„Prijs het af en stapel het hoog op bij de kassa en het verkoopt goed Wintermode met veel grijstinten Bezinning en gebed rond prinsjesdag College moet regels weer versoepelen Oranjebal intratuin Jolly Beggars op Ierse avond U1S 95 J. van 't Hof uit Tholen kwart eeuw bij Hema in Bergen op Zoom Pieneke showt nieuwe collectie in Sint-Philipsland Donderdag 23 september 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Hij zag de Hema in Bergen op Zoom ontstaan en uit groeien tot het bedrijf dat het nu is. J. van 't Hof uit Tholen viert, tegelijk met het 25-jarig bestaan van de vestiging, het feit dat hij een kwart eeuw in dienst is bij de Hema. Een periode die zich kenmerkt door een verandering van handma tig en geheugenwerk naar computerlijsten. Minder voorraad Winkeldochters Dingen regelen Nevenfuncties Onwelriekender 'Continueren van huidige dienst' TOTALE LEEGVERKOOP MET KORTINGEN TOT 50% Van Damme: 't is niet meer te volgen Voor het eerst toonde modezaak Pieneke uit Sint-Philips land de nieuwe wintercollectie tijdens een modeshow. En dat sloeg aan in het dorp, want 170 belangstellenden vulden donderdagavond de grote zaal van De Wimpel. Acht volwassenen en twaalf kinderen lieten zien wat ko mende winter het modebeeld zal zijn. Vooral de kinderen stalen daarbij de show. Donkere kleuren Meerderheid voor grotere schuurtjes De meerderheid van de commissie gemeentelijke ont wikkeling is voor het verruimen van de bebouwing in tuinen. Het college werd maandagavond voor de tweede maal de raad gegeven de maten voor schuurtjes en tuin huisjes wat te versoepelen. Met uitzondering van de SGP willen PvdA, CDA, RPF/GPV en D66 (de VVD was ver hinderd) toestaan dat er in tuinen die groter zijn dan 400 vierkante meter, een schuurtje gebouwd mag worden van 12 vierkante meter. Minder rigide Groot verschil 1144 bekeuringen Dc nu 52-jarigc Van 't Hof is gebo ren en getogen in Dinteloord. Maar na zijn huwelijk ging hij in Tholen wonen. „Mijn vrouw is Thoolse en we keken gewoon waar er een wo ning beschikbaar was. Dat bleek in Tholen te zijn", zegt Van 't Hof. „Maar ik heb er nooit spijt van ge had. Een prachtig eiland en een leuk stadje. Ik hoef nergens anders te wonen." Aanvankelijk werkte Van 't Hof - die een studie midden- en hoger management volgde - als magazijnchcf bij het distributie centrum van de Prijsslag in Tholen (hallen van Schot). Het distributie centrum verdween echter naar el ders en Van 't Hof had geen zin om mee te verhuizen. Zodoende kwam hij op 27-jarige leeftijd terecht bij de splinternieuwe vestiging van Hema aan het Sint-Josephplein in Bergen op Zoom. „Ik begon als plaatsvervangend magazijnchef en later werd ik magazijnchef", ver telt dc Tholenaar. „Het werk was niet te vergelijken. Bij dc Prijsslag was het een distributiecentrum waar alles er in pallets uitging. Hier komt bij wijze van spreken horloge voor horloge binnen." Hema Bergen op Zoom is niet van een zogenaamde franchiser (een zelfstandig ondernemer die dc pro ducten en de naam van een concern voert), maar een winkel van het moederbedrijf zelf. De bevoorra ding geschiedt vanuit het centraal magazijn in Utrecht. „Drie keer per week komt er een vrachtwagen van Hema: dinsdag, donderdag en vrijdag. Ongeveer 98 procent van onze producten komt van dat cen trum af. Alleen verswaren zoals vleeswaren, kaas, koek, snoep, ge bak en ook wijn komen rechtst reeks van derden", aldus Van 't Hof die heeft gemerkt dat er in de loop der jaren toch wel het een en ander veranderd is. „Vroeger de den we heel veel zelf. Alles moest met de hand worden geteld en ge controleerd. Elke week inventari seerden we een kwart van het ma gazijn. Een voordeel daarvan was natuurlijk wel dat je vrij nauwkeu rig wist of een artikel nog voorra dig was of niet. Tegenwoordig wer ken we met zogenaamde 'cradles' die streepjescodes inlezen en zo wordt in de computer geregistreerd wat er binnen komt. Via de kassa's wordt dan aangegeven wat er is verkocht en met die twee cijfers weet je altijd hoe het met je voor raad is gesteld. Het magazijn was destijds ook veel groter en we had den meer op voorraad. Nu is dat niet meer het geval. Weinig voor raad is bedrijfseconomisch ook niet gunstig." Van 't Hof merkte ook een veran- De Hema Bergen op Zoom bestaat 25 jaar en Tholenaar J. van 't Hof jubileert mee. dering in de bedrijfsvoering op. „Vroeger keken we meer naar wat anderen deden, en daar gingen we dan in mee. Nu zitten we er boven op en zijn we echt trendgevoeliger bezig." De Thoolse magazijnchef vertelt dat het magazijn is ver kleind toen de bakkerij van Hema in Bergen op Zoom kwam. „Die zat voor de regio eerst in Breda, maar is nu naar Bergen op Zoom gekomen. Daaraan is een deel van het magazijn opgeofferd en er is een stuk bijgebouwd op de be staande benedenverdieping. Maar we hebben nu echt geen ruimte te kort hoor. Als je veel plek hebt, ga je dingen breed en slordig wegzet ten. Nu is het gewoon wat gestruc- tureerder." Een korte rondleiding door het magazijn leert dat het niet alleen gestructureerder, maar ook wat nauwer geworden is. De stel lingen staan dicht op elkaar en be vatten de meest uiteenlopende pro ducten. Van 't Hof weet feilloos alles te vinden en kan ook uit zijn hoofd nog aanwijzen welke artike len er voor de wintercollectie zijn en welke er in de aanbieding ko men. „Dat is wel een leuk element van het magazijn. Je weet altijd precies wat er gaat komen. De kleuren voor het volgende seizoen of de aanbiedingen over een week", zegt Van 't Hof die overi gens zegt dat voor de acties al heel lang van tevoren bekend is wat er gaat gebeuren. „De inkopers van de filialen moeten ook ver van te voren hun bestellingen plaatsen. Als ze dat een week voor de actie zouden doen, visten ze achter het net. En dat vraagt dan natuurlijk weer een goed inschattingsvermo gen van hoeveel artikelen je denkt te kunnen verkopen. Wat dat be treft is er ook wel overleg met on der andere het magazijn. En ach, je kunt het nooit helemaal inschatten. Winkeldochters heb je altijd. Maar er wordt zelden of nooit iets terug gestuurd naar het centraal maga zijn en er wordt nooit iets afge voerd. Dan wordt het zodanig afgeprijsd dat het toch wordt ver kocht. Het is heel gek. Iets kan in de schappen niet goed lopen, maar prijs het af en stapel het hoog op bij dc kassa en het verkoopt als een tierelier." Het feit dat alles computerge stuurd wordt geregistreerd, vindt Van 't Hof niet altijd een voordeel. „Het gaat natuurlijk veel sneller dan vroeger. Je kunt met een druk op de knop een overzicht krijgen. Maar je moet er maar op vertrou wen dat dat overzicht ook klopt en dat er ook het juiste artikel wordt bijbesteld. Daarom is ook de con trole op binnenkomende goederen groot. Een waterdicht systeem kun je niet maken. Er kan altijd een verkeerd artikel bij zitten of te weinig van een ander", vertelt Van 't Hof die behalve het magazijn nog wat andere klussen doet bin nen het bedrijf. Zo zorgt hij ook voor de inkoop van verpakkings materialen en spullen voor de eta leur die eenmaal per week langs komt om de versieringen, lokkers en actiekaarten te verversen. Daar naast verricht de Tholenaar kleine aanpassingen aan het gebouw en de installatie (hij weet inmiddels elke stekkerdoos in het pand zo'n beetje te vinden) en hij doet wat machinewerk. „Dat doe ik graag. Ook in het verenigingsleven heb ik altijd graag dingen geregeld. Dat is hier niet anders en die vrijheid krijg ik ook. Als het alleen om ma- gazijnwerk ging, was ik al wel uit gekeken op mijn baan. Maar het is juist alles wat er verder nog bij komt kijken, wat het leuk maakt." Niettemin is het hoofdbestanddeel van zijn werk in het magazijn ge legen. Hema in Bergen op Zoom voert tussen de 15.000 en 20.000 artikelen in het assortiment die ook in het magazijn worden ver deeld naar de afdeling waarin ze moeten komen te liggen. Maar de producten houden niet altijd de zelfde plek in het magazijn. „Op dit moment worden de schoolspul len afgevoerd, want het begin van het schooljaar is alweer achter de rug. Op die plek, vooraan in het magazijn, komen straks weer de chocoladeletters." Volgens Van 't Hof heeft Hema zo'n 800 'bestsel lers'. „Gebak, rookworst en ande re vleeswaren. Dat zijn wel de best verkochte artikelen denk ik. Daar staat de Hema ook bekend om. Maar ook verf bijvoorbeeld, wordt veel verkocht. Het is echt een win kel voor dagelijkse boodschappen. Veel Bergenaren komen hier om tandpasta, brood, beleg en noem maar op." Overigens merkt Van 't Hof ook dat er in die 25 jaar een verschuiving heeft plaatsgevonden van met name kunstmatige naar natuurlijke producten. „Alleen al in de tuinafdeling is dat zo. Stapels plastic stoelen verkochten we vroeger. Nu zie je veel hout. En 25 jaar geleden had je alleen verf op oliebasis, maar ook daar is nu veel milieuvriendelijker spul bijgeko men." Behalve zijn dagelijkse beslomme ringen, heeft Van 't Hof ook nog een plek in de ondernemingsraad van dc Hema Bergen op Zoom. „Wc hebben best veel inspraak. Je kunt via zo'n orgaan problemen die onder het personeel leven, on der de aandacht van de filiaalchef brengen die er dan weer verder mee gaat. Daarnaast verzorgen we ook de uitvoering van het zoge naamde inspectie-pluspakket. Het gebouw en alles wat erbij hoort, wordt in delen doorgelicht. Hoe is de staat van de machines? Hoe er varen de medewerkers de werk houding en hoe zit het met de on- derhoudsstaat van het gebouw? Het zijn allemaal punten die wor den beoordeeld en die lijst gaat dan naar een centraal punt waar er wordt bekeken of er actie moet worden ondernomen", legt Van 't Hof uit die zich bepaald nog niet verveeld in zijn werk. „Het is best vol te houden. Ik ga elke dag nog fluitend naar mijn werk." De Tholenaar heeft ook naast zijn baan nog functies. Hij was jaren lang betrokken bij de wielerronde en de automobielclub in Tholen en was tot voor kort voorzitter van volleybalvereniging Intraco/AVC '87 uit Tholen. Verder zat hij in de gemeentelijke commissie sport en in de beheerscommissie van de Gasthuiskapel en Meulvlict (die nu niet meer bestaan). Tegenwoor dig is hij nog bestuurslid van de stichting Thoolse evenementen en promotie (Step). „Wat die com missies betreft, vind ik het nog al tijd jammer dat de gemeente ze heeft opgeheven. Ik ben ervan overtuigd dat burgers gemakkelij ker naar zo'n commissie toe stap pen om een probleem aan te kaar ten, dan dat ze het met een ambtenaar van dc gemeente moe ten regelen. Er was toch iets meer invloed. Ik heb het gevoel dat de afstand tussen burger en overheid groter is geworden, ondanks dat ik van mening ben dat Tholen best veel voor de gemeenschap doet", vertelt Van 't Hof. „Bij de volley bal ben ik behalve om persoonlijke redenen ook gestopt omdat ik vond dat ik geen nieuwe impulsen meer kon geven. Dan moet je niet door gaan. Ik wil zelf ook graag wat kwijt kunnen in een functie. Step is wat dat betreft erg leuk omdat het nieuw is en er veel verschillen de zaken op stapel staan." Dc ma gazijnchef heeft het qua woon- en leefomgeving goed getroffen in Tholen. „Doordat je veel contac ten hebt, raak je snel ingeburgerd. Wat dat betreft, heb ik absoluut geen klagen. Tholen is een fijne plek om te wonen. Het is een schitterend eiland, maar wc heb ben er vaak te weinig oog voor. We moeten ver op vakantie om mooie dingen te zien, terwijl Tholen zelf prachtig is. Nee, wij hebben er uit stekend naar onze zin en het is voor onze kinderen een goede plek geweest om op te groeien." Dc Thoolse band The Jolly Beggars luistert zaterdag dc Ierse avond op, die wordt gehouden in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Niet alleen de muziek en de aankleding van de zaal zorgen voor een Iers sfeertje, ook hapjes en drankjes uit dit land zullen verkrijgbaar zijn. Zoals Mur phy's Irish stout (donker bier), Irish red (gerookte zalm) en Doolin kaas. Dc Ierse avond, die voor de elfde keer in Haestinge plaatsvindt, begint om acht uur. The Jolly Beg gars zette zo'n vijf jaar geleden de eerste schreden op het muzikale pad in Haestinge. Inmiddels treedt de band op in het hele land, met een keur aan Keltische liedjes en instru mentale nummers. Nog niet zo heel lang geleden speelde men in Ber gen op Zoom, na afloop van een concert van The Dubliners. De be zetting is: Dirk de Vreugd jr. (tin whistle en zang). Joop Toetenel (12-snarige gitaar), Jo-anne Toete nel (viool) en Chris de Jong (bod- ran en mondharmonica). Dirk de Vreugd sr. zorgt voor het geluid. Ook de Schot Jakc Menzics zal de ze avond zingen en de organisatie belooft ook een gastoptreden van een speciale zangeres. Op 16 okto ber werkt The Jolly Beggars mee aan een Ierse avond in Wouw. VERVOLG VAN VOORPAGINA Ambulance-verpleegkundige J. Troost van Delta Noord, tevens cen tralist bij de centrale post ambulance vervoer Rijnmond, gaf veel informa tie over de kwaliteit van mensen en materiaal, alsmede de achtcrvang. „Dat was het spannendste deel van de avond, want daarbij kwamen gege vens naar voren waarvan wij niets wisten", zei een raadslid. Troost heeft de indruk, dat er in de Thoolse ambulancekwestie ,voor ie dere oplossing een nieuw probleem wordt verzonnen.' „De verschillende cpa's bijvoorbeeld. Twee mobilo foons in je wagen en dat probleem is opgelost. Er is enorm veel geanves- teerd - in mensen en in middelen - om de ambulance hier overeind te hou den, o.a. met de financiale reserves uit Sommelsdijk, maar dat de koek een keer op is, dat mag duidelijk zijn." Troost verbleef in de zomervakantie met zijn gezin 3,5 week op een Thoolse camping om diensten in Sint-Maartensdijk te kunnen draaien. „Delta Noord garandeert betere am bulancezorg op Tholen dan West-Bra bant", aldus Troost. „Dc ambulancekwestie wordt steeds onwelriekender, van alle kanten", concludeert één van de aanwezigen in het Holland Huis. „Het gaat om ande re belangen dan die van de Thoolse burger, maar ik weet niet welke. Dui delijk is wel, dat zowel van de provin cie Zeeland als van de provincie Noord-Brabant geen positieve krach ten voor Tholen te merken zijn." Directeur Diepstraten had van de huisartsen een voorkeur voor Delta Noord gehoord en bij de raadsleden (de fracties van SGP, VVD, RPF/GPV en D66 waren present) proefde hij sympathie. Vanavond zal de voorkeur van de raadscommissie duidelijk worden. B. en w. kiezen voor de ambulancedienst West-Brabant omdat ze zowel Delta Noord als de Bevelanden in verschil lende opzichten te zwak vinden voor de toekomst. Daarentegen kiezen ge deputeerde staten van Zeeland voor de nog te vormen ambulancedienst boven de Westerschelde. Bij de over heid (gemeentelijk en provinciaal) ligt Delta Noord eruit, bij de Thoolse huisartsen en een deel van de ge meenteraad in elk geval niet. Het Thoolse D66-statenlid drs. R.C. Bastiaanse heeft in de statencommis sie welzijn gepleit voor het continu eren van de huidige ambulancedienst op Tholen. „En of de alarmering nu bij Delta Noord of in West-Brabant wordt geregeld, het maakt de bevol king niet uit waar dc hulp vandaan komt, als de ambulance er maar is op Tholen. Als ons onverhoopt iets ge beurt, dan moet zo'n mini-ziekenhuis voor de deur staan." Bastiaanse sloot zich in de staten commissie aan bij een pleidooi van de PvdA-fractie voor juridische stap pen richting minister Borst en de or ganisatie van een maatschappelijk protest. WEGENS VERBOUWING MAAK EEN AFSPRAAK VOOR EEN OOGMETING ïlrt OOGMEtUUMtfëtliTIIUN STEENBERGEN Grote Kerkstraat 5,4651 BA Steenbergen Tel. 0167-563385 Fax. 0167-566702 TOT 50% OPALLF. BRILMONTUREN 15% OP ALLE BRILLENGLAZEN Advertentie I.M. M. van Damme, die destijds dc handtekeningen aanbood om de am bulance in Sint-Maartensdijk te hou den, zegt dat de kwestie 'niet meer te volgen is'. „Niemand die er nog een kop aan krijgt, want het is zo verwarrend geworden. Wal voor spelletje wordt er eigenlijk ge speeld? Zeeland cn Brabant trekken eraan en werken langs elkaar heen. Ze doen heel vervelend, dat is dui delijk. Dreigen met een staking - zo als Delta Noord - en die weer ophef fen, daar klopt ook niets van. Alle partijen zouden eens bij elkaar moeten gaan zitten en als grote men sen een beslissing nemen. En daarbij moeten de belangen van dc Thoolse bevolking prevaleren." Kinderkleding was er volop te zien op de modeshow in De Wimpel. „Het leek me, ook voor het dorp, een leuk gebeuren om eens te orga niseren", legt Janine Oskam van Pieneke uit. Het werd een klein schalige show met mensen uit de gemeenschap als mannequin en dressman. De reacties van het pu blick waren erg positief en vrijdag was dat in de winkel merkbaar. Pie neke is sinds juni 1997 in dc Sint- Philipslandse Voorstraat gevestigd, heeft vooral dames- en kinderkle ding en een beperkt assortiment he renkleding. Daarnaast is er een uit gebreide collectie hoeden, ongeveer 200 stuks. „Vooral de moderne, vlotte lange rok is in de zaak te vin den. We zijn toegespitst op het pu bliek dat rokken draagt en proberen dat ook in de kindermode door te voeren", vertelt mevrouw Oskam. De mode deze winter zal vooral donkere kleuren te zien geven. „Veel grijstinten en zwart. Maar ook bruin blijft in en donkerblauw doet het voor dames eveneens goed." Velours en borgstoffen wor den veel toegepast, en bij 'tops' zo als sweaters vinden we vooral de wat grovere stoffen. Pieneke heeft een aantal bekende merken in huis. Voor damesmode zijn dat Setterla- dy, Falino, Mistiquc en Clarisse, voor kindermode Ragazzi, Sturdy en Salt and Pepper. De modeshow begon met het tonen van kindermodc. Als volleerde mo dellen bewogen de kinderen zich over het plankier. Soms maakten ze hun rondje wel erg snel, maar het publiek kon dat waarderen. Eén meisje dat net kon lopen, stal de show. Ze genoot zichtbaar van alle aandacht uit dc zaal. Na de pauze kwam de dames- en herenmode én de hoedencollectie aan bod. Het brede aanbod wordt geïllustreerd door dc uiteenlopende leeftijden van de mannequins en dressmen: de jongste was het acht maanden oude dochtertje van mevrouw Oskam, de oudste een dame van zeventig. Lianne Zuidweg verzorgde de pre sentatie. Janine Oskam was blij met de medewerking van Dc Haarstudio en tuincentrum Eiland Tholen bij deze eerste modeshow. In zeer korte tijd is het kabinet met voorstellen gekomen die verder af breuk doen aan de bescherming van het leven: toestemming om dc abor tuspil te gebruiken, het verder op trekken van de nu geldende grens van 24 weken om abortus toe te passen, het gebruik van foetussen, het niet langer strafbaar stellen van euthanasie en het creëren van de mogelijkheid voor 12- tot en met 15-jarigen om zelfstandig voor eu thanasie te kiezen. De autonomie van de individuele mens is norm ge worden. Er is geen ruimte voor God als schepper van het leven. Juist in een tijd waarin de overheid de door God geboden bescherming van het menselijk leven verder aan tast, is het van belang dat christenen in beweging komen. Niet om met een opgeheven vinger in de richting van het paarse kabinet te gaan staan. Opkomen voor de bescherming van het leven, betekent opkomen voor de Schepper van het leven. Opko men voor de bescherming van het leven, betekent ook opkomen voor het leven dat door God geschapen is en dat recht heeft op bescherming. In dc komende periode zullen de nu naar buiten gebrachte kabinetsvoor stellen verder besproken worden in het parlement. Het tegenhouden van deze voorstellen lijkt, naar dc mens gesproken, een onbegonnen zaak. Deze tijd vraag echter niet om ac ceptatie van mogelijk voldongen feiten, of om met een beschuldigen de vinger in de richting van het ka binet te wijzen, maar om bezinning, verootmoediging en gebed. Door middel van deze oproep worden de kerken gevraagd in hun eredienst voorbede te doen voor dc regering opdat er nog een wederkeer mag komen, zodat deze plannen nog af gewend mogen worden. Moge God deze gebeden verhoren, zodat er een appèl vanuit mag gaan in dc rich ting van christenen, maar ook in de richting van de regering, het parle ment en het Nederlandse volk. Namens de kiesvereniging van de RPF Tholen/Sint-Philipsland, C. van der Eist Hoogaarsstraat 17, Tholen. Dit afvies gaat verder dan het voor stel van het college. Die wilde (in meerderheid) niet verder gaan dan 9 vierkante meter bebouwing op tuin- bcstemde grond, en 12 nrin tuinen die groter zijn dan 800 m2. Vorig jaar november werd al over de kwestie gesproken. Ook toen was een meerderheid voor het verruimen van dc afmetingen voor een berging, schuurtje en tuinhuisje. En ook toen was het college verdeeld. De wethou ders I.C. Moerland (PvdA) en R. Ra- vensteijn (VVD) vinden dat 12 m2 aanvaardbaar is voor tuinen die klei ner zijn dan 800 vierkante meter. Het CDA wilde vorig jaar een glij dende schaal toepassen: hoe groter de tuin, hoe groter het schuurtje zou mo gen zijn. Dat principe wil het college niet toepassen, zo zei wethouder W.C. van Kempen. Negen vierkante meter acht het college voldoende 'om tuinen niet vol te laten lopen'. Een meerderheid van het college is wel voor een verruiming voor percelen van 800 vierkante meter en groter. Daar zou volgens de wethouder ruimte zijn voor een berging van 12 vierkante meter. M.A.J. van der Linde (PvdA) zei dat hij het wel eens was met de wethou der dat niet alles volgebouwd kan worden, maar stelde dat het college er 'minder rigide' mee om zou moe ten gaan. „Kijk naar wat voor tuin het is en hoeveel ruimte er is. Bij het be bouwen van erfbestemde grond han teert u wel afmetingen die oplopen: 20, 40 en 60 vierkante meter. Negen vierkante meter is aan de magere kant." Die mening was ook J. van den Don ker (D66) toegedaan. Hij zei zich aan te willen sluiten bij het voorstel dat de meeste ruimte toelaat. A.L. Piet (RPF/GPV) vond de afme ting van een tuin groter dan 800 vier kante meter voor een tuinhuisje van 12 vierkante meter arbitrair. „Dat is wel zeer groot. Leg die grens op 400 vierkante meter. Daar kan best een tuinhuisje van 12 vierkante meter op staan." Ook J. Bout (CDA) zag geen be zwaar in een groter schuurtje in een 'behoorlijke tuin'. En zag ook geen bezwaar bij de controle door de ge meente. Maar Van Kempen vond dat de rege ling duidelijk moest zijn cn de con trole praktisch uitvoerbaar. Hoofd ge meentelijke ontwikkeling L.T. Stecnpoorte zei dat er gezocht is naar een praktische en werkbare invulling en dat meer dan 90 procent van de aanvragen voor het bouwen van een schuurtje of tuinhuisje de negen vier kante meter niet overschrijdt. „Als u meer wilt, dan zullen we ermee naar de provincie moeten om te zien of dat wordt toegestaan." Het college heeft zich bij het vastel- len van de afmetingen voor schuur tjes laten adviseren door het stede- bouwkundige bureau RBOI, zo legde hij uit. „Dat raadt af om dc normen ruimer te maken. Bij erfbestemde grond is de bebouwing ook makkelij ker te controleren dan bij tuinbestem- de grond. Daarom is naar perceelsop pervlakte gekeken. En als je gaat staffelen, moet je ook de bebouwing voor kleinere tuinen aanpassen." L. Rijstenbil uit Oud-Vossemeer maakte gebruik van het spreekrecht. Hij heeft een tuinhuisje van 14 m2 en ligt al een paar jaar overhoop met de gemeente. Rijstenbil wilde weten hoe de gemeente gaat optreden in de pe riode voordat het beleid is vastge steld. Zijn tuinhuisje staat op tuinbe- stemde grond en is volgens de huidige regels te groot. „Misschien was het dom om niet van tevoren te informeren. In het bestemmingsplan is het maar in kleine lettertjes be schreven en niet ingekleurd. Een paar huizen verderop staat ook een huisje van dezelfde afmetingen. Dat is wel toegestaan omdat het op een erfbe- stemming staat. Het is triest dat er op zo'n kleine afstand zo'n groot ver schil is." Een meerderheid van de commissie bleef voor het verruimen van de bouwmaten. Piet stelde voor om al in een tuin van 400 vierkante meter een schuurtje toe te staan van 12 vierkan te meter. Dat kreeg steun van alle fracties, behalve van dc SGP. Van Kempen zegde toe te onderzoeken of het voorstel aangepast kan worden, hel dan meteen in de raad te behande len en niet als nieuw voorstel naar de commissie terug te laten komen. De commissie had daar geen moeite mee. Van maandag 13 tot en met zondag 19 september heeft de politie op Tholen 1144 verkeersdeelnemers bekeurd. In het kader van het ver- keershandhavingsproject is er ge controleerd op snelheid, rijden door rood licht, alcoholgebruik en dragen van gordel of helm. Hardrijders op de Thoolse wegen zijn er in de ge noemde periode liefst 846 op de bon geslingerd. Nog eens 136 anderen reden te hard óf negeerden een rood verkeerslicht. Het niet dragen van de gordel kost 154 automobilisten geld. Voor het rijden zonder helm zijn twee bromfietsers of motorrijders bekeurd en zes mensen gingen voor overige overtredingen op de bon. r Met de Cucurbfta of Turfcse Mots maakt u het binnen en buiten tot een plaatje. Dit oranje stilteven houdt 2 tot 3 maanden haar mooie oranje kleur en is zeer decoratief in een rieten mand. Doorsnee 20-25 cm. Van 5.95 voor 2! HALSTEREN 65a. tel. 0164-683036 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3