1 NIEUW Gratis Fancyfair brengt 4000 gulden op voor verbouwing Ichthuskerk k nieuws AUTOSCHADE Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 december 1999 Bloemetje bewoners Molenvlietsestraat Overeenkomst voor supermarkten Slachtveld HEUGA TEGELTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Inbraak in auto Luten beste klaverjasser Cakeverkoop scouting Auto tegen bromfietser Nieuw bestuur van middenstandsvereniging Bromfietser aangereden Drie maal kortste partij Uitvoering uitgesteld Garages op volkstuinen Diaken bedankt 33 kaarters WHS Kluis gestolen Setallands spektakel Sint bij WIK Kinderdisco Stove Geslacht in eigen slagerij X Malse biefstuk 250 gr. X Varkensfilet 500 gr. Ifoor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER EBHO en Klaverblad Schoenen piet kwijt Sint bij Euterpe Schoentjesactie Kerst bij de Anbo Klaverjassen Kijkdag kinderopvang Kerstmarkt de Rieburch Bijl beste speler Clarity houdt kerstmarkt Slager leest voor Drie keer viskampioen DAG EN NACHT II De bewoners van de Molenvlietse straat hebben een half jaar lang zo veel overlast ondervonden van de reconstructie, dat een gebaar in de vorm van bijvoorbeeld een bloeme tje best op zijn plaats zou zijn. Die suggestie deed mevr. M.A.E. Vel thuis maandagavond in de gemeen teraad. Ze wees o.a. op de telefoon- en stroomstoringen. Wethouder Heijboer vond het een mooi gebaar, maar hij hield haar voor dat ér meer inwoners zijn die hinder ondervin den van herbestratingen, e.d. Raadslid Piet vroeg voor de zoveel ste keer naar de afwikkeling van de verkeerde adviezen die het ingeni eursbureau Nivec ten aanzien van de Molenvlietsestraat heeft gege ven. „De aanhouder wint, want in de volgende vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikke ling komt dit aan de orde", ant woordde wethouder Heijboer. De gemeenteraad heeft maandag avond ingestemd met een exploita tie-overeenkomst die b. en w gaan sluiten met projectontwikkelaar Kondor Wessels ten behoeve van de bouw van twee supermarkten op het Slachtveld. In het voorstel wordt overigens gesproken over 'een win kelcentrum en woningen' zodat er ruimte opengelaten wordt voor ook andere winkels dan de twee super markten. Op vragen van raadslid Piet zei wethouder Van Kempen, dat na de formele ondertekening een of ficiële planherziening in de proce dure zal gaan, inclusief inspraakmo gelijkheden. Voor de exploitatie overeenkomst moet het bedrijf een betalingsgarantie geven en raadslid Komaat wilde liever een bank- dan een concerngarantie. „Het college vindt een concerngarantie voldoen de", zei wethouder Van Kempen. Div. partijen vanaf 12,- per m2 Advertentie I.M. Tussen donderdagavond elf uur en vrijdagmorgen kwart over zeven is er ingebroken in een auto die op de Molenvlietsedijk geparkeerd stond. De eigenaar mist geluidsapparatuur, cd's en een knuffel. Bij de strijd om de ereplaatsen van klaveijasclub Stad Tholen won Pe ter Luten met 5242 punten. Tweede werd Wim van de Berge met 5204 punten. De verder uitslag: 3. Marco Kerstens 5109 p; 4. Carlo Hage 5105 p; 5. Kees Schot 5092 p. Za terdag 18 december is het jaarlijkse kerstklaverjastoernooi. Het wordt gehouden in café de Kroon en be gint om half acht. Scouting Heenetrecht houdt op 11 december een cakeverkoop. Vanaf negen uur 's morgens komen leden van de scouting langs de deur. Ook wordt er vanaf tien uur cake en war me chocolademelk verkocht in een kraam op de hoek van de Boter markt en de Bakstraat. De op brengst van deze verkoop is be stemd voor spel- en kampeerma- teriaal. Op de Halsterseweg, bij de kruising met de Oudeweg ter hoogte van de meubelzaak, is maandagavond een 20-jarige inwoner lichtgewond ge raakt. Hij werd op zijn brommer aangereden door een 25-jarige auto mobiliste uit Bergen op Zoom die rechtsaf sloeg en de brommer op het fietspad over het hoofd zag. De Tholenaar vloog over de auto heen en belandde onder een geparkeerde auto. De brandweer kwam er aan te pas om hem te bevrijden. In het zie kenhuis bleken de verwondingen mee te vallen, maar de brommer was volledig vernield. De auto kwam er met blikschade af. De middenstandsvereniging wil met een nieuw bestuur meer aan de weg gaan timmeren. J. Roggeband heeft de voorzittershamer overgedragen aan J. Bosters, die als nieuweling is toegetreden. Ook H.J. Boers en J. v.d. Zande zijn in het bestuur geko men. Van de oude ploeg zijn alleen I. Istha en mevr. M. Knappers aan gebleven. Nu het aantal winkeliers afneemt, is de vereniging verbreed met andere ondernemers van o.a. het industrieterrein en dat heeft het aantal leden doen stijgen van 15 naar 30. Het bestuur is een groot voorstander van het bundelen van de krachten en daarom zijn er plan nen voor een open dag voor de plaatselijke bedrijven, en een onder- nemersbeurs. Met een versterkt be stuur wordt geprobeerd om een an dere richting aan de eerder terug lopende vereniging te geven. Een inwoonster die donderdagmid dag vanaf de parkeerstrook in de Molenstraat met haar auto de weg opreed, zag een naderende brom scooter over het hoofd. Het meisje uit Nieuw-Vossemeer kwam door de aanrijding ten val en schoof over het wegdek, maar kwam er met wat schaafwonden vanaf. Haar scooter belandde tegen een aan de andere kant van de straat geparkeerde auto. In de biljartcompetitie van de Treffers werd door drie leden de kortste partij gespeeld. N. Rooyak- kers, J. Etiënne en D. den Hollander speelden allen in 23 beurten uit. De hoogste serie werd met 12 carambo les gemaakt door N. Rooyakkers en K. Hommel en het hoogst gemid delde werd gescoord door D. den Hollander met 3,04. De uitslag: L. van Wezel-J. Etiënne 6,25-10; K. Hommel-D. den Hollander 10-6,85; J. Etiënne-D. den Hollander 7,73- 10; D. van Driel-C. Burgers 9,75- 10; N. Rooyakkers-B. den Hollan der 10-7,71; J. van Daalen-R Vis 10-10. De uitvoering van toneelverenging Rederijkerskamer Eendracht gaat op 11 december niet door. Doordat een van de spelers langdurig ziek is, heeft het bestuur besloten de voor stelling te verplaatsen naar 18 maart volgend jaar. De mensen die al kaarten hadden zijn inmiddels op de hoogte gesteld. Eendracht studeert de plattelandskomedie 'Boerenkool met worst' in. Het college onderzoekt of het wen selijk is dat er op het terrein van de volkstuinen achter de Cornelis Fran- kenstraat garages gebouwd worden. Dat deelde wethouder W.C. van Kempen dinsdagavond mee in de commissie gemeentelijke ontwikke ling op een vraag van E. Frigge-Ho- gesteeger (VVD). Ze had gehoord dat er al druk gemeten wordt op de plek. Tijdens de vorige commissie vergadering zei ze dat de volkstuin ders van een ambtenaar gehoord hadden dat er garages zouden ko men. De wethouder zei toen van niets te weten. Nu vertelde hij dat het college een voorstel voorbereidt dat in de com missie besproken zal worden. „In het bestemmingsplan staat dat er bouw van garages mogelijk is. Of we dat willen, dat gaan we bekijken." Volgens Frigge zou het om veertig garages gaan. A.L. Piet (RPF/GPV) schrok van het grote aantal. Hij zei bij voorbaat daar niet mee akkoord te gaan. J. van den Donker (D66) vond het vreemd dat er gemeten wordt terwijl het college daar niet van op de hoog te is. „Wie heeft daar dan opdracht toe gegeven?" Van Kenjpen ant woordde dat als een particulier bij de gemeente aanklopt met de vraag of daar wat gebouwd mag worden, er naar gekeken wordt. Frigge: „Het stoort mij dat een ambtenaar bij de volkstuinders een hoop onrust heeft gekweekt. Als gemeente moet je daar zorgvuldiger mee omgaan." Sint-Aririaland E.W. van Vossen Jzn. heeft bedankt voor zijn verkiezing tot diaken van de Hervormde Gemeente. Daarmee is er nog geen enkele vacature per 31 december vervuld. De tot ouderling gekozen diaken P. den Ouden heeft zijn benoeming nog in beraad. Hij verblijft momenteel in Colombia. De belangstelling voor de eerste kaartavond van voetbalvereniging WHS was vrijdag met 33 deelne mers goed te noemen. De uitslagen: klaverjassen: 1. Patrick Quist 6001 p; 2. Theo Moerland 5612 p;3. André van Ast 5159 p. De poedel prijs was voor Corrie Bazen met 3330 punten. Petoeten: 1Johan van de Repe 59 p; 2. Jaap Verhoef 53 p; 3. Iman van de Repe en Han van Vossen 52 p. Anné van Vossen won de poedelprijs met 44 punten. Joke ren: 1. Maya Bungener 518 strafp.; 2. Ria Vermaas 521 strafp.; 3. Dien Hartog 525 strafp. De poedelprijs was voor Marianne Verkerke die 1022 strafpunten verzamelde. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Uit de woning van de familie Mos selman aan de Veilingweg is donder dag een kluis ontvreemd met daarin onder andere een geldbedrag. De in braak - waarbij een ochtendjas over de kluis was gegooid - is vermoede lijk gepleegd tussen half zes 's mor gens en half drie 's middags, terwijl de bewoners niet in huis waren. Waarschijnlijk kwamen de daders vanaf de Ceciliaweg. De eigenaar van de kluis heeft een beloning van duizend gulden uitgeloofd voor de gouden tip. Mensen die iets ver dachts hebben gezien kunnen bellen met de politie. Elders op het eiland is, tevergeefs, een zelfde poging gedaan. Daar zijn twee mannen gesignaleerd in een groenblauw busje. Er zijn al 47 aanmeldingen binnen voor medewerking aan het Setal lands spektakel, het historisch open luchtspel dat ter gelegenheid van het 525-jarig bestaan van Sint-Annaland in juli 2000 bij de haven wordt opge voerd. Het merendeel is tussen de 30 en 50 jaar oud, een derde bestaat uit mannen en onder de aspirant-acteurs zijn ook 8 kinderen. Wie nog mee wil doen, dient zich voor maandag op te geven via telefoon 653522. Coördinator Jack Westdorp is heel tevreden over de belangstelling, want naast de 47 werken er ook nog 20 leden van de volksdansvereniging Dodi Dodi mee, gymnastiekvereni ging WIK en de koninklijke fanfare Accelerando. In januari volgt een bijeenkomst waar de kandidaat-ac teurs getest zullen worden, om te zien welke rol hen precies past. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Verstopt in de kleedkamer van de gymzaal zaten maandagmiddag 55 kinderen van gymvereniging WIK te wachten op Sinterklaas. Daarom zongen vanaf de tribune de ouders de goedheiligman toe, toen deze met zijn pieten de zaal binnenkwam. Sint keek wat sip, maar zijn knechten gingen meteen op zoek en met suc ces. Op een vrolijke melodie stapten de kinderen de zaal binnen, en verga ten te dansen omdat ze onder de in druk waren van de sint. Daarna kon den vragen gesteld worden, tekeningen aangeboden en liedjes gezongen. Daarna werd er gegymd en dat was genieten. De pieten haal den allerlei capriolen uit, wat bij me nig kleuter op de lachspieren werkte. Eén zwarte piet klom in het wandrek en durfde er toen niet meer uit. De peuters en kleuters verrasten de sint alvast voor zijn veijaardag, ze deden een dansje op een vrolijk lied. Sin terklaas complimenteerde de kinde ren nog dat ze al zoveel konden en durfden op de toestellen. Het was tijd voor de cadeautjes, maar die hadden de pieten midden in de zaal opgehangen. In de ogen van de sint leek het net een zak aardappels. Voor ieder kind was er iets en daarmee kwam een einde aan een gezellige middag. Gymvereniging Kwiek organiseert 10 december de jaarlijkse kinder disco in de Stove voor de jeugd van Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Zaterdag 4 december leuke verrassing voor de kinderen! Bieflappen 500 gr. Tartaar 5 halen 7,- Riblappen 1 kg 9,75 Boerenhamlappen 1 kg 4 BETALEN Blinde vinken 5 halen 6,95 Spekjes 200 gr. ƒ14,- 9," Coburger rauwe ham 100 gram 2,50 Cornedbeef 100 gram 1,50 Leverkaas 100 gram 1,25 Roompaté 100 gram 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN 1,25$ Advertentie I.M. 6 tot 14 jaar. De disco begint om half acht en duurt tot elf uur. Ze is voor iedereen toegankelijk. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. De EHBO-vereniging organiseert woensdag in samenwerking met stichting Het Klaverblad een thema over patiëntenrechten en het infor matie- en klachtenbureau gezond heidszorg Zeeland (IKG). Deze avond zal dhr. Willems nader in gaan op dit onderwerp. Het IKG adviseert, ondersteunt en bemid delt voor patiënten die problemen hebben in de zorgsector. Te denken valt dan aan verkeerde diagnoses en problemen met de behandelend arts. De avond wordt gehouden in het Rode-Kruisgebouw aan de Radda Barnenstraat en begint om acht uur. De sint heeft vrijdag samen met zijn pieten de kantine van voetbal vereniging Smerdiek bezocht. De Fl- en F2-pupillen hadden het clublokaal helemaal versierd met tekeningen en zelfgemaakte slin gers. Ook zwarte piet was helemaal gek van voetballen en had daarom zijn voetbalschoenen meegebracht. Toen hij de doos open deed, waren deze tot zijn grote schrik verdwe nen. De grapjespiet had zijn schoe nen verstopt. Samen met de pieten zochten de kinderen naar de schoe nen en vonden die gelukkig ook weer. Nadat elk kind zijn cadeautje had uitgepakt gingen ze naar huis. De overige jeugdleden hebben op 12 november in Roosendaal ge bowld. Tijdens het surprise-concert van Euterpe zijn zaterdagavond in Haestinge vijf leerlingen overge stapt naar de fanfare. Sinterklaas maakte in de grote zaal bekend wie er in het vervolg deel uitmaken van het korps. Dat zijn Jorg van Leeu wen (trombone), Margreet de Bruijn (alt saxofoon), de broers Bram (tuba) en Frans Boogaard (waldhoorn) en Pascal Vermeulen (slagwerk). Met deze doorstroming is het aantal muzikanten in de fan fare gestegen naar 43. De sint maakte pas later op de avond de namen bekend. Aan zijn entree ging een concert vooraf met lichte muziek. Ook de jongste leer- lingengroep en de groep gevorder den traden op. Sint-Nicolaas pre senteerde de nieuwe muzikanten voor de fanfare aan het publiek in dichtvorm. Eerder dit jaar maakte Michelle Muller (trompet) de over stap al naar de fanfare. Alle muzikanten (leerlingen en le den van de fanfare) speelden sa men - met 55 personen - sinter klaasliedjes. De docenten Peter de Rooij (dirigent van Euterpe) en Monique de Rooij kregen een bos bloemen van zwarte piet. Euterpe bereidt zich deze weken voor op de jaarlijkse volkskerst zang, op zaterdag 18 december in Haestinge. Ruim 140 kinderen haalden woens dagmiddag tussen twee en vier uur hun schoentje op bij cafetaria 't Centrum op de Haven. Vanaf vori ge week konden de kinderen van 0 tot 7 jaar er hun schoen (laten) brengen. Sinterklaas en zwarte piet waren present om het schoeisel te rug te geven, gevuld met een ca deautje en een zakje snoep. De middenstandsvereniging Smalstad en de Rabobank hadden voor het eerst samen de sint uitgenodigd om de kinderen te komen verblijden met presentjes en snoepgoed uit het verre Spanje. De Anbo-soos houdt op 14 decem ber een kerstmiddag. Dan wordt bingo gespeeld en is er koffie of thee. Om zes uur wordt er een kof fietafel geserveerd, waarna nog een verloting zal plaatsvinden. Op 26 december (tweede kerstdag) organiseert de Anbo bij voldoende deelname een kerstviering in café Smerdiek. Ook deze middag is er bingo, met koffie en lekkere hap jes. Om vijf uur staat het kerstdiner gereed. De leden van klaverjasvereniging de Pendelaars speelden vrijdag voor de onderlinge competitie. P. van Bloppoel werd winnaar met 4918 punten, gevolgd door L. Kampman die 4902 punten verza melde. De verdere uitslag is als volgt: 3. R. van Putten 4730 p; 4. K. van de Hoek 4634 p; 5. P. Bazen 4581 p; 6. J. van Zetten 4571 p; 7. J. van Gorsel 4435 p; 8. M. den Haan 4405 p; 9. J. van Splunter 4322 p; 10. C. Meijer 4314 p; 11. A. Koetsier 4146 p; 12. J. van der Werf 3938 p. In het Puk&Muk-huis De Markt is zaterdag een kijkdag. Tussen tien en één uur kunnen geïnteresseer den in kinderopvang (ouders en aanstaande ouders) terecht op de tweede verdieping van het voorma lige bankgebouw (Markt 30). De 70 vierkante meter is aangepast voor een veilige en speelse manier van kinderopvang. Er zijn diverse ruimten ingericht: speelkamer, eet- en doekamer en een slaapkamer voor klein en groot. Opvang is 24 uur per dag en 7 dagen per week mogelijk. Bezoekers kunnen vrij blijvend informatie krijgen, maar ook al inschrijven om opvang te re serveren. De Markt is de eerste zelfstandige franchisenemer van de stichting kinderopvang Tholen en draait sinds juni. Het vloeit voort uit een project bedoeld om kleinschalige kinderopvang te bieden via zelf standig ondernemerschap. Laurette Harthoorn volgde de hierbij beho rende opleiding met succes. De af gelopen maanden vonden veertien ouders hun weg naar haar 'onder neming'. De Markt biedt zowel dagopvang voor kleine kinderen, als voor-, tussen- en naschoolse opvang voor scholieren. Openbare basisschool De Rieburch organiseert op vrijdag 17 december een kerstmarkt in de school. Er zijn zelfgemaakte kerstartikelen te krij gen zoals kaarten, kaarsen en kerststukjes. Ook is er een koop- jesmarkt met tweedehands spulle tjes, en voor de jeugd een grabbel ton. Onder het genot van een hapje en een drankje kan er geluisterd worden naar optredens van enkele leerlingen. De kerstman zal zeker niet ontbreken. De kerstmarkt is geopend van half zeven tot negen uur. Leden van biljartvereniging Bun ny's Corner speelden donderdag voor de onderlinge competitie. Pe ter Bijl maakte met 8 caramboles zowel de hoogste serie, als met 1,96 het hoogst gemiddelde. De uitslag: J. Bolier-H. van der Berg 10-4,86; P. Bijl-H. van der Berg 10-5,14; N. Konijnenburg-S. Oost- dijk 10-4,67; H. van der Berg-. Ko nijnenburg 10-7,06. Met de kerstmarkt die op 11 de cember wordt georganiseerd, wil het jongerenkoor Clarity mét de bezoekers uitzien naar het naderen de kerstfeest. Tussen tien en vijf uur is iedereen welkom in de schuur van familie De Wilde, Sta- venisseweg 6 te Stavenisse. Daar is in kramen vanalles te zien en te koop, winterse hapjes en drankjes zijn verkrijgbaar. Kinderen kunnen pony rijden en er is een stal met le vende dieren. Verder zingt het koor liederen, worden vanaf twee uur voor de kinderen kerstverhalen verteld en andere activiteiten op touw gezet. Warmte, gezelligheid en muziek zijn trefwoorden op de ze eerste kerstmarkt van het nog maar twee jaar oude koor. De domineeskinderen trekken zich niets aan van de drukte tijdens de fancyfair en concentreren zich op hun chips en limonade. De fancyfair die de Gereformeerde Kerk van Tholen zaterdag hield in verenigingsgebouw Het Visnet heeft netto 4000 gulden opge bracht Dat bedrag wordt besteed aan de herinrichting van de Icht huskerk. De huidige kerkzaal werd in de jaren '70 al grondig veran derd en is dringend aan een ver nieuwing toe. Op een maquette is te zien dat de banken voor het groot ste deel vervangen worden door stoelen. De kansel (van hout, staal en natuursteen) wordt gesloopt en er komt een nieuw liturgisch cen trum. Dat zal - in tegenstelling tot de huidige situatie - aan één van de lange kanten van het gebouw ko men te liggen. Om geld bij elkaar te halen voor de herinrichting, werd de werkgroep 'Samen sterk voor een mooie kerk' in het leven geroe pen. Via acties op onder meer de braderie kwam gestadig het geld binnen. Ook de collectes voor on derhoud van de gebouwen werden bestemd voor de verbouwing. De fancyfair was de laatste activiteit van de werkgroep, want met de 4000 gulden is het benodigde be drag (ruim 50.000 gulden) bereikt. De fancyfair duurde van drie tot negen uur en werd gehouden in Het Visnet Tientallen bezoekers waren er en bij tijd en wijle was er nauwelijks plaats om iedereen te bergen. Er werden versnaperingen verkocht, maar ook tweedehands boeken, curiosa en zelfgemaakte advocaat en babbelaars. Men kon sjoelen of meedoen aan het rad van fortuin. Verder waren er twee pro fessionele kapsters die samen zo'n twintig mensen onder handen na men. Een schilderij van één van de gemeenteleden bracht door ver koop bij opbod 425 gulden op. De jeugd kon zich verder vermaken met een grabbelton of een compu terspel en kon zich laten schmin ken. Drie koren gaven acte de pre sence: kinderkoor de Tholiertjes, zanggroep D'Accord en gerefor meerd gemengd zangkoor Canti- cum. Bakkers en uitdelers zorgden met elkaar voor de verspreiding van 2600 oliebollen. Het is de be doeling dat nog deze winter met de verbouwing van de kerkzaal wordt begonnen. Zondag 5 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. 19 u. dhr. Wisse, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. De Goei, St. Maartens dijk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. De Jongste. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Verduin, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9/12 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Maurits, Ud- del. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.D.). 19 u. da. De Hoog, Willemstad. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 9/12 19.30 u. bijbellezing. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 9/12 19.30 u. ds. Budding. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. De schrijver Kees Slager, geboren in Scherpenisse, was dinsdagavond te gast bij de plattelandsvrouwen. Hij vertelde over zijn boeken 'Landarbeiders' en 'Vissersverha len' en las er uit voor. Na de pauze deed hij dat ook met 'Zeven Zeeuw se vrouwen'. Verder ging hij in op zijn verleden en hoe hij tot het schrijven is gekomen. Nadat Slager eindredacteur was bij het VPRO-ra- dioprogramma Onvoltooid verleden tijd, is hij momenteel weer druk aan het schrijven. Rond tien uur sloot de voorzitter de avond af en bedankte Slager met een flesje Meekrapsel. Voor het derde jaar op rij is Marco Hage algemeen kampioen gewor den van hengelsportvereniging De Zeebaars. J. v.d. Broek behaalde weliswaar hetzelfde puntental, maar kwam twee visjes tekort voor de ti tel. De prijzen zijn vrijdag uitge reikt op de traditionele feestavond en mosselavond in de Wellevaete te Sint-Annaland. Deze was met 90 aanwezigen drukbezocht. Met 662 punten en 19 vissen won Hage dus de Hoogestegertrofee. Bij de heren werd A. Faber met 657 punten derde. Winnaar bij de dames was A. Bijl-Jansens 625 p; 2. G. v.d. Werff-Tichem 611 p; 3. J. Harrison 595 p. Bij de jeugd was Barry West dorp met 606 punten de beste, ge volgd door Martijn Westdorp 583 p en Leo Vroegop 566 p. In totaal klasseerden zich 63 vissers, waarbij L. Poot de prijs kreeg voor de groot ste vis (2985 gram) en Hans van Po- pering de aanmoedigingsprijs. De laatste wedstrijd - met 27 deel nemers - werd gewonnen door M. Bijl met 1361 punten. Verdere uit slag: 2. P. Breure 1005 p; 3. L. Poot 955 p; 4. J. v.d. Broek 840 p; 5. R. Anemaet 635 p; 6. J. Bijl 605 p; 7. D. Bijl 540 p; 8. A. Bijl-Jansens 500 p; 9. I. Hengstmengel 495 p en 10. R. van Tiggele 470 p. Zaterdag staat de boutwedstrijd gepland. ZIE VFRDFR PAGINA 5 HUISARTSEN Zaterdag 4 en zondag 5 december Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schaffer, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Wennekers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10.30. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0164- 258920 van 13-14 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 dec. donderdag 2 11.00-23.50 vrijdag 3 12.15- zaterdag 4 1.00-13.20 zondag 5 1.50-14.10 maandag 6 2.40-15.00 dinsdag 7 3.20-15.40 woensdag 8 3.55-16.15 donderdag 9 4.25-16.45 vrijdag 10 4.55-17.20 di 7/12 23.33 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2