WHS loopt achter de feiten aan tegen een doeltreffend Noad '67 Smerdiek incasseert zijn eerste nederlaag Junioren Cl van Noad in het nieuw Spelhervattingen nekken beter Tholense Boys Sint-Annalanders benutten kansen tijdens overwicht slecht Donderdag 14 oktober 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Trefzeker Topscorer -\[ Voetbal 1 Uitslagen WHS heeft - gezien alle voorgaande thuiswedstrij den en het veldoverwicht - zaterdag teleurgesteld door niet verder te komen dan een puntendeling tegen Noad'67. De Sint-Philips- landers namen zelfs twee keer een voorsprong. De Sint-Annalanders maakten dat steeds goed, maar ver zuimden om afstand te ne men. De kansen waren daarvoor zeker aanwezig. „We hebben dit aan ons zelf te wijten", vond WHS-trainer André Maas. Hij zag zijn ploeg welis waar domineren, maar het resultaat bleef uit. „Wij hebben met vier basisspe lers minder onze maximale mogelijkheden benut", stelde een tevreden Noad- trainer Kees Stoutjesdijk, die over een verdiend 2-2 gelijkspel sprak. Twee kaarten Zuidweg/Ketting Zenuwen Anne Hage blinkt uit bij dames van Smerdiek Haestinge houdt een extra groot feest De Thoolse vierdeklas sers waren niet succesvol op de zesde speeldag van de competitie. Koploper Smerdiek moet door een 4-2 nederlaag tegen Krab- bendijke de leidende po sitie afstaan en zakte za terdag terug naar de derde plaats op de ranglijst. Ook SPS en Stavenisse verloren terrein. In Poort vliet speelde SPS wel een sterke partij, maar de ploeg kwam ondanks di verse kansen niet tot sco ren. ZPR kaapte door één doelpunt de buit weg. In Bergen op Zoom verloor Stavenisse met 3-1 van Dos- Ook SPS en Stavenisse verliezen ■TRIZescfe klasse Vosmeer toont ander gezicht en klopt Moerstraten SPS toont goed spel Irritaties bij Stavenisse 1 Pierre Withagen (Smerdiek) 7 Adrie Smits (Stavenisse) 5 i Jacco Vaders (Vosmeer) 5 Pierre Withagen blijft met zeven doel punten de leider van het klassement. De aanvaller van Smerdiek kwam in de laat ste twee duels echter niet meer tot sco ren en ziet de concurrentie naderen. Adrie Smits van Stavenisse maakte za terdag zijn vijfde doelpunt en voegt zich daarmee bij Vosmeer-speler Jacco Va ders op de tweede plaats. Met vier doel punten volgen: Niels Hage (Smerdiek) en de WHS-spelers Arthur de Jonge en Patrick Ketting. Johan Schot (Tholense Boys), Bernard de Rijke (Stavenisse) en Wil Kostermans (Vosmeer) blijven op drie doelpunten staan. De Vosmeer-spe lers Donald van Dam en Rini Plompen noteerden zondag hun tweede seizoens treffer. Zaterdag 16 oktober uur Middelburg-Thol.Boys(vdLinde) 14.30 WHS-DFC(Hieftje) 14.30 Noad-Baronie(vRijsingen) 14.30 Stavenisse-Halsteren(Vleugel) 14.30 Chrislandia-Smerdiek(Bijkerk) 14.30 SPS-Krabbendijke(Heule) 14.30 Thol.Boys 2-Terneuz.B.2(Loontjens) 14.30 Seolto 3-Noad 2(vDalen) 15.00 FSV 2-WHS 2(Staring) 14.30 Klundert 2-SPS 2(dRoij) 13.00 Mevo 2-Smerdiek 2(dVrieze) 14.30 WHS 3-Klundert 3(Opree) 14.30 Olympia 2-WHS 4(Eversdijk) 12.30 Wemeldinge 2-Thol.Boys 3 14.30 Noad 3-FSV 3 13.00 Klundert 5-Thol.Boys 4 14.30 Noad 4-Kogelvangers 3 13.30 SPS 3-Nieuwdorp 3 14.00 Smerdiek 3-Wolfaartsdijk 4 14.30 WHS 5-Hoedekenskerke 3 12.30 Thol.Boys 5-Stavenisse 2 14.30 SPS 4-SVD 2 12.30 Chrislandia 3-Noad 5 13.30 Smerdiek da.-Nieuwland 14.30 Terneuz.B .2-Noad da. 12.45 Zondag 17 oktober uur Vosmeer-Oudemolen(Telleman) 14.30 Nw.Borgvliet3-Vosmeer2 13.30 NSV 5-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Bergen 6 10.00 Tweede kl.: Yerseke-ThoI.Boys 2-0. Derde kl.: WHS-Noad 2-2. Vierde kl.: Dosko-Stavenisse 3-1, SPS- ZPR 0-1, Krabbendijke-Smcrdiek 4-2. Zesde kl.: Vosmeer-Moerstraten 4-2. Dames: Smerdiek-Oostkapelle 2 6-1, Noad-Zeeland Sport 2 0-6. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Veere 2 1- 4. Tweede kl. res.: Noad 2-FSV 2 5-1, SPS 2-WHS 2 0-7. Derde kl. res.: Bevelanders 2-Smerdiek 25-1. Vierde kl. res.: Thol.Boys 4-Noad 4 1-1. Vijfde kl. res.: Nieuwdorp 3-Smerdiek 3 1-3, Apollo 3-SPS 3 4-0. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Steenbergcn 4 0-0, Vosmeer 3-Odio 5 2-2, BSC 8-Vo smeer 4 12-3. Zaalvoetbal: Welberg-Vosmeer 2-8, Vo smeer 2-Halderbergse Boys 2 4-16. Jeugd: Smerdiek C-Cluzona 3-3, VVC- Smerdiek D 3-1, Smerdiek El-Divo 3-3, FC Bergen-Smerdkek E2 11-0, Smer diek F1-Welberg 5-2, VVC-Smerdiek F2 9-0; Vosmeer C-VVC 4-0, Rood Wit- VosmeerD 12-8, Vosmeer El-Moerstra ten 6-3, Divo-Vosmeer E2 1-1, Vosmeer Fl-WHS F1 5-2, NVS-Vosmeer F2 0-1; Oostkapelle-Thol.Boys A 1-1, WVV- Thol.Boys B 8-0, Internos -Thol.Boys C 2-3, Thol.Boys Dl-BSC 8-1, Kruisland- Thol.Boys D2 1-5, Thol.Boys El-Moe 2-3, Welberg-Thol. Boys E2 2-4, Noad F1 -Thol.Boys F1 0-16, Thol.Boys F2- Divo 5-0; SPS D-Noad D 1-1, Welberg- SPS E 7-0, SPS F1-Kruisland 6-1, Le- pelstr.Boys-SPS F2 1-7, SPS F3-Dosko 1-10. WHS had wat goed te maken na de teleurstellende nederlaag tegen Pa- pendrecht, de ploeg waartegen Noad gelijk had gespeeld. Vanaf het beginsignaal werden de Sint- Philipslanders onder druk gezet. „Ik was blij dat we allemaal weer op scherp stonden", zei Johan v.d. Repe in zijn 302de wedstrijd voor WHS 1. „Helaas hebben we de kansen slecht benut. Tot mijn ver rassing kwam Noad zelfs twee keer op voorsprong door onoplet tendheid in de verdediging. We hadden inzet en voetbalden beter dan Noad, dat blij mag zijn met 1 punt, want ze hebben heel weinig laten zien. Ons gelijkspel was dan ook zeker verdiend." Overigens vindt Van de Repe dat de eisen van de achterban soms aan de hoge kant zijn. „De supporters verwach ten van onze spitsen elke week meerdere doelpunten, maar je moet niet teveel druk op ze leg gen", vindt de WHS-aanvoerder. Routinier Jaap van Oudenaarde liet weten dat Noad voor drie pun ten naar Sint-Annaland was geko men, maar het gelijkspel vond hij terecht. „Tot nu toe hadden we al- Richard de Jonge rechts) begint een aanvalsactie voor de tribune waarbij Noad-verdediger Cenny van Splunter hem op de hielen zit. tijd veel kansen nodig om te sco ren, maar in deze wedstrijd kregen we er twee en die zaten er allebei in, dus Noad was heel doel treffend. Bovendien komen we door blessures en zaterdag ook nog door familie-omstandigheden in steeds wisselende samenstellin gen uit." Van Oudenaarde had WHS sterker verwacht, gezien de eerdere competitiewedstrijden, be halve dan de voorlaatste tegen Pa- pendrecht. „Het feit dat ze met vier spitsen tegen ons uitkwamen, zette ons eerst wel onder druk. WHS speelde ook vrij hard met te veel overtredingen. Het 2-2 resul taat en de ranglijst maakt duide lijk, dat we elkaar niet veel ontlopen in deze competitie", al dus aanvoerder Van Oudenaarde. Met zes hoekschoppen voor rust en tien ema, tegenover nul voor Noad, was WHS heel veel op de Sint-Phi- lipslandse helft te vinden. Richard de Jonge en Hans v.d. Ouden kregen in de beginfase op links ruimte, maar ze schoten naast. Patrick Ketting stuitte twee keer op de keeper, waar bij Lozekoot nog geblesseerd raakte. In de 50ste minuut viel Jaap van Ou denaarde schreeuwend op het veld na een duel met Rien den Engels man, waarvoor scheidsrechter Wij nen een gele kaart gaf. Er was veel oponthoud voor blessures van Noad, waarmee trainer/verzorger Stoutjes dijk het heel druk had. Die onderbre kingen maakten de eerste helft rom melig. Bovendien leverden WHS'ers nogal commentaar op de scheids rechter, hoewel er in de eigen nieuwsbrief voor deze derby stond, dat het 'zeer onverstandig was om op welke manier dan ook een scheids rechter de schuld van bijvoorbeeld een slecht resultaat te geven. Als we iedereen moeten gaan aanvallen die fouten maakt, dan komen we tijd te kort en zullen we misschien allemaal bij onszelf moeten beginnen. Dus bezint eer ge begint.' Maar het leek niet bij die ene gele kaart voor Den Engelsman te blij ven. En toen Noad tegen de veldver- houding in een 0-1 voorsprong nam, was de thuisclub nog verder van huis. Na een overtreding van Den Engelsman kreeg Noad een vrije trap, die door de geheel vrijstaande Jaco de Jonge in de verste hoek werd gekopt. Tot dan toe waren de bezoe kers nauwelijks op de helft van WHS geweest, laat staan bij de keeper. WHS moest nu wel komen. Richard de Jonge stuitte af op de uitgelopen doelman Lozekoot en Leon de Witte schoot in handen van de keeper. Een vrije trap dan, maar met kunst en vliegwerk hield Noad het doel schoon. Arthur de Jonge kreeg nog geel voor spelbederf omdat hij bij een vrije trap met de bal wegliep. Tijdens dc rust werd er zowel bij WHS als bij de scheidsrechter tot kalmte gemaand om het aantal kaar ten te beperken en in de tweede helft viel er geen prent meer. Dc thuisclub was weer aan zet en Pa trick Ketting schoot over uit een af geslagen corner. Rien den Engels man, die zeer straf werd gedekt door Erwin Kot, was kansrijk, maar het leverde niet meer dan een hoek schop op. Arthur de Jonge wilde zijn gele kaart goedmaken. Nadat hij eerst net over had geschoten, verzilverde hij na een kwartier in tweede instantie een hoekschop van Rien den Engelsman. Het even wicht was hersteld: 1-1. Het spel golfde meer op en neer dan voor rust omdat Noad meer ging voetballen. Een vrije trap van Bram Filius werd door Jaap Verhoef goed gepakt. De bewaker van Den En gelsman, Erwin Kot, werd na een blessure afgelost door invaller Pa trick Kot. In de 23ste minuut sloeg Noad weer verrassend toe. Jaco de Jonge rukte op links op en zette voor, waarna Leo Zuidweg van achter zijn stand been met een hakje de Sint-Philips- landers opnieuw deed juichen: 1-2. WHS zette daarop een verse spits in: Hans Leune in plaats van Hans v.d. Ouden. Een vrije trap leverde de thuisclub weer een kans op, maar keeper Lozekoot keerde met dc hand de inzet van Den Engelsman. Aan de andere kant keerde Jaap Verhoef een vlammend schot van Erik Fonteijne. In de 34ste minuut scoorde WHS de gelijkmaker. Een strakke bal van Leon de Witte door het centrum, bracht Patrick Ketting in een prima positie en alleen voor de uitlopende keeper herstelde hij het evenwicht: 2-2. Beide ploegen namen geen genoe gen met dit gelijkspel, want ze gin gen door. Rien den Engelsman kreeg de grootste kans op rechts, maar hij schoot zelf in het zijnet, terwijl Ketting in het centrum in vrijstaande positie de bal voor het inleggen had. Den Engelsman kreeg een herkansing met een vrije trap, maar die schoot hij ver naast. Zo bleef het 2-2 en dat was voor WHS toch teleurstellend, al was dan twee keer een achterstand goedgemaakt. „Noad heeft altijd veerkracht", zei trainer Stoutjesdijk. „Overwicht van WHS zegt dan niks in zo'n wedstrijd, waarbij we allebei in de laatste fase alles of niets hebben ge speeld. Wij hebben in elk geval weer een punt in een uitwedstrijd. Met drie spitsen waren we ook voor een goede pot gekomen, maar voor zo'n derby zijn er vooraf altijd spanningen. De zenuwen spelen ze ker een rol en mede daarom zie je weinig goede combinaties en acties, al kunnen beide teams dat wel. De neutrale toeschouwer heeft dan ook alleen spanning en strijd gezien en minder voetbal. Door familie-om standigheden misten we Menno en Stefan Fonteijne, alsmede de ge blesseerde Leo Polderman en de zieke Iwan Geense. Zonder die vier hebben wc toch dit punt gehaald met schitterende treffers. WHS bleef drukken en heeft dit gelijkspel afgedwongen en de 2-2 was ook een verdiende uitslag", aldus Kees Stoutjesdijk. Zijn collega André Maas was min der tevreden. „Als je zoveel moge lijkheden hebt om te scoren en je ziet dat Noad drie keer binnen de zestien meter komt en twee keer doel treft, dan stelt dat teleur. Tot I - 1 hebben we goed gespeeld, maar daarna ging het te gehaast. En wan neer de scheidsrechter op appèl gaat fluiten, gaat dat ook irritatie opleve ren. Hij was te wisselvallig, maar in de rust is iedereen gekalmeerd. Noad was fysiek sterk en de kopbal voor rust zat er goed in, terwijl wij een aantal keren pech hadden. Na rust zijn we 1 op 1 gaan spelen en toen dc gelijkmaker viel, dacht ik: er zit meer in. Met een onbenullige klutsbal loop je dan weer achter de feiten aan. Met een noodscenario zijn we blijven strijden, niet hard of gemeen, maar om de winst. Dan moet je elkaar wat gunnen, zoals Rien den Engelsman in de slotfase, toen Patrick Ketting vrij stond, maar helaas; WHS heeft het aan zichzelf te wijten", vindt trainer André Maas. Opstellingen WHS: Jaap Verhoef, Rien den Engelsman, Vincent de Jonge, Richard de Jonge, Arthur de Jonge, Patrick Ketting, Jeroen Moerland, Hans v.d. Ouden (Hans Leune), Johan v.d. Repe, Corné van Tilbeurgh, Leon de Witte. Noad: Kees Lozekoot, Jaap van Oudenaarde, Erwin Kot (Patrick Kot), Cenny van Splunter, Jaco de Jonge, Johan Reijngoudt, Arjan Moerland (Corné de Frel), Rolant v.d. Velde, Bram Filius, Leo Zuid- weg, en Erik Fonteijne. DVO '60 De Alblas Sliedrecht Baronie WHS Zwaluwe Papendrecht SKNWK DFC Noad'67 WIK '57 Brouwershaven 5 0 4 1 4 1 3 0 2 2 2 1 2 1 2 1 1 3 1 3 1 1 0 0 1 15 0 13 20-7 24-9 23-6 14-24 12-11 13-12 9-9 11-17 6-10 6-14 12-19 6-18 Tweede klasse Tholense Boys blijft wachten op de eerste overwinning in een uitwed strijd. In Yerseke verloren de Thole- naren zaterdag met 2-0. Dit resultaat was een behoorlijke tegenvaller voor het team van trainer Leendert Geel hoed. Voor het eerst in deze competi tie domineerde Tholense Boys weer de wedstrijd, zoals de ploeg ook vaak in de derde klas een overwicht wist op te bouwen. Yerseke kwam er nauwe lijks aan te pas, maar sloeg uit de spelhervattingen genadeloos toe. Bin nen vijf minuten kwam de thuisploeg op voorsprong. Een hoekschop be landde via het hoofd van een Thoolse speler voor de voeten van een speler van Yerseke, die de bal eenvoudig plaatste achter doelman Jaap de Vos die als vervanger van de geschorste Alex Hogendoorn het doel verdedig de. Na deze vroege achterstand was het Tholense Boys dat aandrong op dc gelijkmaker. Dc ploeg was veel in balbezit en kreeg ook de mogelijkhe den om langszij te komen. Twee keer ging een kopbal van Francel Kouse maker over het doel. Ook Jan Grocne- wegen kon met zijn gevreesde vrije trappen niet toeslaan. Eén keer kon de doelman zijn inzet keren, terwijl zijn andere poging net naast ging. In de beginfase van de tweede helft kwam Tholense Boys verder in de problemen. Een tot op dat moment nog ongevaarlijk Yerseke scoorde uit een vrije trap een tweede doelpunt. De doelpuntenmaker van de thuis ploeg plaatste de bal rechtstreeks over de Thoolse muur in de uiterste hoek. Bij de 2-0 achterstand probeerde Tho lense Boys nog wel de aansluiting te maken, maar het spel werd te chao tisch. Halverwege de tweede helft bracht de trainer van Tholense Boys nog enkele verse krachten in het veld. Vincent van Westen van het rcscrvc- tcam verving Wim Schot, terwijl een moegestreden Aijan van Dijke werd vervangen door Ricky v.d. Velde, die herstellende is van zijn blessure. Tho lense Boys kon echter steeds minder voor dreiging zorgen. Een geconcen treerd spelend Yerseke bleef uit een gesloten defensie spelen en behaalde door 2 doelpunten uit spelhervattin gen de volle buit tegen een aantrekke lijk voetballend Tholense Boys. Seolto 6 4 2 0 14 18-8 Yerseke 6 3 3 0 12 14-7 Hr. Arendskerke 6 2 4 0 10 11-7 Heinkenszand 6 3 1 2 10 15-15 SSV '65 6 3 1 2 10 12-13 Kapelle 6 3 0 3 9 14-10 Bruse Boys 6 2 3 1 9 12-11 Kogelvangers 6 2 1 3 7 18-17 Tholense Boys 6 2 1 3 7 9-10 Terneuzense B. 6 1 1 4 4 11-14 Dauwendaele 6 0 3 3 3 5-14 Middelburg 6 1 0 5 3 10-23 De dames van Smerdiek blijven door een 6-1 overwinning op Oostkapelle 2 koplo per in hun klasse. Anne Hage uit St.-Anna- land blonk in deze wedstrijd uit. Zij scoor de zelf en stond aan de basis van verschillende doelpunten. Smerdiek leed in het begin van dc wedstrijd nog veel bal verlies, maar kwam ondanks deze teleur stellende start al snel op voorsprong. Een schot van Anne Hage werd eerst door de doelverdedigster gekeerd, waarna Ramona van Tiggele de terugspringende bal in het doel kon werken. Oostkapelle kwam ech ter terug in de wedstrijd en scoorde de ge lijkmaker. Smerdiek bleef zwak voetballen en had het aan doelverdedigster Connie Gulden te danken dat de bezoekers niet op voorsprong kwamen. Door een mooie solo van Anne Hage kon Aniek ten Voorden Smerdiek in deze moeilijke periode weer aan dc leiding brengen. Vlak voor rust kreeg Anne Hage nog een goede mogelijk heid, nadat zij de bal op een verdedigster veroverde, maar haar inzet ging net naast. Smerdiek besloot na rust met een extra da me op het middenveld te gaan spelen. Door deze omzetting gingen de dames be ter voetballen en liep Smerdiek uit naar een ruime overwinning. Een hard schot van Diana Hendrikse werd door de keep- ster gekeerd, maar Anne Hage kon de bal alsnog in het doel prikken. Verdedigster Chantal Bijl zorgde ervoor dat de spits van Oostkapelle ongevaarlijk bleef. Na een ge keerd schot van Josca Jansen, scoorde Ra mona van Tiggele uit de rebound 4-1. Na een mooie combinatie tussen Josca Jansen en Aniek ten Voorden bracht Anne Hage dc stand op 5-1Angela v.d. Klooster be paalde de eindstand op 6-1 Smerdiek Kloetinge 2 Patrijzen Meeuwen 2 Oostkapelle 2 Dauwendaele Vccrc ZSC '62 DFS SKNWK Bevelanders Nieuwland 6 0 5 0 5 0 5 0 3 0 2 1 2 1 2 0 2 0 2 0 1 0 0 0 0 18 52-1 41-12 32-13 20-13 14-15 13-22 13-28 17-24 10-18 7-30 8-18 14-47 In recreatiecentrum Haestinge wordt morgenavond (vrijdag) een megaparty georganiseert. De mu ziek wordt verzorgd door J&E's Party Time drive-in-show. De mini mum leeftijd bedraagt 15 jaar en dc zaal gaat om half negen open. Na een sterke start van de compe titie morst Smerdiek in de laatste duels kostbare punten. De ploeg die een week eerder op een gelijk spel bleef steken tegen Halsteren, verloor zaterdag in Krabbendijke de eerste wedstrijd in deze compe titie. Voor Ard Beurkcns was het een ontmoeting met zijn oud-club- genoten. Dc trainer van Smerdiek ziet de Bevelandse ploeg als een belangrijke concurrent voor de prijzen. Krabbendijke wordt nu getraind door Peter van Poortvliet uit St.-Annaland. Voor Smerdiek begon de wedstrijd bijzonder slecht. Krabbendijke nam al binnen een minuut de lei ding. Door een fout van Johnny Potappel kon de thuisploeg na zes minuten spelen bijna opnieuw scoren, maar dit keer kon doelman Corné van Haaften met een knap pe redding een grotere achterstand voorkomen. Enkele minuten later ging echter ook de doelman van Smerdiek in de fout, maar Krab bendijke kon niet profiteren. Met een schot in het zijnet kwam Smerdiek met de schrik vrij. Na de zwakke opening probeerde Smerdiek weer terug in de wed strijd te komen. Aanvaller Pierre Withagen had voor.zijn ploeg de gelijkmaker moeten scoren, maar Twee fouten van de verdediging maakten dat Vosmeer bij de rust in het duel tegen Moerstraten op een 0-2 achterstand stond. De thuisclub liet zich in de eerste helft aftroeven door de Brabanders die veel feller speelden. Na enkele minuten lever de hen dat al een doelkans op, maar de bal belandde op dc lat. De enige echte scoringsmogelijkheid voor Vosmeer kreeg Theo van Eekelen. Hij soleerde op het doel af en lepel de de bal over de uitgelopen keeper. Het leer viel echter bovenop de lat. Tien minuten voor de rust werkte dc verdediging de bal verkeerd weg, waarna een Moerstraatse aanvaller doelman Daan Lobbe/.oo kansloos liet. Vijf minuten later mocht ccn Brabander in het zestien-meterge- bied ongestoord inkoppen na een vrije trap en dat betekende 0-2. In de slotminuut zorgde Arno Dcurloo voor gevaar uit een vrije trap, maar de doelman kon de bal net over de lat tikken. Inmiddels was Rini Plompen in het veld gekomen voor de geblesseerde Corné Geers. De tweede helft tapte de thuisclub uit een ander vaatje. Er zat vechtlust in de ploeg en Moerstraten kreeg geen ruimte meer. Na tien minuten leek de aansluitingstreffer eraan te komen. De jeugdige Mark Timmer mans gaf een prima voorzet (hij zou dat in dc tweede helft nog diverse keren herhalen) en Theo van Eeke len kopte maar net voorlangs. Toen na een kwartier uit een aanval de 1- 2 alsnog viel, werkte dat bevrij dend. In een vol doelgebied tikte Donald van Dam de bal over de lijn, waarop de oranje-zwarten over el kaar heen vielen van vreugde. Na een half uur spelen boog Vosmeer dc achterstand binnen drie minuten om in een voorsprong. Eerst scoor de Michel van Leeuwen de gelijk maker, daarna soleerde John Vroeg- op vanaf de middenlijn naar het doel, omspeelde de keeper en schoot simpel 3-2 binnen. Vosmeer bleef aanvallen en Moerstraten kwam er niet meer aan te pas. Drie minuten na de derde treffer bepaal de Rini Plompen uit een rush langs dc zijkant de eindstand op 4-2. DSE 6 4 2 0 14 32-10 Nw. Borgvliet 6 4 1 1 13 18-9 SVC 6 4 1 1 13 18-10 Vosmeer 6 4 0 2 12 17-14 Rimboe 6 3 2 1 11 10-7 NVS 6 2 4 0 10 10-6 Val Aan 6 2 3 1 9 17-12 Oudcmolcn 6 2 1 3 7 16-17 Lepelstr. Boys 6 2 1 3 7 11-21 Moerstraten 6 2 1 3 7 9-19 Kruisland 6 1 2 3 5 14-18 Vivoo 6 1 2 3 5 14-22 Schijf 6 1 0 5 3 11-14 Welberg 6 0 0 6 0 7-25 Directeur A. Verwijs van de Regiobank uit Sint-Philipsland stak zaterdagmorgen de Cl- junioren van Noad in het nieuw. Ook de oude shirts met de toenmalige banknaam NMS nam hij al voor zijn rekening. Met zijn administratiekantoor Noord-Zeeland is Verwijs bo vendien shirtsponsor van het eerste elftal. „Noad is bijzonder tevreden met de medewerking van deze ondernemer die jaarlijks zo 'n vijfduizend gulden in onze vereniging stopt", zegt bestuurslid Rien Mol. Om de waardering te laten blijken, werd Verwijs in de bloemen gezet. De ploeg van leider Anthonie Verwijs (wegens werkzaamheden ontbrak de andere leider Mare Verwijs bij het maken van de foto) staat mo menteel in de middenmoot. De spelers zijn F. den Ouden, Buijs, P. Hagenaars, J. van Dijke, P. van Westen, M. Reijngoudt, R. den Engelsman, J. Baauw, A. den Braber, M. de Jager, J. van Splunter, D. Arkesteijn en R. Buijs. (Adver tentie LM.) de topschutter kon deze keer zijn faam niet waar maken. Alleen voor de keeper schoot hij de bal over. Doordat Smerdiek aanvallender moest gaan spelen, ontstond er een open wedstrijd, waarbij Krabben dijke met uitvallen voor veel drei ging zorgde. De voor Alex van der Reest ingevallen Souliman el Bou- azzaoui bracht na een half uur spe len Niels Hage in kansrijke posi tie, maar de spits schoot de bal te zacht in. Op slag van rust had Ha ge wel succes. Een voorzet van William de Bie schoot hij diago naal in het dak van het doel. In de tweede helft werd Smerdiek gevaarlijker. De broers Jordy en Niels Hage probeerden met af standsschoten tevergeefs de doel man te verschalken. Een tweede Smerdiekse treffer leek slechts nog een kwestie van tijd te zijn. Echter in de zestigste minuut gaf een toegewezen strafschop aan Krabbendijke een wending aan dc partij. Toen de bal tegen de elle boog van Remy Potappel stuiter de, gaf de scheidsrechter tot ver bijstering van Smerdiek de thuisploeg een strafschop. Doel man Van Haaften slaagde er net niet in om de inzet te stoppen, zo dat Krabbendijke met 2-1 de lei ding nam. Met een derde doelpunt in de tachtigste minuut, stelde Krabbendijke de zege zo goed als veilig. Na een verdedigingsfout werd door de thuisploeg het de finitieve vonnis geveld. In bles suretijd was het Jordy Hage, die met een mooi genomen vrije trap de eindstand op 4-2 bepaalde. Door deze nederlaag zijn dc kan sen op het veroveren van de eerste periodetitel voor Smerdiek be hoorlijk geslonken. Door een moment van onopletten- heid liep SPS in het thuisduel te gen het sterke ZPR een goed re sultaat mis. Vlak na rust scoorden de bezoekers uit Bergen op Zoom uit de eerste serieuze kans dc win nende treffer. Voor SPS was de ne derlaag zuur, want de sukkelende ploeg kon terugzien op een goed gespeelde wedstrijd, waarbij het team van trainer Mark de Weerd de gevaarlijkste ploeg was. Dc Thoolse vierdeklasser mist door blessures van Wim dc Groen, René van Vossen, Jan de Graaf en Sjaak Quist enkele belangrijke schakels in de ploeg. Door deze langdurige blessures moet de trai ner een beroep doen op het gerin ge aantal jeugdspelers waarover dc vereniging beschikt. Voor het duel besloot hij Johnny van Dijke samen met Esmir Kustura als aan vallers in te zetten, waardoor Jac co Jansen als wisselspeler op de bank plaats moest nemen. Achter het duo in de voorhoede zorgden vooral A.P. v.d. Belt en jeugdspe ler Johan Uijl voor de ondersteu ning van de aanval. Met leuk voet bal bleef SPS in de eerste helft probleemloos op de been tegen de hoger geklasseerde tegenstander. Het manco was echter opnieuw het maken van doelpunten. Na goed voorbereidend werk van Johnny van Dijke kreeg Johan Uijl een goede mogelijkheid om de score te openen. De middenvelder raakte de bal echter volledig ver keerd. Bij een volgende actie ging Johnny van Dijke uit op persoon lijk succes. In plaats van de bal breed te leggen op de vrijstaande medespelers probeerde hij tever geefs met een stiftbal de doelman te kloppen. ZPR bleef in de eerste helft ongevaarlijk. In de tweede helft sloegen de be zoekers uit Bergen op Zoom ech ter toe. SPS was even niet goed bij de les, waarvan ZPR direct profi teerde. Met een extra spits en vier middenvelders probeerde SPS de achterstand ongedaan te maken, maar de ploeg kwam niet tot sco ren. Doordat de thuisploeg steeds meer risico nam, was ZPR met uitvallen in het slotkwartier de ge vaarlijkste ploeg, maar de stand bleef 0-1 voor de Brabanders. Stavenisse kwam hevig gefrus treerd terug van de competitiewed strijd tegen Dosko. In Bergen op Zoom verloor de Thoolse vierde klasser met 3-1 in een zeer on vriendelijke wedstrijd. Na een vroege openingstreffer van spits Adrie Smits ging de thuisploeg meer op de man dan op de bal spe len. De scheidsrechter verloor de grip op de wedstrijd, doordat hij volgens trainer Rien Smits, niet kordaat optrad. Met zes gele kaar ten, verdeeld over de beide clubs, probeerde hij de partij nog enigs zins in goede banen te houden. „Hij had echter gezien de zware overtredingen zeker enkele keren een rode kaart kunnen geven", al dus de trainer van Stavenisse. „Als hij dan na afloop ook zelf tot die conclusie komt, is dat natuurlijk extra frustrerend. Door de overtre dingen van Dosko werden wij vol ledig uit ons spel gehaald. Wij heb ben totaal onnodig deze partij verloren", concludeert Rien Smits. Uit de eerste doelkans die Dosko kreeg, maakte de thuisploeg nog voor rust de gelijkmaker. Voor de tweede helft werd Cyrille Steen- dijk vervangen door Bennie de Ruiter. Stavenisse bleef meer in balbezit, maar evenals voor rust liet men de kansen onbenut. Met twee uitvallen was Dosko effectie ver. Gerrie Dorst miste een kwar tier voor tijd een toegewezen strafschop. Bij de 3-1 achterstand was Stave nisse gedwongen meer risico te nemen, waardoor Dosko in de slotfase nog twee goede kansen kreeg om de score verder op te voeren. Doelman Mare Hogen doorn bracht redding, terwijl de andere inzet over het doel van Sta venisse ging. FSV 6 5 0 1 15 35-9 ZPR '84 6 4 2 0 14 17-5 Smerdiek 6 4 1 1 13 16-9 Krabbendijke 5 3 2 0 11 14-5 Dosko 6 3 1 2 10 14-17 Chrislandia 6 2 3 1 9 15-15 Stavenisse 6 3 0 3 9 12-20 SPS 6 2 0 4 6 9-9 Halsteren 6 1 1 4 4 9-14 Waarde 6 1 1 4 4 8-18 Vrederust 6 1 1 4 4 9-25 Alliance 5 0 0 5 0 8-20 I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15