NIEUW Gratis Vrachtwagentje van de dijk geblazen Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT I Donderdag 9 december 1999 Duizendje voor Bakker Recentelijk is Slagerij H. Poot, Kerkstraat 6 te Tho- len, door de certificerings organisatie PROduCERT gecertificeerd conform de Europese etiketteringsre geling &20197. Gedichten in bieb Luten wint klaverjassen Brommer verzekerd Volkskerstzangdienst Nieuwe staf voor de sint VERF NODIG? Burgers kortste partij Zwarte pieten op het dak Zorgen om speeltuin Trekking jeugdprijzen Mannenkoor wil kleding Meestertitel Gerrit Vos Kerstmarkt de Schalm Tuinhek kapot Huurders oude kleuterschool Geslacht in eigen slagerij X Hamlappen 1 kg 10,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Twee prijswinnaars Nieuwe kerkbestuurders Kerstzangavond Maartenskerk Klaverjassen Hondenpoep bij sint Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Anbo viert sinterklaas 3,5 kilo vis Tweede lustrum Visnet Nieuwe secretaris SPS Pieten bij Excelsior De Jonge wint rollade Bout voor Hans de Bruin Doorgereden na ongeval DAG EN NACHT De hoofdprijs in de St.-Nicolaas krasactie van de ondernemersver eniging is gewonnen door D. Bak ker uit de Molenvlietsestraat. Hij mag de 1000 gulden aan waarde bonnen besteden. De trekking vond zaterdagmiddag plaats in de hal van het stadhuis. J.C. Knuist van het Burg. Wagthoplein won de tweede prijs van 500 gulden aan waarde bonnen. R. Geers uit de Vossemeer- sepoort kreeg 250 gulden en Teren ce Steen uit de Garnalenstraat was blij met de vijfde prijs: 100 gulden aan waardebonnen. De vijf waarde bonnen van 50 gulden werden ge wonnen door L. van der Laan uit de Garnalenstraat, A.J. Hage uit de Molenvlietsestraat, H. Koedoot uit de Kotterstraat, M. de Vos uit de Hoogaarsstraat en A. Zwaai uit de Touwslagersdreef. Vijf mensen kre gen 25 gulden: A. van Loon, RA. de Hond, M. v.d. Ouden en L. v.d. Vel de, alsmede M. Aarnoudse uit Sint- Annaland. Voorts waren er nog der tig gelukkigen die een kerstkrans tegemoet kunnen zien. Eveneens dertig prijzen waren er voor de win naars van de kleurwedstrijd. De eer ste vijf prijzen werden gewonnen door Mark van den Ent, Shannah Dorst, Moncia van den Berge, Edith Wildeman en Arjen Geluk. De regeling is moeilijk haalbaar en de verplichte ingangsdatum voor merkvlees van 1 januari 2000 zal naar alle waarschijn lijkheid uitgesteld worden. Een des te grotere prestatie voor Slagerij H. Poot die milieu- en diervriendelijk France Limousin rundvlees verkoopt. Slagerij Hans Poot verkoopt ook uitsluitend scharrelvar kensvlees en gecertificeerd France Limousin rundvlees. Gecontroleerd scharrelvar kensvlees is in de regio Tholen alleen verkrijgbaar bij Slagerij Hans Poot. Wilt u meer informatie, bel vrij blijvend ons telefoonnummer 0166-602362. Advertentie I.M. In de openbare bibliotheek is deze maand werk te zien van Joke van der Zande uit Tholen. De tentoon stelling bestaat uit gedichten, aqua rellen en pentekeningen met als the ma natuur en gevoelens. De expo sitie is te zien tijdens de openings uren van de bibliotheek aan de Da- lemsestraat. Klaverjasclub Stad Tholen speelde afgelopen week weer voor de com petitie. Van de tweeëntwintig deel nemers werd Peter Luten eerste met 5921 punten. Tweede werd Leen Hage met 5027 punten. De verdere uitslag: 3. Carry Wiersma 4849 p.; 4. Anita Aarnoudse 4840 p.; 5. Kees Schot 4827 p. Bij het bericht over een botsing op de Ringersweg te Bergen op Zoom is vorige week vermeld dat de brommer van M. B. uit Tholen niet verzekerd was. Het ging echter om een nieuw exemplaar waarvoor al wel telefonisch de verzekering ge regeld was. J.U. uit Bergen op Zoom botste met zijn auto op de brommer van B. Niemand raakte gewond. De Hervormde, Gereformeerde en Rooms-Katholieke kerken organise ren op 20 december de jaarlijkse volkskerstzangdienst, die dit maal in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg wordt gehouden. Mede werking wordt verleend door pa rochiekoor Sint Cecilia en OVM. De voorgangers zijn ds. D.A. Snij der, pastor G. Verlijsdonk en me vrouw H. Droogers-Vogel. De dienst, met als thema 'Je hart laten raken', begint om acht uur. De kinderen van de Die Heene- trechtschool kregen vrijdagmorgen bezoek van de sint en zijn gevolg. De kinderen van groep 1 t/m 4 zon gen de goedheiligman toe en boden hem de zelfgemaakte staf aan. En kele weken tevoren was een zwarte piet komen vertellen dat de staf van de sint kwijt was, en kregen de kin deren het idee een nieuwe te maken. Even later kwam de postbode, me vrouw Luijks-van Daalen, twee pakjes afleveren waarin de staf zat. De kinderen van groep 5 t/m 8 vier den in hun eigen lokaal het sinter klaasfeest en hadden surprises voor elkaar gemaakt. 's Middags bezochten de sint en zijn zwarte pieten de kinderen van de Sint-Anthoniusschool. Ook zij had den de opdracht gekregen een nieu we staf te maken. Nadat de sint de mooiste had uitgezocht, kregen de kinderen allemaal een cadeautje. De leerlingen van groep 7 en 8 hadden voor elkaar surprises gemaakt. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwfjl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 HUI Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de biljartcompetitie van de Treffers speelde C. Burgers in 20 beurten de kortste partij. Ook be haalde hij met 13 caramboles de hoogste serie en het beste gemiddel de met 2,9. De verder uitslag: N. Rooyakkers-L. van Wezel 9,24-10; H. Hommel-L. van Wezel 10-6,66; J. Hommel-P. Vis 7,54-10; J. van Daalen-D. van Driel 10-8,29; J. Etienne-B. den Hollander 9,81-10; P. de Leeuw-N. Rooyakkers 10- 9,62; C. Burgers-D. den Hollander 10-7,85; H. Hommel-J. Hommel 7,54-10. De kinderen van De Ark kregen vrijdag bezoek van vijf zwarte pie ten. Drie pieten klommen op het dak en lieten via een lang koord voor ieder kind een snoepzak zak ken. Nadat de pieten weer van het dak waren gekomen, deelden ze in de klassen de cadeautjes uit. De kinderen van groep 7 en 8 hadden surprises voor elkaar gemaakt. Bij het weggaan strooiden de pieten in alle klassen en daarna konden de kinderen met hun cadeautjes gaan spelen. De speeltuinvereniging Vrij en Blij maakt zich zorgen over haar terrein aan de Schoolstraat als de basis scholen uitgebreid moeten worden. In een brief aan het college van b. en w. maakt het bestuur dat kenbaar. J.P. Bout (CDA) vroeg dinsdag in de commissie algemeen bestuur en welzijn of het speeltuinbestuur zich terecht zorgen maakt en wat er met de brief gedaan wordt. Wethouder W.C. van Kempen ant woordde dat het college de brief be schouwt als een 'vroege uiting van aandacht' voor de mogelijke uitbrei ding van de scholen, maar dat daar juist nog geen 'zinnig' woord over te zeggen valt. De brief wordt vol gens Van Kempen bewaard. En mochten er plannen zijn voor het terrein, dan zal er volgens de wet houder met de speeltuinvereniging overleg gevoerd worden. Maandag 13 december haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Sinterklaas heeft zaterdagmiddag de jeugdtrekking verricht van de winkelactie van middenstandsver eniging Activa. De familie A. de Witte won de eerste prijs (gameboy en spelletje) en ook de tweede prijs, een computer, viel aan de Hoender- weg. De gelukkige was nu de fami lie A. v.d. Jagt. De derde prijs, een poppenkast met 2 plop-poppen, was voor D. Mol uit de Nieuwstraat. A. Dake won een fiets en Els Lindhout uit Scherpenisse een bureaustoel. Totaal waren er 24 prijzen. Door Eendracht Verbonden (DEV) voert een actie om voor 30.000 gul den koorkleding te kunnen aan schaffen voor de 56 leden, zo'n 535 gulden per kostuum. Penningmees ter H.G. Gunter noemt dit financieel een bijzonder zware opgave voor de in mei opgerichte vereniging, die voortkwam uit het gelegenheids koor ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van VZOS. Het be stuur wil echter bij de uitvoering in 2000 in uniform voor de dag ko men. Bedrijven zal gevraagd wor den om een sponsorbijdrage. Stavenisse Gerrit Vos, hoofd juridische zaken van het waterschap Zeeuwse Eilan den, is afgestudeerd als meester in de rechten. Vanaf 1991 studeerde hij in de avonduren aan de Open Universiteit in Heerlen, afdeling be stuursrecht. In 1995 rondde Vos zijn tentamens af, maar daarna kwam er even een adempauze in verband met werkzaamheden aan de eigen wo ning en de bouw van de schietac- commodatie aan de Pilootweg. Toen dat allemaal achter de rug was, begon Gerrit Vos (vandaag 40) aan zijn scriptie over de bestuurs rechtelijke en strafrechtelijke hand having van de wet verontreiniging oppervlaktewater. Milieu-officier A. de Lange uit Breda (voorheen Mid delburg) was zijn begeleider. De verdediging van de scriptie verliep uitstekend, waarmee de meestertitel binnen was. „Opgelucht reed ik naar huis, want het is toch wel een goed gevoel wanneer je na zoveel jaar klaar bent. En dat nog net voor mijn 40ste en het nieuwe millenni um", zegt Vos. Het onderwerp van zijn scriptie, de handhaving van de wet oppervlaktewater, behoort tot zijn takenpakket bij het waterschap Zeeuwse Eilanden in Goes, evenals aan- en verkopen en pachtzaken. Openbare basisschool de Schalm houdt op 17 december een kerst markt in plaats van het traditionele kerstdiner. De markt is geopend van vijf tot tien uur en wordt bij goed weer gehouden op het schoolplein, wat in kerstsfeer wordt opgetuigd. Er zullen winterse versnaperingen te krijgen zijn zoals erwtensoep, glühwein en broodjes. Ook zullen er zelfgemaakte artikelen te koop zijn zoals kerstsukjes, kaarsen, ad vocaat en babbelaars. Verder is er een kerstverloting en de kerstman zal evenmin ontbreken. Een twintigjarige automobilist uit Bergen op Zoom reed zaterdag avond rond half elf een tuinhekje aan de Kerkstraat kapot. Hoewel de man doorreed, hield de politie hem even later toch aan. Zijn auto stond enkele straten verderop geparkeerd. De Bergenaar zal de schade contant afrekenen met de politie. Gebruikers van de oude kleuter school aan de Radda Barnenstraat moeten het gebouw op 1 juli hebben verlaten. Voor die tijd moeten ze naar een andere ruimte zoeken. Sla gen ze daar niet in, dan helpt de ge meente een handje. Dat zei wethou der I.C. Moerland dinsdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn op een vraag van J.P. Bout (CDA) tijdens de bespreking van het nieuwbouwplan van de peuter speelzaal 't Hummeltje aan de Bloemenlaan. Zo zoekt de gemeente samen met Euterpe naar een andere ruimte, zei de wethouder. Ook andere huurders van het gebouwtje kunnen bij de ge meente aankloppen om naar een op lossing te zoeken als ze er zelf niet uitkomen. 't Hummeltje is een van de gebrui kers van de oude kleuterschool. Die wordt afgebroken. Naast de openba re basisschool moet voor het nieu we schooljaar een nieuw onderko men voor de peuters staan. Daar voor is 350.000 gulden nodig. De commissie ging akkoord met het plan, maar J.C. Koopman (SGP) had moeite met het feit dat het col lege maar twee bedrijven had uitge nodigd om op turnkey-basis (sleu- telklaar) prijsopgaaf te doen. De opdracht is verleend aan bouwbe drijf Vaesssen uit Raamsdonksveer Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Nasivlees 500 gr. 4,50 Varkensschnitzel 100 gr. 1,50 X Drumsticks nat./gem. 1 kg 7,50 Schouderkarbonade 1 Speklappen 1 kg Verse worst 1 kg Slavinken 5 halen Runderrookvlees 100 gram 3,10 Schouderham 100 gram 1,35 Palingworst 100 gram 1,35 Ei-bieslooksalade 100 gram 1,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. die het gebouw sleutelklaar neerzet. Koopman had liever gezien dat er ook Thoolse bedrijven waren uitge nodigd. Volgens Moerland is voor deze be drijven gekozen omdat het college daar goede ervaringen mee heeft. „Het moet ook snel gebeuren. We wilden er niet een heel spektakel van maken en er veel aannemers voor uitnodigen." J. van Bostelen uit de William Boothstraat heeft een videorecorder gewonnen bij de vier weken duren de actie van de Spar supermarkt. Een week eerder won de familie Wieringa van Achter 't Bos een magneton. De kerkenraad van de Hervormde Gemeente Rehoboth heeft drie be noemingen gedaan. Dat het om een streekgemeente gaat, bewijzen de woonplaatsen van de drie. J.A. Vroegop uit Sint-Annaland is tot ouderling benoemd, IJ. van der Reest uit Stavenisse wordt per 1 ja nuari diaken en mevr. J. van Dijke- van de Bor uit Poortvliet krijgt de taak van ouderling-kerkvoogd. Ver der heeft de kerkenraad mevr. E. van Oudenaarde-Wesdorp uit Scher penisse benoemd tot bezoekzuster in plaats van C.J. de Korte, die lid van de kerkenraad wordt. De gezamenlijke verenigingen van de Hervormde Gemeente organise ren op vrijdag 17 december een kerstzangavond in de Maartenskerk. Er wordt medewerking verleend door de meisjesclubs Eben-Haëzer en Sola Fide, organiste Lian van de Bergh-Gebraad, zangvereniging Met Hart en Stem o.l.v. I. Riedijk en organist Pieter Quist. De organisten bij de samenzang zijn Leen Heij- boer en Lené de Graaf. De kerst zangavond begint om half acht. In de competitie van klaverjasver- eniging de Pendelaars werd vrijdag een inhaalwedstrijd gespeeld. P. van Bloppoel werd eerste met 5564 punten, en tweede werd L. Kamp man met 5315 punten. De verdere uitslag: 3. J. van Zetten 5242 p; 4. M. den Haan 4720 p; 5. J. van der Werf 4575 p; 6. J. van Gorsel 4436 p; 7. A. Koetsier 4238 p; 8. A. Arts 4008 p; 9. J van Splunter 3535 p; 10. P Bazen 3247 p. De stand na deze inhaalwedstrijd is als volgt: 1. J. van Splunter 28.631 p; 2. J. van Zetten 28.497 p; 3. L. Kampman 27.463 p; 4. J. van der Werf 27.382 p; 5. J. van Gorsel 27.147 p. Scherpenisse Ongeduldig staan de kinderen vrij dag voor de Oosterscheldeschool te wachten op de sint en zijn pieten. Maar wie er kwam, geen sinter klaas. Plotseling gaat de mobiele telefoon van meester Witjes. Het is sinterklaas. Hij staat op het oude terrein van de gemeentewerkplaats en kan, op twee containers na, de nieuwe school niet vinden. Mees ter Witjes legt uit dat de bouw nog steeds moet beginnen en dat sin terklaas nog naar het oude school gebouw moet komen. Vol verwachting lopen alle kinde ren de goedheiligman tegemoet. Ze zien hem, gezeten in een zij span van een motor, aankomen. Twee zwarte pieten zijn ook op de motor en één piet op een oud brommertje met daarachter de ca- deautjeskar. Bij de school moet sinterklaas tus sen de hondenpoep door naar het schoolplein. Gelukkig zijn deze hopen niet echt, maar de school kinderen hebben heel veel last van echte hondenpoep. Heel veel schoentjes zitten er de laatste tijd onder, omdat veel baasjes hun hond de behoefte laten doen op het pad naast het schoolplein. Juffrouw Sarien Bout heeft een speciaal sinterklaaspoeplied ge schreven dat luidkeels wordt ge zongen. Sint doet een beroep op de volwassenen om hun honden voor taan in de polder uit te laten. Daar na maakt zwarte piet op het oude brommertje met de cadeaukar een slalom om de grote hopen. En na tuurlijk rijdt hij er dwars door heen. De sint en zijn knechten brengen eerst een bezoek aan groep 4 waar hij bekendmaakt dat Anke Vroeg op een prijs heeft gewonnen in de tekenwedstrijd kind en verkeers veiligheid. De kinderen hebben te keningen voor de sint gemaakt en zingen samen sinterklaasliedjes. Ook de andere groepen worden door het gezelschap uit Spanje be zocht. OOSTERSCHEIDERSGIO Advertentie I.M. Op de Sint-Nicolaasmiddag van de Anbo-soos werd bingo gespeeld en daarbij sleepten de deelnemers ve le mooie prijzen in de wacht. Na de bingo en de koffie was er een koud buffet, waarna de avond werd besloten met een gezellig samen zijn. Woensdag 29 december houdt de Anbo weer een bingomiddag met verloting in het Holland Huis. De ze middag, die om twee uur be gint, is niet alleen voor Anbo-le- den maar voor alle ouderen van Scherpenisse toegankelijk. Aan de boutwestrijd, de laatste acti viteit van het jaar van hengelsport vereniging de Zeebaars, deden drieëndertig leden mee. Tussen elf en twee werd zaterdag bij de Mog- gershilpolder 3,5 kilo vis uit het wa ter gehaald. Winnaar werd J. van de Broek met 1236 punten. De verdere uitslag; 2. J. Rijstenbil 610 p; 3. R. Anemaet 567 p; 4. L Poot 450 p; 5. M. Hage 415 p; 6. C. de Graaf 50 p; 7. mej. J. Harrison 1 p. Na de prijs uitreiking namen de deelnemers hun 'boutje' mee naar huis. Het nieuwe visseizoen begint in maart. De leden en oud-leden van jeugd vereniging Het Visnet van de Gere formeerde Gemeente herdachten vrijdag het tienjarig bestaan. Zij werden verwelkomd door voorzitter Jan Kleppe. Er werd gezongen en uit de bijbel gelezen, en de medita tie werd gehouden door ouderling Duvekot. De heer Duyster hield een inleiding naar aanleiding van de ge schiedenis van de verloren zoon en vertelde na de pauze nog een ver haal. Nadat De jonge lofstem enkele liederen had gezongen, werd door vier leden de geschiedenis van de vereniging verteld. De collecte, be stemd voor een school in Ethiopië, bracht 411,45 gulden op. Henk Vane is Jan Oudesluijs opge volgd als secretaris van voetbalver eniging SPS. Tijdens de door 25 mensen bijgewoonde ledenvergade ring nam de laatste afscheid. Vane was vroeger al bestuurslid, zodat hij ervaring heeft. Bovendien bekleed de hij het secretariaat van de Thool se voetbalfederatie, maar daarmee is hij gestopt opdat Vane al zijn energie en tijd aan SPS kan beste den. Hij is nog actief voetballer in het standaardteam, zodat ook de trainingen bezocht dienen te wor den. Voorzitter Kees Wessels was blij met de ledengroei. De vereni ging was jaren stabiel met 150 le den, maar momenteel zijn het er 180. Dit komt door de toevloed van jeugdvoetballers, want bij de senio ren loopt de belangstelling wat te rug. SPS heeft een elftal moeten te rugtrekken uit de competitie omdat vier seniorenploegen teveel bleek te zijn. De club wil in 2000 een jeugd honk bouwen om met name de ou dere jeugd te kunnen binden. „Na de C-jeugd blijft het steken en daar om willen we onze voorziening aantrekkelijker maken, zodat we ook een B- en een A-juniorenelftal op de been kunnen brengen. Voor die jongeren vervullen we dan ook een sociale functie", zegt voorzitter Wessels. Hij kreeg 'een leuke toe zegging' van een sponsor die de rente en aflossing van het jeugd honk wil betalen. Dinsdagavond vingen Wessels en Vane in Amsterdam tot hun teleur stelling bot bij de uitreiking van prijzen in het kader van het natio naal compliment van de Nederland se organisaties vrijwilligerswerk. SPS behoorde bij de dertig genomi neerden van de 400 gegadigden. „We hadden gehoopt op een bijdra ge voor het jeugdhonk. Tenslotte werken er 75 vrijwilligers binnen onze vereniging. Maar de 25.000, 15.000 en 10.000 gulden gingen he laas onze neus voorbij", zegt de voorzitter. „Jammer, maar (culture le) minderheden scoorden hoger. SPS was één van de heel weinige sportclubs onder de deelnemers." Drie zwarte pieten bezochten don derdag de jongste leden van gym nastiekvereniging Excelsior. Sint- Nicolaas had in een brief al laten weten dat hij persoonlijk niet zou Medewerkers van het bergingsbedrijf bespreken met een politieman hoe het vrachtwagentje van het dijktalud getakeld kan worden. Tijdens de storm van vrijdag middag is een vrachtwagentje van de Hiksedijk bij Oud-Vosse- meer gereden. De wagen - van een leasemaatschappij uit Tien hoven - kwam vanuit Oud-Vosse- meer en ging richting de Broek- seweg. Na de bocht van de Mareweg naar de Hiksedijk raakte de bestuurder, een 50-ja- rige man uit Bergen op Zoom, de macht over het stuur kwijt. Dat was vermoedelijk ten gevolge van een windstoot. De vrachtwa gen kwam in de berm terecht, kantelde en kwam op het talud tot stilstand. De bestuurder en zijn 56-jarige bijrijder konden op eigen kracht het voertuig ver laten. De bijrijder klaagde over pijn in zijn nek en zou zelf daar voor naar zijn huisarts gaan. De politie kon op de winderige dijk, net ais de bergers van Faasen uit Steenbergen, maar nauwelijks op de been blijven. De vrachtwa gen werd dan ook niet op het bergingsvoertuig geladen, maar er achter gehangen om minder wind te vangen. De wagen was alleen geladen met een bankstel. De politie leidde het verkeer tij dens de bergingsactie om via de Hiksedijk richting de Hikseweg en zo weer naar de Kreekweg en Broekseweg. Predikbeurte Zondag 12 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. lofprijzing. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Tanis, Werkendam. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. dhr. Radings, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. v.d. Poel, Den Haag. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. de Kieviet, Numansdorp. GEREF. KERK 10 u. ds. Verwey, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Jong, Sliedrecht. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 16/12 19.30 u. ds. v.d. Meer, Werkendam. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Rouw, Axel. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Bals. Horst. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) ds. Klein. 17 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 15/12 19.30 u. dhr. Gerritsen. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. komen. Alle leden waren de afgelo pen weken al flink verwend (wegens het vijftigjarig bestaan) met cadeaus (dikke mat, stereo-installatie), felici taties, giften, een kindermiddag, barbecue-avond, een prachtige jubi leummiddag en als extra nog een fo to van alle leden en een jubileum boekje. Dat is voor belangstellenden trouwens nog verkrijgbaar via tele foon 612737. Volgend jaar hoopt de sint weer wel te komen, maar met de zwarte pieten was het donderdag ook dolle pret bij Excelsior. De nestor van biljartvereniging Tol- rust, G. de Jonge, won de traditione le kerstrolladewedstrijd. Alle spelers zetten hun beste beentje voor. A. Burgers werd tweede voor L. Bijl. De verdere uitslag: 4. J. Uijl; 5. A. Schot; 6. C. Nagelkerke; 7. R. Voge laar; 8. C. Bal; 9. M. Hage; 10. W. Bijl; ll.M. Uijl. Met twee platvisjes die een totale lengte hadden van 56 cm won Hans de Bruin zaterdag de bout wedstrijd van hengelsportvereniging de Knor haan. De negentien leden visten aan de Annavosdijk bij Sint-Annaland. De vangst viel overigens tegen met maar vijf botjes. Peter Sakko werd tweede met 42 cm en Jeroen Ge braad werd met 24 cm derde. Tonnie de Baat eindigde als vierde met 19 cm. De voorzitter overhandigde hen een vleesschaal. De andere deelne mers kregen een rollade. Op de Paasdijkweg vond vrijdag morgen rond kwart voor acht een aanrijding plaats, waarbij een van de bestuurders doorreed. Een inwoon ster van Sint-Annaland reed in haar auto in de richting van Poortvliet toen van de andere kant een groot voertuig naderde. Bij het passeren raakten de voertuigen elkaar, waar bij de buitenspiegel van de Sint-An- nalandse door de ruit naar binnen klapte. Het tot nu toe onbekend ge bleven voertuig reed door. De politie is op zoek naar de bestuurder en eventuele getuigen. ZIE VERDER PAGINA 3 HUISARTSEN Zaterdag 11 en zondag 12 decem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, St.-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Scholten, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10.30. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0164- 258920 van 13-14 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 dec. donderdag 9 4.25-16.45 vrijdag 10 4.55-17.20 zaterdag 11 5.25-17.50 zondag 12 5.55-18.25 maandag 13 6.25-18.55 dinsdag 14 6.55-19.35 woensdag 15 7.40-20.20 donderdag 16 8.40-21.25 vrijdag 17 9.40-22.30 do 16/12 1.51 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2