Belang van bloemdijken groter dan voor weren intensieve veehouderij Bouwaanvragen voor varkensstallen zijn terecht aangehouden ABN AMRO bank zal met groene kleur letterlijk de boer op gaan Heel veel merken, altijd heel veel keus v vW i^§jj *#V. - -?v- Hoofdlijnen buitengebied zijn akkoord wtafa Irene 26 cent, aanvoer zakt Provincie wijst schadeclaim Van Kempen van de hand m Bert Niesing nieuwe bedrijfsadviseur voor heel Tholen Donderdag 14 oktober 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Een onderzoek naar bloemdijken in Tholen is wel dege lijk gewenst om een inzicht te krijgen in de aanwezige natuurwaarden. Dat was de teneur van de discussie in de commissie gemeentelijke ontwikkeling, maandag avond. PvdA, D66, VVD-raadslid mevrouw Frigge, RPF/GPV en eigenlijk ook het CDA willen meer dan alleen een onderzoek naar grote verzuringgevoelige ge bieden. >- V* - «©fc ■e-L tól £&$P ■'*3#^4 'v- ~v Meerderheid Thoolse raadscommissie voorstander van inventarisatie Rechtbank geeft gemeente Tholen gelijk De gemeente Tholen heeft terecht een aantal bouwaan vragen voor varkensstallen aangehouden en geweigerd vooruit te lopen op te verwachten toekomstig beleid. Dat heeft de rechtbank in Middelburg bepaald. Ook het weigeren van bouwvergunningen voor twee stallen in Sint-Annaland en Poortvliet was volgens de recht bank terecht. Twee ton Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Knelgevallen Veel kennis Slikken van De Heen Geweldige potentie De schadeclaim die W.C. van Kempen uit Poortvliet bij de provincie had inge diend in verband met het improductief laten van een strook langs de nieuwe rondweg, hebben gedepu teerde staten dinsdag afge wezen. Ook wijzen g.s. het verzoek af om de strook van 7.70 aren te kopen. Evenmin willen ze tot compenserende maatrege len overgaan. De provincie verwijst Van Kempen naar de landinrichtingscommis sie Poortvliet, die deze kwestie maar moet oplos sen. Pelleweg CZAV blijft op eigen benen staan Kadastrale grens LcLug De 42-jarige Bert Niesing heeft er zin in. De nieuwe be drijfsadviseur van ABN AMRO in Tholen gaat zijn 23- jarige bankervaring inzetten bij het bedrijfsleven op het eiland. „Ik hoop ook letterlijk de boer op te gaan. Meer dan we de laatste jaren gewend zijn geweest, zullen we ons richten op de agrarische sector." Geen perenbomen of windsingel langs rondweg cSS n mk -tuj1 rtr mrw^iCx v 4. 3S«C^ 7ÜR-* - AÏvlRll-TÏ! wKfestï? v >v?22r%,;, Lv- 39! -'<%$-.v.'-. i«■»--•*.•■• 4:j %v;, <V^~'< 'fljiè, ■/-■ "••Af» - 4%£Êk t Binnendijken met waardevolle planten - hier wordt de Broeksedijk hij Oud-Vossemeer gemaaid door Landschapsverzorging Zeeland - dienen volgens de commissie de leefomgeving, maar ook de recreatie en zelfs economische doelen. financiën indien een onderzoek achteraf mager zou uitvallen. „Maar stankoverlast voor onze in woners is ook een heel zware claim", reageerde mevrouw Frig ge. Hcijboer vertelde dat een VNG- commissie zich momenteel buigt over de afstand van intensieve vee houderijen tot bebouwing. Mo menteel geldt een zogenaamde stankcirkel van 400 meter, maar dat is ontoereikend gezien de over last die Tholen-stad heeft van het op 690 meter gelegen bedrijf Britt. „De commissie wil in nieuwe wet geving 800 meter opnemen, maar eigenlijk is zelfs dat nog onvol doende", aldus de wethouder. Op verzoek van Hoek gaf hij een over zicht van de door intensieve vee houderijen gevraagde milieuver gunningen: 10 zijn er verleend en inmiddels in werking, 16 zijn ver leend maar de stallen staan er nog niet omdat de bouwvergunning wordt aangehouden, 5 aanvragen zijn nog in procedure en 2 zijn er geweigerd. De SGP schaarde zich achter het voorstel van b. en w. om eerst de natuurgebieden groter dan vijf hec tare (van rijkswege als verzuring- gevoelig aangemerkt) te inventari seren. Naast het Rammegors en de Pluimpot zouden daar ook de Van Haaftenpolder, de Bruintjeskreek en de Slikken van De Heen bij be trokken kunnen worden. Op dat laatste gebied maakte Piet het col lege opmerkzaam: „Daarvan ligt 200 hectare binnen onze gemeente en het is een van de belangrijkste natuurgebieden van ons land." Dat deze gebieden bekeken moeten worden, vond in feite iedereen. Het CDA steunde het collegevoorstel eveneens, mits het onbespreekbaar is om strategische stukken dijk aan te wijzen. De overige commissiele den hadden liever een groter onder zoek, waarbij RPF/GPV de moge lijkheid van een gefaseerde uitvoering opperde. De PvdA ge bruikte de term indicatief onder zoek, maar voorzitter P.K.M. Stou ten vond dat een onduidelijke term. „Doe steekproefsgewijs een onder zoek naar de natuurwaarden", pro beerde Piet wat meer helderheid te brengen. Het aanwijzen van bloemdijken kan eigenlijk nauwelijks een wapen zijn in de strijd tegen de intensieve vee houderij, terwijl bestaande agrari sche bedrijven erdoor beperkt zou den kunnen worden. Dat én de hoge kosten van het inventariseren van de dijken zijn voor burgemeester en wethouders aanleiding om van een onderzoek af te zien. Meerdere commissieleden waren het daarmee niet eens, omdat ze bloemdijken niet uitsluitend legen de intensieve veehouderij willen gebruiken. Voor natuur, recreatie en zelfs in econo misch opzicht kunnen de dijken een rol spelen, viel te beluisteren. Namens de landbouworganisatie ZLTO maakte G.J. Hoek tijdens het spreekrecht duidelijk dat die tegen het aanwijzen van bloemdijken is. De maatregel is geen effectief wa pen tegen grootschalige intensieve veehouderijen pn heeft een nadelig effect op een aantal bestaande be drijven, zei hij. De maatregel gaat namelijk niet alleen op voor var kens, maar geldt voor elke dier soort. Bloemdijken hebben een werksfeer van 500 tot 1000 meter (volgens dhr. Louws van stede bouwkundig bureau RBOI zelfs tot 3 km) en dat verklaart de eventuele belemmering, bijvoorbeeld voor de ontwikkeling van grondgebonden melkveehouderij in akkerbouwge bieden. Hoek wees er nog op dat volgend jaar of in 2001 de interim- wet waarop het aanwijzen van bloemdijken gebaseerd is, vervan gen zal worden door een nieuwe wet en gewijzigde regelgeving. Secretaris J. Oudesluijs van de ac tiegroep Varkens Nee wees op een project in de Zak van Zuid-Beve land, waar de landbouw meewerkt aan het in stand houden van bloem dijken. Weliswaar is de landbouw voor Tholen nog altijd belangrijk, maar volgens hem economisch ge zien zeker niet de belangrijkste werkgever. „Waarom zou er anders zoveel onderzoek gedaan moeten worden naar bronnen van nevenin komsten voor landbouwers. En waarom moet er dan gezocht wor den naar andere bestemmingen voor leegstaande boerderijen of schuren?" Oudesluijs zei dat er aandacht moet zijn voor de natuur binnen de leefomgeving in Tholen. En hij wees op de toeristische waarde van het Thoolse landschap. „De tijd heeft inzichten doen ver anderen. Een samenhang tussen landbouw/bedrijfsleven en een prettige leefomgeving verdient op dit moment volle aandacht." Hij riep de commissieleden op te inves- Dat de herziening van het bestem mingsplan buitengebied in bepaal de gevallen uitbreiding van inten sieve veehouderijen buiten het bouwblok mogelijk maakt, stemde de commissie gemeentelijke ont wikkeling maandag niet vrolijk. Maar stedebouwkundige Louws van bureau RBOI wees erop dat de betreffende ondernemers - vol gens hem komen maar enkelen in aanmerking - de noodzaak (ook van de gewenste oppervlakte) dui delijk moeten aantonen én dat de uitbreiding binnen het bestaande bouwblok onmogelijk moet zijn. De continuïteit van het bedrijf en nieuwe wettelijke regels voor die renwelzijn zijn de gronden voor eventuele uitbreiding. Dit punt is het enige van de ingediende be zwaren waarop het gemeentebe stuur toegeeft. Louws gaf aan dat ook is meegewogen de mogelijk heid van in te dienen schade claims. Met de hoofdlijnen van het plan was de commissie ak koord. A.P. Kornaat (PvdA) vroeg zich af hoe uitbreiding in verband met dierenwelzijn zich verhoudt tot het plan van minister Brink horst om aantallen dieren te redu ceren. „De minister wil het mest probleem aanpakken. Dat zal tot een herschikking van bedrijven leiden, maar niet per saldo tot minder varkens voor ieder be drijf", zei Louws. Wethouder W.C. van Kempen wees erop dat er in Den Haag wel gediscussieerd wordt, maar er is nog geen wetge ving zodat gemeenten daarmee in plannen geen rekening kunnen houden. Tegen de herziening van het be stemmingsplan - bedoeld om de intensieve veehouderij aan banden te leggen - is bezwaar gemaakt door de ZLTO namens J. van Binsbergen uit Tholen en E. Hage uit Scherpenisse, Linssen advoca ten namens W. van Alphen uit An na Jacobapolder, Den Hollander advocaten namens D.J. van Gorscl uit Tholen, J. Rcijngoudt uit Sint- Philipsland en nog 27 cliënten. Aan de bezwaren wijdde de com missie geen woord. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. teren in de toekomst van jonge Tholenaren. Een onderzoek zou duidelijk moe ten maken wat er aan waardevolle natuur in Tholen is, zeiden zowel PvdA, VVD als RPF/GPV. Infor matie die volgens M.A.J. van der Linde voorhanden dient te zijn om een nieuw bestemmingsplan bui tengebied te kunnen maken. Hij verweet b. en w. struisvogelpoli tiek. „Als gemeente zijn we ver plicht om dit te onderzoeken", al dus mevr. E. Frigge-Hogesteeger, die zei op persoonlijke titel te spre ken en niet namens haar fractie. En als je dan weet wat er is, kun je be slissen wat je ermee gaat doen, zei J. van den Donker (D66). Een gedegen onderzoek zou ander half tot twee ton gaan kosten, zo stond in de stukken. De commissie miste de onderbouwing daarvan, maar D66 en RPF/GPV zeiden op voorhand dat geld ér best voor over te hebben. „Het is een investering voor onze kinderen", aldus A.L. Piet. Louws legde uit dat het be drag een ruwe schatting was op ba sis van de kilometers dijk (125 tot 150) in de gemeente. Hij gaf toe dat het waarschijnlijk aan de hoge kant was en dat, door inventarisaties uit het verleden bij het onderzoek te betrekken, de kosten verder kunnen dalen. Hij benadrukte dat het een enorm arbeidsintensieve klus be treft. Maar een preciezer bedrag kon hij niet noemen. „Om een goed beeld te krijgen, hoef je niet elke vierkante meter te onderzoeken, dus dat scheelt in de kosten", meende Piet. En CDA'er J.P. Bout opperde het idee om niet alle bloemdijken als zodanig aan te wij zen en op die manier de kosten te beperken. Louws liet op een kaartje zien dat van alle Thoolse binnendijken maar een beperkt aantal op grond van eer dere onderzoeken als waardevol is aangewezen. Hij wees op de defini tie van een bloemdijk: een binnen dijk met waardevolle vegetatie. Bij een aanwijzing zal dat aspect dan ook goed onderbouwd moeten wor den. Bout opperde om uitsluitend strategisch gelegen dijken (voor het weren van varkensstallen) aan te wijzen, maar dat kan volgens Louws niet. Overigens wordt in het nieuwe bestemmingsplan nadrukkelijk reke ning gehouden met het cultuur-his torische belang van het dijkenpa- troon, zei de stedenbouwkundige. Hij gaf aan dat rond Poortvliet en Stavenisse de meeste ruimte blijft, omdat_daar weinig dijken liggen. Een indicatief onderzoek zou, wat Bert Niesing is bedrijfsadviseur voor de industrie, dienstverlenende en de agrarische sector. Hij deed er varing op in Kortgene op Noord-Be veland, Breda en Wijk en Aalburg. In de eerste en de laatste plaats was de agrarische sector alom aanwezig. Tussendoor verdiepte Niesing zijn kennis op het regiokantoor te Breda als kredietanalist, fiatteur en bege leider bijzondere kredieten. „Toen me gevraagd werd om naar Tholen te gaan om Alexander den Boer op te volgen, heb ik dat graag gedaan. Zeeland bleef trekken en dat maakte de beslissing gemakkelijker. Ik ga ook weer in Krabbendijke wonen, waar ik in mijn Kortgeense werkpe riode ook verbleef. Uit die tijd date ren ook mijn eerste contacten met Tholen, in het bijzonder dan met ds. de SGP betreft, de gevolgen van de .bloemdijken voor de gevestigde landbouw in beeld moeten brengen. P.W.J. Hoek vroeg zich ook af of het aanwijzen van bloemdijken er toe zou kunnen leiden dat intensie ve veehouderijen, indien ze als knclgcval in Tholen een plaats moeten krijgen, dichter bij woon kernen gebouwd gaan worden. Wethouder K.A. Heijboer ging daar gretig op in. „Het is de vraag of we met bloemdijken de knelgevallen tegen kunnen houden. En waar wil len we ze eventueel het liefst heb ben: achterin de polder of bij de woonkernen?" Volgens de wethou der heeft Tholen geen enkel middel om knelgevallen te weren. Knelge vallen zijn bedrijven die elders in het land wegens planologische ont wikkelingen weg moeten. In het streekplan Zeeland staat dat deze zich in de provincie moeten kunnen vestigen. Maar Tholen heeft die mogelijkheid helemaal niet in de herziening van het bestemmings plan opgenomen, zei Louws. Per knelgeval dal zich aandient zal de gemeenteraad zich over een wijzi- L. Wüllschleger, die destijds een hervormde evangelisatiegroep in Zuid-Beveland begeleidde. Ik heb toen goed samengewerkt en ik heb er ook nu heel veel zin in. Ik voel dat ik weer thuiskom", zegt Bert Niesing. De nieuwe bedrijfsadviseur van de ABN AMRO ziet heel veel moge lijkheden in zijn nieuwe werkge bied. „Het gaat al heel goed met on ze bank, maar er zijn op het hele eiland Tholen en Sint-Philipsland nog meer kansen. Wc zijn van oor sprong een handelsbank met heel veel kennis in huis, maar de groene tint - de agrarische sector - vergeten we zeker niet. Het is een bedrijfstak ging van het bestemmingsplan - met de bijbehorende voorwaarden - moeten buigen. Varkens Nee is juist beducht voor de ruimte die knelge vallen gelaten zou zijn, had Oude sluijs opgemerkt. De Thoolse op stelling strookt niet met het streekplan, maar dat wil niet zeg gen dat de provincie de bestem- mingsplanwijziging daarom zal af keuren, licht ambtenaar F.G.J.M. Buermans desgevraagd toe. „Door dat de herstructureringswet buiten werking is gesteld, is er onduide lijkheid over wat een knelgeval is. De provincie erkent dat de situatie daardoor gecompliceerder is ge worden. Of de wijziging goed- of afgekeurd zal worden, is echter af wachten." Op de publieke tribune wees B. Tiinzer erop dat er in de buurt van alle woonkernen wel dij ken liggen, zodat het door de wet houder gesuggereerde gevaar er niet hoeft te zijn. De wethouder noemde het een zware claim op de gemeentelijke die sterk in beweging is, maar goede bedrijven zullen zeker overblijven. En uit mijn tijd in Kortgene en Wijk en Aalburg heb ik affiniteit met de agrarische sector. Ik weet wat er leeft onder de boeren en dat weet men te waarderen. Dat heb ik ge merkt bij de heropening van ons ver nieuwde kantoor in Tholen. Ons streven is om alles te bieden. Wan neer ik aanvullend advies nodig acht, komen er agrarische specialis ten van het regiokantoor bij." Bert Niesing noemt met name de a- grarische sector omdat hij gemerkt heeft, dat het éénrichtingsverkeer van de klanten vermindert. „Men kijkt verder dan die ene bank waar men zich historisch altijd op richtte. Concurrentie houd je scherp en de ABN AMRO heeft bewezen, opti male service te bieden aan bedrij ven." Bert Niesing werkt nauw samen met directeur Adrie Quist, die ook een deel van de bedrijven bedient, ter wijl Lilian Boudewijn voor de com merciële ondersteuning zorgt. „Wc hebben hier een geweldige po tentie. Samen bewerken we de markt. We plegen acquisitie, maar er komen ook klanten uit zichzelf naar ons toe. We hebben immers alles in huis!" Bert Niesing wil iets moois maken van zijn nieuwe taak bij de ABN AMRO in Tholen. „Het is de bedoe ling - wanneer mij de tijd gegeven wordt - hier lang te blijven." (Ad vertentie I.M.) De fruitteler aan de Kruytenburg- seweg moest wegens de aanleg van de rondweg grond missen. De taxatiecommissie, bestaande uti de heren J. van der Slikke, J. Verha gen en A.G. Geerse, beoordeelde de situatie voor de provincie. Steeds werd daarbij als uitgangs- Geen fusie en geen alliantie. De landbouwcoöperatie CZAV uit We- meldinge - met ook vestigingen in Sint-Annaland en Poortvliet - blijft zelfstandig doorgaan. De afgelo pen maanden is onderzocht, op welke wijze de samenwerking met de Cebeco-lid coöperaties ABC, ACM, Cavo-Latuco, CTA en Rijn- vallei zou kunnen worden geïnten siveerd en vier daarvan wilden Op de veiling in Sint-Annaland zijn Irene en Eigenheimer de prijs- makers onder de aardappelen met respectievelijk 26 en 25 cent. Dat is vrijwel gelijk aan vorige week. En ook Bintje blijft stabiel. De aanvoer gaat steeds verder onder uit. Was er vorige week nog in to taal 149 ton te veilen, nu stond er Namens elf cliënten (met bouwplan nen bij Sint-Philipsland, Anna Jaco bapolder, Oud-Vossemeer, Sint-An naland, Poortvliet en Sint-Maar tensdijk) vocht mr. J. van Groningen vijf weken geleden de beslissing van het gemeentebestuur, genomen in 1997, aan. Hij meende dat het op moment van aanvragen geldende be leid uitgangspunt had moeten zijn en dal zijn cliënten erop hadden kunnen vertrouwen dat in overeenstemming daarmee bouwvergunningen ver leend zouden worden. Bovendien vond de advocaat dat de gemeente zich niet uitsluitend kan beroepen op het tijdelijke karakter van door de provincie afgekondigde maatrege len. De gemeente voerde aan niet te kunnen bepalen of bouwaanvragen passen binnen toekomstig beleid, zo lang niet duidelijk is wat de provin ciale regels zullen zijn waarmee bij het maken van een nieuw bestem mingsplan rekening moet worden gehouden. De rechtbank is het met de gemeente eens: op het moment dat besloten werd de aanvragen aan te houden, was niet bekend hoe de aangepaste bestemmingsplannen zouden gaan luiden en dus kon niet bepaald wor den of de aanvragen erin zouden pas sen. De gemeente kon ook niet aan de aangekondigde wijziging van het streekplan voorbijgaan, want het was in verband daarmee niet te verwach ten dat de provincie verklaringen van geen bezwaar zou afgeven. Van eventueel bij de aanvragers gewekte verwachtingen is de rechter niets ge bleken. Evenmin vindt de rechtbank het on redelijk dat de gemeente niet wilde vooruitlopen in het geval van de bouwaanvraag van maatschap Van Leijsen in Poortvliet. Ook hier kon namelijk niet vastgesteld worden of de aanvraag in strijd zou zijn met een nieuw bestemmingsplan. Van Gro ningen meende dat bestaand beleid uitgangspunt had moeten zijn voor de beslissing, omdat de provincie het nieuwe beleid destijds nog niet had vastgesteld. Die had de verklaring van geen bezwaar volgens hem toen punt genomen, dat het om (ak- kerjbouwland ging. Dat is ook in het rapport van 2 juni 1997 ver meld. Op basis hiervan is de schadeloosstelling betaald. De landinrichtingscommissie, die heeft meegewerkt aan de aanleg van de rondweg, was bij die transactie ook betrokken en gaf de fruitteler vervangende grond. Het probleem bij Van Kempen is, dat hij niet de gehele oppervlakte van de hem toebedeelde kavel met windsingel en perenbo men kan inplanten. Op grond van de wegenverordening moet hij bij de aansluiting van de Lange Zand weg op de nieuwe parallelweg ten zuiden van de rondweg, een lijn van vrij uitzicht in acht nemen. Volgens opgave van adviesbureau De Visser uit Bergen op Zoom moet 7.70 aren improductief blij ven. Naar de mening van g.s. heeft dit niets te maken met aanleg van de zelfs fuseren. Het blijkt allemaal te complex en te tijdrovend te zijn. Over enkele belangrijke structuur wijzigingen, zoals de wijze van in tegratie van de nieuwe coöperatie binnen de Cebeco, werd bovendien geen overeenstemming bereikt. nog maar 93 ton op de klok. Dins dag waren er geen Première, Glo ria en Bildtstar meer te koop. Wel werd nog een restje Doré aange voerd. niet kunnen weigeren. Daarom had de gemeente in zijn optiek de aan vraag minstens moeten aanhouden in plaats van weigeren. De stal zou aan de Pelleweg gebouwd worden buiten het bouwblok en was zodoende in strijd met het bestemmingsplan. Dus zou vrijstelling nodig zijn op grond van een herziening van het bestem mingsplan die nog in procedure was. Zolang een herziening niet definitief is, kan daaraan volgens de rechtbank niet de verwachting ontleend worden dat onder alle omstandigheden con form die herziening gebouwd kan worden. De strijdigheid met het be stemmingsplan is een grond om de gevraagde vergunning te weigeren en dan is er voor aanhouding van de aanvraag geen plaats, oordeelt de rechtbank. Een sloot is geen erf en kan dus ook geen crfscheiding zijn. Dat argument voerde Van Groningen aan in de zaak van de maatschap Geluk, die een varkensstal wil bouwen aan de Annavosdijkscweg te Sint-Anna land. De gemeente weigerde de ver gunning omdat te dicht op de erf- scheiding gebouwd zou worden. De stal kwam op minder dan twee meter van een sloot, terwijl het bestem mingsplan een afstand van tien meter tot een erfschciding voorschrijft. De sloot ligt in het bouwblok van het be drijf, maar is eigendom van het wa terschap en derhalve een afzonder lijk kadastraal perceel. De rechtbank oordeelt dat de gemeente terecht de kadastrale grens tussen het bouwper ceel en de sloot als erfscheiding heeft aangemerkt. Ze baseert zich daarbij op een uitspraak, eerder dit jaar, van de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Die had betrekking op toepassing van hetzelfde bestemmingsplanartikel en het oordeel was dat de kadastrale be grenzing van een perceel uitgangs punt is bij het bepalen van de erf scheiding. Dus is de geplande afstand in strijd met het bestem mingsplan en daarom de vergunning door de gemeente op goede gronden geweigerd, aldus de Middelburgse rechter. rondweg. Van Kempen bracht ak kerbouwland in en bij ongewijzigd gebruik van de ter compensatie toebedeelde grond zou er niets aan- de hand zijn. „De schade vloeit geheel voort uit de door Van Kem pen op eigen initiatief doorgevoer de wijziging in de bedrijfsvoering, dus het gebruik van de toegedeelde grond als boomgaard." De provincie verwijst Van Kempen naar de lijst geldelijke regelingen bij de ruilverkaveling. Eventuele schade die men op toegedeelde gronden lijdt als gevolg van beper kingen in het gebruik door wette lijke voorschriften, kunnen desge wenst via de bezwarenprocedure onder de aandacht van de landin richtingscommissie worden ge bracht. Wanneer geen overeen stemming wordt bereikt, zal de rechter-commissaris bemiddelen. Blijft ook dat zonder resultaat, dan doet de rechtbank een bindende uitspraak. CZAV-dirccteur A.W. Bierens noemde het resico te groot, dat de voorgestelde verbetering van de huidige situatie niet gerealiseerd kan worden. Er worden nu struc tuurwijzigingen binnen Cebeco voorbereid en de coöperaties blij ven vrolijk met elkaar praten, want het versterken van posities in be langrijke afzetmarkten vinden ze allemaal van groot belang. Dinsdag 12 oktober: Doré 11, Frieslander 12, Eigenheimer 25, Bintje 15, Irene 26, bonken 25, drielingen 11kriel 30. Aanvoer 49 ton. Donderdag 7 oktober: Eigenhei mer 24, Bintje 14, Bildtstar 23, drielingen 10-12, kriel 35-36. Aan voer 44 ton. Damesmode o n Ara Morcona Gerry Weber Franfeenu/ölder Bianco Damo FisserSeda Roberto Sarto fiosner Betty Barclay Public Trumf Rauens Sandy Dress Gardeur Erfo Bandoiera Hamnier Casual dames mode Mexx Jackpot Another Woman T.R.P.* Easy Comfort No One Else Mac Sandiuich Espresso Kaaistraat 4, Steenbergen, (0167) 563430 meer dan 90Qm- modeplezier Advertentie I.M. oid.mtorosat Bert Niesing voor het onlangs vernieuwde kantoor van de ABN Amro aan de Kaaij in Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 9