do NIEUW Gratis Jip en Janneke in kinderboekenweek bezorger v/m 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 oktober 1999 Bestrating Molenhoek HEUGA TEGELTAPIJT Korenavond Gevraagd Kelders lek Neem nu een jaarabonnement op de Eendrachtbode voor het jaar 2000 en u ontvangt de krant de rest van dit jaar GRATIS Bel 0166-657007 Bodemsanering Edisonweg Nierstichting bij Passage Doedag Ter Tolne Snepvangers wint Zang- en orgelavond J. Hommel hoogste serie TOV sluit seizoen af Certificaat voor Keurslagerij Geilings Uitwisselingsconcert Accelerando Paddestoelen zoeken Vakantiebijbelclub Geslacht in eigen slagerij Ifoor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Naar de bakker Boom Beatrixstraat Verkoping vrouwenvereniging Zes vacatures Rehoboth Bazen beste gemiddelde Pendelaars begonnen Toneelmiddag Anbo Ruim 8 kilo vis Actie voor India Reanimatiecursus Burgers kortste partij Nieuwe voorzitter chr. school Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi DAG EN NACHT Rundergehakt 1 kilo 7,98 Aannemingsbedrijf C.A. Scherpe- nisse en zn. uit Sint/Annaland-Ber- gen op Zoom gaat voor 136.000 gulden, exclusief btw, de definitieve bestrating leggen in het tweede deel van bestemmingsplan Molenhoek. Het gaat met name om de Watermo len en de Windmolen, twee straten waar onlangs huizen gereed geko men zijn of nog in aanbouw zijn. Bij de onderhandse aanbesteding schreef N. de Rijke uit Sint-Maar tensdijk in voor 143.000 gulden en A. Goedegebuure uit Sinl-Annaland was de hoogste van de drie met 146.900 gulden. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf f 12,-per m2 Advertentie I.M. In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de Hoog straat wordt op 6 november een ko renavond gehouden. Medewerking wordt verleend door gemengd koor de Lofstem uit Geldermalsen o.l.v. W. van Galen, mannenkoor Tehillim uit Dordrecht o.l.v. D. van Luttik- huizenen en jeugdkoor Sjaloom uit Tholen o.l.v. W. Eggebeen. De zangavond begint om half acht. met ingang van 6 januari 2000 van de Eendrachtbode op donderdagochtend in de wijken Buitenzorg en Mo lenhoek. U kunt zich telefonisch aanmelden op nummer 0166-657007. Advertentie LM. Bewoners van de Moienvlietsestraat klagen sinds de reconstructie over wateroverlast in kelders en kruip ruimten. CDA'er J.P. Bout vroeg daarvoor aandacht in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Maar volgens ambtenaar W.A. Blaas zul len de bewoners zelf maatregelen moeten treffen nu hun kelders niet waterdicht blijken te zijn. Bout was verbaasd: „Vóór de reconstructie hadden ze nergens last van." Ook meldde het raadslid, bijgeval len door M.A.J. vari der Linde (Pv dA), dat de pas gelegde inritcon structies bij Hoogaarsstraat en Van Berchemstraat te steil zijn voor on der meer mensen in een rolstoel. Advertentie I.M. Iwaco b.v. uit Den Bosch heeft van de provincie de opdracht gekregen om een bestek te maken voor de bo demsanering in de Edisonweg. waar op een perceel van J.A. van Agt- maal verontreiniging is geconsta teerd. Eind oktober zal dit al klaar moeten zijn voor bespreking, zodat de provincie er vaart achter wil zet ten. De dames van de Passage kregen vorige week woensdag bezoek van mevrouw van Oerle-van der Vaart. Zij is coördinator voor zuidwest Nederland van de Nierstichting. Naast het houden van lezingen re gelt zij ook de collecte. Als eerste vertelde zij wat een nier doel en wat het betekent om er een te missen. Er zijn verschillende manieren om het werk van de nier waar te nemen. Zo is er de dialyse, waarbij het bloed in een kunstnier wordt gezuiverd, maar ook de buikspoeling. Alleen door een niertransplantatie is gene zing mogelijk. Tijdens het tweede deel van de avond kregen de dames een video te zien waarin drie patiën ten te volgen waren tijdens een dia lyse. Duidelijk was de handicap te zien die deze mensen met zich mee dragen. Presidente mevr. Heems kerk-van der Laan bedankte me vrouw Van Oerle voor de leerzame uitleg. De leerlingen van openbare basis school Ter Tolne hoefden dinsdag niet in de leerboeken te duiken. Zij mochten een hele dag creatief bezig zijn tijdens de doedag die de school elk jaar organiseert. De kleuters hadden van schuimrubber allemaal beestjes gemaakt die in een grote bak water dreven. Ook waren er mozaïeken en versierde pompoenen te zien. 's Avonds konden de ouders en alle andere belangstellenden de resultaten komen bekijken. De leden van klaveijasvereniging stad Tholen speelden donderdag de eerste wedstrijd van het elfde sei zoen. Winnaar van de 'verplicht aan name competitie' werd Henk Snep vangers met een gemiddelde van 4839 punten over vier wedstrijden. Aan de wedstrijd deden 21 deelne mers mee, de eerste vijf plaatsen waren voor: 1. Coby Leydekkers 5440 p; 2. Wim van de Berg 5278 p; 3. Leen Hage 5040 p; 4. Marion Op- ree 4899 p; 5. Julian Poot 4844 p. De klaverjasvereniging speelt iedere donderdagavond en kan nog nieuwe leden gebruiken. Wie interesse heeft, kan vanaf acht uur terecht in café de Kroon in de Visstraat. Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth organiseert zaterdag 23 oktober in de N.H. kerk een zang- en orgelavond. Onder leiding van diri gent Kees van de Steenhoven zingt het mannenkoor psalmen en geeste lijke liederen. Ook het 90 leden tel lende mannenkoor Rehoboth uit Geldermalsen verleent, onder leiding van Wim van Galen, haar medewer king. De zangavond begint om half acht en wordt geopend door ds. C. de Jongste. Organist Bram Bout zal alle tonen uit het Van Dam-orgel halen. Oud- Vossemeer K. Hommel speelde bij biljartver eniging de Treffers de kortste partij in 23 beurten en het hoogste gemid delde van 2,71. De hoogste serie van 16 caramboles kwam op naam te staan van J. Hommel. De uitslag: C. Burgers-L. van Wezel 10-8,33; J. van Daalen-J. Etienne 6,73-10; D. van Driel-P. de Leeuw 8,78-10; H. Hommel-K. Hommel 7,01-10; D. den Hollander-J. Hommel 8,57-10; N. Rooijakkers-P. Vis 9,24-10. Tennisvereniging TOV heeft zater dag 2 oktober het jaarlijkse slui- De bij de Vereniging van Keurslagers aangesloten slagerijen moeten voldoen aan strenge eisen. Elk jaar verricht een van de regiomanagers op een onverwacht moment een uitgebreide keu ring om te bezien of de Keurslagerij nog aan alle gestelde nor men voldoet. Bij de keuring komen punten aan de orde als hy giëne, assortiment, versheid, kwaliteit, vakmanschap en service. Het bedrijf van Keurslager Geilings te Tholen en te St.-Philipsland is onlangs gekeurd, met een goed resultaat. Dat betekent dat Geilings zich opnieuw een jaar lang Keurslager mag noemen en heeft hiervoor als bewijs een certificaat bedrijfskeuring 1999/2000 ontvangen. Naast de bedrijfskeuring zijn de Keurslagers ook op andere on derdelen bezig met het verhogen en bewaken van de kwaliteit van hun dienstverlening en producten. Elke Keurslagerij krijgt jaarlijks bezoek van een Mystery Shopper, die het bedrijf en de dienstverlening beoordeelt door de ogen van de consument. Het Kwaliteits Bewakings Bureau Levensmiddelen onderzoekt ieder jaar een aantal producten op samenstelling en bacteriolo gische kwaliteit. Dit jaar zijn dat kipfilet, rundergehakt en nasi. Uit deze onafhankelijke keuring is gebleken dat ons rundergehakt tot de beste van Nederland behoort. Vossemeersepoort 13, Tholen. Voorstraat 28, St.-Philipsland. tingstoernooi georganiseerd. Het was 's morgens dusdanig slecht weer dat werd overwogen het toer nooi te verplaatsen. Omdat hierdoor problemen zouden ontstaan met de taptoe van OVM werd toch besloten de wedstrijd niet te verplaatsen, 's Middags klaarde het op en werd op de natte banen toch nog een partijtje gespeeld. In de kantine konden spelletjes gedaan worden en enkele leden haalden hun prijsje van de clubkampioenschappen op. Zo'n 28 leden deden zich 's avonds te goed aan een barbecue. Advertentie I.M. Sint-Annaland Muziekvereniging Accelerando houdt op 23 oktober een uitwisse lingsconcert met muziekvereniging Veere's Genoegen. Voor Acceleran do is dit een bijzonder concert. Zij spelen de werken die zij op 13 no vember tijdens het concours in Val- kenswaard ook zullen spelen. Ver der zal er populaire muziek ten gehore worden gebracht met num mers als Elton John in concert en The bells of the Notre Dame. Het concert begint om half acht in de Sakofahal aan de Bicrensstraat. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. Verschillende projecten en lessen waarmee de leerlingen van de School met de Bijbel de laatste tijd bezig zijn, monden uit in een leuk uitstapje met de klas. Zo gingen de kleuters van groep 2 met juf Goudswaard naar aanleiding van het project 'Boten en schepen' naar de haven in Tholen om daar aan te monsteren op een echt binnenvaart schip. De leerlingen van groep 5 speurden in Ot-en-Sienkleding in kleine groepjes door het streekmuseum de Meestoof, ter ondersteuning van hun eerste lessen geschiedenis. Dinsdag struinde juf Lammers met haar groep 4 het bos af bij Lievens- berg, op zoek naar paddestoelen, zoals de zwavelkop, het elfenbank je of een weidekringzwam. De kin deren waren enthousiast en speur den de kleinste paddestoelen op, waarvan ze alleen exemplaren die op losliggende takjes groeiden, mochten meenemen. De kinderen zagen zo goed hoe de paddestoelen de opruimers zijn van de natuur en dus van onschatbare waarde zijn. Een heksenkring kwamen de kin deren niet tegen, maar wel hele mooie en vele elfenbankjes. Vanmorgen is het de beurt aan de groepen 1 en 2 om naar het bos te gaan. Gisteren was er de opa-en- omamorgen, waar werkstukken van de kinderen bewonderd werden. In de herfstvakantie organiseert de Hervormde Gemeente voor de elfde Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Magere hamlappen 1 kg 10,- Nasivlees 500 gram 4,50 Schnitzel 100 gram 1,50 Schouderkarbonade 1 kg 6,95 Magere speklappen 1 kg 6,50 Hamschijven 1 kg 6,- Grillham 100 gram 2,50 Ontbijtcervelaat 100 gram 1,95 Cornedbeef 100 gram 1,50 Eisalade 150 gram 2,25 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. keer de vakantiebijbelclub (vbk). Kinderen van groep 3 t/m 8 van de basisschool zijn op dinsdag, woensdag en donderdag welkom in het Trefpunt aan de Ring. Tij dens deze ochtenden is er een af wisselend programma. Zo kunnen de' kinderen zingen, wordt er een bijbelverhaal verteld en kunnen de kinderen knutselen. De vbk wordt donderdag afgesloten met een grote spelmiddag. De kerkdienst op de zondagmorgen na de vakan tiebijbelclub sluit aan bij het laatst vertelde verhaal en na de dienst wordt de bijbelclub afgesloten in het Trefpunt. De kinderen hoeven zich tevoren niet op te geven en er zijn geen kosten aan verbonden. Een gezelschap van 21 platte landsvrouwen bezocht dinsdag bakkerij Van der Est in Sint-Phi- lipsland. Ze werden er rondgeleid door mevr. Buys. Het gezelschap zag wat er aan orders voor de vol gende dag uit de computer kwam (onder meer voor een klant uit Terneuzen) en hoe de verschillen de soorten brood gebakken wor den. In de rijskast was de tempe ratuur 32 graden. Het brood gaat dan in de ovens van 170 graden. De dames mochten bolussen rol len en dronken - terwijl die rezen - koffie. Ook werden broodjes met room opgespoten. Deze én de bo lussen mocht men mee naar huis nemeh. Mevrouw Scherpenisse bedankte mevrouw Buys met een attentie voor de gezellige en leer zame middag. Hl Stavenisse Bij het kernbezoek van het ge meentebestuur bekeken de be stuurders in de Pr. Beatrixstraat een boom waarover geklaagd was. „Er is daar nog steeds niets ge beurd. Kan dat alsnog", zei me vrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD) maandag in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Wet houder K.A. Heijboer beloofde het met zijn ambtenaren op te ne men. De hervormde vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' houdt op woensdag 20 oktober een verko ping ten bate van de kerk. Er is ook een stand van de zending aan wezig. 's Middags van half drie tot half zes en 's avonds van half ze ven tot half tien kunnen belang stellenden terecht in het vereni gingsgebouw De Schuilplaats. Sint-Maartensdijk De helft van de kerkenraad van de Hervormde Gemeente Rehoboth treedt eind dit jaar af. Van de zeven betrokkenen is er maar één herkies baar: diaken J.A.C. Hage. Voor zijn collega-diaken F. Lindhout uit Stave nisse, de ouderlingen F.J. Oppelaar uit Scherpenisse, J.J. Snoep en mevr. G.H. Steketcc-Bijl, alsmede de ouder ling-kerkvoogden KJ. Hoek-van Dij- ke uit Poortvliet en A.J. van de Ree moeten opvolgers gezocht worden. Van deze vacatures zijn er twee met een bijzondere opdracht: ouderling- jeugdwerk (mevr. Steketcc) en ouder ling-scriba (dhr. Snoep). Daar moet de kerkenraad zelf een invulling aan geven, terwijl de gemeenteleden kan didaten kunnen indienen voor de ove rige vier vacatures. De hoogste serie in de biljartcompeti- tie van Bunny's Comer werd donder dag gemaakt door Benny Goedege buure en Henk van der Berg met 9 caramboles. Het beste gemiddelde kwam op naam van Michael Bazen met 2,12. De uitslag van de andere wedstrijden: M. Bazen-S. Oostdijk 10-3; M. Bazen-H. van der Berg 10- 9,71; B Goedegebuurc-K. Konijnen burg 10-6,67; P. van Beusichem-N. Konijnenburg 10-7,06; Y. Borkent-N. Konijnenburg 10-7,06. Klaveijasvereniging de Pendelaars speelde vrijdag de eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen. De uitslag: 1. L. Kampman 5151 p; 2. J. van der Werf 4935 p; 3. A. Arts 4617 p; 4. H. Chris- tiaan 4439 p; 5. A. Koetsier 4301 p; 6. M. den Haan 4297 p; 7. P. van Blop- poel 4275 p; J. van Gorsel 4149 p. De gekostumeerde toneelgroep Majo raat uit Vlissingen geeft 26 oktober een uitvoering tijdens de soosmiddag van de Anbo in Maartenshof. Het re pertoire bestaat uit Nederlandse lied jes uit de oude tijd, dus meezingers. Het gezelschap bestaat uit eenentwin tig 50-plussers die naast de liedjes ook verschillende sketches opvoeren. De Anbo-soos begint om twee uur. Op 16 november om twee uur wordt er bingo gespeeld in Maartenshof. Scherpenisse De leden van hengelsportvereniging de Zeebaars haalden zaterdag maar liefst 8200 gram vis uit het water bij de dijk van de Moggershi Ipoldcr. De wedstrijd trok 32 deelnemers en winnaar werd I. Hcngstmcngel met 1265 punten. De uitslag: 2. M. Ha ge 1116 p; L. Poot 967 p; 4. R. Ane- mact 761 p; 5. K. de Graaf 715 p; 6. mevr. T. Deurloo 555 p; 7. Joh. Suurd 535 p; 8. mevr. G. van de Werff 525 p; 9. mevr. A. Bijl 510 p; 10. H. Dingcnouts 435 p; 11. H. Suurland 390 p; 12. Joh. van Tiggc- le 370 p; 13. M. Bijl 50 p; 14. D. Westdorp 1 p; 15. D. Bijl 1 p. De kinderen van de Oosterschelde- school gaan een actie houden voor Odette Nuijten uit Bergen op Zoom die naar India gaat om zich in te zetten voor lichamelijk gehandicap te kinderen in een weeshuis. Nuij ten is vrijdag op school komen ver tellen wat zij daar gaat doen en hoe de omstandigheden zijn. Het team van de school organiseert de ko mende vijf maanden diverse acties. De kinderen van de Oosterschelde- school gaan in oktober en november karweitjes doen bij familie en het geld dat ze daarmee verdienen, is bestemd voor het project in India. In de maanden november en december staan de kinderen speelgoed af, wat op een speelgoedbeurs zal worden verkocht. Poortvliet Joke de Neeff zal maandag 1 novem ber weer een herhalingslcs reanima tie geven in 't Ouwe Raed'uus van 's morgens negen tot elf uur. Handig is om voor de les de theorie nog eens door te nemen. De plattelandsvrou wen hebben hiervoor het initiatief ge nomen en bij mevr. K. Uijl (tel. 612479) kan men zich aanmelden. Daarvoor gaan de plattelandsvrou wen op 20 oktober naar kaarsenma kerij 't Tierelantijntje. In Oudc-Tonge gaan de dames kaarsen maken en het winkeltje bekijken. Na de reanimatie cursus gaan de dames met de heren vrijdag 19 november een avondje o.a. Oud-Hollandse spelletjes doen in res taurant Napoleon in Rijsbergen. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de biljartcompetitie van biljartver eniging Tolrust behaalde A. Burgers de kortste partij en de hoogste serie in 19 beurten en 13 caramboles. J. Niemantsverdriet had het beste ge middelde van 2,75. De uitslagen: W. Bijl-A. Burgers 4,52-10; G. de Jon- ge-R. Vogelaar 9,41-10; J. Niemants- verdriet-A. Schot 10-9,31; L. Bijl-C. Bal 10-9.58; A. Burgers-J. Uijl 9,57- 10; G. de Jonge-M. Hage 5,88-10; W. Bijl-M. Hage 10-7,83; M. Uijl-R. Vo gelaar 10-8,62; J. Niemantsverdriet- A. Burgers 9,04-10; L. Bijl-J. Uijl 3,5-10. Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 oktober, haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.h. Advertentie I.M. Aandachtig luisteren de kinderen naar het verhaal van Jip en Janneke, dat mevrouw De Keijzer voorleest. Geboeid luisteren de acht kinde ren in de bibliotheek in Tholen naar een verhaal dat wordt voor gelezen. Even is de aandacht af geleid als de fotograaf langs komt, maar mevrouw M. de Ke ijzer gaat onverstoorbaar door. Zij leest voor tijdens de kinder boekenweek, zoals anderen dat doen in de bibliotheken in Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. „Ik ben al enkele jaren voorleeso- ma in het kader van een 50-plus project van de bibliotheek." Me vrouw De Keijzer vindt het be langrijk om kinderen al op jonge leeftijd bekend te maken met hoeken. „Mijn eigen kinderen heb ik ook altijd voorgelezen. En we lezen zelf nog heel veel." Ja renlang begeleidde ze als vrijwil ligster de kinderjury in de biblio theek, want werken met kinderen vindt ze leuk. Voorleesoma is me vrouw De Keijzer in het kinder dagverblijf Puk en Muk in Tho len. Langer dan een minuut of tien blijven de jonge kinderen daar niet geconcentreerd, vertelt ze, maar dat vindt ze niet erg. In de bibliotheek las ze maandag middag een half uurtje voor. „Op het laatst waren nog maar twee kinderen geïnteresseerd, de rest was aan het rollebollen." Omdat ze tevoren niet wist van welke leeftijd ze kinderen kon verwach ten, had ze een stuk of tien, twaalf boekjes uitgezocht. „Nu waren er alleen kleintjes van vier en vijf jaar. Ik heb Jip en Janne ke van Annie M.G. Schmidt gele zen. En een boekje van Carry Slee (de schrijfster van het boe kenweekgeschenk - red.). Je moet iets nemen dat aanslaat. En na tuurlijk met plaatjes erbij, daar mogen de kinderen dan naar ko men kijken." Dat het soms wat rommelig is tijdens het voorlezen, stoort mevrouw De Keijzer aller minst. „Het is hier tenslotte geen school." In de Thoolse bibliotheek is een expositie ingericht rond het the ma 'Van tot Apenkooi', met oude lesmaterialen zoals school platen, hoekjes, een lei, kroon tjespen en inktlap. In alledrie de bibliotheken zijn diverse wed strijden: kleur- en bouwplaten, een puzzel, speurtocht en boeken legger maken. De prijswinnaars worden in Sint-Annaland van middag om vier uur bekendge maakt, in Tholen en Sint-Maar tensdijk morgenmiddag. Dinsdag was er in Meulvliet een voorstelling van poppentheater Robhetty. Zo'n zestig kinderen genoten van 'Pinokkio gaat naar school'. Predikbeurten Zondag 17 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 cn 18.30 u. ds. Den Ouden. HF.RV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Vermeulen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Peet, Spijkcnisse. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper, gezinsdienst. 19 u. dhr. Gelsema. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Pors, Zwijndrecht. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Wienen, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF. KERK 10 u. dhr. Leunis, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Visser, Gouda. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Van Kooten, Nieuwerkerk a/d. IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 21/10 19.30 u. ds. Molendijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Abbink. HERV. ^EM. REHOBOTH 10 u (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 21/10 19.30 u. ds. v.d. Meer, Werkendam. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 21/10 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 20/10 19.30 u. ds. Schipper, 's- Gravenpolder. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Oosten, St.-Antho- niepqlder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. mr. Kooij, Barendrecht. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. ~"N Sint-Philipsland PM. Kunst is de nieuwe voorzitter van de Koningin Julianaschool. Hij volgt L.M. Geluk op, die 12,5 jaar de leiding had. Hij maakte dertien jaar deel uit van het be stuur, zodat hij al na een half jaar doorschoof naar de voorzitters- stoel. Bij Kunst duurde dat nog korter, want hij was nog helemaal geen bestuurslid en werd direct voorzitter. Hij komt als leraar van het Calvijncollege in Krabbendij- ke zelf uit het onderwijs, maar in de eerste plaats is hij als ouder bij de school betrokken. Geluk vindt 12,5 jaar welletjes gezien zijn steeds drukker wordend schilders bedrijf. „Het was een mooie tijd, maar het voorzitterschap brengt ontzettend veel werk met zich mee." De school heeft een stich tingsvorm, zodat het bestuur zich zelf aanvult, zonder invloed van de ouders. De drie plaatselijke kerken (Oud-Gereformeerde, Gerefor meerde en Hervormde Gemeenten) leveren kandidaten. Er wordt wel een tweetal gesteld waaruit het be stuur een keuze maakt. In dit geval was C. Ridderhof de tegenkandi daat van Kunst. ZIE VERDER PAGINA 13 OOSTERSCHELDf REGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 16 en zondag 17 okto ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, St.-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 0166- 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- scheldc, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. v. Heesch, tel. 604969. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 okt. donderdag 14 7.15-19.30 vrijdag 15 7.40-20.00 zaterdag 16 8.05-20.30 zondag 17 8.40-21.20 maandag 18 9.35-22.20 dinsdag 19 10.40-23.45 woensdag 20 12.20---.-- donderdag 21 1.10-13.40 vrijdag 22 2.15-14.35 zo 17/10 16.01 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Pak even uw zakboekje THOLEN 14 okt. Voorlichting ruilverkaveling Poortvliet over kavelaanvaardings- werken. Hoogstraat 12, 15-17 u. 21 okt. Oecumenisch avondgebed, kerkzaal Ned. Prot. Bond, 19.30 u. 28 okt., 4 en 11 nov. Bijbelstudie met Feike ter Velde, Oesterschelp, 20 u. OUD-VOSSEMEER 29 okt. Voorstelling 'Dagboek Van Een Gek' met Henk van Ulsen, De Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities 'gestampte pot', schooiwandplaten en 'de suiker biet'. Meestoof di t/m za 14-17 u. 20 okt. Creatieve middag/avond plattelandsvrouwen, Hobbyplezier, 14 of 19 u. 26 okt. Cursus plattelandsvrouwen 'Creatief koken', De Buutengaets, 19.30 u. STAVENISSE 29 okt. Zangavond koren 400 jaar Stavenisse, N.H. kerk. SINT-MAARTENSDIJK 18 okt. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 23 okt. Jubileumzangavond Met Hart en Stem, Maartenskerk, 19.30 u. POORTVLIET 29 okt. Zangavond t.b.v. hulp Oost- Rocmenië, N.H. kerk 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 21 okt. Informatie-avond over borst voeding, Voorstraat 32,20 u. 22 okt. Bloeddonoravond Rode Kruis, de Wimpel. BERGEN OP ZOOM 14 okt. Romantische komedie 'Herfst in Riga', De Maagd, 20.15 u. 15 t/m 24 okt. Najaarskermis, Plein 13. 16 okt. Wereldmuzicktheater 'Oosten wind' met klezmergroep Di Gojim, De Maagd, 20.15 u. 16, 23 en 30 okt. Single Star dans avond voor alleenstaanden. De Wouw- se Tol, 21-2 u. 17 okt. Familievoorstelling 'De dro- menwandelaar' door jeugdtheater Het Appeltje, De Maagd, 14.30 u. 23 okt. Operette 'Eine nacht in Ve- nedig', De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Star Wars-Episode 1 - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 14, 17 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: Austin Powers: The spy who shagged me - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Baby Geniuses (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The Haunting - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma, di en wo 20.30 u. 10 Things I hate about you - za en zo 14 u., ma t/m wo 14 en 18.30 u. Star Wars-Episode 1 - do 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za en zo 14, 18.30 en 21.30 u., ma t/m wo 14 en 20 u. Inspector Gadget (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14, 16.15 en 18.45 u., ma t/m wo 14 en 18.30 u. Runaway bride - vr t/m zo 21.30 u., wo 20.30 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Daar in dat land - ma 20.30 u. Rebro Adama - di 20.30 u. Om dit te vieren: van 18 t/m 23 oktober a.s. (+gratis kruiden!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2