Thjos ziet met nieuw bestuur de toekomst weer zonnig in m* Jj X Terug naar jaren '60 met hippies op de twintigste taptoe van OVM I' S VERJAAL U li. Met Zeeuwse merklap in Guiness recordboek Nieuwe ideeën moeten meer jongeren gaan trekken f - - Drie korpsen trekken 1000 bezoekers in Oud-Vossemeer -4 Dialectvereniging bestaat 70 jaar Kunstenaarsboek in bieb Tholen Verjaal De multimedia pecialist de regio Donderdag 14 oktober 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Sinds het begin van haar bestaan heeft jeugdsoos Thjos uit Tholen wat ge kwakkeld. Een tekort aan vrijwilligers, een niet spec taculair bezoekersaantal en beperkt aanbod aan activi teiten. Maar sinds een jaar lijkt het tij gekeerd. Er is een fris bestuur, nieuwe vrijwilligers en het pro gramma is aanzienlijk uit gebreid. Met de nieuwe ac tiviteiten voor jeugd tot en met 12 jaar is er ook een grotere aanloop gekomen. Amnesty Sponsors Ik i Klokslag half acht openden een achttal leden van Oud-Vossemeers Muziekvereniging zaterdagavond de 20e taptoe in Oud-Vossemeer met een intrada van de componist Jan de Haan. Er waren ruim 1000 bezoe kers afgekomen op het evenement dat OVM jaarlijks organiseert. Grote waardering Eefde Jonge schrijft boekje over letterdoek In haar periode als vrijwilligster bij streekmuseum De Meestoof richtte ze er ooit een tentoonstelling over in. En vorig jaar was ze één van de deelnemers aan het res tauratieproject 'ingelijst textiel'. Nu is er van de hand van Eef de Jonge-Everaert uit Tholen een boekje ver schenen over merk- en stoplappen, getiteld 'Door mijn gedaen'. De belangstelling voor de merklap komt weer terug. Volgend jaar zal in Zeeland zelfs geprobeerd wor den de grootste merklap ter wereld te maken en daarmee in het Guiness recordboek te komen. Queen-show Merklappengeweten Keetie Hage Smytegelt Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Politiedag jeugdzorg wordt goed bezocht In het jeugdhonk bij gemeenschaps centrum Meulvliet zit het nieuwe bestuur van Thjos bij elkaar. Ook Wil Berkelaar, coördinator jeugd- en jongerenwerk is er. Zij nam een flink deel van het bestuurswerk over in de periode dat er geen of nauwe lijks bestuursleden waren. Lia Was- sington was de laatste die het be stuur verliet en daarmee was het zaak om een nieuwe start te maken. Onlangs trad een heel nieuw bestuur aan. Voorzitter is Natasja Radings, secretaris Astrid Broeders, penning meester Hannah Ligtendag en Elga v.d. Sande is gewoon lid. Daarnaast is er nog een activiteitencommissie opgezet, bestaande uit jongeren die regelmatig Thjos bezoeken. Met veel nieuwe ideeën en een stijgende belangstelling, ziet Thjos de toe komst zonnig in. Jip De Thjos was aanvankelijk een soos voor jongeren vanaf 12 jaar, Maar sinds een jaartje zijn daar ook activi teiten voor kinderen van de basis scholen bijgekomen. „Op woens dagmiddag is er een knutselmiddag, maar er worden ook veel spelletjes gedaan, of gewoon een beetje gezel lig gepraat", vertelt Hannah Ligten dag. „We hebben ook nog af en toe een soundmixshow en een tafelvoet balcompetitie." Het bezoek van deze middagen ligt gemiddeld op zo'n 25 kinderen. In totaal zijn er 50 kinde ren die meer of minder regelmatig aan deze activiteiten meedoen. Bij deze middagen zijn twee of drie be stuursleden aanwezig en enkele van de vrijwilligers van Thjos. „Het is leuk om te zien hoe jongeren van 15 en 16 jaar hier helpen en samen met die kleinere kinderen aan de slag gaan", vindt Wil Berkelaar. Naast deze activiteit voor de kleinste jeugd, staat er ook nog van alles op het programma voor de jongeren vanaf ongeveer twaalf jaar. Er zijn twee inloopmiddagen op dinsdag en donderdag. Men kan dan vrij bin nenlopen om een praatje te maken, een spelletje te spelen of om bij voorbeeld iets op te zoeken in de in- formatiehoek. Die hoek is specifiek gericht op leerlingen van het voort gezet onderwijs. „Die hoek wordt nog uitgebreid. Er is van alles te vin den. Van belastingteruggave en het aanvragen van een studiebeurs tot veilig vrijen en voorlichting over drugs", vertelt mevr. Berkelaar. „We zijn met de stichting jeugd- en jongerenwerk momenteel hard aan het werk om te komen tot de oprich ting van een jongereninformatiepunt (jip). Dat is eigenlijk de opvolger van het JAIB dat uit Tholen is ver dwenen. Nu is er alleen in Middel burg nog maar een jip, maar we ho pen dat we er ook één kunnen Het nieuwe bestuur van de Thjos en de begeleiders. Vooraan (v.l.n.r.) stagiair Gerianne Baaij van het jeugd en jongerenwerk, Maria Poorters, penningmeester Hannah Ligtendag en coördinator Wil Berkelaar van jeugd en jongerenwerk. Achteraan voorzitter Natasja Radings, secretaris Astrid Broeders en Simone van der Laar. Helemaal achteraan Harisson Ford, maar die speelt in een andere film. realiseren in ons nieuwe onderko men. Daar wordt nog steeds naar ge zocht (de stichting moet - net als an dere verenigingen - wijken uit de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maar tensdijk - red.). Hier in de ruimte van Thjos zou dan een dependanceje kunnen komen. We hebben ook plannen om een computer met inter netaansluiting weg te zetten. De jon geren kunnen dan zelf informatie opvragen voor bijvoorbeeld het ma ken van een scriptie. Dat internetten zal dan wel altijd onder begeleiding gebeuren, zodat ze geen vieze plaat jes of andere nare sites kunnen be zoeken." Op donderdagavond is Thjos ook open voor jongeren vanaf 12 jaar. Zomaar voor de gezelligheid met thee, koffie of limonade en een ver snapering. Want alcohol wordt er nog steeds niet geschonken. „Dat mag ook niet. En wij zijn er nou juist voor om de jeugd te laten zien dat ze ook zonder drank een hoop lol kunnen hebben", zegt Wil Ber kelaar. Verder is er op zaterdagavond een disco met soms een themafeest (after summer-, Curasao- of horror party). Zaterdagmiddag geeft Sebas tian Berm een computercursus die inmiddels goed bezocht wordt. Dinsdag brachten leerlingen van montessorischool De Kraal een be zoekje aan deze club in het kader van de kinderboekenweek die als thema 'Van apenstaartje tot apen kooi' heeft. Maar er zijn nog meer plannen. „Een keer per maand willen we een schrijfavond voor Amnesty Interna tional organiseren. Dan schrijven we kaarten aan regeringsleiders van lan den waar de mensenrechten ge schonden worden en dan vooral waar mensen onterecht in de gevan genis zitten", legt Hannah Ligten dag uit. Deze avond zou wellicht op de vrijdag gehouden kunnen wor den. Disco's zijn er dan niet, omdat dan in de zaal ernaast een damclub bezig is. Een volgend plan is het op zetten van een cursus zelfverdedi ging voor meiden. Wil Berkelaar zal die cursus zelf geven. „Ik heb dat al eerder gedaan. Meiden zijn in het al gemeen erg volgzaam. In een hete rogene groep zijn het de jongens die grotendeels bepalen wat er gebeurt. Het heeft met houding te maken. En het is als meisje goed om jezelf ze ker te voelen en je te kunnen verde digen als dat nodig is." Waarschijn lijk zal de cursus op dinsdagavond worden gegeven. De activiteiten commissie van Thjos wil verder nog een millenniumfeest gaan organise ren, dat eind november plaats moet gaan vinden. Vanwege de sloop van de voormali ge mavo aan de Jan van Bloisstraat in Tholen, komt het project Techni- ka 10 (waarin meisjes van tien tot en met twaalf jaar kennismaken met techniek) ook in het gebouw van Thjos te zitten. Daarvoor wordt de vloerbedekking verruild voor pla vuizen en er zullen ook nog wat an dere aanpassingen nodig zijn, zoals het scheppen van kastruimte. „Als jeugd- en jongerenwerk denken we eraan om een soort Technika 10 plusplus op te zetten. Voor meiden van 14, 15 en 16 jaar. Dat zou dan volgend jaar moeten gebeuren", zegt Wil Berkelaar. Al met al is er genoeg op de rails ge zet, maar zal dat voldoende zijn om de wat mager bezochte avonden meer te vullen? „Op dit moment is er nog niet spectaculair veel bezoek, maar misschien is het daarvoor nog te warm. Veel jongeren hangen nog buiten rond. Je ziet dat in de winter periode, als het kouder wordt, er meer jongeren komen", verklaart de coördinatrice van het jeugd- en jon gerenwerk. De nieuwe voorzitter, Natasja Radings, hoopt dat de nieu we ideeën ook meer bezoek met zich mee zullen brengen. „Veel pu bliciteit en een gevarieerd aanbod. Daarmee hopen we de jongeren te trekken. Er zijn ideeën genoeg en ook hebben we niet te klagen over het aantal vrijwilligers. Het zijn er (jong en oud) ongeveer 20. Maar goede ideeën en helpende handen kunnen we natuurlijk altijd gebrui ken", zegt Natasja die haar eerste maand in het bestuur wel mee vond vallen. „De activiteitencommissie is zelf verantwoordelijk voor de uit voering van de ideeën. En als be stuur verdelen we de overige taken onderling." In die verdeling, werd Hannah Lig tendag de schatkist toebedeeld. Thjos krijgt een gemeentelijke subsidie (vorig jaar 3600 gulden) die voor ma terialen en exploitatie van de soos wordt gebruikt. Elk jaar moet een begroting worden gemaakt van wat er aan uitgaven verwacht wordt. Maar van die subsidie kan niet alles worden gedaan. Als er apparatuur kapot gaat, zoals een cd-speler of geluidsboxen, dan moet daar een an dere oplossing voor worden verzon nen. Daarom houdt secretaris Astrid Broerders zich specifiek bezig met het zoeken van sponsors. Inmiddels zijn er vijf: een drukkerij (al het drukwerk), een slijterij (voor fris dranken natuurlijk), videotheek (vi deofilms), speelgoedwinkel(knutsel- materiaal) en een café (voor glazen). „Maar we zijn nog steeds op zoek naar met name sponsors voor karton en kurk bijvoorbeeld. Maar nu is het vervangen van de geluidsboxen heel dringend, want die zijn kapot. Daar naast willen we graag een boilertje van 5 liter, zodat we voor de afwas niet altijd water hoeven te koken. En ook computers (afgeschreven, maar nog wel goed) kunnen we ge bruiken." Het nieuwe bestuur van Thjos gaat er in elk geval met goede moed aan staan. „Ik zie de toekomst wel zonnig in", zegt Natasja Ra dings. t - Van OVM gaven zoals gebruikelijk zowel de fanfare als de drumband en de majoretten/miniretten acte de présente. ren waren niet de enige die in de hippie tijd waren blijven hangen. Uitgedost met pruiken en kleding uit die tijd kwamen ook de leden van het tamboer- en trompetter- corps Euroband uit Rotterdam als hippie het terrein op. Onder leiding van 'Brother' André Booy gaven zij een show die geheel in het teken Speaker Jaap van der Jagt kondigde het eerste optreden van de Euro band uit Rotterdam aan, toen een aantal demonstrerende jongeren uit de Flower Power periode de rust kwamen verstoren. Met man en macht moest er worden gewerkt om het taptoeterrein weer vrij te maken voor het eerste korps. Deze jonge- stond van de Flower Power periode. Tijdens de show waren nummers uit lang vervlogen tijden te horen als Blowing in the wind, Summer in the city en Monday-Monday. De Euroband uit Rotterdam, die uit ruim veertig leden bestaat, is be kend in zowel binnen- als buiten land. Zij verzorgen optredens op taptoes en bloemencorso's in Ne derland, maar ook in Engeland, België en Duitsland. Eenmaal teruggekeerd in de jaren '90 begon Oud-Vossemeer's mu ziekvereniging, onder leiding van tamboer-maitre Hans Vroegop, het volgende optreden met de op komstmars Elkerliek van compo nist Wim Lazeroms. OVM had ge kozen voor bekende popmuziek. Zo waren nummers te horen als Born to be alive (een arrangement van Rieks van der Velde), en Sam ba de Janeiro (arrangement van John Ryan). Op deze swingende nummers gaven de majoretten een show onder leiding van Miss Ma jorettes Nicole Veraart, Mari na Arakeljan en Diana Verhees. Hoogtepunt van het optreden was de show van tamboers en majoret- tes tijdens de nummers Happy view en Burnin' Beat, uitgevoerd door de tamboers onder leiding van Sjaan van den Boom. De show, waar heel wat uurtjes oefe nen aan vooraf ging, kreeg van het publiek grote waardering. OVM besloot haar optreden met het nummer It's a sin van de Pet shop boys in een arrangement van John Ryan. Het fanfareorkest van OVM stond onder leiding van dirigent Adrie Luijsterburg. Hij verving René Hendrickx die voor zijn werk bij de Marinierskapel het weekend op Texel verbleef. Tij dens de afmars speelde het korps de mars Over and out van R. Beek. Over and out was de taptoe nog lang niet. Het volgende optreden was van showkorps Jonge Kracht uit Kapelle-Biezelinge. Het show korps bestaat uit een muziekkorps, een majorette- en een minirette- peloton. De activiteiten van het korps bestaan voornamelijk uit taptoes en optredens op streetpa- rades en activiteiten in zowel bin nen- als buitenland. Het korps, dat ruim 80 leden telt, werd in 1998 in zijn klasse Nederlands kampioen op het topconcours in Barneveld. Op de taptoe van Oud-Vossmeer brachten zij onder leiding van tamboer-maltre Rinus de Fouw en miss-majorette Bianca de Klunder een show boordevol populaire nummers als The Final Count down, Chips Salsa en I do. Het laatste optreden op de twintigste taptoe was voor de Euroband die met hun Queen-show zorgden voor bekende nummers als Bohe mian Rhapsodie, We are the Champions en Radio Ga-Ga. In de afsluitende finale speelde Anne- marie Krijger van OVM, na de opkomst van de korpsen, op het bordes van het Ambachtsheren huis het taptoe signaal. Onder lei ding van dirigent Adrie Luijster burg speelden de korpsen gezamenlijk het Wilhelmus, waar na de korpsen onder luid applaus afmarcheerden. Voor OV.M een geslaagde taptoe vooral omdat het weer mee zat. ,,'s Middags tijdens de generale repetitie regende het nog", zegt Hans Vroegop van de taptoecom missie. Ook voor volgend jaar staat er weer een taptoe op het programma van de bloeiende Vos- meerse vereniging die dan 75 jaar bestaat. „Er hebben zich al zo'n 120 Zeeuwse vrouwen én mannen aangemeld, ook van Tholen, om aan de recordpoging mee te doen. Maar er zijn een paar honderd mensen nodig", vertelt Eef de Jonge. Het idee werd onlangs we reldkundig gemaakt bij de presentatie van haar boek. De bedoeling is om een merklap te maken van 100 meter lang (het beroemde tapijt van Bayeux uit de elfde eeuw is 70 meter). Onder de naam 'Door ons gedaen' zal ze door de Zeeuwse bevolking worden gemaakt en worden voorzien van ty pisch Zeeuwse motieven en symbo liek. Daarbij zullen oude en nieuwe motieven elkaar afwisselen, afhanke lijk van de ideeën van de deelnemers, die hun inspiratie uit de historie van eigen plaats of streek kunnen putten maar ook naar heden en toekomst kunnen kijken. Zeeuwen die vaardig zijn met naald en draad, kunnen zich melden bij de provinciaal museum consulent (tel. 0118-631051). Iedere deelnemer krijgt een lapje van 40 bij 50 cm om te borduren. „We willen graag wat meer Tholenaren. En ook mannen erbij. Want stel je voor: als ik op mijn computer 'borduurder' tik, zet de spellingcontrole er een rode streep onder. Terwijl Van Dale het woord tot in de vorige editie kende." De recordpoging is één van de activi teiten tijdens het 'Jaar van' textiel 2000', waarmee deze maand is be gonnen door de vereniging van Zeeuwse musea en het bureau pro vinciaal museumconsulent Zeeland. Een ander initiatief is een reizende tentoonstelling over merklappen, vanaf april volgend jaar. Die zal in De Meestoof in Sint-Annaland be ginnen. Het boekje 'Door mijn gedaen' is ge schreven naar aanleiding van het al genoemde restauratieproject, wat in feite ook een cursus was voor mede werkers van musea. „Na de cursus zeiden we: dit mag niet het einde zijn van de merklap, er zou een boekje moeten verschijnen", vertelt Eef de Jonge. Provinciaal museumconsulent Wim Scholten vond dat Eef de ge schikte persoon was om dat boek te schrijven. „Hij noemde me het mer klappengeweten van Zeeland", lacht de Thoolse. Haar belangstelling voor de merklap deed ze bij De Meestoof op. „Ir. Geuze kwam daar met lappen terug van veilingen en van particulie ren." Het Thoolse streekmuseum wijdt een aparte afdeling aan de mer klap en Eef de Jonge richtte er een aantal jaren geleden een expositie over in. De merklap die ze zelf maak te tijdens de opleiding tot lerares tex tiele werkvormen was niet bepaald een kunststukje, zo laat ze doorsche meren. Inmiddels weet ze onnoeme lijk veel meer over de historie en ge bruiken rondom de merklap. Hoewel het schrijven van 'Door mijn gedaen' niet eenvoudig was, heeft de Thoolse er veel plezier aan beleefd. Veel van de erin opgenomen foto's heeft ze zelf gemaakt. Wat meer technische hoofdstukken worden afgewisseld door verhalen over maaksters van merklappen. In het boekje gaat Eef de Jonge eeu wen terug, toen kleding al werd ver sierd met borduurwerk. Naar gelang de mensen meer kleding en huis- houdtextiel in hun bezit kregen, nam de noodzaak toe het met een merkte ken te onderscheiden. En dat bete kende weer dat mensen zich het handwerken eigen moesten maken. Bovendien, zo schrijft Eef de Jonge, was het van belang om te kunnen le zen, schrijven en tellen om letters, cijfers en versieringen op textiel te kunnen zetten. Oefening was nodig en daarmee is het ontstaan van de merklap volgens de Thoolse ver klaard. 'Een huisvrouw in opleiding gaf met haar merklap als het ware een proeve van bekwaamheid'. Vanaf het tweede kwart van de zes tiende eeuw zijn merklappen - ook letterdoek of proeflap genoemd - be waard. Alfabetten en cijferreeksen zijn erop geborduurd, en soms de naam van de maakster met een jaar tal. De resterende ruimte werd gevuld met allerlei motieven en vaak is er een bloemenrand geborduurd als om kadering. De schrijfster gaat in op de materialen waarvan de doeken ge maakt konden zijn en de garens waarmee geborduurd werd. Ook de motieven beschrijft ze uitvoerig. De ze werden vaak ontleend aan de bij bel, de natuur, de mythologie en de heraldiek. Ook zijn regionale motie ven bekend, wat erop wijst dat deze op een of andere manier aan elkaar werden doorgegeven. Zo komen de standerdmolen en de kerk van Stave- nisse op veel doeken voor. Het verhaal achter de merklap teken de Eef de Jonge eveneens op. De maaksters dus. Van een zestal van hen worden bijzonderheden verteld. Onder hen Anna, Cornelia en Keetie Hage, die doeken maakten in 1786 en 1980. Keetie is de bekende wielren- ster afkomstig van de boerderij Rei gersburg bij Sint-Maartensdijk. Ook de in 1757 geboren Josina Jacoba Vermaas komt in het boek aan bod. En de 99 jaar oud geworden Klazina de Winter uit 's-Heerenhoek vertelt uitvoerig wat ze allemaal borduurde, breide, haakte en verstelde. Aandacht is er ook voor doeken met een bijzon der thema, zoals de watersnood van 1953. Een hoofdstuk is gewijd aan het handwerkonderwijs door de eeuwen heen en een ander aan stoplappen. Ook het bewaren en restaureren van de doeken krijgt de aandacht in 'Door mijn gedaen'. In het project waaraan Eef de Jonge meedeed, zijn 150 doeken bekeken, uiteindelijk zijn er 30 behandeld en werden 15 muse ummedewerkers geschoold in het verantwoord omgaan met ingelijst textiel. De toekomst van de merklap ziet er, aldus de auteur, goed uit. De belangstelling om ze te maken, neemt toe, zij het dat de maaksters nu meestal geen jonge meisjes meer zijn. Overzichten van gebruikte mo tieven, literatuur en merklappen in de collecties van Zeeuwse musea sluiten het werkje af. 'Door mijn gedaen' telt 56 pagina's en is rijk - en in kleur - geïllustreerd. Bijzonder is de druk, in rode inkt op een rozige achtergrond en met de bij schriften in oranje. Dwars over elke pagina loopt een band die het stra mien van een borduurdoek voorstelt. Los bijgevoegd is het telpatroon van de merklap van Margaretha Anna Smytegelt uit 1762/63 (bewaard in het Zeeuws Museum), zodat liefheb bers deze zelf kunnen maken. „Het leuke is, dat die familie van Tholen afkomstig was. Ik heb de familie he lemaal uitgeplozen. En bij de presen tatie van het boek was een rechtst reekse afstammelinge van Margare tha, uit Rotterdam, aanwezig", aldus Eef de Jonge. Van 'Door mijn geda en' zijn 1500 exemplaren gedrukt. Het boekje is onder meer verkrijgbaar in de boekhandel en De Meestoof. Eef de Jonge met een merklap die eerder al in streekmuseum De Meestoof te zien is geweest. In Kapelle wordt zaterdag weer de jaarlijkse Zeeuwse dialectdag gehou den, gecombineerd met de algemene ledenvergadering van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Op de bijeenkomst wordt, ter gele genheid van het 70-jarig bestaan van de vereniging (met zo'n 800 leden), het boekje 'W. Vaarzon Morel vertelt' gepresenteerd. Verder houdt de Over ijsselse streektaalconsulent G. Kraa een lezing over 'De streektaalconsu lent in de praktijk' (Zeeland krijgt volgend jaar ook zo'n functionaris). En 's middags vertelt P. Scheerders uit Hulst over 'Dialect op school'. Tij dens de bestuursverkiezing zal pen ningmeester J.L. Murre uit Middel burg (die de regio Tholen ver tegenwoordigt) zijn functie neerleg gen. Traditiegetrouw is er natuurlijk dialect te horen op deze dag. Zo staan optredens op het programma van An- ja Kopmels, de groep Kant'öói (die op 22 januari ook in Sint-Philipsland te beluisteren zal zijn) en Engel Rein- houdt. De Zeeuwse dialectdag begint om tien uur in De Vroone en duurt tot half vijf. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. De bibliotheek aan de Dalemsestraat in Tholen is één van de zeven Zeeuw se bibliotheken waar vanaf maandag een expositie te zien zal zijn rondom kunstenaarsboeken. In 'Boeken bo ven water' wordt tot en met 6 novem ber een selectie getoond van boeken van Zeeuwse beeldend kunstenaars. Kunstenaarsboeken zijn eigenzinnige versies van het boek dat iedereen kent. Door een artistiek gebruik van beeld en tekst ontstaan intrigerende kunstwerken die zich onderscheiden van normale kunstvormen. Tientallen kunstenaars houden zich met dit me dium bezig. De deelexposities wor den van 15 november t/m 11 decem ber samengebracht in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Daar zijn dan ruim 100 boeken te zien van meer dan 40 Zeeuwse kunstenaars. Bij de tentoonstelling hoort een cata logus en op 27 november houdt Johan Deumens - beschouwd als dé autori teit op het gebied van kunstenaars boeken - een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. Het project rondom deze bijzondere vorm van beeldende kunst is georga niseerd door J. van Westen, Scoop, de Zeeuwse Bibliotheek en de stichting Kunstuitleen Zeeland. Jeugdzorgspecialist C.I.J. Reitsma van de politie, kreeg op de open dag zaterdag zo'n 70 bezoekers op het bureau die met hem van gedachten wisselden over de jongerenproble- matiek. Mensen die nog vragen heb- be, kunnen bellen naar het bureau Tholen of een e-mail sturen naar pliesiecees zeelandnet.nl De specialist voor de particuliere en klein zakelijke markt Computers, netwerken, printers, faxen. Zaktelefoons, telefoon centrales. Beeld en geluid. Molendijk H.4MS BB St. M.Mrteiisdi|k. Tel 0166 66 23 IS ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5