„Boeren hebben imago dat ze altijd klagen" Verburgh u Ds. Klein maakt toonladder compleet in Sint-Philipsland Goede verkoping Woord en Daad De Heere heeft met genade laatste woord W.A. Boogaard leidt lop 'Zeeuwse Vlegel is nostalgie' imabo adviseert Vriens-De Schelde als uw keukenspecialist Donderdag 23 september 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Altijd blij specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling 'Ondanks verschillen in ring en classis hebben we elkaar nodig In de kleinste Nederlandse Hervormde Kerk van de streek heeft de 37-jarige ds. J.C. Klein uit Ridderkerk zondagmiddag intrede gedaan als predikant van de Her vormde Gemeente Sint-Philipsland. „We hebben alle maal naar deze dag uitgezien", vertelde ouderling P. Voorwinden. „U als predikant heeft er misschien te genop gezien, want Sint-Philipsland is uw eerste eigen gemeente. Als herder moet u de schapen hier eerst leren kennen en dat geldt ook andersom. Gemeente, breng uw zorgen en verdriet bij de herder. U dominee en mevrouw Klein, wensen we een goede en fijne tijd hier met Gods zegen op uw beider werk." Heilig opgelost Lankmoedig en groot van goedertierenheid 'De Heer is goed en vriend'lijk en weldadig. Barmhar tig, mild, lankmoedig en genadig', zo klonk het zon dagmiddag in de Nederlandse Hervormde kerk in Sint- Philipsland uit Psalm 145:3. Dat sloot goed aan bij de intredetekst van ds. J.C. Klein uit Psalm 103, waarin de predikant duidelijk maakte dat de Heere met zijn genade altijd het laatste woord heeft. „Zijn toorn kun nen we niet negeren en bergen zullen wankelen, maar het verbond van de vrede blijft overeind. Hij zal zich over u ontfermen en dat geeft houvast. Al zijn er tegen vallers: loof de Heere, mijn ziel en vergeet geen van zijn weldaden!" Handoplegging Liturgie Deftige zonden Saai 1 6 s 7 I 1 limabol 1 V R IE 'N| S Dl El |S|C|HE|L|D| E VERVOLG VAN VOORPAGINA L. de Oude uit Sint-Philipsland is rentmeester. Over een akkerbouw bedrijf van 56 hectare groot in Sint- Philipsland, maar daarnaast drijft hij al dertig jaar een rentmeesters kantoor dat het beheer voert over gronden van anderen, van particu lieren, oude adel, ambachtsheerlijk heden, verzekeringsmaatschappijen, maar ook Franse en Duitse grond bezitters. Het gaat om zo'n 3500 ha met 400 pachters. Met de combinatie 'rentmeester/ rentmeester' zei De Oude 'buitenge woon gelukkig' te zijn. Hij be schouwt ze beiden als hobby. Zo'n 1000 tot 1100 uren per jaar is hij el ders bezig. „Als ik dan arbeidspie- ken elders heb, dan moet ik het thuis anders inrichten." Thuis teelt hij granen, bieten, aardappelen, ci chorei en graszaad. „Ik leg ook land braak, maar dat doe ik niet graag. Dat wordt van hogerhand opge legd." Ook De Oude raakt in vervoering als hij het gewas ziet groeien en het blad van de suikerbiet mooi groen ziet worden. Om als boer extra inkomen te ver werven, zoekt de een het volgens hem in de intensieve teelten, de an der in een neventak van de intensie ve veehouderij. Volgens de rent meester telt voor de boer de optelsom van het (beetje) geld en de grote gevoelswaarde die het vak kent (het vrije wonen, de generaties die hem voorgingen). „Ik heb zelf gekozen om het erfgoed door te ge ven, om een poosje rentmeester te zijn over dat erfgoed." Burgemeester H.A. van der Munnik was onder de indruk van beide spre kers. Ze uitten zich verschillend. „De Oude vertelde met een beheer ste emotie, Den Engelsman is een gevoelsman. Die mag wel twee keer ingenieur voor zijn naam zetten. Dat moet je wel wezen als je je werk zo doet. Duidèlijk is dat de na tuur voorop staat. Ik zie dat heel goed voor me als ik de Zeven-dor- pentocht loop. Die zou geen 50 ki lometer moeten zijn, maar honderd. Dan kan ik nog langer genieten van het Thoolse landschap." Van der Munnik wilde graag horen welke kansen de landbouw heeft. Volgens Hage wordt daar binnen kort via een enquête ook de boeren op Tholen en Sint-Philipsland naar gevraagd. Uit de enquête moet een landbouwontwikkelingsplan opge steld worden voor de streek. „We zeggen wel eens spottend dat boer zijn een manier van leven is waarbij je voortdurend blij bent", zegt Hage. „Als je bij het ploegen afscheid neemt van het jaar, dan ligt het al weer klaar voor het volgende jaar. Dan ben je blij. Ook na het zaaien ben je dat en als het gewas opkomt en geoogst wordt. Het is een soort interne kracht." Maar volgens de voorzitter kampt de landbouw met een probleem: de gemiddelde Nederlandse burger weet niet meer wat er op het bedrijf gebeurt. „Boeren hebben het imago dat ze altijd klagen. Dat gezegde moeten we proberen kwijt te raken. Niet klagen over onze problemen, maar onze eigen verantwoordelijk heid nemen. Onder de paraplu van de natuur." Wethouder K.A. Hcijbocr wilde weten hoe de landbouw over het be heer denkt in natuurontwikkelings gebieden. Volgens Hage staat dat nog in de kinderschoenen. „Maar ik denk dat we dat kunnen omdat we er meer specifieke kennis voor in huis hebben." Volgens De Oude wordt er ook al op Tholen volop aan akkerrandenbeheer gedaan. „Dat is het bewijs dat we meedenken." Maar dat gebeurt volgens Hage niet uit idealistische motieven: „We zien het als een gewas." (het wordt door de provincie gesubsidieerd). Gastvrouw M. Reins-Hage (39) stelde zich voor als de boer van de Duivekeet. Haar man is elektro- montcur en werkt drie dagen bij zijn baas en zorgt twee dagen voor de kinderen van 2 en 4 jaar oud. „Als die medewerking er niet zou zijn, dan zou ik het niet redden." De Dui vekeet is door haar grootouders ge kocht, haar vader (oud-dijkgraaf I.C. Hage) is er geboren. Twee jaar geleden nam zij het bedrijf over. „Het is een éénvrouwsbedrijf, maar ik krijg nog wel hulp voor het gras- maaien en de kinderopvang, van mijn ouders en schoonouders." De Duivekeet was een gemengd be drijf. De koeienstal en de opslag ruimte voor graan zijn nu de werk plaats en het kantoor waar de computer staat ('het crisiscen trum'). De combinatie boer en huis vrouw is volgens haar hectisch. „Bij ons zijn de rollen dus omgekeerd. Maar we hebben het naar ons zin. Daar gaat het om. Wat de buitenwe reld ervan vindt, kan me niet veel schelen." Als 'vrije ondernemer' voelt ze zich regelmatig belemmerd door maatre gelen die door de overheid worden opgelegd. „Soms is dat erg depri merend. Dan ben je weer terug bij af." Zo ziet ze niet in waarom de Duivekeet aangesloten zou moeten worden op de drukriolering. „De septic tank werkt goed." Buiten wo nen betekent ook dat ze niet aange sloten is op de kabel. „Hoe dat moet als ik een aansluiting wil op inter net, is nog niet duidelijk." Maar ook nu overheerste het positieve. „Voor u staat een blij mens. Als alles net jes in de schuur ligt en het geld is bijgeschreven op de bank, dan kun nen we verder." Ze leidde het gezelschap vervolgens rond over de boerderij, langs de ma chines en de opslagruimten voor ui en en aardappelen. En vertelde dat ze het liefst ook nog vee rond de boerderij zou willen. „Maar ze zeg gen dat ik daar te weinig tijd voor heb." W.A. Boogaard uit Sint-Annaland is voorzitter van de projectgroep die een landbouwontwikkelingsplan (l.o.p.) voor Tholen gaat opstellen. G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vossemeer is secretaris en oud-wethouder J. Versluys uit Scherpenisse penning meester. De projectgroep stelt momenteel een enquête op voor de landbou wers van Tholen en Sint-Philips land. Met de vragenlijst wil de pro jectgroep inventariseren wat er leeft onder de boeren. Wat voor belem meringen ze ervaren en welke kan sen ze zien in de toekomst. De projectgroep mikt op een res pons van zeventig procent. De ant woorden zullen per vakgebied in een rapport worden verwerkt en be sproken worden in de verschillende werkgroepen (zoals akkerbouw, glastuinbouw, veehouderij, natuur, bloemzaadteelt). Deze werkgroepen worden vertegenwoordigd in de projectgroep. Uiteindelijk moet er één visie ko men op de toekomstige ontwikke ling van de Thoolse landbouw. „Ge baseerd op alle meningen. Maar daar moet eerst consensus over be reikt worden," zegt Boogaard. Het streekproduct Zeeuwse Vlegel krijgt een veeg uit de pan van dr. Pieter Vereijken van het instituut voor agrobiologisch en bodem- vruchtbaarheidsonderzoek in Wa- geningen. De Zeeuwse Vlegel waar Zeeuwse tarwe voor wordt verbouwd en waar beperkt op wordt gespoten, stelt volgens Ver eijken niet veel voor, zo zegt hij in NRC Handelsblad van 11 septem ber. 'Het appelleert vooral aan nostalgische gevoelens, maar presteert weinig op het gebied van natuur en milieu.' Aldus Vereijken over het brood, het bier en de koekjes die inmid dels onder de Zeeuwse Vlegelarti kelen geschaard kunnen worden. Staatsecretaris G. Faber steunt het initiatief voor streekeigen produc ten. Maandag onthulde Faber een beeldmerk van erkende streekpro ducten in Rijpwetering van de stichting streekeigen producten Nederland waar ook de stichting Zeeuwse Vlegel bij is aangesloten. Volgens Vereijken moet de land en tuinbouw meer doen om het landschap aantrekkelijk te maken. Hij introduceert de term multi functionele landbouw en multi functioneel landgebruik. Niet al leen voedselproductie is van belang voor de boer, hij zal ook een bijdrage moeten leveren aan de natuur, het waterbeheer en de recreatie. En daar voor betaald moeten worden. Gemeenten en provincies zullen volgens Verei jken hierin een rol moeten spelen om het platteland groen te hou den. Volgens Vereijken doen ze daar te weinig aan en wordt de openheid, rust en de stilte op het platteland steeds verder aangetast. Hij pleit voor verkeersarme groene longen, aaneengesloten gebieden met ex tensieve multifunctionele land bouw waarin de boeren betaald worden voor hun inspanningen om bijvoorbeeld de natuur te onder houden en het water te beheren. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Voorh««fl Crusio 70 jaar Advertentie LM. Het predikantspaar Klein-van Doorn voor de hoofdingang van de N.H. kerk in Sint-Philipsland. Ds. Klein vervulde de vacature die november vorig jaar ontstond na het vertrek van ds. DJ. van Eckeveld naar Kockengen. In een glimmende, nieuwe toga - zonder bef - beklom hij de preekstoel in Sint-Philips land. De pastoraal medewerker in Ridderkerk en Sliedrecht kan nu het volledige predikantswerk gaan doen en de deuren van de pastorie staan wagenwijd open, zo maakte hij dui delijk. „Behalve de voordeur heb ik nog twee achterdeuren, plus nog een telefoon, dus schroom niet. Maak er vrijmoedig gebruik van. Gemeente van Sint-Philipsland, ik hoop uw gids te zijn, zolang de Heere mij hier de tijd geeft. Ook met de jeugd hoop ik op te trekken, maar niet elke vraag heeft een ant woord. Ik wil wel een luisterend oor zijn en het Woord heeft altijd iets te zeggen", aldus ds. Klein. Wanneer alles volgens het boekje zou verlopen, zou hij zeker een goe de tijd tegemoet gaan in Sint-Phi lipsland, vertelde de predikant. „Maar ik heb mijn eigenaardighe den en de gemeente heeft die ook. We zullen op elkaar afgestemd moeten worden en dat zal best luk ken. Geen vrees daarvoor." Consulent ds. D.A. Snijder uit Oud- Vossemeer sprak namens de classis Zierikzee en de ring Tholen. Dat viel hem niet moeilijk, want hij was al voor de tweede keer consulent in Sint-Philipsland. De eerste vacatu- retijd - na het vertrek van ds. Lam- mers - was heel kort en de tweede - na het afscheid van ds. Van Ecke veld - duurde wat langer. Ds. Snij der zei het prettig te vinden om in Sint-Philipsland vervanger te kun nen zijn. Hij bewaarde ook goede herinneringen aan de druk bezochte gemeente-avond, maar nu kon hij de fakkel weer overgeven aan ds. Klein. Hij heette hem welkom in de classis en in de ring en nodigde hem uit om daarin te zijner tijd ook func ties te vervullen. „We hebben best een fijne classis", zei ds. Snijder. „Sommigen klinkt dat misschien vreemd in de oren", voegde hij er direct aan toe en wie de intrede van ds. J. Lohuis in Scherpenisse en het afscheid van ds. A. den Hartog in Sint-Maartensdijk meemaakte, constateerde daar dat de geluiden over de classis aanzien lijk minder positief waren. Ds. Snijder zag ook wel verschillen, want de classis Zierikzee wordt ge vormd door de Hervormde gemeen ten van Tholen/Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. „Het zijn twee gescheiden eilanden en dat niet alleen in natuurlijke, maar ook in geestelijke zin. Tholen is anders dan Schouwen." Hij trok de verge lijking met twee koningskinderen die elkaar lief hadden, maar die niet bij elkaar konden komen omdat het water te diep was. „Nu ligt er de Philipsdam, maar de andere geeste lijke richting is er nog. Toch is er toenadering. We hebben allemaal onze eigen plaats en er is een open oor en een open hart. En zegt de Heere niet: ze zullen komen uit alle windstreken, naar die ene naam die onder de hemel gegeven is? We moeten elkaar vinden en dat kan ook. Dat u, ds. Klein, uw plaats mag innemen in de classis en in goede harmonie mag samenwerken", al dus de consulent. Ook op de verschillen binnen de ring ging ds. Snijder nog in. Hij haakte daarbij in op de toespraak 's morgens door bevestiger dr. Van Brummelen, die in de beschrijving van de eerste gemeente van ds. Klein het voorvoegsel 'Sint' schaar de onder de 'paapse stoutigheden'. Ds. Snijder noemde dat meer een goede oplossing. Hij wees erop, dat er behalve Sint-Philipsland ook nog Sint-Annaland en Sint-Maartens dijk zijn. Volgens hem was het pro bleem, of Maarten of Philip met Anna ging. „Dat is heilig opge lost", zo trok ds. Snijder de toevoe ging Sint door naar het celibataire karakter van de heiligverklaring. „We hebben echter niet alleen drie Sint-gemeenten, in totaal zijn er acht gemeenten (met Rchoboth en Immanuël zijn dat er overigens tien - red.) binnen onze hervormde ring en acht is het getal van de volheid. Dat gaat dus goed samen. Er zitten ook acht tonen in een toonladder en als je die kent, dan kun je praktisch alles zingen. Ook de lof van de Hee re, zoals we die volgens Psalm 68:10 in deze dienst hebben gezon gen. Elke gemeente heeft zijn eigen, verschillende toon en dat geldt ook voor de acht predikanten. Maar we hebben elkaar wel nodig. Als broe ders van hetzelfde huis die samen wonen, maar hun eigen toon zin gen", zei ds. Snijder. Ds. Klein zei in een reactie alle ver trouwen te hebben in de samenwer king. „Dat we met elkaar een or kestje vormen waar niet al te grote wanklanken uit voortkomen", zei de nieuwe predikant van Sint-Phi lipsland. Ds. Snijder noemde het een goede gewoonte, dat ook de predikants vrouwen contacten onderhouden in de ring Tholen en daarvoor nodigde hij mevr. Klein uit voor de bijeen komst van 30 september in Sint- Maartensdijk. Mevr. Klein-van Doorn, die dit voorjaar in het huwe lijk trad, is lerares aan het Hoorn- beeckcollege te Rotterdam. Ze was dankbaar voor alle hulp bij de komst naar Sint-Philipsland, zoals het schoonmaken van de pastorie door de vrouwenvereniging, zo meldde haar man, die de kerkvoog dij nog bedankte voor het opknap pen van pastorie tegenover de mo numentale kerk aan de Kerkring in Sint-Philipsland. In beide diensten moesten er stoelen bijgezet worden. De kerkenraad had het aantal genodigden bewust be perkt zodat de eigen gemeenteleden ook nog een plaats hadden in het kleine kerkgebouw. Velen (met name kinderenprobeerden een gulden te laten liggen op een drijvende appel. Dat bleek echter niet mee te vallen. Het actiecomité Woord en Daad Tholen en Sint-Philipsland hield zaterdag een geslaagde verko ping in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Scherpenisse. Er waren vele activiteiten waaronder diverse spelen zoals sjoelen, een muntje proberen te gooien in een glaasje onder water en proberen een gul den te laten liggen op een drij vende appel (niet zo gemakkelijk als het lijkt). Men kon een ritje in een huifkar maken en dat vond vooral de jeugd een beleve nis. Verder werden er allerlei za ken verkocht zoals cd's, beschil derde dakpannen en bloempot ten (nieuw dit jaar) en speelgoed. Bij de ingang konden de bezoe kers - die met name 's morgens in groten getale kwamen opda gen - folders en foto's bekijken van het doel waarvoor Woord en Daad de verkoping organiseerde. Het gaat om een project in de Fi- lipijnen waar een vaktrainings centrum wordt gebouwd om straatkinderen onderwijs te kun nen geven en een vak te kunnen leren zodat ze op een normale manier in hun onderhoud kun nen voorzien. Het centrum ligt even buiten de hoofdstad Manilla en behalve de bestaande auto monteursopleiding, zullen er ook lessen worden gegeven in lassen, timmeren, metselen, constructie werk, meubelfabricage, compu tergebruik en secretaressewerk zaamheden. De gezamenlijke Zeeuwse comités van Woord en Daad hebben zich verplicht 175.125 gulden bij elkaar te brengen om het eerste deel van het centrum tot stand te kunnen brengen. In Scherpenisse werd daar een aardig steentje aan bij gedragen. Bruto bracht de ver koping zo'n 2700 gulden op, waarvan men ruim 2000 gulden over heeft gehouden. „Het was een druk bezochte verkoping. Er waren meer mensen dan voor gaande jaren", zegt een tevreden secretaris Jaap Westdorp van Woord en Daad Tholen en Sint- Philipsland. „Het liep prima, on danks het feit dat er nog een ver koping was van de Hervormde vrouwenvereniging. Integendeel, we hebben veel mensen gespro ken die beide verkopingen heb ben bezocht." „Het leven van een mens loopt als een kronkelende rivier", zo begon ds. Klein zijn preek. „Er is een bocht naar rechts, maar plots buigt de rivier af naar links om op een zeker moment weer rechtsaf te gaan. Hel is ook een doolhof: niet alleen een rechte weg, maar ook een versperde weg en een bocht. Niet alleen gezondheid en vitali teit, maar ook ziekte. Niet alleen vrede en genot in het leven, maar ook in de put zitten, vastgelopen, alles geblokkeerd. Er worden vraagtekens gezet. Het onbekende ligt voor ons. Er doemt echter een weg op die je niet. voor mogelijk hield. Goddelijke wegen die ons helder voor ogen worden gesteld en niet verborgen zijn. In onze tekst worden Gods wegen aan Mo- zes bekendgemaakt. Wij zijn echter druk bezig met eigen wegen: a, b, links, rechts. Datje biddend je weg mag zoeken om je route te volgen met de hemelse Vader, want Gods wegen gaan boven onze eigen weg getjes uit. Onbekendheid met Gods wegen, dat is funest voor een mens. Daar raak je pas echt van in de put. Als je Gods wegen negeert, waar ons pad de duisternis ingaat, daar kan alleen Zijn weg nog de heuvel op leiden. Eerst als een kleine ster aan de donkere hemel, maar dat blijkt gaandeweg een enorm groot, flonkerend licht te zijn." De bevestiging van ds. J.C. Klein zondagmorgen gebeur de door dr. A. van Brumme len uit Huizen aan de hand van Efcze 6:17b: 'en het zwaard des Geestes, hetwelk is Gods woord.' Aan de hand oplegging werd meegedaan door acht mensen: naast de bevestiger dr. Van Brumme len waren dat: dr. P.H. van Harten uit Ridderkerk, ouder ling J. Guis uit Ridderkerk, ds. S. Verheij uit Vianen, ds. D. Verhuil uit Bleiswijk, ds. B. ten Hovc uit Ooltgens- plaat, ds. I. van Ommeren uit Drachten en consulent ds. D.A. Snijder uit Oud-Vosse meer. Tijdens de intrededienst van ds. J.C. Klein was de samen zang uit de psalmen 68:10; 123: l en 2; 31:1 en 3; 145:1, 2 en 3; 89:1 en 2; 33:2; 17:4 en 95:2 en 4 volgens de berij ming 1773. Organist was Jan Simon Huijser. De Schriftlezing was uit Psalm 103 en de tekst voor de preek kwam uit de verzen zes, zeven en acht van die zelfde psalm: ,De Heere doet gerechtigheid en gerichtcn al degenen, die onderdrukt wor den. Hij heeft Mozes Zijn wegen bekend gemaakt, de kinderen Israels Zijn daden. Barmhartig en genade is de Heere, lankmoedig en groot van goedertierenheid.' Tijdens de bevestigingsdienst zondagmorgen was Leen Kegge de organist. „Meestal komt de psalmist niet di rect met zijn lof. Hij vindt zichzelf tekort schieten. Laat het ook geen lippentaal zijn, maar laat de lof uit het hart komen. David is voorzan ger en voorganger. Met de van u verkregen zegen Heere, wil ik u eren. Zijn we niet bezig om de Heere te eren met ons zilver, ter wijl we zijn goud negeren? Als je je eigen lof zo karig vindt, vergeet dan geen van zijn weldaden. Dat is het recept voor ware lof. Daarin vindt lof zijn grond. Zo komen we hier bijeen om de daden van de Heere te overdenken en Zijn lof te zingen. Het ware lied der dank baarheid groeit op Zijn wegen en daarover gaat ook de wagen van Zijn lof. Wanneer je wilt weten, welke wegen de Heere met je gaat, moet je het Woord openslaan. De Heere is getrouw. Hij doet wat Hij beloofd heeft." Het evangelie is een psalm, zo ging ds. Klein verder. „De Heere ziet om naar verdrukten, mensen die verstrikt zijn in de macht van de boze, naar slaven van de zonde. We zijn in de ban van onze eigen natuur. Niet dat we 24 uren lang moordenaars zijn, maar we plegen deftige zonden. En de Heere staat gereed om ons uit die machten te bevrijden. Hij trekt ons uit de schijnweelde van Egypte, zoals destijds het volk Israël. Hij. de be vrijder, leidt ons uit! De Heere doet gerechtigheid. Hij heeft Mo zes Zijn wegen bekendgemaakt. De wolkkolom en de vuurkolom gingen hem voor. Er kwam een doorgang door de zee en de woes tijn. Mozes vraagt expliciet naar de weg van de Heere. Het volk Is raël gaf de Heere een klap in het gezicht, maar kan Hij wel met ons verder? Hebben wij geen voorbid der nodig op de weg tot de Heere? Laat mij Uw weg weten! Toon mij Uw weg! Toon mij Uw heerlijk heid!" Barmhartig en genadig is de Heere, lankmoedig en groot van goeder tierenheid, staat er in het achtste vers van Psalm 103. „Barmhartig heid, dat is mededogendheid. Zijn hart trekt samen hoe wij van Hem afwijken. Hij heeft smart over ons, dat we in de zonde blijven leven en aan de vleespotten van Egypte blij ven hangen. Ons welzijn heeft Hij onverdiend op het oog. Hij geeft ons genade op eigen gronden. Wij kunnen er geen rekensom op ma ken. Hij gaat in vrijmoedigheid tot de troon van de genade. Zijn toorn kunnen we niet negeren, maar de genade is Zijn laatste woord. De genade waar Judas aan voorbij ging. En wat voor geduld heeft de Heere niet met ons. Het volk Israël zette Hem aan de kant voor een blind, dom, gouden kalf. Deson danks is Hij lankmoedig. Wij heb ben het wel eens over saaie kerk diensten, maar zou de Heere ons niet saai vinden, want het is steeds hetzelfde met ons. We dwalen al tijd weer af, maar in Zijn lankmoe digheid blijft Hij met Zijn woord komen. Hij is groot van goedertie renheid. Gods verbondstrouw, daar mag een mens op terugvallen. Is het voor ons een verloren zaak, is alle grond onder ons weggeslagen. Hij is lankmoedig en goedertieren. Hij zal zich over ons ontfermen. Loof de Heere mijn ziel en vergeet geen van Zijn weldaden", zo be sloot ds. Klein zondagmiddag zijn eerste preek als predikant van de Hervormde Gemeente Sint-Philips land. .7 ib' En als één van de grootste inkoop organisaties kan imabo het weten. een showroom- bezoek bij Vriens-De Schecöe "f4» i is gegarandeerd een succes, - |Bergen op zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5