Vergunning definitief voor de Bevelanden Aquarius van Wilde Vaart te water gelaten in haven van Tholen-stad Brandweerkazernes meldpunt als telefoon uitvalt met nieuwjaar Café in jaren-zestigstijl moet toerist en Tholenaar iets nieuws bieden Verburgh u The Sixties opent vandaag deuren aan Kaaij in Tholen Peuters naast De Rieburch Peuterspeelzaal Tüm Tum is er het ergst aan toe De Groen heeft nog optie Tholen Gemeente steekt nog 150 mille in baggeren haven St.-Philipsland Buitenschoolse opvang krijgt in 2000 nog 62 mille Voorhe®" Crusio Donderdag 2 december 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Toch nog dreigend kort geding van Delta Noord De vergunning voor ambulancehulpverlening op Tholen en Sint-Philipsland gaat definitief naar de Bevelanden in Goes. Dat hebben gedeputeerde staten van Noord-Bra bant dinsdag besloten. De champagneflessen zijn echter nog niet ontkurkt, want er wordt ernstig rekening mee gehouden dat Delta Noord het kort geding nu doorzet, dat vorige week vrijdag werd opgeschort. 't Gaat prima Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Beslag opgeheven Verzekeraar boos Met kopen nieuwe vlet uit scouting vertrouwen in nieuw millennium Scouting Tholen Heenetrechtgroep is een vlet rijker. Za terdagmiddag werd de nieuwe boot in de haven van Tho len te water gelaten. Met een ferme zwaai sloeg Liesbeth Faas een fles drank tegen de boot nadat ze de Aquarius een behouden vaart had toegewenst. De scouting be schikt nu over twee vletten genoemd naar een sterren beeld: de splinternieuwe Aquarius en de 27 jaar oude Kreeft. Zeeverkenners De hulpdiensten zijn tij dens de oudejaarsnacht al tijd bereikbaar voor onge vallen. Daarvoor is een plan van openbare orde en veiligheid opgesteld. Daar in is onder meer voorzien in een plan voor het geval de stroom en de telefoon verbindingen uitvallen. Er is iets nieuws nodig in het Thoolse uitgaansleven, vindt René van Ee. Van daag opent hij op de hoek van de Kaaij en de Be- bouwdendam in Tholen café The Sixties. „Gewoon een gezellig doecafé, met achtergrondmuziek, waar mensen op hun gemak kunnen vertoeven." Kop koffie Spannende periode voor 't Hummeltje specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Het kort geding bij de rechtbank in Den Bosch werd op verzoek van Delta Noord aangehouden om kos ten te besparen. Anders zouden ze eerst tegen de voorlopige vergun ning en later nog eens tegen de de finitieve vergunning moeten proce deren. En de centen zijn al duur genoeg bij de in financiële moeilijk heden geraakte ambulancedienst. Met één kort geding kan er in één keer duidelijkheid worden verkre gen over de Thoolse vergunning. Is die nu echt in handen van Delta Noord, via de recente aankoop van een door het Thoolse Rode Kruis in het leven geroepen b.v., of is de ver gunning al jaren vervallen. De provincie Noord-Brabant is van het laatste uitgegaan en heeft ge gadigden opgeroepen voor een nieuwe ambulancevergunning op Tholen en daaruit is de Bevelanden als winnaar tevoorschijn gekomen. Dat was geen verrassing omdat de voorlopige vergunning ook al aan die instelling was verstrekt. De ad viezen van de inspecteur voor de gezondheidszorg en gedeputeerde staten van Zeeland wezen ook in die richting. Maar de gemeente Tholen gaf uit eindelijk de voorkeur aan Delta Noord, evenals een tiental inwoners die bezwaarschriften naar Den Bosch hebben gestuurd. Daarin werd o.a. gewezen op de belangrij ke inzet van de drie gediplomeerde Thoolse chauffeurs en het feit dat de vergunning praktisch altijd bij de Thoolse ambulancedienst is geble ven gezien de vroegere opstelling van de twee betrokken provincies en de ziektekostenverzekeraars. Ook Delta Noord zelf had een be zwaarschrift gestuurd, maar dat al les was voor g.s. van Noord-Bra bant geen reden om de Bevelanden de vergunning te weigeren. Zonder voorwaarden is die verleend voor alle ambulancevervoer op Tholen en Sint-Philipsland. Tijdens de Thoolse raadsvergade ring van maandagavond informeer de mevr. E. Frigge-Hogesteeger nog naar de stand van zaken. Wethouder Moerland meldde alleen, dat het kort geding tegen het verlenen van de voorlopige vergunning was inge trokken, maar de reden daarvan wist hij niet. Verder zei hij, dat er een ge sprek was geweest over de situatie op Tholen. De Bevelanden is nu al bijna een maand hier actief vanuit de ambu lancepost in Sint-Maartensdijk en het gaat prima, meldt hoofd kwali teitszorg J.A.M. Verschuren. Hij heeft samen met zijn voorzitter DJ. van der Zaag, burgemeester van Goes, al gesprekken gevoerd met de Thoolse wethouder van volksge zondheid, I.C. Moerland. „We wil len een verantwoorde ambulan cehulpverlening verzorgen, maar voorlopig is het afwachten op juri dische stappen van Delta Noord. Hopelijk komt er zeer snel duide lijkheid, want nu kunnen wij nog niet overgaan tot het aannemen van vaste medewerkers", zegt Verschu ren. Via een detacheringscontract rijden de drie Thoolse chauffeurs van Del ta Noord echter al voor de Bevelan den. De Bevelanden heeft inmiddels een jongere auto in Sint-Maartens dijk ingezet en voor de chauffeurs is Transportbedrijf De Groen uit Poort vliet heeft nog steeds een optie op een perceel grond op het industrieter rein Welgelegen bij Tholen. Wethou der K.A. Heijboer deelde dat maan dagavond in de gemeenteraad mee op vragen van mevr. E. Frigge-Hoge steeger. Maar op de vraag, of er sinds de brief van 23 juli van De Groen al gesprekken waren gevoerd en of de Poortvlietse ondernemer al op andere gedachten was gebracht om toch naar Tholen te gaan, kreeg het raadslid geen antwoord. De zaak kwam aan de orde omdat De Groen, de maat schap Deurloo en H. Poot bij voor baat al bezwaren hadden gemaakt te gen de herstructureringsnota voor het bedrijventerrein Poortvliet. „Daar zijn ze heel erg vroeg mee, want bij de officiële bestemmingsplanproce dure komen die bezwaren pas aan de orde", zei wethouder Van Kempen. D66-raadslid J. van den Donker was het daarmee wel eens, maar hij wilde toch kwijt dat hij de bezwaren nu al onderschreef. Mevr. Frigge wees nog op de positie van veehouder Deurloo. Als die zijn weiland aan de Paasdijk- weg kwijtraakt, heeft zijn onderne ming volgens het bezwaar geen be staansrecht meer. „Daar moeten we als gemeente goede nota van ne men", vond het VVD-raadslid. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur dat een oude bekende: Opel, een broer of zusje van de voormalige wagen van Delta Noord. Die stond vorige week langs de weg bij Mid- delharnis overigens demonstratief te koop in het kader van de acties op Goeree-Overflakkee. De Thoolse wagen was toch afgeschreven en nu kon hij nog dienst doen als actie middel richting inwoners, bank en gemeenten. De Rabobank in Stellendam is, na een bezetting van het hoofdkantoor door personeelsleden van Delta Noord, inmiddels overstag gegaan. Volgens een verklaring van de bank omdat een aantal schuldeisers hun beslagen hadden ingetrokken. Ook met ziektekostenverzekaar OZ zijn weer gesprekken gaande. Overi gens wijst de bank erop, dat de kos ten van de fusie met Tholen de ver mogenspositie van Delta Noord aanzienlijk hebben verslechterd. „De bank is niet de veroorzaker van het probleem; ze heeft zich zelfs in gespannen om een oplossing te be reiken voor een structureel pro bleem. Op Goeree-Overflakkee stellen niet, zoals in Zeeland, de provincie en de gemeenten zich ga rant voor de verliezen van de ambu lancedienst." Delta Noord was eerder door de bank gesommeerd om binnen veer tien dagen de restantbedragen van vier geldleningen terug te betalen. Als de ambulancedienst in gebreke zou blijven, zouden de medische apparatuur en inventaris bij de bank ingeleverd moeten worden. Direc teur J.C.G.M. de Jonge van de Ra bobank West-Flakkee kreeg in het kader van de actie van het personeel als voorschot een po overhandigd. De directeur vond overigens, dat het personeel van Delta Noord aan het verkeerde adres was. De inkomsten bron van de ambulancedienst (geld van de ziektenkostenverzekeraars) was geblokkeerd door een beslag van adviesbureau Heijmans uit Roosendaal, aan wie Delta Noord nog verschillende rekeningen moet betalen. Toen dit beslag werd opge heven, kwam er weer lucht. Zorgverzekeraar OZ is boos over de acties van Delta Noord en het betrekken van de bevolking bij de noodsituatie. Er zou afgesproken zijn om de financiële problematiek niet naar buiten te brengen. Ook ten aanzien van de vergunning op Tho len is OZ het niet eens met Delta Noord. OZ meent, dat het de beste keuze is om Tholen te laten aan sluiten bij de ambulancedienst van Zeeland of Noord-Brabant. OZ-di- recteur E.D. Boer zegt nauwelijks meer mogelijkheden te zien om met Delta Noord tot een goede invul ling van de ambulancehulpverle ning op Goeree-Overflakkee te ko- Het was een feestelijke dag voor de tak Wilde Vaart. Voor het eerst in de geschiedenis van de scouting werd een nieuwe vlet aangeschaft, zo ver telde voorzitter Hans Koedood van de Wilde Vaart bij de tewaterlating. „Dat is een teken dat het goed gaat met de groep en dat we vertrouwen hebben in het nieuwe millennium." Maar voordat het zover was, is er lang gepraat over de aanschaf. „Het is immers een forse investering." Toen eenmaal besloten was om een nieuwe platbodem te kopen, was het de vraag voor welke speltak van de scouting hij bestemd was. Omdat er een boot uit moest, bleef er voor de Wilde Vaart maar één- vlet over; de Kreeft. En dan is het volgens Koe- dood dringen als de hele groep compleet is. Nu bestaat de tak uit acht jongens en een meisje. Volgens Koedood allemaal goede zeilers en roeiers, maar er zijn dan te veel ka piteins op dat ene schip. „Het onderhoud aan de vletten verg de de laatste tijd veel aandacht en dat gaat ten koste van het spel. Er is de laatste jaren veel gelast, gestraald, verbouwd, geschuurd en geverfd." Na veel vergaderen kon er uiteinde lijk toch een vlet worden besteld, maar er moest ook nog een naam worden bedacht voor de nieuwe aan winst. Dat overlaten aan acht jongens en één meisje geeft volgens Koedood hommeles. „Het moest een sterren beeld zijn. Dat was voor de mannen niet moeilijk. Dat werd Maagd. Maar al snel werden daar puberale grapjes over gemaakt en onze splinternieuwe boot is dit soort grapjes onwaardig. Er werd een sjiekere naam gevonden: Aquarius. Voor ons Zeeuwen is dat de Waterman. Een passende naam voor een Wilde Vaartboot: immers deze tak leeft op het water." Daarna mocht het enige meisje van de tak de boot dopen. De 15-jarige Liesbeth Faas deed het met verve. Ze struikelde niet over de volzin die ze moest uitspreken en sloeg in één keer de fles met drank kapot tegen de boeg van de Aquarius die daarna langzaam te water werd gelaten, gadegeslagen door de scouts van de andere takken, ouders van de leden en bestuurders. De vlet ligt in het water, maar moet nog voorzien worden van mast, zeil en riemen. De scouts van de Wilde Vaart vormen de op één na oudste groep. Bij de zeeverkenners (van 11 tot 15 jaar) is volgens begeleidster Margriet de Kok nog volop plaats. Er zijn nu 13 zee verkenners, maar daar kunnen er vol gens haar nog wel 17 bij. Voor Zeeland ligt het draaiboek al klaar. Er is een provinciaal coördi natiecentrum en daarnaast zijn er in elke gemeente beleidscentra inge richt. Ook in Tholen gaan de burge meester, enkele ambtenaren en functionarissen van brandweer en politie bij elkaar zitten in de brand weerkazerne in Sint-Maartensdijk waar het Thoolse crisiscentrum is gevestigd. In gevallen van nood of rampen kunnen de betrokken dien sten snel bij elkaar komen en actie ondernemen. Eén van de zaken die mogelijk mis kunnen gaan, is het uitvallen van de telefoonverbindin gen. Niet zozeer vanwege het mil lenniumprobleem in de computers van KPN, als wel door een overbe lasting als gevolg van het feit dat veel mensen elkaar gaan bellen. Vo rig jaar viel hierdoor al het mobiele telefoonverkeer voor een tijdje weg. Mochten zich in zo'n periode nood gevallen voordoen, dan kan de bur ger natuurlijk 112 niet bellen. Daar om zijn er per woonkern plaatsen aangewezen waar men terecht kan als er noodhulp nodig is. Deze meldposten hebben direct radiocon tact met de uitrukploegen van de hulpverleningsdiensten. Deze meid- posten worden gevestigd in de brandweerkazernes. In Anna Jaco- bapolder zal Ons Dorpshuis als meldpost worden ingericht. Voor Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse is het nog niet bekend, maar dat het ook hier de dorpshui zen worden, lijkt voor de hand te liggen. Verder is voor de coördinatie van de hulpverlening, Tholen aangewezen op West-Brabant. Maar ook het rampenteam (waarin ook de GGD en politie Zeeland zitten) is paraat. Verder zijn er ambulances, brand weerkorpsen, ziekenhuizen, politie, militairen, provinciale (milieu)amb- tenaren, rijkswaterstaat en water schappen op de been in de nacht van 1999 op 2000. Of er daadwer kelijk ook iets gebeurt, is de vraag. De overheid gaat ervanuit dat er iets zal gebeuren, maar wat en in hoe verre het ernstig zal zijn, kan ze niet voorspellen. Er is een draaiboek op gesteld met scenario's gebaseerd op het rampenplan. Advertentie I.M. Wie door één van de dubbele deu ren van de voormalige pakhuisjes naar binnen stapt, kijkt op van de ruimte in het pand. „De voorgevel moest blijven staan, maar verder is alles platgegaan en van de grond af weer opgebouwd", legt Van Ee uit. Na dik drie maanden breken en bouwen mag het resultaat er zijn. „Samen met twee broers heb ik praktisch alles zelf gedaan. Op die manier waren mijn eigen ideeën het best te verwezenlijken." Het interi eur van The Sixties wordt beheerst door de kleuren rood en donker geel. Op de bar staan twee nostalgi sche bierpompen. Van Ee wil de zaak nog opfleuren met een oude jukebox en benzinepomp, neonre clames en email reclameborden. Om op die manier de sfeer van de jaren zestig op te roepen. Een trap naast de bar voert naar een open zolder waarop twee snooker en twee poolbiljarts staan. De ene wand is fraai versierd met schilde ringen waarin veel diepte zit. Een vliegtuig dat het café lijkt binnen te komen, een gezicht op New York en de in de rotsen van Mount Rushmo- re (in South Dakota) gekapte por tretten van de Amerikaanse presi denten Washington, Jefferson, Th. Roosevelt en Lincoln. „Diego Ter- roba uit Bergen op Zoom, een ken nis van me, heeft die gemaakt." Al lemaal om een bepaalde sfeer te creëren in het trendy café. Wie van af de zolder naar de ingang kijkt, ziet tussen beide deuren een levens grote schildering van het Vrijheids beeld. Terwijl een deel van de zol der uit systeemplafond bestaat, is aan de kant van de Bebouwdendam de schuine kant teruggebracht met enkele oude balken daarin. The Sixties richt zich op alle leef- Amerika is het thema van de wandversiering in het nieuwe café The Sixties waarvan René van Ee uitbater is. tijden, benadrukt Van Ee. „Ik noem het een doe-café, waar mensen kun nen darten, snookeren of poolen. Maar ook op het gemak een krantje kunnen lezen. Voor kinderen komt er een speelhoekje." Harde muziek moet de bezoeker in het café niet verwachten. „We brengen achter grondmuziek ten gehore. En dan niet beperkt tot soul uit de jaren zestig, maar muziek vanaf die tijd tot nu toe." Door vroeg in de voor middag open te gaan, mikt Van Ee op mensen (bijvoorbeeld vertegen woordigers) die een kop koffie wil len drinken. Volgens hem zijn de mogelijkheden daartoe in Tholen- stad nu beperkt. Ook zal hij kleine snacks serveren, zoals broodjes, een tosti en saté. The Sixties is in de wintermaanden zes (dinsdag ge sloten) en 's zomers zeven dagen per week open. Van Ee hoopt te profiteren van de vlakbij gelegen jachthaven en de fiets- en wandel routes die voorbij zijn zaak voeren. In de zomer zal hij een terras in richten. En dat er rondom meer horeca zit, hoeft in de ogen van de Tholenaar helemaal geen probleem te zijn. „Waar heel veel mensen zijn, heeft iedereen er profijt van. Dit kan een heel leuk horecahoekje worden." En hij brengt iets nieuws, waar Tholen volgens de ondernemer hard aan toe was. „Het is allemaal al jaren het zelfde. Maar mensen moeten toch lekker in Tholen uit kunnen gaan, in plaats van naar Bergen op Zoom of nog verder weg te trekken." Sinds hij op zijn zestiende als disk jockey begon, is René van Ee in de horeca actief. Bijna zes jaar baat hij inmiddels The Limit uit aan de Markt. Het is nog de enige bar-dan- cing in het stadje, waar de jeugd die harde eigentijdse muziek wil horen, terecht kan. Voorlopig blijft Van Ee die zaak ook nog runnen, maar ze wordt ter overname aangeboden, vertelt hij. Het kon er nog net mee door bij de PvdA-fractie, de 150.000 gulden voor het uitbaggeren van de haven in Sint- Philipsland. Wanneer er echter weer geld nodig is voor verder onderhoud, dan moet er eerst een onderzoek plaatsvinden naar de rol van de Sint- Philipslandse haven in de toekomst. Dat bracht raadslid M.A.J. van der Linde maandagavond naar voren in de gemeenteraad. De PvdA had bij de begrotingsbehandeling al een voorstel gedaan in die richting, maar dat haal de het toen niet. Rijkswaterstaat heeft ter voorbereiding van het baggerwerk drie slibmonsters van de havenbodem genomen. De specie mag niet in de Oosterschelde gestort worden, want er is sprake van verontreiniging met polycyclische aromatische koolwater stoffen (verzamelnaam voor ongeveer 60 olie- en teerachtige stoffen) en drin's (verzamelnaam voor een groep bestrijdingsmiddelen) in klasse 3. Eenzelfde verontreiniging is bij een bankstelling geconstateerd. De twee andere monsters vallen in klasse 0 tot en met 2 en deze specie (1500 m3) mag wel in de Oosterschelde gestort worden. „De vergunning hiervoor ligt nog tot eind december ter inzage", vertelde wethouder Heijboer. De 1000 m3 verontreinigde specie kan in een depot van rijkswaterstaat bij de Kreekraksluizen gebracht wor den. Dat moet wel binnen 12 maan den, anders moet er voor de specie een andere opslagmogelijkheid ge zocht worden en dan wordt de reke ning 250 in plaats van 150 mille. J.P. Bout vroeg daarom wanneer die ter mijn van 12 maanden ingaat. Volgens de wethouder is dat pas na de vergun ningverlening. Met de stemmen van de SGP en RPF/GPV tegen heeft de gemeente raad 62.542 gulden beschikbaar ge steld voor buitenschoolse opvang in 2000. Kinderen waarvan de ouders nog aan het werk zijn, kunnen dan na schooltijd in het gebouw van de kinderopvang Tholen ondergebracht worden. Het bedrag was al gereser veerd, want het rijk heeft voor de periode 1997-2000 de gemeente Tholen 373.743 gulden toebedeeld om 40 kinderen na schooltijd te kun nen opvangen. P. van Belzen noem de het jammer, dat er geen splitsing was gemaakt in ouders die om eco nomische redenen niet thuis zijn. Voor kinderen die om sociaal-medi sche motieven naar de kinderopvang moeten, wilde de RPF/GPV-fractie wel subsidie geven. Dat onderscheid was er echter niet en dat was evenmin het geval bij het voorstel om over 1999 en 2000 vijf tig mille extra te betalen voor de ge wone kinderopvang. „Als er een splitsing is, kan de RPF/GPV-fractie ook meestemmen", zei mevr. M. Velthuis. Het PvdA-raadslid wees erop, dat het in eerdere voorstellen wel terug te vinden was. Toen moest 17% van de kinderen om sociaal- medische redenen naar de kinderop vang. Velthuis noemde kinderop vang een basisvoorziening die in elke gemeente thuishoort. „Het is een belangrijk instrument in het arbeidsmarktbeleid." Daarentegen noemde M. Dijke kinderopvang geen taak voor de gemeente. Hij had zowel principiële als praktische be zwaren. Wethouder Moerland vond kinder opvang wel een gemeentelijke taak en hij was blij, dat de stichting met de 50.000 gulden uit de brand ge holpen kon worden. „Ze zaten zo moeilijk, dat we al een voorschot betaald hebben. En in februari gaan we verder praten over de toekomst van de kinderopvang in Tholen", kondigde de wethouder aan. De gemeente wil een nieuwe peu terspeelzaal in Sint-Maartensdijk bouwen naast basisschool De Rie burch aan de Bloemenlaan. 't Hum meltje zit nu in de voormalige kleu terschool aan de Radda Barnen- straat, maar de huur daarvan wordt per 1 juli volgend jaar opgezegd. Het oude gebouw gaat tegen de grond. Verlaat te Hardinxveld en Vaessen te Raamsdonksveer hebben in opdracht van de gemeente een bouwplan met kostenraming opge steld. Laatstgenoemde zal de nieu we peuterspeelzaal mogen bouwen. Het project vergt 350.000 gulden, terwijl in de gemeentebegroting met vier ton rekening is gehouden. In overleg met het bestuur van 't Hum meltje zal het definitieve plan opge steld worden. VERVOLG VAN VOORPAGINA op de nieuwe accommodatie die bij de uitbreiding van dorpshuis de Wim pel verwezenlijkt wordt. In Sint-Maartensdijk heeft 't Hum meltje naast de financiële problemen ook nog interne strubbelingen gehad. Momenteel is er geen voorzitter. Han van 't Hof, voorzitter van de peuter speelzaal in Stavenisse en ook voor zitter van de Sgakel, neemt die taak nu waar. 't Hummeltje telt 50 peuters, verdeeld over drie groepen van twee dagdelen. Twee die gedurende twee morgens naar de speelzaal gaan en de oudste groep peuters die twee midda gen begeleid wordt. Op woensdag is 't Hummeltje gesloten. „We hadden een mooie spaarpot, maar van onze reserves is niets meer over", zegt penningmeester Esther Franke, die bijna een jaar geleden tot het bestuur toetrad. Vóór haar ging het mis, maar daar wil ze niet over uitweiden. Onlangs begon er een nieuwe secretaresse en er wordt nog gezocht naar een voorzitter. Ook Franke noemt de sterke stijging van de loon- en andere kosten tegenover stabiele subsidies en contributies de oorzaak van de financiële problemen. „De opbrengst van onze oliebollenac tie en fancyfair is helemaal opgegaan aan loonkosten, terwijl het daarvoor eigenlijk niet was bedoeld. Zoiets is normaal voor speelgoed voor de peu ters en andere dingen, iets extra's dus. Daarom zijn we volop met de ge meente bezig om meer geld te krij gen. Alle peuterspeelzalen staan er fi nancieel slecht voor, maar Sint- Maartensdijk en Sint-Philipsland in het bijzonder. Op Vossemeer na draait er geen enkele goed. Daarom hopen we op meer subsidie." De verhoging van de ouderbijdrage per 1 januari loopt voor 't Hummeltje nog niet zo'n vaart. „Wij betalen nu gedurende 11 maanden 45 gulden en dat wordt straks 10 maanden van 54 gulden", legt Esther Franke uit. Met de komende nieuwbouw voor de boeg (de peuterspeelzaal in Sint- Maartensdijk moet verhuizen van de oude kleuterschool in de Radda Bar- nenstraat naar de Rieburch) en de hui dige financiële zorgen is het voor de penningmeester van 't Hummeltje best een spannende periode. De Sgakel heeft inmiddels besloten om de ouderbijdrage per 1 januari a.s. te verhogen van 45 naar 54 gulden per maand en dat gedurende tien maanden per jaar. „Maar ook dan ko men we nog tekort", zegt penning meester Corina Quist van Turn Tum uit Sint-Philipsland. „Het is niet zo erg dat we failliet gaan, maar wij heb ben wel de minste reserves. Als de sa larissen met sprongen omhoog gaan en je van je reserves moet blijven eten, dan is je spaarpot een keer op. We willen elk jaar de ouderbijdrage gaan verhogen, maar daarnaast is ex tra subsidie van de gemeente nodig. Daar is ook een spoedvergadering over belegd met alle voorzitters en penningmeesters van de acht peuter speelzalen." Volgens bestuurslid Elma Vos van Turn Tum moet er wat gebeuren. „Een peuterspeelzaal kost gigantisch veel. Ik noem bijvoorbeeld maar nieuw zand in de zandbak, maar de kem van de zaak is de salarisstijging. In ons geval voor twee vaste leidsters en een invalster. De Sgakel heeft daarover bij de gemeente aan de bel getrokken." „Sint-Philipsland is er het ergst aan toe", constateert Wil van Iwaarden. „Ik ben nog maar pas voorzitter en het is allemaal nieuw en vreemd, maar we proberen met man en macht de peuterspeelzaal overeind te hou den. We doen ook goed werk. Voor de motoriek van het kind, voor de con tacten. Kinderen die de peuterspeel zaal hebben doorlopen, krijgen een voorsprong. En we bieden peuters ook wat betreft sociaal of medisch ad vies mogelijkheden, maar we houden het niet vol als er niet meer geld komt. Aan de bedrijfsvereniging hebben we 7000 gulden naheffing voor sociale lasten en pensioenpremie inmiddels betaald. Maar je zit ook met kosten van de arbodienst en een cursus be drijfshulpverlening. We lopen echt op onze tenen, hoeveel koeken we ook al verkocht hebben. En er komt ook nog een fancyfair." Turn Tum telt 45 peuters die verdeeld over 5 ochtenden begeleid worden. Twee groepen die elk twee ochtenden naar de speelzaal gaan en één begin- nersgroep op woensdagmorgen. Tien kinderen staan er op de wachtlijst. Sint-Philipsland wacht met spanning Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 mtrr Jan 70 jaar Advertentie I.M. De Aquarius van de tak Wilde Vaart is de eerste nieuwe vlet die door de scouting is aangekocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 9