Delta Noord heeft weer geld, maar mag niet rijden van de gemeente Woning vol roet na brand in keuken Druk programma voor b. en w. op kernbezoek B. en w. definitief met Noord-Brabant in zee AL 54 JAAR DÉ THOOLSE COURANT Gewonde bij Engelaarsdijk m>\ K-'vb Tholen extra controles op verkeersgedrag Burgemeester wil duidelijkheid over gift of garantie particulier Donderdag 16 september 1999 55e jaargang_no^44—_ BISLIO^^v 1 BEW. EX. Dader gepakt van bommelding bij Ten Anker Huisartsen onzeker Geld provincie Met name aandacht voor Molenhoek Chauffeurs benaderd Een brand die in de keuken begon, heeft voor 40.000 tot 50.000 gulden schade aan gericht aan een woning in de Stoofstraat in Poortvliet. De bewoners, de familie Van Steenpaal, zijn zowat alles kwijt. Ze bivakkeerden enkele dagen in een caravan en kregen dinsdag een tijde lijke woning aangeboden van Beter Wonen. Delta Noord en de Bevelanden te zwak Erg problematisch Inwoners angst aanjagen Hond omgekomen, bewoners voormalig postkantoor Poortvliet ongedeerd Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: http://www.tip.nl/users/eendrachtbode Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 27,75 per halfjaar, 50,75 per jaar, per post 69,25 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,49 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Na bijna drie maanden recherche werk heeft de politie de dader aan gehouden van de (valse) bommel ding op 22 juni in zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Op die dag kwam er een telefoontje binnen bij de poli tie dat er een bom af zou gaan in Ten Anker. Aanvankelijk gebeurde daar niets mee, maar toen een uur en een kwartier later het telefoontje werd herhaald met de mededeling dat de bom om één minuut over twaalf af zou gaan, werd dc directie van Ten Anker wel ingelicht. Meteen werden (onder het mom van een groot bran dalarm) alle bewoners en personeel uit het tehuis naar buiten gebracht. „We wisten dat de melding via een mobiele telefoon was doorgegeven. Dat nummer was bij ons bekend, maar omdat het een zogenaamd pre paid-toestel was, wordt de eigenaar niet geregistreerd. Dat maakt het zoeken moeilijker", zegt hoofdagent J. Sturris. „Uiteindelijk werd het kringetje steeds nauwer en konden we iemand ondervragen. Aanvanke lijk ontkende hij heftig (het toestel zou al lang kapot zijn, maar dat bleek pas na dc melding gebeurd te zijn), maar later bekende hij alles." De dader - die uileinderlijk vrijdag werd aangehouden - is een 17-jarige jongen waarvan de politie alleen kwijt wil dat hij op het eiland Tho len woont. Volgens Sturris was de melding voor de jongen 'puur een geintje' waarvan hij de gevolgen niet had overzien. „Hij werd door vrien den uitgedaagd 'dat durf je niet, bluf' en daar ging hij op in en deed de melding. Van de gevolgen is hij erg geschrokken." De dader wordt voorgeleid aan de jeugdrechter en kan wellicht ook nog schadeclaims verwachten van Ten Anker, de am bulancedienst of de politie. Alle hulpdiensten die bij de evacuatie van de bewoners betrokken waren, hebben eind deze maand een evalu atiegesprek. Tholen is tot en met 9 oktober het middelpunt van het verkeershandha- vingsproject Zeeland. De politie houdt vele extra controles op met na me snelheid. Dat leverde van vorige week maandag tot en met zondag al leen al 485 bekeuringen op. Tijdens losse controles met radarwagens (onder meer op de Oud-Vossemeer- sedijk te Oud-Vossemeer) werden 77 bestuurders op de bon gezet. Verder registreerde de gecombineerde snel heids- en roodlichtcamera bij de stoplichten op dc Nieuwe Postweg/ Reimerswaalseweg/Postweg het e- norme aantal van 399 overtreders (zowel voor te hard rijden als door rood licht rijden). Negen bestuurders werden door de politie bekeurd voor het rijden zonder veiligheidsgordel om. Ook de komende tijdwordt er veel extra aandacht besteed aan ver keersovertredingen in de gemeente Tholen, waaronder ook rijden onder invloed. Bij een ongeval op de kruising Pro- vincialeweg en Engelaarsdijk bij Scherpenisse is dinsdagochtend rond kwart voor zeven een 23-jarige inwoner van Scherpenisse gewond geraakt. Met zijn personenauto wil de de bestuurder, komend uit de richting Scherpenisse, linksaf de Engelaarsdijk inrijden. Daarbij zag hij de hem achteropkomende auto over het hoofd die bestuurd werd door een 28-jarige inwoner uit Sta- venisse die hem op dat moment aan het inhalen was. Bij de botsing schoven beide auto's over de rijbaan en kwamen tegen een boom tot stilstand, waarbij de auto van de Scherpenissenaar met dc achterzijde tegen de stam terecht kwam. De automobilist raakte ge wond en werd met een ambulance van het streekgewest West-Brabant uit Bergen op Zoom naar het zie kenhuis Lievensberg vervoerd. Zijn auto was total loss. Personeel van het waterschap Zeeuwse Eilanden regelde het verkeer. Beide voertui gen werden door bergingsbedrijf Faasén uit Steenbergen wegge sleept. De ambulance voor de gewonde au tomobilist kwam uit Bergen op Zoom. Volgens een woordvoerster van de alarmcentrale in Roosendaal gaf de centrale om 6.59 uur op dracht aan de ambulance en die ver trok om 7.02 uur vanuit Bergen op Zoom. De aankomst bij Scherpenis se was om 7.14 uur. Directeur G.D. Diepstraten van Delta Noord vindt het onbegrijpe lijk, dat de vlakbij paraat staande ambulance in Sint-Maartensdijk niet is gealarmeerd. „Een inzetbare wagen op een paar minuten afstand niet alarmeren, dat is voer voor de inspectie van de volksgezondheid." Bart Jansen van Delta Noord (links) en een collega van het streekgewest westelijk Noord-Brabant zaterdagmorgen broerderlijk bijeen bij de ambulancegarage in Sint-Maartensdijk De strijd om de Thoolse ambulance is in volle hevigheid losgebarsten. Het gemeentebestuur ligt met Delta Noord in de clinch over de aange kondigde, maar later weer ingetrokken opschorting van de diensten. Het geld was op, maar nadat een onbekende zich mogelijk voor veertig mille garant stelde, kreeg Delta Noord weer adem. De ambulance met bemanning is gewoon paraat in de kazerne aan de Noordpoort te Sint- Maartensdijk, maar krijgt geen opdrachten van de centrale post ambu lancevervoer (cpa) in Roosendaal. Die laat al het werk doen door de ei gen ambulances van het streekgewest West-Brabant, die op verzoek van de gemeente overdag een ambulance bij de Thoolse brandweerka zerne heeft gestationneerd. Die crisis duurt nog steeds voort. Delta Noord trok de opschorting van de diensten in, nadat een particulier zich garant had gesteld voor dc dienstverlening op Tholen, die tussen de 30.000 en 40.000 gulden per maand kost. De huisartsen zouden hierin een rol hebben gespeeld, maar de voorzitter van de Thoolse huisartsenvereniging, R.H. Padt uit Poortvliet, weet hier niets van, hoewel hij die verhalen ook heeft vernomen. Volgens directeur G.D. Diepstraten van Delta Noord gaat het om ,een particulier initiatief op Tholen van iemand die niet uit het bedrijfsleven komt.' Om hoeveel geld het precies gaat, wil hij niet zeggen. „In elk geval voldoende om voorals nog door te draaien. Wc zouden ook nog een spontane actie kunnen hou den onder de 24.000 inwoners van Tholen. Als men een dikke gulden per inwoner geeft, kunnen we weer een maand vooruit." Burgemeester H.A. van der Munnik wil dolgraag weten, hoe groot de gift van de 'particuliere maecenas' is. „Hoe lang kan Delta Noord financieel doorgaan? Dat is een terechte vraag, want ik wens niet als jojo behandeld te worden. Hel gaat om de patiënt en we kunnen het bestuurlijk niet waar maken, dat we over een week op nieuw het streekgewest om hulp moe ten vragen omdat het geld bij Delta Noord weer op is. Ik heb niets tegen Delta Noord en al helemaal niet legen de vrijwilligers. Aan de werkvloer ligt het niet; het is een bestuurlijk pro bleem", aldus de burgemeester. Dokter Padt heeft vorige week bij wethouder Moerland van volksge zondheid zijn ongenoegen geuit, dat de Thoolse huisartsen niet op de hoogte zijn gesteld van de verwikke lingen. „Dat bedroeft mij enigszins, want dit is toch een redelijk onver kwikkelijke toestand, waarbij de hele Thoolse bevolking is betrokken. Del ta Noord treft ook enige blaam dat we niet ingelicht zijn, hoewel die in een situatie van overmacht handelt. De fi nanciële basis is kennelijk ontvallen." De door Moerland toegezegde verkla rende brief van de gemeente had dok ter Padt echter dinsdagavond nog niet binnen. De wethouder zelf was we gens ziekte niet bereikbaar voor com mentaar. De financier van Delta Noord, de Ra bobank in Stellendam, wilde geen verdere kredieten meer verlenen voor de ambulancevoorziening op Tholen omdat de zekerheden daarvoor tekort schoten. De ziektekostenverzekeraars komen immers niet met geld over de brug, zolang de onzekerheid over de geldigheid van de Thoolse vergun ning van Delta Noord aanhoudt. De provincie Zeeland mengde zich vorige week ook in de strijd door een aanbod te doen om financieel garant te staan voor ambulancehulpverle ning op Tholen. Volgens burgemees ter Van der Munnik heeft de provin cie aangeboden ,om iets in financiële zin te doen, mocht de gemeente geen regeling treffen voor het opschorten van de diensten van Delta Noord.' „Omdat we al via het streekgewest in waarneming hadden voorzien, is er van dat aanbod van de provincie geen Het college van b. en w. brengt woensdag (22 september) een kernbezoek aan Tholen. Dc be stuurders zullen het druk krijgen. Ze bezoeken onder meer het nieu we onderkomen van het Ooster- scheldecollegc in De Veste, basis scholen De Regenboog en Eben Haëzer (in verband met uitbrei ding), zwembad De Spetter dat in de komende jaren grondig aange pakt moet worden, peuterspeelzaal de Fabeltuin en het oefcnlokaal van Concordia aan de Oudelandse- poort, het jeugdhonk Onyx in Meulvliet en kinderdagverblijf Puk en Muk. Dat alles in het kader van het ontwerp-accommodatieplan. Verder wordt er gekeken in het be stemmingsplan Molenhoek waar diverse bewoners ook klachten hebben geuit over onderhoud en veiligheid. De Ten Ankerweg en Molenvlietsedijk en -straat worden bekeken in verband met de recon structies van deze straten. Andere 'reisdoelen' zijn het Slachtveld waar een nieuwe combinatie Albert Heijn/C1000 gepland staat, de in dustrieterreinen en de jachthaven waarbij ook het Waterfront aan de orde komt. De vissersvereniging Helpt Elkan der vraagt de gemeente hulp bij de aanvraag van een zogenaamde meerstoel bij de Bergsediepsluis. Er zijn twee sportvisschepen bijge komen die niet in de boxen passen en zo'n meerstoel (in het midden) biedt dan uitkomst. Rijkswaterstaat heeft echter nog niet gereageerd op de aanvraag. Verder hebben diverse inwoners geklaagd over hondenpoep, met name in de wijken Molenhoek en Buitenzorg. Ook overlast van par kerende (vracht)auto's midden op straat in dc binnenstad en de hoge snelheid waarmee gemotoriseerd verkeer door de Bosstraat rijdt, zijn aangekaart bij b. en w. Het college is van plan specifieke aandacht te besteden aan de vele klachten van uit de wijk Molenhoek. Het kern bezoek duurt de hele middag en een deel van de avond. gebruik gemaakt." Volgens gedepu teerde De Kok was de Zeeuwse am bulancedienst benoorden de Wester- schelde bereid om in samenwerking met Delta Noord in te springen. „De provincie wilde tijdelijk voorzien in de extra middelen die daarvoor nodig waren." De gedeputeerde wil niet zeggen, hoeveel geld hij er voor over had omdat hel aanbod uiteindelijk in getrokken werd. „Wettelijk is de ge meente als eerste verantwoordelijk en de provincie moet er alleen op toe zien, dat er een ambulancehulpverle ning is. Nu de gemeente de zaak met Brabant had geregeld, was ons aan bod niet meer nodig. Overigens is er nu een hele bizarre situatie ontstaan, waarbij er twee ambulancediensten voor Tholen paraat staan." De Kok gaat niet ingrijpen. „De provincie moet toezien op een goede spreiding en die is gewaarborgd." Intussen zit Delta Noord op Tholen wel met een parate ambulance en dus met personeelskosten, maar inkom sten zijn er niet. „Dat is erg pijnlijk en we zullen per aangetekende brief de gemeente hiervoor aansprakelijk stellen", zegt directeur Diepstraten. „Wij lijden financiële schade en daar voor willen we de rekening bij de ge meente neerleggen. Maatschappelijk vinden het - gezien de tekorten in de ambulancewereld - ook onverant- De nachtmerrie voor het Poortvlietse gezin begon in de nacht van woens dag op donderdag. Rond kwart voor twee werd mevrouw Van Steenpaal wakker van een geluid. Haar man deed de keukendeur open - ze slie pen beneden aan de achterkant we gens een verbouwing boven - en zag de vlammen. Meteen wekte hij zijn 20-jarige zoon en 7-jarige dochter, die boven op bed lagen. Via de voor deur rende Van Steenpaal naar achte ren om een brandblusser uit de schuur te pakken. Maar deze bleek op slot en de sleutel lag in de bran dende keuken. En passant duwde hij de slaapkamerramen dicht die zijn vrouw had geopend om de rook kwijt te raken. „Ik heb eerst gekeken of iedereen uit het huis was, zag ook de hond en de poes rondlopen", ver telt J. van Steenpaal. Een tweede hond, dertien jaar oud al, bleek ech ter door de rook gestikt te zijn. „Mijn vrouw heeft daar erg veel ver driet van." Met veel geschreeuw hadden de be woners de buren gealarmeerd en dat leidde ertoe dat bij de alarmcentrale meerdere meldingen binnen kwa men. Er werd 'middelbrand' gemeld, wat inhoudt dal meteen twee blus- groepen ingezet worden. In dit geval Sint-Maartensdijk en Tholen. Terwijl Sint-Maartensdijk langs de voorkant met perslucht en twee stralen hoge- druk het vuur te lijf ging, zette Tho len twee stralen in aan de achterkant van de woning, waarin vroeger het woord, dat er een ambulance paraat staak zonder dat die mag rijden. Wij willen graag helderheid van de ge meente." De burgemeester wil op zijn beurt juist openheid over de financiële situ atie van Delta Noord. Dc vraag is ook, hoe de noodhulp wordt betaald, die het streekgewest nu aan Tholen biedt. „Daar bemoei ik me niet r\ce", zegt Van der Munnik. „Het is een tijdelijke zaak en daar is een buffer voor bij het streekgewest." Overigens kostte het volgens chauffeur C. van Koeveringe van Delta Noord nog de nodige moeite bij het streekgewest om de noodhulp rond te krijgen. „Vrijdagmiddag om drie uur was ik met de ambulance in Lievensberg en werd ik gevraagd door de alarmcentrale in Roosendaal om zaterdag en zondag dienst te doen. Ook mijn collega's Peter op den Brouw en Bart Jansen zijn daar voor benaderd. Ze stonden zelfs met contracten klaar en dat is toch een te ken, dat het streekgewest niet zo ruim in het personeel zit." De chauffeurs, die als vrijwilliger aan de Thoolse ambulancedienst zijn ver bonden, laten ondanks alle moeilijk heden, de moed niet zakken. „We gooien het bijltje er niet bij neer! We blijven doorvechten", verzekert Van Koeveringe. Zie verder ook pagina 5: 's Nachts geen ambulance meer op het ei land B. en w. van Tholen zijn ervoor om het streekgewest westelijk Noord- Brabant de nieuwe Thoolse ambulancevergunning te verlenen en niet Delta Noord of De Bevelanden. Het college heeft geen vertrouwen in de laatste twee diensten en daarom wordt voor Brabant gekozen. Dit zeer tegen de zin van gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok, die erop wijst, dat de politieregio richtinggevend wordt voor alle hulpdiensten. Ook Tholen valt dan met de politie, rampenbestrijding, brandweer en am bulance bestuurlijk onder Zeeland. De commissie algemeen bestuur en welzijn van de Thoolse gemeenteraad houdt donderdagavond een extra vergadering over de ambulancevergunning. Gedeputeerde staten van Noord-Bra bant beslissen officieel over de Thool se ambulancevergunning. De destijds aan het Thoolse Rode Kruis verleen de vergunning is volgens Brabant ver vallen. Voor de nieuwe vergunning zijn drie gegadigden. Volgens de wet ambulancevervoer moet Brabant ad vies vragen aan g.s. van Zeeland. Ge deputeerde De Kok voerde op 17 juni al overleg met wethouder Moerland van volksgezondheid over deze kwes tie, maar die weigerde toen een voor keur uit te spreken. De kwaliteit van het ambulancevervoer in de gemeente weegt het zwaarst. Welke dienst daad werkelijk de uitvoering verzorgt, is van ondergeschikt belang, zo maakte de wethouder toen duidelijk. De Kok drong opnieuw aan op een keuze van de gemeente Tholen en die heeft het college dinsdag 7 september gemaakt voor Brabant. Opvallend in het voorstel aan de raadscommissie is, dat er geen argumenten worden ge noemd om die voorkeur positief te onderbouwen. Er worden uitsluitend negatieve punten opgesomd over de twee andere gegadigden. B. en w. van Tholen zijn niet onder de indruk van de brief van de provincie Zeeland, waarin 29 juni een uiteen zetting werd gegeven over de regio vorming op landelijk niveau, waarbij de hulpverleningsdiensten worden af gestemd op basis van politieregio's. Voor Zeeland betekent dit de gehele provincie, met inbegrip van Tholen. G.s. noemen in hun brief de op han den zijnde fusie van de Zeeuwse am bulancediensten boven de Wester- schelde. De dienst die daardoor ontstaat, zal volgens g.s. voldoende omvang hebben om een goede kwali teit van de zorgverlening te garande ren. „Of dit ook geldt voor Tholen is zeer de vraag", schrijven b. en w. aan de commissie. Voor dit gebied zullen aanvullende maatregelen moeten worden getroffen, o.a. om een ade quate achterwacht in stand te houden. Dit zou kunnen door een extra ambu lance op Tholen te stationeren, dan wel door het sluiten van een overeen komst met een dienst uit een aangren zende regio. Beide opties zullen be slag leggen op financiële middelen. De tekorten waarop men in Zeeland nu reeds stuit bij de uitvoering van het spreidingsplan en de financiële peri kelen rondom de fusie van de Zeeuw se ambulancediensten benoorden de Westerschelde, geven echter weinig hoop op extra geld voor kwaliteitsim pulsen op Tholen", aldus b. en w. G.s. van Zeeland willen de ambulan cevergunning voor Tholen aan de Be velanden verlenen. Het Thoolse colle ge plaatst daar een aantal vraagtekens bij. „Zo is er geen duidelijkheid over de vraag, of dan een standplaats op Tholen gehandhaafd blijft, waarbij voorzien is in een adequate achter- wacht. De wettelijke aanrijtijd moet daarbij in het oog worden gehouden en de dienst moet deskundig perso neel hebben dat daarvoor een ade quate vergoeding ontvangt. De kwali teit van de voorziening moet gewaarborgd zijn", aldus b. en w. Verder is volgens het college niet dui delijk, wie de financiële consequentie draagt van de uittreding van de ge meente Tholen uit de gemeenschap pelijke regeling West-Brabant en wie de extra lasten draagt bij handhaving van een ambulance op Tholen. „Het is deels aan het bestuur van de nieuwe dienst die na de fusie zal ontstaan om over deze vraagpunten beslissingen te nemen. Buiten twijfel is, dat bij het verlenen van de vergunning voor Tholen aan de Bevelanden, de tekor ten zullen oplopen." Ook het verlenen van een vergunning aan Delta Noord biedt volgens b. en w. .onvoldoende waarborgen voor de aanwezigheid van een adequate am bulancevoorziening op Tholen op de langere termijn.' „De zwakke punten van deze organisatie zijn de geringe omvang en het feit, dat de dienst werkzaam is in drie provincies, waar door indeling in een toekomstige re gionale ambulancevoorziening (rav) wel erg problematisch wordt", aldus het college aan de raadscommissie. De vergadering begint donderdag avond 23 september om half acht in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk. Er is daarbij gelegenheid voor spreekrecht. Gedeputeerde De Kok zegt vrijdag te vergeefs te hebben geprobeerd om b. en w. ervan te overtuigen, dat de poli tieregio richtinggevend is voor de hulpverleningsdiensten. „Dat gaat op termijn toch gebeuren, dus dan kun je er het beste bij de nieuwe ambulance vergunning al rekening mee houden." Hij ergert zich aan het in twijfel trek ken van een standplaats op Tholen, in het geval de Zeeuwse ambulance dienst benoorden de Westerschelde de diensten gaat verzorgen. „Dat is een non-discussie. In elke situatie zal er een standplaats op Tholen blijven, dat kan niet anders. Dat staat ook in het spreidingsplan van de provincie Zee land. Wie het anders zegt, die is bezig Deze week Tholen neemt afscheid van de laatste postkantoorhouder Minirotonde Tholen gaat kinderlevens kosten Trouwdatum 9-9-1999 is in trek bij vele bruidsparen Buitendienst gemeente ging 'gesubsidieerd naar het café' H. Venekamp loopt omgekeerde pelgrimstocht in Spanje Afvloeiing koopkracht leidt tot verschraling van Thoolse samenleving Groene monumenten hebben oude muur en lekkende dakgoot nodig Proef met jukebox voor vleeswaren in Sint-Annaland Vosmeer en Smerdiek ongeslagen aan de leiding Zwemseizoen met stralende dag afgesloten HET HEDEN IS WEL AARDIG, MAAR HET DUURT ZO KORT Dit nummer bestaat uit 20 pagina's om de burgers van Tholen angst aan te jagen. Het is buitengewoon onzui ver om als gemeentelijke overheid telkens die standplaats op te voeren. Het provinciaal bestuur is het te doen om dienstverlening met dc grootste continuïteitskans. Nu alles erop wijst, dat Tholen weer onderdeel zal uitma ken van Zeeland voor alle hulpverle ningsdiensten, ligt de keuze voor de Zeeuwse ambulancedienst voor de hand. Dat is een bestuurlijke afwe ging, maar we moeten die praktisch afhandelen." De Kok is niet bereid om Tholen fi nancieel te hulp te komen bij uittre ding uit de West-Brabantse regeling. „Als Tholen het willens en wetens in een richting zoekt, die later moet wor den teruggedraaid, dan kunnen wij dat niet afdekken." Wanneer g.s. van Zeeland het advies van Tholen naast zich neerleggen en g.s. van Brabant toch adviseren om de Thoolse vergunning aan de Zeeuwse ambulancedienst te geven, laten b. en w. dat er niet bij zitten. „Dan gaan we zeker de mogelijkheden van beroep bekijken", zegt burgemeester Van der Munnik. „Wij houden vast aan het spreidingsplan en willen dat Noord- Brabant duidelijkheid schept over de vergunning", zegt De Kok. „Eigen lijk had dat veel sneller afgehandeld moeten zijn, maar Brabant zit er mee in zijn maag." Het echtpaar Van Steenpaal heeft een begin gemaakt met het opruimen van de ravage na de brand in hun woning aan de Stoofstraat. postkantoor gevestigd was. „Bij de eerste melding was al gezegd dat de mensen uit het huis waren, zodat we ons meteen op de vuurhaard konden concentreren", zegt brandweercom mandant J. de Feijter. Omdat vanwe ge de warmte de deuren in dc wo ning openstonden, verspreidden rook en roet zich door hel hele huis. De ramen aan de achterkant sprongen door de hitte en zo werd zuurstof aangevoerd wat het vuur aanwakker de. Dit beroerde dan ook de slaapka mer en de gang, tot aan de voordeur toe. De brandweer wist te voorko men dat het vuur verder om zich heen greep in de rest van de woning. Dat neemt niet weg dat het hele huis roetzwart is en alles binnen zwartge blakerd is. „Gelukkig zijn we enorm geholpen door buren en kennissen, want we zijn alles kwijt", vertelt Van Steenpaal. „Potten en pannen, maar ook onze kleren die in de gang ston den." De Poortvlietenaar schat de schade op 40.000 tot 50.000 gulden en weet nog niet of alles door de ver zekering vergoed zal worden. Zijn gezin verbleef enkele dagen in een caravan maar kreeg dinsdag te horen waar Beter Wonen een woning voor hen beschikbaar had. Ook de ge meente heeft goed geholpen, vindt de gedupeerde Van Steenpaal. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 1