Tholense Boys krijgt door tweede thuisoverwinning doel in het oog Drie nationale viskampioenen in één Oud-Vossemeerse straat Eerste verliespunten voor leider Smerdiek Vosmeer geveld door hekkensluiter Tholenaren nemen pas na rust afstand van Heinkenszand Martijn Minheere, Miranda en Wesley Koop sterkste kustvissers Donderdag 7 oktober 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Ruime zege voor Batho in eerste thuiswedstrijd Tholense Boys stijgt door een 2-0 overwinning op Heinkenszand weer enkele plaatsen op de ranglijst. Voor het thuispubliek toonden de Tholenaren za terdag opnieuw aan het ho gere niveau aan te kunnen. Na een moeizame start sprokkelt de hoogst spe lende Thoolse voetbalclub de laatste weken de punten bij elkaar, waardoor er na vijf duels een knappe vijf de plaats op de rangschik king wordt ingenomen. Tholense Boys mikt voor het eerste seizoen in de tweede klas op een plaats in de sub-top. Door de ze ge op Heinkenszand krijgt Tholense Boys dit doel weer in ogen. Dames Smerdiek aan kop Vier duels Hogendoorn Blijven kijken Natuurtalent Stavenisse wint ruimschoots van Waarde In de vijfde competitieronde heeft Smerdiek de eerste punten verspeeld in de vierde klas. Op eigen terrein ein digde het duel tegen Halsteren in een 1-1 gelijkspel. Doordat ook ZPR bleef steken op een gelijkspel blijft Smerdiek de ranglijst aanvoeren in de vierde klas B. Klasgenoot Stavenisse behaalde een 4-1 overwinning op Waarde. Ook SPS klom enkele plaatsen op de ranglijst. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse be haalde tegen Alliance de tweede overwinning in deze competitie. Smerdiek mist veel Weinig tegenstand Stavenisse Tegenstander Noad komt zonder tenue J" Trefzeker Topscorer Op de 5e speeldag van de voetbalcompeti tie waren er weinig verschuivingen in de top van het Eendrachtbode-topscorcrklas- sement. De best geklasseerde voetballers kwamen niet tot scoren. Pierre Withagen van Smcrdiek blijft met zeven doelpunten de lijst aanvoeren. Jacco Vaders staat met vijf doelpunten op een tweede plaats. Aan valler Adrie Smits van Stavenisse is met zijn twee treffers tegen Waarde de grootste stijger in het klassement. Hij bracht zijn totaal op vier doelpunten en staat nu alleen op de derde plaats. Bernard de Rijke (Sta venisse) en Johan Schot (Tholense Boys) noteerden hun derde doelpunt, waarmee zij op gelijke hoogte komen als: Wil Kos termans (Vosmeer), Niels Hage (Smer- diek) en de WHS-spelers Arthur de Jonge en Patrick Ketting. Zaterdag 9 oktober uur Yerseke-Thol.Boys(Lindhout) 14.30 WHS-Noad(Wijnen) 14.30 Dosko-Stavenisse(Lambregts) 14.30 SPS-ZPR(Simonse) 14.30 Krabbendijke-Smerdiek( vdWaart) 14.30 Thol.Boys 2-Veere 2(Dalebout) 14.30 Noad 2-FSV 2(Bijkerk) 15.00 SPS 2-WHS 2(Allali) 13.00 Bevelanders 2-Smerdiek 2(vAst) 12.30 WHS 4-WHS 3(Houdé) 13.30 Thol.Boys 3-ZSC 2 14.30 Halsteren 2-Noad 3(Nuijtemans) 15.00 Thol .Boys 4-Noad 4 12.30 Nieuwdorp 3-Smerdiek 3 15.00 Apollo 3-SPS 3 14.30 Stavenisse 2-SPS 4 14.30 WHS 5-Thol.Boys 5 12.30 Noad 5-WC 5 15.00 Smerdiek da.-Oostkapelle 2 14.30 Zondag 10 oktober uur Vosmeer-Moerstraten(dRuijter) 14.30 Vosmeer 2-Steenbergen 4 12.00 Vosmeer 3-Odio 5 11.30 BSC 8-Vosmeer 4 10.00 I# i" j Voetbal U* Uitslagen Tweede kl.: Thol.Boys-Heinkenszand 2- 0. Derde kl.: Noad-DFC 1-1, Papendrecht- WHS 4-0. Vierde kl.: Stavenisse-Waarde 4-1, Smer- diek-Halsteren 1-1, Alliance-SPS 1-2. Zesde kl.: Schijf-Vosmeer 5-0. Dames: Dauwendaele-Smerdiek 0-9, Meeuwen 3-Noad 1-2. Eerste kl. res.: Bruse B.2-Thol.Boys 2 0- 1. Tweede kl. res.: WHS 2-Noad 2 0-2, Oranje Wit 3-SPS 2 6-2. Derde kl. res.: DFS 2-Smerdiek 2 6-4, WHS 3-WC 3 5-4, Dinteloord 3-WHS 4 8-1. Vierde kl. res.: Noad 4-Klundert 4 2-0. Vijfde kl. res.: SPS 3-SVD 2 0-2, Smer diek 3-Apollo 3 5-2, SPS 4-WHS 5 5-1. Zesde kl. res.: Bergen 4-Vosmeer 2 3-2, Welberg 3-Vosmeer 3 3-5, Vosmeer 4-Ou- denbosch 3 2-1. Dames: Dauwendaele-Smerdiek 0-9. Zaalvoetbal: Vosmeer-Cluzona 4 12-5, JSB 3-Vosmeer 2 15-0. Jeugd: Noad B-Smerdiek B 2-2, Steenber- gen-Smerdiek C 4-3, Smerdiek El-Kruis land 13-0, Meto-Smerdiek E2 0-1, Smer diek F2-Steenbergen 0-7; NSV-Vosmeer C 2-1, Chrislandia-Vosmeer D 6-5, Vosmeer El-WW 3-3, Vosmeer E2-Kruisland 2-5, Steenbergen-Vosmeer E2 8-1Vosmeer F1 - Smerdiek F1 1-3, WHS F3-Vosmeer F2 3- 0; Thol.Boys A -GPC 4-1, Thol.Boys B- NVS 1-3, Thol.Boys C -Virtus 3-3, Thol.Boys Dl-WHS Dl 4-2, WW -Thol. Boys D2 1-6, Thol.Boys El-Odio 2-0, Steenbergen-Thol.Boys E2 1-0, WHS Fl- Thol.Boys F1 1-0, Thol.Boys F2-Kruis- land4-0; WHS C-SPS C 7-1, NVS-SPS D 0-6, Welberg-SPS E 16-0, SPS Fl-Divo 6- 2. NVS-SPS F2 1-9, Dosko-WHS B2 4-7, WHS D2-Stavenisse Dl 3-2, Val Aan- WHS El 1-7, WHS F2-Steenbergen 0-4, Steenbergen-WHS F4 9-0. Het eerste team van badmintonclub Batho won zaterdag de eerste thuiswedstrijd te gen Robad 5 overtuigend met 7-1Eric Of- fermeijer won zijn enkelpartij met 15-4, 14-17 en 17-16. Martin Polak pakte in twee sets de winst: 15-9 en 15-1. Ook An- ja Lindhout won in twee sets van 11-7. Ja- net van Duivendijk walste over haar oppo- nente heen met 11-1 en 11-3. In het herendubbelspel verloren Polak en Ri chard Schippers met 15-7, 12-15 en 6-15. Anja Lindhout en Janet van Duivendijk wonnen met 15-11 en 15-9. In het ge mengd dubbel wonnen Anja Lindhout en Eric Offermeijer met 15-13, 7-15 en 15- 11, terwijl Richard Schippers en Janet van Duivendijk met 15-7 en 17-14 het zevende punt in de wacht sleepten. Zaterdag speelt Batho weer thuis tegen Olympus 69. Tweede klasse Tholense Boys reserveert de over winningen in de tweede klas nog voor het thuispubliek. De Thoolse supporters vierden enkele weken te rug de eerste seizoensoverwinning in de tweede klasse. Na de 3-0 over winning op Kapelle volgde er zater dag opnieuw een succes op eigen bodem. Met een 2-0 zege op Hein kenszand zorgde de thuisploeg weer voor een goede stemming op sport park De Bent. Met Heinkenszand trof Tholense Boys een gelijkwaardige ploeg. De bezoekende vereniging maakte vo rig seizoen door een kampioenschap in de derde klas de stap naar de tweede klas. Als nieuwkomer ging het de ploeg in de eerste weken zelfs iets beter af dan Tholense Boys. Het verschil van drie wedstrijdpunten moest Tholense Boys in de recht streekse confrontatie proberen in te halen. Met routinier Hassan El Jilali en jeugdspeler Jeroen Nieuwkoop binnen de gelederen voltooide de Thoolse ploeg de opdracht met suc ces. De thuisploeg had in de eerste helft al een licht overwicht, maar dit resulteerde nog niet in uitgespeelde kansen. Doordat beide teams niet in hun schulp kropen, ontstond er een open wedstrijd, waarin het spel op Na een blessure van vier maanden keerde Josca Jansen zaterdag weer terug in de ba sis van het damesteam van Smerdiek. Met drie doelpunten tegen Dauwendaele vierde zij haar rentree. Smerdiek behaalde in dit duel een ruime 0-9 overwinning. In de openingsfase bood Dauwendaele nog redelijk tegenstand en kreeg de thuis ploeg zelfs mogelijkheden om op voor sprong te komen. Doelman Connie Gul den wist echter het gevaar te keren. Na tien minuten spelen bracht Anne Hage uit een mooie aanval de dames van Smerdiek aan de leiding. Vervolgens maakte Josca Jan sen 0-2. Dauwendaele probeerde de aan sluiting weer te maken, maar de Smer- diekse verdediging onder aanvoering van de sterk spelende Marjolein Kloet hield stand. Na een goede combinatie tussen Ramona van Tiggele en Diana Hendriks was het Diana die met een mooi afstands schot Smerdiek op een 0-3 voorsprong bracht. In de tweede helft nam een feller spelend Smerdiek definitief afstand van de thuis ploeg. De verdedigsters Irma Hage en Mirjam Stolk zorgden voor een goede op bouw van de aanvallen. Aniek ten Voorden scoorde rechtstreeks uit een hoekschop. Na combinaties met Anne Hage en Diana Hendriks troffen ook Josca Jansen en Ra mona van Tiggele doel. Verdedigster Irma Hage pikte ook bijna een doelpunt mee, maar haar kopbal uit een hoekschop ging net naast. Petra Klippel bepaalde met een afstandsschot de eindstand op 0-9. Door deze ruime overwinning blijven de dames van Smerdiek koploper in de vierde klas. Smerdiek 5 5 0 0 15 46-0 Kloetinge 2 5 4 0 1 12 35-11 Patrijzen 5 4 0 1 12 28-12 Meeuwen 2 5 4 0 1 12 14-12 Oostkapelle 2 5 3 0 2 9 13-9 Dauwendaele 5 2 1 2 7 12-16 Veere 5 2 1 2 7 12-22 SKNWK 5 2 0 3 6 6-24 Bevelanders 5 1 0 4 3 7-14 ZSC'62 5 1 0 4 3 11-23 DFS 5 1 0 4 3 4-16 Nieuwland 5 0 0 5 '0 12-41 meer. Toch was een hoekschop in de vijf de minuut van de tweede helft nog bijna een treffer, maar een Schijf verdediger kon de bal van de lijn koppen. Voor het laatste half uur kwam Mark Timmermans in de ploeg voor Corné Geers. De enige gele kaart in het duel was voor een aanvaller van de thuisclub, na onno dig hard inkomen op doelman Lob- bezoo. De Vosmeer-keeper liet zich na een half uur spelen bij een aanval op het verkeerde been zetten en dat betekende 4-0. Bij Schijf lukte alles en bij Vosmeer niets deze middag. Met nog acht minuten op de klok was er weliswaar een scoringskans, maar zelfs in derde instantie kon een lobbal niet tussen de palen ge werkt worden. Vaders schoot over het doel. In de blessuretijd werd het 5-0, toen Lobbezoo een schot welis waar met de hand beroerde, maar hij sloeg de bal vlak onder de lat in het doel. Door de nederlaag duikelt Vosmeer drie plaatsen op de rang lijst. Geen seconde zat Vosmeer zondag tegen Schijf in de wedstrijd. De Tholenaren hadden de Braban ders, die nog zonder punten wa ren, vooraf schromelijk onder schat en dat brak hen op. Met een ruime 5-0 nederlaag werden de oranje-zwarten naar huis ge stuurd en dat was nog verdiend ook. De spelers van de thuisclub waren stuk voor stuk feller dan de bezoe kers. Met snelle aanvallen zorgden ze voor gevaar, maar de afwerking liet te wensen over. Niettemin had Vosmeer gewaarschuwd moeten zijn toen doelman Daan Lobbezoo al in de tweede minuut de bal ter nauwernood via de paal uit het doel kon tikken. Aan de andere kant le verde een actie van Theo van Eeke- len niets op. Hij, Donald van Dam en Rini Plompen waren de enige Vosmeer-spelers die deze middag in positieve zin opvielen. Na tien mi nuten opende Schijf uit een hoek schop de score en elf minuten later stond het 2-0. Vanaf dat moment liep Vosmeer achter de feiten aan. Een minuut of tien voor de rust kreeg Jacco Vaders een goede kans op de aansluitingstreffer, maar hij schoot de bal van dichtbij tegen de keeper aan. Op slag van rust benutte de thuisclub opnieuw een hoek schop om te scoren en die 3-0 bete kende in feite de nekslag voor Vos- svc 5 4 0 1 12 16-8 DSE 5 3 2 0 11 22-9 Nw. Borgvliet 5 3 1 1 10 11-8 Rimboe 5 3 1 1 10 8-5 Vosmeer 5 3 0 2 9 13-12 NVS 5 1 4 0 7 9-6 Oudemolen 5 2 1 2 7 11-11 Lepelstr. Boys 5 2 1 2 7 10-11 Moerstraten 5 2 1 2 7 7-15 Val Aan 5 1 3 1 6 12-11 Kruisland 5 1 2 2 5 13-11 Schijf 5 1 0 4 3 11-13 Vivoo 5 0 2 3 2 8-17 Welberg 5 0 0 5 0 6-20 Tholense Boys verdediger Eric van Gorsel (midden) in duel om de hal met een speler van Heinkenszand. en neer ging. Alleen ontbrak het in de eerste helft aan doelpunten. De meeste dreiging was er uit hoek schoppen en vrije trappen. Jan Groe- newegen was nog het dichtst bij een bekroning, maar zijn fraai genomen vrije trap belandde op de kruising. Na vijf minuten spelen in de tweede helft klonk voor de eerste keer het gejuich vanaf de tribune. Na een mooie combinatie tussen Jeroen Nieuwkoop en Jan Groenewegen kon een doelpoging van Nieuwkoop door de doelman nog net worden ge keerd, maar vervolgens kon Francel Kousemaker de terugspringende bal eenvoudig in het doel werken. Bij de 1-0 voorsprong bleef de thuisploeg de wedstrijd goed onder controle houden. Buiten enkele hoekschop pen was Heinkenszand ongevaarlijk. Bij Tholense Boys kwam eveneens het meeste gevaar uit hoekschoppen en vrije trappen. Na een half uur spe len was de uitvoering van een vrije trap weer volgens het boekje. De muur van Heinkenszand viel uiteen toen Jan Groenewegen over de bal heentrapte, waarna Johan Schot de bal langs de verdedigers heen in de korte hoek plaatste. De voor Wim Schot ingevallen René v.d. Berg kreeg vervolgens een paar goede kansen om de score verder op te voe ren. De spits van Tholense Boys was echter ongelukkig in de afwerking. Bij Tholense Boys hoefde doelman Alex Hogendoorn deze wedstrijd weinig in actie te komen. Hij is we gens zijn rode kaart die hij een week eerder opliep voor de komende vier competitieduels geschorst. Ook kan trainer Leendert Geelhoed nog steeds niet beschikken over veldspe- ler Piet den Boef, die eveneens een schorsing van vier wedstrijden heeft ontvangen en hierdoor pas in het volgende thuisduel weer van de par tij kan zijn. Seolto 5 4 1 0 13 16-6 Yerseke 5 2 3 0 9 12-7 Hr. Arendskerke 5 2 3 0 9 9-5 Kogelvangers 5 2 1 2 7 15-13 Tholense Boys 5 2 1 2 7 9-8 SSV '65 5 2 1 2 7 10-12 Heinkenszand 5 2 1 2 7 8-12 Kapelle 5 2 0 3 6 12-10 Bruse Boys 5 1 3 1 6 8-8 Terneuzense B. 5 1 1 3 4 10-12 Dauwendaele 5 0 3 2 3 5-12 Middelburg 5 1 0 4 3 7-16 Martijn Minheere, Miranda Koop en Wesley Koop v.l.n.r.) met de door hen gewonnen medailles en borden. De Kalisbuurt in Oud-Vossemeer is sinds zaterdag een heuse kampioens- buurt Liefst drie bewoners werden die dag Nederlands kampioen: Miran da Koop, haar zoon Wesley en Martijn Minheere. Aan het strand bij Dis hoek veroverden ze onder barre weersomstandigheden de nationale vistitel in hun categorie. Voor de 14-jarige Wesley is dat de derde keer op rij. Het was zaterdag geen gemakkelijke wedstrijd aan de Walcherse kust. Er woedde een zuidwesterstorm, kracht negen, en na een uur vissen kregen de deelnemers ook nog eens een flinke stortbui over zich heen. „Voor de jongste deelnemers was het eigenlijk geen doen. Sommigen zagen blauw van de kou en meerdere deelnemers werden af en toe gewoon omver ge blazen", vertelt Frank Koop die bij Dishoek zijn vrouw en beide zoons aanmoedigde. Zelf komt hij volgende week in actie, want dan is het kam pioenschap voor de heren. Sportvisbond NWS combineerde de wedstrijd voor de jeugd (twee cate gorieën) met die voor de dames. Naast het slechte weer was het ook nog zo, dat de vangsten tegenvielen. „Bij de vrouwen werd hoofdzakelijk kleine zeebaars gevangen en een paar botjes", vertelt Miranda Koop. Zij veroverde voor het eerst de nationale titel kustvissen, terwijl ze toch al ja ren heel goede resultaten boekt in al lerlei wedstrijden. Eén centimeter was uiteindelijk het verschil met haar clubgenote (van de Edclkarper) Mi randa Willemsc uit Bergen op Zoom. „Het was erg spannend. Een uur lang ging het steeds tussen ons beiden. Als ik een paar kleine visjes ving, dan sloeg zij weer een grote aan de haak." Twintig minuten voor het ein de had de Vossemeerse 24 cm meer vis dan haar concurrente. „In de laat ste draai ving ik echter niets, terwijl zij er een had van 23 cm. Dat zorgde voor een geweldige ontlading", aldus een trotse Miranda Koop. Ze ving elf vissen met een totale lengte van 138 cm. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dat ze zou winnen, want de Vossemeerse had na een uur nog maar drie visjes gevangen en anderen hadden er toen al zeven. „Maar aan het einde had zij er elf en de nummer twee nog steeds zeven", vertelt haar man Frank, die zelf acht jaar geleden Nederlands kampioen werd. Er wa ren 21 deelnemers bij de dames, waaronder zes van 't Scharretje uit Oud-Vossemeer. Clarinda Rijnberg eindigde als derde, Truus Rijnberg werd zesde, Ilonka van Vossen acht ste, Sandra van Paassen negende en wereldkampioene Sylvia van der Zande tiende. Zij doen komende zon dag en op 27 november mee aan de naselecticwedstrijd, waarvoor ook Fien Lindhout van de Oosterschelde- vissers uit Sint-Maartensdijk zich eerder plaatste. De 17-jarige Martijn Minheere had na drie uren vissen de meeste vis ge vangen bij de jeugd in de A-categorie (14 t/m 17 jaar): zes met een lengte van 64 cm. Na een uur had hij nog maar één visje te pakken. „Ik dacht dat ik hoog boven de tiende plaats zou eindigen." Wereldkampioen Theo Rijnberg van de Oosterscheldc- vissers werd hier derde (er waren 20 deelnemers). De Vossemeerder ver telt dat het belangrijk is om heel de wedstrijd goed te blijven kijken wat er gebeurt en daar snel op in te spe len. „Als je buurman bijvoorbeeld grote vissen vangt, moet je zorgen dat jouw materiaal ook afgestemd is op grote vissen." Minheere had één onderlijn bij zich met grote haken en twee met kleine. Ook de hoeveelheid en soort aas en de afstand die je uit gooit, kunnen van invloed zijn. „Wanneer er alsmaar kleine vissen worden gevangen, moetje geen grote stukken aas gebruiken", vult Frank Koop aan. Hij wil ermee illustreren dat het vangen van vis niet simpel weg een kwestie van geluk is. „Na tuurlijk moet er wel vis zitten op de plek waar je staat. Maar een slechte visser vangt ook dan niet goed." Voor Martijn was het de tweede keer dat hij Nederlands kampioen werd: in 1995 pakte hij de titel in de B-catego- rie(10t/m 13 jaar). Bij die jongste jeugd is Wesley Koop al enkele jaren oppermachtig. De 14- jarige - dit voorjaar nog onderschei den met de aanmoedigingsprijs van de gemeente Tholen - won de titel twee keer eerder en sleepte deze ook nu weer in de wacht. Voor het laatst, want volgend jaar komt hij gezien zijn leeftijd uit in de A-catcgorie. „Gelukkig, want dan maak ik ten minste een kans", zegt zijn twee jaar jongere broer Kevin die voor het eerst aan het Nederlands kampioen schap meedeed en de zevende prijs pakte (er waren 28 deelnemers). De wedstrijd verliep voorspoedig voor Wesley. Hij had al drie vissen met een lengte van 57 cm toen alle con currenten nog maar één visje te pak ken hadden. „Maar op het laatst be gon er iemand in een school baarsjes te vangen en die leek maar niet op te willen houden. Gelukkig had ik er in mijn laatste draai nog twee en dat was genoeg om te winnen", vertelt de jeugdige kampioen. Zeven vissen met een lengte van 97 cm leverden hem zijn derde Delfts blauwe bord en medaille op. Wesley ving ook de grootste vis van de wedstrijd, een zeebaars van 34 cm. „Wesley heeft veel eigen ervaring en kennis en kan een heel stuk verder ingooien dan zijn leeftijdgenoten", vertelt zijn va der. Dat laatste is belangrijk, want hoe verder je kunt ingooien, hoe gro ter het gebied is waaruit je vissen kunt vangen. En wanneer er, zoals zaterdag, door de sterke wind grote rollers en hoge golven zijn, is het ook een voordeel. Want wie niet ver uit gooit, loopt de kans dat wanneer zo'n roller zich terugtrekt de lijn met ha ken op het droge ligt. De jeugdige kampioen heeft een goede kijk op de vistechniek en is snel bij het eventu eel aanpassen van zijn materiaal. „Het is een natuurtalent en boven dien wil hij erg graag", zegt moeder Miranda Koop. Ervaring doet Wesley op tijdens vakanties, want ook dan wordt er door het Vossemeerse gezin veel gevist. En dat in allerlei landen. De drie nieuwbakken kampioenen zijn blij met hun prestatie en hopen die de komende jaren te evenaren. „Een eindje verderop in de straat hangt een prijzenkast aan een voor gevel, met daarin bekers gewonnen door teams uit de Kalisbuurt. Eigen lijk zou daarin voor ons ook een plaatsje ingeruimd moeten worden", grapt viskampiocn Miranda Koop. Vierde klasse In Roosendaal was trainer Mark de Weerd van SPS voor het eerst weer van de partij, na zijn gebroken en gekneusde ribben die hij opliep bij een trainingspartij. Tijdens zijn af wezigheid behaalde zijn ploeg de eerste seizoensoverwinning. Bij de wedstrijd tegen Alliance proefde de trainer weer eens zelf de smaak van de overwinning; ook al deed dat de pijn van zijn ribkneuzingen nauwe lijks verzachten. Het resultaat tegen Alliance was daarvoor te pover en het vertoonde spel te zwak. De Roosendaalse tegenstander heeft nog geen enkele punt veroverd in deze competitie en moest in vier du els al twaalf treffers incasseren. Ook SPS was een maatje te groot voor deze zwakke tegenstander, maar dat verschil in kwaliteit kwam na negentig minuten spelen nauwe lijks in de score tot uitdrukking. SPS startte goed en kreeg in de ope ningsfase al enkele hele goede doel kansen. In de vijfde minuut verprut ste Esmir Kustura een mogelijkheid door de bal te ver van zijn voet te la ten springen. Vijf minuten later kon Jacco Jansen alleen op het doel af gaan. Hij legde de bal echter voor zijn zwakke linkervoet, waardoor de doelman eenvoudig de bal kon on derscheppen. SPS bleef gedurende heel de eerste helft voor de meeste dreiging zorgen, maar liet de kansen onbenut. Bij een van de spaarzame uitvallen van Alliance trof de thuis ploeg de paal, zodat SPS was ge waarschuwd. Vlak voor rust nam SPS eindelijk de leiding. Uit een voorzet vanaf rechts kopte Johan Scheermeijer de bal in het doel. In de tweede helft kreeg SPS kans op kans om verder uit te lopen, maar de aanvallers faalden opnieuw in de afwerking. Daarnaast raakten de spelers steeds meer geïrriteerd door de scheidsrechter, die bij vrijwel el ke dieptebal buitenspel constateer de. SPS ging steeds meer tegen zich zelf voetballen en dreigde het duel onnodig uit handen te geven. Zeker toen Alliance in de tachtigste minuut uit een corner wel doel trof, zag het er voor de Thoolse vierdeklasser somber uit. Doordat twee spelers van Alliance met een rode kaart het veld moesten verlaten, namen de kansen voor SPS weer toe. Invaller Kees v.d. Maas bezorgde in de slot minuten SPS de overwinning door een vrije trap over de Roosendaalse doelman te koppen. Na de slechte prestatie tegen Dosko stelde Smerdiek ook in de thuiswed strijd tegen Halsteren teleur. Nu kwam echter het zwakkere spel ook in het resultaat tot uitdrukking. Te gen het laag geklasseerde Halsteren bleef Smerdiek steken op een 1-1 gelijkspel, waarmee de ploeg van trainer Ard Beurkens de eerste ver liespunten leed in deze competitie. Smerdiek begon goed aan de wed strijd en claimde na vier minuten spelen een strafschop, toen aanvaller Pierre Withagen binnen het straf schopgebied werd gevloerd. De ar biter wilde echter van geen overtre ding weten en liet tot woede van Smerdiek gewoon verder spelen. Na twintig minuten kwam spits Niels Hage alleen voor de doelman, maar de sluitpost van Halsteren kon zijn inzet keren. Vervolgens belandde de bal voor de voeten van Pierre Witha gen, maar ook hij kon niet profite ren. Op slag van rust ontsnapte Smerdiek aan een treffer, toen de aanvoerder van Halsteren tegen de paal schoot. Na rust had Smerdiek eveneens pech, toen een voorzet van William de Bie door Pierre Withagen tegen de lat werd gekopt. Vlak daarna konden Erik van Haaften en Niels Hage oprukken richting het Halster- se doel, maar Hage kwam eveneens niet tot scoren. Enkele minuten later verprutste Alex van der Reest een kans. Hij probeerde persoonlijk suc ces te behalen, terwijl twee mede spelers in zeer kansrijke positie stonden. De grootste kans kreeg Pierre Withagen in de zeventigste minuut. Hij kon alleen op de doel man afgaan, maar deze belette met een fraaie redding de geroutineerde speler het scoren. Tegen de verhou ding in kwam Halsteren met nog een kwartier te spelen aan de lei ding. De Halsterse speler omzeilde de buitenspelval en passeerde doel man Comé van Haaften. Vijf minu ten voor tijd voorkwam Erik van Haaften een nederlaag voor de thuisploeg. Na een goed opgezette vrije trap kon Van Haaften een voor zet van Jacky op den Brouw met zijn hoofd verzilveren. Doordat ook ZPR niet verder kwam dan een gelijkspel blijft Smerdiek ondanks dit teleur stellend resultaat nog wel koploper in deze klasse. Stavenisse won thuis eenvoudig met 4-1 van Waarde. Tegen de laag ge klasseerde tegenstander had de thuisploeg met grotere cijfers kun nen winnen, maar het spel van Sta venisse was niet goed. Al in de openingsfase werd duide lijk dat Waarde één van de zwakkere ploegen is in deze klasse. Stavenisse domineerde in het eerste kwartier en kwam in de vijftiende minuut op voorsprong door spits Adrie Smits, die met een kopbal een vrije trap verzilverde. Tien minuten later speelde Bernard de Rijke zich goed vrij en bracht hij met een zuiver schot de thuisploeg op een 2-0 voor sprong. Na zijn doelpunt raakte De Rijke behoorlijk geblesseerd, maar de trainer probeerde nog zo lang mogelijk gebruik te maken van zijn aanvallende kwaliteiten. Stavenisse zakte in de slotfase van de eerste helft iets terug. Waarde kwam meer in balbezit, maar de bezoekers ble ven ongevaarlijk. In de tweede helft werd Cyrille Steendijk wegens een blessure ver vangen door Wim Klippel. Stavenis se speelde na rust zwak en bracht zich onnodig in de problemen. Met een afstandsschot werd doelman Mare Hogendoorn gepasseerd, zo dat Waarde zelfs de aansluiting wist te maken met de thuisploeg. Halver wege de tweede helft moest Bernard de Rijke noodgedwongen plaatsma ken voor Kees van Putten. De inval ler zorgde weer voor meer dreiging bij Stavenisse. Hij stond ook aan de basis van het derde doelpunt van Stavenisse. Zijn schot werd door de doelman gekeerd, maar de terug springende bal werd door spits Adrie Smits hard in de touwen ge schoten. Na opnieuw goed voorbe reidend werk van Kees van Putten kwam enkele minuten later ook San- der Smits tot scoren. De scheids rechter keurde deze treffer in eerste instantie goed. Na overleg met de appelerende grensrechter kwam hij echter op zijn beslissing terug en keurde hij het doelpunt wegens bui tenspel af. Twee minuten blies de ar biter opnieuw een aanval van Stave nisse wegens buitenspel af, zodat Bennie de Ruiter niet kon afrond den. Voor de slotfase maakte De Ruiter plaats voor Martin Moerland, die op aangeven van Adrie Smits een grote kans kreeg, maar de bal niet goed raakte. Twee minuten later wist uiteindelijk Wim Klippel wel de weg naar het doel te vinden. Hij bepaalde de eindstand op 4-1 Smerdiek FSV ZPR '84 Stavenisse Krabbendijke Dosko SPS Chrislandia Halsteren Vrederust Waarde Alliance 4 1 4 0 3 2 3 0 2 2 2 1 2 0 5s 1 3 5 1 1 5 1 1 5 0 1 4 00 0 13 1 12 0 11 2 9 0 8 2 3 1 3 3 4 4 14-5 29-8 16-5 11-17 10-3 11-16 9-8 12-13 7-11 8-22 5-17 7-14 Reserve vierde klasse De wedstrijd tussen Noad 4 en Klun- dert 4 begon met ruim een uur vertra ging, doordat de spelers van Klundert zonder shirtjes en broekjes in St.-Phi- lipsland arriveerden. Na deze ontdek king werden de tenues speciaal ge bracht, maar het duurde ruim een uur eer de spelers van de bezoekende ver eniging gereed waren voor de wed strijd. Het wachten werd voor Noad beloond, want de thuisploeg won het duel met 2-0. Door de slechte weersomstandigheden moest Noad de tactiek aanpassen. De ploeg hanteert veel de lange bal rich ting de snelle spitsen, maar door de stevige wind had dit nu weinig effect. Na vijf minuten spelen kregen de St.- Philipslanders een penalty, nadat André van Westen in het strafschopge bied werd gevloerd. Doordat Rien Fili- us wisselspeler was, werd nu Marco van Herpen aangewezen als straf- schoppennemer. Hij beschaamde het vertrouwen niet en bracht Noad aan de leiding. Klundert probeerde terug in de wedstrijd te komen, maar stuitte op de defensie van Noad. Vooral routinier Kees Verstrate speelde een sterke wed strijd. André Fonteijne had als verde diger een snelle linksbuiten tegen zich, maar op ervaring troefde hij deze aan valler vaak af. Eén keer brak Klundert goed door, maar nu wist doelman Lig- tendag met een redding de gelijkmaker te voorkomen. Op slag van rust scoor de Noad 2-0. André van Westen bracht aanvaller Rini Scherpenisse in stelling, die de bal over de keeper in het doel stiftte. Voor de tweede helft kwamen Rien Fi- lius en- Kees Reijngoudt in het veld voor Rini Scherpenisse en Adrie Fon teijne, die geblesseerd in de kleedka mer achterbleef. Ondanks dat Noad na rust tegen de strakke wind moest op boksen, bleef de thuisploeg gevaarlijk. Antoine Quist liet zich verschillende keren terugzakken tot op het midden veld, waardoor er meer verrassing kwam in het spel van Noad. Jan Kot kreeg twee opgelegde doelkansen, maar kwam niet tot scoren. Na een combinatie met Marco van Herpen kon ook laatste man Edwin Hage alleen op het doel afgaan, maar zijn inzet werd door de doelman gekeerd. Halverwege de tweede helft kreeg Klundert een goede mogelijkheid, maar uitblinker Kees Verstrate redde op de lijn. Bij Noad kwam Joes Huijsmans nog in het veld voor de vermoeide Antoine Quist. De laatste kans in deze wedstrijd kreeg Jan Kot, maar hij schoot op aangeven van Wim v.d. Ree opnieuw naast, zo dat de stand 2-0 bleef.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15