Van landbouw naar tl-lampen en de psychopatenzorg van justitie iÜS Pomp trekt andere vervuiling aan uit water op 25 meter diepte intratuin pen Henk van Ulsen speelt ambtenaar in fantasiewereld vitaal en met grote souplesse Comité ruggensteun Annaland J.W. Praat en J. Vos zijn al 50jaar lid van vakbond CNV Nog geen eind aan bodemsanering gasfabrieksterrein in Tholen Donderdag 4 november 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 De vakbonden zijn er altijd trots op; mensen die al tien tallen jaren lid zijn van de vereniging. Ook het CNV vormt daarop geen uitzondering. Dit jaar zijn er weer di verse jubilarissen. J.W. Praat en J. Vos uit Tholen zijn van hen degenen die het langst bij de bond zijn. Vijftig jaar om precies te zijn. Hoewel beiden in de landbouw zijn begonnen (zoals zovelen), gingen ze later een totaal andere kant op. Handwerk Kwik Shocktherapie Bedreigd Anders actief D66 twijfelt aan beter bereik van Tholenderwijs Brandwonden Klachtenmelding stankoverlast Worsteling bushalte Molenwieken later Zaterdag oliebollenactie Komt er eens een keer een eind aan het saneren van de bodem aan de Kaay in Tholen? Die vraag hield maan dagavond de commissie gemeentelijke ontwikkeling be zig. Het wegpompen van vervuild bodemwater van het voormalige gasfabieksterrein duurt nu al vijftien jaar en het einde lijkt nog niet in zicht. Er wordt nu zelfs ook an dere verontreining aangetroffen. f Bij de buurman Met een bewonderenswaardige souplesse en vitaliteit speel de Henk van Ulsen vrijdagavond in de Vossenkuil te Oud- Vossemeer voor een ademloos luisterend, honderdkoppig publiek zijn geliefde hoofdpersoon Propritsjin. 'Dagboek van een gek' naar de novelle 'Aantekeningen van een krankzinnige' uit 1835 van Nikolaj Gogol, waarmee de ac teur vorig seizoen zijn gouden toneeljubileum vierde, sloeg ook bij het publiek van Uit op Tholen weer aan. Voor Henk van Ulsen was dit het vierde optreden op het eiland. Y Comité van aanbeveling J.W. Praat (links) enVos zijn een halve eeuw lid van het CNV. Dc 67-jarige Praat is niet toevallig in de vakbond terechtgekomen. „Na de lagere school ben ik meteen op het land gaan werken. Ik was toen 14 jaar en het was net na de oorlog. Mijn vader werkte op de boerderij Stads/.icht bij Diemer. Dat was een heel grote boerderij waar toen ook al bloemen werden gekweekt. Ik heb heel wat in de gladiolen geze ten", vertelt Praat. „Mijn vader was sccrctaris/pcnningmccstcr én bode van dc NCLB (Nederlandse christe lijke landarbeidersbond - red.). Hij heeft me meteen lid gemaakt. Ik heb vaak voor hem dc contributie opgehaald. Dan had je een boekje en als je betaald had, kreeg je er een stempel in. Maar hoeveel wc moes ten betalen, dat weet ik echt niet meer." Diemer werd op Stadszicht opgevolgd door de broers Cor en Leen Sieling. De mechanisatie nam in dc jaren vijftig een vlucht en er kwam een personeelsoverschot. „Toen de boer op een gegeven mo ment zei dat er iemand uit zou moe ten, heb ik mezelf aangeboden. Ik was de jongste. Bovendien was een maat van me veertien dagen daar voor bij Philips in Roosendaal be gonnen en daar had hij het goed naar z'n zin. Ik ben daar toen ook eens gaan informeren en twee we ken later zat ik ook bij dc tl-lampen. Het stond me mirakels aan." De NCLB ging later over in de voe dingsbond van het CNV. De Phi- lipsfabriek produceerde echter geen voedsel, maar tl- en flitsiampjes en starters. „Toch ben ik lid gebleven van dc voedingsbond. Ze vonden het wel best. Maar ik kreeg wel al- lijd de spullen over Philips thuis", zegt Praat die zo'n beetje dc hele productiefase van tl-lampen heeft doorlopen. „Ik ben begonnen als poetser. Het bovenste stukje van dc glaspijp moest van het witte poeder worden ontdaan om een startstukje in te kunnen monteren. Daarnaast heb ik ook draadjes getrokken die aan de pijpen zaten om ze te kunnen vullen met gas (argon)." De Tholc- naar was verder ook nog reserve in de ploeg. „We werkten continue en in ploegen. Als er iemand naar de wc moest of om wat voor reden dan ook even weg was, moest ik het werk overnemen. Daarnaast moest ik de lampen controleren op lasfou- ten, scheve hulzen en vuil", vertelt Praat. De Thoolse liefhebber van de schietsport (hij is al 40 jaar lid van de schietvereniging Eendracht uit Tholen) zag ook bij Philips de me chanisatie toeslaan. „Er kwamen steeds meer machines voor dingen die in het begin puur handwerk wa ren. Tegenwoordig is alles automa tisch. Wij werkten in het begin met ploegen van zo'n vijftien man. Die konden, als alles goed ging, 900 lampen in een uur produceren. Nu staan er lijnen die 3000 lampen in een uur maken en er loopt bijna geen mens meer rond", zegt Praat die onlangs nog een bezoek bracht aan de fabriek waar hij heeft ge werkt tol aan zijn vut. Schoon werk was het bepaald niet en op de arbeidsomstandigheden werd niet zo nauw gelet als tegen woordig. „Mijn trouwring is heel wal keren zilverkleurig geworden van het kwik dat eraan zat. Die kwik zit in de tl-buizen en is nodig om de reactie in de buis te krijgen. In het begin moesten we wel ver plicht douchen als we naar huis gin gen en je moest schone kleren aan doen", vertelt Praat. Toch werkte hij naar zijn zin bij het grote con cern. „Niet dat ze nou zo gul waren, wantje kreeg bijvoorbeeld maar vijf koffiebonnen voor een hele week. Elke dag een kopje koffie gratis en voor de rest moest je het maar ko pen. Maar later veranderde dat wel hoor." Een ander nadeel voor de Tholenaar was, dat hij in ploegen dienst werkte. Heel wat verjaarda gen moest hij missen. Ook de repe tities van muziekvereniging Concor dia moest hij noodgedwongen min- der bezoeken en op den duur moest hij stoppen. Behalve de tl-buizen, zag Praat ook dc spaarlampen opkomen. „Al van af het begin wilde ik daar graag gaan werken en ze wilden mij daar ook hebben. Maar mijn chef bij de tl-buizen wilde niet van me af. Dus zo ben ik eigenlijk pas als laatste naar de spaarlampen gegaan." Praat heeft dc bond eigenlijk nooit nodig gehad. „Alleen bij mijn vut-rege- ling, toen het bedrijf niet zo goed over de brug wilde komen. Maar verder niet", aldus Praat die toch lid is gebleven, ook nadat hij in de vut ging. „Ach, ik ben al zo lang lid. Waarom zou ik er nu mee stop pen?" Steun aan de jongere generatie die de bond nodig heeft. Dat is het mo tief van de 71-jarige J. Vos om nog steeds lid van het CNV te blijven. De Tholenaar heeft een nog grotere wending in zijn arbeidzame leven meegemaakt. De uit Oostkapcllc af komstige Vos werkte aanvankelijk bij een boer in zijn woonplaats, maar na de inundatie kwam hij via burgemeester Van Liere van Vrou wenpolder terecht op de boerderij van diens familie in 's-Heer-Abts- kerke. „Ik was paardenknecht en heb heel wat met die dieren ge ploegd. Maar de vrouw waar ik in de kost lag, zag wel dat er in de landbouw weinig toekomst zat. Zij zei dat ik maar moest proberen in de verpleging te gaan werken. Daarom heb ik toen gesolliciteerd bij Vrede rust in Halsteren. En daar kon ik als leerling terecht. Je kreeg dan intern je opleiding", vertelt Vos. Hij bleef tot 1960 bij het psychiatrisch zie kenhuis en werkte op de zwaarste afdelingen. „Je ziet in zo'n periode dat er toch wel veel verandert. Het was in die tijd nog gebruikelijk om shocktherapie toe te passen op psy chiatrische patiënten. Daarna is dat helemaal uit zwang geraakt, maar gek genoeg zie je het nu weer op een andere manier terugkomen." Vos ging in 1960 nog een stap ver der. Hij kwam te werken bij een tbr- inrichting in Doetinchem (ter be schikkingstelling van de regering, tegenwoordig ter beschikking stel ling van de staat). „Ik werkte daar in de psychopatenzorg. Het was wel heel anders, maar omdat ik op de zware afdelingen in Vrederust had gewerkt, was het niet zo moeilijk. Wel zijn de mensen er heel anders. Het zijn per slot van rekening crimi nelen. En ze zijn allemaal geestelijk vervormd op de een of andere ma nier. Nu was het wel zo dat je toen al tbr kreeg als je regelmatig fietsen stal of vaak voor dronkenschap werd gepakt. Tegenwoordig is dat niet meer zo. Maar natuurlijk zaten er ook mensen voor zedendelicten", aldus Vos. „Ik zorgde voor activitei- lenbegeleiding en je praatte met die mensen. Elke veertien dagen moest er over iedere patiënt een rapport geschreven worden." Dokter O., Hans van Z. en vele an dere criminelen zag Vos komen en gaan in Doetinchem. Hij kan er boeiend (en steeds met de volgens hem nodige humor) over vertellen. „Maar schrijf daar maar niet teveel over", is zijn steevaste afsluitende opmerking. „Het zijn toch min of meer geheime zaken natuurlijk." Over het begeleiden van een beken de Amsterdamse pooier op een dag je verlof waarbij diverse dames van lichte zeden, een café vol 'oude klanten' van de tbs-kliniek en een Chinees restaurant werden aange daan. En over de bizarre dingen die sommige gevangenen zichzelf aan deden. „We hadden een man die de muren van zijn cel met zijn uit werpselen besmeurde. Hij vond dat het zijn ruimte was en zolang hij er in zat, wilde hij de muren op die manier besmeuren. Wat moet je daarmee?", geeft Vos als voor beeld. „We hebben ook iemand ge had die een rozenkrans die hij van een pater had gekregen, opat. Met veel peperkoek hebben wc alles er weer uitgekregen, plus nog vier houtschroeven die hij ergens uit heeft weten te draaien. Ook hebben we een patiënt gehad die vier vor ken opat en één die - omdat ik die avond niet toestond dat dc groep langer naar tv bleef kijken - een heel mes in zijn keelgat liet ver dwijnen. Dat hebben ze er toen via een operatie uitgehaald, maar toen die kerel weer terug was en in de isoleercel lag, trok hij zijn buik zelf weer open en zei: ,Kijk, daar zijn ze geweest.' Dan sta je toch echt vreemd te kijken." Op veel van de belevenissen kan Vos, die afdelingshoofd was, met een lach terugkijken. Toch waren er ook angstige momenten. „Natuur lijk. Je wordt ook wel eens be dreigd. Er was eens iemand wegge lopen en die belde me midden in de nacht thuis op en zei dat hij me kwam vermoorden en dat hij mijn familie gelijk mee zou nemen. Dan ben je wel bang en je slaapt natuur lijk niet meer. Maar het bleek de volgende dag op de vergadering, dat hij ook de directeur en adjunct directeur had opgebeld. En later hebben ze hem ook weer opgepakt. Dus dan ben je weer wat geruster." Tot het moment dat hij op wacht geld ging, bleef Vos in de tbs-kli- nick in Doetinchem werken. Maar ook daarna bleef hij lid van dc CFO (christelijke federatie van over heidspersoneel). Hij vervulde zelfs van 1960 tot 1997 een kaderfunctie in dc bond. „Ik vond het heel jam mer dat de afdelingen in 1997 wer den opgeheven. Ik was toen voor zitter van dc afdeling Tholen en ik had graag de veertig jaar bij dc CFO volgemaakt", zegt dc Thole naar. Maar dc CFO verdween (net als de NCLB) in het grote CNV. Vier jaar lang was Vos ook be stuurslid van de 'Anders actieven' binnen het CFO, een groep van ge pensioneerd overheidspersoneel. Momentcel is hij nog bestuurslid van het district Zeeland van een on derdeel van het CNV Breda dat be langen van overheidspersoneel be hartigt. Die groep is onder meer betrokken bij bijvoorbeeld de slui ting van het ziekenhuis in Zierik- zee, het verdwijnen van de ambu lancedienst daar en de voorgeno men sluiting van de kerncentrale in Borssele. Vos en Praat worden op dc familie avond van de CN V-regio Rondom de Oostcrschelde - morgen (vrij dag) in Meulvliet - samen met nog negen jubilarissen, onderscheiden. De twee Tholenaren krijgen dan een gouden speldje met diamant uitgereikt. Beiden zijn momenteel met name nog 'anders actief' in hun moestuinen, terwijl Praat nog steeds graag een schot op de roos waagt. Een bloemetje zit er in elk geval voor beiden morgen wel in. D66 betwijfelt of het bereik van de gemeentelijke informatierubriek Tholcnderwijs is verbeterd nu die in de Thoolse Bode staat. Dat het blad tegelijk met een stapel reclamefol ders bij de mensen in dc bus valt en samen daarmee bij het oud papier belandt, is volgens raadslid J. van den Donker een gegeven. Ook zal niemand de rubriek toevallig bekij ken, omdat de kwaliteit van het blad in de ogen van de D66'er niet uitno digt tot lezen. „Een blad dat bewust gelezen wordt, heeft naar dc mening van D66 nog steeds de voorkeur." Volgens burgemeester en wethouder is de verbetering aanzienlijk en is deze in 1997 doorgevoerde veran dering een voorbeeld van het aan trekkelijker en toegankelijker ma ken van dc gemeentelijke voor lichting. Ze reageren daarmee op een opmerking van de PvdA, over klachten van burgers dat ze onvol doende op de hoogte zijn van het gemeentelijk beleid. „Inventariseer die klachten en bespreek ze in com missieverband", stelde de PvdA voor. Naast voorlichtingsbijeen komsten over specifieke projecten of maatregelen, en de zaken die in de nota burgerparticipatie zijn opge nomen, ziet het gemeentebestuur echter geen mogelijkheden de in woners nog verder bij het gemeen telijk beleid te betrekken, antwoord de het college. „Teleurstellend. Want aan de relatie bestuur/bestuur den moet voortdurend gewerkt wor den, dat is een continue proces", al dus M.A.J. van der Linde. Voor het werk van dc Nederlandse brandwondenstichting is in Sint-An- naland 1177,60 gulden gecollecteerd en in Tholen 1829,30 gulden. Gevers en collectanten wordt dank gezegd voor hun bijdragen. De stichting, die het brandwonden centrum in Beverwijk exploiteért, blijft werken aan zowel het voorko men van brandwonden als aan het verbeteren van de behandeling ervan. Nog dit jaar komt het college van b. en w. met een notitie over de gemeen telijke klachtenregeling voor burgers waarin uit de doeken wordt gedaan hoe de regeling werkt. Dat antwoord de wethouder K.A. Heijbocr van openbare werken maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwik keling op een vraag van A.L. Piet (RPF/GPV). Piet wees erop dat het college dat namelijk had toegezegd toen zijn fractie naar het instellen van een piketdienst had gevraagd. Die dienst zou er moeten komen om snel klachten van burgers over stankover last (vooral van varkensstallen) na te trekken. Heijbocr zei verrast te zijn door de RPF/GPV die bij de begro tingsbehandeling hier geen vragen over had gesteld. „Maar ik beloof u dat u voor het eind van dit jaar een evaluatie tegemoet kan zien." Slachtofferhulp. Voor deskundig heidsbevordering van vrijwilligers geeft dc provincie een bijdrage van 20.558 gulden aan dc stichting Slachtofferhulp Zeeland. VERVOLG VAN PAGINA 2 Dc gemeente Tholen wil de bushalte aan de Oostdijk overnemen van de BBA. Gesprekken tussen dc ge meente en de vervoersmaatschappij over het opknappen van de abri lo pen steeds op niets uit, zo lichtte wethouder K.A. Heijboer maandag avond in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling toe. A.L. Piet (RPF/GPV) stelde de kwestie tijdens de rondvraag aan de orde. Hij vroeg aan de wethouder hoe lang hij het aanvaardbaar vindt om in de regen te staan om op een bus te wachten. Volgens Piet wach ten busreizigers al elf maanden op een nieuw dak op het bushokje waar in ook de zijramen ontbreken. Het bushokje werd vernield, maar de BBA knapte het tot nu toe niet op. Volgens Heijboer zou zoiets binnen een week gerepareerd moeten zijn, maar dc onderhandelingen daarover met de BBA verlopen stroef. „Het is een hele worsteling. We worden van het kastje naar de muur gestuurd. We zitten er elke maand tijdens het over leg aan te trekken." Het bushokje op de Oostdijk is de enige abri van de BBA binnen de Thoolse gemeentegrenzen. Piet stel de voor om hem dan maar over te ne men. „Het lijkt er op dat we die kant op zullen gaan, ja," zei de wethouder. Het college van burgemeester en wethouders zoekt naar extra geld voor het schilderen van de wieken van de molen. Dat bleek maandag in de commissie gemeentelijke ontwikkeling toen A.L. Piet (RPF/ GPV) vroeg waarom de stalen wieken niet zijn meegenomen tij dens de verfbeurt van het monu ment. Wethouder W.C. van Kempen leg de uit dat er meer geschilderd moest worden dan aanvankelijk aangenomen werd. Het budget voor het schilderwerk ging daar geheel aan op zodat er geen geld meer was voor het verven van de wieken. „We zullen bekijken of we wat extra geld kunnen vinden om de wieken ook te laten schilde ren." Openbare basisschool de Luyster houdt zaterdag een oliebollcnactie. De opbrengst is bestemd voor het opknappen van het schoolplein. Voor dit project is een commissie samengesteld die aan de leerlingen heeft gevraagd wat zij graag op het schoolplein willen veranderen. Dc kinderen willen graag een kabou terhuisje, een picknicktafel met banken, vierwip kikker, twee bankjes bij de voordeur, tekenbor den, balanceerbank, bokspring paaltjes, tafeltennistafel en een duikclrck op het plein. Om dit te realiseren, heeft de schoolplein commissie het komende schooljaar een aantal activiteiten gepland. Na de oliebollenverkoop wordt in fe bruari/maart nog een verloting ge houden en het schooljaar wordt af gesloten met een groot feest, waarin oud-leerlingen de hoofdrol spelen. Ook wordt het bedrijfsle ven nog aangeschreven voor spon sorgelden. Advertentie I.M. Op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Kaay in Tholen staan woningen van de stichting gereformeerde bouwcorporatie voor bejaarden uit Hoofddorp Tholen moet volgend jaar 65.000 gulden betalen voor het werk dat door de provincie wordt uitge voerd. Het is een deel van dc tota le bijdrage van de gemeente van 260.000 gulden (tien procent van het totaalbedrag) die op grond van de nieuwe regeling op de wet bo demsanering verschuldigd is. De 260 mille is tien procent van de geschatte kosten van 2,6 miljoen gulden. Dc gemeente en de pro vincie gaan een overeenkomst aan om de sanering versneld uit te voeren. Ook het rijk en Delta nutsbedrijven gaan meebetalen. Voor de verdere gevolgen, zoals extra kosten voor de sanering, is de gemeente niet langer aanspra kelijk, legde wethouder K.A. Heij boer van openbare werken uit. Bo vendien hoeft de gemeente nu door de nieuwe wet minder te be talen. Het voorstel om dit convenant te ondertekenen leverde bij de raads leden geen probleem op. Wel re zen er bij alle raadsfracties vragen over de duur van de sanering. Heijboer kon daar niet veel over zeggen. „Ik weet niet hoe lang hel nog gaat duren, maar ik heb een rapport ingezien over het werk waarin staat dat er nu een slof is gevonden waarvan niet bekend is waar die vandaan komt. Ik durf over de duur dan ook geen uit spraak te doen." Het bodemwater wordt tot op een diepte van meer dan 25 meter weggepompt, lichtte hoofd ge meentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte toe. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) was benieuwd naar de bevindingen in het rapport van de provincie. Zij vroeg of het voor de raadsleden ter inzage kan worden gelegd. De wethouder zegde dat toe, maar zei ook dat het een 'erg technisch' verhaal is. Ter verduidelijking worden de bevindingen apart en vereenvoudigd op een rijtje gezel. M.A.J. van der Linde (PvdA), die de kwestie over de duur van dc sa nering aankaartte, vroeg het colle ge om dc commissie regelmatig op de hoogte te stellen van de vor- deringen. „Als je al vijftien jaar zuivert, dan bestaat het gevaar dat de vervuiling zich verspreidt." Zijn fractiegenoot A.P. Kornaat wil de weten of er rond de te saneren grond een wand is geplaatst, zodat er geen grondwater van elders wordt aangetrokken. „Zijn wc niet bezig de vervuiling rond te pom pen? Dat is in de binnenstad van Goes ook gebeurd. Als de vervui ling bij de buurman zit, haal je het via je grondwater naar je toe." Steenpoorte begreep wal Kornaat bedoelde en zag voorlopig nog geen einde komen aan het saneren van het grondwater, dat via buizen naar de haven wordt geleid naar een ap paraat in dc havcnontvangstinstalla- tie. „Het zou wel eens een van de pro blemen kunnen zijn, dat er geen eind aan komt," zei Steenpoorte. Wegens de grote vraag naar deze voorstelling besloot de acteur om ook deze herfst en winter nog een aantal keren op te treden. In hetzelf de decor, in dezelfde kleding en met dezelfde dia's en muziek als in 1965, werd Van Ulsen weer dc klei ne Petersburgse ambtenaar Proprit sjin, de in droombeelden gevangen held. „Ik vind het mooi om mensen 'te wijzen op Propritsjins strategie om zich staande te houden in het le ven", vertelde Van Ulsen. „Er is niets mis met het bouwen van een fantasiewereld, zolang die maar in dc hand te houden is. Ik wil mensen wijzen op dat mechanisme en ze kennis laten maken met Propritsjins behoefte om in geschreven vorm te herbeleven, wat gebeurd is. Wat fout gegaan is, kan dan recht gezet wor den. Ik weet dat veel mensen zich daarin herkennen. 'Dagboek van een gek' toont een kwetsbaarheid aan, waar geen mens aan ontkomt. Wat Propritsjin doet. is een uitvergroting van wat wij allemaal doen." Henk van Ulsen stelde vast, dat hij in zijn carrière vele rollen heeft ge speeld van karakters waaraan een steekje los zit. „Dat ligt me blijk baar. De Dagboek-ervaring is voor mij als 72-jarige trouwens een heel bijzondere. Dat je na 34 jaar nog voor zo'n rol op kan, zowel fysiek als psychisch, daar ben ik wel blij mee. Want nog steeds treed ik graag op; ik heb een enorme spelvreugde, maar het is geen verslaving, ver beeld ik me." Van Ulsen voelt zich nog zeer vitaal. „Lichamelijk ben ik in orde en ik rijd nog steeds met plezier naar de theaters in het land, maar wel voor de spits. Ik installeer me ter plekke in de kleedkamer en verover de ruimte op het toneel. Dan doe ik in dc kleedkamer mijn rituele slaapje van drie kwartieren daarna ben ik in optimale conditie om de voorstel ling aan te kunnen, want dit is wel topsport!" De leeftijd van de beroemde acteur doet er niet toe. Het publiek in de Vossenkuil luisterde geboeid en ademloos, want als Henk van Ulsen 'Dagboek van een gek' speelt, ver dwijnen tijd en leeftijd. VERVOLG VAN VOOR PAGINA kon nog wel twee hoofdsponsors voor programma-onderdelen mel den: Rijnberg wegenbouw uit Goes met oud-Sint-Annalander Theo Rijnberg als directeur, ondersteunt het Setallands spektakel. Nieuws blad Eendrachtbode, de Thoolse Courant, maakt de festiviteiten voor 400 kinderen op vrijdag mogelijk. Tenslotte meldde de voorzitter ac countantskantoor Accon uit Bergen op Zoom (dat vroeger nog een ves tiging had in de Voorstraat te Sint- Annaland, het boekhoudkantoor van de ZLM), MR rolluiken en montagebedrijf Rijnberg, beide uit Sint-Annaland, als sponsors. Verder hebben b. en w. in principe een garantiesubsidie toegezegd. Een verloting met een auto als hoofd prijs kan ook voor veel inkomsten zorgen en een collecte en schenkin gen kunnen het budget compleet maken. Dc voorzitter verwelkomde maan dagavond de eerste hoofdsponsor, de Rabobank Sint-Annaland/Poort- vlict. Samen met Erik de Ruiter, hoofd financieel advies, tekende Sander Westdorp het sponsorcon tract. In zijn geboorteplaats Slie- drccht was De Ruiter tien jaar gele den bij de organisatie van het baggerfeest betrokken en daar gin gen ze er gewoon van uit, dat de Ra bobank als hoofdsponsor meedeed. „Dat willen we hier ook doen om dat we een vereniging zijn met le den uit de bevolking. Onze lokale betrokkenheid is groot. Dat blijkt al jaren uit de ondersteuning van de verschillende verenigingen en we willen ook betrokken zijn bij de vie ring van 525 jaar Sint-Annaland. Dat is immers ook een feest voor de hele bevolking, particulieren en be drijven, groot en klein. Niet alleen financieel doen wc mee. Wc hebben ook ons beste paard van stal ge haald - directeur Ad Slieker - om in dc werkgroep financiën mee te wer ken aan het slagen van de activitei ten. En met enthousiaste medewer king van velen, zal dat zeker lukken", zei De Ruiter. Voorzitter Westdorp liet weten, dat het comité nog op zoek is naar de tweede algemene hoofdsponsor. Hij De werkgroep financiën gaat verder aan de slag met als ruggensteun een comité van aanbeveling dat uit acht mensen bestaal. Onder hen de 92- jarige ambachtsvrouwe van Sint- Annaland, jonkvrouw S.C. de Ca- sembroot-van der Feltz; commissa ris van de koningin drs. W.T. van Gelder, burgemeester H.A. van der Munnik; prof. dr. A. van der Zwan uit Poortvliet, bijzonder hoogleraar aan de Erasmus universiteit; voor zitter C.J. Schout van de afdeling Zeeland van de koninklijke Neder landse federatie van muziekgezel schappen; drs. R.C. Bastiaanse uit Tholen, directeur van het Markie zenhof uit Bergen op Zoom; voor zitter J.G. Huismans van stichting de Vierschaar uit Bergen op Zoom en drs. Th.G.A. Westerveld uit Sint- Philipsland, voorzitter van streek museum dc Mecstoof. HALSTEREN Halsterseweg 65a, Tel. 0164-683036 www.intratuin.nl IET GROENE WARENHUIS ■3! Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. De Skimmia bloeit het hele najaar met rode bloemknoppen en krijgt daarna witte bloempjes. Deze heesterachtige tuin- of terrasplant floreert goed in de schaduw. Een aanwinst voor terras of tuin. Van 12.95 voor

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3