ft Ét NIEUW Remmers Ten Ankerweg weggehaald Gratis Plaatselijk nieuws Laban Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 oktober 1999 Overeenkomst Slachtveld Brandstichting Ter Tolne VERF NODIG? Koffieochtend N.P.B Halloweenactie winkeliers Veertig jaar KOT Verkoping Speurtocht Vossentuin Ziekenhuis op school V - Burgers weer de sterkste Cadeaus voor polikliniek Vergunning 't Toaverkot Infrastructuur Casembrootschool AUTOSCHADE Ons Zeeland Stavpnisse Elenahof op reis Wegen naar de toekomst Bazen biljart goed Druk bij viswedstrijd Schuur Koningsweg Verkoop Unicef-artikelen X Malse biefstuk 250 gr. 7,- Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER CVAB bij plattelandsvrouwen Zorgcentrum dit jaar aanbesteed L. Bijl kampioen Vrachtwagen tegen auto Kop-staartbotsing Prins Maurits verkoopt koek voor adoptie Bijbelgesprekskring Van Gelder doet reconstructie Ten Ankerweg DAG EN NACHT Tholen Projectontwikkelaar Kondor Wes- scls en de gemeente zijn het eens geworden over de bouw van twee supermarkten en een aantal wonin gen aan het Slachtveld. Al jaren wordt over dit plan gesproken. Er is een ontwerp-exploitatie-overeen- komst opgesteld waarin waarborgen zijn opgenomen voor een goede en stelselmatige ontwikkeling van de bebouwing, alsmede voor de finan ciële consequenties daarvan voor de- gemeente. Het concept wordt maan dagavond besproken in de commis sie gemeentelijke ontwikkeling. Een kleine brand bij openbare ba sisschool Ter Tolne aan de Zoekweg heeft zondag gezorgd voor lichte schade aan het kozijn. De brand werd rond twee uur 's middags ont dekt door een vrouw die aan het paardrijden was. De brand was ge sticht door een baal hooi tegen de gevel te leggen en die in brand te steken. Het hooi was eerder gesto len uit de schuur die tegenover de school staat. De vrouw wist met be hulp van een riek en een emmer wa ter het vuur te doven. De vrijwillige brandweer hielp nog met het oprui men van de rommel. Onze mengmachine maakt uw wens kleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Zjs Schilderspeciaalzaak Eendrachtsiveg 13 11 HUI Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De vrijzinnige geloofsgemeenschap N.P.B houdt donderdag 12 oktober een koffieochtend met als thema 'Onze leefstijl in relatie tot kerk en geloof'. De ochtend wordt geleid door ds. D. Peters en begint om tien uur. Met verlichte pompoenen, lantaarns en heksen hebben achttien winke liers hun winkels omgetoverd in de halloweensfeer (hailoween is een herfstfeest van Schotse oorsprong). Zaterdag zal het winkelend publiek worden opgeschrikt door een heks 'die de straten onveilig komt maken. Voor de kinderen is er een kleur- wedstrijd. De ondernemersvereniging heeft van 11 tot en met 16 oktober een speciale actieweek. Bij de deelne mende winkeliers krijgen klanten bij besteding van tien gulden een kraslot waarmee geldprijzen te win nen zijn. Het klapstuk van de feest- week is het 'moonlight shoppen' op zaterdag 16 oktober van 7 tot 10 uur. Op die avond worden de win kels sfeervol verlicht en op straat is er live muziek. De kassabon van de ze avond geeft kans op waardebon nen (voor in totaal 1000 gulden). Biljartvereniging Krijt op Tijd be staat veertig jaar. Dat wordt komend weekeinde gevierd met een biljart marathon en de zaterdag daarop met een receptie, en een feestavond voor de leden. Morgenavond (vrijdag) om zeven uur opent KOT-voorzitter H.A. van Herpen in clublokaal café De Hoop de marathon. Tot zaterdagavond ze ven uur zal ieder uur één van de le den een partij biljarten tegen een door hem uitgenodigde tegenstan der. De oudste biljarvereniging van het dorp telt momenteel 24 leden. De vrouwenvereniging Liefde vindt Werk houdt woensdag de jaarlijkse verkoping. Iedereen is tussen half drie en zeven uur welkom in het verenigingsgebouw aan de Ring. Speeltuin De Vossentuin sluit zater dag 23 oktober het seizoen af met een speurtocht. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen zich er tot 15 okto ber voor aanmelden (formulieren liggen in de winkels en in de speel tuin. Na de speurtocht kunnen de kinderen pannenkoeken eten. In het lokaal van groep 1 en 2 van de Sint-Anthoniusschool leek het vrijdag wel een ziekenhuis. In het kader van een project was er een gipsmeester op bezoek. Voordat er werd gepraat over het ziekenhuis, kregen alle kinderen een muts, een paar slofjes en natuurlijk een mond kapje. Op deze manier werden alle kinderen verpleegsters. Daarna kwam het leukste van de hele mid dag. Eén meisje werd proefkonijn en rond haar arm werd door de gips meester eerst een kousje en watten gedaan en daarna het gips, wat al snel hard werd. Ook de andere kin deren die wilden en durfden, kregen gips rond hun arm. Natuurlijk moest het gips er ook weer af en daarvoor had de dokter een speciale vcrbandschaar meegenomen. Aan het eind van de middag kregen alle kinderen nog wat spulletjes mee naar huis. In de eerste bekerronde van biljart vereniging de Treffers speelde Kees Burgers weer de kortste partij in 19 beurten en behaalde hij ook het hoogste gemiddelde van 3,05. J. Etienne nam een serie van 15 ca ramboles voor zijn rekening. Uit slag: P. de Leeuw-C. Burgers 5-10; K. Hommcl-N. Rooijakkers 10- 9,62; J. Hommel-D. den Hollander 10-7,71; B. den Hollander-P. Vis 5,64-10; J. van Daalen-J. Etienne 8,91-10; L. van Wezcl-H. Hommel 7,5-10. Kinderen van de openbare basis school Die Heenetrecht en de stich ting Vrienden van ziekenhuis Lie- vensberg zullen maandag in de polikliniek van het ziekenhuis drie cadeaus aanbieden. De school heeft met een sponsorloop op 2 juli een bedrag van 2320 gulden opgehaald, waarvan een kunststof blokhut, drie super-instcckmozaïek-borden en een multifunctionele dobbelsteen zijn gekocht. De blokhut zal maan dagmiddag in de kinderpolikliniek door enkele leerlingen van de school 'officieel' in gebruik worden genomen. Sint'Annaland Nu A. Goedegebuure zijn diploma sociale hygiëne heeft behaald, heb ben b. en w. aan cafetaria 't Toaver kot vergunning verleend om licht alcoholische dranken te verkopen. Mevr. T.M. Goedegebuure heeft haar bezwaarschrift bij de provincie daarop ingetrokken. Ze had in Mid delburg verhaal gezocht naar aanlei ding van een besluit van b. en w.. Het college had vorig jaar gewei gerd de cafetaria in de Voorstraat een vergunning te geven op grond van de Drank- en Horecawet. Het beroepschrift liep al vanaf augustus vorig jaar bij de provincie. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Leerlingen van de groepen 7 en 8 van de De Casembrootschool kre gen woensdag voorlichting over het moderne begrip infrastructuur, waarmee wegen, spoorlijnen, e.d. aangeduid worden. H. Nouwen van A. Hak Nederland b.v. uit Tricht vertelde over de infrastructuur in het algemeen en legde uit, wat je kunt worden in deze branche en welke opleiding je daarvoor nodig hebt. Daarna mochten de leerlingen meten en uitzetten op het school plein en na het zien van de video 'Weg van het water' werden een aantal vragen beantwoord. De zoge naamde 'Go infra'-campagne is be doeld om jongeren kennis te laten maken met de grond-, water- en we genbouw om de instroom in die sec tor te verhogen. Voor grote projec ten als de Westerscheldetunnel, de Betuwelijn, de hsl, de uitbreiding van Schiphol en verbreding van snelwegen zijn namelijk veel vak mensen nodig. Maandag 11 oktober haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Verkoping Tryfosa Vrouwenvereniging Tryfosa houdt woensdag een verkoping in het Trefpunt aan de Ring. Er zijn vele artikelen te krijgen zoals handwerk jes, kaarten, pannenkoeken, bloe men en kamerplanten. Op de zolder zijn er spelletjes voor de kinderen en ook is er gelegenheid om koffie of thee te drinken. De verkoping be gint om twee uur. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTS VERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen kregen on langs op een bijeenkomst iets meer te horen over hun eigen provincie, Zeeland. Mevr. Reijnhoudt-Kaland vertelde aan de hand van de provin ciale uitgave 'Wat je gewoon moet weten over Zeeland' dat de geschie denis van de provincie zo'n 150.000 jaar geleden is begonnen. Mevr. Reijnhoudt vertelde veel over de schorren, slikken en de folklore van boerinnen met hun klederdracht. Ook merkte ze op dat in veel Zeeuwse dorpen de kerk in het mid den slaat. Zeeland telt momenteel zo'n 370.500 waarvan er ruim 23.500 in de gemeente Tholen wo nen. De inleidster liet ook dia's zien en het bekende liedje 'Een bolus bie de koffie' werd nog gezongen. Voorzitster mevr. Breure bedankte mevr. Reijnhoudt met een attentie voor haar inspanningen. De bewoners, vrijwilligers en dins dagmiddag-bezoekers van zorgcen trum Elenahof zijn vorige week dinsdag een middag op stap ge weest. Na eerst in de recreatiezaal koffie te hebben gedronken, ging de reis van start. Via een fraaie route naar Goes en vervolgens naar Neel- tje Jans, met een korte stop bij de stormvloedkering. Daarna ging het gezelschap door naar Bruinisse, waar in restaurant de Grevelingen gedineerd werd. Rond negen uur ar riveerde men weer in de Poststraat, terugkijkend op een leuke dag. Leerlingen van openbare basis school De Rieburch kregen dinsdag bezoek van L. Lusser en Chr. de Haas van rijkswaterstaat. Zij vertel den de leerlingen van groep 7 en 8 over flexibele infrastructuur. Deze gastles werd gegeven in het kader van het project wegen naar de toe komst, een lesprogramma van rijks waterstaat. De leerlingen werd uit gelegd wat werken in onder andere de grond- en waterbouw inhoudt en wat voor opleiding daarvoor nodig is. De kinderen, die het lespakket tunnelen kregen, doen mee aan een prijsvraag door mee te denken over de toekomst van de infrastructuur. Behalve de twee ambassadeurs was ook de voorlichtingsbus van de 'Go infra'-campagne aanwezig. De hoogste serie bij biljartvereni ging Bunny's Corner werd donder dag in de onderlinge competitie ge maakt door Michael Bazen met 12 caramboles. Ook scoorde hij het hoogste gemiddelde van 1,59. De uitslag: M. Bazen-P. van Beusichem 10-6,47; H. van der Berg-S. Oost- dijk 10-10; Y. Borkent-B. Goedege buure 10-5,31. Maar liefst 44 deelnemers waren er bij de achtste wedstrijd van hengel sportvereniging De Oosterschelde- "vissers. De uitslag van de senioren: LM. van Houdt 540 p; 2. P. Tröster 420 p; 3. W. Vroegop 200 p; 4. C. Andriesse 100 p; 5. H. Kloet 100 p. Junioren: 1. Gert-Jan Koopman 850 p; 2. Martijn den Engelsman 420 p; 3. Sander van de Rhee 295 p; 4. Ar jan de Graaf 100 p; 5. Govert van de Rhee 100 p. Scherpenisse M.J. Suurland mag aan de Konings weg een landbouwschuur en een woning bouwen. Gedeputeerde sta ten hebben daarvoor een verklaring van geen bezwaar verleend. Die goedkeuring was nodig in het kader van de artikel-19 procedure die de gemeente had gevoerd op grond van de wet ruimtelijke ordening. Onder het motto 'Met Unicef geeft :i Bieflappen 500 gr. 9,75 Tartaar 5 halen 4 BETALEN Verse kippenpoten 1 kg 3,25 Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdai Malse riblappen 1 kg ƒ13,- X Vet spek 1 kg 6,50 Spekblokjes 200 gr. 1,25 Herfstburgers 5 halen 4 BETALEN X Boerensnijworst 100 gram 1,80 Eigen boterhamworst 150 gram 1,80 Achterham 100 gram 2,25 Gekookte worst 200 gram 2,20 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. u kinderen een toekomst' is de ver koop van de nieuwe collectie van Unicef-artikelen van start gegaan. Bij Jan en Mieneke Lanooy-van Da len aan de Burg. Bouwensestraat is bijna de hele collectie, die onder an dere bestaat uit kaarten, kalenders en spelletjes, verkrijgbaar. Ook bij de wereldwinkel in Tholen is een deel van deze artikelen te bestellen. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen hielden woensdag een thema-avond over honden en katten. Als speciale gast hadden zijn C. Verhoek van het cen trum voor attitude en begeleiding uitgenodigd. Het CVAB heeft zich gespecialiseerd in het begeleiden en opvangen van mensen en hun huis dier. Verhoek vertelde dat proble men vaak ontstaan door onbegrip en het te menselijk benaderen van het dier. Dat kunnen dan problemen zijn als onzindelijkheid en blaffen als de hond alleen thuis is. Het is dus belangrijk om inzicht te krijgen in het dierlijk gedrag, zodat je ple zier kunt beleven aan je huisdier. De leden konden na het verhaal van Verhoek vragen stellen, die hij vak kundig beantwoordde. Mevr. B. Ha- ge bedankte Verhoek en overhan digde hem een enveloppe. Poortvliet De bouwvergunning van de ge meente moet nog komen, maar de provincie heeft inmiddels de verkla ring van geen bezwaar (in verband met een vrijstelling van het bestem mingsplan) afgegeven voor de bouw van een woonzorgcentrum op de hoek van de Molenstraat en de Paasdijkstraat. Beter Wonen denkt de bouw van de twaalf ouderenwo ningen en het centrale gedeelte nog dit jaar aan te besteden. Iets later dan gewoonlijk is de on derlinge competitie van biljartver eniging Tolrust geëindigd. Het ver schil tussen de drie koplopers was minimaal, zodat de spanning er tot op het laatste moment goed in bleef. In totaal waren 240 punten te beha len volgens de zogenaamde Belgi sche telling. De uitslag: 1. L. Bijl 225,75 p; 2. A. Schot 224,44 p; 3. C. Nagelkerke 224,28 p. J. Nie- mantsverdriet speelde alleen maar mee in de eerste helft en eindigde daar op de 2e plaats. 4. M. Uijl; 5. W. Bijl; 6. K. Burgers; 7. H. Rens- ink; 8. C. Bal; 9. G. de Jonge; 10. T. Demming; 11. M. Hage. De nieuwe competitie is inmiddels van start ge gaan met twee nieuwe leden: R. Vogelaar en J. Uijl. Een 59-jarige bestuurder van een vrachtwagen heeft dinsdagmiddag rond kwart over een een ongeluk veroorzaakt op de Paasdijkweg. De man reed bij een inrit van een be drijf net iets te ver door. Daardoor moest hij weer achteruit en reed vervolgens tegen de stilstaande auto van een 32- jarige bestuurster. De schade was dusdanig groot dat de auto moest worden weggesleept. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Drie voertuigen waren dinsdagmor gen rond acht uur betrokken bij een aanrijding op de splitsing Post- weg/Kadijk. Het ongeluk gebeurde toen een 26-jarige bestuurster uit Sint-Maartensdijk - als laatste in een rij auto's op de Postweg - te laat zag dat het verkeer voor haar afrem de om te wachten voor een vanaf de Lageweg links afslaande auto naar de Kadijk. Zij reed vervolgens ach terop een 39-jarige plaatsgenoot die op zijn beurt weer tegen een 49-jari- ge Scherpenissenaar reed. Niemand raakte gewond, maar wel moesten de drie auto's worden weggesleept. Sint-Philipsland Leerlingen van scholengemeen schap Prins Maurits uit Middelhar- nis komen donderdag 14 bktober vanaf twaalf uur langs de deur om speculaas en boterkoek te verkopen. Jaarlijks wordt een verkoopactie ge houden om geld in te zamelen voor de financiële adoptie van 28 kinde ren in diverse ontwikkelingslanden. Om de kinderen te voorzien van voedsel, medische zorg, kleding en onderwijs is voor ieder ruim 15.000 gulden nodig. De bijbelkring begint op dinsdag 19 oktober met het bestuderen van het bijbelboek Ruth. Hierbij wordt een boekje van de Inwendige Zendings- bond gebruikt als leidraad. Na een korte inleiding is er tijd voor een open gesprek aan de hand van de vragen. Aan het begin en het einde wordt er samen gezongen uit de Ichtus-bundel. Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met Ir ma Piet (tel. 572699). De bijeen komst begint om acht uur op Voor straat 50. Pak even uw zakboekje Overschot Olaz. Afvalverwerker Olaz betaalt aan de deelnemende gemeenten ƒ60,23 per aangeboden ton afval terug uit het exploitatie overschot 1998. Tholen krijgt zo doende 572.982 gulden terug. THOLEN 7 okt. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 13 okt. Oecumenisch avondgebed, kerkzaal Ned. Prot. Bond, 19.30 u. 14 okt. Voorlichting ruilverkaveling Poortvliet over kavelaanvaardings- werken. Hoogstraat 12, 15-17 u. 28 okt., 4 en 11 nov. Bijbelstudie met Feike ter Velde, Oesterschelp, 20 u. OUD-VOSSEMEER 9 okt. Taptoe OVM. Raadhuisstraat, 19.30 u. 12 okt. Open. Avond Alg. Vrouwen Bond met lezing over de overgang. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities 'gestampte pot', schoolwandplaten en 'de suiker biet', Meestoof di t/m za 14-17 u. 12 okt. Plattelandsvrouwen naar bakkerij van der Est, vertrek 13.30 u. Brugstraat. 20 okt. Creatieve middag/avond plattelandsvrouwen, Hobbyplczicr, 14 of 19 u. STAVENISSE 29 okt. Zangavond koren 400 jaar Stavenisse, N.H. kerk. SINT-MAARTENSDIJK 9 okt. Open dag schiet ver. Pr. Julia na, 14-16.30 u. Pluimpotweg 21. 9 okt. Kijk- en doedag kinderboerde rij 't Lamsoortje, Kastelijnsweg, 11- 16 u. 11 okt. Vergad. comm. gemeentelijke ontwikkeling, gemeentehuis 19.30 u. 12 okt. Buitengew. alg. ledenvergad. Rode Kruis, gebouw R. Barnenstr., 20 u. 13 okt. Vergad. comm. algemeen be stuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 18 okt. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 23 okt. Jubileumzangavond 'Met Hart en Stem', Herv. Maartenskerk, 19.30u. SINT-PHILIPSLAND 22 okt. Bloeddonoravond Rode Kruis, de Wimpel. BERGEN OP ZOOM 7 okt. Blijspel 'Het zakkendiner', De Maagd, 20.15 u. 8 okt. Operavoorstelling 'Rigoletto', De Maagd 20.15u. 9 okt. Single star dansavond. Wouw- se Tol, 21-2 u. 14 okt. Romantische komedie 'Herfst in Riga', De Maagd, 20.15 u. 15 t/m 24 okt. Najaarskermis, Plein 13. 16 okt. Wereldmuziektheater 'Oosten wind' met klezmergroep Di Gojim, De Maagd, 20.15 u. 17 okt. Familievoorstelling 'De dro- menwandelaar' door jeugdtheater Het Appeltje, De Maagd, 14.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Star Wars-Episode 1 - do, ma en di 20 li., vr 18.30 en 21.30 u., za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 14, 17 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: Austin Powers: The spy who shagged me - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Baby Geniuses (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Runaway bride - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Kabouter Plop en de kabouterschat (Ned. gespr.) -za, zo en wo 14 u. Star Wars-Episode 1 - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za en zo 14, 18.30 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Inspector Gadget (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14, 16.15 en 18.45 u., wo 14 u. Notting hill - vr t/m zo 21.30 u., wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Hilary and Jackie - ma en di 20.30 u. Maatschappelijk werk. De provin cie is bij hoge uitzondering bereid financieel bij te springen in de huis vestingskosten van Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio. Het kan toor in Goes is te klein. Omdat de provincie verantwoordelijk is voor de jeugdzorg, en die in het gedrang zou kunnen komen, wil ze een kwart miljoen gulden betalen. Een goed gebruik van de verkeersremmers is niet af te dwingen, dus haalt de gemeente ze weg om overlast te voorkomen. De snelheidsremmers op de Ten Ankerweg bij de Simon Lind- houtstraat in Tholen verdwij nen. Het gemeentebestuur heeft besloten om ze weg te halen, on danks dat onderzoek uitwijst dat er bij 'normaal' gebruik door het verkeer nauwelijks overlast is. Omwonenden klagen al zolang de hobbels in de weg er liggen, dat ze geplaagd wor den door trillingen in hun hui zen. Op aandringen van een deel van de gemeenteraad is een onder zoek ingesteld. „Het resultaat daarvan is, dat bij een normaal en j>oed gebruik van de remmers er geen of weinig overlast is", vertelt chef openbare werken W.A. Blaas. „Bij verkeerd ge bruik is er wél overlast. Omdat het moeilijk is om het gedrag van verkeersdeelnemers in goe de banen te leiden, is besloten de obstakels weg te halen." Eventu eel komt er een verhoogd pla teau voor in de plaats. Zondag 10 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Meeuse, Wilnis. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Vlaardingerbroek. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 19 u. dhr. v.d. Wiel, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Jobse, Zierikzee. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. wo 13/10 19 u. ds. Hoek, kerkdienst School met de Bijbel. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Neele GEREF. GEM. IN NED. 9.45 u. (H.A.) en 18.15 u. (H.D.) ds. Schultink. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. van Lingen, Oude-Tonge. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Rooyen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. v.d. Graaf-Leen, Rotterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 13/10 19.30 u. ds. Van Aalst, Ridderkerk. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Neele, Aagteker- ke. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Messemaker, Kamerik. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Houw, Maasland. Aannemingsbedrijf Van Gelder uit Zierikzee was dinsdagmiddag de laagste inschrijver bij de aanbeste ding voor de reconstructie van de Ten Ankerweg/Molenvlietsedijk in Tholen. Het bedrijf, dat eerder de tweede fase van het industrieterrein Welgelegen uitvoerde, schreef in voor 1.628.000 gulden, exclusief btw. De bedoeling is dat er eind de ze maand met het karwei begonnen wordt. In overleg met de aannemer en de politie zullen de omleidingen vastgesteld worden. Want daaraan valt niet te ontkomen, al is het kar wei minder ingrijpend dan de eerste fase van de Ten Ankerweg. Het as falt gaat er namelijk niet uit. Alleen moet er een rotonde aangelegd wor den. De nutsbedrijven zijn inmid dels al begonnen met het verleggen van leidingen. De reconstructie om vat de Molenvlietsedijk vanaf de Ten Ankerweg tot aan de Zoekweg en de Ten Ankerweg vanaf de Mo lenvlietsedijk tot aan de Molensin gel. Er staan 90 werkbare dagen voor het bestek, zodat pas na de jaarwisseling alles klaar zal zijn. In genieursbureau DHV houdt toezicht op de uitvoering. Bij de aanbesteding was Van Dijck Petit tweede met 1.653.000 gulden, Oomen uit Sprundel volgde met ƒ1.668.000,-, Jaartsveld Steenber gen ƒ1.672.000,-, Heijmans Roosen daal ƒ1.685.000,-, HWZ Goes 1.693.000, gulden, Stevin Klundert ƒ1.697.000,-, Rasenberg Krabben- dijke ƒ1.713.000,-, gebr. Moerland uit Sint-Annaland schreef in voor ƒ1.721.000,-, Jansen Middelburg ƒ1.722.000,- en tenslotte wilde Ver meer uit Moerdijk de reconstructie uitvoeren voor 1.727.000 gulden. De prijzen lagen dus heel dicht bij el kaar. Stevin en Jansen waren voor Tholen nieuwe gegadigden voor dit civiel-technisch werk. Aannemer Moerland is nog bezig met de Mo- lenvlietsestraat, en het gedeelte tus sen de Gildenstraat en de Minneput- tcstraat zal nog niet klaar zijn wanneer Van Gelder aan de recon structie van de Ten Ankerweg begint. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 9 en zondag 10 oktober Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, St. Maartensdijk, tel. 0166-663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ncd. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentesscstr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10.30. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-6641%. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 okt. donderdag 7 3.00-15.30 vrijdag 8 3.55-16.15 zaterdag 9 4.40-16.55 zondag 10 5.15-17.30 maandag 11 5.50-18.00 dinsdag 12 6.15-18.30 woensdag 13 6.50-19.00 donderdag 14 7.15-19.30 vrijdag 15 7.40-20.00 za 9/10 12.35 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2