„Overal waar ik gebouwd heb, kan ik nog koffie komen drinken" Na optrekken stofwolken vernieuwd en fris kantoor met direct contact SGP wil tarieven voor zwembaden verhogen September '99 geeft het begrip nazomeren glans Geen schot in uitbreiding gemeentehuis Werkdruk bij milieuzaken Nieuwe bedrijven Goedhart gaat 20 mensen werven De zakenbank van Tholen Suurland uit Scherpenisse draagt bouwbedrijf over aan Jaap Knop ABN Amrobank Tholen na grondige verbouwing heropend Bildtstar 24 cent Donderdag 7 oktober 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ook welzijnsaccommodaties 10% duurder Tholen Oud-Vossemeer Sint-Maartensdijk Scherpenisse Sint-Philipsland Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! „Ben, de vader van mijn opa, is ermee begonnen, zo'n 135 tot 140 jaar geleden. Vervolgens kwam Jan, daarna Ben en tenslotte Jan. En toen was het over." De 66-jarige Jan Suurland geeft in een notedop de lange historie aan van het gelijknamige bouwbedrijf uit Scherpenisse, dat 1 ok tober is overgenomen door de 36-jarige Jaap Knop uit An na Jacobapolder. In de nieuwe bedrijfsnaam blijft de naam Suurland nog aanwezig: bouwbedrijf J.K. v.o.f./Suurland. Gerust hart Met attracties voor kinderen en volwassenen is zaterdag het vernieuwde kantoor van de ABN Amrobank aan de Kaay in Tholen heropend. Voor een ritje op twee kame len of een foto bij de Eftelingwand stond de jeugd in de rij. Ze waren er dol op. De ouderen verdrongen zich om de computerdemonstraties met internet, homenet en de online investor voor beleggingen. Warmste maand sinds begin van metingen Ondanks het feit dat de laatste tien dagen van september een meer herfstachtig verloop hadden, zal de herfst maand van 1999 de geschiedenis ingaan als uniek, aldus onze weerman J. Stouten uit Sint-Philipsland. Hij en weerman L. van Driel uit Sint-Maartensdijk maten ook voor Tholen erg hoge temperaturen. Met zeven dagen boven de 25 graden (1 is normaal) waarvan nog 1 tro pisch, en 21 warme dagen (normaal 8) kan de afgelopen maand gerust bijzonder genoemd worden. Het begrip na zomeren was zeker van toepassing. Oktober zet echter op een heel andere toon in met kou en regen. Stap terug Instabieler September De SGP wil de tarieven voor de gemeentelijke welzijnsaccommodaties en zwembaden verhogen met tien procent. Het college wil niet verder gaan dan 2,4 procent. M. Dijke maakte maandagavond in de commissie middelen namens de staatkundig gereformeerden bezwaar tegen het voorstel van b. en w. Dc SGP vindt dat het college hier het profijtbeginsel zou moeten toepas sen. Dijke wees erop dat de lijkbe- z.orgingsrcchten wel met 10 procent worden verhoogd. Door voor een geringe verhoging van 2,4 procent te kiezen, blijft het dekkingspercentage (de opbrengsten tegenover de kosten) laag. Dijke vindt het niet billijk dat het college een verschil maakt tussen de percen tages voor de lijkbezorgingsrechten en de welzij naccommodatics en stel de voor ook de tarieven voor de dorpshuizen en zwembaden met tien procent te verhogen. Wethouder R. Ravensteijn van finan ciën lichtte toe dat het college de ta rieven slechts 'minimaal' wilde ver hogen. Daarbij is rekening gehouden met hel inflatiepeil. Hij bevestigde dat het profijtbeginsel hier niet wordt toegepast. „De gemeente streeft er naar om ouderen en jongeren zoveel mogelijk te ontzien." Volgens Dijke gaat het bij de lijkbezorgingsrechten ook om ouderen en jongeren. „Ik snap het verschil niet." De andere fracties steunden het voorstel. M.A. van Beek (CDA) en J. van den Donker (D66) waardeerden het dat de tarieven voor dagkaarten en de kosten van de abonnementen voor jongeren en ouderen niet ver hoogd worden. Dijke stond alleen in zijn pleidooi. Ravensteijn: „Dit is de keus die wij maken, de rest van de commissie is het daarmee eens." Dijke: „Dat wist u niet van tevoren." De fractievoor zitter vroeg om een heroverweging, maar kreeg niemand mee. De uitbreiding van het gemeentehuis laat volgens het college van b. en w. van Tholen nog enkele jaren op zich wachten. Het college was ervan uitge gaan dat met de uitbreiding de ketels voor de centrale verwarming vervan gen zouden worden, maar wil dat nu voor de komende winterperiode al doen. Daarvoor is 100.000 gulden op genomen op de investeringslijst. De technische staat van de ketels laat volgens het college te wensen over. Er zijn bij drie firma's offertes gevraagd. M. Dijke (SGP) wilde weten of er bij het vervangen ook rekening gehou den wordt met de uitbreiding van het gemeentehuis. M.A. van Beek (CDA) had dat juist gelezen in de toelichting. Hij complimenteerde het college met de keuze voor de hoge rendementske tels, maar A.P. Komaat (PvdA) was juist heel kritisch over de keuze van dit type. Hij had liever gezien dat het college een vergelijking had gemaakt tussen een hoog rendementskctel (h.r.) en een verbeterd rendementske tels (v.r.) Volgens Kornaat zijn de h.r.-ketels duurder en behoeven ze extra voor zieningen. V.r-ketels gaan volgens hem langer mee. In de offertes had hij hierover niets teruggevonden. Sector- hoofd middelen EW. Keur wees erop dat de gemeente bij de aanschaf van h.r-ketels subsidie krijgt. Hij zegde toe later met een toelichting te zullen komen en in te gaan op het verschil tussen beide typen ketels. Alle fracties stemden overigens in met het voor stel. Met de vervanging is een bedrag gemoeid van 103.000 gulden. Goedhart in Sint-Maartensdijk is be zig met het aantrekken van 20 vaste medewerkers voor de productie. „We willen bij pieken minder afhankelijk zijn van inleenkrachten. Daarom heb ben we besloten om onze vaste capa citeit uit te breiden", zegt hoofd per soneelszaken M. Smits. Van de 145 vaste personeelsleden bij Goedhart werken er 85 in de productie. „Soms moesten we 40 mensen inlenen en dat vinden we een te groot aantal ten op zichte van onze vaste bemanning. Bo vendien is het niet meer zo gemakke lijk als vroeger om tijdelijke krachten in te lenen." Smits hoopt diverse vacatures te kunnen vervullen. „Op onze eerste advertentie zijn er al reac ties binnengekomen van mensen die vrijdag niet naar de open sollicitatie avond kunnen komen." Goedhart richt zich op zowel metaalbewerkers met ervaring als op schoolverlaters. „Voor mensen die het pendelen beu zijn, is dit een mooie kans om dichter bij huis een baan te vinden. En ons bedrijf kan daardoor beter de pieken opvangen", aldus Smits. De werkdruk binnen het gemeentelijk apparaat ligt vooral op de afdeling volkshuisvesting, milieu en bouwza ken. Het college van b. en w. heeft be sloten om voor de begroting van 2000 geen extra personeel aan'te nemen. In de commissie middelen vroegen J. van den Donker (D66) en M.A. van Beek (CDA) zich maandagavond af hoe het college tot dit besluit is geko men. Volgens Van den Donker was het besluit van b. en w. 'natte vinger werk. Van Beek wilde weten hoeveel ambtenaren erbij zouden moeten ko men om de dienst (uitvoering milieu- en bouwzaken) volledig te laten func tioneren. Volgens Van Beek is er na melijk een tekort aan uren bij de afde ling milieu. Wethouder R. Ravensteijn ontkende dat niet. Hij lichtte toe dat een groot aantal aanvragen binnen de wettelijke normen afgehandeld wordt. Die krij gen voorrang boven andere zaken. Het was ook een financiële keuze om niet verder uit te breiden, zo zei hij. .Hoofd middelen F.W. Keur bevestig de dat de werkdruk zich bij volks huisvesting, milieu en bouwzaken voordoet, maar dat eerst 'al het nieu we personeel' zich goed moet inwer ken voordat gedacht wordt aan het aantrekken van extra mensen. Van den Donker zou graag het hele apparaat willen doorlichten, zo zei hij, zodat het college in staat is het be sluit beter te beargumenteren. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St.-Philipsland in de maand september. Hoogglans, Garnalenstraat 4, gla zenwasserij, 1 personeelslid. Insitu Lining Services b.v., Simon Lindhoutstraat lg, gespecialiseerde werkzaamheden in de bouw, 1 per soneelslid. De Vrije Vogel, Louisestraat 8, de tailhandel in dieren en dierenbeno digdheden, geen werkzame perso nen. E.B. Welding, Touwslagersdreef 23, vervaardiging van optische en foto- technische artikelen, 1 personeels lid. Kruidvat, Kerkstraat 24-26, detail handel in drogisterij-artikelen, geen personeelsleden. Handelsonderneming D. van Win gerden, Martin Luther Kingstraat 10, markthandel in kleding, 2 perso neelsleden. J. Goossens, William Boothstraat 5, markthandel in speelgoed, 1 perso neelslid. Bouwservice en afbouwbedrijf C.J. Bazen, Molendijk 19, klusbedrijf, 1 personeelslid. Paulusse v.o.f., Gorishoeksedijk 25- 27, financiële holding, geen perso neelsleden. 't Knutselaertje, Beatrixlaan 12, kunstzinnige vorming van ama teurs, 1 personeelslid. De Harpoen fietsveer v.o.f., Goris hoeksedijk 35, passagiersvaart en veerdienst, 1 personeelslid. Dico, Langeweg 30, groothandel in bloemen en planten, 1 personeels lid. p ABN AMRO Of bank Tholen, tel. 602852 St. Maartensdijk, tel. 662150 Advertentie I.M. Advertentie LM. Dhr. Suurland (rechts) draagt - staande voor zijn laatst gerealiseerde woning in Scherpenisse - zijn bouwbedrijf over aan dhr Knop. uit Tholen, Van Vossen uit Scherpe nisse en Bos uit Sint-Annaland. „Ik had vrij veel werk aangeboden gekregen en dat gaat met vier men sen beter dan met één', zegt de nieu we eigenaar. De werkplaats achter de voormalige garage Bolier in de Lan geweg te Scherpenisse blijft Knop huren, want in Anna Jacobapolder heeft hij nauwelijks opslagruimte. „We willen het geleidelijk aan op bouwen, want van 1 naar 4 is al een hele stap. Suurland is een bekende klank op Tholen en het bedrijf staat goed aangeschreven, dus dat is een goede ruggesteun. En Suurland blijft de eerste tijd advies geven. Zijde lings is hij er nog bij betrokken." Mevr. Knop gaat de administratie doen. Ze brengt offertes uit en ver zorgt de boekhouding. Twee paar twee-onder-één-kap wo ningen in de nieuwbouwwijk achter Met vier dochters die allemaal ande re wegen kozen, had Jan Suurland geen opvolgers. „Ik was het nog niet moe, want ik deed mijn werk altijd met plezier, maar als je 66 bent, zitje al over de streep. En verjonging is op zijn tijd nodig. Daar kan een impuls van uitgaan voor een bedrijf", zegt Suurland. Knop, die onder de naam JK tim- mermerken 2,5 jaar een klusbedrijf heeft na vijftien jaar als bouwvakker gependeld te hebben, was vier maan den geleden in Scherpenisse aan een karwei bezig, toen hij hoorde dat Suurland overwoog om te stoppen. „Ik heb de stoute schoenen aange trokken en ben gaan praten, met als gevolg dat de overname per 1 okto ber rond is gekomen." Knop neemt de totale bedrijfsinventaris van Suur land over, inclusief de busjes, alsme de de drie personeelsleden: Verkerke de Langeweg vormden de laatste bouwwerken van Suurland. Hij bouwde er ook het eerste huis in die wijk, voor de toenmalige wethouder J. Versluys. „We zijn altijd een goed bedrijf geweest dat kwaliteit leverde en mooie resultaten boekte. Dat komt niet alleen door de baas, al was ik nogal kritisch, want de werkne mers moeten het doen. Ik vind het dan ook een groot pluspunt, dat het personeel meegaat naar de nieuwe eigenaar. Overal waar ik gebouwd heb, kan ik nog wel koffie komen drinken en dat geeft voldoening", zegt Suurland. De onderneming aan de Lage Markt was oorspronkelijk een timmerbe drijf. Halverwege dc vijftiger jaren kwam er ook metselwerk bij. Het bedrijf ontwikkelde zich sterk met twintig man personeel. Haestinge in Sint-Maartensdijk werd gebouwd, inclusief de uitbreiding. Ook het zwembad werd door Suurland ge maakt. En in Scherpenisse het Chi nees restaurant op de Spuidam. De twee oorspronkelijke opdrachtge vers trokken zich terug, waarna Suurland het pand lang verhuurde totdat het restaurant op een gegeven moment verkocht werd. Het accent lag echter de laatste achttien jaar op de woningbouw, onderhoud en ver nieuwbouw. Veel twee-onder-één- kap woningen in Scherpenisse, Sint- Maartensdijk, Sint-Annaland en Poortvliet. Het klantenwerk dat vroeger de basis was, is nu sterk te ruggelopen. Er werd vooral op het eiland gebouwd, maar Suurland heeft in Bergen op Zoom en Kruin- ingen ook een paar huizen gezet. „Met relatief weinig mensen kun je toch een behoorlijke omzet draaien, omdat veel onderdelen van de bouw geprefabriceerd zijn. Maar de schaarste aan bouwgrond op Tholen belemmert de aannemers wel", zegt Suurland. In de zomer van 2000 kan hij op de motor de bouwwerken van zijn op volger langs gaan. Suurland mag graag motorrijden op zijn BMW en zijn twee dochters delen die hobby met hun vader. „Als je een eigen be drijf hebt, heb je weinig vrije tijd. Dan is het werken en nog eens wer ken. Maar nu heb ik de tijd om mijn huis te schilderen en andere karwei tjes op te knappen. Aan mijn opvol ger, die jong bloed heeft en idealis me, kan ik met een gerust hart het bouwbedrijf overlaten", aldus Jan Suurland. Veel kinderen maakten tijdens de open dag van de ABN Amrobank in Tholen gebruik van de gelegenheid om eens op een echte kameel te rijden. Het personeel haalde na het ge- Verder heeft er een ontglazing reedkomen van de verbouwing op gelucht adem, want het was een halfjaartje afzien, vertelt directie- assistente mevr. E.A.M. Boude- wijn-Slaats. „Onder barre omstan digheden hebben de medewerkers hun taken uitgevoerd, want de bank bleef gewoon open. Beneden heeft men daar het ergste onder geleden, want regelmatig waren er grote stofwolken te zien." Dat leed is nu echter geleden. „Alles heeft een moderne en frisse uitstraling ge kregen. Naast de bouwkundige aanpassingen boven en beneden, is ook al het meubilair vernieuwd plaatsgevonden. Er zitten geen dik ke glasruiten meer tussen perso neelsleden en klanten. Aan de open balies is er direct contact en dat is prettiger. Alles heeft ertoe bijge dragen, dat het kantoor gezelliger geworden is, meer van deze tijd." Lilian Boudewijn zag zaterdag heel wat mensen langskomen. „Er was goede belangstelling en de be zoekers waren erg enthousiast. Een mooi, nieuw jasje slaat altijd aan." Directeur A.C. Quist is naar boven verhuisd, waar de afdeling zakelij ke klanten is geconcentreerd. Be neden is alles gericht op de parti culieren met o.a. de open kasbalie. Naast de directiekamer telt de bank nu drie spreekkamers en dat is een flinke vooruitgang, want voorheen was er maar één. Ook de nieuwe telefooncentrale werkt mee aan de doelmatiger werkwijze, legt mevr. Boudewijn uit. „We hebben nu doorkiesnummers, zodat de klan ten rechtstreeks een medewerkster kunnen bellen. Daarmee wordt het centrale toestel ontlast en boven dien hoeft de klant niet twee keer doorverbonden te worden om bij de juiste persoon te zijn. Wij willen de nadruk op persoonlijk contact leggen, minder bewerkelijk en cliëntvriendelijker, zodat we meer tijd hebben voor persoonlijke advi sering. Bij hypotheken en andere leningen wordt dat op prijs gesteld. En de klanten hoeven niet naar ons kantoor te komen. We komen ook bij ze thuis." De automatisering maakt dat ook mogelijk. Zaterdag werd dat tij dens de open dag ook duidelijk ge maakt. Zowel informatie, transac ties als beleggingsportefeuille- overzichten zijn mogelijk. Maar de jeugd hield zich liever bezig met de grabbelton, kleurplaten, ballon nen en sleutelhangers. De opnamen die bij de Efteling-fotowand zijn gemaakt, kunnen tijdens de spaar- week van 18 tot en met 22 oktober gratis afgehaald worden bij de bank. De vernieuwing van het kantoor Tholen leidt er niet toe dat het kan toor Sint-Maartensdijk op de tocht komt te staan, verzekert mevr. Boudewijn. Ook al zijn de zakelij ke klanten van het hele eiland op het kantoor Tholen geconcentreerd en neemt het aantal baliehandelin gen af door de aanwezigheid van een geldautomaat, de ABN Amro bank blijft ondanks de schaalver groting bij banken- en postkanto ren, ook in Sint-Maartensdijk volop aanwezig. De herfstmaand was bijzonder warm. De gemiddelde temperatuur lag met 18 graden ver boven het ge middelde van 15,3. In tegenstelling tot vorig jaar, toen er in september extreem veel regen viel (225 mm) viel dat deze keer juist minder uit: 51,8 mm tegen 66 mm gemiddeld. De zon heeft het goed gedaan met 174 uren. Normaal voor september is 148 uren. Volgens de klimatologi sche gegevens van het KNMI is sep tember 1999 de warmste sinds het begin van de metingen in 1706. Met het begin van september deed de metcreologische herfst zijn intre de. De eerste dag was zwaar be wolkt, maar later prikte de zon er af en toe doorheen. Het weer ging ver anderen. Een groot hogedrukgebied van de Azoren tot boven Rusland bracht de wind naar het oosten en er werd warmere lucht aangevoerd met temperaturen van rond de 25 graden of soms zelfs meer. Dat zijn zomer se waarden. De nazomer die eind augustus inzette, werd in september gewoon doorgezet met fraai, zonnig weer. Het weekeinde van 4 en 5 sep tember werd warm. Zondag schampte de temperatuur net tegen de 30 graden aan (29,9). De zon was volop aanwezig. De dagen ema ver liepen droog en overwegend zonnig met zomerse waarden. Donderdag de 9e begon zonnig, maar na de middag raakte het bewolkt doordat een koufront, behorende bij een de pressie bij IJsland onze omgeving passeerde. Het bleef droog en de temperatuur had er weinig onder te lijden. Ook vrijdag de tiende was het nog lange tijd bewolkt. Pas tegen de avond werd het zonnig. Dat bete kende echter niet het einde van de mooie nazomer. Een nieuw hoge drukgebied veroverde West-Europa. De wind ging om naar oostelijke richtingen en voerde drogere lucht aan. De temerpatuur bleef op zo mers niveau. De eerste tien dagen van september brachten ons overwe gend prachtig, zonnig weer met temperaturen ver boven normaal. Het bleef ook droog. De vooruitzichten voor de komende tien dagen waren goed. Het week einde van 11 en 12 september toon de wederom fraai zomerweer met op zaterdag zelfs een tropische dag (30 graden). En dat op 11 september. Wat de natuur er deze keer uit heeft weten te persen, is uniek. Zondag was het eerst zonnig, maar later in de middag kwam er meer bewolking en met een westenwind werd er minder warme lucht aangevoerd die geen hogere temperatuur toeliet dan 24 graden, 's Avonds werd de be wolking steeds dikker en vielen er na lange tijd weer enkele buien. De nieuwe week begon al met meer be wolking dan we gewend waren. De oorzaak was een hogere activiteit van een depressie op de oceaan die een aanval deed op de hoge druk bo ven West-Europa. Dat hogedrukge bied waaraan we het mooie weer te danken hadden, liet zich overigens niet zo gemakkelijk verdringen. Het gevecht tussen de koelere oce- aanlucht en de warmere landlucht speelde zich enkele dag boven onze omgeving af. Dat leverde aanzien lijk minder zon op en grote tempera tuurverschillen tussen het westen en het oosten van het land. De wind draaide naar west tot noordwest en was soms vrij krachtig. Dinsdag 14 september liet de zon zich de hele dag niet zien, iets wat al lang niet meer was gebeurd. De temperatuur deed een flinke stap terug naar 19 graden (een normaal niveau voor de ze tijd van het jaar). De hoogglans van de mooie nazomer was er duide lijk af en een terugkeer zat er voor lopig niet in. We gingen wat weer betreft over op een wisselvallig avontuur. Woensdag de 15e was op nieuw een dag met weinig of geen zon. Later op de dag trok een regen- gebied - afkomstig uit Frankrijk - over ons land. Dat leverde ruim 6,2 mm neerlsag op. Donderdag was het eerst licht bewolkt, maar later brak de zon door en met ruim 21 graden werd het nog een mooie dag. Ook vrijdag de 17e gaf 's morgens be wolking die later brak en het kwik bleef op 21 graden steken. Het weekeinde zag er goed uit. Met een matige tot vrij krachtige zuidoosten wind, werd tamelijk warme lucht onze kant uit gestuwd. Zondag had nog ruim 23 graden in petto. Tegen de avond werd de bewolking steeds dikker en er viel een enkele druppel regen. Naar het zich liet aanzien, was dat wel het laatste mooie week einde van het jaar. De hoge druk verdween en vanaf de oceaan kwa men depressies met slechter weer onze kant op. Voor het eerst sinds 18 augustus kwam de luchtdruk weer onder de 1000 HPa, een hoge waar de voor half september. Met de nieuwe week in het vooruit zicht, stond er een instabielere pe riode voor de deur. Niet direct wat temperatuur betreft, want die bleef opmerkelijk hoog, maar wel de re genbuien. Maandag de 20e viel er 's ochtends eerst regen. Tegen de mid dag klaarde het op en zagen we af en toe een glimp van de zon. De wind waaide uit het zuiden en was matig tot vrij krachtig. Dinsdag 21 begon de dag met zon. Na de middag kre gen we te maken met enkele buien, vergezeld van onweer. De komende dagen wisselde het weerbeeld van dagdeel tot dagdeel. Soms wat zon, dan weer enkele buien. Donderdag 23 en vrijdag 24 september waren mooie, zonnige dagen waarin het kwik nog tot 22 a 23 graden kon stij gen. Vrijdagavond trok een actief buiengebied met onweer over onze streek en dat leverde 10 mm regen op. Zaterdag was er weer afwisse lend bewolking en zon. Ook nu vie len er 's avonds enkele flinke buien met onweer (ruim 8 mm neerslag). Zondag was een fraaie dag met veel zon en een temperatuur van 18 gra den. Staande voor de laatste dagen van de maand, gingen we echt de herfst in. De oceaandepressies volg den elkaar in snel tempo op. Het was nu echt gedaan met de hoge tempe raturen en het kwik bleef op de meer normale waarden van 17 18 gra den steken. Van tijd tot tijd kregen we te maken met buien of perioden met regen en veel wind. De koelere oceaanlucht kreeg nu definitief greep op onze streken. Vanaf maan dag 27 tot en met donderdag 30 sep tember viel er elke dag regen. SL-Philipsland St-Maartensdijk Temperatuur Gemiddelde temperatuur 18 18,2 Gemiddelde maximum temperatuur 22,4 22 Gemiddelde minimum temperatuur 14,5 15,1 Hoogste maximum temperatuur 30(11) 29,2(11) Laagste maximum temperatuur 16,6(27) 16,8 (27) Hoogste minimum temperatuur 18,1(12) 18,2(12) Laagste minimum temperatuur 11.7(18) 12,6 Tropische dagen (meer dan 30° C) 1(11) - Zomerse dagen (meer dan 25° C) 7 4 Warme dagen (meer dan 20° C) 21 21 Aantal uren warmer dan 18° C 293 328 Aantal uren zonneschijn 174 207 Warmte-etmalen 15 15 Warmtegetal van Hellmann 24 26 Neerslag Aantal dagen met neerslag 16 15 Aantal dagen met neerslag 10 mm 1 1 Hoogste etmaalsom 10,4 (25) 15.4(25) Totaalsom 51,8 mm 47,3 mm Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1010 1010 Hoogste luchtdruk 1028(10) 1028(10) Laagste luchtdruk 992 (20) 991 (30) Laagste luchtvochtigheid 38(5) 38(5) Dagen met onweer 5 3 Aantal dagen met weerlicht - - Aantal dagen met mist 2(2,15) - Gemiddelde windsnelheid 3,8 m/sec 3,4 m/sec Hoogste windsnelheid 16,5(21) 15,6(24,27) De getallen tussen haakjes zijn de data. Voor het aardappelras Bildtstar wordt de hoogste prijs betaald op de veiling Sint-Annaland: 24 cent per kilo. Vorige week haalde de Eigen heimer nog een cent meer. Overi gens loopt het aardappelseizoen op de veiling af. De Doré's zijn op. Al ten een restant Gloria's passeerde nog de klok. De aanvoeren blijven beperkt tot rond de zeventig ton. Dinsdag 5 oktober: Bintje 14, Bildtstar 24, drielingen 10, kriel 40-41aanvoer 70 ton. Donderdag 30 september: Gloria 11, Eigenheimer 25, Bintje 13-15, Bildtstar 23-24, bonken 20-30, drielingen 13, kriel 43, aanvoer 79 .ton.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 7