Voor Matthijs, nog niet openmaken Sinterklaas met laptop in Poortvliet In sportief grijs het jaar 2000 in Coördinator dreigt met opheffen verkeersbrigade Tholen houdt zich aan limiet maar verbetert slechts weinig Groningen kijkt gastouderproject af van Tholen en wint een prijs Donderdag 2 december 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! Een doos met een strik Dierenwinkel Sinterklaasavond blijft voor kinderen spannend en vol verrassingen Supermarkt Kist met gaatjes Scheldpartijen en negeren tekens in Tholen Verantwoordelijkheid Handgemeen De Thoolse verkeersbri gadiers zijn het meer dan zat. Scheldpartijen, negeren van stoptekens en onveilige situaties op de Molenvliet sedijk zijn er de oorzaak van dat coördinator mevr. J. van Zetten-Sturris boos in de pen is geklommen om een brief aan de gemeente te schrijven. Ze dreigt de ver keersbrigade op te heffen als er geen overleg komt. DE VERLICHTINGS ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT - V SPECIAALZAAK Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 - 66 23 15 Is je goed keek, zo tussen je bijna dichtgeknepen oogleden door, zag je op het gordijn allerlei figu ren: rietstengels, egels, paarden en gekke lange slierten van mannetjes. Buiten klonken - soms zacht, soms hard - de vertrouwde geluiden. Een trein in de verte. Een auto voorbij het huis. En beneden, beneden hoorde hij de geluiden van de vaat wasser en het gepraat van papa en mama. Zouden ze praten over het grote feest dat kwam? Het feest waar hij toch wel een beetje te genop zag. Je wist immers maar nooit wat er in een pakje zat. En sinds er uit het pakje van Jaap een gillende sliert met een clownskop gekomen was, was Matthijs dubbel voorzichtig. Toch was het wel spannend, sinter klaas. De verrassing van de ca deautjes, de geheimzinnigheid van papa en mama. En dan waren er ook de verlichte etalages en de ver sierde winkels, de zachte muziek uit de luidsprekers in het winkelcen trum en de mensen die haast alle maal met pakken liepen te sjouwen. Wat zou hij dit jaar krijgen? Een raceauto, een hond, een video; hij wist het echt niet. Van één ding was hij zeker: er zou veel te eten zijn. Marsepein en speculaas, peperno ten en suikergoed. Waar zouden de cadeautjes bij opa en oma verstopt zijn? De laatste keer hadden ze buiten onder de re genton gelegen. Jé kon van oma en opa vanalles verwachten. Ze be dachten elke keer iets nieuws. Dat zat hem erin, dacht Matthijs, dat ze oud waren en niet meer werkten, dus alle tijd hadden om geheime verstopplaatsjes te verzinnen. Hij keek weer naar het gordijn. Nu zag hij duidelijk een hondje in de plooien. Dat was ook zijn liefste wens. „Een levendig hondje aan een riempje", zo had hij verteld aan pa pa en mama. En samen met opa had hij hondenfoto's bekeken in een groot bibliotheekboek. Het liefst had hij een spaniel. Want opa had verteld, dat in het boek stond dat het een soort jachthond was die goed kon zwemmen en veel kon le ren. Nou ja, zwemmen kwam goed uit, want hij ging over twee weken afzwemmen voor A en de hond veel leren was leuk. Dan kon hij hem stokjes laten opzoeken en een bal laten terugbrengen.Matthijs zag het helemaal voor zich. Een gespikkeld beest met lange oren, dat braaf naast hem liep en 's avonds ging slapen in een mand met een deken. Alleen... hoe moest papa zo'n beest nou als cadeautje inpakken? In een doos met een strik erom, dat kon niet. Veel te benauwd. In pakpapier met kleine gaatjes? Dat scheurde een hondje direct kapot. Hij wist het niet en er trok een zorgrimpel in zijn voorhoofd. Och, misschien kreeg hij helemaal geen hond. Nou ja, een raceauto met afstandsbesturing was ook leuk, maar niet zo leuk als een hond. Matthijs' ogen vielen dicht, hij sliep. De volgende morgen kwam mama hem wakker maken. Het was zeven uur, tijd om uit bed te komen. Ietwat slaapdronken wankelde Matthijs naar de badkamer. Dat was elke morgen weer een ramp: zo uit je bed onder de douche. Hoe vaak had hij al niet tegen mama gezegd dat heel veel kinderen uit zijn klas 's morgens nooit douchten, maar met lauw water en een washandje een beetje aanflodderden. Het had geen indruk op mama gemaakt en ook zijn vader had niet naar hem geluis terd. Daarom stond hij ook nu weer onder de warme straal en had veel medelijden met zichzelf. Na de rest van de ochtendgebruiken - afdro gen, aankleden, haren kammen - ging hij naar beneden. Zijn bord met cornflakes stond al klaar en mama was bezig zijn schooltrom- meltje te vullen met twee boterham men met kaas, één met pastachoca en een in vieren gedeelde, geschilde appel. Tijdens het eten probeerde Matthijs heel voorzichtig te weten te komen hoever het stond met zijn sinterklaascadeau, maar mama liet niets los. Ze zei dat hij heus wel iets zou krijgen, maar dat het nog vier dagen duurde voor het zover was. Zelfs toen hij zei dat de honden- mand best in een hoek naast de koelkast kon staan, vertelde ze niets; ze lachte alleen maar en stuurde hem, na een blik op de klok, naar boven om zijn tanden te poet sen. Ook in de auto, onderweg naar school, zei ze niets over een cadeau. Ze praatte over school en over tante Marie die een been gebroken had, maar verder over niets belangrijks. Op het schoolplein liepen al aardig wat kinderen. Matthijs ging naar De komst van de sint blijft altijd spannend, want je weet maar nooit wat je krijgt. het groepje toe waarmee hij altijd speelde. Allemaal kinderen uit zijn eigen groep, groep zes. Ze spraken over de cadeaus die ze verwachtten en twee wisten al wat ze kregen om dat hun vader en moeder niet zo handig waren in het verstoppen van dingen. Opa kwam langs op de fiets. Hij zwaaide naar Matthijs en ging linksaf de Kerkstraat in. Zou opa naar de dierenwinkel gaan? In de Kerkstraat waren er twee. Jammer genoeg kon hij niet zien of opa daar stopte, want de straat had een bocht en daarna kwam de dierenwinkel pas. In school vergat Matthijs zijn cadeaus en was druk bezig met zijn taken. De tijd vloog om en het was zo middagpauze. In het overblijflo kaal had weer iedereen het over Sinterklaas. Matthijs vertelde over de hond die hij zo graag wilde heb ben en allemaal waren ze het met hem eens dat je de hond niet kon in pakken en ook niet verstoppen. Maar hoe je dan wel te weten kon komen wat je kreeg, wisten ze ook niet. Die middag was er gym en handenarbeid, dus dat viel wel mee en om half vier ging de bel: de school was voorbij. Het zou nog een poosje duren voor mama hem weer kwam ophalen en dus besloot Mat thijs eens in de Kerkstraat bij de dierenwinkels te gaan kijken. Nou, dat viel tegen. Er was vanalles: hondenriem, kattenvoer, caviakooi- en, maar geen hondje. Daar zou opa dus wel niet geweest zijn van morgen. Of toch, want als papa een hondje kocht, zou opa best een mand hebben kunnen kopen. Mat thijs nam zich voor, eens bij oma en opa te gaan speuren. Opa zat de krant te lezen toen Matthijs op be zoek kwam. Oma haalde een flesje yoghurtdrank uit de koelkast en zet te een schaaltje met twee gevulde koeken naast hem neer. Eén voor nu en één voor onderweg. Heel voor zichtig probeerde Matthijs erachter te komen wat er op de vijfde decem ber van opa en oma te verwachten viel. Terwijl hij praatte over school en over een televisie-programma waarin veel honden voorkomen, keek hij aandachtig de kamer rond. Nergens, maar dan ook helemaal nergens was er iets veranderd. Ook lag er niets nieuws op de kastjes en in de tijdschriftenbak. Opa was ook vol belangstelling voor alles wat Matthijs vertelde, maar hij liet ab soluut niets los over het komende cadeau. Zelfs toen hij zijn gevulde koek op een klein stukje na op had en heel gewoontjes zei dat het wel leuk zou zijn als hij nu een hond had om die het laatste stukje te geven, knikte opa instemmend. Maar meer ook niet, en oma zei: „Ik zie hier nergens een hond, dus eet het laat ste stukje ook maar zelf op." Nee, hier werd Matthijs niets wijzer en daarom ging hij tegen vijf uur maar weer naar huis. Daar was alles zoals altijd. Mama had hem niet bij school gezien toen ze met de auto langs kwam en aan genomen dat hij wel bij opa en oma zou zijn. Dat deed Matthijs heel vaak. Nu was ze druk bezig met het eten, terwijl papa probeerde de krant te lezen en ook het nieuws op de televisie te volgen. Daarom, wist Matthijs, zou het nu verkeerd zijn om te gaan zeuren over het sinter klaascadeau. Hij probeerde ook maar een stuk krant en liep met zijn ogen de regels langs. Plotseling, op een rechterpagina die helemaal vol stond met kleine advertenties, Hel zijn oog op de rubriek 'huisdieren'. Er werden allerlei dieren te koop aangeboden. Kanaries, geiten, kat ten en ook honden. Hij keek nu een beetje aandachtiger. Bouviers, her ders, collies en waarachtig spaniels. Een nestje van vier zwartbonte spa niels. Er stond een telefoonnummer bij van de baas. Matthijs prevelde het nummer zachtjes voor zich uit: „0164-293614." Dat moest volgens het eerste getal dicht in de buurt zijn. Hij vouwde de krant zo op, dat de spaniëladvertentie goed te zien was en legde deze toen op het tafel tje naast de stoel waarin mama 's avonds zat. Misschien hielp het, je kon nooit weten. Toen hij de volgen de ochtend beneden kwam, lag de krant - net als alle andere - op de oud-papierstapel. Nu wist hij nog niets. De laatste drie dagen voor het grote feest lette Matthijs heel erg goed op alles wat mama, papa, oma en opa deden. Hij probeerde te luisteren naar elk telefoongesprek en ook de gesprekken tussen de grote mensen waren voor hem erg belangrijk. Toch lukte het maar niet om te weten te komen wat er nu zou gaan gebeu ren. Hij werd er zenuwachtig van. En toen gebeurde er toch iets dat hem aan het denken zette. Toen hij met mama boodschappen deed in de supermarkt en het karretje door de paden stuurde, zag hij opa. En die stond stil bij de pakken honden- en kattenvoer. Hij nam een pak uit het rek, keek er aandachtig naar, zette het terug, nam een ander pak en ook dat werd weer in het rek teruggezet. Mama zei ineens heel hard: „Dag pa." Opa keek om, schrok toen hij Matthijs zag, pakte snel een fles chloor uit een ander rek en bestudeerde die heel grondig. Matthijs vond het gek. Wie heeft er nu zoveel aandacht voor een fles chloor? Opa had plot seling haast. Hij had niet eens tijd meer voor een praatje met zijn dochter en kleinzoon, maar liep snel, zonder iets te kopen, langs de kassa naar buiten. Matthijs vond het maar raar. Mama zei dat opa snel wegging omdat het etenstijd was en oma wel zou zitten te wachten met het eten, maar Matthijs geloofde het niet. Nee, er was iets anders aan de hand. Maar wat? Op sinterklaasavond werd er een groot pak gebracht. 'Voor Matthijs, nog niet openmaken'stond erop. Op de schoorsteen lag een kleiner pak je: 'Vóór Matthijs, nog niet openma ken'. Waarom toch? Opa en oma kwamen die avond eten en mama had er echt iets moois van gemaakt, met veel kaarsen en veel glanzend bestek. Matthijs zat er een beetje verloren bij. De grote mensen spra ken over het weer, de verwarming, de drukte in de winkels. Maar dat interesseerde hem niet. Toen werd er gebeld. „Matthijs, doe jij even open", zei mama. Het was ineens heel stil in de kamer, alle maal keken ze naar hem. Hij stond op en liep door de hal naar de voor deur. Hij deed de deur open en op de stoep stond een kist. Een kist met kleine ronde gaatjes in het deksel. In de kist bewoog wat en het piepte. Matthijs rukte het deksel eraf en daar zat hij: een kleine zwartwitte spaniel in een dikke laag stro. Het beestje keek een beetje angstig om hoog. Matthijs knielde met een plof bij de kist en riep: „Mama, mama." Plotseling stonden ze allemaal om hem heen. Papa droeg de kist naar binnen en iedereen was vol aan dacht voor het kleine wezentje met de flaporen. Het werd eruit getild en op de grond gezet. Heel voorzichtig liep het naar Matthijs, die het op pakte alsof het een breekbaar voor werp was. Hij had tranen in zijn ogen en kon niets zeggen. Die avond bleek dat er in het grote pak een hondenmand zat en in het kleine pakje een rood riempje met een halsband. Later, in bed, keek Matthijs naar het kleedje voor zijn ledikant. In een mandje lag het hondje te slapen. Ineke Opree, Dr. Hiemstralaan 8, 4205 KM Gorinchem. keersbrigade niet op de hoogte ge houden wordt van de ontwikkelingen. „De gemeente heeft mij niet - zoals ik verzocht - vanaf het begin op de hoogte gehouden van de verkeerssitu atie. Bij de reconstructie van de Mo- lenvlietsestraat lag er op de Molen- vlietsedijk al een depot van aannemersbedrijf Moerland wat af en toe een onoverzichtelijke toestand vormde voor de verkeersbrigade en schoolgaande kinderen. Nu ze op de kruising Molenvlietsedijk/Ten Anker- weg bezig zijn, is er een omleiding door de Eeweg en over de Molen- vlietsedijk gekomen, wat de verkeers situatie niet ten goede komt", aldus mevr. Van Zetten. Zij merkt op dat het irritaties teweegbrengt bij weggebrui kers die dat vervolgens afreageren op de verkeersbrigadiers. Dat loopt vol gens de coördinator uit op handge meen. „Ik wordt veelvuldig gebeld met klachten over de medewegge bruikers. De dames zien het niet meer zitten. We staan toch voor de veilig heid van de kinderen en niet om uit gemaakt te worden voor wat niet mooi meer is. Regelmatig negeren voetgangers het stopteken bij de over steekplaats en als de verkeersbri gadiers er vriendelijk iets van zeggen, worden ze overal voor uitgemaakt." Ook ouders die hun kinderen bij school afzetten, reageren boos als de verkeersbrigadiers erop wijzen dat men de auto niet vlak bij het zebrapad op de weg stil moet zetten. „Het ove rige verkeer raakt dan het zicht op de verkeersbrigadiers kwijt", verklaart mevr. Van Zetten. Volgens wordt er dan boos gereageerd door die be treffende ouders. Al enkele malen wa ren de verkeersbrigadiers op het poli tiebureau om hun nood te klagen. Ze willen meer politietoezicht en vrezen dat met het verslechteren van het weer, de vroeg invallende duisternis en laat opkomende zon het gevaar op de Molenvlietsedijk zal toenemen. Volgens de coördinatrice is het leed niet meer te overzien als binnenkort daadwerkelijk met de reconstructie van de Molenvlietsedijk en de Zoek weg wordt begonnen. „Als er geen normaal en redelijk overleg meer zal plaatsvinden tussen de betrokken partijen (gemeente, scholen, coördi nator verkeersbrigade, verkeersou- ders, WN en de politie) kan ik als coördinator van de verkeersbrigade Tholen de verantwoordelijkheid niet meer dragen. Ik heb per slot van re kening ook de verantwoordelijkheid voor een goed verloop van het bri- gadieren op de Molenvlietsedijk en dat de dames op een fijne manier hun taak kunnen uitvoeren. Ik wil dan ook de verantwoordelijkheid bij het gemeentebestuur leggen en heb het voornemen om binnen twee weken de verkeersbrigade op te heffen", al dus mevr. Van Zetten in haar brief aan wethoder K.A. Heijboer van openbare werken. De brief komt vlak voor het moment dat leden van de verkeersbrigade in het zonnetje gezet worden. Dinsdag middag om half twee wordt er in ge meenschapscentrum Meulvliet in Tholen een nieuwe brigadier geïn stalleerd. Wethouder Heijboer zal dan ook 12 brigadiers huldigen die het werk al vijf jaar doen en één die het al tien jaar volhoudt. Veilig Ver keer Nederland houdt een toespraak je en ironisch genoeg staat ook een presentatie van de plannen voor de Molenvlietsedijk op het programma waarbij men ook vragen kan stellen. Tot slot krijgen de brigadiers een pre sentje mee naar huis. Sinterklaas kwam zaterdag op zijn schimmel aan in Poortvliet. Het was een muzikale intocht want de sint en zijn pieten liepen achter de Oud-Vossemeerse mu ziekvereniging OVM aan, die sin terklaasliedjes speelde. De hoofdpiet liep naast het paard. Hij draagt altijd het grote boek van de sint, maar het ding wat hij nu in zijn hand had, leek hele maal niet op een boek. In 't Ouwe Raed'uus mochten de kinderen eerst naar binnen om op de Spaanse bisschop te wachten. Toen ze binnen zaten te wachten, werden ze verrast door een nep- sinterklaas. Eén van de pieten had zich als zijn baas verkleed: een zwarte piet met een sinter- klaaspak aan. De kinderen zagen dat meteen natuurlijk en begon nen boe te roepen. Toen Sint Nicolaas zelf binnen schreed, zag hij dat het niet pluis was en stuurde de nepsint heen. In het gezelschap van de sint be vonden zich een paar lenige pie ten. Eentje deed acrobatische kunstjes op een lange mat, zoals handstand en radslag. De kinde ren mochten ook meedoen. Omdat de sint ook de volgende eeuw de kinderen van het dorp wil bezoeken, bereidt hij zich al vast voor op het nieuwe millenni um. In plaats van het grote boek had hij een laptop meegebracht, zeg maar een draagbaar compu tertje. Maar het ding weigerde dienst. Er moest nog een muis bij komen. Nu stond er op het podi um een grote doos en daar bleek de kleine muis in te zitten. En de laptop deed het. De sint kon nu van het schermpje op zijn laptop namen van kinderen aflezen. Vele kinderen hadden dit jaar te keningen en werkstukken ge maakt over de komende eeuw. Het thema was dan ook: het mil lennium. De werkstukken ston den op tafels uitgestald en de te keningen hingen aan de wand. Sommigen hadden zelfs een hele computer uit elkaar gehaald en er iets nieuws voor sinterklaas van gemaakt. Voor alle kinderen die iets gemaakt hadden, had de sint een cadeautje meegebracht. De kinderen kregen natuurlijk ook pepernoten en snoepgoed van de zwarte pieten die het de komende dagen nog heel druk krijgen. Nu de reconstructie is begonnen, vindt mevr. Van Zetten dat de ver- Drie nichten (en vriendinnen) lopen op de catwalk. V.l.n.r. Addie Verreijen en Jopie Potappel (werkzaam bij Pleune) uit Oud-Vossemeer en Nelly Potappel uit Tholen. Zes mannequins, in sportief grijs en met sneeuw strooiend, open den vorige week woensdagavond in de Wellevaete te Sint-Anna- land de millenniumshow van mo dehuis Pleune. Voor het over schrijden van de grens naar het jaar 2000 werd er in een zilver kleurig decor feestelijke kleding getoond voor dames, heren en kinderen. Zowel sportief als mo- disch en stijlvol. Voor dames wa ren er zowel korte als lange rok ken te zien, broeken in verschil lende modellen, waaronder wat wijdere. Verder truien, slipovers, blouses, jacks en jurken, zowel kort als lang. Voor de feestdagen wordt veel velours toegepast, voi le en blinkende stoffen. Wat mer ken betreft, werden S. Oliver, Cracker, Claire, Dutch, Choise, Dito en Frou Frou gepresenteerd. De heren kunnen de drempel over in broeken met leuke accen ten, zoals zakken, ritsen of stuk ken van flanel, glad katoen of rib- stoffen. Je kunt de 21ste eeuw ook in met velours of fleece truien van Wrangier, Cracker of S. Oli ver. Voor de kinderen is er ook van alles: jurkjes, overgooiers, broeken - ook met losse rokjes erover - truien en rokjes in de kleuren grijs, zand, blauw en geel. De jonge mannequins waag den zich ook in feestkleding met korte of lange jurkjes. De kinder kleding was van de merken S. Oliver, Get Smart, Ragazzi en Sturdy. Ook de rijpere dames tot en met maat 54 kwamen nog aan hun trekken, met zowel sportieve als feestelijke kleding. De finale was een presentatie van feestkleding, waarbij alle manne quins en dressmen met kaarsjes de zaal verlichten en de kinderen met sterretjes de belangstellen den alsvast in de stemming brachten voor het komende jaar 2000. In de brief schrijft mevr. Van Zetten dat ze zich zorgen maakt over de ver keerssituatie op de Molenvlietsedijk in Tholen. Die wordt momenteel, sa men met de tweede fase van de Ten Ankerweg, gereconstrueerd. Er moet een soort uitvoegstrook bij de scholen komen waar ouders hun kinderen met de auto af kunnen zetten. Nu zijn er op doordeweekse dagen vaak chaoti sche taferelen te zien van foutgepar- keerde auto's, slingerende en schuin overstekende fietsers en stilstaande auto's van ouders die hun kind uit la ten stappen. Tholen houdt zich (vooralsnog) het beste aan de limiet bij de actie met thermometerborden die de provincie opzette. Maar ten opzichte van het begin van de actie, zit er nauwelijks verbetering in. Bij overige con troles werden nog steeds heel wat boetes voor te hard rijden uitgedeeld. Langs de provinciale weg van in het kader van het verkeershand- Tholen naar Stavenisse stonden, net voorbij de stoplichten bij het Stenen Kruis en bij de rotonde te Scherpenisse, borden opgesteld. Op die borden kon men zien hoe veel mensen zich daar de vorige dag aan de maximumsnelheid had den gehouden. Na de eerste dag stond de score op 75 procent en dat was een record, want eerder ston den de borden op Schouwen-Dui- veland waar aan het eind van de ac tie 71 procent zich aan de limiet hield. Maar op Schouwen verbeter de de situatie gedurende de actie sterk (men begon namelijk met 47 procent). En ook in Zeeuws-Vlaan deren was dat het geval. Maar ten opzichte van de hoge beginscore, steeg het op Tholen maar zeer licht tot 76 procent. Dat is echter nog steeds het hoogste in Zeeland tot nu toe. Het afgelopen jaar hield bij controles slechts 35,6 procent van de bestuurders op de Thoolse pro vinciale wegen zich aan de maxi mumsnelheid. Overigens blijkt dat de Tholenaren zich niet overal even goed aan de snelheid houden, want bij controles havingsproject van de politie Zee land, werden van maandag tot en met zondag 251 boetes voor te hard rijden uitgeschreven. Ook kregen 24 bestuurders een bekeuring voor het niet dragen van helm of gordel. Bij controles die de politie vrijdag middag hield, werden er zestig be keuringen uitgedeeld voor te hard rijden. Aangezien er 1135 mensen bekeurd werden, betekent het dat vijf procent van de bestuurders te hard reed. De meeste bonnen vielen op de Broekseweg te Oud-Vosse meer. Van één tot drie uur werden daar 415 voertuigen gecontroleerd, waarvan er 36 de limiet van 80 km per uur overschreden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 115 km per uur. Op de Nieuwe Postweg te Tholen werden van kwart voor elf tot kwart over twaalf 525 bestuur ders gecontroleerd en van hen trap ten 9 het gaspedaal te diep in. De snelste boekte 107 km per uur. Op de Oesterdam werd van kwart voor negen tot kwart over tien gecontro leerd. Van de 195 voertuigen reden er vijf te hard. De hoogste snelheid bedroeg 120 km per uur. Het Groningse project Sprong naar zelfstandigheid heeft de Probeprijs gewonnen voor vernieuwing op het gebied van welzijn in Groningen. De initiatiefnemers van het project keken de kunst af bij het Thoolse gastouderproject van de stichting Kinderopvang Tholen. Ze kwamen ertoe hiernaar te zoeken doordat er een chronisch tekort aan gastouders was. Men vond het Thoolse project, waarbij vrouwen thuis als een soort franchiser een kinderopvangver- blijfje op kunnen zetten, .zo uniek dat men besloot het over te nemen. Het werd genomineerd voor de prijs en won die uiteindelijk ook (10.000 gulden). Botsing Bergen op Zoom. Op de Ringersweg in Bergen op Zoom is donderdagmorgen M.B. uit Tholen met zijn bromfiets tegen de auto van J.U. uit Bergen op Zoom gebotst. B. raakte licht gewond. Zijn brommer bleek onverzekerd en opgevoerd. Advertentie I.M. Sinterklaas reed op zijn schimmel, gevolgd door eenn stoet met kinderen door de straten van Poortvliet naar 't Ouwe Raed'uus.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 13