Provincie Zeeland Openbare vergaderingen Oprichtster verrast gouden Excelsior Poortvliet met cheque 5000 gulden Junioren Smash ruiken titel, senioren degradatie Bodemsanering Domburg ■Officiële Mededelingen Gymvereniging springlevend en nog steeds ontmoetingsplaats Donderdag 18 november 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 46/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Versterckt Zeeland De komende week vergaderen vier commissies uit Provinciale Staten (PS). Zoals altijd zijn de commissies openbaar en is er spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan dus zijn of haar zegje doen over een van de onderwerpen die op de agenda staan. Werkgelegenheid Milieu Besluit verzoek intrekken vergunningen Springkussen Lachende gezichten Sinterklaas komt over anderhalve week pas naar Poort vliet, maar desondanks is de gouden gymnastiekvereni ging Excelsior afgelopen zaterdag overstelpt met ca deaus. Oprichtster en erelid mevrouw D. Kugel-Swart bracht een cheque van liefst 5000 gulden mee. Voorzitter Riet Krijger was er stil van, maar kon op haar beurt haar voorgangster verrassen met een bondsspeld wegens een halve eeuw lidmaatschap. Met fraaie staaltjes turnen, huldigingen, geschenken, een jubileumboek, weerzien van oude bekenden en veel goede wensen werd het in de gymzaal aan de Burgemeet een prachtig feest voor de ac tieve en bloeiende vereniging. Steeds hoger Abdij In het kader van het convenant "bodemsanering voormalige gas fabrieksterreinen in de provincie Zeeland" is 1 november begon nen met de bodemsanering van het voormalig gasstation in Dom burg aan de Schelpweg 20. De betrokken partijen in het con venant zijn: Delta Nutsbedrijven, het Rijk, de provincie Zeeland en de betreffende gemeenten. Voor de locatie Domburg zijn bij de sanering betrokken de gemeente Veere en de woningstichting Walcheren. De directievoering en milieukundi ge begeleiding worden in op dracht van de provincie Zeeland door SGS EcoCare uit 's-Graven- polder gevoerd. Aannemer is Jaartsveld's Wegenbouwbedrijf uit Kapelle. De werkzaamheden nemen naar verwachting vier weken in beslag. Opnieuw inrichten Na de sanering wordt de grond weer aangevuld. De schuurtjes worden herbouwd, de tuinen en verhardingen opnieuw ingericht. De met polycyclische aromati sche koolwaterstoffen (PAK's) verontreinigde grond wordt ter plaatse van de fundatie van het voormalig gasstation verwijderd. Het gaat om ongeveer 27 ton grond boven de zo genaamde interventiewaarde (de waarde waarboven sanering dient te wor den verricht) en 68 ton licht ver ontreinigde grond. De kleine ver ontreiniging in het grondwater zal grotendeels worden verwijderd door de ontgraving van de grond. Voorafgaand aan het ontgraven, zijn bouwtechnische opnames verricht van woningen aan de Schelpweg. Verkeersplan Er is depotruimte ingericht op het gemeentelijk opslagterrein aan de Nijverheidsweg. Met de politie en de gemeente is het opgestel de verkeersplan besproken. Door middel van een zo genaamde Klic-melding is de ligging van kabels en leidingen bepaald. Er worden containers geplaatst op het parkeerterrein van De Parel als tijdelijke vervanging van de schuurtjes. Met dit project is ongeveer twee ton gemoeid. Alle bovengenoem de instanties dragen hieraan bij. 'Versterckt Zeeland' is de titel van een nieuwe uitgave van de provin cie in de zogeheten cultuurhistori sche reeks. Het rijk geïllustreerde boekwerkje van bijna 120 bladzij den gaat over verdedigingswer ken in Zeeland; 'vanaf de Romein se tijd tot en met de kustbatterij- en, antitankmuren en tankgrach ten van vijftig jaar geleden. Militaire acties Al zo'n 2000 jaar is het gebied dat nu Zeeland vormt, inzet ge weest van militaire acties.Of het nu de Romeinen betrof, de Noor mannen, elkaar bevechtende ambachtsheren, graven, konin gen of keizers, de Zeeuwse stro men en eilanden waren voor hen van groot belang om hun machts politiek te verwezenlijken. En elke periode heeft zijn sporen nagelaten in de Zeeuwse bodem, soms nog zichtbaar. 'Versterckt Zeeland'geeft een overzicht van de verdedigingswerken die in de loop van tweeduizend jaar mede het Zeeuwse landschap hebben bepaald. De auteurs, P. Stockman en P. Everaers, hebben al meerdere titels op hun naam staan op het gebied van verdedigingswerken. Aanschaffen Wie het boekje wil aanschaffen kan terecht bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Het boekje kost f 7,50. Nieuws In de commissies hebben alle fracties van de politieke partijen die in de Staten zijn gekozen ten minste een vertegenwoordiger. Commissies nemen geen beslui ten, maar de leden geven natuur lijk wel hun mening. Dat is be langrijk voor de gedeputeerde die een voorstel heeft ingediend. Die weet dan meteen of er een meer derheid voor dat voorstel is te vinden in PS. Want als regel zal de mening van een fractie niet afwijken van wat hun vertegen woordiger in een commissie al heeft gezegd. Voor het publiek is het de laatste mogelijkheid "in te spreken". De onderwerpen ko men voor uiteindelijke besluitvor ming wel weer aan de orde in de Statenvergadering van 18 de cember. Maar daarvoor geldt geen spreekrecht voor het pu bliek. Een vergadering van PS is natuurlijk wel openbaar. Welzijn De Statencommissie Welzijn ver gadert maandag 22 november, aanvang 09.30 uur. Op de agen da staan de volgende onderwer pen: structurele verhoging bud get ontwikkelingssamenwerking; bedrag voor inrichten media- instructieruimte Zeeuwse Biblio theek; startsubsidie project inves teren in effectiviteit voor Wal- chers schoolnet; plan jeugdhulp verlening 2000 - 2003; subsidie huisvesting Crisisopvanghuis voor jongeren; extra middelen voor het bureau Jeugdzorg en het advies- en meldpunt Kindermis handeling; 20e wijziging begro ting; samenwerking beeldende kunst provincie - gemeente Mid delburg; ontwikkeling zorgboer derijen; bijdrage aan het Roose velt Study Center; eenmalige bij drage toegankelijk maken zwem bad Goes; projecten arbeids markt zorgsector; IPO-aangele- genheden. Verkeer en Vervoer De Statencommissie Verkeer en Vervoer schuift maandag 22 no vember om 13.30 uur aan de vergadertafel. Na een reeks inge komen stukken die ter kennisna me zijn, komen de volgende onderwerpen aan bod: vervoer van LPG door Vlaketunnel; wijzi ging begroting IPO (Inter Provin ciaal Overleg) 1999; jaarplan/ begroting 2000 en meerjarenpro gramma 2000-2004 IPO; 21e wij ziging begroting provincie 1999; 3e wijziging investeringsplan 1999 en 2000; instellen reserve gebundelde doeluitkering; nota Overstappen naar 2000; ver keerscirculatieplan De Ruit in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; inten tieverklaring duurzaam veilig Tholen; voorbereiding vaststelling van het tracé voor de rondweg Aardenburg; beëindiging provin ciale taak taxivervoer; concept van de meerjarenovereenkomst tussen provincie en NV BBA voor interlokaal openbaar vervoer; col lectief vraagafhankelijk vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen. Economie De Statencommissie Economie komt woensdag 24 november, 15.30 uur, bijeen. De agenda vermeldt de volgende onderwer pen: beschikbaar stellen van 75 duizend gulden voor het inrichten van de media-instructieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek; bijdrage van 1,9 miljoen gulden aan Zee land Seaports voor investering Flushing Marine Terminal; bijdra ge aan gemeenten Schouwen- Duiveland en Oostburg voor infrastructurele werken voor de visserijsector; 20e en 21e wijzi ging begroting provincie 1999; voorschot op subsidies voor Proefstation voor de Fruitteelt in Zetten; startnotitie gebiedsge richt project Veerse Meer. Ruimte, Milieu en Water De Statencommissie voor Ruim te, Milieu en Water vergadert vrij dag 26 november, aanvang 09.00 uur, over de volgende onderwerpen: wijziging begroting IPO 1999, jaarplan en begroting 2000 en meerjarenplanning 2000-2004; evaluatie inzameling asbest; bijdrage van 100 duizend gulden voor het saneren van de bodem op het terrein van de KSG in Vlissingen; nota ministerie van landbouw over toelatingsbeleid gewasbeschermingsmiddelen; fietspaden op zeedijken; voort gang Europees plattelandsbeleid; startnotitie Veerse Meer; startno titie integrale visie deltawateren; uitbreiding personeel voor ontwik keling provinciaal landschapsbe- leid; begrenzingen voorstel en antwoordnota Braakmanbossen. Ter inzage De agenda's van de commissie vergaderingen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Flushing Marine Terminal (FMT) is de naam van het nieuwe bedrijf dat volgend jaar van start gaat in Vlissingen-Oost, één van de twee haven- en industriegebieden van Zeeland. Volledige uitbouw van de activiteiten van FMT vergt een paar jaar. In de eindfase ontstaat dan werkgelegenheid voor 450 man. Het bedrijf heeft voor de vestiging van FMT 36 hectare grond aangekocht dat grenst aan diep vaarwater. FMT gaat in augustus volgend jaar van start en zal over onge veer zes jaar op volle toeren draaien. Een versnelling in de opbouw is voorzien in 2002, het jaar waarin de bouw van de Westerscheldetunnel op zijn eind loopt. De aanleg volgend jaar van een kade over een lengte van 250 meter markeert het begin van de activiteiten van de nieuwvestiger. De kade krijgt uiteindelijk een lengte van 500 meter. De komst van FMT vergt een totaal aan investering van tegen de driehonderd miljoen gulden. Als over zes jaar alle gebouwen, kranen en verdere technische voorzieningen, en de aansluitin gen op spoor en weg zijn gereali seerd, is vanuit FMT rond de 260 miljoen gulden geïnvesteerd, van uit Zeeland Seaports ongeveer 35 miljoen. FMT valt te karakteriseren als een distributiecentrum en logistie ke dienstverlener. Veel van de aangevoerde (consumptie)goede- ren vergen ter plekke een bewer king. Met name daarin zit de toe name van de werkgelegenheid. De gunstige ligging van Vlissin gen voor vervoer over water, spoor en weg gaf voor dit bedrijf de doorslag zich er te vestigen. neraties verder, de tijden zijn ver anderd. Toch is de gym ook in 1999 nog een ontmoetingsplaats voor ve len. Een plaats waar jonge kinderen spelenderwijs leren hun grove mo toriek te ontwikkelen, waar ze leren hun spieren te spannen en te ont spannen, en waar volwassenen we kelijks oefenen om de lenigheid die ze hebben ontwikkeld te behouden en de conditie op peil te houden." Hoewel Excelsior voornamelijk een recreatieve vereniging is, is te zien dat elk kind qua niveau omhoog gaat, aldus de voorzitster. „Ze doen de naam Excelsior eer aan. Immers, de betekenis daarvan is: steeds ho ger." Het vijftigjarig bestaan van Excel sior is aangegrepen om een jubi leumboekje samen te stellen. An drea Hage en Rina Bolier (oud penningmeester en 48 jaar lid) heb ben daarvoor veel werk verzet en het resultaat mag er zijn. In zeven tig pagina's wordt de ontwikkeling door de jaren heen beschreven, met tal van bijzonderheden. Er is aan dacht voor het bestuur, de nevenac tiviteiten, openbare lessen, eerdere jubilea en opvallende feiten (zoals drie generaties van één familie die lid zijn). De plaats van de vereni ging in de dorpsgemeenschap wordt geïllustreerd door de deelna me met een wagen of loopgroep aan de optochten die regelmatig bij de viering van bevrijdingsdag zijn georganiseerd. Natuurlijk komen de drie voorzitters uit de 50-jarige historie aan het woord. En op de laatste bladzijde kijkt voorzitster Riet Krijger vooruit naar de toe komst. Het jubileumboekje is rijk geïllustreerd. Leden en donateurs hebben het cadeau gekregen bij het gouden feest van 'hun' Excelsior. Gedeputeerde Statervvan Zee land geven kennis van hun besluit tot het niet intrekken van de in deze provincie verleende vergun ningen ingevolge de Wet milieu beheer voor het shredderen van afvalhout. Het verzoek tot intrekking is ge daan door het Ecologisch Kennis Centrum B.V. te Sint-Oedenrode, namens R.M. Brockhus te Huizen. Het besluit en overige stukken kunnen worden ingezien van 19 november 1999 tot en met 6 januari 2000 (met uitzondering van de week van 27 tot en met 31 december 1999) bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede op de ge bruikelijke wijze bij alle ge meenten in Zeeland. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont- werp-besluit, de adviseurs die ad vies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 7 januari 2000 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 8 januari 2000 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor nadere informatie over het inzien bij gemeenten en buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot J. Pro voost (tel. 0118-631769). Het gaat bij Smash om uitersten. Kampioenschap of degradatie. Daar lijkt het tenminste op als je de tussenstand bekijkt met nog twee wed strijden te gaan. Voor het eerste team van de tafeltennisclub lijkt de de gradatie onontkoombaar, terwijl ook de tweede ploeg de rode lantaarn draagt. Bij de jeugd gaat het daarentegen een stuk beter met een titel voor Smash 4 en een uitzicht op hetzelfde voor Smash 2 en 7. Het eerste jongensteam van Smash ont- Deze keer waren er slechts twee inhaal wedstrijden te spelen. Smash 2 reisde donderdagavond in de sterkste opstelling af naar Willemstad om daar te spelen te gen titelkandidaat Witac. Smash moest punten halen om nog een kans te blijven houden op behoud in de vierde klasse. De Sint-Annalanders wachten nog op de eerste overwinning en thuis verloren ze eerder met 7-3 van Witac. Ze kregen toen geen grip op het spel van de spelers uit Willemstad die met een bepaalde soort materiaal (noppen en anti) speelden. De ze keer ging het echter heel goed. Peter Bazen en Rafaël Fructuoso wonnen alle bei twee keer. Adrie Aarnoudse pakte in het enkelspel één keer winst. Ook de winst in de dubbel was voor Smash. Met deze overwinning houdt Smash aanslui ting met Markiezaat 5 uit Bergen op Zoom dat op de voorlaatste plaats staat met één punt voorsprong. ving zaterdag thuis Scylla uit Leiden. Uit verloren de Sint-Annalanders met 9-1. Men meende toen dat die uitslag geflat teerd was en hoopte in de thuiswedstrijd meer punten te kunnen pakken. Maar verder dan twee punten van Gabriël Gunter en Matthijs Bmijnzeel kwamen de Smashers niet. Anné van Dijke bleef puntloos en zo eindigde het duel in 2-8 voor Scylla. Daarmee blijft het eerste jongensteam van Smash in de midden moot van de landelijke A-klasse staan. Het programma voor het aanstaande weekeinde is boeiend. Het eerste heren team van Smash moet aantreden tegen koploper JCV 3 uitVught. JCV kan daar bij het kampioenschap in de wacht sle pen, terwijl Smash alle punten nodig zal hebben om nog te proberen degradatie te ontlopen. JCV heeft overigens aan een 3- 7 nederlaag al genoeg om kampioen te worden. Na twee jaar in de hoogste klas se in Brabant te hebben gespeeld, lijkt het doek voor Smash te gaan vallen. Op 27 november speelt de ploeg echter nog een wedstrijd tegen naast concurrent Ne ver Despair uit Den Bosch. Heren 2 van Smash ontvangt thuis koplo per Smash '70 4 uit Noordhoek. Dit team is nog ongeslagen, dus lijkt een overwin ning door de Sint-Annalanders niet erg waarschijnlijk. Maar de uitwedstrijd ging slechts met 6-4 naar Smash '70 en in de vorige competitie won het Thoolse team zelfs tweemaal. Bij een grote nederlaag kan het gedaan zijn voor Smash uit Sint- Annaland wat betreft de vierde klasse. Het tweede jongensteam van Smash kan kampioen worden in de tweede klasse ju nioren. Merijn v.d. Klooster, Harm West dorp en Rudi Hage zijn koploper, maar voelen de hete adem van Markiezaat in hun nek. Deze Bergse ploeg heeft slechts één puntje achterstand. Zaterdag treft Smash 2 TCS uit Steenbergen dat op de derde plaats staat. De week erop speelt men tegen Witac. Naast concurrent Mar kiezaat moet ook nog tegen Witac spelen én tegen het derde team van Smash uit Sint-Annaland. De meisjes van Smash 7 kunnen in de vierde klasse junioren het kampioen schap pakken als het met 10-0 wint van Witac 3 uit Willemstad. Uit werd die uit slag al behaald, dus het zit er in. Als naaste concurrent TCS 3 's morgens pun ten laat liggen tegen Markiezaat 3, dan hebben Anky Vroegop, Leontien van Keulen, Diana Heijboer en Jantien Vroegop genoeg aan een minder grote overwinning. Programma vrijdag 19 november: TCS 8-Smash 3. Zaterdag 20 november: Smash-JCV 3 14 u; Smash 2-Smash '70 4 14 u; jeugd HTC-Smash; TCS-Smash 2; Smash 3- Hotak 2 14 u; TCS 2-Smash 4; Pinpon- gers-Smash 5; Smash 6-Roosendaal 2 14 u; Smash 7-Witac 3 14 u. i Jaantje Geuze, Rina Geuze, Alie van Dijke, Corrie Murre, Bella Bijl, Mina Oostdijk, Kit Gunter en Fida Ista waren lid in die tijd toen er nog geen toestellen waren, vrije oefe ningen gedaan werden en bij ritmi sche oefeningen werd gezongen. Na de warming-up van de recreatie groep dames waren de kleuters aan de beurt met een hindernisbaan. De mini-trampoline en kast werden door de springgroep gebruikt en daarna toonde de jeugd onderbouw koprol variaties. De jeugd boven bouw en 12-plusgroep oefende op de lange mat, waarna de dames se nioren en 50-plusgroep het momen teel erg populaire country-linedan- sen toonde. De acrogroep liet spectaculaire stunts zien en tenslot te stond iedereen op de vloer voor het afsluitingsnummer. Klein en groot door elkaar, allemaal met de afbeelding van een lachend gezicht in de hand. Het nummer was 's ochtends pas ingestudeerd, want het moest spontaan zijn. Als toegift liet de voorzitter het nog een twee de keer uitvoeren. Het publiek be loonde de uitvoerenden van deze afwisselende show met een gul ap plaus. „De oprichters van 50 jaar geleden hebben met hun initiatief van toen bereikt dat er wat is toegevoegd aan een kleine dorpsgemeenschap als de onze", zei Riet Krijger in haar openingswoord. „De gym was vroeger het enige uitje dat je had, hoorde ik pas nog één van de leden van het eerste uur zeggen. Dat is nu duidelijk anders. We zijn twee ge Nadat mevrouw Kugel voorzitter Riet Krijger de KNGU-speld voor veertig jaar lidmaatschap heeft uit gereikt (die wordt opgespeld door een andere oud-voorzitter, Hans van Dijke), krijgt ze later op de middag zelf een bondsonderschei- ding. Mevrouw D. Grooten, lid van het bondsbestuur, is uit Lim burg gekomen om de speld wegens vijftig jaar lidmaatschap uit te rei ken. Daarnaast overhandigt ze het KNGU-bestuurster D. Grooten reikte erelid mevr. D. Kugel (midden) een speld uit. Ook voorzitster R. Krijger rechtswerd onderscheiden. De stroomstoring die een deel van bestuur de bondsvlag en een zilve- het dorp trof, gooide zaterdagmid dag bijna roet in het eten. Het in richten van de - verduisterde - zaal werd erdoor bemoeilijkt, terwijl de genodigden op de tast naar hun plaats gebracht moesten worden. Met een half uur vertraging kon het Excelsiorfeest beginnen en dat verliep verder gesmeerd. Al meteen aan het begin zorgde erelid mevrouw Kugel voor een daverende verrassing. De 86-jarige oprichtster is nog altijd erg betrok ken bij de vereniging. Ze bewaart alle krantenberichten en foto's en spelt het clubblad, wanneer ze dat in haar woonplaats Bergen (N.H.) ontvangt. Nu bood ze het gouden Excelsior 5000 gulden aan, om daarmee de opleiding van leden tot verenigingsleidster gymnastiek te bekostigen. Gediplomeerde lei ding is onmisbaar in de vereni ging. Ooit werd mevrouw Kugel als achtjarige na een ernstige ziek te op advies van de huisarts naar een gymvereniging gestuurd. In 1949 stond ze aan de basis van de vereniging in Poortvliet en haar man dokter Kugel stuurde op zijn beurt kinderen uit het dorp naar de gym om aan te sterken. „De schoolhoofden zeiden dan: je haalt deze kinderen er in de gymlessen uit, want ze zijn sterker en leni ger", vertelt mevrouw Kugel. In genomen is ze met de fotoserie van alle groepen, die ter gelegen heid van het jubileum is gemaakt. Samen met een aantal jeugdige Excelsiorleden kijkt ze er aan dachtig naar, terwijl ondertussen de toespraken verder gaan. ren medaille. „Als ik dat vanmid dag zo eens beluisterd heb, dan is Excelsior een vereniging waaraan je met plezier je tijd wilt besteden. Technisch gezien gaat het ook goed en dat u zo ruim in uw be stuursleden zit - zeven dames - zal heel wat verenigingen jaloers ma ken", aldus mevrouw Grooten. De 104 leden tellende vereniging wordt goed bedacht, zo blijkt tij dens de receptie. Oud-voorzitter Van Dijke (hij leidde de vereni ging van 1970 tot 1997) biedt na mens zijn assurantiekantoor truien aan voor de bestuursleden en de leiding. J. Linders van de Rabo bank presenteert een springkussen en J. Goudzwaard van cafetaria 't Centrum overhandigt een nieuwe stereo-installatie. De heer Schot, zelf lid van de herengroep, biedt een enveloppe met inhoud aan: „Een begin om te sparen voor een tumbling-baan", zegt hij. Het is, naast het ontvangen kussen, een grote wens van de vereniging. Een grotere berging in de gymzaal is een andere wens, heeft wethouder I.C. Moerland - die namens het ge meentebestuur 150 gulden over handigt - begrepen. Uit de verha len die hij gelezen heeft, heeft de wethouder begrepen dat Excelsior als vereniging goed in elkaar zit. „Prima dat jullie het zo goed doen in zo'n kleine woonkern. Sociale bewogenheid is heel veel waard." Moerland feliciteert de club met het feit dat ze geen gebrek heeft aan kader. „Het spreekt me ook aan dat bij jullie de gezelligheid belangrijker is dan de prestatie en dat jullie veel nevenactiviteiten hebben." De steun die de club er vaart van de plaatselijke midden stand (zo waren bijvoorbeeld de hapjes voor de receptie geschon ken) moet een hart onder de riem zijn, aldus de wethouder die het goed deed dat Excelsior tevreden is over het schoonhouden van de gymzaal in Poortvliet. Na de toespraken maakten velen van de gelegenheid gebruik om het bestuur te feliciteren met de bereik te mijlpaal. Vertegenwoordigers van enkele zusterverenigingen, maar ook oud-bestuurders (zoals de tachtigers C. van Dalen en J.H. van Dijke), andere genodigden en na tuurlijk de leden. Zij vulden het grootste deel van de middag, want als sportvereniging koos Excelsior ervoor om een demonstratie te ge ven. Een heel goede manier om de doelstelling van je club te illustre ren. Het thema was 'kleuren' en dat kwam tot uitdrukking in de kle ding, de belichting en de materialen waarmee gewerkt werd. Om varia tie en vaart in het programma te houden, waren er geen toestelde monstraties maar werden spring vormen en dans getoond. „Een de monstratie van een kleurig, maar ook springlevend Excelsior", aldus voorzitter Riet Krijger. Zij kondig de allereerst een achttal dames aan, die een oefening uit begin jaren vijftig lieten zien op de tonen van 'Waar de blanke top der duinen'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 21