O co O Biljarters spelen het klokje rond „Het raken van de schijf is niet zo gemakkelijk als het lijkt" wij bereiken elke brievenbus Eerste bietenrace begint in haven Sint-Annaland Kapot licht spant kroon Goed resultaat voor Emergo OC LU Schietvereniging Prinses Juliana houdt open dag PZC reclameverspreiding Geen subsidie voor Anbo Tholen Koersballen Krijt op Tijd al veertig jaar aanwezig op het groene doek Jeugdwerk loopt 9000 gulden mis door begroting niet toe te lichten HANDELSWEG 22 "VRIJBURG" 4387 PC VLISSINGEN TEL. 0118-484229 FAX 0118-467154 Donderdag 14 oktober 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COIJRANT 13 Zeilwedstrijd voormalige bedrijfsschepen Gebrek bij 52 van 122 fietsen Calvijncollege Boven de 12 jaar Dinsdag 12 oktober t/m zaterdag 16 oktober is het bij Delscher een 'WINTERSE WEEK' Tijdens deze openhuis dagen kunt u genieten van al het nieuws wat de mode deze winter gaat brengen Voor iedere klant wacht er een 'WINTERSE' VERRASSING! Biljartvereniging Krijt op Tijd bestaat 40 jaar en dat werd vrijdag en zaterdag gevierd met een biljartmara thon. Maar liefst vierentwintig uur lang, van vrijdag avond zeven uur tot zaterdagavond zeven uur, biljarten de leden tegen een door hun zelf uitgenodigde tegenstan der in clubhuis café de Hoop in Oud-Vossemeer. Kwestie Hollenberg Driebanden Vrijstaand Blanco strafblad Olympiamatch Vosmeercup Nieuwe telefoonkabel Verkoping vrouwenver. De stichting jeugd en jon gerenwerk snijdt zichzelf in de vingers. Door geen toelichting op de begroting van 2000 te verstrekken aan de gemeente, lijkt ze 9000 gulden mis te lopen. In de commissie algemeen bestuur en welzijn kwam het verzoek om subsidie verhoging van de stichting aan de orde. Diamiddag Rozeboom Kleppe beste visser tevens mogelijkheden in het buitengebied) In het kader van de twintigste Ron de om Tiengemeten (een eilandje bij Willemstad) wordt dit jaar voor het eerst de Bietenrace georgani seerd. Voormalige (zeilende) be- drijtsvaartuigen zullen met een symbolische lading suikerbieten van Sint-Annaland naar Steenber gen. Zo'n twintig schepen, variërend in lengte van 15 tot 27 meter, hebben zich opgegeven voor de race. Het doel is om in drie dagen een aantal havens aan te doen die belangrijk zijn of wa ren vcx)r het transport van suikerbie ten. Op het hoogtepunt van de 'bie tencampagne' verzamelen de schepen zich zondag in de haven van Sint-An naland. Daar nemen de schepen maandagmorgen een symbolische la ding suikerbieten aan boord en zetten koers naar Goes. Daar worden weer bieten geladen en dinsdagmorgen gaat de vloot naar Zijpe waar weder om bieten aan boord genomen wor den. Woensdagmorgen zullen de schepen naar de Krammersluizen va ren om gezamenlijk geschut te wor den naar zoet water. Daarna stuurt men op Steenbergen aan waar de fi nish is. Onder het oog van de burge meester van Steenbergen en de direc teur van Suiker Unie (het bedrijf dat ook deze race mogelijk maakte) wor den de kisten met bicten dan gelost. Enkele deelnemers aan de Bietenrace vertrekken donderdag naar Willem stad om mee te doen aan de derde Nacht van het Haringvliet. Daarbij moeten de schepen zonder gebruik van motor de havens van Hellevoet- sluist en Stellendam aandoen waarna de finish in Middelharnis is. Zaterdag 23 oktober volgt dan de Tiengemeten- race die erop neer komt zo snel moge lijk hel eiland rond te varen. Van de 128 fietsen die donderdagochtend op het Calvijncollege in Tho- len gecontroleerd zijn door oud fietsenmaker G. Vis en vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland, hadden er 52 gebreken. Vooral aan de ach terlichten mankeerde het een en ander; bij 27 fietsen brandde het lampje niet. Bij controle door de politie zou dat de leerling op een boete van 30 gulden komen te staan. van 60 procent deugdelijke fietsen 'redelijk.' (Twee dagen eerder wer den 122 fietsen op het Scheldecolle- ge gecontroleerd. Daar noteerde VVN 43 fietsen met gebreken). Van de leerlingen uit klas 1, 2 en 3 die met de fiets naar school waren gekomen, bleken er 76 over een fiets te beschikken waar niets aan mankeerde (60 procent). Behalve het achterlicht liet ook de bel het vaak afweten. Zestien fietsen kregen hiervoor een onvoldoende. Bij de controle werd vooral gelet op de verlichting en de reflectoren in het wiel, op de banden en in de trap pers. Ook de remmen en de hand vatten werden bekeken. Alle gebre ken werden op een kaart genoteerd en aan de leerlingen uitgereikt. Spande het achterlicht de kroon, ook was in 15 gevallen iets mis met het voorlicht. Bij acht tweewielers ontbraken de achterreflectoren en bij vier de pedaalreflectoren. Bij ze ven fietsen zaten de handvatten los of waren ze kapot en bij vier fietsen werkten de remmen niet goed. Voorzitter H. de Wit van de Thoolse afdeling VVN noemt het resultaat Twee brigadiers van de Thoolse po litie waren aanwezig bij de controle. Zij vertelden de leerlingen onder meer welke boetes bij een controle op de weg uitgedeeld worden aan jongeren boven de 12 jaar wier fiets gebreken vertoont. Als het stuur los zit of als de remmen niet deugen, kost dat 50 gulden. Een ondeugde lijke trapperas 40 gulden. Voor het ontbreken van een rode achterrc- flector, witte zijreflectoren en gele reflectoren in de trappers staat een bekeuring van 40 gulden. Voor een kapotte bel, koplamp of achterlicht rekent het openbaar mi nisterie 30 gulden. De regio Tholen van de algemene bond van ouderen (Anbo) krijgt geen subsidie van 670 gulden van de ge meente Tholen. De meerderheid van de commissie algemeen bestuur en welzijn was tegen. Alleen de VVD, CDA en D66 wilden de ouderenbond tegemoet komen. Het bestuur van de Anbo verwacht een tekort in de ex ploitatie van volgend jaar en diende een verzoek om subsidie in. Het col lege is echter van mening dat bonds- werk niet geldelijk door de gemeente gesteund moet worden. De subsidie verordening voorziet daar niet in. Ook in 1991 werd een vergelijkbaar verzoek afgewezen. M. van Beek (CDA) was het ermee eens dat de ge meente geen bondswerk subsidieert, maar bedacht een formule om het te kort op te heffen door per lid 75 cent uit te keren. „Dan is het probleem op gelost." Wethouder Moerland vond dat toch een vorm van subsidiëring. Emergo had gemiddeld genomen een goed weekeinde. Het eerste team en de A- jeugd boekten winst, net als de D- en W- ploeg. Emergo 2 en C moesten de eer aan de tegenstander laten. Het vlaggenschip van Emergo kwam in de uitwedstrijd tegen Vios 3 uit Willem stad goed uit de startblokken en bereikte een 1-3 voorsprong. Toch faalden hierna de schoten van Emergo waardoor Vios de leiding over kon nemen met 6-4. In de tweede helft werd de achterstand voor Emergo vergroot tot 8-4. Toen kwam er echter een wending in de wedstrijd en Vios kwam er niet meer aan te pas. Emer go kwam langszij en stoomde vervolgens door naar een 11-13 overwinning. Gerrie Anthonisse scoorde viermaal voor Emer go, Jaco van Dis en Kristian van Heems kerk elk drie keer, Marian Bazen twee keer en Irene Farla pikte ook nog een puntje mee. Emergo 2 kwam er al vanaf het begin van de uitwedstrijd tegen KVK 3 niet aan te pas. De ploeg uit Kapelle liep uit naar een 3-0 ruststand. De tweede helft gaf hetzelf de spelbeeld te zien. De aanvallen van KVK waren gevaarlijker dan die van Emergo dat met een 7-1 nederlaag naar huis werd gestuurd. Arie Jansen redde de eer voor de Thoolse ploeg. De A-jeugd van Emergo speelde op eigen bodem een goede partij tegen Voltreffers A2. Voor rust werd er geconcentreerd ge korfbald en Emergo kwam op een 6-3 voorsprong. In de tweede helft liet Emer go de tegenstanders nog even terugkomen tot 8-6, maar pakte daarna de draad weer op en scoorde er lustig op los tot een eind stand van 13-8. Marchel de Frel scoorde drie keer, Nicole Dam, Jaco van Heems kerk, Ruben Steketee en Justine Weijen- berg zetten elk twee doelpunten en Lies- beth Dam en Rob Oudesluis maakten de dertien vol. In de thuiswedstrijd tegen Juliana C had Emergo C weinig in te brengen. Bij rust was de stand al 0-2 voor de ploeg uit Oud- Gastel. Deze voorsprong werd uitge bouwd tot 0-4, zodat Emergo puntloos bleef. Emergo D speelde een heel goede wed strijd tegen Voltreffers D3. De verdedi ging van Voltreffers werd voortdurend on der druk gezet, terwijl de verdediging aan Thoolse zijde niets weggaf. Dat resulteer de in een 2-0 overwinning door doelpun ten van Harmen van Heemskerk. De jongste spelers van Emergo - het W- tcam - startte voorzichtig in de thuiswed strijd tegen de onbekende tegenstander Zevenbergen W. De ploeg uit Sint-Maar tensdijk kwam wel op voorsprong door een eigen doelpunt van de tegenpartij, maar bleef afwachtend spelen. Toch wist Zevenbergen niet te scoren en Emergo won met 1-0. Ook de strafworpen gingen met 14-10 naar Emergo. Programma 16 oktober: Emergo A-Kor- batjo A3 12 u„ Oranje Wit D3-Emergo D. Uitslagen van de wedstrijd van: Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. van Mierlo 38 p; 2 mevr. C. Lindhout en mevr. D. van Dijkc 24 p; 4 mevr. C. Free 19 p; 5 mevr. M. v.d. Zande-Schoep 12 p; 6 mevr. L. van Poortvliet 10 p; 7 A. van Dijke 9 p; 8 W. Lindhout 8 p; 9 mevr. A. Bosters 6 p. Tholen-stad: 1 mevr. F. Schellinger met wisselende partner, en L. Soomers met M. v.d. Houten 22 p; 3 mevr. R. van Driel en A. Verkamman 20 p; 4 J. Bal en N. Moerkerken 17 p; 5 mevr. C. Wilsing en J. Geuze 16 p; 6 mevr. J. Moerkerken en mevr. R. Nagtegaal 15 p; 7 mevr. D. Pigmans en mevr. Y. Verkamman 14 p; 8 mevr. C. Praat en D. Schellinger 7 p. Meulvliet: 1 mevr. B. Schot en mevr. R. Vroegop 31 p; 2 mevr. J. Bos en J. Vroegop 25 p; 2 mevr. T. Goode en B. Melching 25 p; 4 mevr. D. Lindcnbcrg en mevr. G. Melching 17 p; 5 mevr. T. Soomers en W. Schot 16 p. Sint-Maartensdijk: 1 A. Leemrcijze en C. van Gorscl 38 p; 2 mevr. R. van Driel en mevr. S. Wolse 30 p; 2 mevr. T. Goode en A. van Splunter 30 p; 4 mevr. M. Bijl en J. v.d. Klooster 27 p; 5 mevr. W. Lutt 20 p; 6 mevr. C. van Mierlo en W. Bijl 19 p; 7 mevr. C. van Splunter en mevr. M. Dane 17 p; 8 mevr. G. Verwijs en mevr. L. v.d. Klooster 3 p. Lange Vorststraat 12, Goes Advertentie LM. A. van Daalen tijdens de biljartmarathon. Hij is met bijna dertig jaar het langst lid van Krijt op Tijd. Door middel van een loting was be- door voorzitter H. van Herpen. Hij paald wie wanneer moest biljarten. „Als je een beetje pech hebt, moet je van 4 tot 5 's nachts spelen", zegt M. van Hees die al 13 jaar in KOT speelt en daarnaast 11 jaar secreta ris van de vereniging is geweest. De vereniging heeft op dit moment 24 leden, en het kwam dus goed uit om een 24-uurs marathon te spelen. Van Hees: „Elk lid speelt een uur tegen een door hen uitgekozen tegenstan der". De eerste partij werd gespeeld speelde tegen zijn schoonzoon C. Poot uit Scherpenisse en won de partij. Tijdens de ander partijen was er ook publieke belangstelling, zelfs midden in de nacht. De geschiedenis van de vereniging gaat terug naar 5 oktober 1959. Door een aantal mensen, waaronder P. de Leeuw, F. Hommel en P. Etiënne werd een biljartvereniging opgericht. Deze mensen speelden na een week hard werken iedere vrijdag een partijtje biljart in het café. Uit de notulen van de eerste ledenvergadering is op te maken dat dhr. Hollenberg als voorzitter werd gekozen en dal dhr. Van der Zande penningmeester werd. Wie tot se cretaris werd gekozen, is er niet dui delijk uit op te maken. De contribu tie in het eerste jaar was niet veel. In het vergeelde en gescheurde papier is te lezen: „De contributie werd be paald op ƒ0,50 per maand, te vol doen aan den penningmeester op de le speelavond der maand". Uit de notulen van het jaar daarop, 1960, duikt de 'kwestie Hollenberg' op. Dhr. Hollenberg die voorzitter was, werkte buiten Oud-Vossemeer en kon daarom niet altijd aanwezig zijn. De leden vonden dat er een nieuw bestuur moest worden geko zen. Na twee keer stemmen trad in december 1960 het nieuwe bestuur aan, bestaande uit M. van der Zande als voorzitter, B. van Mierlo als penningmeester en als secretaris F. Hommel. Na 40 jaar gaat het goed met de ver eniging. „We hebben nooit een diep tepunt gekend", zegt H. van Herpen die nu zeven jaar de voorzittersha mer ip handen heeft. "Er is natuur lijk wel wat verloop in het ledenaan tal, maar we hebben nooit om leden verlegen gezeten, we hebben zelfs mensen moeten weigeren. Het is Geïnteresseerd volgt het publiek op de open dag van Prinses Juliana de verrichtingen van andere aanwezigen. Wie voor de keuze van een hobby staat, denkt misschien niet in eerste instantie aan sportschieten. Toch telt Tholen vier schietverenigingen (De Eendracht is na het afbranden van de accommodatie in Tholen bui ten beeld geraakt). Een daarvan, Prinses Juliana uit Scherpenisse, be sloot zaterdag een open dag te houden om het publiek kennis te laten maken met de schietsport. Al voor twee uur (het begin van de open dag) stonden er mensen voor de deur van de in april geopende accom modatie aan de Pluimpotweg in Sint- Maartensdijk. Het bleef geleidelijk aan lopen tot vijf uur. Binnen kon men op de schietbanen (tien en twaalf meter) eens zelf proberen hoe het schieten met een pistool, revolver, ge weer en karabijn in zijn werk gaat. Menigeen nam de gelegenheid te baat. Twee schuttersputten waren open gemaakt en er werd veel ge schoten met revolver en pistool. „Hel verschil tussen deze twee wapens is dat een revolver een ronddraaiende kamer heeft voor de kogels, terwijl een pistool een magazijn heeft dat in de kolf gaat", legt voorzitter A. Pot- appel uit. Gefascineerd kijken de be zoekers toe. Het heeft toch wel iets zo'n wapen. De revolver en pistool lijken zo uit een film te komen. En ondanks dat er 'slechts' met 6 mm munitie wordt geschoten, is de klap die het afvuren teweegbrengt, indruk wekkend. Niet voor niets meldt een sticker op de deur die toegang geeft tot de schietbanen dat gehoorbescher- ming nodig is. De aanwezigen heb ben dat niet allemaal, maar zeker de vaste gasten dragen ze op of in (dop jes) hun oren. De karabijn lijkt nog hel meest op een luchtbuks, maar er worden wel dege lijk kogeltjes mee afgevuurd. Het wa pen wordt onder begeleiding (zoals bij alle wapens op deze open dag) van Potappel of een ander bestuurslid uit geprobeerd. De karabijn blijkt in elk geval ook bij het laden fel te zijn. Het wapen gooit het lege huisje er met zo'n kracht uit, dat het telkens tegen het hoofd beland van een schutter in de put ernaast. De bestuursleden van Prinses Juliana letten er nauwkeurig op dat iedereen een geladen wapen netjes in de tunnels houdt om onge lukken te voorkomen. Al met al ma ken de revolver en het pistool het meeste lawaai. De korte loop geeft nauwelijks demping. Een deelnemer die met de revolver schiet, merkt dat het niet zo simpel ligt als het lijkt. De schijf hangt op tien meter afstand, maar ondanks het feit dat het zwarte vlak een doorsnee van zo'n twintig centimeter heeft, gaan niet alle scho ten erin. „Concentreren. Eerst zorgen dat je gericht bent en dan pas je vin ger aan de trekker zetten", legt een begeleider uit. Voor het pistool geldt eigenlijk het zelfde. De wapens zijn repeterend, dus telkens laden hoeft niet. Ook met de karabijn wordt geschoten. Eén deelnemer leunt daarbij met zijn elle boog op de betonnen rand. „Wij mo gen dat niet bij wedstrijden", zegt voorzitter Potappel. „Vrijstaand schieten, dat is nou net de kunst." In derdaad is het met de karabijn (die wel doorgeladen moet worden) niet gemakkelijk. Er wordt geschoten op een kaart met vijf rozen erop. Die zijn aanzienlijk kleiner dan bij de revolver en het pistool. Maar het kan nog klei ner. Aan de andere kant van de oefen ruimte wordt op een 12-meter lange baan geschoten met liggend geweer. Het wapen heeft een aanzienlijk gro ter formaat dan de karabijn cn heeft ook een optisch richtmiddel (zeg maar telescoop) terwijl er hij de kara bijn, revolver en pistool met het blote oog door de keep (vlakbij de kolf) en over de korrel (aan het eind van de loop) gericht moet worden. Secretaris L. Bijnagte is heel tevreden over het verloop van de open dag. „In totaal hebben er zo'n 25 personen op proef geschoten. Het waren duidelijk allemaal geïnteresseerden die ook graag eens met de verschillende wa pens wilden schieten. Het blijkt dan niet zo gemakkelijk te zijn als het eruit ziet, maar oefening baart kunst", zegt Bijnagte. Daarom oefenen de le den van Prinses Juliana ook elke za terdag van twee uur tot half vijf. De genen die alsnog een keer willen oefenen om te kijken of de schietsport iets voor hen is, kunnen contact opne men met Bijnagte (tel. 662181) om een afspraak te maken. In principe kan iedereen lid worden van de schietvereniging. „Eerst schiet een lid met een wapen van de vereniging. Dat is minimaal een jaar en een be paald aantal oefenuren. Daarna kan een lid een vergunning voor een eigen wapen aanvragen", vertelt voorzitter Polappel. „Daar beslissen wij niet over, maar de politie. Je moet dan ook een blanco strafblad hebben. Dat is overigens ook een eis om lid te wor den van de vereniging." De minimum leeftijd voor het hanteren van een vuurwapen is 16 jaar, en voor wapens die met luchtdruk werken, is dat 12 jaar. Prinses Juliana hield vrijdag een zo genaamde Olympiamatch voor eigen leden. In deze wedstrijdvorm moet er veel geschoten worden. Voor liggend geweer gaat het om zestig schoten en voor klein kaliber pistool en karabijn is dat 30 schoten. Voor elk schot zijn maximaal 10 punten te verdienen. Door deze grote hoeveelheid schoten, is men ook lang bezig. Voor iedere deelnemer is een uur gereserveerd. Daarmee is het een soort uitputtings slag. Uit de scores blijkt dan ook vaak dat de resultaten sterk wisselen naar mate de wedstrijd vordert. Er waren in totaal 24 deelnemers cn daarmee was de avond goed gevuld. De uilsla gen in de diverse categorieën zijn: KLEIN KALIBER GEWEER klasse A: 1 Abel Potappel 563 p; 2 Leen Bij nagte 559 p. Klasse B: 1 Victor Cras 557 p; 2 An ton Bijnagte 545 p; 3 Thijs Geuze 544 p; 4 Jan Rijstenbil 536 p; 5 Patrick Poot 498 p. Klasse C: 1 Maarten Joppe 507 p; 2 Paul Schotkamp 503 p. Klasse D: 1 Richard Poot 538 p; 2 Bram Lindhout 531 p; 3 Berry de Graaf 510 p; 4 Marco Mcnhccrc 504 p; 5 Hermien Bijnagte 484 p. Jeugd 1: 1 Jan van Oeveren 270 p. Jeugd 2: 1 Eduard van Oeveren 262 p; 2 Niels Lindhout 234 p. KARABUN klasse A: 1 Thijs Geuze 285 p. Klasse B: 1 Victor Cras 264 p. Klasse C: 1 Leen Bijnagte 274 p. Klasse D: 1 Berry de Graaf 261 p. PISTOOL klasse E: 1 Victor Cras 232 p; 2 Jan Poot 215 p. Klasse F: 1 Conny Cras 161 p. leuk voor de clubkas als je veel le den hebt, maar er moet ook nog ge speeld kunnen worden". Van Herpen legt uit dat de spelers een bepaald aantal partijen op een avond moeten spelen voor de onderlinge competi tie. "Als je teveel spelers op een avond hebt, ben je tot half de nacht bezig om al de partijen te spelen", aldus van Herpen. De vereniging heeft twee groepen die libre spelen, dal is het normale biljartspel met drie ballen, en sinds een maand ook een groep die driebanden biljart speelt. Bij dit spel moet de speelbal eerst drie zijden van het biljart heb ben geraakt voordat hij een andere bal mag raken. "Een heel erg moei lijk spel", zegt van Herpen, die het zelfbij libre houdt. De vereniging begon met een team dat op vrijdagavond speelde maar omdat er na verloop van tijd meer leden kwamen, is een B-team opge richt, dat nu op de maandagavond speelt. Bij de samenstelling van de teams is gekeken naar de gemiddel de score. Spelers met een laag ge middelde komen in het B-team en die een hoog gemiddelde hebben, mogen voor het A-team uitkomen. Beide teams spelen een onderlinge competitie en de winnaars van beide teams strijden tegen elkaar om de ti tel 'clubkampioen' binnen te halen. Krijt op Tijd is geen lid van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond. Van Herpen: „De bond heeft als na deel datje mee doet in een algemene competitie. Dan moet je verplicht in uniform spelen en daarnaast ben je ook vaak van huis. Voor de bond heb je een bepaalde kwaliteit nodig en die is er bij sommigen niet en bij an deren wel". Natuurlijk heeft lid zijn van de bond ook wel voordelen. Zo kom je met andere mensen in con tact die dezelfde hobby hebben. Ook als titelhouder van de Vosmeer- cup kan de vereniging terug kijken op een vruchtbare tijd. Vier jaar ach tereen wonnen zij deze competitie tussen de biljartclubs van Oud-Vos semeer. De laatste jaren wordt deze competitie niet meer gespeeld, om dat er geen belangstelling meer is onder de leden van de verschillende biljartverenigingen in het dorp. Zaterdag houdt KOT een receptie voor de leden en oud-leden in dorps huis de Vossenkuil van 15 tot 17.30 uur. Bij deze receptie zal ook wet houder Moerland aanwezig zijn. 's Avonds krijgen de leden eerst een boerenmaaltijd die gevolgd wordt door een feestavond. VERVOLG VAN PAGINA 2 Sint-Philipsland KPN Telecom rayon zuidwest-Ne derland uit Zwijndrecht wil in de Rijksweg en de Philipsdam een nieuwe telefoonkabel leggen ten be hoeve van de zogenaamde K-ring 7. De kabel komt in de berm, maar er zijn ook wegkruisingen bij betrok ken. Gedeputeerde staten hebben inmiddels ontheffing verleend. De Hervormde vrouwenvereniging houdt zaterdag de jaarlijkse verko ping. In het dorpshuis kunt u terecht voor veel creatieve artikelen, truien, tweedehands boeken en bloemstuk ken. Ook is er een koffiehoek waar onder ander koffie en thee te ver krijgen is. De verkoping is van tien tot vier uur in de Wimpel aan de Voor 2000 vraagt het bestuur 139.000 gulden, de gemeente ver strekte vorig jaar 110.900 gulden. Daarbovenop kreeg de stichting nog eens 18.000 extra voor de uitbrei ding van uren voor de jeugd- en jon gerenwerkster. Totaal 128.900 gul den. Nu vraagt de stichting 9000 gulden, maar ze lichtte het verzoek volgens het college - ondanks diver se verzoeken van de gemeente - niet toe. Omdat de toelichting ontbreekt, gaat het college uit van het subsidiebe drag van vorig jaar. „Het is haar ei gen schuld dat ze niet reageert op ons verzoek," zei wethouder I.C. Moerland „we hebhen nog steeds geen onderbouwing gehad. De stichting was ook laat met het indie nen van het verzoek." VVD-raadslid E. Frigge-Hogestee- ger noemde het 'ontzettend dom' van de stichting om de toelichting achterwege te laten. J. van den Don ker (D66) vroeg het college of zij kan verklaren waarom een reactie van de stichting is uitgebleven. Hij pleitte ervoor de gegevens alsnog boven water te krijgen. Van den Donker zei ook ervan overtuigd te zijn dat het Thoolse jeugd- en jonge renwerk een grotere inspanning van de gemeente zal vergen. M. Dijke (SGP) kondigde aan bij de begrotingsbehandeling tegen de sub sidie voor het jeugd- en jongeren werk te stemmen, maar steunde nu wel het voorstel van het college om geen extra middelen beschikbaar te stellen. RPF/GPV, CDA en PvdA volgden ook het college in deze zaak. A.P. Kornaat (PvdA) zei het te betreuren dat er geen extra gegevens van de stichting bekend zijn. Eendrachtstraat. De commissie ouderenbeleid houdt woensdag 27 oktober een ontspan ningsmiddag in de Rozeboom. Jan Kempeneers zal dia's laten zien van Sint-Philipsland en Anna Jacobapol- der. Het programma begint om half drie. Als u vervoer nodig heeft, kunt u bellen naar mevrouw Verwijs- Faasse tel. 5723455 of naar me vrouw Quist-van Dijke tel. 572390. P.C. Kleppe heeft zaterdag de vis wedstrijd gewonnen van De Ma kreel. Hij verzamelde 2795 punten. Tweede werd J.M. Geense met 1645 p; 3. P. Breeman 615 p; 4. A. van Oeveren 495 p; 5. J. Verwijs 425 p. en 6. J. v.d. Maas 385 p. Bij de jeugd won Jaco van Kolthoorn met 655 p., voor Pieter Verwijs met 50 p. Op 23 oktober wordt er weer gevist voor het kampioenschap, van half een tot half vier aan het Zijpe. Advertentie I.M. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 13