Hout- en bouwbond huldigt het recordaantal van 26 jubilarissen Borduursters moeten ziel blootleggen in merklap Jong Vosmaer: niet eens met besteden erfenis kleine doelen 95 mille voor veilig uitgaan Sint-Annaland Workshop bij vierde lustrum van Dodi Dodi Jeugdvereniging ondersteunt plan skeelerbaan Donderdag 2 december 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Gemeentehuis in 2000 rond de jaarwisseling open Band afluisteren over de bestrating De hout- en bouwbond FNV telt dit jaar een recordaantal Thoolse jubilarissen. „Dus is er vertrouwen onder de le den", concludeerde afdelingsvoorzitter M.A.H. den Haan vrijdag op de huldigingsavond in Sint-Annaland. Van de 26 jubilarissen was bijna de helft aanwezig. On der hen oprichter J. Hage van de voormalige afdeling Stavenisse. Den Haan vond het jammer dat J. Perestam uit Tholen ontbrak. Deze is liefst zestig jaar lid van de bond en was jarenlang pv'er. Sinterklaas Inbraak Parallelweg Bijl speelt kortste partij Stoutjesdijk kampioen bij Knorhaan Kerstzangavond Spelen voor Rode Kruis Wimpel voor 1,7 miljoen vernieuwd Bewegwijzering vervangen Stemming drie ouderlingen Kerstuitvoering Kraan op oude begraafplaats Schade aan AH-pand Kornaat: meter te vroeg gekocht Zeeuwse recordpoging grootste merklap op Tholen gestart 220 borduurders Uitdaging Jeugdvereniging Jong Vosmaer wil dat het geld van de erfe nis Van 't Hof-Quist aan één groot project wordt uitgegeven en niet ook nog eens aan kleine doelen voor verschillende verenigingen. Dat zei voorzitter S. van Buuren van Jong Vosmaer gistermiddag bij de overhandiging van een affiche van de jeugdvereniging aan wethouder I.C. Moerland. Kritisch Den Engelsman Van Driel heeft een verrassing voor u. VOORDEEL! Vanaf dinsdag 23 november tot en met zaterdag 4 december krijgt u bij een aankoop vanaf 150,00 een GRATIS ovenverse roomboteramandelstaaf. Bovendien krijgen uw aankopen een dubbele vermelding op uw klantenkaart. Kom daarom snel naar Sint-Annaland en profiteer! Uiteraard serveren we een gezellig kopje koffie of thee! Tot ziens in Sint-Annaland. Den Engelsman Van Driel: combineren met persoonlijke accenten Voorstraat 15, 4697 EH Sint-Annaland Tel. (0166) 65 24 90, Fax (0166) 65 24 90 woensdagmiddag gesloten Het gemeentebestuur gaat 95.000 gulden uittrekken voor maatrege len in het uitgaanscentrum Sint- Annaland. Deze maken deel uit van het plan van aanpak 'Veilig uitgaan Sint-Annaland', waarover met bewoners, ondernemers, jeugd en de politie van gedachten is gewisseld. In het kader van het project wordt een convenant ge sloten, waarmee partijen er blijk van geven zich medeverantwoor delijk te voelen voor het uitgaans- klimaat in het dorp. De gemeente vindt dat alle Sint-Annalandse ho- reca-ondernemers het convenant moeten tekenen, maar behalve de uitbaters van Havenzicht en l'Es- perance hebben die tot nu toe niet thuis gegeven. Naar aanleiding van de gevoerde gesprekken concludeert het ge meentebestuur dat er een proef moet komen met een afkoelings periode tussen twee en drie uur 's nachts, hoewel bewoners en on dernemers tegen zijn. Daarbij wordt waarschijnlijk de suggestie van de politie overgenomen om gedurende dat uur de volle lichten te ontsteken, de deuren open te la ten, geen muziek meer te draaien noch drank of etenswaren te ver kopen. In het plan van aanpak moet in de ogen van burgemeester en wethouders de eis voor gedi plomeerde portiers gehandhaafd blijven. Verder is de conclusie dat de horeca zal proberen met een bedrijf een vervoerscontract af te sluiten om de uitgaanders thuis te brengen. De 95 mille (waarvan 75.000 gul den komt uit de pot voor sociale vernieuwing) wordt aan de vol gende zaken besteed: straatver lichting 76.000 gulden, afvalbak ken 2550 gulden, Voorstraat autovrij maken 500 gulden, menu borden 2000 gulden, voorlichting 7000 gulden en afrondende werk zaamheden eveneens zeven mille. Nu is het gemeentehuis van Tholen nog dicht tussen kerst en nieuw jaar, behalve voor geboorte-aangif tes en paspoorten. Maar na de mil lenniumwisseling wordt de dienst verlening voor de inwoners uitge breid. In het jaar 2000 kan men tussen kerst en nieuwjaar ook voor bouwzaken terecht in het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk. M. Dijke drong daar maandagavond op aan tijdens de raadsvergadering, nadat hij het een maand eerder bij de begrotingsbehandeling ook al had aangekaart. Voor de komende kerst hebben b. en w. de ambtena ren in die periode teveel vrije da gen gegeven, maar voor december 2000 is het inmiddels geregeld dat de afdeling bouwzaken open is, maakte burgemeester Van der Munnik duidelijk. De band van de raadsvergadering van 25 oktober zal afgeluisterd worden om nog eens uit te pluizen wat de CDA-fractie precies heeft verwoord ten aanzien van de be strating. Volgens raadslid J.P. Bout was in de notulen niet goed weer gegeven, wat het standpunt van de christen-democraten was. Hij maakte destijds bezwaar tegen een verhoging van 320.000 gulden, maar toen een VVD-motie daar over in stemming kwam, verklaar den zowel Bout als zijn fractienoot Van Beek zich per abuis tegen. De burgemeester kon zich niet herin neren dat de notulen een verkeerde weergave van het CDA-standpunt gaven, maar hij zegde toe de band te zullen afluisteren. De eilandelijke volksdansvereni ging Dodi Dodi vierde zaterdag het vierde lustrum. De twintig leden - allemaal dames - deden dat op in formele wijze in de voormalige kleuterschool te Sint-Maartensdijk, die overigens op de nominatie staat om gesloopt te worden. Voorzitter Joke de Witte bood de leden van het eerste uur - Herma te Kulve en An- nelies Moerland - een bloemetje aan. De leden van Dodi Dodi ko men van heel Tholen en directe om geving en opereren alweer flink wat jaren onder de artistieke leiding van Priscilla van de Berg. De lustrumviering was, heel toepas selijk, met een workshop. Gastdo cent was Gert-Jan van Ammerkate uit Loon op Zand, een autoriteit op het gebied van de volksdans en dan met name de Israëlische dans. De workshop werd onderbroken voor een gezamenlijke lunch. Aan het einde van de intensieve en leerzame dag kreeg ieder een herinneringsbe ker. Als blijk van waardering wer den de bestuursleden namens de le den met een roos verrast. Dodi Dodi gaat springlevend op weg naar het zilveren jubileum, maar bereidt zich eerst voor op het Setal lands spekta kel dat volgend jaar juli wordt geor ganiseerd bij het 525-jarig bestaan van Sint-Annaland. Vernielers betalen. De jongelui die een schaftkeet hebben vernield bij de begraafplaats in Sint-Annaland zullen ƒ2500,- moeten betalen. De resteren de ƒ10.700,- die nodig is voor vervan ging, legt de gemeente zelf op tafel. Twaalf leden van de hout- en bouwbond FNV kregen een speld wegens langdurig lidmaatschap. „We vinden het gepast om jubilaris sen te huldigen", zei Den Haan. „Na de fusie van alle Thoolse afde lingen heeft het bestuur besloten dat ledenbinding hoog in het vaandel moet staan. Want naast werving is het belangrijk voor de kracht van de bond om leden te behouden. De af deling Tholen telt er ruim 500. De voorzitter memoreerde dat het na de fusie gelukt is om op Tholen vijf klachtenmannen (van de vijf oude afdelingen) te behouden, waar de le den terecht kunnen. „Dat is belang rijk, want deze mensen zijn het ge zicht van de bond in de wijk of de straat", vond O. Jacobs van het dis trictskantoor. Hij leidt momenteel het fusieproces in Zeeuws-Vlaande ren. Onontkoombaar met het oog op het voortbestaan van de bond, meent hij. Jacobs reikte vervolgens de spelden en bloemen uit, waarbij hij van een aantal jubilarissen kort de loopbaan schetste. 21 mensen zijn 25 jaar lid, twee 40 jaar, twee 50 jaar en één 60 jaar. De zilveren jubilarissen kregen bovendien een set gebakvorkjes, de anderen een geldbedrag. Na de hul diging genoten de aanwezigen van een barbecue en waren nog geruime tijd gezellig bij elkaar. Een kwart eeuw lid zijn: A. Bijl, A.P. Deurloo, C. de Graaf, J. v.d. Hout, M. Lindhout, A. v.d. Ree, J.J. Scherpenisse en H. Westerlaken uit Sint-Maartensdijk; K.B. Bos, J.J. Bruijnzeel, M.A.H. den Haan, C. Keur en A.C. Lindhoud uit Sint-An naland; J. den Braber uit Sint-Phi- lipsland; H. van Eenennaam, J. de Jonge en M. Minheere uit Tholen; J. Hage uit Stavenisse; R.P.M. Maas uit Oud-Vossemeer; P. Poot uit Scherpenisse; C.H. Meesters uit Os- sendrecht. Veertig jaar lid: F. Stols uit Sint-Annaland en D. Tichem uit Scherpenisse. Een halve eeuw lid: I.C. Lindhout uit Sint-Maartensdijk en A. Westdorp uit Sint-Annaland en 60 jaar lid J. Perestam uit Tholen. Komende zaterdag verwacht de hout- en bouwbond Sinterklaas. Voor de derde keer wordt een mid dag georganiseerd in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. En weer is de belangstelling groter dan voorgaan de keren. „We verwachten 180 men sen", vertelt Den Haan. „89 kinde ren en een heleboel opa's en oma's, want die vinden het ook erg leuk." Elk kind krijgt een cadeautje en ver der treedt deze middag clown Tobias op. Poortvliet In de late middag of vroege avondu ren van woensdag 24 november is er ingebroken in de woning van de fa milie Van Aalst aan de Parallelweg. Hoe de daders te werk zijn gegaan en wat ze hebben meegenomen, wil de politie in het belang van het onder zoek niet kwijt. Wél is ze benieuwd of mensen die tussen vijf uur en half zes de praktijk van huisarts Padt heb ben bezocht, mogelijk iets hebben gezien wat tot het oplossen van de zaak kan leiden. Tijdens de onderlinge competitie van biljartvereniging Tolrust is de kortste partij in 21 beurten gespeeld door L. Bijl. Zijn naamgenoot W. Bijl behaal de met 2,3 en 9 caramboles zowel het hoogst gemiddelde als de hoogste serie. De uitslag: L. Bijl-M. Hage 10- 9,57; A. Burgers-M. Uijl 10-7,59; W. Bijl-A. Schot 6,71-10; R. Vogelaar- M. Hage 10-7,39; W. Bijl-G. de Jon ge 6,85-10. Hengelsportverniging de Knorhaan heeft vrijdag tijdens haar jaarlijkse mosselavond de kampioenen van het visseizoen bekend gemaakt. Aijan Stoutjesdijk werd met 483 punten eerste. Karlos Schot werd met 457 punten kampioen bij de jeugd. Jan Buuron sr. heeft dit jaar de grootste platvis gevangen, een bot van 43,3 cm. Het eindklassement: 1A. Stout jesdijk 483 p; 2. E. Brasz 479 p; 3. J. Buuron sr. 478 p; 4. K. Dekker 473 p; 5. C. Bolier 473 p; 6. T. de Baat 469 p; 7. R. Konings 468 p; 8. J. Hage 465 p; 9. J. de Groen 456 p; 10. B. Rijnberg 456 p; 11J. Gebraad 451 p; 12. P. de Jong 448 p; 13. H. Bierings 446 p; 14. P. van Leeuwen 442 p; 15. J. Gunst 439 p. De overige deelne mers hadden te weinig wedstrijden gevist om in het klassement te ko men. Het eindklassement van de jeugd is als volgt: 1K. Schot 457 p; 2. M. Kaat 441 p; 3. R. Konings 440 p; 4. R. van der Velden 435 p; 5. M. Poot 406 p; 6. M. Michels 401 p. Het seizoen wordt zaterdag afgesloten met een boutwedstrijd, waar na af loop warme erwtensoep staat te wachten. Christelijk kamerkoor Chantez a Di- eu uit Tholen organiseert donderdag 11 december een kerstzangavond in de Nederlandse Hervormde kerk. Be halve Chantez a Dieu zal ook het christelijk jeugdkoor 'Laudate Domi- num' uit Kapelle zingen. Beide koren staan onder leiding van Paul Heijboer uit Tholen. Chantez a Dieu begint met twee hedendaagse, Nederlands talige stukken van de componist Wil lem Vogel: 'Vrees niet Maria' en 'Geboren is u heden een Heiland'. De bijbeltekst wordt als het ware uit gebeeld in de muziek. Ook voor be kendere muziek is een plaatsje inge ruimd. 'Cantique de Noël' van A.C. Adam, 'Gloria in excelsis Deo' van P. Leenders en 'Heil'ge Nacht, ich grüöe dich' worden ten gehore ge bracht. De Engelse componist David Willcocks heeft mooie kerstmuziek geschreven. Deze muziek wordt door veel jongenskoren gezongen, maar ook bij gemengde koren zijn de wer ken geliefd. Zowel het jeugdkoor als het kamerkoor zingen afzonderlijk, maar ook gezamenlijk, enige num mers van deze componist. Drie orga nisten verlenen aan deze avond hun medewerking. Jaap de Graaf bege leidt de samenzang, terwijl Eric Quist en Jan Kodde het kamer- en jeugdkoor begeleiden. Ds. A. Egas opent deze avond die vrij toeganke lijk is en om kwart voor acht begint. Muziekvereniging Concordia gaf donderdag op uitnodiging van de Ro- de-Kruisafdeling een concert op de J. Henry Dunant. Het vakantieschip van het Rode Kruis lag afgemeerd in Bruinisse. Concordia (met gastdiri- gent G. de Waal) speelde voor de pauze onder meer een nummer van Jantje Smit, 'Manbo no. 5' en 'Can can march'. De welfareleidsters deel den in de pauze cadeautjes uit, ge maakt door de groep Sint-Philips- land. In het tweede deel van het con cert voerden sinterklaasliedjes de bo ventoon. Tot verrassing van de aan wezigen verscheen de goedheiligman persoonlijk aan boord. De muziek vereniging kijkt terug op een ge slaagd en gezellig optreden. De commissie algemeen bestuur en welzijn praat maandag over het plan voor uitbreiding en opknappen van dorpshuis De Wimpel. De gemeente draagt daaraan 3 ton bij, terwijl de stichting Dorpsbelangen voor de res terende 1,4 miljoen een hypotheek zal moeten afsluiten. De 1,7 miljoen die het plan vergt, zijn berekend door Bravenboer Scheers bouw- en in stallatietechniek te Middelburg. Ar chitect T. Moerland uit Tholen, die het plan ontwierp, kwam december vorig jaar uit op bijna 1,25 miljoen. Omdat het merendeel van de bereke ningen toen al een half jaar oud was, moest er volgens hem met 3 tot 4 procent prijsverhoging rekening wor den gehouden. De ambtenaren van de gemeente gaven hem gelijk en kwa men op 1,35 miljoen uit. Was oor spronkelijk de opzet om bibliotheek, peuterspeelzaal en kruisvereniging in het bestaande gebouw onder te bren gen, de alsmaar stijgende kosten de den bij het gemeentebestuur de vraag rijzen of volledige nieuwbouw niet beter zou zijn. Maar het gebrek aan een geschikte plaats deed hen daar van afzien. Voor de uitbreiding van De Wimpel is een stuk nodig van de aangrenzende speeltuin. De ANWB gaat op verzoek van de provincie de bewegwijzering op de kruising Rijksweg/Stationsstraat/ Kwekerijweg vervangen. De wegwij zer wordt vervangen door een ver lichte wegwijzer, die op de plaats van de lantaarnpaal in de verkeersdruppel op de Kwekerijweg komt te staan. Vanavond stemmen de leden van de Hervormde Gemeente voor de ver vulling van vacatures in de kerken raad per 31 december a.s. Kandida ten voor de opvolging van ouderling F. Quist zijn W.L. de Haan en L.J. Ot- te. Voor de vacature van ouderling kerkvoogd J.A. Duine zijn F.R Feleüs en RW. van de Velde kandi daat. De vacature ouderling J. van den Hoek dacht de kerkenraad vervuld te hebben met de benoeming van de zit tende ouderling J.A. Duine, die daar voor vier jaar ontheffing zou krijgen. Maar er is een tegenkandidaat inge diend in de persoon van P. van der Est, zodat de keuze toch aan de leden is. Voor de periodiek aftredende dia kenen Kramer en Quist en ouderling kerkvoogd Voorwinden zijn geen te genkandidaten ingediend, zodat ze automatisch herkozen zijn. Vrouwenkoor De Lofstem organi seert op donderdag 9 december een kerstuitvoering in de Wimpel. Er zijn optredens van fluitgroep Krabbendij- ke o.l. v Rijk J. Rijkse, jeugdkoor Van knop tot bloem,en vrouwenkoor De Lofstem o.l.v Wilma van Duuren. De organisten zijn Cees van de Hart en Mariëlle Klavers. De collecte is be stemd voor de stichting Ontmoeting, een organisatie die thuis-en daklozen helpt. Het concert begint om half acht. Raadslid E. Frigge-Hogesteeger (VVD) wil dat de gemeente een wa terkraan plaatst op de oude begraaf plaats. Dinsdagavond vroeg ze daar aandacht voor in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. „Op alle begraafplaatsen op Tholen is een wa- terpunt, behalve op de oude begraaf plaats van Sint-Philipsland. Er zijn mensen die nog regelmatig de gra ven bezoeken en water aan de bloe men bij het graf willen geven, maar er is geen water." Wethouder W.C. van Kempen van ruimtelijke ordening zei de opmer king door te zullen geven aan wet houder K.A. Heijboer van openbare werken. Raadslid A.L. Piet (RPF/GPV) zei dinsdagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling zich zor gen te maken over de schade aan de bestrating en het pand van Albert Heijn aan de Achterstraat door vrachtwagens. Volgens Piet is er voor het laden en lossen voor de super markt onvoldoende ruimte. „Het pand van Albert Heijn heeft al drie keer schade opgelopen. Kan er niet eens structureel naar gekeken wor den?" Hij vroeg ook aandacht voor de schade die vrachtwagens veroor zaken aan de Zuiddijk bij het nemen van de bocht naar de supermarkt. PvdA-raadslid A.P. Komaat zette de puntjes maandagavond op de i. Begin november hadden b. en w. voor de landmeetkundige dienst al een tachy- meter voor 59.437 gulden gekocht en daarna mochten de commissies ge meentelijke ontwikkeling en midde len er advies over geven en tenslotte nam de gemeenteraad nog eens een besluit dat al uitgevoerd was. Drie keer fout dus, vond Komaat, die de procedure juist wilde omdraaien. Eerst advies vragen en dan pas ko pen. „Dit is een voorbeeld van ver vroegd afschrijven", merkte P. van Belzen gekscherend op. „Nu gaat iets een keer snel en dan is het weer niet goed", zo deed J. van den Donker nog een duit in het zakje. De burge meester sprak over een voortschrij dend inzicht, maar SGP-wethouder Heijboer bekende ruiterlijk schuld. „Het is een juiste constatering van Komaat", moest hij toegeven. Ruim dertig inwoners van Tholen werken mee aan het maken van de grootste merklap ter wereld. Gisterenmorgen kregen ze in streekmuse um De Meestoof in Sint-Annaland de materialen uitgereikt en de nodi ge uitleg over het project. Men kan nu aan de slag, de werkstukken moeten eind juli, begin augustus volgend jaar klaar zijn. „We willen er iets van uzelf in terugzien, er uw ziel in blootgelegd zien", hield Eef de Jonge uit Tholen de aanwezigen voor. De voorlichtingsbijeenkomst in Sint-Annaland is in feite het start sein voor het project, dat de naam 'Door ons gedaen' heeft meegekre gen. Eef de Jonge - zelf textieldo- cente - vertelt dat de recordpoging (men wil ermee in het Guiness re cordboek komen) voortvloeit uit een vorig jaar georganiseerde cur sus rondom het behoud van textiel in de Zeeuwse musea. Aangespoord door provinciaal museumconsulent Wim Scholten schreef mevrouw De Jonge het boekje 'Door mijn ge daen' over Zeeuwse merk- en stop lappen. De 1500 exemplaren waren in een mum van tijd aan de man ge bracht en inmiddels is er een tweede druk verschenen. De belangstelling voor de merklap - vroeger een soort proeve van bekwaamheid voor meisjes die naailes kregen - is dus weer helemaal terug. „Toen Wim Scholten voorstelde om in Zeeland de grootste merklap ter wereld te gaan maken, had ik zo mijn bedenkingen. Ik dacht niet dat het zou lukken om voldoende men sen te vinden om eraan mee te doen. Maar ik ging bellen en binnen an derhalve dag had ik veertig liefheb bers", vertelt mevrouw De Jonge. Inmiddels hebben zich 220 vrou wen en mannen aangemeld. Uit heel Zeeland, maar ook elders uit het land en er reageerde zelfs ie mand uit Amerika. De dertig Thole- naren komen uit bijna alle woonker nen, behalve uit Sint-Annaland en Stavenisse. Tot maandag kunnen mensen zich nog aanmelden om mee te doen. De borduursters hebben allemaal een - door de provincie gesponsord - pakket gekregen met daarin een telpatroon, tien kleuren borduurzij, een naald, kleurenkaart en handlei ding. Patroon en zijde zijn voor alle deelnemers uniform, om geen (kleur)verschillen te krijgen. Ieder een moet onderaan in stiksteek haar of zijn naam borduren, maar verder wordt alleen met de kruissteek ge werkt. De sierrand boven en onder is bij iedereen hetzelfde en daarvoor moeten ook vijf voorgeschreven kleuren gebruikt worden. De 220 lappen - 50 cm hoog en 52 cm breed - worden namelijk aan elkaar gezet om een zo lang mogelijk borduur werk te krijgen. Van elk van de ze ventien Zeeuwse gemeenten komen ze naast elkaar en ter inleiding zal dan steeds het gemeentewapen groot geborduurd worden. Daarvoor willen in de initiatiefnemers zoveel mogelijk bestuurders zien te strik ken. „De merklap moet een document worden van Zeeland in het jaar 2000", vertelt Eef de Jonge de aan wezigen. Oude, maar ook nieuwe, motieven kunnen erop geborduurd worden, kenmerkende gebouwen, landschappen en dergelijke. En daarnaast van iedere borduurder iets persoonlijks. „Zodat mensen zich over 200 jaar afvragen waarom ie mand nou juist dat specifieke figuur heeft geborduurd." Textielmede- werkster Mia Elmont van het Zeeuws Museum gaat verder in op een aantal technische zaken. Ook geeft ze tips over het kiezen van motieven. Want de deelnemers mo gen helemaal zelf weten wat ze bor duren. Wat betekent dat ze indeling en ontwerp zelf moeten uitdokteren. In allerlei aanwezige boeken wordt druk naar bruikbare motieven ge zocht. De een wil iets moderns, in spelend op het jaar 2000, de ander vindt een historisch gebouw pas send. Maar definitieve keuzes wor den niet gemaakt. Omdat doublures voorkomen moeten worden, wordt afgesproken dat de deelnemers on derling met elkaar contact zoeken (iedereen heeft een deelnemerslijst gekregen). Acht dames uit Sint-Phi- lipsland en Anna Jacobapolder spre ken meteen al een datum af waarop ze gaan overleggen over wat ze zul len gaan borduren. „Toen ik over de Oesterdam gereden kwam, dacht ik: zo'n rij windmolens op een merklap zou prachtig zijn", geeft mevrouw Elmont een voorzet. Ze krijgt van de aanwezigen te horen dat een tus sentijdse bijeenkomst, zo rond maart, op prijs wordt gesteld. „Dan kun je elkaar wat morele ondersteu ning geven", meent een van de da mes. Het enthousiasme is groot, de mees ten zijn ook min of meer gerouti neerd borduurster. „Het is een uit daging om eraan mee te doen. Een stukje promotie voor Zeeland en bovendien leuk om te proberen een record te vestigen", geeft mevrouw Niemantsverdriet uit Poortvliet als reden om mee te doen. Het is de bedoeling dat het eindre sultaat in november of december 2000 gepresenteerd wordt. Tevens reist volgend jaar een tentoonstel ling over de merklap door de pro vincie. Deze zal als eerste (vanaf half april) te zien zijn in De Meestoof. De vereniging Van 't Hof-Quist wil een multifunctionele ijs- en skeeler- baan. Zij wordt daarin volledig ge steund door de jeugdclub. Jong Vos maer was met zo'n 20 kinderen naar het gemeentehuis gekomen. Op de affiche staat ook een skatebaan vermeld (bedacht door Jeanice). Op de fleurige plaat, gemaakt op de roe- feldag bij Inge van der Kooij, staan verder als wensen: een kinderboerde rij (Tommy), een clubhuis met een ei gen podium (Samira) en een kinder theater (Melissa), een grotere glijbaan in de speeltuin (Angelica) en een crossbaan (Vincent). 'Laat die centen nu eens rollen', roept het affiche met grote rode letters. Maar met dat rollen gaat het niet zo snel. Wel heeft de vereniging Van 't Hof-Quist (met afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen) een be stedingsvoorstel voor de erfenis inge diend bij het college, maar dat moet zich er nog over beraden. Het wordt pas volgend jaar dat burgemeester en wethouders met een voorstel komen. Dat wordt dan eerst besproken in de commissie algemeen bestuur en wel zijn, zo deelde Moerland mee. Daarna gaat het naar de gemeenteraad. Van Buuren legde in de raadzaal uit dat de kinderen van de woensdagmid- daggroep het voorstel voor de aanleg van een skeelerbaan kwamen steu nen. „We komen niks vragen, alleen het plan ondersteunen. Wat de kinde ren hier hebben opgeschreven, sluit goed aan bij de skeelerbaan." Van Buuren zei ook namens de 50 jonge ren van de vrijdagavond te spreken. Ze was echter ook kritisch over het besluit van de vereniging om ook ver zoeken van verenigingen in te willi gen (kleine doelen voor in totaal vijf tig mille). „De doelstelling was om het geld aan één project te besteden. Dan kun je niet 3 of 4 verenigingen iets geven, ook al hebben ze de spul len hard nodig, en de anderen niets." Volgens Moerland moeten er goede redenen zijn om van het advies van de vereniging af te wijken. „Er zijn veer tien aanvragen. Die kunnen we niet allemaal honoreren." De kinderen van 5 tot en met 10 jaar zaten lekker aan de limonade in de raadszetels. Moerland legde uit wat een legaat is en zei dat het een beetje sneu is dat er dit jaar nog geen geld wordt uitgegeven. Op hun vrije mid dag werden de kinderen met zeven moeders en begeleidsters door de wethouder rondgeleid door het ge bouw. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5