WHS krijgt geen beloning voor de strijdlust en kansen tegen Sliedrecht „Ik ben begonnen met een paar duiven in een oud varkenshok" Tholense Boys draait mee in de sub-top Noad verrast met een 5-0 overwinning op Zware blessure John Vroegop A. van Daalen en H.J.M. Rensink winnen tentoonstelling Reisduif Dames Smerdiek nemen revanche Donderdag 25 november 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De kopbal van Hans Leune tegen de paal had de ge lijkmaker moeten zijn voor WHS, dat de strijdlust en de kansen tegen de num mer twee van de ranglijst, Sliedrecht, nu niet beloond zag: 0-1 Noad gedreven De jaarlijkse tentoonstelling van postduivenvereniging De Reisduif te Scherpenis- se, is zaterdag gewonnen door A. van Daalen uit Oud-Vossemeer (mooiste duivin) en H.J.M. Rensink uit Sint-Annaland (mooiste doffer). Het was een span nende strijd, met name bij de doffers. Bijna had jeugd lid C. de Graaf uit Poort vliet nog de eerste prijs ge pakt, maar in de kamp kwam Rensink als winnaar tevoorschijn. Sneller Meer duiven kwijt Duur Keurmeester Uitslagen Door een 0-1 overwinning op 's Heer-Arendskerke ver stevigde Tholense Boys de sub-top positie in de tweede klas. De hoogst spelende Thoolse voetbalvereniging staat door deze zege nu alleen op de vierde plaats. In 's Heer Arendskerke scoorde Arjan van Dijke twaalf minu ten voor tijd de winnende treffer. Met een diagonaal schot in de kruising zorgde hij voor de beslissing. Voor Van Dijke een leuk persoonlijk succes, na een periode dat hij wegens een blessure niet van de partij kon zijn. Zaterdag 27 november uur Seolto-Thol.Boys(vdWerff) 14.30 WHS-DVO(Vermeulen) 14.30 Noad-Zwaluwe(dRoij) 14.30 SPS-Smerdiek(Arrebout) 14.30 Alliance-Stavenisse(Bijkerk) 14.30 Thol.Boys 2-Good Luck 2(AUali) 14.30 WC 2-Noad 2(Lok) 14.30 Klundert 2-WHS 2(vBedaf) 13.00 SPS 2-Wieldrecht 2(dLooze) 13.00 Smerdiek 2-Duiveland 2(vStel) 14.30 WHS 4-Klundert 3(Malipaard) 13.30 Brouwershaven 2-Thol.Boys 3 14.30 FSV 3-Thol.Boys 4 14.30 Noad 3-Noad 4 13.00 Stavenisse 2-Nieuwdorp 3 14.30 WHS 5-Wolfaartsdijk 4 12.30 Thol.Boys 5-Smerdiek 3 14.30 WC 4-Noad 5 12.30 Smerdiek da.-DFS 14.30 Noad da.-Meeuwen 3 11.15 Zondag 28 november uur Val Aan-Vosmeer(Slabbekoorn) 14.30 Meto 5-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Schutters 3 11.30 Welberg 4-Vosmeer 4 10.00 Tweede kl.: 's-Heer-Arendskerke- Thol. Boys 0-1. Derde kl.: WHS-Sliedrecht 0-1, Noad- DVO 5-0. Vierde kl.: Vrederust-Stavenisse 1-5, SPS-Halsteren 1-1, ZPR-Smerdiek 2-3. Zesde kl.: Vosmeer-Nw.Borgvliet 3-2. Dames: Smerdiek-Patrijzen 2-1, Kloe- tinge 3-Noad 2-1. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Oostka- pelle 2 4-5. Tweede kl. res.: Klundert 2-Noad 2 0- ISPS 2-Dinteloord 2 2-8, Oranje Wit 3-WHS 2 3-6. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Dauwen- daele 3 3-1. Vierde kl. res.: ZPR 2-Noad 4 4-0. Zesde kl. res.: Alliance 5-Vosmeer 2 5-2, Vosmeer 4-Noordhoek 2 4-1. Zaal: Vosmeer-NVS 8-5, Vosmeer 2- JSB 4 1-21. Jeugd: Walcheren-Thol.Boys A 0-0, Kloetinge-Thol.Boys C 1-2, Nw.Borg- vliet-Thol.Boys Dl 0-14, Thol.Boys D2-Halsteren 8-2, Thol.Boys El-Din- teloord 3-3, NVS-Thol.Boys E2 10-2, Welberg-Thol.Boys F1 2-6, Thol.Boys F2-WHS F2 4-2, Thol.Boys F3-Halste- ren 4-2; Smerdiek B-NYS 1-0, Smer diek C-Hoeven 0-3, Noad D-Smerdiek D 3-2, Smerdiek El-Steenbergen 6-3, Halsteren-Smerdiek E2 5-0, Smerdiek Fl-WHS F1 3-2, Moc-Smerdiek F2 13-0; Vosmeer C-WHS C 3-4, Vosmeer D-Kogelvangers 0-5, Vosmeer E2- Schijf 1-8, Vosmeer Fl-Noad F1 15-0, SPS F2-Vosmeer F2 7-3;WHS Dl- BSC 5-1, NVS-WHS D2 1-4, WHS El-Welberg 4-5, Lepelstr. Boys-WHS F3 1-3, WHS F4-Moc 0-8. VVC-SPS C 1-4, Noad E-SPS E 8-4, SPS Fl-Steen- bergen 0-9, Steenbergen-SPS F3 12-0. Fietsers voorrang. De fietsersbond Enfb heeft in een brief aan alle weg- beheerders gevraagd om voorrang voor fietsers op rotondes in te voe ren. Volgens de Enfb zou dat veili ger en duidelijker zijn. De schaars bezette tribune - de con currentie van Sinterklaas was erg groot - zag een jong elftal op de Sint- Annalandse grasmat aantreden. De thuisclub miste topscorer Patrick Ket ting wegens een schorsing (drie gele kaarten), Rien den Engelsman we gens een blessure en Vincent de Jonge wegens werk. Hans Leune, Harm Moerland en Jeroen Fase waren hun vervangers en zij droegen er zeker toe bij, dat WHS volop strijdlust toonde. Met name Fase vocht in de verdedi ging als een jonge leeuw. Tegen de nummer twee van de ranglijst was dat ook nodig, want de bezoekers blon ken niet alleen in lengte, maar ook in voetbaltechniek uit. Toch golfde het spel op en neer. Het was absoluut geen eenzijdige vertoning. Een schot van Richard de Jonge die op de lat daalde, was er een voorbeeld van, naast de twee hoekschoppen op een rij. De thuisclub kreeg bij een aan- valsactie volop schietkansen, maar de bal werd telkens teruggelegd, waar door Sliedrecht alle gaten kon dich ten. Een voorzet dan van Richard de Jonge, maar Arie Fase miste in het centrum. Een uitval van Sliedrecht leek fataal te worden, maar Fase hield zijn tegen stander vast, terwijl scheidsrechter Heyt voordeel gaf. Het schot schamp te tegen de paal. De bezoekers kregen twee comers achter elkaar en WHS hield met kunst en vliegwerk het doel schoon. Jaap Verhoef keerde een pri ma schot en zo leek de thuisclub met 0-0 te gaan rusten en dat was zeker een mooie basis voor de tweede helft. Maar drie minuten voor de pauze ging het toch mis. Arthur de Jonge ving volgens de arbiter een tegenstan der op en de vrije trap die daarop volgde, ging via de hak van Corné van Tilbeurgh over de handen van keeper Verhoef: 0-1. Sliedrecht kwam met de van richting veranderde bal fortuinlijk aan een voorsprong. Die eerste helft waren er gele kaarten voor Richard de Jonge en een speler van Sliedrecht die na een vrije trap voor WHS de bal nog wegtrapte. Na rust keerde aanvoerder Leon de Witte in verband met een blessure niet terug. De inmiddels gearriveerde Vincent de Jonge verving hem. In de derde minuut al toonde WHS dat de gelijkmaker binnen bereik was. Uit een voorzet van Harm Moerland bij Met een van pijn vertrokken gezicht, wordt WHS-aanvoerder Leon de Witte behandeld voor een blessure. Na rust keerde hij niet meer terug in de wedstrijd. de tweede paal kopte de inlopende Hans Leune tegen het houtwerk. Een prachtige kans die de verkleumde toe schouwers opwarmde. Een kopbal van Richard de Jonge dan, maar nu verwerkte de keeper van Sliedrecht het leer tot hoekschop. Sliedrecht loerde op de counter, maar WHS was steeds op tijd terug om verdedigend orde op zaken te stellen. Doelman Verhoef was er ook altijd nog en één keer was het echt gevaarlijk, maar hij verwerkte de bal tot hoekschop. Leu ne was aan de andere kant ook dicht bij een treffer; de keeper van Slie drecht tikte de bal echter net over de lat. Aijan Mosselman werd nog inge zet voor Arthur de Jonge en WHS zet te een slotoffensief in voor de gelijk maker. Leune zat er weer dichtbij uit een voorzet van Moerland en ook het schot van Hans v.d. Ouden was goed, maar de keeper van Sliedrecht pakte deze bal. De opgeluchte bezoekers juichten echter bij het eindsignaal, want de nipte 0-1 voorsprong bleef gehandhaafd. Van Tilbeurgh kreeg nog een gele kaart wegens het wegdu wen van een tegenstander. Volgens de nieuwsbrief die de toeschouwers bij aankomst op de Waaje kregen, was een kleine nederlaag acceptabel, maar echt tevreden kon men pas zijn met een overwinning. Gezien de strijdlust en kansen in de tweede helft was een gelijkspel op zijn plaats geweest. De wedstrijdbal was op deze ijskoude za terdagmiddag heel toepasselijk ge schonken door de ijsclub Sint-Anna- land, een vriendendienst van een mede-vereniging die zelden voor komt. In St.-Philipsland behaalde Noad een verrassend resultaat tegen DVO. De nummer drie van de ranglijst kreeg met maar liefst 5-0 klop. „Een belo ning voor de enorme gedrevenheid, waarmee de groep speelde", conclu deert een gelukkige Kees Stoutjes- dijk. De trainer van Noad ging op nieuw uit van eigen kracht en bond met een aanvallend ingestelde ploeg de strijd aan tegen de bezoekers uit Roosendaal. In de eerste helft hielden de teams elkaar nog redelijk in even wicht. Na een kwartier spelen was Noad dichtbij de openingstreffer, maar een inzet van Johan Reijngoudt kon ternauwernood door DVO van de doellijn worden gehaald. In de dertig ste minuut kwam Reijngoudt wel tot scoren. Uit een pass van Menno Fon- teijne bracht hij Noad aan de leiding. De 1-0 was tevens de ruststand. Een nog niet geheel fitte Aijan Moerland bleef in de kleedkamer van Noad ach ter. Ronald v.d. Velde kwam als zijn vervanger in het veld. Zoals verwacht ging DVO in de twee de helft aanvallender spelen. Met een extra spits probeerden de bezoekers om de druk op te voeren. De verdedi ging van Noad gaf echter bijna geen krimp. Met enkele hoekschoppen en vrije trappen zorgde DVO wel voor dreiging, maar met veel inzet hield Noad stand. Na twaalf minuten spe len kon Noad met een tegenstoot toe slaan. Een stiftbal van Leo Zuidweg werd door Corné de Frel doeltreffend afgerond. Zes minuten later kon Zuid* weg zelf de felicitaties in ontvangst nemen. Bij de 3-0 achterstand zette DVO een alles of niets offensief in. De verdediging van Noad bleef echter stand houden. De aanvallers van No ad kreeg nu zeer veel ruimte en profi teerden hier dankbaar van. Ook bij het vierde doelpunt stond Leo Zuid- weg aan de basis. Nu was het Erik Fonteyne die voor de afronding zorg de. In de slotfase werd Ronald v.d. Velde in het strafschopgebied ge vloerd en kreeg Noad een penalty toe gewezen. Leo Zuidweg faalde niet en bekroonde zijn sterke wedstrijd met een tweede doelpunt. De Alblas 11 9 2 0 29 63-19 Sliedrecht 11 8 2 1 26 39-13 DVO '60 11 6 0 5 IX 34-25 WHS 11 5 2 4 17 24-19 Papendrecht 11 4 4 3 16 22-16 Noad '67 11 4 3 4 15 21-22 Zwaluwe 11 4 2 5 14 22-22 WIK '57 9 4 1 4 13 20-27 Baronie 11 4 1 6 13 28-41 DFC 10 3 3 4 12 13-26 SKNWK 11 2 2 7 8 17-40 Brouwershaven 10 0 0 10 0 11-44 Duivensport Het is zaterdagmiddag en in café Tolrust te Poortvliet zitten enkele deelnemers aan de tentoonstelling en leden van De Reisduif aan de bar. Achterin de zaal zitten de dui ven met aan hun kooitjes de beoor- delingskaarten van de keurmeester. Aan de bar drinken Rensink en Van Daalen samen wat, maar terwille van de krant strijken ze neer aan een tafeltje bij het raam. Het zijn eigenlijk twee verschillende dui venmelkers. Rensink houdt nog maar zo'n vier jaar duiven. „Ik ben ermee begonnen toen ik niet meer mocht werken. Ik zocht een hobby en dat zijn de duiven geworden", zegt Rensink. „Dat ik daarvoor ge kozen heb, is toch niet zo vreemd. Het zit in de familie. Mijn opa, va der en oom hadden duiven en ik heb ze vroeger heel wat geholpen. Het schoonmaken van de hokken en ook het wachten tot de eerste duif binnenkwam, dat is me wel bekend. Ik heb ook heel wat afge rend met de ringen van de duiven naar de centrale klok. Want vroeger had nog niet elke duivenliefhebber een eigen klok. Dat is pas in de ja ren '60 gekomen." De 80-jarige Van Daalen is echter een doorgewinterde rot in het dui- venvak. Al zo'n 67 jaar houdt hij duiven. „In 1933 behaalde ik mijn eerste kampioenschap", zegt de Oud-Vossemeerder. „Ik heb het niet van huis uit meegekregen. Maar mijn broer was ziek en sa men zijn we toen begonnen met het houden van duiven. Hij was 21 en ik 12. We hadden een varkenshok waarin we de duiven stopten. Geld voor een mooi nieuw hok hadden we niet." In vroeger tijden ging Van Daalen vaak naar tentoonstel lingen. Twaalf a dertien keer per jaar ging ik naar een show. Maar dat is nu over. Nu doe ik in de ring Tholen nog mee om de verenigin gen te steunen", zegt Van Daalen. „En voor de sociale contacten", vult Rensink aan. „Als duivenlief- hebbers zie je elkaar soms een heel jaar niet. Op zo'n avond drink je wat samen, je praat weer eens wat bij. Dat is heel gezellig." Rensink A. van Daalen (links) en H.J.M. Rensink met hun prijswinnende duiven. heeft aardig wat duiven in zijn hok. „In het broedseizoen heb ik er zo'n zestig, maar aan het eind blijven er daar zo'n dertig van over. De rest wordt verkocht of weggegeven." Dat verkopen van duiven, levert de doorsnee liefhebber niet zoveel op. Te meer niet omdat de beste duiven natuurlijk niet snel verkocht wor den. Maar een goede vlieger kan toch al snel 100 gulden opbrengen. Veel geld, zeker bezien naar de prijzen waarvoor men vroeger een duif kon kopen. Dat zit hem niet alleen in de kwaliteit, maar ook in de verandering van de sport. „De kwaliteit van de duiven is sterk vooruit gegaan", zegt Van Daalen. „Vroeger kregen ze van ons alleen tarwe en daar moesten ze het mee doen. Nu is er hoogwaardig voer en de duiven zijn veel sneller ge worden. Ik weet nog dat de over- nachtvluchten vrijdagavond wer den gelost en dat de vlucht pas op donderdagmiddag werd gesloten. En dan waren nog niet alle duiven binnen. Nu moet je duif al wel vroeg in de zaterdagmiddag binnen zijn, wil je heel goed zitten." En toch is de sport ook veranderd. „Er zijn toch behoorlijk wat grotere duivenmelkers die het echt voor de winst doen. Ze hebben zulke grote hokken dat ze die niet eens meer zelf bij kunnen houden. Daar heb ben ze dan mensen voor op de loonlijst staan. Dat is voor mij niet leuk meer. Als kleine liefhebber betekent het dat je op de grote vluchten niet tegen de grote jon gens op kunt. Maar het contact met de dieren is toch erg belangrijk", zegt Rensink. De winsten in de duivensport zijn te behalen door de poulebrief in te vullen. Men betaalt sowieso per duif transportkosten (al naar ge lang de afstand van de vlucht) van 75 cent tot wel vijf gulden. Daar naast kan men poulen waarvoor ook weer een bedrag wordt be taald. Dat kan op clubniveau, maar ook per rayon, district of landelijk. Voor nationale vluchten moet van zelfsprekend het meest worden be taald en daar zijn dan ook auto's en andere grote prijzen te winnen. Van Daalen en Rensink spelen eigenlijk nooit serieus mee op nationaal ni veau. „Ik zou niet eens zo kunnen zeggen wat mijn beste resultaat was", zegt de Sint-Annalander. Van Daalen weet dat wel. „Ik heb ooit vierde gezeten op St. Vin cent." In de kampioenschappen wordt een verdeling gemaakt in aangewezen en onaangewezen. „De eerste twee duiven die je op je poulebrief zet, worden als aangewezen beschouwd. Naarmate die duiven beter vliegen, verzamelen ze meer punten. Wie de meeste punten heeft aan het eind van het seizoen, wordt kam pioen aangewezen in die betreffen de categorie", legt Rensink uit. Er wordt gevlogen in de categorieën: jonge duiven, vitesse, midfond, dagfond, overnachtfond en na- vluchten. Jonge duiven vliegen maximaal zo'n 500 tot 550 km. Maar de meeste aandacht gaat uit naar de lange overnachtvluchten, hoewel er volgens de beide kam pioenen ook hokken zijn die zijn gespecialiseerd in vitessevluchten. Aansprekend zijn echter resultaten op vluchten als Bordeaux en Bar celona waar ook regelmatig duiven niet van terugkeren. „Je raakt meer duiven kwijt dan vroeger. Voor een flink deel komt dat door het enorm toegenomen verkeer", zegt Van Daalen. „Duiven gaan laag vliegen als ze veel kopwind hebben. En dan worden ze gemakkelijker aan gereden. Ook hoogspanningsmas ten worden ze noodlottig. En ja, soms worden er duiven door ande re duivenmelkers gevangen. Daar broeden ze dan mee. Ik heb er wel eens één gehad die na twee jaar zonder vaste ring terugkwam." Van Daalen heeft zo'n veertig dui ven. „Ik heb wel ruimte voor meer, maar dat wil ik niet. Teveel werk", zegt de Oud-Vossemeerder. Van het in kringen van duivenliefhebbers veelbesproken elektronische regis tratiesysteem, moet hij ook niets hebben. Bij dat systeem hebben de duiven een andere ring om met een chip. Een apparaat registreert auto matisch dat de duif in het hok komt en geeft dan de gegevens en tijd via een zender door aan de centrale computer. „Dat systeem is ontzet tend duur. Je bent zo een paar dui zend gulden kwijt. En ik heb geen opvolger die het van me kan over nemen, dus waarom zou ik die in vestering plegen?", aldus Van Daalen. „Het haalt wat mij betreft ook de aardigheid uit de sport", vult Rensink aan. „Je hebt veel minder contact met je duiven en je mist ook dat stukje charme van het wachten, lokken en vangen. Bo vendien wordt het op die manier voor de jeugd ook een onbetaalba re hobby. En de duivensport ver grijst toch al zo. Maar kijk eens naar het geld dat erin gaat zitten. Als je zelf geen hok kunt bouwen, moet je het voor 1000 gulden per vierkante meter laten zetten. Dan je elektronische systeem nog en als je met een paar aardige duiven wilt beginnen, moet je daar toch ook wel 100 gulden per dier voor beta len. Voor je het weet, zit je aan de 9000 gulden. Dat is niet leuk meer. Een gewone klok kost ook al 1000 gulden. Dus het is al duur genoeg." Met de Oud-Vossemeerse Van Daalen is echter nog meer aan de hand. Al jaren is hij keurmeester bij tentoonstellingen. Hij reist in het tentoonstellingenseizoen (na jaar/winter) het zuidwesten van Nederland af. De komende weken is hij elk weekeinde onder de pan nen. Als keurmeester is hij natuur lijk goed op de hoogte van de eisen waaraan een duif moet voldoen. „Het zijn hier allemaal vluchtdui- ven. Daar worden ze ook op ge keurd. Je kunt ook op show keuren, maar dat gebeurt hier eigenlijk niet", zegt Van Daalen, die echter aangeeft dat hij zeker geen voor sprong heeft om in de prijzen te vallen. „Ik weet wel dat ik hier geen duiven wegzet van onder de 91 punten, maar verder kan het veel verschillen. Elke keurmeester heeft toch zijn eigen voorkeuren." Volgens de Vossemeerder wordt er onder meer gelet op vorm, conditie en houding. Kleur mag eigenlijk geen rol spelen, maar ook daarin hebben keurmeesters soms toch een voorkeur. Van Daalen is niet erg te spreken over de keurmeester die dit jaar bij de Reisduif is langs geweest. „Hij heeft in het alge meen wel heel lage punten gege ven. Er zitten duiven bij die vorig jaar nog dik in de 92 punten scoor den en nu in de negentig terecht kwamen. Dat klopt toch niet. Het kan wel eens een kwart of half punt verschil uitmaken per jaar, maar geen twee." Wie de beoordelings kaartjes bekijkt, ziet inderdaad dat er maar mager gescoord is. Voor de winnende doffer 91,75 punten en de winnende duivin 92,25. Maar toch, winst is winst. Mooiste doffer: H. Rensink. Mooiste duivin: A. van Daalen. Mooiste doffer en duivin jeugd: C. de Graaf. Oude doffers: H. Rensink 1,4; H. Bou- man 2; J.A. Capelle 3; T. Winkels 5; comb. Wolse 6; J. Moerland 7, 9; L. de Kwak Koolaard 8. Jarige doffers: C. de Graaf 1; R. Hen- drikse 2; J.A. Capelle 3, 4; C.D. Uijl 5; comb. Wolse 6. Late doffers: T. Winkels 1 Jonge doffers: L.C. Hage 1, 9; D.J. Menheere 2, 6, 10; J.K. Krijger 3; C.D. Uijl 4; J.K. Berkeij 7; L. Potter 8. Oude duivinnen: C. de Graaf 1, 3; H. Bouman 2; comb. Wolse 4; A.J. Hage 5. Jarige duivinnen: J.A. Capelle 1; J. Moerland 2; J. Benningshof 3; C. Lis- seveld 4. Late duivinnen: C. de Graaf 1A. van Daalen 2. Jonge duivinnen: A. van Daalen 1; H. Rensink 2; H. Krijger 3; T. Winkels 4; C. de Graaf 5; L.C. Hage 6; A. Capelle 7. Trefzeker Topscorer Pierre Withagen (Smerdiek) 15 Patrick Ketting (WHS) 10 0 Niels Hage (Smerdiek) 10 Door twee doelpunten te maken tegen ZPR heeft Pierre Withagen zijn totaal aantal competitietreffers halverwege de competitie op vijftien gebracht. De kloof met Patrick Ketting is nu vijf treffers ge worden. De spits van WHS kon wegens een schorsing zaterdag niet in actie ko men en moet nu de tweede plaats delen met Niels Hage, die vorig seizoen win naar werd van het klassement. Door twee doelpunten te maken tegen Vrede rust rukt Adrie Smits van Stavenisse op naar een vierde plaats. Hij moet deze po sitie delen met Jacco Vaders van Vos meer, die eerder al zijn achtste treffer noteerde. Arjan van Dijke (Tholense Boys), Johan Reijngoudt (Noad) en San- der Smits (Stavenisse) kwamen voor het eerst in deze competitie tot scoren. flanken minder gevaar kwam. Af standsschoten van Piet den Boef en een kopbal van Jeroen Nieuwkoop op de paal waren de belangrijkste wapenfeiten in de eerste helft. Ook in de tweede helft bleven de teams aan elkaar gewaagd. Arends kerke trof nu eveneens de paal. Pas twaalf minuten voor het eindsignaal kaapten de Tholenaren de punten weg. De routine van Tholense Boys lag aan de basis van deze belangrij ke treffer. Via Hassan El Jilali, Jan Groenewegen en Johan Schot kwam de bal voor de voeten van Arjan van Dijke. De verdedigende middenvel der bezorgde met een diagonaal schot Tholense Boys de belangrijke punten. Na zijn mooie treffer verliet Van Dijke moegestreden het veld en hielp invaller Michael Marinus Tholense Boys bij het verdedigen van de kleine voorsprong. In het be gin van de tweede helft was Maar ten Bakx al in het veld gekomen voor Wim Schot. Ondanks dat er fel om de punten werd gestreden, kon scheidsrechter Gabriëls de kaarten op zak houden. Trainer Leendert Geelhoed had za terdag niet de beschikking over Rik v.d. Velde, die op zijn werk een blessure had opgelopen. Wel kon hij nog beschikken over aanvaller Jan Groenewegen, die dit jaar niet meer in actie zal komen voor Tholense Boys. De voetbalbond heeft de aan valler voor vier wedstrijden ge schorst, wegens zijn rode kaart die hij enkele weken terug kreeg. Met de wedstrijd tegen koploper Seolto op het programma is de schorsing van Groenewegen voor de Thoolse ploeg een behoorlijke aderlating. Naar verwachting zal trainer Geel hoed nu een beroep gaan doen op Said Oumhamed, die afgelopen za terdag voor het reserveteam in actie kwam. Wanneer Tholense Boys de koploper uit Zevenbergen weet te verslaan, kan de Thoolse tweede klasser weer serieus gaan meedin gen voor een prijs. Tholense Boys mocht zaterdag blij zijn met de overwinning op 's Heer Arendskerke. Velen hielden al reke ning met een doelpuntloos gelijk spel, toen Arjan van Dijke in de slotfase toesloeg. Tholense Boys zorgde in deze wedstrijd wel voor de meeste dreiging, maar echt uit gespeelde kansen waren er nauwe lijks. 's Heer Arendskerke had zich goed ingesteld op het spel van de bezoekers, waardoor er over de 11 11 11 11 11 11 Seolto SSV '65 Yerseke Tholense Boys Bruse Boys Temeuzense B. Hr. Arendskerke 11 Kapelle 11 Heinkenszand 11 Dauwendaele 11 Kogelvangers 11 Middelburg 11 7 3 7 2 6 4 6 1 5 3 5 2 4 4 4 1 4 1 2 3 2 2 1 24 2 23 1 22 4 19 1 0 10 31-17 24-17 27-13 23-17 31-21 23-16 21-14 23-24 22-31 14-24 26-33 13-51 Zesde klasse treffer, maar zijn inzet werd door de doelman gestopt. Het eerste kwartier van de tweede helft verslapte de thuisclub. Daar door werd de 1-0 voorsprong omge zet in een 1-2 achterstand. De ge lijkmaker kwam tot stand doordat de verdediging niet attent was. En even later verwerkte invaller-doel man John Aarnoudse een terug speelbal van Bas Quist niet goed, waardoor de thuisclub op achter stand kwam. Van Dam kreeg een kansje op de gelijkmaker, maar de doelman gooide zich goed voor de bal. Rini Plompen kwam in het veld voor Arjen Verkamman. Nieuw- Borgvliet bleef gevaarlijk en schoot nog een keer op de lat. Na een half uur spelen, leverde een hoekschop de gelijkmaker op. Danny Istha bracht de bal voor het doel en Mi chel van Leeuwen knikte het leer onder de lat. Tien minuten later een identieke situatie en hetzelfde tweetal zorgde voor de 3-2. De laat ste tien minuten van de wedstrijd waren hectisch. Eerst had een Ber- genaar de gelijkmaker op de schoen, maar schoot van drie meter afstand hoog over. Daarna liet doel man Aarnoudse een hoge bal los en werkte een aanvaller die met zijn li chaam over de doellijn. Ook deze treffer keurde de arbiter af, hij had een overtreding geconstateerd. Na het laatste fluitsignaal probeerden enkele woedende Borgvliet-spelers de man in het zwart te belagen, maar ze konden op afstand worden gehouden. Vosmeer boekte een zwaarbevochten zege, maar zag het blessureleed toenemen. Vosmeer heeft de overwinning op Nieuw-Borgvliet duur betaald. Bij de oranje-zwarten werd John Vroegop onderuit geschoffeld. De voetballer moest naar het zieken huis, waar een gescheurde menis cus werd geconstateerd. Vroegop zit in het gips en zal voorlopig niet kunnen spelen. Een nieuwe tegen valler voor Vosmeer, dat Wil Kos termans al geruime tijd mist door een blessure, en ook doelman Daan Lobbezoo enkele weken kwijt is. Zijn neus bleek in de wedstrijd tegen SVC inderdaad gebroken te zijn. Vooral voor de rust werd er hard ge speeld. Ondanks de soms fikse over tredingen hield arbiter Bakker de kaarten op zak - slechts de belager van Vroegop kreeg geel - maar in de rust riep hij beide aanvoerders bij zich om kenbaar te maken dat het zo niet door kon gaan. De thuisclub was het duel aanvallend begonnen. Na een kwartier opende Donald van Dam de score. Zijn schot werd in eerste instantie gekeerd, maar in de rebound deponeerde hij het leer als nog in het doel. De Thoolse defensie had het nodige te stellen met de Bergse tegenstander. Joost Hommel legde een aanvaller neer in het straf schopgebied, maar de arbiter zag daar geen overtreding in tot woede van Borgvliet. De irritaties namen nog toe toen na een half uur spelen een treffer van de Brabanders we gens buitenspel werd afgekeurd. Na dat eerst al Bas Quist fors onderuit was geschopt, werd even later Vroegop tot twee keer toe het slacht offer. De eerste charge leverde een vrije trap op, maar meteen daarna trapte dezelfde Bergenaar weer en toen trok de arbiter wél geel. Voor Vroegop was dat te laat, hij moest door twee man ondersteund van het veld en kon meteen door naar het ziekenhuis. Jacco Vaders kwam als zijn vervanger in het veld. Hij was uit een hoekschop nog dichtbij een SVC 12 10 1 1 31 43-12 DSE 12 9 2 1 29 59-19 Nw. Borgvliet 12 8 1 3 25 34-15 Val Aan 12 5 5 2 20 32-19 Vivoo 12 6 2 4 20 37-30 Rimboe 12 5 4 3 19 21-14 NVS 12 5 4 3 19 20-21 Vosmeer 12 6 0 6 18 27-37 Oudemolen 12 5 1 6 16 25-28 Lepelstr. Boys 12 3 2 7 11 17-43 Kruisland 12 1 5 6 8 19-26 Moerstraten 12 2 2 8 8 14-46 Schijf 12 2 1 9 7 21-36 Welberg 12 0 4 8 4 14-37 keepster Connie Gulden bewaarde haar ploeg voor een grotere achterstand. In de slotfase van de eerste helft kwam Smer diek eindelijk tot scoren. Na mooi sa menspel tussen Josca Jansen en Diana Hendrikse scoorde Ramona van Tiggele de gelijkmaker. In de tweede helft kreeg Smerdiek meer grip op de tegenstander. De achterhoede onder leiding van Suzan Moerland gaf geen kansen meer weg, terwijl de thuis ploeg zelf enkele goede doelkansen kreeg. Angela v.d. Klooster kon alleen op de keepster afgaan, maar gleed weg waardoor deze kans verloren ging. Uit een hoekschop van Aniek ter Voorden scoorde Josca Jansen de winnende treffer, wat een beloning was voor het goede spel in de tweede helft. #nji Damesvoetbal De dames van Smerdiek blijven door een 2-1 overwinning op mede-titelkan didaat Patrijzen in de race voor het kam pioenschap. Na de teleurstellende neder laag tegen Kloetinge moest er zaterdag gewonnen worden om de titel in zicht te houden. Met veel inzet werd de doelstel ling behaald. In de openingsfase werd al duidelijk dat het voor Smerdiek opnieuw een lastige wedstrijd zou gaan worden. Patrijzen speelde eveneens met veel inzet en zette de dames van Smerdiek vast op eigen helft. Na een fout in de verdediging nam Patrijzen in de vijftiende minuut de lei ding. Met veel felheid probeerden de da mes van Smerdiek langszij te komen. Een mooie lob van Ramona van Tiggele ging net naast. Anne Hage kon vervol gens alleen op de keepster afgaan, maar liet de bal van haar voeten springen. Diana Hendrikse, Josca Jansen en Aniek ter Voorden probeerden met afstands schoten de gelijkmaker te scoren. De da mes waren echter niet gelukkig in de af werking. Patrijzen zorgde eveneens verschillende keren voor dreiging, maar Kloetinge 2 11 10 0 1 30 61-13 Smerdiek 10 9 0 1 27 66-5 Patrijzen 11 9 0 2 27 50-19 Meeuwen 2 11 8 1 2 25 31-18 Bevelanders 11 5 1 5 16 33-29 Veere 11 5 1 5 16 25-39 Oostkapelle 2 11 5 0 6 15 31-31 Dauwendaele 11 3 3 5 12 23-37 DFS 11 3 0 8 9 20-35 ZSC '62 11 3 0 8 9 24-52 SKNWK 11 2 0 9 6 17-56 Nieuwland 10 0 0 10 0 17.-64

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17