVLIET 17 dec. Kerstbingo SPS, kantine 20 u. 20 dec. Kerstviering plattelandsvrou wen, 't Ouwe Raed'uus 17.30 u. SINT-PHILIPSLAND 17 dec. Eindejaarsconcert Concor dia, Wimpel 19.30 u. 21 dec. Kerstzangavond VZOS en jeugdkoor 'Van knop tot bloem', Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 9 jan. Tentoonstelling schilde rijen en sculpturen van Indisch- Ned. kunstenaars, Markiezenhof. 18 dec: Kerstconcert Capella St. Petersburg, De Maagd, 20.15 u. 19 dec. Familieballet 'Sneeuwwitje', De Maagd, 14.30 u. 24 dec. Kerstnachtviering met Hor tus Musicus Religious, Gertrudis- kerk 24 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: End of days - do, ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Tarzan (Ned. gespr.) - za 14 en 16.15 u„ zo en wo 14 u. ROXY II: Kruimeltje - vr 18.45 u., za 14, 16.30 en 19 u., zo 14 en 16.30 u., wo 14 u. The blair witch project - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Bowfinger - do en ma t/m wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Krui meltje - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 13.30 en 16.15 u., wo 14 u. 007-The world is not enough - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 13.30, 16, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Tarzan (Ned. gespr.) - za en wo 14 u„ zo 13.30 en 16.15 u. Blue Streak - do en wo 20 u., vr en za 21.30 u„ zo 18.45 en 21.30 u. Cinema Paradiso: Eyes wide shut - ma en di 20.30 u. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2